Dolgu ile penis kalınlaştırma hakkında en çok merak edilenler

Son dönemlerde erkekler tarafından en çok sorulan, en çok merak edilen ve hatta hakkındaki yanlış bilinenlerin de giderek çoğaldığı bir tedaviyi bu hafta köşe yazımda sizlere detaylandırmak istedim: Dolgu ile penis kalınlaştırma.

Haberin Devamı

Erkeklerde genital estetik söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak penis büyütme ameliyatları geliyor. Ancak her hasta, penis uzatma ve penis kalınlaştırma ameliyatlarının eş zamanlı gerçekleştirildiği penis büyütme cerrahisine ihtiyaç duymayabiliyor. Bazı erkeklerde tek sorun penis inceliği olabiliyor. Dolayısıyla ameliyata gerek kalmadan hyaluronik asit içeren dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan penis kalınlaştırma işlemi estetik anlamda iyileşmeyi sağlayabiliyor. Peki bu uygulama nasıl yapılıyor? Dolgu ile penis kalınlaştırma sırasında acı ya da ağrı hissediliyor mu? Ameliyatsız penis büyütme sonuçları ne kadar kalıcı? Ameliyatsız penis büyütme sonrası nelere dikkat edilmeli? Dolgu malzemelerinin bir yan etkisi var mı? İşte yanıtlar…

Haberin Devamı

Kimler dolgu ile penis kalınlaştırma için uygun adaydır?

Ameliyatsız penis kalınlaştırma uygulaması temel olarak penis boyu ile ilgili sorun yaşamayan ancak penis kalınlığını artırmak isteyen, cinsel olarak aktif dönemde bulunan hasta grubuna uygulanır. Penis inceliği de penis kısalığı gibi cinsel tatmini engelleyebilen ve erkeklerde performans kaygısı başta olmak üzere özgüven problemlerine yol açabilen anatomik bir durumdur. Üstelik partner memnuniyeti ile de doğrudan ilişkilidir. Penis kalınlığı ile birlikte cinsel ilişki sırasında alınan hazzı artırmak isteyen 18 yaş üzerindeki erkekler için ameliyatsız penis büyütme tedavisi uygulanabilir. Dolgu işleminin tercih edilebileceği bir diğer hasta grubu da ameliyatlı penis kalınlaştırma yani yağ enjeksiyonu için yeterli veya kaliteli yağ dokusu bulunmayanlardır.

Ameliyatsız penis büyütme nasıl yapılır?

İçerisinde ağırlığının 1000 katı kadar su tutma özelliğine sahip olan hyaluronik asit bileşeni barındıran dermal dolgu malzemelerinin penis cildi altına enjeksiyonu ile gerçekleştirilen ameliyatsız penis büyütme, klinik ortamında yapılır ve yaklaşık 30-45 dakikada tamamlanır. İşlem öncesi dolgu malzemelerinin enjekte edileceği penis gövdesi lokal anestezik krem ile uyuşturulduğundan hastalar acı ya da ağrı hissetmezler.

Haberin Devamı

Dolgu ile penis kalınlaştırma kalıcılığı ne kadar?

Uygulama ömür boyu kalıcılığa sahip değil, aslına bakılırsa penis kalınlaştırma cerrahisinin kalıcılığının da bir süresi var. Bu süre kişiden kişiye değişebiliyor; cinsel olarak aktif dönemdeki hastalara uyguladığımız dolgu ile penis büyütme tedavisinin kalıcılığı 1,5-3 senelik bir süreyi kapsayabiliyor.

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler?

Dolgu işlemi sonrası etki hemen fark ediliyor, yine de tam etkinin ortaya çıkabilmesi için dolgu malzemelerinin içindeki hyaluronik asidin su tutmaya başlaması gerek. Hastalarımız yaklaşık 1 hafta 10 gün içerisinde işlemin nihai etkilerini görmeye başlıyor. Tedavi sonuçlarının başarısı için kullanılan dolgu malzemelerinin kalitesi kadar hastaların tüm önerilere uyum sağlaması son derece önemli. Ameliyatsız penis büyütme sonrası cilt altına enjekte edilen maddelerin düzgün dağılımı için önerilen süre boyunca penis gövdesine masaj yapılması da ayrıca gerekiyor.

Sonuç olarak penis inceliği çiftlerin cinsel yaşamı kadar erkeğin özgüvenini de etkiliyor. Anatomik olarak sahip olunan özellikleri değiştirmek ve iyileştirmek mümkün. Üstelik medikal estetik uygulamalar sayesinde tedavi süreçleri çok kısa sürede tamamlanıyor ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Malzeme kalitesi, cerrahi deneyim ve hasta seçimi her zamanki gibi önemini koruyor.

Yazarın Tüm Yazıları