EKSTRA
MENÜ

Tedavi

Tedavi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tedavi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 147.579 Tedavi haberi bulunmuştur.

Tedavi Haberleri

Egzama belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir Egzama ile ilgili merak edilenler

Egzama belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir? Egzama ile ilgili merak edilenler

Egzama, sık karşılaşılan cilt hastalıklarından biri. Deride kurumaya ve kaşıntıya neden olan bu rahatsızlık, kişinin günlük hayatta yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Peki egzama belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir? Egzama ile ilgili merak edilenler...

11.05.2021Sağlık
Gülsüm Taçın katil zanlısından şaşırtan sözler: Kendimi daha iyi ifade edebilmem için tahliye edin

Gülsüm Taç'ın katil zanlısından şaşırtan sözler: Kendimi daha iyi ifade edebilmem için tahliye edin

Antalya'da evinde ölü bulunan Gülsüm Taç'ı (46) boğarak öldürdüğünü itiraf eden Cem Yılmaz'ın (44) yargılanmasına devam edildi. Yılmaz, "Kendimi daha iyi ifade edebilmek için adli kontrol kararı ile serbest bırakılmamı talep ediyorum" dedi. Resim öğretmeni Cem Yılmaz'ın cinayetin ardından Gülsüm Taç'ın portresini çizdiği de ortaya çıkmıştı. Yılmaz'ın portreyi çerçeveletip evinin bir köşesine koyup çiçeklerle süslediği, yanına da 'Gülsümüm mayam benim. Keşke beni aileme gönderseydin. Kocandan ayrılma sürecini uzatmasaydın. Yanına geliyorum, seni seviyorum' yazılı not bıraktığı belirlenmişti.

11.05.2021Gündem
Genç kıza sosyal medyadan kâbusu yaşattı

Genç kıza sosyal medyadan kâbusu yaşattı

Samsun’da yaşayan Semranur Geçer’in (18) kâbusu bir yıl önce başladı. Hiç tanımadığı Kaan Özel adlı bir kişi sosyal medya hesaplarına mesaj göndermeye başladı. Semranur Geçer, sosyal medya üzerinden kendisine ulaşıp cinsel içerikli mesajlar atarak ölüm tehdidinde bulunan Kaan Özel'den şikayetçi oldu. Hakkında uzaklaştırma kararı verilen ve soruşturma başlatılan Kaan Özel'in en ağır cezayı almasını isteyen Semranur Geçer, "Hastaysa tedavi olsun, değilse ona göre yargılansın. 1 senede bana verdiği maddi - manevi zarar çok büyük" dedi.

11.05.2021Haber
Tatile gidiyoruz diyerek hastaneye getirdiği eşine böbreğini verdi

'Tatile gidiyoruz' diyerek hastaneye getirdiği eşine böbreğini verdi

Muğla'nın Datça ilçesinde Emin Koca (45), 9 yıldır böbrek yetmezliği hastası olan 23 yıllık eşi İpek Koca'yı (43) ‘Tatile gidiyoruz" diyerek Bursa'ya götürüp, burada önceden anlaştığı özel hastanede böbreğini verdi. Başarılı bir nakille sağlığına kavuşan İpek Koca, "Eşim bana sürpriz yaptı. Fedakarlığının Anneler Günü, Ramazan Bayramı sürecine denk gelmesi beni ayrıca mutlu etti" dedi.

11.05.2021Gündem
Kaan Özel, Semranur Geçere kâbus yaşattı Genç kız isyan etti

Kaan Özel, Semranur Geçer'e kâbus yaşattı! Genç kız isyan etti

Samsun’da yaşayan Semranur Geçer’in (18) kâbusu bir yıl önce başladı. Hiç tanımadığı Kaan Özel adlı bir kişi sosyal medya hesaplarına mesaj göndermeye başladı. Semranur Geçer, sosyal medya üzerinden kendisine ulaşıp cinsel içerikli mesajlar atarak ölüm tehdidinde bulunan Kaan Özel'den şikayetçi oldu. Hakkında uzaklaştırma kararı verilen ve soruşturma başlatılan Kaan Özel'in en ağır cezayı almasını isteyen Semranur Geçer, "Hastaysa tedavi olsun, değilse ona göre yargılansın. 1 senede bana verdiği maddi - manevi zarar çok büyük" dedi.

11.05.2021Gündem
Bursada down sendromlu Ercan Saman koronavirüse yenik düştü

Bursa'da down sendromlu Ercan Saman koronavirüse yenik düştü

Bursa'nın İnegöl ilçesinde down sendromlu Ercan Saman (32), doğum gününde, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

11.05.2021Gündem
Usta sanatçı İbrahim Erkal vefatının dördüncü yılında anılıyor...

Usta sanatçı İbrahim Erkal vefatının dördüncü yılında anılıyor...

Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu İbrahim Erkal, vefatının dördüncü yılında anılıyor. Filiz Erkal eşine olan özlemini sosyal medya hesabından dile getirdi.

11.05.2021Magazin
Uyuşturucu baronu Cemal Nayır koronadan öldü

Uyuşturucu baronu Cemal Nayır koronadan öldü

Uyuşturucu kaçakçısı Cemal Nayır, geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalandı. İstanbul’da tedavi gören Nayır, dün hayatını kaybetti. Nayır, aile üyelerinin katılımıyla toprağa verildi.

11.05.2021Gündem
Elimi bırakma öğretmenim Onların okulu hiç kapanmadı

Elimi bırakma öğretmenim! Onların okulu hiç kapanmadı

Hastanelerde uzun süreli tedavi gören çocuklar, pandemi döneminde de yüz yüze eğitime devam etti. İstanbul’da ‘hastane sınıflar’da görevli 13 öğretmen vakaların artmasıyla uzaktan eğitime geçilmesine rağmen gönüllü olarak her gün hastanelere giderek öğrencilerinin elinden tuttu...

11.05.2021Gündem
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir Ve Neleri Kapsar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir Ve Neleri Kapsar

Tamamlayıcı sağlık sigortası kavramı aslında sık sık karşılaşılan bir kavramdır. Gerek televizyonda gerekse yazılı basında yer alan tamamlayıcı sağlık sigortasının tam olarak neyi ifade ettiği de merak konusu olmaktadır. İşte merakla ve ilgiyle okuyacağınız tamamlayıcı sağlık sigortası hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Siyatik Nedir Ve Neden Olur Siyatik Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Siyatik Nedir Ve Neden Olur? Siyatik Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnsan vücudunun en önemli sinirleri içerisinde yer alan ve belden topuğa dek uzanan siyatik sinirlerinde oluşan baskı veya hasarlar ağrıların meydana gelmesine sebep olur. Bu ağrılar, bacaklarda veya kalçada hissedilebilmektedir. Peki Siyatik nedir ve neden olur? Siyatik belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Sağlık
Rektum Kanseri Nedir Rektum Nedenleri, Belirtileri, Evreleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Rektum Kanseri Nedir? Rektum Nedenleri, Belirtileri, Evreleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Rektum; kolonu veya kalın bağırsağın anüse bağlandığı son bölümdür. Rektumun temel işlevi; vücuttan atılacak olan dışkının saklanmasıdır. Peki Rektum kanseri nedir? Rektum nedenleri, belirtileri, evreleri ve tedavisi hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Sağlık
Mitomani Nedir Ve Neden Olur Mitomani Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Mitomani Nedir Ve Neden Olur? Mitomani Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Mitomani sözcüğü yaşamda her gün karşılaşılan bir kavram değildir. Hatta hiç duyulmamış olabilme olasılığı daha yüksektir. Mitomani ne anlatır? Mitomani hangi alanla ilgilidir. İşte mitomani hakkında merakla okuyacağınız konuları sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Metastaz Nedir Ve Nasıl Oluşur Metastaz Belirtileri Nelerdir

Metastaz Nedir Ve Nasıl Oluşur? Metastaz Belirtileri Nelerdir

Günümüzde kanser hastalığı çok sık görülmektedir. Çevresel etkenler, beslenme şekli ve stres nedeni ile kanser türlerinde de bir artış görülüyor. Kanser hastalığının gelişiminde önemli rol oynayan metastaz da çok merak ediliyor. Metastaz nedir ve nasıl oluşur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Kist Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Kist Belirtileri Hakkında Bilgi

Kist Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Kist Belirtileri Hakkında Bilgi

İnsanların başına gelebilecek olan çok sayıda hastalık vardır. Bu hastalıkların en korkulanı ise kistlerdir. Kistlerin iyi huylu olanı olduğu gibi kötü huylu olanı da vardır. Sizler için Kist nedir ve çeşitleri nelerdir? Kist belirtileri nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

10.05.2021Sağlık
Fitoterapi Nedir Ve Ne İşe Yarar Fitoterapi Nasıl Yapılır Ve Uygulanır

Fitoterapi Nedir Ve Ne İşe Yarar? Fitoterapi Nasıl Yapılır Ve Uygulanır

Avrupa'da en etkili alternatif tıp yöntemi olarak kabul edilen fitoterapi, tamamen doğal tedaviye odaklanan bir alandır. Fitoterapi nedir, ne işe yarar, nasıl uygulanır ve nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını derledik.

10.05.2021Sağlık
Endikasyon Nedir Tıbbi Müdahalelerde Endikasyon Anlamı

Endikasyon Nedir? Tıbbi Müdahalelerde Endikasyon Anlamı

Endikasyon sözcüğü günlük yaşamda pek karşılaşılan bir kelime değildir. Fakat gazetelerde, basında, televizyonda ve sosyal medyada görülen endikasyon kelimesinin ne anlama geldiği de elbette merak uyandırmaktadır. Endikasyon konusu hakkında bilgileri sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Emboli Nedir Ve Neden Olur Emboli Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Emboli Nedir Ve Neden Olur? Emboli Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Vücudun genel akışı ve belli bir düzeni bulunmaktadır. Sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak için de bu yapının asla bozulmaması gerekir. Özellikle de emboli ortaya çıktığı takdirde çok dikkat ederek önlem alınması gerekir. Emboli nedir ve neden olur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Diyaliz Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Diyaliz Nasıl Yapılır

Diyaliz Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Diyaliz Nasıl Yapılır

İnsanlar için sağlıklı olmak çok önemlidir. Özellikle düzenli egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek de önemlidir. Ayrıca böbrek rahatsızlığı yaşayan kişilerin sayısı da her geçen gün artıyor. Böbrek yetmezliği durumunda ise hastaların diyalize girmesi gerekebilir. Diyaliz nedir ve çeşitleri nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Atrofi Nedir Atrofi Nedenleri, Çeşitleri, Örnekleri Ve Belirtileri Hakkında Bilgi

Atrofi Nedir? Atrofi Nedenleri, Çeşitleri, Örnekleri Ve Belirtileri Hakkında Bilgi

Bazı hastalıkların varlığı yaşamı olumsuz etkilemektedir. Özellikle de kas ve organlardan kaynaklanan bu hastalıklar doğru şekilde tedavi edildiği takdirde hastalıklar da önlenebilir. Çeşitli kas rahatsızlıkları da hayatı olumsuz etkiler. Özellikle atrofi en çok görülen rahatsızlıklardan birisidir. Atrofi nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Enzim Nedir Ve Ne İşe Yarar Enzim Özellikleri Ve Görevleri Neler

Enzim Nedir Ve Ne İşe Yarar? Enzim Özellikleri Ve Görevleri Neler  

Enzim canlılar tarafından üretilebilen çoğunluğu protein yapısında bulunan biyolojik katilazörlerdir. Hücre içinde tepkime hızlarını ölçmekle görevlidirler. Hücre dışında etkinliklerini koruyabilirler. Enzim nedir, ne işe yarar, özellikleri ve görevleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

10.05.2021Araştırma
Hakan Altunun sağlık durumu nasıl Şarkılar Bizi Söylerde neden yok İşte Hakan Altunun son durumu

Hakan Altun'un sağlık durumu nasıl? Şarkılar Bizi Söyler'de neden yok? İşte Hakan Altun'un son durumu

Hakan Altun'un sağlık durumu, ekran başındakiler tarafından merak konusu oldu. Kanal D’de yayınlanan “Şarkılar Bizi Söyler” programının çekimleri öncesi fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavi altına alınan ünlü şarkıcı geçtiğimiz günlerde taburcu oldu. Bu akşam ekranlarını açan izleyiciler programda Hakan Altun'u göremeyince sağlık durumuna odaklandı. Ünlü isim sosyal medya hesabından hayranlarına mesaj gönderdi. Peki, Hakan Altun'un sağlık durumu nasıl? İşte, Hakan Altun'un son durumu ile ilgili bilgiler.

10.05.2021Gündem

Galatasaray, Denizlispor maçı hazırlıklarını tamamladı

Galatasaray Futbol Takımı, Süper Lig'in 41. haftasında yarın deplasmanda karşılaşacağı Yukatel Denizlispor maçının hazırlıklarını tamamladı.

10.05.2021Futbol
Son dakika: Galatasarayın Denizlispor maçı kadrosu açıklandı Radamel Falcao yer almadı

Son dakika: Galatasaray'ın Denizlispor maçı kadrosu açıklandı! Radamel Falcao yer almadı

Spor Toto Süper Lig'in 41. haftasında Denizlispor'a konuk olacak Galatasaray'ın kamp kadrosu açıklandı. Galatasaray'da Radamel Falcao, Denizlispor maçında kadroda yer almazken derbide sakatlık yaşayan Mostafa Mohamed, kafileye dahil edildi.

10.05.2021Futbol
Bu nasıl insanlık Kedi, gözleri oyulmuş halde bulundu

Bu nasıl insanlık! Kedi, gözleri oyulmuş halde bulundu

Adana'dan Gaziantep yönüne otomobille seyahat eden bir hayvanseverin yol kenarında gözleri oyulmuş halde bulup veterinere götürdüğü sokak kedisinin göz küreleri alınıp, göz kapaklarına altışar dikiş atıldı. Veteriner Hekim Ali Laçinbala, 'Bunlar ifşa edilsin, bu hayvanlara yaşam hakkı verilsin istiyoruz. Bu canlara şiddet uygulayan birisinin eşine, çocuklara veya bir kadına ilk fırsatta şiddet uygulayacağı bilimsel bir gerçektir.' ifadelerini kullandı.

10.05.2021Haber
Bunun adı canilik Görür görmez yardımına koştu

Bunun adı canilik! Görür görmez yardımına koştu

Adana'dan Gaziantep yönüne otomobille seyahat eden bir hayvanseverin yol kenarında gözleri oyulmuş halde bulup veterinere götürdüğü sokak kedisinin göz küreleri alınıp, göz kapaklarına altışar dikiş atıldı. Veteriner Hekim Ali Laçinbala, 'Bunlar ifşa edilsin, bu hayvanlara yaşam hakkı verilsin istiyoruz. Bu canlara şiddet uygulayan birisinin eşine, çocuklara veya bir kadına ilk fırsatta şiddet uygulayacağı bilimsel bir gerçektir.' ifadelerini kullandı.

10.05.2021Gündem
Çağdaş hikayeciliğin köşe taşı: Sait Faik Abasıyanık

Çağdaş hikayeciliğin köşe taşı: Sait Faik Abasıyanık

"Son Kuşlar", "Semaver", "Sarnıç", "Şahmerdan", "Kumpanya" ve "Mahalle Kahvesi"nin arasında bulunduğu pek çok eseriyle hafızalarda yer bulan yazar, kaleme aldığı hikayeleriyle çağdaş hikayeciliğinin köşe taşı olarak anılıyor.

10.05.2021Keyif
Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Nar son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Nar son yolculuğuna uğurlandı

Hakkari Çukurca'da teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Murat Nar'ın cenazesi, memleketi Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde toprağa verildi.

10.05.2021Gündem
Polikistik over sendromu (PKOS) nedir, neden olur Polikistik over sendromu belirtileri ve tedavisi

Polikistik over sendromu (PKOS) nedir, neden olur? Polikistik over sendromu belirtileri ve tedavisi

Polikistik over sendromu, (PKOS) doğurganlığı etkilemenin yanı sıra tedavi edilmediğinde çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Ayrıca adet düzensizliği, adet görememe, aşırı tüylenme, sivilcelenme, aşırı kilo alımı gibi sorunlara de neden olur. Peki polikistik over sendromu (PKOS) nedir, neden olur? İşte polikistik over sendromu belirtileri ve tedavisi...

10.05.2021Sağlık
“Türkçe bir dünya dilidir”

“Türkçe bir dünya dilidir”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. İdris Nebi Uysal, "Birçok ülkede Türkçe öğretim merkezleri açılmıştır, birçok kişi de Türkçe öğrenmek için ülkemize gelmektedir. Bütün bunlar değerlendirildiğinde Türkçe bir dünya dilidir" dedi.

10.05.2021Eğitim
Telefonunda Ölümü hak ettim mesajı bulunmuştu, 10 gün sonra cesedine ulaşıldı

Telefonunda 'Ölümü hak ettim' mesajı bulunmuştu, 10 gün sonra cesedine ulaşıldı

Adana'da, evden ayrıldığı 1 Mayıs'tan beri haber alınamayan ve cep telefonunda 'Ölümüm kimseyi bağlamaz, ben ölümü hak ettim' yazılı taslak mesaj bulunan Abdullah Balkaya'nın (40), 10 gün sonra, 40 kilometre uzaklıkta yer alan Mersin'in Tarsus ilçesindeki sulama kanalında cansız bedenine ulaşıldı.

10.05.2021Gündem
Koronavirüs tedavisi gören akademisyen Talip Torun hayatını kaybetti

Koronavirüs tedavisi gören akademisyen Talip Torun hayatını kaybetti

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde görev yapan Öğretim Üyesi Dr. Talip Torun (47), koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

10.05.2021Gündem
Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir Böbrek yetmezliği tanı ve tedavisi

Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek yetmezliği tanı ve tedavisi

Pek çok kişinin ortak sorunu olan böbrek yetmezliği, böbreklerin ciddi zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle erken tanı ve tedavi oldukça büyük önem taşıyor. Peki böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek yetmezliği tanı ve tedavisi...

10.05.2021Sağlık
Tam kapanma sonrası kentte koronavirüs vaka sayısında büyük değişim

Tam kapanma sonrası kentte koronavirüs vaka sayısında büyük değişim!

Tam kapanma öncesi Sağlık Bakanlığı’nın risk haritasında 100 bin kişide 348,10 vaka oranıyla yer alan Eskişehir’de tedbirler sonrası pozitif vakalar günlük 550 seviyesinden 200’e kadar düştü. Son 10 günde yaşanan vaka düşüşü özellikle sağlık çalışanları arasında sevinç yarattı. Vaka düşüşlerinin sağlık çalışanlarını mutlu ettiğini kaydeden Covid-19 yoğun bakım hemşiresi Rıdvan Çetinkaya, yoğun bakımda hastaların nefessiz kalarak hayatlarını kaybetmelerine şahit olduklarını ve buna çok üzüldüklerini söyledi.

10.05.2021Gündem
Tokatta kene can aldı

Tokat'ta kene can aldı

Tokat'ta kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanan çiftçi Hüseyin Sapsağlam (58), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

10.05.2021Gündem
Prof. Dr. Krespi uyardı Koronavirüsle birlikte gelen tehlikeye dikkat

Prof. Dr. Krespi uyardı! Koronavirüsle birlikte gelen tehlikeye dikkat

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Yakup Krespi, koronavirüsle birlikte gelen 'inme' tehlikesine dikkat çekti. Prof. Dr. Krespi, koronavirüsün vücuda girdikten sonra bir iltihabi süreci başlattığını belirterek koronavirüs tanısıyla hastaneye yatırılan her bin hastadan 1'inde inme gelişebileceği uyarısında bulundu.

10.05.2021Gündem
Son dakika haberler... Dehşet yer değiştirdi: Nepalde koronavirüs vakaları yüzde 2500 arttı Hastanelerde yatak ve oksijen tükeniyor

Son dakika haberler... Dehşet yer değiştirdi: Nepal'de koronavirüs vakaları yüzde 2500 arttı! Hastanelerde yatak ve oksijen tükeniyor

Son haftalarda koronavirüs salgınında en büyük felaketi yaşayan Hindistan'ın ardından komşu ülke Nepal'de de vakalar ve ölümler önlemez bir artışa geçmiş durumda. Uzmanlar Nepal'in yeni Hindistan olacağını belirtirken vakaların sadece 1 ayda yüzde 2500 oranında arttığını duyurdu.

10.05.2021Dünya
Bakan Akardan şehit Piyade Uzman Çavuş Nar için başsağlığı mesajı

Bakan Akar'dan şehit Piyade Uzman Çavuş Nar için başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hakkari Çukurca'da teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Murat Nar için başsağlığı mesajı yayımladı.

10.05.2021Gündem
İl Sağlık Müdürü duyurdu İstanbul için umutlandıran gelişme

İl Sağlık Müdürü duyurdu! İstanbul için umutlandıran gelişme

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da son bir haftada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında, yatan hasta ve yoğun bakım hastalarında önemli bir azalma kaydedildiğini bildirdi.

9.05.2021Gündem
Kazada yaralanan kızının yardımına koşan babaya biber gazı

Kazada yaralanan kızının yardımına koşan babaya biber gazı

Almanya’da binlerce kişi ülkedeki polis şiddetini ve ırkçılığı protesto etmek için sokaklara dökülürken, polis şiddeti olayına bir yenisi daha eklendi. Araba çarpan kızının yanına gitmek isteyen Mehmet Gündoğan’a biber gazıyla müdahale etti, parmağını kırdı.

9.05.2021Avrupa
Koronavirüs salgınından inanılmaz kareler... O fotoğrafın hikayesini anlattı

Koronavirüs salgınından inanılmaz kareler... O fotoğrafın hikayesini anlattı

İstanbul'da Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde anestezi teknikeri olarak çalışan fotoğraf sanatçısı Ayşegül Aksoy, 14 ay boyunca hem hastalara şifa verdi, hem de vizörün arkasına geçerek kimsenin görmediği alanlarda yaşananları fotoğrafladı. Aksoy'un çektiği en çarpıcı karelerden birinin kahramanı olan yoğun Bakım Hemşiresi Birkan Karakoyun, o karenin çekildiği anı anlattı. Karakoyun, "Pandeminin başlarıydı. Yoğun bakımda 3 saatlik bir nöbetim sonrası çekilen bir fotoğraftı. Alandan 3 saat sonra çıktığım zaman, sırılsıklam ter içerisindeydim. Çizmelerimin içi dahi suyla dolmuştu.'' dedi.

9.05.2021Gündem
Ankarada feci olay 10 metreden yere düştüler

Ankara'da feci olay! 10 metreden yere düştüler

Ankara'da 2'nci kattaki evin balkonunda çamaşır asarken dengesini kaybeden genç kadın ile onu kurtarmak isteyen yengesi 10 metre yükseklikten yere düştü. Hastanede tedavi altına alınan gelin ile görümcenin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

9.05.2021Gündem
Konyada köpeklerine eziyet eden kadın gözaltına alındı

Konya'da köpeklerine eziyet eden kadın gözaltına alındı

KONYA'da, evinde beslediği köpeklere eziyet eden S.H., komşuları tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Şikayet üzerine harekete geçen polis, görüntüleri inceledikten sonra S.H.'yi gözaltına alındı, 6'sı yavru 11 köpeğe el konuldu.

9.05.2021Gündem
Saçlarını kemoterapi gören kanser hastası çocuklar için bağışladı

Saçlarını kemoterapi gören kanser hastası çocuklar için bağışladı

Ezel, Uçurum, Uyanış Büyük Selçuklu, Arıza gibi dizilerde rol alan şu anda Çukur dizisinin kadrosunda yer alan oyuncu Kayhan Pinç, saçlarını kemoterapi gören kanser hastası çocuklar için bağışladı.

9.05.2021Televizyon
Doktor anne koronavirüsü yendi,  çocuklarına doyasıya sarıldı

Doktor anne koronavirüsü yendi, çocuklarına doyasıya sarıldı

EDİRNE'DE eşi ile birlikte koronavirüse yakalanan doktor Nihal Kaşıkçı, iyileşmelerinin ardından Anneler Günü'nde çocukları ile bir araya geldi, zorlu süreci geride bırakmanın mutluluğunu yaşadı.

9.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bu işletmeler daha fazlasını hak ediyor

17 Mayıs’tan sonra kademeli bir geçiş olacağı kesin. 50-60 binlerden 18 binlere inen vaka sayısı elbette umut verici. Ama daha önce de 2 binlere kadar indirdiğimiz vakaları, dikkatsizliğimiz sonucu yine 30 binlere çıkarmıştık.

11.05.2021

Ünlülerin detoks rotası

Bu yaz için herkesin aklı hem arınıp zayıflayacak hem deniz tatili yapacak sağlıklı yaşam destinasyonlarında. İşte pandemi dönemi ve sonrası için Türk ve Avrupa sosyetesinin favori detoks rotası...

10.05.2021

Egzama belirtileri nelerdir?

Pandemi ile birlikte sıklıkla kullanmaya başlanan kolonya ve el dezenfektanları egzama hastalığının artmasına neden oldu. Peki cilt kuruluğu olarak bilinen egzama nedir, belirtileri nelerdir?

9.05.2021

Gökteki en parlak yıldız: Hangi burcun annesinde büyüdün?

Çocukluğunuz ve astroloji haritanız birbirlerinden ayrılmaz parçalardır. Çocukluğunuzda size olanlar burçlarınızda, evlerinizde ve gezegenlerinizde gizlidir. Bir Koç olduğunuz için mi, yoksa annenize rol yaptığınız için mi, eşinizin sizi aldatacağını sürekli düşünüyorsunuz?

9.05.2021