EKSTRA
MENÜ

Bebek İsimleri

Bebek İsimleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bebek İsimleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 889 Bebek İsimleri haberi bulunmuştur.

Bebek İsimleri Haberleri

Amine İsminin Anlamı Nedir Amine Ne Demek

Amine İsminin Anlamı Nedir? Amine Ne Demek?

Bebek sahibi olacak anne ve babalar için erkek ve kız çocuğu bebek isimleri oldukça önemlidir. Bebek sahibi olacak pek çok çift isimleri ve anlamlarını araştırmaktadır. Kız isimlerinden biri olan Amine de bu isimlerden birisidir. Peki Amine isminin anlamı nedir? Amine ne demek? Sizlere Amine ismi hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.

26.08.2020Gündem
Oğuzhan isminin anlamı nedir Oğuzhan ne demek

Oğuzhan isminin anlamı nedir? Oğuzhan ne demek?

Yeni doğacak çocuklarına isim koyma telaşında olan ebeveynler çocuklarına en güzel ismi koymak için araştırma yapmaktadırlar. Erkek bebek isimlerinden en güzellerinden olan Oğuzhan isminin de anlamı son aylarda en çok araştırılan isimler arasındadır. Oğuzhan ismi erkek bebeklere en çok koyulan isimler arasında yer almaktadır. Peki, Oğuzhan isminin anlamı nedir? Oğuzhan ne demek? İşte Oğuzhan ismine dair tüm detaylar.

27.07.2020Gündem
Kız İsimleri 2020- Modern, Değişik ve Popüler Bebek İsimleri

Kız İsimleri 2020- Modern, Değişik ve Popüler Bebek İsimleri

İşte birbirinden farklı 2020 kız çocuğu isimleri... Kız bebeğiniz için isim seçerken zorlanıyor musunuz? En güzel, en modern ve birbirinden farklı kız bebek isimlerini sizler için bir araya getirdik. İsimler arasında Türkiye'de en çok kullanılan isimler olduğu kadar, ilk defa duyduğunuz ilginç ve yeni isimler olabilir. Çok fazla isim seçeneği olduğundan dolayı beğendiğiniz isimleri bir köşeye not aldıktan sonra isim listelerine bakmaya devam etmenizi öneririz.

22.07.2020Kelebek
Erkek İsimleri 2020- Modern, Değişik, Farklı Bebek İsimleri

Erkek İsimleri 2020- Modern, Değişik, Farklı Bebek İsimleri

Anne ve babalar çocuklarının isimlerinin özel veya anlamlı olmalarını ister. İşte 2020'nin en yeni ve anlamlı erkek bebek isimlerini sizler için hazırladık...

21.07.2020Gündem

Pera İsminin Anlamı Nedir? Pera Ne Demek?

Yeni bebeği olacak olan ebeveynler isim telaşı arayışında olabiliyorlar. Gerek anlamı gerekse de söylenişi ile itibari ile en güzel isimleri seçmek istiyorlar. Pera ismi de o isimlerden biridir. Pera ismi gerek anlamı itibari ile gerekse de popüler bir isim olduğundan dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Peki, pera isminin anlamı nedir? Pera ne demek? Sizler için Pera ismine dair her şeyi derledik.

1.04.2020Gündem
Yunus İsminin Anlamı Nedir Yunus Ne Demek

Yunus İsminin Anlamı Nedir? Yunus Ne Demek?

Yunus ismi erkek bebek isimleri arasında yer almaktadır. Arapça kökenli olan Yunus isminin anlamını öğrenerek, bebeğinize Yunus ismini verebilirsiniz. Sizin için " Yunus isminin anlamı nedir? Yunus ne demek? Yunus isminin özellikleri nelerdir? " başlıkları ile yunus ismi hakkında detaylı bilgi hazırladık.

28.03.2020Gündem
Nehir İsminin Anlamı Nedir Nehir Ne Demek

Nehir İsminin Anlamı Nedir? Nehir Ne Demek?

Nehir ismi kız çocuklarına verilen isimlerdendir. Son yıllarda daha çok kullanılan bir isimdir. Nehir isminin anlamını ve kişilik özelliklerini öğrenerek bebeğinize nehir ismini verebilirsiniz. Sizin için nehir isminin anlamı nedir? Nehir ne demek? Nehir isminin kişilik özellikleri başlıkları ile nehir ismini açıklamaya çalıştık.

27.03.2020Gündem
Kuranda geçen kız bebek isimleri ve anlamları

Kuran'da geçen kız bebek isimleri ve anlamları

Bir bebeğin dünyaya gelecek olması anne babasına eşi benzeri bulunmayacak bir mutluluk yaşatır. Bebeğin cinsiyetinin belli olmasından itibaren anne babalar bebeklerine hangi ismi koyacakları konusunda düşünmeye başlarlar. Kuran’da geçen isimleri çocuklara vermek bir gelenek halini almıştır. Kız bebek isimlerinde Kuran’da geçen isimleri ve anlamlarını sizler için hazırladık.

15.03.2020Gündem
Kuranda geçen erkek bebek isimleri ve anlamları

Kuran'da geçen erkek bebek isimleri ve anlamları

Bebeklere isim seçilirken birçok kritere dikkat edilmektedir. İsmin anlamı, bebeğin kişiliğine kazandıracağı özellikleri, Kur'an-ı Kerim de geçip geçmediği ve hangi anlamda kullanıldığına dikkat edilmektedir. Bu nedenle de bebeklerine isim seçmek isteyen kişiler özellikle Kur 'an da geçen isimleri ve anlamlarını öğrenmek istemektedirler.

13.03.2020Gündem
Simay isminin anlamı nedir Simay ne demek

Simay isminin anlamı nedir? Simay ne demek?

Simay ismi ülkemizde pek de yaygın kullanılan isimlerden biri değildir. Kız bebek isimleri için düşünülen Simay ismini anne ve baba adayları araştırmaktadır. Ülkede yaygın kullanılmayan ancak güzel anlamları barındıran Simay ismi ne demek? Simay isminin anlamı nedir? Kur'an'da yer alıyor mu? Ayrıntıların tamamına yer verilmiştir.

2.03.2020Gündem
Şevval isminin anlamı nedir Şevval ne demek

Şevval isminin anlamı nedir? Şevval ne demek?

Eskiden beridir kız bebek isimleri için kullanılan Şevval ismi, Türkiye'de yaygın kullanılan isimlerden biri olmaktadır. Bebekleri için anne ve baba adayları bu ismi düşünebilmektedir. Şevval isminin anlamı nedir? Şevval ne demek? Kur'an-ı Kerim'de geçiyor mu? Bütün detaylar derlenmiştir.

2.03.2020Gündem
Emirhan isminin anlamı nedir Emirhan ne demek

Emirhan isminin anlamı nedir? Emirhan ne demek?

Emirhan, ülkemizde en sık tercih edilen erkek bebek isimleri arasında yer almaktadır. Bebekleri için bu adı kullanmayı seçenler Emirhan isminin anlamını öğrenmek istemektedir. Emirhan isminin anlamını anne baba adayları için açıkladık…

26.02.2020Gündem
Alin İsminin Anlamı Nedir Alin Ne Demek

Alin İsminin Anlamı Nedir? Alin Ne Demek

Alin, son günlerde oldukça popüler olan kız bebek isimlerindendir. İngilizce kökene sahip olsa da taşıdığı güzel manadan dolayı tercih edilmektedir. Bebekleri için Alin ismini tercih eden anne baba adayları için Alin isminin anlamını detaylı olarak inceledik.

24.02.2020Gündem
Ayın en popüler bebek/çocuk ismi hangisi

Ayın en popüler bebek/çocuk ismi hangisi?

Yeni doğacak bebeğe isim vermek anne babaların en tatlı telaşlarından biri… Bebeğinizin ömür boyu taşıyacağı bu ismi seçerken ayın en popüler bebek isimlerine bakabilirsiniz. Beğendiğiniz isme oy vermeyi unutmayın!

19.02.2020Yenidoğan
2019 yılında en çok hangi bebek isimleri tercih edildi

2019 yılında en çok hangi bebek isimleri tercih edildi?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün verilerine Türkiye'de geçen yıl 605 bin 310 erkek, 575 bin 530 kız bebek dünyaya geldi.

7.02.2020Yenidoğan
Bu ünlü kız bebek isimlerinden sizin oyunuz kime

Bu ünlü kız bebek isimlerinden sizin oyunuz kime?

Ünlülerin çocuklarına verdikleri isimler çok konuşuluyor; kimi beğeniliyor kimi ise eleştiri yağmuruna tutuluyor. Peki, siz bu ünlü kız bebek isimlerinden hangisini beğendiniz? Önce anlamlara bir göz atın, sonra anketimize mutlaka katılın!

6.02.2020Yenidoğan
Hamza isminin anlamı nedir Hamza ne demek

Hamza isminin anlamı nedir? Hamza ne demek?

Erkek bebek isimleri arasında dini yönden de önemli kişileri temsil ettiği bilinen isimlerdendir, bu isimlerden biri de Hamza. Kur'an-ı Kerim de yer almadığı halde kullanılan erkek bebek isimlerinde üst sıralardadır. Peki, Hamza ne demek? Hamza isminin ne anlama geldiğini araştırarak sizler için hazırladık.

5.02.2020Gündem
Osloda Muhammed en popüler isim oldu

Oslo'da Muhammed en popüler isim oldu

Norveç'in başkenti Oslo'da en popüler erkek bebek isimleri arasında "Muhammed" birinci sırada yer aldı.

23.01.2020Dünya
Vera isminin anlamı nedir Vera ne demek

Vera isminin anlamı nedir? Vera ne demek?

Anne ve baba adayları için bebek isimleri listesi oluşturulmaktadır. Kararsız birçok durumun yaşanması ardından listeler hazır hale getiriliyor. Peki Vera ismi bu listeye dahil olabilir mi? Anlamı nedir? Anne ve baba adayları için bebeğe verilebilecek bir isim midir? Yazıda detaylarına yer verilmiştir.

14.01.2020Gündem
Rana ne demek Rana isminin anlamı nedir

Rana ne demek? Rana isminin anlamı nedir?

Son zamanlarda en çok kullanılan kız isimlerinden biri de Rana oldu. Kız bebek isimleri arasından seçim yapmaya çalışan ebeveyn adayları, Rana isminin anlamını merak ediyor. Arapça kökenli bir isim olan Rana, farklı anlamlara geliyor. Peki, Rana ne demek? Rana isminin anlamı nedir?

17.12.2019Gündem
Ömer ne demek İşte Ömer isminin anlamı

Ömer ne demek? İşte Ömer isminin anlamı

Ömer, erkek bebek isimleri arasında en çok tercih edilenlerden biri. Dört büyük halifeden birinin ismi olması nedeniyle de kutsaldır. Hz. Ömer (ra) yani Ömer bin Hattab Hz. Ebubekir'den sonraki ikinci halifedir. Bu nedenle de tercih edilmektedir. Peki, Ömer ne demek? Ömer isminin anlamı nedir?

6.12.2019Gündem
Modern ve değişik bebek isimleri ve anlamları

Modern ve değişik bebek isimleri ve anlamları

Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftlerin en zorlandığı konulardan biri bebeğe isim bulmaktır. Klasik mi olacak yoksa değişik ve sıradan mı? Aile büyükleri ismi nasıl telaffuz edecek, soy ismi ile uyumu nasıl olacak gibi pek çok soru kafaları karıştırır.

19.11.2019Yenidoğan
En güzel kız bebek isimleri ve anlamları- 2019

En güzel kız bebek isimleri ve anlamları- 2019

Anne baba adayları yeni doğacak bebekleri için aylar öncesinden isim arayışına girer. Siz de kız bebeği sahibi olacaksanız ve bebeğinize hem güzel hem de farklı bir isim arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Size fikir verebilmek adına en güzel kız bebek isimlerini ve anlamlarını derledik.

12.11.2019Yenidoğan
En güzel erkek bebek isimleri ve anlamları- 2019

En güzel erkek bebek isimleri ve anlamları- 2019

Her anne baba doğacak çocuklarına en güzel ismi koymak ister. Farklı, modern ama aynı zamanda güzel bir isim bulmak oldukça zor. Sizin için hazırladığımız listede daha önce hiç duymadığınız isimler ve anlamları da yer alıyor. İşte hoşunuza gidecek erkek bebek isimleri ve anlamları...

11.11.2019Yenidoğan
Her yedi ebeveynden biri çocuğuna koyduğu isimden pişman

Her yedi ebeveynden biri çocuğuna koyduğu isimden pişman

Yurt dışında yapılan bir ankette, yedi ebeveynden birinin çocuklarına koydukları isimde hata yaptıklarına inanılıyor. Bu anketle birlikte birçok ebeveynin yaptığı seçimden pişmanlık duyduğu ortaya çıktı.

İkiz bebekler için uyumlu isim önerileri

İkiz bebekler için uyumlu isim önerileri

Bebeğe isim bulma mevzusu yeni anne babaların kafalarını oldukça meşgul eder. Hele bir de ikiz bebek dünyaya getireceklerse işleri iyice zorlaşır. Biz de ikiz bekleyen ailelerin işini biraz olsun kolaylaştırmak için isim önerileri hazırladık. İste birbirini uyumlu ikiz bebek isim önerileri...

En çok tercih edilen bebek isimleri açıklandı – İşte en popüler kız ve erkek bebek isimlerinin anlamları

En çok tercih edilen bebek isimleri açıklandı – İşte en popüler kız ve erkek bebek isimlerinin anlamları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılında doğan bebeklere en çok verilen isimleri açıkladı. En popüler bebek ismi kızlarda Zeynep, erkeklerde Yusuf oldu. Peki, en çok tercih edilen bebek isimleri hangileri oldu? İşte, en popüler kız ve erkek bebek isimleri...

6.03.2019Gündem
İsim analizi nedir İsim analizi nasıl yapılır

İsim analizi nedir? İsim analizi nasıl yapılır?

İsim analizi, ismimizin içinde bulanan harflerin ve kelimenin kişiliğimiz ve kaderimiz üzerindeki etkilerini araştıran bir çalışmadır.Birçok görüşe göre ismimizin içindeki harfler karakterimizi etkiliyor. Bu görüşlere göre isim analizi yaparak doğacak bebeklere isim verilmesi oldukça önemli.

14.02.2019Sağlık
Osloda çocuklara en çok Muhammed ismi konuldu

Oslo'da çocuklara en çok "Muhammed" ismi konuldu

Norveç'in başkenti Oslo'da en popüler erkek bebek isimleri arasında Muhammed birinci sırada yer aldı

24.01.2019Dünya
En popüler kız ve erkek bebek isimleri

En popüler kız ve erkek bebek isimleri

Doğacak bebeğinizin için bir türlü isim bulamıyor musunuz? En popüler kız bebek bebek isimleri hangileri? En popüler erkek bebek isimleri hangileri?

Popüler kız isimleri hangileri Kız isimleri ve anlamları burada

Popüler kız isimleri hangileri? Kız isimleri ve anlamları burada!

Her anne baba adayı doğacak kızları için en güzel kız isimlerini araştırır. Çok fazla tercih edilen kız isimlerini koymak istemeyenler farklı isim arayışına girer. Kız isimlerinin kulağa hoş gelmesinin yanında anlamlı olması da önemlidir.

5.12.2018Yenidoğan
İl il sonuçlar açıklandı... İşte çocuklara verilen en popüler isimler

İl il sonuçlar açıklandı... İşte çocuklara verilen en popüler isimler

Türkiye’de 2017 yılında bebeklere en çok Zeynep ve Yusuf isimleri verildi. Zeynep adı 62 kentte, Yusuf adı ise 27 kentte bebeklere en çok verilen isimler oldu.

23.02.2018Gündem
Son 10 yılın en popüler bebek isimleri

Son 10 yılın en popüler bebek isimleri!

Yoksa bebeğinize hala isim bulamadınız mı? Bebeğinize hala isim bulamadınız mı? İşte sizlere Nüfus Müdürlüğü'nden toplanan verilere göre son 10 yılda anne-babaların erkek ve kız bebeklerine verdiği en yaygın ve popüler isimler listesi...

Bebeğinizin ismini kim koydu

Bebeğinizin ismini kim koydu?

bebek bekleyen ailelerin en çok zorlandığı konulardan biri bebeğin ismine karar vermektir. Anne ve baba arasında karasızlık yaşanabilir, bir de araya arkadaş ve aile büyükleri de dahil olursa içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Hatta kararsızlığın tatlı tartışmalara da sahne olduğu zamanlar olur. Peki, siz bu süreci nasıl geçirdiniz ve bebeğinizin ismini kim koydu?

4.06.2017Doğum
Son 17 yılın favori isimleri belli oldu

Son 17 yılın favori isimleri belli oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü verilerinden yapılan derlemeye göre, 2016 yılında doğan bebeklere en fazla verilen isim sıralamasında kız isimlerinde ilk sırayı yine "Zeynep" aldı.

26.02.2017Gündem
Hamileler için en yararlı iPhone uygulamaları

Hamileler için en yararlı iPhone uygulamaları

Teknolojiyi seven anne adayları, birbirinden yararlı uygulamalar haberimizde!

İşte en çok tercih edilen kız ve erkek bebek isimleri

İşte en çok tercih edilen kız ve erkek bebek isimleri

Anne babaların seçimi bu isimlerden yana...

2015 yılında en çok tercih edilen bebek isimleri

2015 yılında en çok tercih edilen bebek isimleri

Kızlarda Defne, erkeklerde Ayaz ismi yükselişte...

Tek mi çift mi

Tek mi çift mi?

İsim konusunda karar verme aşamasındaysanız bu yazı tam sizlik!

Yasaklanmış 16 bebek ismi

Yasaklanmış 16 bebek ismi

Hangi ülkelerde bebeklere hangi isimlerin verilmesinin yasak olduğunu sizler için derledik...

18.05.2015Etkinlikler
Küçük prensesin ismi ne olacak

Küçük prensesin ismi ne olacak?

Çiftin bebeklerinin ismini birkaç gün içerisinde açıklamaları bekleniyor.

4.05.2015Etkinlikler
İngiltere kraliyet bebeği için gün sayıyor

İngiltere kraliyet bebeği için gün sayıyor

İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Kate'in ikinci çocuklarının birkaç gün içerisinde dünyaya gelmesi bekleniyor.

29.04.2015Avrupa
En popüler çocuk isimleri

En popüler çocuk isimleri

Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiye çocuk istatistiklerini açıkladı. Sonuçlara göre Türkiye nüfusunun yüzde 29,4’ünü çocuklardan oluşuyor. En popüler üç kız ismi Zeynep, Elif ve Hiranur; en popüler üç erkek ismi ise Yusuf, Mehmet ve Mustafa.

22.04.2015Hayat
Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Kulağa hoş gelmesi önemli kriterlerin başında geliyor.

4.02.2015Doğum
Ailelerin tercihi Yusuf ile Zeynep oldu

Ailelerin tercihi 'Yusuf' ile 'Zeynep' oldu

Türkiye'de bebek sahibi olan çiftlerin, çocuklarına isim koyarken popüler kültürün sunduğu seçeneklerden çok tercihlerini, Yusuf, Berat, Mustafa, Zeynep, Elif gibi isimlerden yana kullandıkları ortayı çıktı.Yeni doğan bebeklere aileler tarafından seçilen isimlerde, Yusuf, Berat, Mustafa, Zeynep, Elif gibi geleneksel isimlerin ağırlığını koruduğu belirlendi.

24.12.2014Gündem
2014’ün en popüler bebek isimleri

2014’ün en popüler bebek isimleri

Son dönemlerde öne çıkan kız ve bebek isimleri hangileri?

17.12.2014Yenidoğan
Roket, oğlum bir rahat dur

Roket, oğlum bir rahat dur!

Elma'sından Süpermen'ine, yazar hayranlığından masal kahramanlığına; işte ünlüler dünyasından en tuhaf bebek isimleri ve anlamları...

5.12.2014Hayat

Yazar Sonuçları

Bebeğinize isim verirken dikkat edin

Bebeğinize isim verirken dikkat edin!

İsim analizi nedir, isimler hayatımızı nasıl etkiliyor, bebeğe isim vermeden önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bütün bu soruların cevabını, Biyoenerji Uzmanı ve İsim Doktoru Kemal Haluk Cebe veriyor.

1.07.2018

Mucizeye isimlerden isim beğenmek…

Hiçbir anne baba bebeğine isim verirken, büyüdüğünde ismini beğenmeyeceğini ve değiştirmek isteyeceğini düşünerek isim koymaz.

27.04.2015