GeriGündem İstanbul'da tam kapanma sonrası ilk iş gününde trafik yoğunluğu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da tam kapanma sonrası ilk iş gününde trafik yoğunluğu!

İstanbul'da 17 günlük tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından ilk iş gününde trafik yoğunluğu artıyor. Saat 17.05 itibarıyla yoğunluk yüzde 53 olarak ölçüldü.

Türkiye genelinde 81 ilde 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayan "tam kapanma" süreci bu sabah itibarıyla sona erdi.

"Kademeli normalleşme" sürecinin başlamasıyla da kentin birçok noktasında trafik yavaşladı. Mesai saati sonrası evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar yollarda, duraklarda ve istasyonlarda yoğunluk oluşturdu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa-Anadolu geçişleri ile Anadolu Yakası'nda TEM Otoyolu Ankara istikametinde Ataşehir ve Sancaktepe arasında, trafik yoğunluğu gözlendi.

D-100 Karayolunda ise her iki istikamette de bazı bölgelerde yoğunluk artarken 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Edirne istikametinde trafik akıcı şekilde seyrediyor. Avrupa Yakası'nda D-100 Karayolu Zincirlikuyu-Haliç, TEM Otoyolu Kağıthane-Esenler arasında trafik akışı yavaşlarken Yenibosna-Avcılar arasında da yoğunluk görülüyor.

YOĞUNLUK YÜZDE 53 OLARAK ÖLÇÜLDÜ

Toplu taşıma araçları ve duraklarda da bekleyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. İBB'nin mobil uygulamasında, kent genelindeki trafik yoğunluğu saat 17.50 itibarıyla yüzde 53 olarak ölçüldü.

İstanbulda tam kapanma sonrası ilk iş gününde trafik yoğunluğu

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False