Bugün neler oldu?

Türk

Güncelleme Tarihi:

Türk haberleri sayfasında Türk hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 857495 Türk haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Türkler, Anadolu Türkleri veya Türkiye Türkleri, çoğunlukla Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu'nun eski topraklarında yaşayan Türk halkıdır. Türkiye sınırlarının dışında yaşayan Türkler (Oğuzlar), bugünkü Türkiye ile değil Osmanlı İmparatorluğu ile bağlantılı oldukları için Osmanlı Türkleri olarak da ifade edilmektedirler.

Bazı araştırmacılara göre Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasından önceki dönemlerde elinde bulundurduğu coğrafi alanlar (başlıca Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Kıbrıs, Gürcistan, Irak, Suriye) üzerinde yaşayan ve Osmanlı yıkıldıktan sonra bu bölgelerde kalan büyük Türk azınlıklar da Türkler sınıfına girer. Bununla birlikte Avrupa'ya Türkiye'den göç ederek yerleşmiş olan Türk göçmen toplulukları (özellikle Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Avusturya, Belçika ve Danimarka'da bulunanlar) ile Kuzey Amerika ve Avustralya'daki Türk göçmenler de Türkler grubuna girmektedirler.

Türk haberleri

DAHA FAZLA #TÜRK HABERLERİ

Türk’a ait tüm site haberleri

ÇALIŞAN EMEKLİLERE İKRAMİYE NE ZAMAN YATACAK Çalışan SSK (4A, 4B, 4C), Bağkur ve çiftçi emeklilerine 5 bin TL ikramiye Kasımda mı Aralık ayında mı hesaplara geçecek 5000 TL emekli ikramiye ödemesinde son durum

ÇALIŞAN EMEKLİLERE İKRAMİYE NE ZAMAN YATACAK? Çalışan SSK (4A, 4B, 4C), Bağkur ve çiftçi emeklilerine 5 bin TL ikramiye Kasım'da mı Aralık ayında mı hesaplara geçecek? 5000 TL emekli ikramiye ödemesinde son durum!

Çalışan emeklilere ikramiye ödeme tarihlerinde son durum araştırılıyor. Cumhuriyet'in 100. yılına özel çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye ödemeleri geçtiğimiz haftalarda hesaplara geçti. Ardından çalışan ve çiftçi emekliler için de müjdeli haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geldi. Erdoğan, 5 bin TL’lik Cumhuriyet ikramiyesiyle ilgili “İlk düzenlemeden yararlanamayan çiftçi ve BAĞ-KUR’lu başta olmak üzere 4 milyon 689 bin emeklimiz de 5 bin TL ödeme imkânından faydalanacak” dedi. Bu gelişmeyle beraber SSK (4A, 4B, 4C), Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerine tek sefer için ödenen 5 bin liralık ikramiyenin çalışan emeklilere de ödemesi gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili çalışmalar da başladı. Emekliler, Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki defa ikramiye ödemesi yapılıyor. Bu seneye mahsus olarak da ikramiye ödemeleri 3. kez yapılacak. Milyonlarca SSK (4A, 4B, 4C), Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileri ve çiftçi emeklileri 5 bin TL ikramiyenin hesaplara geçeceği tarihe odaklandı. Peki Çalışan emeklilere ikramiye ne zaman yatacak? Çalışan SSK (4A, 4B, 4C), Bağkur ve çiftçi emeklilerine 5 bin TL ikramiye Kasım'da mı Aralık ayında mı hesaplara yatacak? İşte ödemelerde son durum...

#5 Bin TL Emekli İkramiye Ödemesi