EKSTRA
MENÜ

Koronavirüs Vaka Sayıları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.292 haberi bulunmuştur.

Koronavirüs Vaka Sayıları Haberleri

Dünya çocukları nasıl aşılıyor

Dünya çocukları nasıl aşılıyor?

Türkiye’de yüz yüze eğitimle birlikte 12-15 yaş arası çocuklar da aşılanmaya başladı. Peki dünyada aşı yaşı kaça düştü, çocuklar aşılanıyor mu? Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, Hürriyet için cevapladı...

18.09.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığından yeni karantina kararı: Negatif ve aşılı temaslıya izolasyon yok

Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan yeni karantina kararı: Negatif ve aşılı temaslıya izolasyon yok

Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde değişiklik yaptı. Buna göre tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak, 5'inci gün PCR testi negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak.

17.09.2021Gündem
Son dakika... Bakan Koca paylaştı İşte il il koronavirüs vaka sayıları

Son dakika... Bakan Koca paylaştı! İşte il il koronavirüs vaka sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre vaka sayılarını gösteren haritayı paylaştı. Her 100 bin kişide Kovid-19 vaka sayısı İstanbul'da 183,48, Ankara'da 282,66, İzmir'de 43,26 oldu. Vaka sayısı en çok artan 10 il ise Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop oldu.

16.09.2021Gündem
Aşısızlar birinci, tek doz olanlar ikinci... Yoğun bakım yatış listesi

Aşısızlar birinci, tek doz olanlar ikinci... Yoğun bakım yatış listesi

Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık: “Yoğun bakıma yatma açısından hiç aşı olmayanlar ilk sırada. İkinci sırada tek doz aşı olmuş kişiler, üçüncü sırada ise ikinci aşısını daha yeni olmuş bağışıklığı tam gelişmemiş kişiler var. Dördüncü sırada da aşının üstünden üç aydan daha fazla zaman geçmiş kişiler bulunuyor.”

23.08.2021Gündem
Son dakika haberi: 21 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

Son dakika haberi: 21 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Açıklanan tabloda vefatlarda artış olduğu görülürken, Bakan Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada aşı ve mücadele çağrısı yaparak, "Aşımızı yaptırırsak salgına son vermek için harekete geçmiş oluruz. Aşı ve tedbirle yeniden mücadeleye dönelim" ifadelerini kullandı

21.08.2021Gündem
Koronavirüs vaka sayılarının 2 kat arttığı kentte yoğunluk

Koronavirüs vaka sayılarının 2 kat arttığı kentte yoğunluk

GAZİANTEP'te, koronavirüs vaka sayısı 20 günde 2 kattan fazla artış gösterdi. Vaka sayılarındaki artışa rağmen kentin çarşı ve meydanlarında yoğunluk gözlendi.

20.08.2021Gündem
Son dakika: Sağlık Bakanı Kocadan flaş açıklamalar Delta ve delta plus varyantı uyarısı... Yeni bir kapanma olur mu

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca'dan flaş açıklamalar! Delta ve delta plus varyantı uyarısı... Yeni bir kapanma olur mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısının ardından salgın süreciyle ilgili merak edilenleri yanıtladı. Bakan Koca, Türkiye'deki delta varyantı yoğunluğunun yüzde 90’ı geçtiğini söyledi. Bakan Koca, 'Yeni bir kapanma olur mu?' sorusuna yanıt verdi. İşte Bakan Koca'nın açıklamaları...

20.08.2021Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı İl il koronavirüs vaka sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! İl il koronavirüs vaka sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısı haritasını paylaştı. 7-13 Ağustos tarihlerini kapsayan verilere göre koronavirüs vaka sayısı İstanbul'da 181.96, Ankara'da 199.55, İzmir'de ise 49.81 oldu. En fazla koronavirüs vaka sayısı olan il ise 656.80 ile Batman oldu.

19.08.2021Haber
Son dakika: Bakan Koca paylaştı İşte il il koronavirüs vaka sayıları

Son dakika: Bakan Koca paylaştı! İşte il il koronavirüs vaka sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısı haritasını paylaştı. 7-13 Ağustos tarihlerini kapsayan verilere göre koronavirüs vaka sayısı İstanbul'da 181.96, Ankara'da 199.55, İzmir'de ise 49.81 oldu. En fazla koronavirüs vakası olan il ise 656.80 ile Batman oldu. Bakan Koca, koronavirüs vaka sayısı en çok artan illeri de açıkladı.

19.08.2021Gündem
Aşısız çalışan tartışması

Aşısız çalışan tartışması

Son dönemlerde koronavirüs vaka sayıları artsa da aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Henüz aşılama istenen seviyelere ulaşmadığı için de çalışma hayatında ‘Aşısız çalışan işten çıkarılabilir mi?’ sorusu gündeme geliyor. Uzmanlara göre, henüz bu konuda bir içtihat oluşmamakla birlikte, gerekli durumlarda ‘geçerli sebeple fesih’ mümkün olabilir. Ancak geçerli sebep olup olmayacağına dair tartışmalar da var.

18.08.2021Ekonomi
Doğu Karadenizde delta varyantı alarmı Vaka sayıları artıyor, yoğun bakımlar doluyor

Doğu Karadeniz'de delta varyantı alarmı! Vaka sayıları artıyor, yoğun bakımlar doluyor

Doğu Karadeniz'de koronavirüs vaka sayıları delta varyantının da etkisiyle artıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, Trabzon’da hastanelerin yoğun bakım servislerinde yoğunluk yaşanmaya başladığını söyledi. Prof. Dr. Aydın, "Bu varyantın böyle kolay bulaşıyor ve hâkimiyetini artırıyor olması bizi ürkütüyor" dedi.

13.08.2021Gündem
Avustralyanın yeni Kovid-19 düzenlemesi yüzünden yurt dışında yaşayan ülke vatandaşları mahsur kalabilir

Avustralya'nın yeni Kovid-19 düzenlemesi yüzünden yurt dışında yaşayan ülke vatandaşları mahsur kalabilir!

Delta varyantı yüzünden giderek artan koronavirüs vaka sayıları ülkeleri birer birer yeni tedbirler almaya zorluyor. Bu ülkelerden biri de Avustralya. Ancak Avustralya'nın yeni Kovid-19 düzenlemesi yurt dışında yaşayan ülke vatandaşlarını bulundukları yere mahsur bırakabilir.

6.08.2021Dünya
‘Farklı dillerde aşı kampanyası yapılmalı’

‘Farklı dillerde aşı kampanyası yapılmalı’

Almanya’da artan koronavirüs vaka sayıları ve insidans değerleri endişe yaratmaya devam ederken, aşılamanın yaygınlaştırılması için çalışmalar da devam ediyor. Uzmanlara göre aşılama, salgını önlemek için tek yöntem. Siyasiler de gelecek dönemde toplumun farklı kesimlerine ulaşmak için geniş çaplı kampanyalar yapılmasının sinyalini veriyor.

1.08.2021Avrupa
Son dakika: İşte Türkiye genelinde yapılan koronavirüs aşı sayısı

Son dakika: İşte Türkiye genelinde yapılan koronavirüs aşı sayısı

Gelen son dakika haberine göre Türkiye genelinde koronavirüsle mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan aşı miktarı 70 milyon dozu geçti.

29.07.2021Gündem
Fransada kısıtlama karşıtı gösteriler çığırından çıktı: Macronun posterleri ayaklar altında

Fransa'da kısıtlama karşıtı gösteriler çığırından çıktı: Macron'un posterleri ayaklar altında!

Fransa'nın dört bir yanında, Kovid-19 zorunlu aşı karşıtları yine meydanlarda protesto eylemlerine devam etti. En kalabalık ve sert eylemlerin gerçekleştiği yerlerden olan Poitiers'de ise göstericiler Macron posterlerini önce ayaklarının altına aldı sonra da yırtıp paramparça etti.

28.07.2021Dünya
Bakan koca açıkladı Koronavirüs haritası güncellendi

Bakan koca açıkladı! Koronavirüs haritası güncellendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre koronavirüs vaka sayıları haritasını paylaştı. Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 88,19, Ankara'da 69,13, İzmir'de 33,43 oldu.

28.07.2021Haber
Son dakika... Bakan Koca paylaştı İşte il il koronavirüs vaka sayıları

Son dakika... Bakan Koca paylaştı! İşte il il koronavirüs vaka sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre koronavirüs vaka sayıları haritasını paylaştı. Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 88,19, Ankara'da 69,13, İzmir'de 33,43 oldu. Bakan Koca, "Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Giresun ve Iğdır. Vaka sayılarındaki artış ve aşılanma oranları arasında ilişki var. Aşı olup tedbirlere uyun." ifadelerini kullandı.

28.07.2021Gündem
Koronavirüs aşısı olmayanlara kısıtlama gelir mi Bilim Kurulu Üyesi yanıtladı... Çok önemli sözler

Koronavirüs aşısı olmayanlara kısıtlama gelir mi? Bilim Kurulu Üyesi yanıtladı... Çok önemli sözler

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, CNN TÜRK canlı yayınında koronavirüs aşılama sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. İlhan son günlerin en çok tartışılan konularından olan 'Aşısızlara kısıtlama gelir mi?' sorusuna da yanıt verdi.

28.07.2021Gündem
Prof. Dr. Necmi İlhandan canlı yayında önemli açıklamalar

Prof. Dr. Necmi İlhan'dan canlı yayında önemli açıklamalar

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, CNN TÜRK canlı yayınında koronavirüs aşılama sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. İlhan son günlerin en çok tartışılan konularından olan 'Aşısızlara kısıtlama gelir mi?' sorusuna da yanıt verdi.

28.07.2021Haber
Koronavirüs vaka sayıları artıyor Diyarbakırda hastanelere akın: PCR testi için uzun kuyruk

Koronavirüs vaka sayıları artıyor! Diyarbakır'da hastanelere akın: PCR testi için uzun kuyruk

Koronavirüs vaka sayında artışın sürdüğü ve aşılama oranın en düşük olduğu iller arasında yer alan Diyarbakır'da, PCR testi için hastane önünde uzun kuyruklar oluştu.

26.07.2021Gündem
Kurallar unutuldu, Kırıkkalede vakalar arttı

Kurallar unutuldu, Kırıkkale'de vakalar arttı

Kırıkkale'de maske ve sosyal mesafe kuralı unutulunca koronavirüs vaka sayıları arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, 1 haftada vaka sayısı en çok artan 5 il arasında açıkladığı Kırıkkale'de, bazı kişilerin maskesiz dolaştığı, bazılarının da maskeleri çene altında taşıdığı görüldü.

24.07.2021Haber
Koronavirüs kuralları unutuldu, vakalar yine arttı Bakan Koca duyurmuştu...

Koronavirüs kuralları unutuldu, vakalar yine arttı! Bakan Koca duyurmuştu...

Kırıkkale'de maske ve sosyal mesafe kuralı unutulunca koronavirüs vaka sayıları arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, 1 haftada vaka sayısı en çok artan 5 il arasında açıkladığı Kırıkkale'de, bazı kişilerin maskesiz dolaştığı, bazılarının da maskeleri çene altında taşıdığı görüldü.

24.07.2021Gündem
Son dakika... Kurban Bayramı sonrasına dikkat Koronavirüs vaka sayıları giderek artıyor... Bakan Kocadan uyarı

Son dakika... Kurban Bayramı sonrasına dikkat! Koronavirüs vaka sayıları giderek artıyor... Bakan Koca'dan uyarı

Türkiye'de normalleşme süreciyle geçen Kurban Bayramı'nda koronavirüs vaka sayıları giderek artıyor. Ülke genelinde kısıtlamasız bayram nedeniyle oluşan insan hareketliliği, bayram sonrası için tedirgin ediyor.

22.07.2021Gündem
Almanyada koronavirüs vaka sayıları artıyor

Almanya'da koronavirüs vaka sayıları artıyor

Almanya'da alınan tedbirlere ve aşılama kampanyasının devam etmesine rağmen Kovid-19 vakaları hızla artmaya devam ediyor.

21.07.2021Dünya
İngilterede koronavirüs vaka sayıları ocak ayından bu yana en yüksek seviyeyi gördü

İngiltere'de koronavirüs vaka sayıları ocak ayından bu yana en yüksek seviyeyi gördü

İngiltere'de son 24 saatte 42 bin 302 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edilmesiyle ocak ayından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı görüldü.

14.07.2021Dünya
Erdoğan yerli aşının adını açıkladı: TURKOVAC

Erdoğan yerli aşının adını açıkladı: TURKOVAC

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yerli koronavirüs aşısının Faz-3 çalışmasını çevrimiçi katılımla başlattı. Erdoğan, yerli koronavirüs aşısının adının ‘TURKOVAC’ olduğunu açıkladı.

23.06.2021Gündem
Yoğun bakımda sevindiren düşüş

Yoğun bakımda sevindiren düşüş

Türkiye'deki aşılama hızının artmasıyla koronavirüs vaka sayıları düşüyor. Aşılamanın etkisi, hastanelerde yoğun bakım ünitelerine de yansıdı. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 25 yataklı Covid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'nde sadece 9 hasta tedavi görüyor. Koronavirüs yoğun bakım servisinde tedavi gören hasta sayısı da yüzde 60 azaldı.

19.06.2021Haber
Son dakika: Koronavirüs aşılamasının etkisi... Yoğun bakımlardan iyi haber geldi

Son dakika: Koronavirüs aşılamasının etkisi... Yoğun bakımlardan iyi haber geldi

Türkiye'deki aşılama hızının artmasıyla koronavirüs vaka sayıları düşüyor. Aşılamanın etkisi, hastanelerde yoğun bakım ünitelerine de yansıdı. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 25 yataklı Covid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'nde sadece 9 hasta tedavi görüyor. Koronavirüs yoğun bakım servisinde tedavi gören hasta sayısı da yüzde 60 azaldı.

19.06.2021Gündem
Tatilciye kötü haber

Tatilciye kötü haber

Almanya’da koronavirüs vaka sayıları ve insidans değerleri düşmesinde rağmen test uygulaması ile maske zorunluluğunun geçerli olması yönünde karar alındı.

17.06.2021Avrupa
Münih’te tam açılmaya bir adım daha

Münih’te tam açılmaya bir adım daha

Koronavirüs vaka sayıları 100 bin kişide 20’lere düşen Almanya’nın Münih kentinde normal yaşama dönüş için yeni adımlar atıldı.

6.06.2021Avrupa
Çay göçü ile 40 bin kişi geldi, korkulan vaka artışı olmadı

'Çay göçü' ile 40 bin kişi geldi, korkulan vaka artışı olmadı

Çay tarımı için büyük kentlerden Rize'ye gelenlerin sayısı 40 bini aştı. Kente son 1,5 ayda sadece İstanbul plakalı, yaklaşık 20 bin araç geldi. Çay göçü nedeniyle koronavirüs vakalarında artış endişesi yaşayan Rize'de korkulan olmadı, koronavirüs vaka sayıları geriledi.

3.06.2021Haber
İstanbuldan Rizeye akın etmişlerdi Korkulan olmadı

İstanbul'dan Rize'ye akın etmişlerdi! Korkulan olmadı

Çay tarımı için büyük kentlerden Rize'ye gelenlerin sayısı 40 bini aştı. Kente son 1,5 ayda sadece İstanbul plakalı, yaklaşık 20 bin araç geldi. Çay göçü nedeniyle koronavirüs vakalarında artış endişesi yaşayan Rize'de korkulan olmadı, koronavirüs vaka sayıları geriledi.

3.06.2021Gündem
Berlin ve Hamburg’da gevşeme

Berlin ve Hamburg’da gevşeme

Almanya genelinde hızla düşen koronavirüs vaka sayıları nedeniyle Berlin ve Hamburg gastronomi sektöründe gevşeme kararı aldı.

1.06.2021Avrupa
The Guardian duyurdu: Pfizer/BioNTech aşısını kötülesinler diye para teklif edilmiş

The Guardian duyurdu: Pfizer/BioNTech aşısını kötülesinler diye para teklif edilmiş!

Koronavirüs salgınıyla mücadele elimizdeki en büyük silah olan Kovid-19 aşıları dünya çapında uygulanmaya devam ediyor. İngiliz The Guardian gazetesinde yer alan bir haber ise gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre bazı çok takipçili YouTuber ve bloggerlara Pfizer aşısını kötülemeleri için para teklif edilmiş.

26.05.2021Dünya
Son dakika... Koronavirüs vaka sayılarında tam kapanma etkisi Hızı kesildi

Son dakika... Koronavirüs vaka sayılarında tam kapanma etkisi! Hızı kesildi

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinde koronavirüs vaka sayıları yüzde 72 azaldı, ağır hasta ve vefat sayılarında büyük düşüş kaydedildi. Türkiye'de günlük hasta sayısı da 2 bin 715'ten 920'ye geriledi. Türkiye genelinde tam kapanma sürecinde 3,5 milyon doz aşı yapıldı.

17.05.2021Gündem
Vali duyurdu Tam kapanmada koronavirüs vaka sayıları yüzde 50 azaldı

Vali duyurdu! Tam kapanmada koronavirüs vaka sayıları yüzde 50 azaldı

AMASYA'da, vaka sayılarının 10 günde yüzde 50 oranında azaldığını ifade eden Vali Mustafa Masatlı, "Önümüzde son 1 hafta var. Eğer bu son haftayı çok iyi değerlendirirsek, özlediğimiz günlere çok kısa sürede kavuşmuş olacağız" dedi.

12.05.2021Haber
Vali duyurdu Tam kapanmada koronavirüs vaka sayıları yüzde 50 azaldı

Vali duyurdu! Tam kapanmada koronavirüs vaka sayıları yüzde 50 azaldı

AMASYA'da, vaka sayılarının 10 günde yüzde 50 oranında azaldığını ifade eden Vali Mustafa Masatlı, "Önümüzde son 1 hafta var. Eğer bu son haftayı çok iyi değerlendirirsek, özlediğimiz günlere çok kısa sürede kavuşmuş olacağız" dedi.

12.05.2021Gündem
Koronavirüste Türkiye mutasyonu var mı Bu soruya yanıt verdi, çift maske takın dedi

Koronavirüste Türkiye mutasyonu var mı? Bu soruya yanıt verdi, 'çift maske' takın dedi

Türkiye'de yoğunlukla 3 mutant virüs görülüyor; İngiliz, Brezilya ve Güney Afrika mutantı... Peki Türkiye mutantı var mı? Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal bu soruya yanıt verdi. İnal, ''Zaman içerisinde mutantlara yeni mutantlar da eklenebilir. Belki Türkiye mutantı da bulunabilir. Ancak henüz onu bulmuş değiliz" dedi. Vaka sayıların artmasının en büyük nedeninin İngiliz mutantı olduğunu belirten Dr. İnal, ''Bulaştırıcı özelliği yüksek olduğu için çift maske takmak gerekebiliyor'' uyarısında bulundu.

11.05.2021Gündem
Son dakika... Tam kapanmada il il koronavirüs vaka sayıları açıklandı İşte son durum..

Son dakika... Tam kapanmada il il koronavirüs vaka sayıları açıklandı! İşte son durum..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 1-7 Mayıs'ta il bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık Kovid-19 vaka sayılarına yer vererek, 'Kararlılığımız vaka sayılarını düşürmeye devam edecek' ifadesini kullandı. Bakan Koca'nın açıkladığı il il vaka sayılarına göre tam kapanmada son durum da ortaya çıktı.

11.05.2021Gündem
Tam kapanma dönemi öncesi yoğunluk görüntülerinin ardından ateşi Anadoluya gönderdik demişti... 1 hafta sonra maalesef gerçek oldu

Tam kapanma dönemi öncesi yoğunluk görüntülerinin ardından 'ateşi Anadolu'ya gönderdik' demişti... 1 hafta sonra maalesef gerçek oldu

Tam kapanma kararının alınmasının ardından özellikle İstanbul ve diğer büyükşehirlerden Anadolu'ya yoğun insan akını görüntüleri tedirginlik yaratmıştı. İstanbul'daki yoğun trafik görüntülerini CNN Türk ekranlarında yorumlayan Prof. İlyas Dökmetaş, 'Ateşi Anadolu'ya gönderdik' sözleriyle tehlikeye vurgu yapmıştı.

6.05.2021Gündem
Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona vaka sayısı en çok azalan illeri duyurdu Aşı tedarikinde çarpıcı bilgiyi paylaştı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona vaka sayısı en çok azalan illeri duyurdu! Aşı tedarikinde çarpıcı bilgiyi paylaştı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen haftaya göre vaka sayısı en çok azalan illeri Twitter hesabından açıkladı. Koca'nın bugün verdiği kritik bilgiler arasında aşı tedarikiyle ilgili yapılan anlaşmalar da yer aldı. Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalar yapan Bakan Koca, Sinovac aşısı için 100, BioNTech aşısı için 90, Sputnik aşısı için ise 50 milyon dozluk anlaşma yapıldığını aktardı.

5.05.2021Gündem
Prof. Dr. Nurettin Yiyit sevindiren haberi duyurdu: İstanbulda ayakta başvuru yüzde 20 düştü

Prof. Dr. Nurettin Yiyit sevindiren haberi duyurdu: İstanbul'da ayakta başvuru yüzde 20 düştü

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 gün uygulanacak tam kapanma öncesinde açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Yiyit, ayaktan başvurularda düşüş başladığını belirterek "Yüzde 25'lik dilimlerle de yatan hasta sayımızın düştüğünü görüyoruz. Bunun önümüzdeki haftadan itibaren yoğun bakımlara yansımasını bekliyoruz" dedi.

29.04.2021Gündem
Edirnede sokağa çıkma kısıtlamasında yoğun denetim

Edirne'de sokağa çıkma kısıtlamasında yoğun denetim

Koronavirüs vaka sayıları artışta olan Edirne'de ekipler sokağa çıkma kısıtlamasında yoğun denetimlerde bulunuyor. Kent genelindeki uygulamalarda ekipler, marketlere araçlarıyla gelenler ile yürüyüş mesafesi dışında alışverişe gidenlere para cezası uyguladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "'Bakkala, markete gidiyorum' deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmiyoruz. Bu hakka girmektir" demişti.

24.04.2021Haber
Bakan Soylu Kesinlikle müsaade etmiyoruz demişti Evinden uzak marketlere gidenlere ceza

Bakan Soylu 'Kesinlikle müsaade etmiyoruz' demişti! Evinden uzak marketlere gidenlere ceza

Koronavirüs vaka sayıları artışta olan Edirne'de ekipler sokağa çıkma kısıtlamasında yoğun denetimlerde bulunuyor. Kent genelindeki uygulamalarda ekipler, marketlere araçlarıyla gelenler ile yürüyüş mesafesi dışında alışverişe gidenlere para cezası uyguladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada 'Bakkala, markete gidiyorum' deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmiyoruz. Bu hakka girmektir' demişti.

24.04.2021Gündem
Edirnede kısıtlamada sıkı denetim Evinden uzak marketlere gidenlere ceza

Edirne'de kısıtlamada sıkı denetim! Evinden uzak marketlere gidenlere ceza

Koronavirüs vaka sayıları artışta olan Edirne'de ekipler sokağa çıkma kısıtlamasında yoğun denetimlerde bulunuyor. Kent genelindeki uygulamalarda ekipler, marketlere araçlarıyla gelenler ile yürüyüş mesafesi dışında alışverişe gidenlere para cezası uyguladı.

24.04.2021Gündem
İl il risk haritası 24 Nisan İstanbulda vaka sayısında düşüş İşte  İllere göre haftalık koronavirüs risk haritası

İl il risk haritası 24 Nisan! İstanbul'da vaka sayısında düşüş! İşte İllere göre haftalık koronavirüs risk haritası

İllere göre risk haritası ve haftalık vaka sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları ile güncellendi. 10-16 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayıları belli oldu. Çanakkale, İstanbul, Yalova, Kırklareli ve Tekirdağ 100 bin kişide en çok vaka görülen illerden oldu. Türkiye il il risk haritasında Şırnak, Siirt, Van, Şanlıurfa ve Hakkari 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası görülen iller arasına girdi. Sosyal medya hesabından umutlandıran gelişmeleri duyuran Bakan Koca 23 Nisan tarihi itibari ile İstanbul'da vaka sayılarında yaklaşık yüzde 20 düşüş olduğunu belirtti. İşte, haftalık koronavirüs il il risk haritası.

23.04.2021Gündem
Doğu Karadenizde vakalar artıyor En fazla artış Bayburtta, azalan tek şehir Samsun

Doğu Karadeniz'de vakalar artıyor! En fazla artış Bayburt'ta, azalan tek şehir Samsun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10- 16 Nisan tarihli, illerin nüfusa oranla Covid-19 vaka haritasını açıkladı. Buna göre Doğu Karadeniz’den en fazla vaka artışı Bayburt'ta yaşandı, azalan tek şehir ise Samsun oldu.

19.04.2021Gündem
Koronavirüs risk haritası güncellendi: İstanbulda vaka sayısı ne kadar İşte haftalık il il risk haritasında son durum

Koronavirüs risk haritası güncellendi: İstanbul'da vaka sayısı ne kadar? İşte haftalık il il risk haritasında son durum

Koronavirüs risk haritası Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı bilgiler ile güncellendi. Kabine Toplantısı sonrasında tüm Türkiye'yi ilgilendiren ramazan ayındaki kısıtlamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Koronavirüs vaka sayıları ülke genelinde hızla yükselirken, 3-9 Nisan'ı kapsayan verilere göre, İstanbul'da vaka sayısı 591,45'ten 804,97'ye çıktı. Vaka sayısı 882,13'e yükselen Kırklareli, ilk sırada yer aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Yeni kararlara tam uyumla vaka sayılarını azaltmak elimizde." ifadesini kullandı. İşte, 17 Nisan il il koronavirüs risk haritası ve illere göre vaka sayısında son durum bilgileri...

17.04.2021Gündem
İstanbul Silivride mayda ve sahil doldu taştı

İstanbul Silivri'de mayda ve sahil doldu taştı

SİLİVRİ'de günlük bin 500'ü bulan koronavirüs vaka sayılarına rağmen, güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar meydan ve sahile akın etti.

16.04.2021Haber
Silivride meydan ve sahil doldu taştı

Silivri'de meydan ve sahil doldu taştı

SİLİVRİ'de günlük bin 500'ü bulan koronavirüs vaka sayılarına rağmen, güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar meydan ve sahile akın etti.

16.04.2021Gündem