EKSTRA
MENÜ

Hyalüronik Asit

Hyalüronik Asit haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hyalüronik Asit hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 667 Hyalüronik Asit haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hyalüronik Asit Haberleri

Fibroblast Nedir Fibroblast Tedavisi Nasıl Yapılır

Fibroblast Nedir? Fibroblast Tedavisi Nasıl Yapılır?

Fibroblast, kök hücre tedavisi anlamına gelen bir tür tedavi yolu olarak bilinir. Kişinin kendi var olan hücrelerini özel bir işlem sonrasında tekrardan aynı kişiye verilmesi olarak bilinir. Bu tedavi yöntemi doğal olan bir tedavi olarak bilinir. Kök hücreler adı verilen fibroblast, kulak arkasından alınmış olan bir cilt parçacığı kullanılması ile elde edilmektedir. Özel işlem sonucunda elde edilmiş olan bu kök hücrelerin, elastik lif, kolajen ve hyaluronik asit yapım aşamasından sorumlu olan hücreler olarak bilinir. Bunların cilt altına enjekte edilmesi ile birlikte cildin kendi kendini yenileme sürecini tetiklemektedir. Peki bu tedavi nedir, kimlere uygulanır ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Menopoz döneminde cilt bakımında yapılması gereken değişiklikler

Menopoz döneminde cilt bakımında yapılması gereken değişiklikler

Menopoz, kimsenin konuşmaktan hoşlanmadığı garip konulardan biridir. Birçok kadın, yaşamlarındaki bu dönemlerinde tuhaf hislere kapılır. Sonuçta yaşlanmak hayatın bir parçası. Kadınların gençlik yanılsamasına tutunmak yerine, menopozu fiziksel gelişimlerinin başka bir aşaması olarak kabul etmeleri gerekir. Bununla birlikte, bazı yeni endişeleri beraberinde getirebilecek bir aşamadır, bu neden cilt bakımı en çok önemsenmesi gerekenlerin en başında yer alır. İşte menopoz döneminde cilt bakımınız için dikkat etmeniz gerekenlerin küçük bir listesi.

Kaş ve Göz Estetiği

Kaş ve Göz Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız yöntemlerle daha genç bakışlar sağlayan estetik operasyonları sizler için anlattı.

Cilt sağlığımızı korumak ve cildimizi güçlendirmek için ne yapmalıyız

Cilt sağlığımızı korumak ve cildimizi güçlendirmek için ne yapmalıyız?

30’lu yaşlardan sonra her yıl cilt kalitemizden %3 oranında kayıp yaşadığımızı biliyor muydunuz? Estetik ve Kozmetik Dermatoloji Uzmanı Dr. Yusuf Topal, cildimizde yaşanan hacim, sıkılık ve kendini yenileme özelliğindeki kayıpların nedenlerini ve nasıl önüne geçileceğini anlattı.

Gözünüzden kaçmış olabilir | BioNTech aşısının ilginç hikayesi... Sputnik Vnin diğerlerinden farkı ne... (23 Nisan 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | BioNTech aşısının ilginç hikayesi... Sputnik V'nin diğerlerinden farkı ne?... (23 Nisan 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

23.04.2021Gündem
Gözünüzden kaçmış olabilir | Aşı sahtekarlığı pes dedirtti... Kredi çekenler bu tuzağa düşmeyin... (22 Nisan 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Aşı sahtekarlığı pes dedirtti... Kredi çekenler bu tuzağa düşmeyin... (22 Nisan 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

22.04.2021Gündem
Hiç bu kadar çok sahtekarlık görmemiştik Aşı yerine hyalüronik asit, 1000 dolara bir doz saf su

'Hiç bu kadar çok sahtekarlık görmemiştik!' Aşı yerine hyalüronik asit, 1000 dolara bir doz saf su

Dünyada dolandırıcıların yeni hedefi sağlık umudunu Covid-19 aşılarına bağlayanlar... Pfizer'in Meksika ve Polonya'da ele geçirilen sahte aşılarla ilgili açıklamaları "Bu kadar da vicdansızlık olmaz" dedirtirken yıllardır bu işlerle uğraşan uzmanlar, "Hiç böylesini görmedik" yorumunu yapıyor.

22.04.2021Dünya
Diz kireçlenmesi nedir Diz kireçlenmesi belirtileri ve tedavisi

Diz kireçlenmesi nedir? Diz kireçlenmesi belirtileri ve tedavisi

Türk pop müziğinin Süperstar'ı Ajda Pekkan’ın (75), kireçlenmeye bağlı su toplayan dizlerinden ameliyat olmasıyla birlikte, diz kireçlenmesi sorunu yeniden gündeme geldi. Aslında pek çok kişinin yaşadığı bir hastalık olan diz kireçlenmesi nedir, belirtileri nelerdir? İşte diz kireçlenmesi ile ilgili merak edilen bazı bilgiler.

7.04.2021Sağlık
Örümcek ağı estetiği nedir Örümcek ağı estetiğinin yapılma amaçları

Örümcek ağı estetiği nedir? Örümcek ağı estetiğinin yapılma amaçları

Örümcek ağı son günlerde adından sıkça söz ettiren estetik operasyonlardan biri. İnce kırışıklıkları yok etmek amacıyla yapılan örümcek ağı estetiği, kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder. Peki, örümcek ağı estetiği nedir? Örümcek ağı estetiğinin yapılma amaçları

12.03.2021Sağlık
El gençleştirme

El gençleştirme

Ellerimiz özellikle bu pandemi döneminde sürekli yıkamak ve dezenfektan kullanımıyla iyice hırpalandı. Peki ellerimize nasıl davranmalıyız?

21.02.2021Sağlık
Hızlı kilo artışı ve kas gücünde azalma; pandemide kireçlenme şikayetleri arttı

Hızlı kilo artışı ve kas gücünde azalma; pandemide kireçlenme şikayetleri arttı

Kireçlenmenin dünya ve Türkiye’de en sık görülen eklem hastalığı olduğunu belirten Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümünden Doç. Dr. Sena Tolu, "Pandemi döneminde aktivite azlığı hızlı kilo artışı ve kas gücünde azalmaya neden oldu. Eklemlere binen yük arttı, bu da önceden problemli olan eklemlerde şikayetlerin artmasına ya da yeni eklem problemlerinin oluşmasına sebebiyet verdi" dedi.

11.02.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Işık dolgusuyla göz estetiği

Bazı insanlar genetik özelliklerinden dolayı biraz daha hızlı yaşlanma belirtisi gösterebilir. Bu belirtilerin arasında göz altı morluğu ile aşırı mimik kullanımına bağlı kırışıklar yer alır.

16.07.2021

Yaşlanma karşıtı kremlere kaç yaşında başlanmalıdır?

Yüz çevresinde oluşan yaşlılık belirtileri kırışıklıklardır. Kırışıklıkların nedeni ise genellikle tekrarlayan yüz ifadeleridir. Yaş alma ile birlikte oluşan kırışıklar derinleşir. Kırışıklıların oluşmasında güneşin zararlı ışınları, zararlı ürünlerin tüketimi ve çevresel faktörler de etkilidir.

13.07.2021

Şakak gençleştirme estetiği

Yaşlanma değişikliklerinin birçoğu, yüz hacmindeki değişiklikleri gözlemleyerek anlaşılabilir. Bazı yüzler, yukarıdan aşağıya düzensiz de olsa, kilo alırlar. Diğer yüzler yaşlandıkça zayıflar. İkincisi, yaş mimarisi içi boş yanaklar, yörüngeler ve şakakları da içerir. Şakaklar yüzün ve gözlerin iki yanında yer alır. Kaşların ucu, şakakların önünde biter ve üst kenar, alnınızı ortalar.

9.07.2021

“Güzellik yastığı” ile kırışıklıkları önlemek mümkün müdür?

Biz kadınlar, hiç istemediğimiz ama her aynaya baktığımızda gözümüze batan, zamansız ve yersiz kırışıklıklarla savaşmanın her zaman yeni yollarını arıyoruz. Yüz egzersizlerinden, kremlere ve tedavilere kadar her şeyi denemekten sıkılmıyoruz.

30.06.2021

Cilt çatlakları

Cilt çatlakları, kadın-erkek fark etmeksizin, kilodan bağımsız olarak karşımıza çıkan oldukça yaygın bir sorundur. İşte çatlak oluşumunda alternatif iyileştirme ve tedavi yöntemleri...

28.06.2021

Yolun açık olsun Turkovac

Yerli aşı Turkovac’ın 3. faz çalışmaları başladı. Hatırlayalım, pandemi başladıktan 6-7 ay sonra, Kasım 2020’de Erciyes Üniversitesi’ndeki ekip Turkovac aşısı için düğmeye bastı.

24.06.2021

Burun estetiği yöntemleri

Günümüzde burun estetiği ameliyatları hem ameliyatlı hem de ameliyatsız yöntemler ile yapılabilmektedir. Özellikle evlilik gibi özel bir günün arifesindeyseniz sizin için en uygun tekniği cerrahınızla birlikte belirleyebilirsiniz.

18.06.2021

Maskelere veda zamanı yaklaşıyor

2020 ve 2021’in ilk yarısını öngörülemeyen yıllar olarak adlandırmak yanlış olmaz. Tüm dünya çok ağır bir dönemi birlikte yaşadı. Artık tünelin sonunda ışık göründü. Yeniye dönmek için gün sayarken gelecekteki estetik trend öngörülerimi paylaşmak istedim.

14.06.2021

Yanak estetikleri

Yanaklarda en yaygın görülen estetik problemler genellikle boyut ve şekille ilgilidir. Yüzün genelinle oranla daha büyük ya da aşırı küçük yanak şikayetleri görülebilir. Bu durumdaki yanaklar için günümüzde minimal cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemlerle tedavi imkanları bulunur.

11.06.2021

Ameliyatsız estetiklerle yaza 10 yaş daha genç girebilirsiniz

Ameliyatsız estetik uygulamalarının günümüzde yaygın olarak tercih edilmesinin birçok sebebi var. Bunlar arasında kesi yapılmaması, anestezi kullanılmaması, yara izi oluşmaması, sonuçlarının ortaya çıkması için iyileşme sürecine ihtiyaç olmaması yer almaktadır. Ameliyatsız estetik uygulamaları ile ortalama yarım saat içinde birçok sorun giderilip daha estetik ve genç bir görünüm sağlanabiliyor.

5.06.2021

Bu belirtileri varsa doktora gitme vakti gelmiş demektir

Cinsel problemler, genelde kişilerde utanma duygusunu ortaya çıkardığı için doktora başvurmanın da en çok geciktirildiği rahatsızlıklardır. Her üç erkekten birinde görülen erken boşalma problemi de bunlardan biridir.

1.06.2021

Güneşlenme rehberi

Havalar ısınmaya, güneş içimizi ısıtmaya başladı. Bugün sizlere “güneşe çıkma rehberi” niteliğinde bir yazı hazırladım. Gönül rahatlığıyla güneşe çıkabilmek için neler yapılmalı, onları kaleme aldım.

24.05.2021

Estetikte altın oran

Güzel olarak birini beğenmenin temelinde neyin yer aldığını, insanın gözünde kimin daha çekici göründüğünün sebebini hiç sorguladınız mı? Cevabı çok basit; altın oran yani Phi: 1.618 sayısı. Leonardo da Vinci, Mona Lisa tablosunun sırrı da olan altın oran, ünlü sanatçıları da çekici hale getiriyor.

17.05.2021

Dudak dolgusunun avantajları

Yaşlanma süreci kaçınılmazdır, hepimiz bunu yaşarız ve bu süreçte dudaklar da dahil olmak üzere yüzün görünümü değişir. Yaşlandıkça dudaklar yavaş yavaş hacmini ve şeklini kaybeder ve yaşlı bir görünüme neden olabilir. Bazı durumlarda ise dudaklar doğuştan aşırı incedir. Bu durumda dudak dolgusu hastalara ameliyatsız estetik imkanı sunar.

8.05.2021

Yaş gruplarına göre bakım önerileri

Geçen haftaki yazımda doğum sonrası bakım önerilerimi paylaşmıştım. Bu hafta ise 40 ve 50’li yaşlardaki kadınlarımıza bakım önerilerinde bulunmak istiyorum. Çünkü bu yaş döneminde cildimizin, yüzümüzün daha fazla ilgiye ve bakıma ihtiyacı vardır.

3.05.2021

Göz gençleştirmede uygulanan dolgu estetikleri

Göz kapakları ciltte yaşlanmanın ilk görüldüğü bölgelerden biridir. Göz çevresinin görünümünde pigment, elastikiyet, kalınlık, yağ, kemik ve kas da çok büyük bir rol oynayabilir.

1.05.2021

Göz altı morluklarının tipleri nelerdir, neden olur ve nasıl geçer?

Gözaltı morlukları kadın olsun, erkek olsun pek çok kişinin ortak sorunu… Kişiye sürekli yorgun veya hasta bir ifade veren göz altı morluklarının çeşitli tipleri ve farklı oluşma mekanizmaları var. Tedavisi de ancak morluk tipine uygun yapılırsa başarılı oluyor.

27.04.2021

En popüler medikal işlemler “PRP VE Mezoterapi”

Günümüzde en yaygın bilinen enjeksiyonlu cilt yenileme uygulamaları PRP ve mezoterapidir.

22.04.2021

Yüzünüzü Göre Dudaklarınız Nasıl Olmalı?

Yüz üzerinde en dikkat çeken bölgelerden beri dudaklardır. Dudak şekli yüz ifadesini doğrudan etkileyebilmekte ve dudak şekillendirmede en sık başvurulan yöntem ise dolgudur.

21.04.2021

Cilt bakımınızı doğru yapıyor musunuz?

Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın sırrı tabi ki cilt bakımından geçiyor. İşte doğru cilt bakımı ve yapılan hatalar...

20.04.2021

Ten uyumunu bozan androlojik hastalıklar

Her insan aşık olmak, sevmek, sevilmek, anlaşabildiği ve uyum yakalayabildiği bir partnere sahip olmak ister. Doğru kişiyi bulmak kolay değildir ama bence asıl zor olan; doğru kişiyi bulduktan sonra onunla mutlu, uzun ve sağlıklı bir ilişkiyi sürdürebilmektir.

14.04.2021

Medikal estetik uygulamaları

Medikal estetik uygulamaları ile devam ediyoruz. İkinci en popüler uygulama da dolgu. En erken yaşlarda başlanan bu estetik uygulama ile doğru dokunuşlar olduğunda mucizeler yaratılabilir. İşin özü zaten isminden de anlaşıldığı gibi bir alanı doldurmaktır ve hacmi düşük olan dudak, elmacık, çene vb. gibi bölgelere hacim artışı sağlanır.

13.04.2021

Dudak dolgusu deyip geçmemeli

Dudak dolgusu denildiğinde akla hemen dudaklara hacim kazandıran, görsel ve estetik olarak kadını güzelleştiren bir uygulama akla gelir. Oysa dudak dolgusu sadece dudaklara hacim kazandırmak için değil, dudak konturunu netleştirmek ve özellikle yaş alma ile birlikte sönen, biçimini kaybeden dudaklara eski görünümünü kazandırmak için de yapılır.

12.04.2021

Göz çevresi ve cilt gençleştirme estetiği

Yaşlanmak doğal bir süreç, ancak bazı kişilerde yaşlanma belirtileri çok erken yaşlarda başlayabilir. Bu da hastaların estetik açıdan kendilerini rahatsız hissetmesine sebep olur. En belirgin yaşlanma belirtilerin arasında göz altı morluğu ile aşırı mimik kullanımına bağlı kırışıklar yer alır. Estetik cerrahide yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve insanların yaşlanmak bilmeyen ruhlarındaki gençliği yansıtacak çok sayıda teknik vardır. Bunlar arasında ameliyatsız teknikler olan ışık dolgusu ve dinamik dolgu da yer alır.

8.04.2021

3 erkekten 1’i bu yüzden bunalımda

Tahmin edin bakalım, dünyada en yaygın görülen erkek cinsel işlev bozukluğu hangisi?

22.03.2021

Bahara hazır mısınız?

Cildimiz, kış mevsiminde sert rüzgarlardan, kuru ve soğuk havadan, hava kirliliğinden kurur, nemini kaybeder. Kış güneşi de cildimizi etkiler. Cildimizi tazelemenin ve bahara hazırlamanın tam zamanı...

22.03.2021

Bakım programı size özel olmalıdır

Televizyonlarda, gazetelerde, dergilerde ve internette her gün yeni bir güzellik yöntemi tanıtılıyor. Biri diğerini tahtından indiriyor, bir başkası mucizeler yaratıyor! Eminim aklınız karışıyordur.

12.03.2021

HÜCRESEL GENÇLİK

Yaşlanma doğal bir süreç olduğu kadar; genetik, yaşam şekli, kişinin geçirdiği hastalıklardan ve yaşadığı coğrafyadan etkilenir. Sağlıklı gen yapısına sahip kişilerin kolay kolay vücutlarının yıpranması beklenmez. Kişinin psikolojik yapısında da ailenin genetik özellikleri taşınır.

22.02.2021

Göz çevresi estetiği

Göz çevresi estetiğine ilgi, pandemi sürecinin uzamasıyla iyice arttı. Maske kullanımı ve iş toplantılarının online yapılması, bakışların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

15.02.2021

Lip Lifting mi, Dudak Dolgusu mu? Lip Lifting Nedir?

Son yıllarda sosyal medyanın da etkisiyle lip lifting (dudak kaldırma) popüler olmuş ve sık talep edilen girişimlerden biri haline gelmiştir. Normalde yüz gençleştirme işleminin bir parçası olarak yapılan lip lifting kalıcı cerrahi bir işlemdir.

9.02.2021

Eros yayı dudak estetiği

Yüz estetiğinde dudak güzelliğinin çok önemli bir yeri var. Dudak estetiğinde dudağın dolgunluğunun yanı sıra dudak konturu, üst dudak ile alt dudak arasındaki dolgunluk uyumu, üst dudak kıvrımları çok önemlidir. Eros yayı denilen aşk yayı ise üst dudağın tam ortasındaki kıvrımın dudak ile uyumudur.

9.02.2021

Erken boşalmayı önlemek mümkün mü?

Erken boşalma erkeklerde en sık izlenen cinsel fonksiyon bozukluğu olup, her 5 erkekten 1’inde izlenen bir durumdur. Tanım olarak penisin vajene girmesinden önce ya da hemen sonra, sınırlı bir cinsel uyarıyla, kişinin istemi olmaksızın boşalması ve bu olayın kişide belirgin bir sıkıntıya yol açması durumu olarak tanımlanır. Erken boşalmayı tanımlayabilecek medikal bir zaman aralığı olmasa da birçok doktor tarafından bu süre cinsel birleşmeyi takiben 1 dakika içerisinde boşalmanın gerçekleşmesi olarak kabul edilir.

8.02.2021

Aşk estetikleri

Şubat ayı geldiğinde birçok kişi için farklı bir heyecan başlar. Özellikle pandemiyi yaşadığımız bu sene, birçok organizasyon ertelenmiş olsa da “14 Şubat Sevgililer Günü” her yıl olduğundan daha farklı kutlanacağa benziyor...

8.02.2021