EKSTRA
MENÜ

Yaz Meyveleri

Yaz Meyveleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yaz Meyveleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 727 Yaz Meyveleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yaz Meyveleri Haberleri

Yaz Meyveleri Nelerdir Yazın Meyve Tüketiminde Bunlara Dikkat

Yaz Meyveleri Nelerdir? Yazın Meyve Tüketiminde Bunlara Dikkat

Mürdüm eriği, dut, şeftali, üzüm, kiraz ve diğerleri… Birbirinden lezzetli yaz meyveleri sıcak yaz günlerinde gerek tatları, soğuk ve bol sulu yapılarıyla, gerekse görünüşleriyle iştah kabartıyor. Ancak tüketimine de dikkat etmek gerekiyor. Peki yaz meyveleri nelerdir? Yazın meyve tüketiminde bunlara dikkat...

Rengarenk Yaz Meyveleri ve Faydaları

Rengarenk Yaz Meyveleri ve Faydaları

Tezgahlarda yerini alan ve çok sevdiğimiz yaz meyvelerinin faydalarına da bir bakalım istedik...

Kavun Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir Kavun Çekirdeği Faydaları

Kavun Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? Kavun Çekirdeği Faydaları

Sağlıklı ve dinç bir görünüme sahip olmak için doğru besinleri tüketmek gerekir. Özellikle yaz meyveleri arasında yer alan kavunun da sağlığa pek çok yararı bulunmaktadır. Kavun çekirdeği ise sağlık için oldukça faydalıdır. Kavun çekirdeği nedir ve neye iyi gelir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Armutun faydaları nelerdir Armut nelere iyi geliyor

Armutun faydaları nelerdir? Armut nelere iyi geliyor?

En çok tüketilen meyvelerden biri armut, antioksidan özelliği olan karotenler, flavanodiler, fitosterollerden, posadan, C vitamininden, K vitamininden ve bakırdan zengin bir meyve. Peki sulu, tatlı, ekşi, yumuşak veya sert olmak üzere farklı çeşidi bulunan armut nelere iyi geliyor? Faydaları nelerdir?

11.01.2021Sağlık
8. Sınıf Türkçe Virgül Ve Noktalı Virgül konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Virgül Ve Noktalı Virgül konu anlatımı

Türkçede imla kurallarında hata yapmamak için noktalama işaretlerinin doğru kullanımı önemlidir. Duygu ve düşünceleri okuma ve yazma yoluyla ifade etmek için kullanılan noktalama işaretlerinin kendi içerisinde farklı kuralları vardır. Özellikle virgül işaretinin kullanım yeri cümledeki anlamı tamamen değiştirebileceği için kurallara uygun olarak kullanılmasına dikkat edilmelidir.

25.08.20208. SINIF
Hepsi birbirinden faydalı İşte en sağlıklı yaz meyveleri...

Hepsi birbirinden faydalı! İşte en sağlıklı yaz meyveleri...

Yaz meyveleri hem görsel çeşitlilikleri hem de vitamin mineral zenginlikleri sayesinde her öğünde sofraları süslüyor. İşte en faydalı 6 yaz meyvesi...

13.08.2020Ebeveyn
Ziyarete gelenler parmaklarını yiyecek

Ziyarete gelenler parmaklarını yiyecek

Nihayet bu bayramı önlemlere dikkat ederek de olsa sevdiklerimizle birlikte geçiriyoruz. Harika ikramlarda bulunmak için güzel ve biraz da farklı tarifler arıyorsanız rehberimize göz atın. Ünlü şeflerden öneriler derledik. Kimi bizimle sağlıklı çikolatanın sırrını paylaştı kimi de alışık olmadığımız, bambaşka bir kısır tarifini...

Renkler Şahane, Faydalar Efsane: Mavi-Mor Renkli 5 Yaz Meyvesi

Renkler Şahane, Faydalar Efsane: Mavi-Mor Renkli 5 Yaz Meyvesi!

Yaz mevsimiyle birlikte rengarenk yaz meyveleri tezgahlarda yerini alırken, mavi-mor renkli meyveler de hem sağlığa faydaları hem de görünüşleriyle iştah kabartıyor.

Kanserden koruyor, yaşlanmayı geciktiriyor... İşte birbirinden faydalı yaz meyveleri

Kanserden koruyor, yaşlanmayı geciktiriyor... İşte birbirinden faydalı yaz meyveleri

Yaz mevsimine girdiğimiz bu dönemde tezgahlarda rengarenk, çeşit çeşit yaz meyvelerine rastlıyoruz. Haziran-Ağustos ayları arası meyveleri kavun, karpuz, kiraz, şeftali, kayısı, üzüm, dut, erik, böğürtlen, ahududu, yabanmersini, incir ve daha niceleri… Sayarken bile ağzımızı sulandıran bu meyvelerin her birinin vücudumuza farklı farklı faydaları var. Diyetisyen Şeyma Yılmaz, yaz meyveleri ve faydalarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

29.06.2020Sağlık
Yaz meyvelerinin faydaları saymakla bitmiyor

Yaz meyvelerinin faydaları saymakla bitmiyor

Kalp-damar sağlığını koruyor, kan şekerini dengeliyor, vücudu enfeksiyonlara karşı koruyor… Birbirinden renkli ve güzel meyvelerin her biri zengin vitamin içerikleriyle vücut sağlığımıza birçok katkı sağlıyor. Bu nedenle meyveleri düzenli şekilde tüketmek önem taşıyor. Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, yaz meyvelerini ve faydalarını sıralıyor…

18.06.2020Sağlık
Yaz aylarının nefis meyveleri arasında en iyi 10u seçiyoruz

Yaz aylarının nefis meyveleri arasında en iyi 10'u seçiyoruz

Hepsi birbirinden lezzetli yaz meyveleri arasında en iyi 10 hangisi?

8.05.2020Lezzet
Meyve yemenin de kuralı var Hangisinden ne kadar tüketmeli

Meyve yemenin de kuralı var! Hangisinden ne kadar tüketmeli?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan, yaz meyvelerinin faydalarını anlatarak hangi meyveden ne kadar yenmesi gerektiği konusunda önerilerde bulundu.

12.07.2019Saglik
Yaz sofralarına renk ve lezzet katacak nefis meyveli tatlı tarifleri

Yaz sofralarına renk ve lezzet katacak nefis meyveli tatlı tarifleri

Tatlıdan yaz kış vazgeçemiyoruz ama yaz aylarında biraz daha hafif tatlılar arıyoruz. Neyse ki sıcak günlerde tezgahlarımız rengarenk nefis meyvelerle donanmış oluyor. Sizin için yaz meyveleriyle yapabileceğiniz nefis tatlı tarifleri derledik. İşte yaz sofralarınıza renk ve lezzet katacak meyveli tatlı tarifleri...

11.07.2019Lezizz Menüler
Daha sağlıklı bir hayat için en faydalı 6 yaz meyvesi

Daha sağlıklı bir hayat için en faydalı 6 yaz meyvesi

Yaz meyveleri hem görsel çeşitlilikleri hem de vitamin mineral zenginlikleri sayesinde her öğünde sofraları süslüyor. İşte en faydalı 6 yaz meyvesi...

5.07.2019Ebeveyn
Yazın Karpuz Tüketmenin 11 Yararı

Yazın Karpuz Tüketmenin 11 Yararı

Bir porsiyonunun 60 kalori olması sayesinde diyet yapanların ve sağlıklı beslenenlerin tercihleri arasında yer alan karpuzun çok önemli faydaları bulunuyor. Tatlı krizlerini en hafif şekilde atlatmanın iyi bir yolu olan karpuz, obeziteden kalp hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlığa karşı doğal bir koruma sağlıyor.

Hangi meyve hangi saatte yenmeli

Hangi meyve hangi saatte yenmeli?

Dr.Fevzi Özgönül, yaz mevsimiyle beraber meyvelerde de çeşitlilik boy gösterdiğini belirterek, "Peki hangi meyve hangi saatlerde yenmeli hangi saatlerde yenmemeli" konusunda bilgiler verdi.

19.06.2019Sağlık
Yaz Meyvelerinin Bilinmeyen Faydaları

Yaz Meyvelerinin Bilinmeyen Faydaları

Yaz meyvelerinin her birinin vücuda ayrı bir faydası var. Farklı mineral ve vitaminleri alabilmek için her gün en az 3-4 porsiyon farklı meyve tüketmek gerekir. Tabii miktarını aşmamak şartıyla.

Şifa deposu yaz meyveleri

Şifa deposu yaz meyveleri

Uzmanı Serap Güzel, yaz meyvelerinin faydalarını anlattı.

13.06.2019Saglik
En sağlıklı yaz meyveleri

En sağlıklı yaz meyveleri

Diyetisyen Aslıhan Altuntaş yaz meyveleri hakkında bilgi verdi.

29.05.2019Saglik
Bir Avuç Dutun 9 Faydası

Bir Avuç Dutun 9 Faydası

Hem lezzetli hem de tam bir sağlık deposu olan dut, günde bir avuç tüketildiğinde sağlığa tahmin bile edemeyeceğiniz faydalar sağlıyor.

Mevsimsiz Tüketilen Sebzeler Hasta mı Ediyor

Mevsimsiz Tüketilen Sebzeler Hasta mı Ediyor?

Yurt dışından getirilerek mevsimi dışında tüketilen meyve ve sebzeler hastalıklara davetiye çıkarıyor. “Mevsimine uygun yemekle yerel ürünü ve bölgemizdeki yerel tarımı desteklemiş oluruz. Böylece daha az nakliye, daha az soğutma ve enerji kaybıyla doğanın döngüsüne zararı da en aza indiririz” diyen Sanat ve Tasarım Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Araştırma Görevlisi ve Diyetisyen Fatma Özsel Özcan, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Armut ne zamandı, şimdi kabak yenebilir mi

Armut ne zamandı, şimdi kabak yenebilir mi?

Elbette her mevsim elimizin altında malzeme olması güzel, ama yine de her şeyi zamanında yemek daha doğru. Peki yazın ne yenmeli? Kafamız karışmasın.

Yaz Kilolarını Vermenin Püf Noktaları

Yaz Kilolarını Vermenin Püf Noktaları

Her şey dahil oteller, göz alıcı tatlı büfeleri, lezzetli restoran menüleri, rengarenk yaz meyveleri ve yazın vazgeçilmezi dondurma derken yazı kilo alarak bitirenler oldu. Aslında yeme alışkanlığında yapılacak bazı değişikliklerle aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün. Diyet ve Beslenme Uzmanı Şükran Yıldız yazın alınan fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayacak ipuçlarını anlattı.

Toksin Atıyor, Yağ Yakımını Hızlandırıyor

Toksin Atıyor, Yağ Yakımını Hızlandırıyor!

Yaz meyveleri hem görsel çeşitlilikleri hem de vitamin mineral zenginlikleri sayesinde her öğünde sofraları süslüyor. Kilo vermek ve hastalıklardan korunmak için en sağlıklı seçeneklerden olan bu meyvelerin uygun miktarlarda ve doğru şekilde tüketilmesi ise büyük önem taşıyor. Dyt. Aslıhan Altuntaş yaz meyveleri hakkında bilgi verdi.

Zayıflatan yaz meyveleri

Zayıflatan yaz meyveleri

Hem tok tutuyor hem sindirimi düzenliyor hem kilo verdiriyorlar... İşte sofralarınızda bulunması gereken 10 yaz meyvesi...

Yaz meyveleri her derde deva... Faydaları sayılarında gizli

Yaz meyveleri her derde deva... Faydaları sayılarında gizli!

Günümüzde her mevsim her meyveyi bulmak mümkün hale gelse de, sağlıklı olan, her meyveyi kendi mevsiminde tüketmek; tüketim miktarına da dikkat etmek!

9.07.2018Ebeveyn
10 mucizevi yaz meyvesi

10 mucizevi yaz meyvesi

Vitamin deposu yaz meyveleri tezgahlardaki yerini almaya başladı!

30.06.2018Sağlık
Her derde deva yaz meyveleri

Her derde deva yaz meyveleri

Yaz geldi, meyveler de çeşitlendi. Yaz meyvelerinin her birinin vücuda ayrı bir faydası var.

8.06.2018Ebeveyn
Her Derde Deva Yaz Meyveleri

Her Derde Deva Yaz Meyveleri

Yaz geldi, meyveler de çeşitlendi. Yaz meyvelerinin her birinin vücuda ayrı bir faydası var. Farklı mineral ve vitaminleri alabilmek için her gün en az 3-4 porsiyon farklı meyve tüketmek gerekir. Tabii miktarını aşmamak şartıyla. 1 porsiyon meyvenin pratik olarak avuca sığacak kadar olması gerektiğine dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Serap Güzel yaz meyvelerinin faydalarını anlattı.

Yazar Sonuçları

Yaz Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla vücutta su kaybı gerçekleşiyor. Peki yaz aylarında nasıl beslenmek gerekiyor?

26.05.2021

Yeni kararlar öncesi yenilenme vakti

Yeni bir mevsime geçiş yapmadan biz de yenilenmek isteriz. Sonbahar öncesi yaz sıcaklarında kuruyan cildimizi sağlıklı bir hale getirme, alınan kiloları da verme zamanı...

24.08.2020

Yaz aylarında neden kilo alıyoruz

Pandemi sürecinde evde kilo verenlerimiz oldu. Ama hayat normalleştiğinde kilo almaya başladık. Peki, şimdi nasıl oluyor da böyle bir değişim yaşıyoruz?

20.07.2020

Sağlık Deposu Yaz Meyveleri

Bol vitamin ve mineral içeren, lezzetli tatlarıyla sofralarımızdan eksik etmediğimiz yaz meyveleri. Özellikle ara öğünlerde tercih edilen meyveleri uygun porsiyonlarda tüketmek önemlidir.

4.07.2020

Yaz meyvelerinin faydaları-2

Geçen haftaki yazımda yaz meyvelerinin faydalarından ve porsiyon miktarından bahsetmiştim. Porsiyon miktarına çok fazla takılmayın, bir avuç büyüklüğündeki taze meyveyi 1 porsiyon olarak kabul edebilirsiniz. Bilgi mahiyetinde meyvelerin porsiyon miktarını da sizlerle paylaşıyorum. Bu hafta da meyve listemize devam ediyoruz.

27.06.2020

Yaz meyvelerinin faydaları

Yaz mevsimine girdiğimiz bu dönemde tezgahlarda rengarenk, çeşit çeşit yaz meyvelerine rastlıyoruz. Haziran- ağustos arası meyveleri kavun, karpuz, kiraz, şeftali, kayısı, üzüm, dut, erik, böğürtlen, ahududu, yabanmersini, incir ve daha niceleri… Sayarken bile ağzımızı sulandıran bu meyvelerin her birinin vücudumuza farklı farklı faydaları var. Bu nedenle yaz aylarında her çeşit meyveden yeterli miktarda tüketmek bağışıklığımızı güçlendirecek, bizi kışa hazırlayacak ve bu sıcak günlerde ihtiyacımız olan su ve besin öğelerini vücudumuza kazandıracak.

20.06.2020

Yaz aylarında çocukların sıvı ihtiyacı

Yaz ayları çocukların değişen fiziksel aktiviteleri ve artan hava sıcaklıkları nedeniyle besin öğesi ihtiyaçlarında da değişiklik ortaya çıkarıyor. Bu dönemde en çok değişen ihtiyaç şüphesiz sıvı ihtiyacıdır. Ek gıda dönemi itibariyle (+ 6 ay) su içmek için susamayı beklemeden belirli aralıklarla içmesini öğretmek gerekiyor. Özellikle açık havada hareketli olduğu zamanlarda 15-20 dakikada bir, birkaç yudum bile olsa su içmeye teşvik etmek ve bunu alışkanlık edinmesini sağlamak oldukça önemli.

19.06.2020

Yaza daha fit girmek için 7 ipucu

Birkaç basit püf nokta ile yaza daha fit girmeye ne dersiniz? Yaşam tarzı değişikliklerinin hayatınızın genelinde yardımcı olacağını düşünürsek, bazı ufak değişiklikler sizlerin hayatında büyük farklar yaratacaktır.

10.06.2020

Güneşe yolculuk: Pattaya

Türkiye için yaz mevsimi hâlâ çok uzakta... Güneşli günler, enfes yaz meyveleri, incecik kumlar ve derin mavilikler ile içimizi şenlendiren plaj keyfi için en azından yılı yarılamamız gerekiyor. Ama siz de benim gibi tüm bu güzellikler için yaz mevsiminin gelmesini beklemek istemiyorsanız, bu aylarda içimizi ısıtacak ve istikametinde güneş yolculuğu olan Pattaya rehberi için koltuğunuza kurulun; Uzak Doğu'ya gidiyoruz. İşte size Pattaya gezi rehberi…

8.01.2020

Köpeklerde sonbahara hazırlık

Sıcak yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde mevsimin sonbahara dönüşüyle, hava ısısı başta olmak üzere birçok doğal döngü de değişmekte.

19.09.2019
Yaz aylarının sulu ve tatlı meyvesi şeftali

Yaz aylarının sulu ve tatlı meyvesi şeftali

Yaz meyvelerin gözdelerinden biri olan şeftali lezzetli olduğu kadar faydalı. Pazar tezgahlarına renk katan bu meyvenin neden daha çok tüketilmesi gerektiğini Diyetisyen Deniz Zünbülcan sıraladı.

28.06.2019