EKSTRA
MENÜ

Tam Kapanma

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.822 haberi bulunmuştur.

Tam Kapanma Haberleri

Bu hafta sonu (19-20 Haziran) Cumartesi ve Pazar sokağa çıkma yasağı var mı Marketlerin çalışma saatleri nedir İşte İçişleri Bakanlığı genelgesi

Bu hafta sonu (19-20 Haziran) Cumartesi ve Pazar sokağa çıkma yasağı var mı? Marketlerin çalışma saatleri nedir? İşte İçişleri Bakanlığı genelgesi

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı sorusu vatandaşlar tarafından merak edilirken özellikle Marketlerin çalışma saatleri de internette aranan konular arasında yer alıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son genelgede sokağa çıkma yasağı saatleri değişmiş, cumartesi tam kapanma kaldırılmış ve sadece pazar günleri uygulanmaya başlamıştı.. Kademeli normalleşmenin ikinci etabında, hafta sonu sokağa çıkma yasağı cumartesi akşamı saat 22.00'da başlayacak. Sokağa çıkma yasağı tüm Türkiye'de 81 ilde devam edecek. 19-20 Haziran sokağa çıkma yasağı da genelgede belirtildiği gibi sürdürülecek. Peki, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman? İşte, 19-20 Haziran sokağa çıkma saatleri ile ilgili bilgiler.

19.06.2021Gündem
Hibe desteği ne zaman ödenecek Esnafa hibe ödemeleri yattı mı Bakan Muştan açıklama

Hibe desteği ne zaman ödenecek? Esnafa hibe ödemeleri yattı mı? Bakan Muş'tan açıklama

Hibe desteği ödemelerinin yatırılacağı tarih, başvurularını yapan esnafın gündeminde yer almaya devam ediyor. Tam kapanma sürecinin ardından koronavirüsle mücadelede olası ekonomik önlemler kapsamında 3 bin ve 5 bin olmak üzere iki grupta yapılacak olan hibe desteği ödemeleri için geçtiğimiz günlerde açıklama geldi. Bakan Muş, milyonları ilgilendiren "Haziran ayı hibe desteği yattı mı, ne zaman yatacak?” sorusuna yanıt verdi. Hak sahipleri hibe desteği ödemelerini banka hesaplarından alacaklar. İşte, 3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemesi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.06.2021Ekonomi
İkinci el ve sıfır araçlarda fiyatlar düşecek mi, artacak mı Uzmanlar yorumladı…

İkinci el ve sıfır araçlarda fiyatlar düşecek mi, artacak mı? Uzmanlar yorumladı…

Bu yaz döneminde araç almak isteyenlerin aklındaki tek soru, "İkinci el ve sıfır araçlarda fiyatlar düşecek mi, artacak mı?" Biz de bu sorudan yola çıktık, sektör temsilcileriyle önümüzdeki üç ayda otomobil piyasasında beklenen değişimleri enine boyuna konuştuk

17.06.2021Ekonomi
Konut satışını ‘kapanma’ vurdu

Konut satışını ‘kapanma’ vurdu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16.2 artarak 59 bin 166 oldu. Bir önceki aya göre de yüzde 38.28 düşüş yaşandı.

15.06.2021Ekonomi
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığından karne ve telafi eğitimi açıklaması

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan karne ve telafi eğitimi açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran'da e-Okul'dan erişeme açılacak, isteyenlere karne ve başarı belgeleri okul müdürlüklerince 2 Temmuz'da basılı olarak verilebilecek. 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı'nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan "Telafide Ben de Varım", 5 Temmuz-31 Ağustos arasında yapılacak. Bakanlık, 2021-2022 eğitim öğretim yılında okulların tam zamanlı açılmasını ve eğitim öğretimin yüz yüze yapılmasını hedefliyor.

13.06.2021Gündem
İstihdam desteklerinde son aya girildi

İstihdam desteklerinde son aya girildi

Bir değişiklik yapılmazsa kısa çalışma ödeneği uygulaması haziran sonu itibarıyla bitiyor. Destekten yararlanan kişi sayısı 2.1 milyon kişiyi aşarken, işsizlik fonu da 86 milyar TL’ye geriledi. Mayıs ayında uygulanan tam kapanma sürecinde kısa çalışmadan yararlanan kişi sayısında ise 100 bin kişilik artış yaşandı.

13.06.2021Ekonomi
‘Dışarıda içtiğimiz bir fincan kahvenin anlamı değişti’

‘Dışarıda içtiğimiz bir fincan kahvenin anlamı değişti’

Toplu taşıma dışında maske takmaları zorunlu değil, sokağa çıkma yasakları hayatlarından çoktan çıktı... Sevdikleriyle istedikleri zaman, istedikleri yerde buluşabiliyorlar. Koronanın büyük ölçüde kontrol altına alındığı Pekin, Vuhan, Tel Aviv ve Auckland’de yaşayanlara sorduk: “Salgın sonrası hayat nasıl?” Cenk Özkömür salgın kontrol altına alınınca Çinlilerin sinemalara akın ettiğini söylüyor; İsrail’deki Oğuzhan Kara’ysa sarılmanın korona öncesine göre arttığını...

13.06.2021Hürriyet Pazar
Normalleşmeyle hareketlendi Fiyatlar 70 bin TLye kadar çıkıyor... Taleplere yetişemiyorlar

Normalleşmeyle hareketlendi! Fiyatlar 70 bin TL'ye kadar çıkıyor... Taleplere yetişemiyorlar

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde 1 Haziran'dan itibaren kademeli normalleşme süreciyle başlayan düğünler, gelinlik ve çeyiz sektörünü hareketlendirdi. Gelinlik fiyatları 70 bin TL'ye kadar çıkarken, gelinlikçilerdeki yoğunluk artmaya devam ediyor.

10.06.2021Ekonomi
Sokağa çıkma yasağı saati: 12-13 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, ne zaman başlıyor İşte detaylar

Sokağa çıkma yasağı saati: 12-13 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, ne zaman başlıyor? İşte detaylar

12-13 Haziran sokağa çıkma yasağı saatleri, tam kapanma döneminin ardından 1 Haziran'da başlayan yeni normalleşme ile netleşti. Alınan kararlara göre tüm Türkiye'de uygulanan sokağa çıkma yasağı pazar günleri kesintisiz devam edecek pazartesi sabahı saat 05.00'a kadar sürecek. Bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı saatleri içerisinde market ve bakkal gibi yerler açık olacak. Hafta sonu yaklaşırken, son gelişmeleri takip eden milyonlarca vatandaş 12-13 Haziran sokağa çıkma yasağının saatlerine odaklandı. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman, sokağa çıkma yasağı saatleri neler? İşte, pazar günü sokağa çıkma yasağına yönelik detaylar.

9.06.2021Gündem
İzmir Valisi güzel haberi duyurdu: Vaka sayısı 200ün altına düştü

İzmir Valisi güzel haberi duyurdu: Vaka sayısı 200'ün altına düştü

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki günlük vaka sayısının 200'ün altına düştüğünü açıkladı. Köşger, "İzmir, vaka sayısı anlamında çok iyi noktalara doğru gidiyor. Tam kapanma sırasında günlük vaka sayısı hedefi 200 idi. Şu anda günlük vaka sayısında 200'ün altına indik" dedi.

8.06.2021Haber
İzmir Valisi güzel haberi duyurdu: Vaka sayısı 200ün altına düştü

İzmir Valisi güzel haberi duyurdu: Vaka sayısı 200'ün altına düştü

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki günlük vaka sayısının 200'ün altına düştüğünü açıkladı. Köşger, "İzmir, vaka sayısı anlamında çok iyi noktalara doğru gidiyor. Tam kapanma sırasında günlük vaka sayısı hedefi 200 idi. Şu anda günlük vaka sayısında 200'ün altına indik" dedi.

8.06.2021Gündem
Piknik yapmak ve piknik alanlarında mangal yakmak yasak mı

Piknik yapmak ve piknik alanlarında mangal yakmak yasak mı?

Piknik yapmak ve piknik alanlarında mangal yakmak yasak mı sorusu pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Uzun süredir pandemi dolayısıyla yasak olduğu ifade edilen piknik faaliyetleri için bazı illerde gevşemeye gidildi. Diğer taraftan mangal yakma yasağı da bu kapsamda vatandaşların araştırdığı hususlar arasında yer buluyor. Peki, piknik yapmak ve mangal yakmak yasak mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.06.2021Gündem
Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı.. İşte hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı?.. İşte hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı?.. Sorusu kontrollü normalleşmeye geçilmesi ile birlikte vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Pazar günleri tam kapanmanın uygulandığı diğer günlerde ise sokağa çıkma kısıtlamasının esnetildiği açıklanmış, konu hakkında İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlanmıştı.. Tam kapanma döneminde 05:00 - 21:00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma yasağının da saatleri değişti.. İşte detaylar

7.06.2021Gündem
Otomotivde yaz tarifesi

Otomotivde yaz tarifesi

2021’in başından bu yana yükselişteki otomotiv mayısta yavaşlarken, yaza zamlarla girdi. Pandemi, çip krizi, artan maliyetler ve döviz kuru artışta etkili oldu. Türkiye otomotiv pazarında en çok satılan 10 modelin fiyat karşılaştırmasını yaptık… 3 ayda 20 bin TL civarında fiyat artışları dikkat çekiyor. Markalar satışlara kampanyalar ile can vermeyi hedefliyor.

7.06.2021Ekonomi
DAİB üyesi firmalardan 211 milyon dolarlık ihracat

DAİB üyesi firmalardan 211 milyon dolarlık ihracat

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğince (DAİB) 17 ilden mayıs ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 62,56'lık artışla 211 milyon 238 bin dolara yükseldi.

6.06.2021Ekonomi
Otomotiv sektöründen 1,9 milyar dolarlık ihracat

Otomotiv sektöründen 1,9 milyar dolarlık ihracat

Türkiye ihracatının son 15 yıldır sektörel bazda birincisi olan otomotiv endüstrisi, mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 56,5 artışla 1,9 milyar dolar ihracata imza attı.

6.06.2021Ekonomi
“Apartman hayatından daha güzel, herkes ‘Çok iyi yapmışsınız, hayatı yaşıyorsunuz’ diyor”

“Apartman hayatından daha güzel, herkes ‘Çok iyi yapmışsınız, hayatı yaşıyorsunuz’ diyor”

Pandeminin de etkisiyle emekli olmadan emeklilik planlarını gerçekleştiren çok! Dört teker üzerinde, hem şehre hem de doğaya yakın bir hayat uzaktan çalışanlar için mümkün. Sınıf öğretmeni Şule Eda Öztürk örneğin… Karavanın önüne bir masa atıp çimlere basarak ders anlatıyor, öğrencilerinin “Orası karavan mı? Doğanın içinde yaşamak nasıl oluyor” gibi tatlı sorularını cevaplıyor… Çocuklarının doğumuyla ‘havada değil karada’ çalışmaya karar veren Faik ve Meryem Sultan Çelik çiftiyse bir gün Ege sahilinde bir plajda, bir gün Konya’da bir tarlada uyanıyor…

Mete Vardar: Son 50 yılın en büyük satışını yapabiliriz

Mete Vardar: Son 50 yılın en büyük satışını yapabiliriz

Türkiye turizminin pandemi nedeniyle çok zor dönemlerden geçtiğini ifade eden Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Geçen yıl sektör olarak iptal ve değişiklikler ile uğraştık. Bu yıla geldiğimizde ise farklı bir durum var. Eğer normalleşme beklendiği gibi gider, aşılama sayısı artarsa sektörün son 50 yılın en büyük iç pazar satış rakamını yakalayacağını düşünüyorum. Çünkü insanlar artık evde kalmaktan çok sıkıldı” dedi.

6.06.2021Ekonomi
“Apartman hayatından daha güzel, herkes ‘Çok iyi yapmışsınız, hayatı yaşıyorsunuz’ diyor”

“Apartman hayatından daha güzel, herkes ‘Çok iyi yapmışsınız, hayatı yaşıyorsunuz’ diyor”

Pandeminin de etkisiyle emekli olmadan emeklilik planlarını gerçekleştiren çok! Dört teker üzerinde, hem şehre hem de doğaya yakın bir hayat uzaktan çalışanlar için mümkün. Sınıf öğretmeni Şule Eda Öztürk örneğin… Karavanın önüne bir masa atıp çimlere basarak ders anlatıyor, öğrencilerinin “Orası karavan mı? Doğanın içinde yaşamak nasıl oluyor” gibi tatlı sorularını cevaplıyor… Çocuklarının doğumuyla ‘havada değil karada’ çalışmaya karar veren Faik ve Meryem Sultan Çelik çiftiyse bir gün Ege sahilinde bir plajda, bir gün Konya’da bir tarlada uyanıyor…

6.06.2021Gündem
Tam kapanmada rekor teslimat

Tam kapanmada rekor teslimat

Anneler Günü ve Ramazan Bayramını da kapsayan tam kapanma döneminde e-ticaret pazarında yaşanan hareketlilik kargo ihtiyacında talep artışına yol açtı.

6.06.2021Ekonomi
Peruda neler oluyor Türkler anlatıyor: Bir gün kadınlar, bir gün erkekler...

Peru'da neler oluyor? Türkler anlatıyor: Bir gün kadınlar, bir gün erkekler...

Güney Amerika ülkesi Peru, salgının başında pek çok ülkeden önce tedbirler aldı, hatta biraz tuhaf önlemler de tercih etti. Ancak şimdilerde ülke, mezarlıklarda yer bulamayacak kadar zor bir süreçten geçiyor. Ülkede resmi ölü sayısı, hükümetin incelemeleri sonucunda yaklaşık üç kat yükseltildi. Orada yaşayan Türklerden de görüşler alarak Peru’daki son durumu mercek altına aldık...

5.06.2021Dünya
Randevularda yoğunluk açıklaması: İşgücü desteği verdik

Randevularda yoğunluk açıklaması: İşgücü desteği verdik

Nüfus cüzdanı, tapu, pasaport gibi işlemler için kamu kurumlarında meydana gelen yoğunluk ve randevu krizi iddialarıyla ilgili iki kurumdan açıklama geldi.

5.06.2021Gündem
Düğünler nasıl yapılacak Kına ve nişanlar serbest mi Düğün törenleri için kişi sayısı ve kapalı alan detayı

Düğünler nasıl yapılacak? Kına ve nişanlar serbest mi? Düğün törenleri için kişi sayısı ve kapalı alan detayı!

Düğünlerin nasıl yapılacağı, 1 Haziran'da nikah ve nikah şeklindeki düğün törenlerinin başlama kararının ardından netleşti. Türkiye yeni normalleşme kararlarına adım atarken, tam kapanma döneminde kapalı tutulan düğün salonları da misafirlerine kapılarını açmaya başladı. Haziran ayında yapılacak olan düğünler için belli şartlar olacağını Kabine Toplantısı kararları ile duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından İçişleri Bakanlığı genelge yayınladı. Kapalı alanlarda yapılan düğünlerde 6 metrekare alan bırakılması, azami 100 davetli ile sınırlandırılması şartı uygulanacak. Peki, kına ve nişanlar serbest mi? İşte, düğün ve kınalar ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yoğunluk açıklaması

Son dakika haberi: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yoğunluk açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce 17 günlük tam kapanma sonrası İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa ve Şanlıurfa'daki nüfus müdürlüklerinde yoğunluk yaşandığı belirtilerek, "Önlem olarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve ilgili illerde vatandaş destek masaları aracılığıyla acil başvurular karşılanmıştır. Yerelde yaşanan dönemsel yoğunluklar ise ek tedbirlerle giderilmektedir" denildi.

4.06.2021Gündem
49 gün sonra açılan restoranlar ne talep ediyor 2 değişiklik merhem olur

49 gün sonra açılan restoranlar ne talep ediyor? '2 değişiklik merhem olur'

49 gün sonunda yeniden kapılarını açan kafe ve restoranları bundan sonraki süreçte neler bekliyor? Kısıtlı açılma menü fiyatlarına nasıl yansıdı? İşletmelerin talepleri var mı? Sektör temsilcileri sorularımızı yanıtladı...

3.06.2021Gündem
Filyos Limanı yarın açılıyor

Filyos Limanı yarın açılıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yarın Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervinin karadaki merkezi olan Filyos Limanı’nın açılışını yapacak.

3.06.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle, mayıs ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdi

TİM Başkanı Gülle, mayıs ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, son 12 ayda 193 milyar 267 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek yıllık ihracat hedefleri olan 184 milyar doların üzerinde bir seviyeye eriştiklerini belirterek, "İnşallah çok daha yüksek rakamlara, 200 milyar dolarlara hep birlikte ulaşacağız." dedi.

2.06.2021Ekonomi
Hamamlar, saunalar ve masaj salonları açıldı mı, ne zaman açılacak İşte İçişleri Bakanlığı genelgesinden detaylar

Hamamlar, saunalar ve masaj salonları açıldı mı, ne zaman açılacak? İşte İçişleri Bakanlığı genelgesinden detaylar

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 'Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede kısmi kapanma, tam kapanma ve kontrollü normalleşme dönemlerinde vaka ve hasta sayılarındaki düşüşe dikkat çekilerek, haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşmenin 2'nci etabında alınan kararların saat 05.00'ten itibaren geçerli olacağı belirtildi. En çok merak edilen konulardan biri de hamam, sauna ve masaj salonları gibi mekanların akıbeti oldu. Peki, Hamamlar, saunalar ve masaj salonları açıldı mı?

2.06.2021Gündem
Özel araçla seyahat yasak mı Hafta sonu ve hafta içi  şehirler arası seyahat yasağı olacak mı  Seyahat izin belgesi nasıl alınır.. İşte detaylar

Özel araçla seyahat yasak mı? Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Seyahat izin belgesi nasıl alınır.. İşte detaylar

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu öncesi yeniden gündeme geldi. Tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, hafta sonu kesintisiz hafta içi ise belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. Son dakika haberi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin beklediği normalleşme adımlarını Kabine Toplantısı sonrası madde madde açıkladı. Yeni normalleşme kararlarına göre, Haziran boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü için akşam 22:00 ile sabah 05:00 arasında devam edecektir. Bu sınırlama cumartesi 22.00 ile pazartesi 05.00 arasında yani pazar gününü tam kapsayacak şekilde uygulanacak. Restoranlar ise sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında masaya servis yapılabilecek. Pazar günleri ise sadece paket servisi yapabilecek.

1.06.2021Gündem
İnternet kafeler açıldı mı İşte genelgeden ayrıntılar

İnternet kafeler açıldı mı? İşte genelgeden ayrıntılar

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 'Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede kısmi kapanma, tam kapanma ve kontrollü normalleşme dönemlerinde vaka ve hasta sayılarındaki düşüşe dikkat çekilerek, haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşmenin 2'nci etabında alınan kararların saat 05.00'ten itibaren geçerli olacağı belirtildi. En çok merak edilen konulardan biri de internet kafeler oldu. Peki, internet kafeler açıldı mı?

1.06.2021Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı var mı Şehirler arası seyahat yasak mı İşte en son bilgiler

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Şehirler arası seyahat yasak mı? İşte en son bilgiler

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 'Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede kısmi kapanma, tam kapanma ve kontrollü normalleşme dönemlerinde vaka ve hasta sayılarındaki düşüşe dikkat çekilerek, haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşmenin 2'nci etabında alınan kararların saat 05.00'ten itibaren geçerli olacağı belirtildi. En çok merak edilen konulardan biri de şehirler arası seyahat yasakları oldu. Peki, şehirler arası seyahat yasağı var mı? Şehirler arası seyahat yasak mı?

1.06.2021Gündem
2 otomotiv devinden flaş karar En az 14 gün üretimi durdurdular

2 otomotiv devinden flaş karar! En az 14 gün üretimi durdurdular

Toyota ve Honda, COVID-19 kapsamında tam kapanma kararı alan Malezya'da üretimi geçici olarak durdurduğunu duyurdu. Toyota'da açılış tarihi belli değilken, Honda 15 Haziran olarak açıklamada bulundu.

1.06.2021Ekonomi
İkizdere’de eylem ve basın açıklaması yasağı uzatıldı

İkizdere’de eylem ve basın açıklaması yasağı uzatıldı

RİZE Valiliği, İkizdere ilçesinde açık alanlarda basın açıklaması, eylem, yürüyüş gibi etkinliklerle ilgili aldığı 15 gün yasak kararının 15 Haziran’a kadar uzatıldığını açıkladı.

31.05.2021Gündem
Sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ülke genelinde hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması saat 05.00 itibarıyla sona erdi.

31.05.2021Gündem
Son dakika: Tam kapanma nedeniyle ertelenmişti... Milyonları ilgilendiriyor Son ödeme günü yarın

Son dakika: Tam kapanma nedeniyle ertelenmişti... Milyonları ilgilendiriyor! Son ödeme günü yarın

Kovid-19 salgınında geçilen tam kapanma süreci nedeniyle ertelenen vergi beyannamelerine, emlak vergisinin birinci taksitinden bazı sektörlerde uygulanan KDV indirimlerine kadar pek çok verginin ödeme süreleri yarın gün sonunda dolacak.

30.05.2021Ekonomi
Marketler bugün saat kaçta kapanıyor.. Hafta sonu market çalışma saatleri nedir (BİM, ŞOK, A101)

Marketler bugün saat kaçta kapanıyor..? Hafta sonu market çalışma saatleri nedir? (BİM, ŞOK, A101)

Marketler kaçta açılıyor ve kapanıyor sorusu İçişleri Bakanlığı genelgesi ile cevap buldu. Marketlerin çalışma saatleri bilgisine göre sabah sabah erken saatlerde alışverişe çıkacak olan vatandaşlar, akşam saatleri için de marketler saat kaçta kapanıyor sorusuna yanıt arıyor. Peki, marketler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre marketlerin çalışma saatleri hakkında merak edilen detaylar

29.05.2021Gündem
Özel araçla seyahat yasak mı Hafta sonu ve hafta içi  şehirler arası seyahat yasağı olacak mı  Genelge yayınlandı..

Özel araçla seyahat yasak mı? Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Genelge yayınlandı..

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu öncesi yeniden gündeme geldi. Tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, hafta sonu kesintisiz hafta içi ise belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. Sokağa çıkma yasağı olan süre ve günlerde şehirler arası seyahat yasağının olup olmayacağı da netleşti. Alınan karara göre kısıtlama süresi içerisinde toplu taşıma vasıtalarıyla şehirlerarası seyahat edecek olanlardan seyahat izni istenmeyecek. Peki, özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı? İşte, hafta sonu seyahat durumu ile ilgili bilgiler.

29.05.2021Gündem
Malezyada artan Kovid-19 vakaları nedeniyle tam karantina ilan edildi

Malezya'da artan Kovid-19 vakaları nedeniyle tam karantina ilan edildi

Malezya'da artan koronavirüs vakaları nedeniyle 1-14 Haziran arası uygulanacak tam karantina kapsamında, temel hizmet sektörü haricinde tüm ekonomi sektörünün faaliyeti durdurulacak.

28.05.2021Dünya
Koronavirüs salgını hakkında çarpıcı sözler Testlerin yüzde 10unda görülüyor

Koronavirüs salgını hakkında çarpıcı sözler! Testlerin yüzde 10'unda görülüyor

Sağlık Bakanlığı'ndan alınan verilere göre, Türkiye'de son 24 saatte 219 bin 465 Kovid-19 testi yapıldı, 8 bin 426 kişinin testi pozitif çıktı, 183 kişi ise hayatını kaybetti. Dr. Ahmet İnal salgın hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunurken asemptomatik vakaların devam ettiğini belirterek, "Toplumda halen yüzde 10 civarında asemptomatik vaka görülüyor. Sadece başka amaçla gelen hastaya test yapıyorsunuz ve bu pozitifliği görüyorsunuz" dedi.

28.05.2021Gündem
Hafta sonu seyahat yasağı var mı Hafta sonu şehirler arası seyahat yasak mı İşte gelişmeler

Hafta sonu seyahat yasağı var mı? Hafta sonu şehirler arası seyahat yasak mı? İşte gelişmeler

Türkiye genelinde tam kapanma döneminin saat 05.00'te sona ermesinin ardından 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar uygulanacak 15 günlük "kademeli normalleşme" süreci başladı. Bu süreçte, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak, hafta sonlarında seyahat yasağı merak konusu oldu. Peki, hafta sonu seyahat yasağı var mı? Hafta sonu şehirler arası seyahat yasak mı?

28.05.2021Gündem
E-ticarette 1 Haziran hareketi

E-ticarette 1 Haziran hareketi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşlar da pandemi koşullarında bir tatil planı için harekete geçmeye başladı.

28.05.2021Ekonomi
Avrupada İstanbul Havalimanı ve THY zirvede

Avrupa'da İstanbul Havalimanı ve THY zirvede

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı'nın (EUROCONTROL) tarafından paylaşılan uçuş verilerine göre, Türk Hava Yolları (THY) dün gerçekleştirdiği 729 uçuşla Avrupa'nın zirvesinde yer aldı.

27.05.2021Ekonomi
Egede turizm hareketliliği başladı

Ege'de turizm hareketliliği başladı

Çanakkale'den Fethiye'ye uzanan kıyı şeridinde, turizm hareketliliği başladı. Bölgede, havaların ısınmasıyla başlayan kısmi hareketliliğin, normalleşme adımlarıyla hızlanması bekleniyor.

27.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

O zaman şarkı söylemek lazım avaz avaz

Haziran açık hava konserleriyle şenleniyor. Özellikle ayın ikinci yarısından itibaren başlayıp yaz sonuna kadar sürecek konser ve etkinliklerde sevdiğimiz pek çok sanatçıyla buluşma imkânı yakalayacağız.

19.06.2021

Turizmcinin umudu yerli turistte

Türkiye’nin yurtdışındaki ana pazarları Almanya, İngiltere ve Rusya’dan kısıtlamaların kalkması ve uçuş izni verilmesi konusunda müjdeli haber bekleyen turizmci sezonu iç pazarla açtı. Sıkıntılı her süreçte olduğu gibi turizmcinin can simidi yerli turistin, hareketliliği geçen yıla oranla 2 katına çıkarması bekleniyor. Peki, bu durum fiyatlara yansıyacak mı? Yerli turist hem ucuz hem güvenilir tatil yapabilecek mi? Sordum...

8.06.2021

Çime niyet bize eziyet!

Yaz geldi, fıskiye sezonu açıldı. Ve maalesef her yaz aynı manzara! Ağaçları, çiçekleri ve özellikle de çimleri sulaması gereken fıskiyeler... Ana yolları, kaldırımları suluyor! Sonrası... Çime niyet bize eziyet!

31.05.2021

Merak edilen hafta: ‘Bakalım ne olacak’

MİLYONLARCA insanı ilgilendiren kritik bir hafta başlıyor. Salı günü 1 Haziran ve “Tam kapanma” ardından gelen “Normalleşme” süresi sona eriyor. Restoran, lokanta, kafe, kafeterya, kahvehane gibi yerlerin işletmecileri, çalışanları, “Yeni kararlar, geleceğimiz ne olacak, açılabilecek miyiz?” diye merakla bekliyor.

30.05.2021

Meksika’nın cennet kıyıları

Ibiza’ya rakip gece hayatı, tarihi dokusu, doğası ve yemeğiyle günümüzün yükselen yıldızı Tulum’dayım. Yani Meksika’nın Karayipler’i andıran kıyılarında. Pandemiye rağmen burada hayat bildiği gibi devam ediyor. Yolu düşenin görmeden dönmemesi gereken şeyleri yazdım...

28.05.2021