MENÜ

Pasaport

Pasaport ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pasaport haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.968 Pasaport haberi bulunmuştur.

Pasaport yabancı ülkelere gidecek olanlara yetkili kuruluşça verilen, yabancı ülke yetkililerinin kimlik incelemesinde geçerli olan belgedir.

Türkiye'de bordo, yeşil ve gri pasaportlar İl Emniyet Müdürlükleri tarafından yurtdışında ise dış temsilciliklerce (örn. konsolosluk) verilirken, siyah pasaport verme yetkisi Dışişleri Bakanlığı'ndadır. Pasaport Kanunu 15 Temmuz 1950'de kabul edilmiştir (5682 sayılı kanun). Pasaport Kanunu'na göre Türkiye'ye giriş için 3 zorunluluk vardır: giriş kapılarından girme, pasaport veya onun yerine geçen bir belge bulundurma, vize (sadece yabancılar için). Giriş çıkışlar ancak Bakanlar Kurulunca saptanır ve kara, hava, demir, deniz yollarını kapsar. Özellikle kara yolundaki giriş çıkışlarda kontrol komşu devletle karşılıklı gerçekleşir. Bakanlar Kurulunca belirlenmiş yollar dışında giriş çıkışlar yasaktır ve uymayanlar cezalandırılır. Batmakta olan bir gemiden can havliyle giriş yaparak karaya çıkanlar bundan ayrı tutulur. 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren Türkiye'de e-pasaport sistemine geçilmiştir.

Pasaport Haberleri

Son Dakika | Ronaldinhoya bir şok daha Koronavirüs (corona virüsü) nedeniyle...

Son Dakika | Ronaldinho'ya bir şok daha! Koronavirüs (corona virüsü) nedeniyle...

Ronaldinho ile kardeşi Roberto, sahte evrakla ülkeye giriş yapmak suçundan geçtiğimiz ay gözaltına alınmıştı. Daha sonra tutuklanarak hapishaneye gönderilen Ronaldinho'ya bir darbe de 'koronavirüs' gündemi vurdu.

7.04.2020Futbol
Ronaldinho’dan hapishanede ailesine videolu mesaj

Ronaldinho’dan hapishanede ailesine videolu mesaj!

Sahte pasaport düzenlediği gerekçesiyle Paraguay'da tutuklanan Brezilyalı efsane futbolcu Ronaldinho, hapishaneden ailesine ilk kez videolu mesaj gönderdi.

6.04.2020Futbol
Mavi Kart Talep Dilekçesi Türkçe Nasıl Yazılır

Mavi Kart Talep Dilekçesi Türkçe Nasıl Yazılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından izinli şekilde çıkmak isteyen kişiler mavi karta sahip olur. Yabancı durumuna düşen vatandaşlar mavi kart ile beraber Türkiye'de belli başlı bazı haklara sahip olmaya devam eder. Bu sebeple pek çok kişi mavi kart talep dilekçesi hakkında bilgi almak için internet üzerinden araştırma gerçekleştirmektedir. Peki, mavi Kart talep dilekçesi Türkçe nasıl yazılır? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

6.04.2020Gündem
Mavi Kart Nedir Mavi Kart Başvurusu Nasıl Ve Nereye Yapılır

Mavi Kart Nedir? Mavi Kart Başvurusu Nasıl Ve Nereye Yapılır?

Mavi kart, doğuştan Türk vatandaşı olup daha sonra bazı sebeplerle vatandaşlıktan çıkan kişilere verilen bir belge olarak son yıllarda en çok araştırılan konulardan biri. Mavi kart'a nasıl sahip olabileceğini araştıran vatandaşlar için Mavi kart nedir? Mavi kart başvurusu nasıl ve nereye yapılır? Sorularının cevaplarını detaylı bir şekilde derledik.

6.04.2020Gündem
Fransada Banka Hesabı Nasıl Açılır Fransız Bankasında Banka Hesabı Açma

Fransa'da Banka Hesabı Nasıl Açılır? Fransız Bankasında Banka Hesabı Açma

Fransa’ya yerleşmeyi ya da Fransa’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız, kiranız, faturalarınız ve tüm diğer ödemelerinizi yapabilmek için bu ülkede bir banka hesabı açtırmak zorundasınız. Bu sebeple bu konuyu araştıran ve cevaplarını merak edenler için Fransa'da banka hesabı nasıl açılır? Fransız bankasında banka hesabı açma konularını sizler için detaylandırdık.

6.04.2020Gündem
Yurtdışı Borçlanması Nedir Şartları Nelerdir Sgk Yurtdışı Borçlanma Miktarı Hesaplama

Yurtdışı Borçlanması Nedir? Şartları Nelerdir? Sgk Yurtdışı Borçlanma Miktarı Hesaplama

Yurtdışında geçen süreleri ile beraber bu sürelere karşılık gelen prim ödemesi üzerinden ele alınan borçlanma pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Böylece Türkiye'de emekli olma imkanı elde edilmesi nedeniyle, gurbetçiler özellikle ilgili şart ve koşulları öğrenmeye çalışmaktadır. Peki, yurtdışı borçlanması nedir? Şartları nelerdir? SGK yurtdışı borçlanma miktarı hesaplama hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Yabancı Plakalı Araba (Araç) Türkiyede Ne Kadar Süre Kalabilir

Yabancı Plakalı Araba (Araç) Türkiye'de Ne Kadar Süre Kalabilir?

Yabancı plakalı araçlar Türkiye'de belirli prosedürlere uyduğu takdirde kalabilmektedirler. Yabancı plakalı araçların ülkemizde durabilmesi için düzenlemeye gidilmiştir. Gerek yaz sezonu gerekse de sömestr sezonunda ülkemize pek çok yabancı plakalı araçlar gelmektedir. Dolayısıyla bu araçların ülkemizde durması süreli olmaktadır. Peki, yabancı plakalı araba (araç) Türkiye'de ne kadar süre kalabilir? Merak edilen tüm detayları sizler için hazırladık.

5.04.2020Dünya
Türk Plakalı Araç (Araba) Almanyada Ne Kadar Süre Kalabilir

Türk Plakalı Araç (Araba) Almanya'da Ne Kadar Süre Kalabilir?

En çok merak edilen ve internette araştırılan konulardan biri, Almanya'da Türk plakalı araçla ne kadar süre kalınabileceği sorusudur. Aynı zamanda kriterleri ve şartları nelerdir bunları öğrenmek ayrıca önemlidir. Böylece Türk vatandaşları ve gurbetçiler Almanya'da araçlarını kullanma imkanını elde edebilir. Peki, Türk plakalı araç (araba) Almanya'da ne kadar süre kalabilir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Fransadan Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır Fransadan Dövizli Askerlik Başvurusu 2020

Fransa'dan Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Fransa'dan Dövizli Askerlik Başvurusu 2020

Ülkemizde bedelli askerlik yapmak yasal olarak mümkün olmaktadır. Yurt dışında olan vatandaşların da bedelli askerlik imkanlarından faydalanmaları mümkün olmaktadır.

5.04.2020Dünya
Danimarkada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Danimarkada Evlilik Başvurusu

Danimarka'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Danimarka'da Evlilik Başvurusu

Yurtdışında ikamet eden gurbetçilerin evlenebilmek için belli başlı bazı şart ve koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda Avrupa ülkelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Aynı durum Danimarka için de geçerlidir. Peki, Danimarka'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Danimarka'da evlilik başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Bulgaristan Gümrük Kuralları 2020 - Sigara, Alkol, Altın Limitleri Ne Kadar

Bulgaristan Gümrük Kuralları 2020 - Sigara, Alkol, Altın Limitleri Ne Kadar

Her ülke adına yurt dışından getirilen ürünler adına belli kısıtlama bulunmaktadır. Bu kısıtlamalar genel olarak vergi kaybını önlemek adına ele alınır. Aynı şekilde Bulgaristan üzerinden getirilecek olan ürünler adına da belli kısıtlamalar yer almaktadır. Pek çok kişi bu kısıtlamayı öğrenmek için araştırma yapıyor. Peki, Bulgaristan gümrük kuralları 2020 - sigara, alkol, altın limitleri ne kadar? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyadan Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır Almanyadan Dövizli Askerlik Başvurusu 2020

Almanya'dan Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Almanya'dan Dövizli Askerlik Başvurusu 2020

Almanya’da yaşasa bile her Türk erkeği askerlik görevini yerine getirmek zorundadır. Milli Savunma Bakanlığı, yurt dışında yaşayan Türklere bu konuda bir kolaylık sağlıyor. Almanya gibi yurt dışında yaşayan Türkler, askerlik görevlerini dövizle bedelli olarak yerine getirebiliyorlar. Dövizle bedelli askerlik nasıl yapılır, şartlar nelerdi ve başvuru nasıl yapılır, sizler için derledik.

5.04.2020Dünya
Almanyada Yeni Doğan Bebek İçin Pasaport Nasıl Çıkarılır Pasaport İçin Gerekli Belgeler Ve İşlemler

Almanya'da Yeni Doğan Bebek İçin Pasaport Nasıl Çıkarılır? Pasaport İçin Gerekli Belgeler Ve İşlemler

Yeni doğan bebeğiniz için Almanya'da pasaport çıkarmak istiyorsanız belli başlı bazı uygulamaları tamamlamanız gerekiyor. İlgili yerlere başvuru ile beraber gerekli belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Pek çok gurbetçi bu konuda internet üzerinden araştırma yapmakta ve bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Almanya'da yeni doğan bebek için pasaport nasıl çıkarılır? Pasaport için gerekli belgeler ve işlemler hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Almanyada Evlilik Başvurusu

Almanya'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Almanya'da Evlilik Başvurusu

Bütün ülkelerde olduğu gibi Almanya'da da evlilik için bazı prosedürler bulunmaktadır. Almanya'da resmi evlilik genellikle karmaşık bir süreçtir. Resmi evliliklerin yapılabilmesi için gerekli bazı prosedürler ve belgeler gereklidir. Peki Almanya'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Almanya'da evlilik başvurusu nasıl yapılır? Sizler için detayları derledik.

5.04.2020Dünya
Almanyada Ehliyet Nasıl Alınır Almanya Ehliyet Başvurusu Nasıl Yapılır

Almanya'da Ehliyet Nasıl Alınır? Almanya Ehliyet Başvurusu Nasıl Yapılır

Almanya’ya gidecek olanlar ya da giden kişilerin en çok merak ettiği konular arasında ehliyet geliyor. Gerekli olan şart ve koşullar ile ehliyetin nasıl alınacağına dair bilgiler internet üzerinden araştırılmaktadır. Peki, Almanya'da ehliyet nasıl alınır? Almanya'da ehliyet başvurusu nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Adalet Bakanı Gülden 5 Nisan Avukatlar Günü mesajı

Adalet Bakanı Gül'den '5 Nisan Avukatlar Günü' mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargıya güvenin, hukukun tüm paydaşlarının ortak çabası ve ortak aklıyla gelişebileceğini belirterek "Avukatların bu çabaya dün olduğu gibi bugün de omuz vereceğine inancım tamdır." ifadesini kullandı.

5.04.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden Avukatlar Günü mesajı

Adalet Bakanı Gül'den "Avukatlar Günü" mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Avukatların mesleki sorunlarına çözüm bulmayı ve savunmanın imkanlarını güçlendirmeyi, güven veren ve erişilebilir adalet hedefimizin tabii bir parçası olarak görüyoruz." ifadesini kullandı.

4.04.2020Gündem
Hande Sarıoğlu kimdir, kaç yaşında

Hande Sarıoğlu kimdir, kaç yaşında?

Bir dönem Ümit Erdim ile Pasaport isimli programı sunan Hande Sarıoğlu, son günlerde yeniden gündemde yer alıyor. Tivibu Spor'da ve TV8'de görev alan Hande Sarıoğlu, son olarak Habertürk TV'de kamera karşısına geçti. Pek, Hande Sarıoğlu kimdir ve kaç yaşında? İşte, hakkında bazı bilgiler

3.04.2020Televizyon
Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor Ehliyet yenilemede son gün ne zaman

Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor? Ehliyet yenilemede son gün ne zaman?

Ehliyet kartları düzenlenen yeni sisteme göre artık değişim gösteriyor. Bunun içinde belirlenen son tarih eski ehliyet sahibi olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki 2020 yılı yeni ehliyete geçmenin son tarihi mi? İşte yeni ehliyet değişim tarihi hakkında detaylar

2.04.2020Gündem
Manisada yurtta karantinaya alınan kişi sayısı 319a yükseldi

Manisa'da yurtta karantinaya alınan kişi sayısı 319'a yükseldi

ABD'den uçakla önce İzmir'e gelen 210 kişinin ardından Etiyopya'dan gelen 109 Türk vatandaşı da koronavirüs önlemleri kapsamında Manisa'daki öğrenci yurduna yerleştirildi. Son gelen kafileyle birlikte Manisa'daki yurtlarda misafir edilen Türk vatandaşı sayısı 319 oldu. Yurda yerleştirilen kişilerin 14 günlük karantina süresince gözetim altında tutulacağı bildirildi.

31.03.2020Gündem
Evden çalışan işletmelerde veri güvenliğinin 10 püf noktası

Evden çalışan işletmelerde veri güvenliğinin 10 püf noktası

İşletmelerin pek çoğunun evden çalışma düzenine geçtiği şu günlerde şirketlerin en önemli gündem maddelerinin başında dijital güvenlik konusu geliyor. Dijital güvenlik, ağa bağlı olan sistemlerin yazılımının, donanımının ve verilerinin yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ifade ediyor. Bilgisayar sistemlerinde hem fiziksel hem dijital güvenliği ifade eden bu kavram, işletmeler açısından alınan dijital güvenlik önlemleri ile veri merkezlerine ve ağa bağlı cihazlarda yetkisiz erişimleri önleme anlamı taşıyor. Bu noktada uzaktan çalışma sırasında verilerin güvenli bir şekilde kullanımı, depolanması ve transferi daha da büyük önem kazanıyor.

31.03.2020Teknoloji
Son dakika... Kredi kartıyla vergi ödeme türleri genişletildi

Son dakika... Kredi kartıyla vergi ödeme türleri genişletildi

Gelir İdaresi Başkanlığı, kredi kartlarıyla vergi ödemelerinin gerçekleştirilmesi için kapsamda genişlemeye gitti.

30.03.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Soylu duyurdu: 12 belde ve köy karantinada

Son dakika haberi: Bakan Soylu duyurdu: 12 belde ve köy karantinada

İçişleri Bakanı Soylu, koronavirüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi.

27.03.2020Gündem
Cinsel istismardan yargılanan iki polisin davası mayısa ertelendi

Cinsel istismardan yargılanan iki polisin davası mayısa ertelendi

Almanya’nın Thüringen Eyalet Polis Teşkilatı’na mensup, sahte pasaportla yakaladıkları Polonya’lı bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan iki polisin yargılanacağı dava mayıs ayına ertelendi.

27.03.2020Avrupa
Kendini hakim ya da avukat olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan kadın yakalandı

Kendini hakim ya da avukat olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan kadın yakalandı

ELAZIĞ'da, kendini hakim ya da avukat olarak tanıttığı 5 kişiyi, 'adli konularda yardımcı olma' vaadiyle dolandıran kadın, polis tarafından yakalandı.

26.03.2020Gündem
ATA AÖF vize sınavları ne zaman ATA AÖF sınavları ertelendi mi

ATA AÖF vize sınavları ne zaman? ATA AÖF sınavları ertelendi mi?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde (ATA AÖF) öğrenim gören öğrenciler, bahar dönemi vize sınavlarının yapılacağı tarihe odaklandı. Corona virüsü salgınınına karşı alınan tedbirler kapsamında üniversiteler uzaktan eğitime geçmiş, ÖSYM'nin düzenlediği bazı sınavlar ise ertelenmişti. Peki, ATA AÖF vize sınavları ne zaman? ATA AÖF sınavları ertelendi mi?

24.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Sağlık Bakanlığından yeni Corona Virüsü tedbirleri

Son dakika haberler... Sağlık Bakanlığı'ndan yeni Corona Virüsü tedbirleri

Sağlık Bakanlığı, yeni tip Corona Viürüsü (Kovid-19) salgınına karşı konaklama tesisleri, restoranlar, yurtlar ve huzurevlerinde uygulanan tedbirleri artırdı.

21.03.2020Gündem
Kısıtlı uçuşta 3. ülke önlemleri

Kısıtlı uçuşta 3. ülke önlemleri

Uçuş yasağı getirilen 15 Avrupa ülkesinden, üçüncü bir ülke aracılığıyla Türkiye’ye uçmak isteyenlerle ilgili farklı önlemler alındı.

21.03.2020Ekonomi
PTT AŞden Kovid-19 önlemleri

PTT AŞ'den Kovid-19 önlemleri

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı önlemler kapsamında ikinci bir duyuruya kadar cumartesi günleri sadece hızlı tebligat, telgraf, posta kargosu/kargo, içeriğinde pasaport bulunan nitelikli gönderilerin dağıtım hizmetinin verileceğini bildirdi.

20.03.2020Ekonomi
Otellere korona kanunları

Otellere korona kanunları

Sağlık Bakanlığı tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle otellerin alması gereken önlemleri açıkladı. Buna göre oteller, misafirlerin konaklama sonrası seyahat planlarını da kayıt altına alacak.

20.03.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanında corona virüsle mücadele artırıldı

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanı'nda corona virüsle mücadele artırıldı

İstanbul'da Corona virüs(Koronavirüs) ile mücadele de sosyal mesafenin öneminin açıklanmasının ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'nda kırmızı çizgi uygulaması getirildi. Güvenlik ve pasaport geçişlerine birer metre aralıklarla kırmızı çizgiler yerleştirildi. Ayrıca daha önce yerleştirilen el dezenfektanları sensörlü cihazlarla değiştirildi.

18.03.2020Gündem
Nüfus müdürlükleri ile ilgili çok önemli duyuru

Nüfus müdürlükleri ile ilgili çok önemli duyuru

Nüfus müdürlükleri, zorunlu ve acil haller dışında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarını yarından itibaren randevusuz almayacak.

17.03.2020Ekonomi
Kimlik, pasaport ve sürücü belgesi alacaklar dikkat Yarından itibaren...

Kimlik, pasaport ve sürücü belgesi alacaklar dikkat! Yarından itibaren...

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Corona Virüsü ile etkin mücadele çalışmaları kapsamında nüfus müdürlüklerinde alınan tedbirlere ilişkin duyuru yayımladı. Buna göre, yarından itibaren zorunlu ve acil haller dışında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarını randevusuz almayacak.

17.03.2020Gündem
İstanbulda koronavirüse mega önlem

İstanbul'da koronavirüse mega önlem

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs nedeniyle megakent İstanbul’da da alarm verildi. İşte İstanbul’un koronavirüs günlüğü:

17.03.2020Gündem
Çalışma hayatına korona düzeni

Çalışma hayatına korona düzeni

Koronavirüs sebebiyle pek çok şirketin gündeminde evden çalışma var. Halihazırda haftanın bir veya iki günü evden çalışma uygulayan pek çok uluslararası şirket vardı. Fakat şimdi tüm şirketler olası bir salgın durumunda evden çalışabilmek için pilot uygulamalar yapmaya başladılar. Diğer taraftan koronavirüs, işçi- işveren açısından da pek çok soruyu gündeme getirdi. Örneğin bir çalışan virüsten enfekte olduysa ne olur? Ya da çevresinde enfekte olmuş birisi varsa, kendini karantinaya aldıysa izinli mi sayılır? Bir çalışan yurtdışı seyahate gitmeyi reddebilir mi? Tüm bu soruları iş hukuku uzmanı avukat Hasan Erdem’e sorduk.

14.03.2020Ekonomi
Kadıköyde gaspçılar, kadını yerde metrelerce sürükledi

Kadıköy'de gaspçılar, kadını yerde metrelerce sürükledi

İstanbul Kadıköy'de kaldırımda yürüyen Özbek kadının yanına gelen bir kişi önce polis olduğunu söyleyerek kimlik kontrolü yaptı sonra kadının çantasını çalıp otomobile binerek kaçmaya çalıştı. Çantasını bırakmayan kadın ise metrelerce yerde sürüklendi. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

13.03.2020Haber
Kadıköyde dehşet anları Metrelerce sürüklendi

Kadıköy'de dehşet anları! Metrelerce sürüklendi

İstanbul Kadıköy'de kaldırımda yürüyen Özbek kadının yanına gelen bir kişi önce polis olduğunu söyleyerek kimlik kontrolü yaptı sonra kadının çantasını çalıp otomobile binerek kaçmaya çalıştı. Çantasını bırakmayan kadın ise metrelerce yerde sürüklendi. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

13.03.2020Gündem
Yeşil pasaporta yeşil ışık

Yeşil pasaporta yeşil ışık

Mehmet Birinci isimli vatandaş, Ombudsman’a başvurarak vakıf yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personelin yeşil pasaport hakkından yararlandırılması için yasal düzenleme yapılmasını talep etti.

13.03.2020Gündem
Almanyada hastanede yatağa bağlanan Kaan, Türkiyeye getirildi

Almanya'da hastanede yatağa bağlanan Kaan, Türkiye'ye getirildi

Almanya’da geçirdiği epilepsi nöbeti sonrası kaldırıldığı hastanede yatağa bağlanıp, hakim kararıyla ailesine uzaklaştıma verilen 8 yaşındaki Kaan Gümüş, Türk Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesiyle Türkiye'ye getirildi. Samsun'da özel bir hastanede tedavisine başlanan Kaan'ın annesi Ayfer Gümüş, (36) "Türk devletine sonsuz teşekkürler, oğlumuz Türkiye’de tedavi görmeye başladığından beri daha mutluyuz" dedi.

10.03.2020Gündem
Messiden Ronaldinho için büyük fedakarlık Avukat ordusu...

Messi'den Ronaldinho için büyük fedakarlık! Avukat ordusu...

Sahte pasaport ile Paraguay'a girdiği gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırılan Brezilyalı efsane Ronaldinho'nun hapisten çıkarılması için Lionel Messi 4 milyon Euro'yu gözden çıkardı.

10.03.2020Futbol
Ronaldinhonun hapishanesinde futbol turnuvası heyecanı

Ronaldinho'nun hapishanesinde futbol turnuvası heyecanı

Dünyaca ünlü eski futbolcu Ronaldinho'nun tutuklu olduğu hapishanede futsal turnuvası organize edilecek.

10.03.2020Futbol
Son dakika Sağlık Bakanından koronavirüs hakkında önemli mesajlar

Son dakika! Sağlık Bakanı'ndan koronavirüs hakkında önemli mesajlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dünyayı sarsan koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca Türkiye'de koronavirüs vakalarının olduğu ancak saklandığı yönündeki iddialara sert tepki göstererek, "İstanbul Ümraniye’de ölen vakaların olduğuna dair yaygın bir whatsapp grubunun olduğunu artık bilmeyen olmadığını… Emin olun sadece tiyatro. O kişinin emniyet tarafından yakalanacağına inanıyorum. Ben tiyatrocu olduğuna da eminim. Bu kadar mizansen olabilir. Bu kadar içerik ancak tiyatrocu tarafından sergilenebilir. Dediklerinin hiçbiri doğru değil, tamamen senaryo" dedi.

9.03.2020Gündem
Ugandalı kadına kapkaç dehşeti kamerada

Ugandalı kadına kapkaç dehşeti kamerada

Beyoğlu'nda Ugandalı kadının çantasını kapkaç yapan şüpheli yakalandı. Kapkaç anları ise kameralara saniye saniye yansıdı.

7.03.2020Gündem
Ronaldinho Paraguayda tutuklandı

Ronaldinho Paraguay'da tutuklandı!

Sahte pasaport düzenlemek iddiasıyla Paraguay'da gözaltına alınan Brezilyalı eski yıldız futbolcu Ronaldo de Assis Moreira, bilinen adıyla "Ronaldinho", tutuklandı.

7.03.2020Futbol
Ronaldinho gözaltında

Ronaldinho gözaltında

Paraguay’ın başkenti Asuncion’da bir yardım etkinliğine katılmak amacıyla ülkeye giriş yapan Brezilyalı eski yıldız futbolcu Ronaldinho ve kardeşi Assis, kaldıkları otelde yapılan kimlik kontrolünde sahte pasaport kullandıkları gerekçesiyle ifade verdi.

6.03.2020Dünya
James Jeffrey Türkiyeden ayrıldı

James Jeffrey Türkiye'den ayrıldı

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Türkiye’den ayrıldı. Jeffrey, sabah İletişim başkanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlenen “Uluslararası İdlib Konferansı”na katıldı. Ardından Beşiktaş’ta bulunan bir otele geçen Jeffrey, buradan da saat 13.45 sıralarında ayrıldı. Jeffrey ve beraberindeki heyeti İstanbul Havalimanı’na geldi.

5.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Anadolu waffle’a sizce kaç puan verir

PAZARTESİ akşamı bir televizyonda yemek programı izliyorum.

1.04.2020

Korona ile ilgili sigortada merak edilenler

Kimileri ölümlerin hayat sigortası kapsamında olup olmadığını, kimileri de virüsün tedavisinde özel sağlık sigortasını kullanıp kullanamayacağını merak ediyor. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerini iptal etmek zorunda kalanlar seyahat sigortası primlerini iade alıp alamayacağını soruyor. Çoğu sigortada salgın hastalık kapsam dışı bırakılsa da bazı sigortalarda durum farklılık gösteriyor. İşte, korona salgını ile ilgili sigortada bilinmesi gerekenler.

23.03.2020

Simon Kuper'i haklı çıkaran 'kaybeden'

2 kez "dünyada yılın futbolcusu" seçilen, "Altın Top"lu mahkum Ronaldinho

12.03.2020