MENÜ

Karpuz

Karpuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karpuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.145 Karpuz haberi bulunmuştur.

Karpuz Haberleri

Noktalı Virgül Nedir Noktalı Virgül Nerelerde Kullanılır Noktalı Virgül Kullanımı Ve Örnek Cümleler

Noktalı Virgül Nedir? Noktalı Virgül Nerelerde Kullanılır? Noktalı Virgül Kullanımı Ve Örnek Cümleler

Türkçe dil bilgisini öğrenmek ve doğru bir şekilde uygulamak isteyen kişiler; nokta, virgül, soru işareti, üç nokta gibi sık kullanılan noktalama işaretlerinin yanında bu gruba dahil noktalı virgül işaretini de öğrenmek istemektedirler. Sizin için noktalama virgülün nedir? Nerelerde kullanılır? Kullanımı ve örnek cümleleri konu ve cevaplarını detaylı bir şekilde hazırladık.

31.03.2020Gündem
Küçük Ünlü Uyumu Nedir Küçük Ünlü Uyumu Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Küçük Ünlü Uyumu Nedir? Küçük Ünlü Uyumu Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Hem öğrenciler hem de edebiyatla ilgilenenler için küçük ünlü uyumunu öğrenmek büyük öneme sahiptir. Pek çok kişi değişik amaçlar doğrultusunda küçük ünlü uyumuna anlayabilmek adına araştırmak gerçekleştiriyor. Bu konuda detaylı bilgiyi öğrenebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Peki, küçük ünlü uyumu nedir? Küçük ünlü uyumu konu anlatımı ve örnekleri hakkında bilinmesi gerekenler.

31.03.2020Gündem
Fener alayı nedir Fener alayı ne zaman

Fener alayı nedir? Fener alayı ne zaman?

Osmanlı’dan bu yana süren 'Şivlilik' ve 'Fener Alayı' etkinlikleri yerini korumakta ve devam etmektedir. Üç ayların başlangıcını temsil eden Fener alayının zamanı Regaib Kandili ile bağlantılıdır. Şivlilik inancında olduğu gibi fener alayı için olan hazırlıklarda günler öncesinden yapılır. Peki, fener alayı nedir? Fener alayı ne zaman?

24.02.2020Gündem
Sosyal medyada popülerlik uğruna mutfak kültürümüze zarar mı veriyoruz

Sosyal medyada popülerlik uğruna mutfak kültürümüze zarar mı veriyoruz?

Dev künefeler, kebaplar, pirinç pilavı üstüne işkembe, balkabağı içinde ahtapot, yıllardır şerbetiyle tükettiğimiz klasik tatlıların üzerinde çikolata sosları… Adana kebabın, bonfilenin, burgerlerin, köftelerin ve her tür etin üzerinde bir çedar sosu şelalesi… Geçen hafta ‘Yemek Terörü’ adlı Twitter hesabı, ‘Star Wars kostümüyle cağ kebabı kesen bir ustanın videosunu paylaşıp “Halkımız artık normal sunum istemiyor. Bu olanların başka bir açıklaması yok çünkü” diye yazdı. Gerçekten öyle mi? Şeflerimize ve yemeklerimize ne oldu? Türk mutfağı çedar peyniri istilası altında mı? Yemeklerdeki bu dönüşüm nasıl başladı, neden artarak büyüyor, kalıcı olacak mı? Şeflere, gastronomi yazarlarına ve müşterilere sorduk.

23.02.2020Hürriyet Pazar
Şehirde tarım artık daha kolay

Şehirde tarım artık daha kolay

Büyük şehrin kaosunda hızla doğadan koptuğunuzu hissediyorsunuz. Yediğiniz içtiğiniz gıdaların güvenilirliğini sorguluyor, endişe içinde yaşıyorsunuz. Balkonunuzda domates ya da mutfak pencerenizdeki saksıda fesleğen yetiştirmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. En kötüsü de çocuğunuz karpuzun ağaçta yetiştiğini sanıyor! Korkmayın, hiçbir şey için geç değil. Gelin, sizi bu konuda çalışan kolektif, dernek ve oluşumlarla tanıştıralım. Bu bahar makarna sosunuzu kendi domatesiniz ve fesleğeninizle yapın...

Sulu Mağara’nın barındırdığı hava, ’ağrı kesici’ etkisi taşıyor

Sulu Mağara’nın barındırdığı hava, ’ağrı kesici’ etkisi taşıyor

Kırıkkale’de 285 metre uzunluğa sahip, birbirine bağlı 3 kattan ve 2 galeriden oluşan Sulu Mağara’nın içinde barındırdığı hava insan üzerinde ’ağrı kesici’ etkisi taşıyor

17.02.2020Seyahat
Son dakika... Tarım ÜFE açıklandı

Son dakika... Tarım ÜFE açıklandı

Son dakika... Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık %10,41, aylık %3,02 arttı.

14.02.2020Ekonomi
İstanbulda en çok domates ve karpuz satıldı

İstanbul'da en çok domates ve karpuz satıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü verilerine göre, geçen yıl kentte 1 milyon 165 bin 425 ton meyve, 1 milyon 613 bin 930 ton sebze satıldı.

12.02.2020Ekonomi
Cinsel İsteği Arttıran Besinler

Cinsel İsteği Arttıran Besinler!

Vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri tüketmek hem bedensel hem ruhsal sağlığı etkiliyor. Kış aylarında enerji düşüklüğü insanlarda yaygın olarak görülürken cinsel anlamda isteksizlik de görülebileceğini uzmanlar belirtiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Duygu Yıldırım, haftada 2 kez balık tüketmenin dopamin salgısını arttırdığını ve cinsel isteği yükseltmeye yardımcı olduğunu belirtti.

5.02.2020Cinsellik
Konya Şeker’den çiftçiye 2019’da 2.5 milyar TL’lik ödeme

Konya Şeker’den çiftçiye 2019’da 2.5 milyar TL’lik ödeme

Konya Şeker, üreticiye kazandırdığı 45 üretim tesisinde 32 çeşit tarımsal ve hayvansal ürün alımı yaptı.

17.01.2020Ekonomi
Kayısı ve kuru soğan üretimi güldürdü, sarımsak ve Antep fıstığı üzdü

Kayısı ve kuru soğan üretimi "güldürdü", sarımsak ve Antep fıstığı "üzdü"

Türkiye'de geçen yıl 2018'e göre kayısıda üretim yüzde 12,9, kuru soğanda yüzde 13,9 artarken, sarımsakta yüzde 12,4, Antep fıstığında yüzde 64,6 geriledi.

17.01.2020Ekonomi
Fiyatı altınla yarışıyor Taneyle satılıyor

Fiyatı altınla yarışıyor! Taneyle satılıyor

Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde bir manav, Arjantin’den getirdiği yaz mevsimi meyvelerinden eriği kilosunu bin TL’den satışa sunuyor. Manav tezgahında eriğin yanında birçok tropik meyve ve yaz meyvesi bulunduran Recep Gökgür en iyi müşterilerinin aş eren hamile kadınlar olduğunu söyledi.

16.01.2020Ekonomi
Antrenöre beraat... 5 tanık, telefon kayıtları ve Adli Tıp raporu varken...

Antrenöre beraat... 5 tanık, telefon kayıtları ve Adli Tıp raporu varken...

Antrenör Y.E.’ye 17 yaşındaki sporcusunu taciz ettiği iddiasıyla verilen 16 yıl 3 aylık hapis cezası, Yargıtay tarafından bozuldu. Gerekçe: “Tanıklar çelişkili ifadeler vermiş.”

13.01.2020Gündem
Doyarken gezegeni de koruyacağız

Doyarken gezegeni de koruyacağız

Beslenme alışkanlıklarımız her yıl biraz daha değişiyor. Yepyeni ürünlerle tanışıyor, hep hayatımızda olanları daha fazla önemsemeye başlıyor ya da gerekiyorsa onlarla vedalaşıyoruz. Bu yılki en önemli trend, artan çevre hassasiyetiyle birlikte beslenirken artık sadece kendimizi düşünmememiz ve doğaya hiç olmadığı kadar önem vermemiz olacak.

12.01.2020Hürriyet Pazar
İstanbullular 2019 yılında en çok domates ve patates tüketti

İstanbullular 2019 yılında en çok domates ve patates tüketti

Bayrampaşa ve Ataşehir yaş meyve ve sebze hallerine 2019 yılında 2 milyon 779 bin 355 ton ürün getirildi.

11.01.2020Ekonomi
‘O güzelim kaymaklı dondurma rengi elbise’

‘O güzelim kaymaklı dondurma rengi elbise’

Serhan Ada’nın kitabı ‘Geçen Yüzyılın Ortasında Çocukluk Nesneleri’ni geniş, ferah bir nefes alır gibi okudum. Şimdilerde ‘değerler eğitimi’ diyorlar ya, bundan güzel eğitim olur mu... Gönül eğitimi, bellek eğitimi, incelik, kadir kıymet bilme... Önerimdir: Ders kitabı olarak okutulmalı.

9.01.2020Kitap Sanat
45 derece sıcaklıkta bunalan hayvanları serinleten ikram

45 derece sıcaklıkta bunalan hayvanları serinleten ikram

Görüntüler Avustralya'nın Sidney şehrindeki Symbio Yaban Hayatı Parkı'ndan. 45 dereceyi bulan bunaltıcı hava sıcaklıkları ülke genelinde yaşamı zorlaştırıyor. Bu durumdan en çok etkilenenler ise hayvanlar oldu. Symbio Yaban Hayatı Parkı görevlileri parkta bulunan hayvanları serinleten önlemler alıyor. Bunlar biri de soğuk ikramlar. Soğuk karpuz ve çeşitli meyvelerin yanında donmuş meyve kütleleri de koyuyorlar. Lemurlar ve kızıl pandalar soğuk ikramları yerken birbirleriyle yarışıyor ve ortaya bu renkli görüntüler çıkıyor.

8.01.2020Sosyal
Bond No.9 Gold Coast, Gülün Baştan Çıkarıcı Kokusu

Bond No.9 Gold Coast, Gülün Baştan Çıkarıcı Kokusu

New York’tan aldığı ilhamla yarattığı eau de parfüm koleksiyonlarını sunmaya devam eden Bond No.9, Sevgililer Günü’nde sofistike ve hipnotize edici kokusu Gold Coast ile gülün karşı konulamaz büyüsüne imzasını atıyor.

3.01.2020Alışveriş
5 kişiyi öldüren caninin ifadesi kan dondurdu: İçime cin girmiş gibi...

5 kişiyi öldüren caninin ifadesi kan dondurdu: İçime cin girmiş gibi...

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, evi terk eden eşi Tülin Duran’ın (47), ağabeyleriyle yaşadığı evi basıp, 2 pompalı tüfek ile ateş açarak, 5 kişiyi öldüren, 4 kişiyi de yaralayan tutuklu sanık Mustafa Duran’ın (50) yargılanmasına Nazilli Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. 5 kez müebbet, 4 kez de 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Mustafa Duran ifadesinde, "Yazın ayrı, kışın ayrı bir kişiliğim var. Özellikle sıcak aylarda, içine cin kaçmış gibi oluyorum. Kısa süre sonra pişman olup, özür diliyorum. Gayem evliliğimi sıkıntıya sokan ve bu duruma gelmemize neden olan Bekir’i öldürmekti" dedi. Mahkeme heyeti, Duran’ın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

23.12.2019Gündem
Rüyada karpuz görmek ne anlama gelir Rüyada karpuz kesmek ve yemek tabiri

Rüyada karpuz görmek ne anlama gelir? Rüyada karpuz kesmek ve yemek tabiri

Rüya içinde karpuz görmek; rüya tabircileri bakımından türlü şekillerde yorumlanmaktadır. Bu çeşit rüya, türlü yönleriyle hayra yorumlanacağı gibi aynı şekilde kötülük ve şer olarak da yorumlanmaktadır. Rüya yorumlarının doğru biçimde yapılması adına rüyaların en iyi şekilde analiz edilmesi önemlidir. İşte, rüyada karpuz yemek ve rüyada karpuz kesmek rüyalarının yorumu

19.12.2019Rüya Tabirleri
Son dakika... İngiltere erken seçim için sandık başında

Son dakika... İngiltere erken seçim için sandık başında

İngiltere, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) tartışmaları arasında bugün erken genel seçime gidiyor. Yaklaşık 46 milyon seçmenin bulunduğu ülkede oy verme işlemi, yerel saatle 07.00'de (TSİ 10.00) başladı.

12.12.2019Dünya
Irak, İrandan aldığı 17 tarım ürününün ithalatını yasakladı

Irak, İran'dan aldığı 17 tarım ürününün ithalatını yasakladı

Irak yönetimi, İran'dan aldığı 17 tarım ürününün ithalatına yasak getirdi.

10.12.2019Ekonomi
Haluk Levent: Anneme çok şey borçluyum

Haluk Levent: Anneme çok şey borçluyum

Haluk Levent, Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu “Katarsis” programına konuk oldu.

1.12.2019Magazin
Batlır filminin konusu ne, oyuncuları kimler

Batlır filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

Batlır filmi beyaz perde ardından televizyon ekranında yayınlanıyor. Oyuncu kadrosu ve konusu ile dikkat çeken film doğuştan büyük kafaya sahip olması nedeniyle türlü zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan Batlır’ın öyküsü anlatılıyor. Peki, Batlır filminin oyuncuları kimler?

28.11.2019Televizyon
Dağ köyü, öğretmen çiftin yuvası oldu

Dağ köyü, öğretmen çiftin yuvası oldu

Ağrı'nın Tutak ilçesinde adını yüksek dağlardan alan 2 bin rakımlı Dağlıca köyünde görev yapan öğretmen Eren ve Altun Oruç çifti, tüm zorluklara rağmen güzelleştirdikleri okulu, öğrencilerin ayrılmak istemediği eğitim yuvasına dönüştürdü. Kış mevsiminin çetin geçtiği dağ köyünde zor şartlarda görev yapan öğretmen çift, el ele vererek öğrencilerinin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için çabalıyor.

23.11.2019Eğitim
Kazada 2 kız kardeş öldü, anneleri ve kuzenleri yaralı

Kazada 2 kız kardeş öldü, anneleri ve kuzenleri yaralı

SAKARYA'nın Karasu ilçesinde, minibüs ile otomobil, kavşakta çarpıştı. Kazada Melisa (7) ve Kardelen (11) Şahin kardeşler yaşamını yitirdi, anneleri ve 2 kuzenleri yaralandı.

22.11.2019Gündem
Feci kaza: 2 ölü, 3 yaralı

Feci kaza: 2 ölü, 3 yaralı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 2 kişi öldü, 2'si ağır 3 kişi yaralandı.

21.11.2019Gündem
Mustafa Cengiz: Falcao sakat gelmedi, aptal değiliz

Mustafa Cengiz: "Falcao sakat gelmedi, aptal değiliz"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sakatlığı bulunan Kolombiyalı golcü Radamel Falcao ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

21.11.2019Futbol
Son bir hafta kaldı 188 bin kişi soyadını değiştirdi

Son bir hafta kaldı! 188 bin kişi soyadını değiştirdi

Ad ve soyadlardaki yanlış yazımlar mahkeme kararı olmaksızın değiştirilmesi süreci devam ediyor. Bu süreçte 188 bin kişi soyadını değiştirdi. 74 bin kişi ise isminde değişiklik yaptı. Değiştirme süresi ise 3 Kasım 2019'da sona erecek.

26.10.2019Ekonomi
300 liralık cinayetin sanığına iyi hal ve tahrik indirimi ile 15 yıl hapis

300 liralık cinayetin sanığına 'iyi hal ve tahrik' indirimi ile 15 yıl hapis

Bursa'da kendisinden 300 lira alacağını isteyen Azerbaycanlı Süleyman Nufarov'u (27) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Süleyman Kebiz (41), son savunmasında ağlayarak, “Keşke ben ölseydim, bu olay yaşanmasaydı. Pişmanım, bunları yaşamak istemezdim” dedi. Mahkeme, önce müebbet hapis verdiği Kebiz'in cezasını iyi hal ve tahrik indirimi uygulayarak, 15 yıla düşürdü

8.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kendimize iki yolculuk

Evlerin içinde yolculuklara çıktığımız bugünlerde, yazdığım eski bir yazıyı hatırladım. ‘Üç yolculuk’ yazısını. Şimdi dışarı yolculuk yapamadığımız için kaldı iki yolculuk, ki bunlar da yeterince yol zaten. Biri evin içinde yolculuk, biri de içimize yolculuk. Buyurun:

30.03.2020

Mustafa Kutlu üzerine

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Tolstoy’u ve Mustafa Kutlu’yu okuyun deyince, herkes Tolstoy’u bildiğinden Mustafa Kutlu hakkında bilgi edinmeye başladı.

27.03.2020

Dört saatlik saray ziyafeti

Omakase, Japon saray mutfağı. Japonya’da bu lezzetleri tatmak artık çok zor. ABD’deki O YA Omakase’de benzeri bir mönüyü denedim; işte izlenimlerim...

21.03.2020

Kes artık bıdı bıdı yapmayı Hakan Şükür

“Euronews” adlı bir televizyon kanalına çıkarmışlar Hakan Şükür’ü.

23.02.2020

Güneşe yolculuk: Pattaya

Türkiye için yaz mevsimi hâlâ çok uzakta... Güneşli günler, enfes yaz meyveleri, incecik kumlar ve derin mavilikler ile içimizi şenlendiren plaj keyfi için en azından yılı yarılamamız gerekiyor. Ama siz de benim gibi tüm bu güzellikler için yaz mevsiminin gelmesini beklemek istemiyorsanız, bu aylarda içimizi ısıtacak ve istikametinde güneş yolculuğu olan Pattaya rehberi için koltuğunuza kurulun; Uzak Doğu'ya gidiyoruz. İşte size Pattaya gezi rehberi…

8.01.2020

Erken seçim ve kabine

2020 yılında en çok konuşacağımız başlıklardan birini erken seçim tartışmaları oluşturacaksa, ikinci sırada da kabine değişikliğinin geleceği kesin.

2.01.2020

Bağışıklık herkese lazım

Bağışıklık sistemimiz mükemmel bir organizasyon. Biz ciddi yanlışlar yapmaz, onu hırpalamaz, işini aksatmazsak tıkır tıkır çalışır.

27.12.2019

Sevmeden yapılmaz

Yeni yıla yeni planlarla girmeye hazırlanan, müzik sektöründe yer almak isteyenler için bu yazı... Dijital müzik dergisi Back on Stage’in bu ayki sayısında yer alan “Müzik sektöründe iş bulmak mümkün mü?” dosyasını inceledim.

19.12.2019

İyi bak kendine!

Tavsiyem şu: Uzun yaşamın sırlarını orada burada aramak, mucize haplar, iksirler, otlar, çöpler peşinde koşmak yerine işe “kendinize iyi bakmak”la başlayın.

13.12.2019

Homosisteinin fazlası neden zararlı?

Homosistein, beyin ve damarlar için toksik etkileri olduğu bilinen bir ara ürün. Aynı zamanda da metilasyon döngüsü olarak bilinen mühim bir metabolik sürecin ne durumda olduğunu gösteren önemli bir parametre.

4.12.2019

Bağışıklığınızı kuvvetlendirmek için doğru beslenin

Dengeli beslenme, bağışıklık sisteminin yakıtı gibi. İşte bağışıklığınızı kuvvetlendirmek için tüketmeniz gereken besinler...

21.11.2019

Sevgilimle nasıl tanıştık burun ameliyatım nasıl geçti

Şimdinin magazini YouTuber’lar sayesinde giderek kişiselleşiyor. Sevgilisiyle nasıl tanıştığını anlatan mı ararsınız, yoksa burun ya da meme estetiği ameliyatını anlatmaya doyamayan mı... Herkes özel hayatının tüm detaylarının merak edildiğini düşünüyor! Buyurun yeni akımın çılgın sularına...

17.11.2019

Dörtlü intihar olayında bile karpuz gibi bölünüverdik

İKİ gündür her yerde aynı olay konuşuluyor.

8.11.2019

Kahvaltı candır!

Ağız tadıyla güne başlamak çok önemli tabii. Hem psikolojik hem midesel doyum var işin içinde. Kendimizi iyi hissetmek için günün ilk saatlerinde ağzımıza attığımız ilk lokmalar gerçekten çok önemli.  Çünkü beynimizi de midemizi de doyurmamız gereken bir öğün kahvaltı. Kokusuyla da lezzetiyle doyacağımız bir şeyler yemeliyiz ki keyfimiz yerine gelsin.  Kısaca "Kahvaltı candır". 

24.10.2019

Ürik asit yüksekliği neden önemli?

Ürik asit yüksekliği, kolesterol, trigliserit ve şeker yüksekliği kadar önemli bir sorun. Sadece romatizmal açıdan değil, kalp ve damarlar için de mühim bir risk. Ne var ki çoğumuz bu büyük tehlikenin farkında bile değiliz. “Peki, aşırı ürik asit birikimi bedende ne gibi sorunlar yaratır?” diyorsanız, buyurun...

18.10.2019

Likopen üremeyi de destekliyor

İngiltere’de önemli bir üniversitenin (Sheffield Üniversitesi) yaptığı güvenilir bir çalışma kalp-damar dostu, kanser savar bir mucizenin, domatesteki likopenin sperm sayısı ve kalitesini de arttırdığını gösterdi. İsterseniz gelin önce o kırmızı mucizeyi yeniden bir hatırlayalım, sonra da “Hangi besinlerden kazanabiliriz?” sorusuna yanıt arayalım.

16.10.2019

Paslanmaya ‘dur’ deyin

OKSİDASYON, yani “paslanma” en az inflamasyon, yani “iltihaplanma” kadar önemli bir yaşlılık tetikleyicisi.

14.10.2019

Kırmızı et aklandı mı

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan sağlık haberi bir araştırma grubunun yayınladığı “kırmızı et” raporu oldu. McMaster Üniversitesi (Kanada) merkezli o raporda bilinenin aksine, kırmızı etin kalp ve damar hastalıklarını tetiklemediği, kanseri davet etmediği, şeker hastalığı ihtimalini arttırmadığı ileri sürülüyordu.

7.10.2019