EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dikkat Edilmesi Gerekenler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.653 Dikkat Edilmesi Gerekenler haberi bulunmuştur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Haberleri

Ev kazaları trafik kazaları kadar yaygın

Ev kazaları trafik kazaları kadar yaygın

Ev kazalarının da trafik kazaları kadar çok ve yaygın olduğu bildiriliyor. Uzmanlar, ev kazalarının önemli bir bölümünün mutfakta meydana geldiğine dikkat çekiyor.

28.08.2001Gündem
PTTde şarbon önlemi

PTT'de şarbon önlemi

PTT Genel Müdürlüğü, şarbon bakterisine karşı önlem amacıyla tüm çalışanlardan, gönderilerin kabulünden sevkine kadar her türlü aşamada dikkatli olmalarını istedi. Mektup ayıran görevliler; eldiven, maske ve koruyucu özel kıyafet kullanmaya başladı.

18.10.2001Gündem
Kurban seçerken dikkat

Kurban seçerken dikkat

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Kaynaş, kurbanlık alacakların her şeyden önce alacakları hayvanın sağlıklı olmasına ve dini açıdan ortaya konulan özelliklere dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

19.02.2002Gündem
Mutfaktan Gelen Tehlikelere Dikkat

Mutfaktan Gelen Tehlikelere Dikkat!

Ev kazalarının da trafik kazaları kadar çok ve yaygın olduğu bildiriliyor. Uzmanlar, ev kazalarının önemli bir bölümünün mutfakta meydana geldiğine dikkat çekiyor. Türkiye Kızılay Derneği tarafından hazırlanan İlkyardım Eğitimi Kaynak Kitabı'nda ev kazalarına yer verildi.

yenibir.com´dan Ankara çıkartması

yenibir.com´dan Ankara çıkartması

yenibir.com Bilkent ve Gazi Üniversitelerinde ''Online iş arama semineri'' ile Ankaralı üniversite öğrencileri ile buluşuyor.

22.03.2002Gündem
Kent yaşamı kaşındırıyor

Kent yaşamı 'kaşındırıyor'

Alerjik hastalıklarda son yıllarda görülen büyük artışta, genetik faktörlerin yanı sıra şehir yaşamındaki çevre koşulları da etkili.

17.05.2002Gündem
Ekonomiyi borsa, döviz ve faiz üçgeninden kurtaralım

Ekonomiyi borsa, döviz ve faiz üçgeninden kurtaralım

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonominin borsa, faiz ve döviz üçgeninden kurtulması gerektiğini savundu. Hisarcıklıoğlu, ekonomik tablonun birçok bacağının oturduğunu belirterek, ‘‘Faiz dışı bütçenin fazla vermesi, kamu borçlarında faiz durumunun aşağıya inmesi olumlu, ancak ekonomi pozitif büyümeye geçemiyor, bizi sıkıntıya sokan bu’’ dedi.

9.06.2002Ekonomi
Yıldırımdan korunmanın yolları

Yıldırımdan korunmanın yolları

Ağustos ayının ilk haftasında Türkiye'de yıldırım çarpması sonucu 18 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Yıldırım çarpmaları hakkında bilgilerin yer aldığı ''www.onlineavcılık.com'' web sitesinde korunma yöntemleri ve dikkat edilmesi gerekenler de sıralanıyor.

9.08.2002 Seyahat
Mahrukinin güncesi okurla buluştu

Mahruki'nin güncesi okurla buluştu

Everest'e Türk Bayrağı'nı diken ilk ve tek Türk dağcısı Nasuh Mahruki'nin, heyecan dolu gezi ve tırmanışlarının güncesi niteliğini taşıyan kitabı ''Yeryüzü Güncesi'' yayımlandı.

24.11.2002Gündem
‘Alo, kimsin’ demeyin

‘Alo, kimsin’ demeyin

Sizi gören biri 30-60 saniyede hakkınızda kararını veriyor. Telefonda bu süre dört-altı saniyeye düşüyor. İşyerinde telefonla konuşurken kişi, 'şirketini' temsil ediyor. Bu nedenle, arayan herkese 'beklenen bir misafir gibi davranmak' gerekiyor. PDR International tarafından verilen 'Telephone Doctor' eğitimlerinde 'telefonla konuşma adabı' öğretiliyor. İşte telefonla konuşmanın püf noktaları...

22.02.2003Gündem
Kortizon kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

Kortizon kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

Kortizon günlük tıbbi uygulamada oldukça sık kullanılan ilaçlardan birisi olup, doğru yerde, doğru zamanda, doğru miktarda ve doktor kontrolünde kullanıldığı zaman yan etkileri yok denecek kadar az olan ilaçlardır. Ancak, Kortizonlar, yüksek dozda, uzun bir süre kullanıldıklarında oldukça fazla sayıda ve ciddi yan etkiler oluşturabilirler.

Tatilinizi zehir etmeyin

Tatilinizi zehir etmeyin!

Tansiyon sorunu olanlar, aşırı şişmanlar ve yaşlılar; tatilde şekerli, yağlı gıdalar yerine sebze türü hafif yiyecekleri seçin. Aşırı sıcak ve neme de dikkat edin...

İzmitin % 61i ihmâlkar

İzmit'in % 61'i ihmâlkar

İzmit Saraybahçe Belediyesi'nin deprem anketine katılanların yüzde 61'inin, konutlarında, olası bir depreme karşı gerekli önlemi almadıkları belirlendi.

16.08.2003Gündem
Cildin en büyük düşmanı: UV IŞINLARI

Cildin en büyük düşmanı: UV IŞINLARI

İnsanoğlu yanık tenin güzelliğine inanıldığından beri güneşleniyor. Pek çok hastalığa iyi gelen güneş, korunmasız bir cilde temas ettiğinde ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Hapşırırken sağlığınızdan olmayın

Hapşırırken sağlığınızdan olmayın!

Hapşırmayı hafife almayın...Vücudun doğal refleks hareketlerinden olan hapşırık sırasında karın ve kafa bölgesinde artan basınç, beyin kanamasına ya da bel veya boyunda fıtık oluşmasına neden olabiliyor...

Doğru beslenme = Geç yaşlanma

Doğru beslenme = Geç yaşlanma

Yaşlanmanın etkilerini azaltan anti-aging (geriye yaşlanma) programı, dengeli beslenme ve kişiye uygun diyet - egzersiz programlarının yanı sıra yapılan hormon testlerinin ardından eksik hormonların dışarıdan verilmesini de kapsıyor.

22.12.2003Diyet Rehberi
Bayramda sağlıklı beslenme

Bayramda sağlıklı beslenme

Acıbadem Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Evrim Ayhan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde sağlıklı beslenmek için yapılması gerekenleri anlatıyor.

29.01.2004Kelebek
Bayramda sağlıklı beslenin

Bayramda sağlıklı beslenin

Cazip bayram sofralarına kanıp, sağlıklı beslenmeyi ihmal etmeyin. Acıbadem Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Evrim Ayhan, Kurban Bayram'ında nasıl beslenmeniz gerektiğini anlattı.

Alışverişe hazırlıksız çıkmayın

Alışverişe hazırlıksız çıkmayın

Herşeyin olduğu gibi alışverişe çıkmanın da kendine göre belli başlı kuralları var. Örneğin alışverişe saat kaç gibi çıkılacağı, nasıl çıkılacağı gibi...

Uykusuz geçen gecelere son verin

Uykusuz geçen gecelere son verin

Bazı insanlar yastığa kafalarını koyar koymaz uyumaya başlayabilirler, bazıları ise uyuyabilmek için saatlerce beklemek zorunda kalırlar.

Yeni evlenenlere klavuz

Yeni evlenenlere klavuz

Eskişehir'de nikah dairelerinde yeni evlenen çiftlere dağıtılan ''Evlilik ve Birlikte Yaşam'' adlı kitapçıkta, beslenmeden temizliğe, sağlıklı yaşamdan cinsel birlikteliğe kadar birçok konuda bilgiler yer alıyor.

22.02.2004Gündem
Küçük motor karizmayı çizer mi

Küçük motor karizmayı çizer mi

Bu haftadan itibaren bu sayfada motosiklete yeni başlayan ya da başlamak isteyen motor sevdalılarına özel yazılara da yer vericez... Başlangıç motorları, motorda dikkat edilmesi gerekenler, olmazsa olmaz aksesuvarlar, korumalar, kasklar, sürüş teknikleri, doğrular yanlışlar kısacası ne biliyosam, dilimin döndüğünce yazacağım.

9.03.2004Spor Arena
Sağlıklı doğum için 30 dakika egzersiz

Sağlıklı doğum için 30 dakika egzersiz

Gebeler sağlıkları ile ilgili bir problemleri yoksa gebeliklerinin herhangi bir döneminde spor yapmaya başlayabilirler. Daha önceden yapıyorsa da devam edebilirler. Gebelere, her gün en az 30 dakika egzersiz yapmaları öneriliyor.

25.04.2004Kelebek
Havuzlarda hijyene dikkat

Havuzlarda hijyene dikkat!

Hijyeni sağlanmayan yüzme havuzları, birçok enfeksiyonel hastalığa neden olabilir.

Sünnet deyip geçmeyin

Sünnet deyip geçmeyin

Havaların ısınmasıyla birlikte toplu sünnet törenleri de arttı. Uzmanlar ailelerin çocuklarını kesinlikle uzman doktorlara sünnet ettirmeleri gerektiğini öneriyor.

Gündüzleri alışverişe, geceleri konsere gidin

Gündüzleri alışverişe, geceleri konsere gidin

Eğer siz de yazın bunaltıcı günlerini şehirde geçirenlerdenseniz, yaz bitmeden yaza özel aktivitelerden yararlanmanızı öneririz. İşe gündüzleri neredeyse tüm mağazalarda uygulanan indirimleri takip ederek başlayabilirsiniz. Yaz akşamlarınızı açıkhava konserlerini takip edip, haftasonu sıcaklarını ise beach club’larda güneşlenip deniz ve havuzun tadını çıkararak geçirebilirsiniz.

6.08.2004Kelebek