EKSTRA
MENÜ

Kraliyet

Kraliyet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kraliyet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.898 Kraliyet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kraliyet Haberleri

Yarışma hostesiydi, kraliyet gelini oldu: Meghan Markle 40 yaşına giriyor

Yarışma hostesiydi, kraliyet gelini oldu: Meghan Markle 40 yaşına giriyor

Tek bir cümlesiyle dünya gündemini sallayan eski oyuncu, yeni Düşes bugün 40 yaşına giriyor.

4.08.2021Magazin
İngiliz kraliyet ailesinin damadı, Prenses Eugenienin kocası Jack Brooksbank, üç kadınla teknede görüntülendi: Kayınvalidesi böyle savundu

İngiliz kraliyet ailesinin damadı, Prenses Eugenie'nin kocası Jack Brooksbank, üç kadınla teknede görüntülendi: Kayınvalidesi böyle savundu

İngiliz kraliyet ailesinde sular bir türlü durulmak bilmiyor. Aile, bir yandan Prens Harry ve Meghan Markle'ın baş rolünde oldğu olaylarla uğraşırken şimdi de yeni bir "baş ağrısı" çıktı.

3.08.2021Magazin
Yeni kraliçe

Yeni kraliçe

Dizi ve film izleme platformu Netflix’in İngiliz kraliyet ailesini konu alan ‘Crown’ dizisinin yeni sezonunda İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’i (95) canlandıracak oyuncu belli oldu.

1.08.2021Dünya
İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton böyle yaşıyor

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton böyle yaşıyor

İngiliz kraliyet ailesinin iki numaralı veliahtı Prens William'ın eşi Kate Middleton'ın kameralar karşısında olmadığı zaman nasıl yaşadığını biliyor musunuz? Elbette birçok kişiden farklı olarak gösterişli bir sarayda oturuyor, elini sıcak sudan soğuk suya sokmasına gerek bırakmayan hizmetçileri, çocuklarının dadıları... Kate Middleton tüm bunlara sahip ama hayatı öyle dışarıdan göründüğü gibi de değil tam olarak. İngiliz basını Kate Middleton'ın günlük hayatını nasıl yaşadığına dair bir derleme yaptı. Gelin bir bakalım, Prens William'ın eşi, üç çocuk annesi Kate Middleton günlük hayatında neler yapıyor. Büyük olasılıkla bu kadarını hayal etmediniz!

30.07.2021Magazin
İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton, kameralar kapalıyken böyle yaşıyor

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton, kameralar kapalıyken böyle yaşıyor

Milyonlarca kişi onun adını, dünyanın en gözde bekar genç erkeklerinden biri olan Prens William'ın kalbini çalmasıyla duydu. Pek çok kişi onun da Prens'in hayatına giren diğer genç kadınlar gibi gelip geçici olacağını düşünürken tam tersi oldu. Yaşadıkları kısa bir ayrılığa rağmen birbirlerinden kopamadılar ve evlendiler. Düğünleri tıpkı masallardaki gibi oldu. Milyonlar o törenin her anını izledi.

30.07.2021Magazin
40 yıllık pasta satışa çıkıyor

40 yıllık pasta satışa çıkıyor

Prens Charles ve Diana’nın düğününde kesilen bir dilim pasta, 40 yıl sonra satışa çıkarılıyor.

30.07.2021Dünya
Harryye acımadı: İngilizce dersinde başarısızdı, kitap yazacak kapasitesi yok

Harry'ye acımadı: İngilizce dersinde başarısızdı, kitap yazacak kapasitesi yok!  

İngiliz kraliyet ailesinin başını ağrıtan Prens Harry ile ilgili şoke edici bir iddia ortaya atıldı. Eşi Meghan Markle ile birlikte, kıdemli kraliyet ailesi üyeliğinden ayrılıp ABD'ye yerleşen Prens Harry'nin bir kitap anlaşması yaptığı haberi basına yansımıştı. Kitap için 20 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı ortaya çıkan Harry'nin hayatıyla ilgili ayrıntıları anlatması bekleniyor.

29.07.2021Magazin
Bilim insanları tarih verip uyardı: 20 yıl boyunca kötüleşecek

Bilim insanları tarih verip uyardı: 20 yıl boyunca kötüleşecek!

Çin, Japonya, Hindistan, Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, Türkiye ve daha sayısız ülke... Son yıllarda hatta sadece içinde bulunduğumuz bir ayda dünyanın her yerinden rekor sıcaklık haberleri, sel ve heyelan felaketleriyle ilgili son dakika gelişmeleri almaya devam ediyoruz. Peki bunun nedeni gerçekte ne? Ve daha da önemlisi bilim dünyası bu duruma nasıl çözüm önerileri sunuyor? Hepsi bu haberin detaylarında...

29.07.2021Dünya
İngilizceden sınıfta kaldı, kitap yazacak kapasitesi yok

İngilizce'den sınıfta kaldı, kitap yazacak kapasitesi yok!

İngiliz kraliyet ailesinin başını ağrıtan Prens Harry ile ilgili şoke edici bir iddia ortaya atıldı. Eşi Meghan Markle ile birlikte, kıdemli kraliyet ailesi üyeliğinden ayrılıp ABD'ye yerleşen Prens Harry'nin bir kitap anlaşması yaptığı haberi basına yansımıştı. Kitap için 20 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı ortaya çıkan Harry'nin hayatıyla ilgili ayrıntıları anlatması bekleniyor. Fakat Prens'in bu girişimine kraliyet ailesi uzmanı, yazar ve sosyelit Lady Colin Campbell'dan ilginç bir çıkış geldi. Campbell'e göre 'Prens Harry, kitap yazasilecek kapasiteye sahip değil. Çünkü, Eton Koleji'ndeki öğrencilik yıllarında İngilizce derslerinden başarısız olmuştu. Cambpell, Prens'in, kendi başına iki satırı yan yana getirme becerisi olmadığını savundu. Daha önce de Prens Harry'ye yönelik iddialarıyla gündeme gelen Lady Colin Campbell "Harry, Kraliçe'nin konuştuğu İngilizce'ye konuşmak üzere yetiştirildi. Ama bunu her zaman yapmadığını söylemek gerek" diye konuştu.

29.07.2021Magazin
Altı aydır görmek istemediği kocasına düğün şarkısıyla mesaj gönderdi

Altı aydır görmek istemediği kocasına düğün şarkısıyla mesaj gönderdi

Bütün dünyanın "mutsuz prenses" olarak tanıdığı genç kadın, aylardır yan yana gelmediği, hatta birlikte bile yaşamadığı kocasına şarkılı bir "selam" gönderdi.

28.07.2021Magazin
Kate Middletonın kardeşi Pippa Middleton kızıyla gezintide

Kate Middleton'ın kardeşi Pippa Middleton kızıyla gezintide

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton'ın kardeşi Pippa Middleton, görünüşe göre iki çocuklu hayata henüz tam olarak uyum sağlayamadı. James Matthews ile evli olan 37 yaşındaki Middleton, önceki gün Chelsea sokaklarında, geçtiğimiz mart ayında dünyaya getirdiği kızını gezdirirken görüntülendi. Grinin tonlarında kareli maksi bir elbise giyen Pippa Middleton, rahat yürüyebilmek için de spor ayakkabılar tercih etti. Henüz dört aylık olan kızı Grace'i bebek arabasına koyan Middleton, fotoğraflarının çekildiğini fark edince gülümsedi. Ancak bu gülümsemesi bile onun iki çocuklu hayatının dışarıdan göründüğü kadar kolay olmadığını da gizleyemedi.

27.07.2021Magazin
Pippa Middleton: İki çocukla uykusuz geceler

Pippa Middleton: İki çocukla uykusuz geceler!

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton'ın kardeşi Pippa Middleton, görünüşe göre iki çocuklu hayata henüz tam olarak uyum sağlayamadı.

27.07.2021Magazin
Prens Harry ile Meghan Marklea güzel haber: Lilibet taht sırasına resmen girdi

Prens Harry ile Meghan Markle'a güzel haber: Lilibet taht sırasına resmen girdi

İngiliz kraliyet ailesinin en olaylı üyeleri Prens Harry ile Meghan Markle'a güzel haber. Çiftin kısa bir süre önce dünyaya gelen kız bebekleri Lilibet Diana Mountbatten Windsor, resmen taht sıralamasına girdi.

26.07.2021Magazin
Diananın yeğeni 32 yaş büyük sevgiyisiyle evlendi

Diana'nın yeğeni 32 yaş büyük sevgiyisiyle evlendi

İngiliz kraliyet ailesinin "talihsiz gelini" Diana Spencer'ın erkek kardeşi Charles Spencer'ın büyük kızı Lady Kitty Spencer, uzun süredir birlikte olduğu Michael Lewis ile İtalya'da evlendi. 30 yaşındaki gelin Kitty Spencer ile 62 yaşındaki milyader Michael Lewis'in evlilik töreni Frascati'de bulunan Villa Aldo Brandi'de hayatlarını birleştirdi.

26.07.2021Magazin
Prenses Diananın yeğeni Kitty Spencer, babası Charles Spencerdan 5 yaş büyük milyarderle evlendi: Kızının düğününe bile gitmedi

Prenses Diana'nın yeğeni Kitty Spencer, babası Charles Spencer'dan 5 yaş büyük milyarderle evlendi: Kızının düğününe bile gitmedi

İngiltere'de jet sosyete yankıları uzun süre devam edecek bir düğün törenine kilitlendi. Ülkenin önde gelen ailelerinden birine mensup olan güzel model, uzun süredir birlikte olduğu milyarder nişanlısıyla görkemli bir törenle evlendi. Gelinin, kendisinden 32 yaş büyük sevgilisiyle hayatını birleştirdiği törene babası ise katılmadı.

26.07.2021Magazin
Bakan Kurum: Dünya kirliliğine karşı somut adımların atılması gerek

Bakan Kurum: Dünya kirliliğine karşı somut adımların atılması gerek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, emisyon miktarlarını ve karbon ayak izini azaltacak adımların somut ve gerçekçi bir şekilde atılması gerektiğini söyledi.

25.07.2021Ekonomi
Ürdün Kralı 2. Abdullah, ABD Genelkurmay Başkanı ile görüştü

Ürdün Kralı 2. Abdullah, ABD Genelkurmay Başkanı ile görüştü

Ürdün Kralı 2. Abdullah, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile iki ülke arasındaki savunma ve güvenlik alanında stratejik ortaklığı geliştirmenin yollarını görüştü.

24.07.2021Dünya
Bütün bir aile diken üstünde: Harrynin tabutuna son çivi

Bütün bir aile diken üstünde: Harry'nin tabutuna son çivi!

İngiliz kraliyet ailesinde sular bir türlü durulmuyor. Tam tersine "her şey sakinleşebilir" düşüncesi hakimken aniden, atılan yeni bir adım nedeniyle yine aile ilişkileri sallantıya giriyor. Aile, belki de bugüne kadar kamuoyuna en çok yansıyan çalkantılardan birini yaşıyor. Sahnede yine, karısı Meghan Markle, oğlu Archie ve yeni doğan kızı Lilibet Diana ile birlikte ABD'de yaşayan Prens Harry var. Karşısında ise babaannesi Kraliçe 2. Elizabeth.

21.07.2021Magazin
20 milyon dolara her şeyi anlatacak: Prens Harryden kitap anlaşması

20 milyon dolara her şeyi anlatacak: Prens Harry'den kitap anlaşması

Eşi Meghan Markle ile birlikte Oprah Winfrey'e verdiği röportajda İngiliz kraliyet ailesini gerilime sürükleyen Prens Harry'den bir hamle daha geldi. Markle ile evlendikten sonra babaannesi Kraliçe 2. Elizabeth tarafından Sussex Dükü unvanı verilen Harry, ailesiyle ve kendisiyle ilgili anılarını kaleme alacak. Bunun için de İngiliz ve ABD basınına göre 20 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı.

20.07.2021Magazin
Ülkesinin kaderi onun çocuk doğurmasına bağlıydı: Sonunda Altın kafesten kaçtı

Ülkesinin kaderi onun çocuk doğurmasına bağlıydı: Sonunda 'Altın kafes'ten kaçtı!

Tüm dünyanın hafızasına 2011 yılındaki dillere destan düğünüyle kazınmıştı. Ama bunun tek nedeni "modern çağların külkedilerinden biri" olması yani küçücük bir ülkenin prensinin kalbini fethetmesi değildi. Düğünden önce çıkan "saraydan kaçmaya çalışıyor" söylentileri bir yana, prensle evlendiği törende sık sık gözyaşı dökmesiydi bunun bir nedeni de. Üstelik ileri sürülenlere göre bu gözyaşlarının nedeni, ilk anda akla geldiği gibi "mutluluk" da değildi. Aynı yıl evlenen Prens William ve Kate Middleton'ın düğününde "aşk" neredeyse elle tutulacak kadar yakınken onların düğününde sanki o en önemli ayrıntı eksik gibiydi yapılan yorumlara göre. O günden sonra da güzel gelin, hep "mutsuz prenses" olarak anıldı. Şimdi de dışarıdan bakıldığında 'peri masalı' gibi görünen o evliliğin artık bitme noktasına geldiği ileri sürülüyor. Elbette bu konuda resmi bir açıklama en azından şimdilik yok. 

20.07.2021Magazin
Prens Harry ile Meghan Markledan beklenmedik hareket: Açın kapıları, biz geliyoruz

Prens Harry ile Meghan Markle'dan beklenmedik hareket: Açın kapıları, biz geliyoruz!

İngiliz kraliyet ailesinin olaylı üyeleri Pren Harry ile Meghan Markle cephesinden yine ilgiç bir haber geldi. ABD ve İngiliz basınına yansıyan haberlere göre, Harry ile Meghan, iki yaşındaki oğulları Archie ve kısa bir süre önce dünyaya gelen kızları Lilibet Diana'yı da yanlarına alarak İngiltere'ye gitmek istiyor. En azından kısa bir süreliğine! Bunun da kendilerince önemli bir nedeni var.

19.07.2021Magazin
Nasreddin Hoca’nın maya çaldığı göl... Kurudu

Nasreddin Hoca’nın maya çaldığı göl... Kurudu

Tarihte Nasreddin Hoca’nın maya çaldığı göl olarak bilinen Akşehir Gölü, kuraklık nedeniyle yok olma noktasına geldi. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “İklim değişikliğinden gölümüz de nasibini aldı. Akşehir Gölü şu an da küçük bir gölet haline döndü” dedi.

19.07.2021Gündem
Türkiyenin beşinci büyük gölüydü Akşehir Gölü, gölete döndü

Türkiye'nin beşinci büyük gölüydü! Akşehir Gölü, gölete döndü

Konya'da 354 kilometrelik yüz ölçümüne sahip Akşehir Gölü, yıllardır süren kuraklık sonucu gölet haline geldi. Gölün orta kısmındaki su bulunan kısmına çevresindeki sazlık ve bataklık nedeniyle ulaşılamazken, alanın büyük kısmının otlarla kaplandığı görüldü. Akşehir ve Eber Göller Birliği Başkanlığı'nı yürüten Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ''Akşehir Gölü'müz normal zamanında 354 kilometrelik alanı kaplıyordu. Bu alanla Türkiye’nin beşinci büyük gölüydü. Kuraklıkla birlikte gölümüz kurumaya yüz tuttu. Çok orta merkezde küçük göletçik haline geldi. Büyüklüğünü şu an da tam bilemiyoruz'' dedi.

18.07.2021Gündem
İngiliz uçak gemisi Queen Elizabethte koronavirüs alarmı

İngiliz uçak gemisi 'Queen Elizabeth'te koronavirüs alarmı

İngiltere kraliyet donanmasının en büyük savaş gemisi HMS Queen Elizabeth'te görev yapan mürettebattan yaklaşık 100'ünün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.

14.07.2021Dünya
Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor

Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor

Fransız Baron Pierre de Coubertine'in girişimleriyle ilk olarak 1896 yılında düzenlenen modern olimpiyatlar, tarihi olaylara tanıklık etti.

14.07.2021Tokyo2020
Oyuncu Toby Kirkup hayatını kaybetti

Oyuncu Toby Kirkup hayatını kaybetti!

Peaky Blinders ve Emmerdale dizilerinde oynayan 48 yaşındaki oyuncu Toby Kirkup, kollarında karıncalanma ve göğüs ağrısı hissetmesinin ardından yatırıldığı hastaneden eve gönderildikten sonra hayatını kaybetti.

13.07.2021Magazin
Son dakika: Ürdündeki darbe davasında karar

Son dakika: Ürdün'deki darbe davasında karar

Ürdün'de eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin'in de adının karıştığı darbe girişimi davasında yargılanan iki sanığa 15'er yıl hapis cezası kararı çıktı.

12.07.2021Dünya
Müze hazır ama eserler satılmış

Müze hazır ama eserler satılmış

Ünlü tarihçi Prof. Dr. Eyice’nin, “Hatıra evi” haline getirilen müzede sergilenmesi planlanan paha biçilmez tablo ve eşyalarının, 3 üvey kızı tarafından 200 bin liraya satıldığı ortaya çıktı.

8.07.2021Gündem
Müze hazır ama Prof. Dr. Semavi Eyicenin eşyaları satılmış

Müze hazır ama Prof. Dr. Semavi Eyice'nin eşyaları satılmış

Türkiye'nin ilk 'Bizans sanat tarihi' uzmanı Prof. Dr. Semavi Eyice'nin tabloları ve eşyaları, bir köşkte 'hatıra evi' olarak sergilenecekti ancak Prof. Dr. Eyice'nin ölümünden 2 yıl sonra tablo ve eşyalar İstanbul'da bulunan bir antikacıya satıldı. Eserlerin izini süren DHA ekibi antikacıya ulaştı. İddiaları doğrulayan antikacı, "Hocanın kızları bize geldi. Biz de eşyaları satın aldık. 10- 15 gün içinde hocanın bütün eşyaları satıldı" dedi. İstanbul Sit Alanları Alan Yönetimi Kurucu Başkanı İhsan Sarı ise "Tablo ve eşyaların satımıyla Prof. Dr. Semavi Eyice'nin manevi ölümü de gerçekleşmiş oldu" diye konuştu.

7.07.2021Haber
Prof. Dr. Semavi Eyiceye kızlarından büyük vefasızlık İzini DHA sürdü, skandal ortaya çıktı

Prof. Dr. Semavi Eyice'ye kızlarından büyük vefasızlık! İzini DHA sürdü, skandal ortaya çıktı

Türkiye'nin ilk 'Bizans sanat tarihi' uzmanı Prof. Dr. Semavi Eyice'nin tabloları ve eşyaları, bir köşkte 'hatıra evi' olarak sergilenecekti ancak Prof. Dr. Eyice'nin ölümünden 2 yıl sonra tablo ve eşyalar İstanbul'da bulunan bir antikacıya satıldı. Eserlerin izini süren DHA ekibi antikacıya ulaştı. İddiaları doğrulayan antikacı, "Hocanın kızları bize geldi. Biz de eşyaları satın aldık. 10- 15 gün içinde hocanın bütün eşyaları satıldı" dedi. İstanbul Sit Alanları Alan Yönetimi Kurucu Başkanı İhsan Sarı ise "Tablo ve eşyaların satımıyla Prof. Dr. Semavi Eyice'nin manevi ölümü de gerçekleşmiş oldu" diye konuştu.

7.07.2021Gündem
Göründüğü kadar çekici değildi

Göründüğü kadar çekici değildi

İngiliz kraliyet ailesine girdikten sonra bütün kuralları yerle bir eden, hatta eşi Prens Harry'ye ABD'ye taşınma kararı konusunda bile ön ayak olduğu ileri sürülen Meghan Markle ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bunlara göre Markle, daha Harry ile ilişkilerinin başından bu yana İngiliz kraliyet ailesini "rahatsız" etti.

6.07.2021Magazin
Meghan Markle daha baştan aileyi üzmüş: Göründüğü kadar çekici değildi

Meghan Markle daha baştan aileyi üzmüş: Göründüğü kadar çekici değildi

İngiliz kraliyet ailesine girdikten sonra bütün kuralları yerle bir eden, hatta eşi Prens Harry'ye ABD'ye taşınma kararı konusunda bile ön ayak olduğu ileri sürülen Meghan Markle ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bunlara göre Markle, daha Harry ile ilişkilerinin başından bu yana İngiliz kraliyet ailesini "rahatsız" etti.

6.07.2021Magazin
Katei bekleyenlere kötü haber: 10 gün evinden çıkamayacak

Kate'i bekleyenlere kötü haber: 10 gün evinden çıkamayacak!

İngiliz kraliyet ailesinin en göz önünde ve en sevilen üyelerinden biri olan Kate Middleton cephesinden sevenlerine kötü haber. Üç çocuk annesi Düşes, koronavirüs şüphesi nedeniyle evinde sosyal izolasyona girdi.

5.07.2021Magazin
Kuzey yarım küre yanıyor

Kuzey yarım küre yanıyor

İklim değişikliği her geçen gün daha kötüye gidiyor. Kanada’nın Lytton kasabası bu gerçeğin en net görüldüğü nokta haline geldi. Geçen salı yaklaşık 50 derece ile rekor seviyede sıcaklık görülürken 240’tan fazla orman ve çalı yangını çıktı, yüzlerce insan ani sıcak çarpması sonucu hayatını kaybetti.

5.07.2021Dünya
GÖZDEN KAÇMASIN | Karpuzun içindeki çatlaklar... 28 yaşında gelen otizm teşhisi... Denize de girilen piknik alanları... (27 Haziran-3 Temmuz 2021)

GÖZDEN KAÇMASIN | Karpuzun içindeki çatlaklar... 28 yaşında gelen otizm teşhisi... Denize de girilen piknik alanları... (27 Haziran-3 Temmuz 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte hafta sonu boyunca 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

4.07.2021Gündem
Gelecekte kral olacak ama bu konuda kız kardeşinin gerisinde kaldı

Gelecekte kral olacak ama bu konuda kız kardeşinin gerisinde kaldı

Kraliyet Ailesi'nin bebekleri doğdukları andan itibaren birçok gelenek doğrultusunda büyütülüyor ve milyonlarca dolarlık bir ekonomik zenginlik yaratıyor. Bu açıdan Prens William ve eşi Catherine'in kızları Charlotte, ağabeyi ve geleceğin İngiltere Kralı George'tan bile bir adım ileride. Tüm detaylar haberimizde...

4.07.2021Dünya
Hep şöhret olma hırsı vardı, yedek parça olmaktan sıkılmıştı

Hep şöhret olma hırsı vardı, 'yedek parça' olmaktan sıkılmıştı

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılıkları olay haline gelin Prens Harry ve Meghan Markle ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Son olarak annesi Prenses Diana'nın 60'ıncı doğum günü nedeniyle yapılan heykelin açılışı için Londra'ya giden ve çok da kalmadan ABD'ye dönen Prens Harry hakkında ilginç bir iddia gündeme geldi.

3.07.2021Magazin
Rusya ile İngiltere arasında gerilim yaratan İngiliz savaş gemisi Karadenizden ayrıldı

Rusya ile İngiltere arasında gerilim yaratan İngiliz savaş gemisi Karadeniz'den ayrıldı

Rusya ile İngiltere arasında gerilime neden olan İngiliz savaş gemisi Hollanda savaş gemisi ile peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'den ayrıldı.

2.07.2021Haber
Gerilime neden olmuştu O gemi Karadenizden ayrıldı... Dikkat çeken görüntü

Gerilime neden olmuştu! O gemi Karadeniz'den ayrıldı... Dikkat çeken görüntü

Rusya ile İngiltere arasında gerilime neden olan İngiliz savaş gemisi, Hollanda savaş gemisi ile peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'den ayrıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü altına ulaşan gemilerin ön ve arka bölümünde ağır silahlar ile nöbet tutan askerlerin olduğu görüldü.

2.07.2021Gündem
O savaş gemisi Karadenizden ayrıldı Peş peşe Boğaza girdiler

O savaş gemisi Karadeniz'den ayrıldı! Peş peşe Boğaz'a girdiler

Rusya ile İngiltere arasında gerilime neden olan İngiliz savaş gemisi Hollanda savaş gemisi ile peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'den ayrıldı.

2.07.2021Gündem
Prens Harry ve Prens William iki ay sonra bir arada

Prens Harry ve Prens William iki ay sonra bir arada

İngiliz kraliyet ailesinin "küskün kardeşleri" Prens William ile Prens Harry, dedeleri Prens Philip'in cenaze töreninden sonra ilk kez bir araya geliyor.. İki kardeş, 1 Temmuz 1961 doğumlu anneleri Prenses Diana anısına düzenlenen anıt açılışında, 17 Nisan'da dedelerini son yolculuğuna uğurladıktan sonra ilk kez yan yana gelmiş olacak.

1.07.2021Magazin
Bir cehennemin içinden birlikte geçmişlerdi: Anneleri onları yine bir araya getiriyor

Bir cehennemin içinden birlikte geçmişlerdi: Anneleri onları yine bir araya getiriyor

İngiliz kraliyet ailesinin "küskün kardeşleri" Prens William ile Prens Harry, dedeleri Prens Philip'in cenaze töreninden sonra ilk kez bir araya geldi. Üstelik bu kez anneleri için. İki kardeş, 1 Temmuz 1961 doğumlu anneleri Prenses Diana anısına düzenlenen anıt açılışında, 17 Nisan'da dedelerini son yolculuğuna uğurladıktan sonra ilk kez yan yana geldi. Yani artık hayattı olmayan anneleri Prenses Diana, onları aralarındaki bütün küskünlüğe rağmen yeniden bir adaya getiriyor.

1.07.2021Magazin
Dream Games kimin ve oyunları hangileri

Dream Games kimin ve oyunları hangileri?

Türkiye'nin yeni unicornu olarak nitelendirilen Dream Games, son olarak 155 milyon dolarlık yatırım almasının ardından 1 milyar dolarlık değerlemeye ulaşarak Türkiye'nin yeni unicorn şirketi oldu. Puzzle oyunları geliştirerek Android ve İOS tabanlı cihazlarda oyun imkanı tanıyan Dream Games, en fazla hasılat yapan 20 oyundan birisini üreterek pek çok ülkede zirveyi elinde tutmuştu. Peki, Dream Games kimin ve oyunları hangileri? İşte, o bilgiler

1.07.2021Teknoloji
Prens Georgeun hali kızdırdı: Bir çocuğa bunu niye yaptınız

Prens George'un hali kızdırdı: Bir çocuğa bunu niye yaptınız?

Büyük Britanya tahtının gelecekteki varisi Prens George, dün babası Prens William ve annesi Kate Middleton ile birlikte İngiltere ve Almanya milli takımları arasında oynanan futbol maçını izledi.

30.06.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Gastronominin çılgın Türkleri

Bu hafta, 23 Temmuz-7 Ağustos 1919 tarihleri arasından gerçekleştirilen Erzurum Kongresi’nin 102’nci yıl dönümü kutlandı.

1.08.2021

Meyve ve tatlı şehri Bursa

Eminim ki geçtiğimiz bayramda tatlıların baş tacı olan baklavaya doymuşsunuzdur.

25.07.2021

O kutsal aksesuvarın sergisi

Geçen yılın son günlerinde açılmasına rağmen halen büyük ilgi gören bir sergi var Londra’da.

11.07.2021

Afyon’a müzik festivalleri yakışır

Dün İhsan Yılmaz’ın Kültürazzi köşesindeki başlığı okuyunca yazmam gerektiğine karar verdim.

8.07.2021

Yüksek memurlar bu fotoğrafa çok iyi bakmalı ve düşünmeli

Bu fotoğraf 1992 yılında Bosna’nın Jajce şehrinde çekildi.

2.07.2021