EKSTRA
MENÜ

Teşvik

Teşvik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teşvik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 58.070 Teşvik haberi bulunmuştur.

Teşvik Haberleri

II. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasına başvurular devam ediyor...

'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışmasına başvurular devam ediyor...

Türkiye’nin en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın düzenlediği ‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasına başvurular yoğun ilgiden dolayı uzatıldı. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Haziran. Bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunu üstlendiği yarışmada amaç, henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemek, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmak ve Türkiye’de heykel sanatının gelişmesini sağlamak.

21.06.2021Kitap Sanat
Melisanın adı sonsuza kadar yaşayacak

Melisa'nın adı sonsuza kadar yaşayacak

Oyuncu Yasemin Hadivent’in geçtiğimiz sene hayata gözlerini yuman 4 yaşındaki yeğeni Melisa İşleyen’in adına Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın desteği, sanatçı Zülfü Livaneli ve Melisa’nın teyzesi Yasemin Hadivent’in katkılarıyla oluşturulan Melisa İşleyen Çocuk Kütüphanesi faaliyete açıldı.

21.06.2021Keyif
Ya İslam ve Yahudi düşmanı Almanlar ne olacak

Ya İslam ve Yahudi düşmanı Almanlar ne olacak?

İsrail hükümetinin Filistinlilere dönük katı politikasını protesto etmek için Almanya’nın çeşitli kesimlerinde kısa bir süre önce gösteriler düzenlendi. Bu gösterilere farklı ülkelerden Müslümanlar ve Almanlar da katıldı. Bu gösteriler sırasında yer yer olaylar çıktı. İsrail bayrakları yakıldı. “Katil İsrail” yazılı afişler taşıyanlar oldu. “İsrail’e ölüm” sloganları atanlar da.

21.06.2021Avrupa
Cerrahlıktan farkı yok Camdaki internet

Cerrahlıktan farkı yok! Camdaki internet

Bu hafta Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde fiber altyapısı yapımında çalıştık. Tüm dünya salgın döneminde internetin etrafında döndü. İnternet hızında dünyada oldukça geride olan Türkiye’nin ise şehir merkezlerinden köylere kadar her noktaya fiber altyapıyı kurması gerekiyor. Ancak bu konuda hem operatörlerin hem de kamunun hızlı ve ortak hareket etmesi şart. Çukur kazıp hat döşemek ise adeta iğne-iplikle çalışmaya benziyor. Saç teli inceliğindeki cam kablolar eski bakır hatlar gibi değil. Biraz bükülürse kırılıyor. Tüm bağlantı kopuyor. Sahada çalışırken hem uzmanlık hem de fazlasıyla dikkat gerekiyor.

21.06.2021Ekonomi
4 saatte haydi bisiklete

4 saatte haydi bisiklete

İstanbul’da 7’den 77’ye bisiklet kullanımına destek için sürüş okulu açıldı. Yenikapı ve Maltepe’de başlayan kurslara ilgi yoğundu. Dört saat süren temel bisiklet bilgisi ve sürüş dersleriyle kimi korkusunu yendi, kimi çocukluk hayalini geçekleştirdi.

21.06.2021Gündem
Ekonomiye aşı dopingi

Ekonomiye aşı dopingi

Enflasyonun, nitelikli ve sürdürülebilir büyümenin önündeki en temel engel olduğunu belirten Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bu yüzden enflasyonla mücadelenin tüm politikaların merkezinde yer aldığını söyledi. Elvan, artan aşılama sayıları ile ilgili olarak da “Günde 1 milyon dozun üzerinde aşı muazzam bir başarıdır. Bunun olumlu etkisini hem ekonomide hem de sosyal hayatta göreceğiz” dedi.

19.06.2021Ekonomi
Ayça Ayşin Turan: Biz kadınlar hayata 1-0 geriden başlıyoruz

Ayça Ayşin Turan: Biz kadınlar hayata 1-0 geriden başlıyoruz

28 yaşında ama 10 yıldır ekranda. Kısa sürede adını başrollerin arasına yazdıracak kadar yetenekli. Sosyal medyada 4 milyondan fazla takipçisi var ama onun şöhretle alakası yok, tek derdi mesleği. “Benim tek hedefim iyi bir oyuncu olmak, öyle anılmak ve kalıcı olmak. Şimdi o yolda ilerlemeye çalışıyorum” diyor. Ayça Ayşin Turan’la Sinop’ta başlayan ve oyunculuğa uzanan hikâyesini konuştuk.

Emniyetli çalışma için robotlar da iş başında

Emniyetli çalışma için robotlar da iş başında

Tüpraş, Robotik Yol Haritası kapsamında, petrol depolama tanklarının periyodik kontrol çalışmalarında ve metrelerce yükseklikteki ölçümlemelerde en son dijital uygulamalardan faydalanıyor. Rafineri sahalarındaki riskli iş alanlarında drone kameralarını devreye alarak öncü bir uygulama gerçekleştiren şirket, en temel değeri olarak gördüğü “emniyet” anlayışını odağa alan iş süreçlerini en ileri dijital teknolojilerle destekliyor.

18.06.2021Teknoloji
Son dakika... Evde film izlerken bile başınıza gelebilir 72 saat içinde bildirmeyene cezası var

Son dakika... Evde film izlerken bile başınıza gelebilir! 72 saat içinde bildirmeyene cezası var

Son zamanlarda dünyada birçok şirket siber saldırıya maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde MC Donald's'tan EA'ya, JBS'ye kadar birçok dünya devi kullanıcılarını rahatlatan açıklamalarda bulunmasına rağmen tedirginlik büyüyor. Kişilerin ve kurumların siber saldırılardan korunmak ve sonrasında yapması gerekenlerle ilgili uzmanlar önemli uyarılarda bulundu.

18.06.2021Ekonomi
‘Hessen hükümeti dışlamayı tercih etti’

‘Hessen hükümeti dışlamayı tercih etti’

Hessen Eyalet Parlamentosu SPD Grubu, Türkçe ve Yunanca’nın da okullarda öğretilen yabancı diller arasına alınmasını talep etti.

18.06.2021Avrupa
Son dakika... Bakan Elvan açıkladı: Önemli bir adım atıyoruz

Son dakika... Bakan Elvan açıkladı: Önemli bir adım atıyoruz

Bursa'da konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan mesleki eğitim merkezlerinin cazip hale getirileceğini belirtti. Elvan, sanayicilerin ara eleman bulma noktasında karşılaştıkları zorlukların farkında olduklarını belirterek, "Bu sorunu çözmek üzere çok önemli bir adım atıyoruz. Hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Kalfalık döneminde alınan ücretlerde iyileşme sağlayacak, bu merkezlerde eğitim gören öğrencilerin ücretlerini kamu tarafı olarak biz karşılayacağız."

18.06.2021Ekonomi
Takip yazılımları tehdit saçıyor

Takip yazılımları tehdit saçıyor

Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan araştırma, yaygın olarak kullanılan Android takip yazılım uygulamalarının güvenlik açıklarıyla dolu olduğunu ortaya koydu. Araştırma sonuçlarına göre hem takip edenin hem de kurbanın gizliliği ve güvenliği tehdit altında.

18.06.2021Teknoloji
Son dakika... Bakan açıkladı PTTde yeni dönem

Son dakika... Bakan açıkladı! PTT'de yeni dönem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İstanbul’da bugünden itibaren PTT dağıtım görevlilerinin teslimatlarını elektrikli skuter ile yapacağını açıkladı.

18.06.2021Ekonomi
Okul aile birliği görevleri neler Gönüllülük esasına dayanıyor

Okul aile birliği görevleri neler? Gönüllülük esasına dayanıyor

Okul aile birliğine üyelik gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bu üyelik süreci okul ile ilişik kesilen süreye kadar devam etmektedir. Okul aile birliği toplantıları ayda bir gerçekleştirilmektedir. Her ay okulca belirlenen bir günde okul aile birliği toplantıları yapılmaktadır. Peki, okul aile birliği görevleri neler?

17.06.2021Gündem
1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi

1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi?

Yazın gelişiyle artan hava sıcaklıkları bir yandan, aşılamanın ve kısıtlamaların etkisiyle düşen vaka sayıları diğer yandan derken birçok kişinin aklında aynı soru: Açık havada maskemi çıkarsam olur mu? Bu soruyu sizin için Türkiye'nin önde gelen uzmanlarına sorduk. Cevapları haberimizde...

17.06.2021Gündem
RTÜK Başkanı Şahin: Kadına şiddet konusunda 1842 müeyyide uygulandı

RTÜK Başkanı Şahin: Kadına şiddet konusunda 1842 müeyyide uygulandı

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele edilmesi, kadın istismarının önlenmesi, küçük yaşlardan itibaren çocuk ve gençlerde farkındalık sağlanması, cinsiyet temelli ayrımcılık ve kadına yönelik baskılarla mücadele edilmesi kapsamında Üst Kurulumuz tarafından 2011 yılından itibaren 1842 müeyyide uygulandı" dedi.

16.06.2021Gündem
Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartları

Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartları

İyi eğitim, gelişim ve yenilenme sürecinin en önemli parçasıdır. Bu nedenle gençlere mutlu bir gelecek sunmak için 21. yüzyılın gerektirdiği iyi eğitim standartlarını karşılamak oldukça önemlidir. Ata Eğitim Kurumları Genel Müdürü M. Fahrettin Eldek, iyi eğitim gereklilikleri hakkında bilgi verdi.

16.06.2021Eğitim
Özel tiyatroların projelerine yapılacak yardımlar için başvurular başladı

Özel tiyatroların projelerine yapılacak yardımlar için başvurular başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, özel tiyatroları desteklemek amacıyla 2021-2022 sezonuna yönelik yardımlar için başvuruların başladığını bildirdi.

16.06.2021Keyif
Spor İstanbul, sağlık ve mutluluk üretmeye devam ediyor

Spor İstanbul, sağlık ve mutluluk üretmeye devam ediyor

Spor İstanbul, Sosyal Etki Araştırması sonuçlarına göre İstanbul'un sporda öncü kurumu olmanın yanı sıra sağlık ve mutluluk üretmeye de devam ediyor.

16.06.2021Diğer
Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu yayınlandı

Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu yayınlandı

Toplumların sağlığa erişimini sağlama misyonu ile hareket eden Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu’nu yayınladı. Rapor Philips Vakfı’nın, 2020 yılında 75’ten fazla proje aracılığıyla dünyada 7,5 milyon insanın, uygun maliyetli ve kaliteli sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanmasıyla sonuçlanan başarısını vurguluyor. Bu projelerden bazıları Türkiye, Çin, Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’da gerçekleştirildi.

16.06.2021Teknoloji
Çinin kararı dünyada şok etkisi yaratmıştı Yol buldular, gidiyorlar...

Çin'in kararı dünyada şok etkisi yaratmıştı! Yol buldular, gidiyorlar...

Çin'in madencilik ve kripto paralarla ilgili aldığı yasak kararları şoke etkisi yaratmış büyük madencilik göçüne neden olmuştu. Neredeyse madencilik tarafının yüzde 75'inin Çin'de yapıldığı gerçeği yavaş yavaş değişiyor. Madenciler yeni bir yol buldular...

16.06.2021Ekonomi
Çin’den NATO’ya yanıt: ‘Soğuk Savaş zihniyeti sürüyor’

Çin’den NATO’ya yanıt: ‘Soğuk Savaş zihniyeti sürüyor’

Çin, NATO zirvesinin sonuç bildirgesinde ‘uluslararası sisteme tehdit’ olarak nitelenmesine tepki gösterdi. Çin’in Avrupa Birliği (AB) misyonundan yapılan açıklamada NATO, ‘suni bir çatışma ortamı oluşturmaya çalışmakla’ suçlandı.

16.06.2021Dünya
Son Dakika: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengizden flaş açıklamalar Fatih Terim, Okan Buruk, Mustafa Denizli, Belhanda ve Feghouli sözleri...

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den flaş açıklamalar! Fatih Terim, Okan Buruk, Mustafa Denizli, Belhanda ve Feghouli sözleri...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulüp televizyonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Okan Buruk ile herhangi bir görüşmesi olmadığını ifade eden Cengiz, Fatih Terim görevdeyken başka bir teknik adamla görüşmediğini de açıkladı. Mustafa Cengiz ayrıca Younes Belhanda'yı gönderdiği için asla pişman olmadığını belirterek, "Belhanda'yı gönderdiğime asla pişman değilim, en doğru yaptığım işlerden biridir. Belhanda ve Feghouli, bizi FIFA'ya verdi. Bir kişi daha yaptı, onu çok sonra açıklayabilirim." dedi.

15.06.2021Futbol
Cumhurbaşkanı Erdoğanın NATO temasları, dünya basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO temasları, dünya basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO Liderler Zirvesi kapsamında yaptığı ikili görüşmeler, dünya basınında geniş yankı buldu. ABD merkezli The Wall Street Journal (WSJ), Erdoğan-Biden görüşmesini, “Biden ve Erdoğan, ABD-Türkiye İlişkilerini sıfırlamak için buluştu” başlığıyla duyurdu.

15.06.2021Dünya
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor

25 Haziran’a kadar başvuruların devam ettiği yarışma, üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik ediyor.

15.06.2021Ekonomi
Yeşil hidrojen Türkiyenin Avrupaya ihracatında yeni oyuncu olabilir

Yeşil hidrojen Türkiye'nin Avrupa'ya ihracatında yeni oyuncu olabilir

EBRD Yeşil Ekonomi ve İklim Eylemleri Direktör Yardımcısı Cristian Carraretto, "Hidrojen talebi şu anda ağırlıklı olarak Avrupa'dan kaynaklanıyor. Bu açıdan, Türkiye'de hidrojen üretimi yapılarak Avrupa'ya satılabilir" dedi.

15.06.2021Ekonomi
TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları sürüyor

TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları sürüyor

Üniversite öğrencileri tarafından heyecanla takip edilen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor.

15.06.2021Teknoloji
Hibrit çalışmanın zorlukları konusunda şirketlere önemli uyarı

Hibrit çalışmanın zorlukları konusunda şirketlere önemli uyarı

Küresel salgın, uzaktan çalışmanın üretkenliği artırabildiğini, bağlılığı geliştirebildiğini ve maliyetleri düşürebildiğini ortaya koydu. Ayrıca çalışanlar da gelecekte en azından zaman zaman bu şekilde çalışmaya devam etmek istiyor. Yapılan bir araştırma, çalışanların %90’ından fazlasının esnek çalışmayı tercih ettiğini ve şirketlerin %82’sinin esnek çalışma olanağını sağlamak ve onun getirebileceği avantajlardan yararlanmak için hibrit modellere geçmeyi planladığını gösteriyor. Ancak, bu geçiş bazı riskler içeriyor. Hibrit çalışma modelleri görünüşte cazip olsa da yeni bir dijital uçurum yaratma potansiyeli taşıyor ve bu uçurum denetim altına alınmazsa hızla iki sınıf işçi yaratacak ve çalışma alanını adaletsizlik ve yanlı bir tutumla dolduracak.

15.06.2021Teknoloji
Sadece elektrikli araç mı üretilecek Diğer araçlara ne olacak 8 SORU 8 YANIT

Sadece elektrikli araç mı üretilecek? Diğer araçlara ne olacak? 8 SORU 8 YANIT

Biliyoruz, belki henüz hiç sürmediniz ve satın almayı ciddi olarak düşünmediniz. Bu yüzden elektrikli araçlarla ilgili aşağıda okuyacağınız haber size biraz cesur gelebilir. Çünkü önemli bir devrimden bahsedeceğiz; elektrikli araba devrimi...

15.06.2021Gündem
GDO nedir, zararları nelerdir GDOlu ürünler nelerdir

GDO nedir, zararları nelerdir? GDO'lu ürünler nelerdir?

Uzun zamandan beri GDO’lu ürünlerin insan sağlığı ve genleri hakkındaki tartışmalar sürüyor. Bir grup bunların tamamen zararsız ve faydalı olduğunu belirtirken, başka gruplar zararlarını araştırmalarla kanıtlıyor. Peki, GDO nedir ve hakkında yapılan araştırmaların sonucunda ne gibi verilere erişilmiştir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Diksiyon nedir, nasıl düzeltilir Diksiyon egzersizleri nasıl yapılır

Diksiyon nedir, nasıl düzeltilir? Diksiyon egzersizleri nasıl yapılır?

Harika fikirler ve harika bir düzen ile en parlak konuşmaya sahip olabilirsiniz. Fakat doğru diksiyon olmadan bunların hiçbirinin önemi kalmaz. İyi bir diksiyon, net ve etkili bir şekilde konuşmak için hayati önem taşır. Peki, diksiyon nedir ve nasıl düzeltilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Son dakika haberi: İngilterede normalleşme 4 hafta ertelendi

Son dakika haberi: İngiltere'de normalleşme 4 hafta ertelendi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülke genelinde uygulanan Covid-19 kısıtlamalarının kaldırılmasına yönelik planın 21 Haziran’dan 19 Temmuz’a ertelendiğini duyurdu.

14.06.2021Dünya
İngilterede normalleşmenin dördüncü aşaması 4 hafta ertelenecek

İngiltere'de normalleşmenin dördüncü aşaması 4 hafta ertelenecek

İngiltere'de Delta varyantının yayılması ve vaka sayılarının artması üzerine, 21 Haziran'da geçilmesi planlanan normalleşmenin dördüncü aşaması, dört hafta ertelenecek. Kararı Başbakan Boris Johnson'ın bugün düzenleyeceği basın toplantısında açıklaması bekleniyor.

14.06.2021Dünya
Makine ihracatı ilk 5 ayda 9,2 milyar dolar oldu

Makine ihracatı ilk 5 ayda 9,2 milyar dolar oldu

İhracatını yılın ilk 5 ayında 2019'a göre yüzde 12, 2020'ye göre ise yüzde 37 artıran makine sektörünün serbest bölgeler dahil toplam dış satımı 9,2 milyar dolar oldu.

14.06.2021Ekonomi
İlk kadın muhtar kimdir Türkiyenin ilk kadın muhtarı Gül Esinin hayatı

İlk kadın muhtar kimdir? Türkiye'nin ilk kadın muhtarı Gül Esinin hayatı

Türkiye'de kadın muhtarlar ilgi çekmektedir. Türkiye'de ki ilk kadın muhtarın kim olduğu ise merak edilen bir detaydır. İlk kadın muhtarın hayatı ve nasıl seçildiği ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Türkiye'de ki ilk kadın muhtarın hayatı hakkında son günlerde araştırmalar aratmıştır. Peki Türkiye'de ki ilk kadın muhtar kimdir? Türkiye'de ki ilk kadın muhtarın hayatı nasıldır? İşte, Türkiye'de ki ilk kadın muhtar ile ilgili tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Sinem Alparslan’a, Federal Liyakat Nişanı

Sinem Alparslan’a, Federal Liyakat Nişanı

10 yıl önce arkadaşıyla birlikte kurduğu ‘Kein Abseits’ (Ofsayt Yok) adlı dernekle sosyal çalışmalar yürüten Sinem Alparslan, Federal Liyakat Nişanı’na (Bundesverdienstkreuz) layık görüldü.

13.06.2021Avrupa
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nisanda 1189 yatırım teşvik belgesi verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nisanda 1189 yatırım teşvik belgesi verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, nisan ayında 1189 yatırım teşvik belgesi düzenledi. Bu yatırımların gerçekleştirilmesiyle 28 bin 321 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

13.06.2021Ekonomi
‘Teknoloji bizi hem birbirimize bağlayacak hem de kutuplaştıracak’

‘Teknoloji bizi hem birbirimize bağlayacak hem de kutuplaştıracak’

Pandemi dijital dönüşümü daha da hızlandırdı. Çevrimiçi eğitim ya da uzaktan çalışmaya süratle adapte olduk. İnsanlığın bu baş döndürücü hızla nereye evrileceğini dijital antropolog ve yazar Rahaf Harfoush’a sorduk. Teknolojinin iyi ve kötüyü beraber getirdiğini artık kabullenmemiz gerektiğini söyleyen Harfoush “Değişim yaklaşıyor, robotlar ilk adımlarını atıyor” diyor.

13.06.2021Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Komşunu da aşılat

SON birkaç haftadır İzmir’den, Ankara’dan bazı tanıdıkların ailecek Kovid’e yakalandıkları haberleri aldım. Maalesef aralarından ikisi yaşamını kaybetti. Benim yaş grubumdan, 60 yaş ve üzeriydi virüse yenilenler. Ortak özellikleri ise aşı yaptırmamış olmalarıydı. Biri aşıya karşı olduğu için, diğeri ise sırası geldiği halde Biontech beklediği için yaptırmadığını söyledi yakınları.

21.06.2021

HDP’ye kapatma davası açılacak mı?

HDP davasında kritik gün geldi çattı. Anayasa Mahkemesi üyeleri bugün toplanarak HDP hakkında kapatma davası açılıp açılmamasına karar verecek.

21.06.2021

Çevreci levrek, doğa dostu çipura

Bulduğumuz ve bütçemiz elverdiği sürece elbette deniz balığı yiyelim ama önemli bir protein kaynağı olan balığı herkesin yiyebilmesi ve yabani türlerin üzerindeki tüketim baskısını azalttığı için çiftlik balıkçılığı önemli. Tabii tüm bunlar çiftlik balıkçılığı doğru koşullarda gerçekleşiyorsa geçerli. Yeni tür bir balık yemi uygulayan çiftlikleri yerinde ziyaret ettim.

20.06.2021

Yan etki dedikleri...

Aşının yan etkileri arasında şu varmış, bu yokmuş, onu bilemeyeceğim. Ama ince ince delirmek, kafayı bu işlerle bozmak kesin var. Zira bir aşı yaptırdık, yan etkisi yarım gün, muhabbeti neredeyse bir hafta sürdü.

20.06.2021

Eyyyyyyy tarhana... Bir kasesi 85 lira!

Döneri konuşuldu, tamam dedik...Lahmacun yüksek fiyatlara satıldı, eyvallah dedik...

19.06.2021

Çocuğumuz mutlu olsun yeter...

Mutluluğun, canının istediği gibi yaşamak üzerine kurulu olduğunu, başarı hedefli olmanın, çalışkan bir tutum sergilemenin mutluluk önünde engel teşkil edebileceğini hissettiren bu cümle sanırım çağımızın doyumsuz, amaçsız, depresif ve hayatta ne istediğini veya ne yöne gittiğini bilemeden büyüyen bireylerini büyütüyor.

18.06.2021

İkinci Cihan Harbi'nde Türkiye’nin tarafsızlığı

İnönü döneminin en önemli olayı dış politikada illüzyona kapılmamak, Birinci Dünya Savaşı’nın getirdiği tecrübelere istinaden Alman ırkından uzak durmaktır.

13.06.2021

Vesayet fanusunun narin çiçekleriydik

BELİRLİ bir yaşta olanlarımızda hep bir söylemimiz vardır.

13.06.2021