EKSTRA
MENÜ

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dikkat Edilmesi Gerekenler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.600 Dikkat Edilmesi Gerekenler haberi bulunmuştur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Haberleri

Bebeğinizde gelişimsel gecikmeler olabilir İşte ay ay dikkat edilmesi gerekenler…

Bebeğinizde gelişimsel gecikmeler olabilir! İşte ay ay dikkat edilmesi gerekenler…

Çocuklarda ya da bebeklerde kaba ve ince motor aktivitelerde gelişimsel gecikmeler ailelerin endişelenmesinin en büyük sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle ebeveynlerin çocuklarının normal büyüme ve gelişimlerini takip etmesi büyük önem taşıyor. Bu kapsamda ise doğuştan ya da sonradan ortaya çıkabilecek nörolojik bozukluklardan büyümeyi ve gelişmeyi etkileyen kas-iskelet sistemi sorunlarına kadar birçok problemi kapsayan ‘Pediatrik Rehabilitasyon’ ön plana çıkıyor.

Son dakika... Arsa alacaklar dikkat Mutlaka kontrol edin

Son dakika... Arsa alacaklar dikkat! Mutlaka kontrol edin

Gayrimenkul yatırımından uzun vadede kazanç sağlamak istiyorsanız, kısa zamanda gelir beklentiniz yoksa ve riski yüksek, getirisi yüksek bir yatırım arıyorsanız arsa yatırımı sizin için uygun olabilir. Fakat arsa yatırımı dikkatli araştırma gerektirir. İşte arsa yatırımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler...

19.10.2020Ekonomi
Dizde sıvı toplaması neden olur Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir

Dizde sıvı toplaması neden olur? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Diz efüzyonu veya dizdeki sıvı toplanmasının birçok sebebi olabileceğini belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.

14.10.2020Sağlık
Uzman tavsiyesi: Evdeki abur cubur dolabını boşaltın

Uzman tavsiyesi: Evdeki abur cubur dolabını boşaltın

Yüz yüze eğitime aşamalı geçiş planı kapsamında uzun bir ara sonrasında okula dönen çocukların ve velilerinin kalabalık ortamlarda görülen salgın hastalıklar ile ilgili kaygılarının arttığını bildiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Reyhan Erol, “Özellikle içinden geçmekte olduğumuz Covid-19 pandemisi sürecinde, çocukların salgın hastalıklara yakalanma risklerini azaltmak açısından bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirmek büyük önem taşıyor” dedi.

Okulların yeni kahramanları Maskeliler Kovid 19’a karşı

Okulların yeni kahramanları Maskeliler Kovid 19’a karşı 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) koronavirüse karşı öğrencilerin okullarda uygulaması gereken tedbirler konusunda eğitici videolar hazırladı. Videolarda Ayşenur, Mert, Burak ve Almila adlı öğrencilere ‘maskeli’ animasyon karakterler eşlik ediyor.

11.10.2020Eğitim
Ünlü isimlerden hayvan hakları farkındalık kampanyasına destek

Ünlü isimlerden hayvan hakları farkındalık kampanyasına destek

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde tüm hayvan sahiplerine “İlk Günden Sorumluluk” çağrısı yapan Royal Canin’in, bu güne yönelik farkındalık kampanyasına ünlü isimler de destek verdi. Marka, fotoğraflarıyla Öykü Karayel, Meriç Aral ve Berk Atan’ın da evcil hayvanları ile birlikte kampanyada yer aldığını duyurdu.

5.10.2020Gündem
Haşimato hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir

Haşimato hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir?

Haşimato ya da bilimsel adıyla haşimoto hastalığı, vücudun bağışıklık sisteminin kendisine düşman hale gelerek tiroide saldırdığı bir hastalık çeşididir. Tarihte ilk kez Japonya'da teşhis edilmesi nedeniyle Japon cerrah Haşimoto'nun ismini alan hastalık, diğer bir ifade ile kronik tiroid olarak da bilinmektedir. Hastalık ilerledikçe tiroid bezinin hormon üretimi azalır ve bu durum hipotiroide neden olur. İşte, Haşimato hastalığı hakkında detaylı bilgiler ve belirtileri

2.10.2020Gündem
Ev temizliği yaparken sakatlanmalara dikkat: Bez sıkmayın

Ev temizliği yaparken sakatlanmalara dikkat: Bez sıkmayın

Koronavirüs salgını nedeniyle evde kalma süremiz uzadıkça detaylı ev temizliğine ayırdığımız süre de arttı. Dr. Öğr. Üyesi Fizyoterapist Gözde Başbuğ, temizlik yaparken omurga anatomisinin korunmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, Dönme ve ani eğilmeler travmalara, bel fıtığına, yaralanmalara neden olabilir. Temizlik bezini de rotasyonel hareketlerle sıkmamalıyız, avuç içinde bastırarak kullanmalıyız dedi.

28.09.2020Sağlık
Europass Cv nedir Europass Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir

Europass Cv nedir? Europass Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir

Avrupa birliği düzeyinde bulunan bir eğitim programına katılmak veya iş aramak için Avrupa’da kolay ve anlaşılır bir dil ile sunumu olarak görülen europass CV nedir? Europass CV hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Sorularının yanıtını vereceğimiz bu yazımızın sonunda Europass CV’nın nasıl hazırlandığını görebilirsiniz.

27.09.2020Araştırma
Eğitim-öğretimde son gelişmeler

Eğitim-öğretimde son gelişmeler

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim hızlı bir şekilde hayatın parçası haline geldi. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da uzaktan eğitim yine hayatın içinde olacağa benziyor. Bu yılın farkı ise hem eğitim sistemi hem teknolojik altyapılar açısından uzaktan eğitim yöntem ve uygulamaların giderek gelişiyor olması.

25.09.2020Eğitim
Pandemi sürecinde bel ve boyun fıtığı artış gösterdi

Pandemi sürecinde bel ve boyun fıtığı artış gösterdi

Bel ve boyun fıtığı hastalıklarının pandemide artışa geçtiğini belirten Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Alper Alabulut, "Düzenli spor yapılamaması, kilo alımı ve hareket miktarının çevresel etmenlerden dolayı azalması nedeniyle bel ve boyun fıtığına sahip hasta sayısında belirgin bir artış yaşandı" dedi.

23.09.2020Sağlık
7. Sınıf Sosyal Bilgiler İletişim Araçlarını Kullanırken konu anlatımı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler İletişim Araçlarını Kullanırken konu anlatımı

Hem sağlığımızı korumak hem de zamanı daha verimli değerlendirmek için iletişim araçlarını kullanırken belli başlı kurallara dikkat etmemiz gerekiyor. 7. sınıflar için ''İletişim Araçlarını Kullanırken'' konusunu ayrıntılarıyla anlattık.

23.09.20207. SINIF
6. Sınıf İngilizce 2. Ünite Yummy Breakfast (Leziz Kahvaltı) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce 2. Ünite Yummy Breakfast (Leziz Kahvaltı) konu anlatımı

İngilizce konularının pratik alanında karşılık bulması kelime çalışmasındaki başarıya bağlıdır. Ortaokul müfredatındaki konularda kelimelerin yanı sıra bazı edat, zarf ve ek kullanımları da önemlidir. Bu alanda 6. Sınıf İngilizce 2. ünite Yummy Breakfast (Leziz Kahvaltı) konu anlatımı hakkında araştırmalar yapanlar için işte detaylar.

22.09.20206. SINIF
3. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Kaynaklarını Etkili Ve Verimli Kullanalım konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Kaynaklarını Etkili Ve Verimli Kullanalım konu anlatımı

Öğrencilerin günün büyük bir kısmını okulda geçirmesiyle okuldaki kaynak kullanımı artmaktadır. Bu kaynakların doğru ve verimli kullanılması için dikkat edilmesi gerekenler vardır. Okul kaynaklarından nasıl tasarruf edileceği ve yapılmaması gerekenler özenle hazırlanmıştır.

17.09.20203. SINIF
3. Sınıf Hayat Bilgisi Meslekler konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Meslekler konu anlatımı

3. sınıf Hayat Bilgisi dersinin Meslekler konusu anlatımı yer almaktadır. Meslek seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, hangi mesleğin hangi görevi yerine getirdiği gibi bilgileri sizler için detaylı şekilde derledik.

17.09.20203. SINIF
3. Sınıf Fen Bilimleri Duyu Organlarının Sağlığı konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Duyu Organlarının Sağlığı konu anlatımı

Duyu organları sayesinde çevremizde meydana gelen olayları algılayabiliriz. Her duyu organının farklı işlevi vardır. Duyu organlarımızın işlevlerini doğru olarak yerine getirebilmesi için onların sağlığına dikkat etmek gerekmektedir. Duyu organların ortamdaki uyarıları algılayabilmesi için dikkat edilmesi gerekenler detaylarıyla belirtilmiştir.

17.09.20203. SINIF
2. Sınıf Hayat Bilgisi İletişim Kuralım konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi İletişim Kuralım konu anlatımı

Okulumuzda hem arkadaşlarımızla hem de öğretmenimizle iletişim kurarız. Ancak doğru şekilde iletişim kurabilmek için bilmemiz gereken bazı kurallar vardır. Bu kuralları iyi bilmeliyiz ve mutlaka uygulamalıyız. Şimdi bu kuralları neler olduğunu öğrenelim ve nasıl iletişim kuracağımıza bakalım. İşte 2. sınıf hayat bilgisi iletişim kuralı konu anlatımı.

16.09.20202. SINIF
Diş teli olanlar ağız bakımı için nelere dikkat etmeli

Diş teli olanlar ağız bakımı için nelere dikkat etmeli?

Zorlu bir tedavi süreci olan diş teli tedavisinde yemek yerken dikkat edilecek hususların yanında bir de ağız bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler olduğunu ifade eden Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

15.09.2020Sağlık
Annelik Estetiğinde Hangi İşlemler Yapılır

Annelik Estetiğinde Hangi İşlemler Yapılır?

Annelik estetiği ile vücudun inatçı yağları ve sarkan bölgeleri güzel bir görünüme kavuşturulur. Peki annelik estetiğinde hangi işlemler yapılır? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Yakup Duman anlatıyor.

Annelik estetiği nedir ve nasıl yapılır Annelik estetiği sonrası nelere dikkat edilmeli

Annelik estetiği nedir ve nasıl yapılır? Annelik estetiği sonrası nelere dikkat edilmeli?

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Yakup Duman, emzirme dönemi bittikten sonra sorunlar giderilemiyorsa, annelik estetiğine başvurulabileceğine dikkat çekti.

14.09.2020Kişisel Bakım
Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği yüze uyumlu, estetik olarak beğenilen güzel bir burun elde etmeyi sağlıyor. Burun estetiğinde hastanın doktoruna tamamen güvenmesi ve yapılacak işleme birlikte karar vermeleri büyük önem taşıyor. Burun estetiğinde, burnun temel fonksiyonlarını koruyarak istenilen şeklin elde edilmesi temel prensip oluyor. Eğer hastanın ihtiyacı varsa burun estetiği ameliyatı esnasında birçok başka işlem de yapılabiliyor. Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü Prof. Dr. Koray Coşkunfırat, burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

14.09.2020Kişisel Bakım
6. Sınıf Fen Bilgisi Isı Yalıtımının Önemi konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Isı Yalıtımının Önemi konu anlatımı

Farklı mevsimlerde ısıdan değişik şekillerde yararlanırız. Ancak mutlaka bunu dengelemek önemlidir. Yani üşümemek ya da çok terlememek için ısı yalıtımı büyük bir öneme sahiptir. Şimdi ısı yalıtım hakkında bilgiler alalım ve önemini öğrenelim. İşte 6. sınıf fen bilgisi ısı yalıtımının önemi konu anlatımı.

13.09.20206. SINIF
Kilo vermek düşünüldüğü kadar zor değil İşte dikkat edilmesi gerekenler

Kilo vermek düşünüldüğü kadar zor değil! İşte dikkat edilmesi gerekenler

Bazıları için kilo verme süreci biraz karmaşık olabilir. Fakat bunu kolaylaştırmanın da yolları var. Beslenme listesine doğru yiyecekleri eklemek ve gün boyu aktif olmak oldukça önemli.

11.09.2020Yaşam
Omega-3 kullanımında nelere dikkat edilmeli Hangi gıdalarda omega-3 bulunuyor

Omega-3 kullanımında nelere dikkat edilmeli? Hangi gıdalarda omega-3 bulunuyor?

Uzmanlar, güçlü bağışıklık sisteminin neredeyse hayati önem kazandığı pandemi günlerinde balık yağı ve omega-3 takviyesi kullanımını tavsiye ediyor. Omega-3'ten zengin besinlerin başında deniz ürünlerinin geldiğini belirten Farmakoloji Ab.D. Başkanı Dr. Öğr. Üye. Gaye Hafez, "Balık, ceviz ve keten tohumu omega-3 açısından zengin besinlerdir. Özellikle ton balığı, somon ve alabalık ile kuru baklagillerin yanı sıra, sebze olarak da semizotunu omega-3 açısından zengin gıdalar arasında sayabiliriz" dedi.

8.09.2020Sağlık
Spor Sakatlıklarını Engellemenin Yolları

Spor Sakatlıklarını Engellemenin Yolları

Sağlıklı yaşam için spor olmazsa olmazlardan. Spor hem bedenimize hem de ruhumuza iyi gelirken sağlıklı kalabilmek için de öneriliyor. Fakat spor yaparken sakatlanmamak için bazı önlemler almak gerekiyor. Doğru ve kaliteli ekipmanlardan ısınmaya, uygun spor seçiminden antrenman sıklığına kadar spor alanında dikkat edilmesi gerekenler...

8.09.2020Spor Fitness
AÖF online sınav giriş ekranı AÖF yaz okulu online sınav öncesi bilmeniz gerekenler

AÖF online sınav giriş ekranı! AÖF yaz okulu online sınav öncesi bilmeniz gerekenler!

AÖF yaz okulu online sınav giriş ekranı, Anadolu Üniversitesi'nin erişime açtığı 'e-sınav' modülü üzerinden kullanılabiliyor. Her 30 soru için 40 dakikalık süreye sahip olan öğrenciler AÖF online sınav süresince belirli şartlara tabi tutulacak. AÖF online sınava giriş ekranında yaşanan bir sorun nedeniyle sınavı yarıda kalan öğrenciler, AÖF yaz okulu online sınav ekranına 9 Eylül 23.59'a kadar giriş yaparak sınavlarına devam edebilecek. Peki, AÖF online sınav giriş ekranı üzerinden sınav esnasında dikkat edilmesi gerekenler neler olacak? İşte, AÖF online yaz okulu sınavı hakkında detaylar

5.09.2020Gündem
Koronavirüsten Korunmak İçin Cinsel Hayatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koronavirüsten Korunmak İçin Cinsel Hayatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

COVID 19 Pandemisinin cinsel hayat üzerine olan etkileri hakkında önemli bilgiler veren Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Deniz Ulaş, koronavirusten korunmak için cinsel hayatta çiftlerin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı.

1.09.2020Cinsellik
İnternetten okul alışverişinde nelere dikkat edilmeli

İnternetten okul alışverişinde nelere dikkat edilmeli?

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasına az bir zaman kaldı. Okul ihtiyaçları için de piyasada çeşitli markaların çok sayıda ürünü bulunuyor. Bu yüzden okul alışverişini internet üzerinden yapmayı düşünürseniz birkaç noktaya dikkat etmenizde fayda var.

27.08.2020Eğitim
Yaz Aylarında Maske Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz Aylarında Maske Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maskeyi taktınız, çok rahat nefes alıp, veriyorsanız maskenin çok işlevi yoktur. Siz bütün gücünüzle üflediğinizde maskenin şişmesi lazım. Eğer şişmiyorsa maske işe yaramıyordur. Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, gözenekleri büyük maskelerin koruyuculuğunun düşük olduğunu söyledi, yaz aylarında maske kullanımında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

25.08.2020İyi Yaşam
Devlet okulları da yüz yüze eğitime hazır

Devlet okulları da yüz yüze eğitime hazır

Okullar 31 Ağustos’ta uzaktan eğitime başlayacak. Belirli kademelerde ise 21 Eylül’den itibaren yüz yüze eğitime geçilecek. Okulların yüz yüze eğitime geçmeden önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği standartları yerine getirip ‘Okulum Temiz’ sertifikasını almaları gerekiyor. Okullar MEB’in belirlediği denetmenler tarafından da denetlenecek. İstanbul Kağıthane Anadolu Lisesi, yüz yüze eğitime hazır. Okul, belirlenen standartları yerine getirerek sertifikasını aldı. Liseyi ziyaret edip, hazırlıkları yerinde izledik.

21.08.2020Eğitim
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Sanal Ortamı Güvenli Kullanma konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Sanal Ortamı Güvenli Kullanma konu anlatımı

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırır ama aynı zamanda çok dikkat etmemiz gerekir. Başka birilerine herhangi bir bilgi vermemek için güvenliği ön planda tutmalıyız. Şimdi sanal ortamı nasıl güvenli kullanmamız gerekiyor ve nelere dikkat etmemiz önemli bunlara bakacağız. İşte 5. sınıf sosyal bilgiler sanal ortamı güvenli kullanma konu anlatımı.

18.08.20205. SINIF
Saç Ekiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Saç Ekiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Saç ekimi, son yılların en popüler uygulamalarından biri oldu. Saç Ekimi Uzmanı Dr. Emrah Çinik, saç ekiminde dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı.

7. Sınıf Matematik Üç Boyutlu Cisimlerin İki Boyutlu Görünümleri konu anlatımı

7. Sınıf Matematik Üç Boyutlu Cisimlerin İki Boyutlu Görünümleri konu anlatımı

Üç boyutlu cisimler farklı yerlerden bakıldığı zaman 2 boyutlu görünebilir. Ele alacağımız ünite içerisinde üç boyutlu cisimlerin iki boyutlu nasıl göründüğüne bakacağız. İşte 7. sınıf matematik üç boyutlu cisimlerin iki boyutlu görünümleri konu anlatımı.

14.08.20207. SINIF
Gebelik şekerinden kurtulmak mümkün mü

Gebelik şekerinden kurtulmak mümkün mü?

Gebelik şekeri hastalığı için sadece diyet ve egzersiz ile birlikte ideal kan şekerine ulaşmanın mümkün olduğunu belirten Kadın Doğum Uzmanı Dr. Emine Karhan Demir, diyet ve egzersize rağmen ideal kan şekeri sağlanamayan durumlarda insülin tedavisine başlandığını ifade etti.

Gün içinde ter nedeniyle nemlenen maskeleri değiştirin

Gün içinde ter nedeniyle nemlenen maskeleri değiştirin

Maske ve sık dezenfektan kullanımından dolayı oluşan cilt sorunlarını önlemenin yollarını ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzmanlar uyarıda bulundu.

12.08.2020Sağlık
Yakut Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Yakut Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Yakut Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Yakut Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Yakut taşı, kırmızı renk skalasında yer alan değerli taşlar arasında yer alan elmas, zümrüt ve safir ile birlikte anılan değerli ve nadir bulunan taşlar arasında yer alır. İşte, yakut taşına dair bilinmesi gerekenler.

12.08.2020İyi Yaşam
Salgın döneminde taşınırken veya tadilat yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Salgın döneminde taşınırken veya tadilat yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Normalleşmeyle birlikte birçok insan günlük yaşamına geri döndü. İnsanların, evinde tadilat yaptırırken veya taşınırken ilgili firmalara COVID-19’a karşı hangi önlemleri aldıklarını sormaları gerektiğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, “Maske, mesafe ve el hijyeni koronavirüs önlemleri arasında en önemli 3 unsur. Tadilat yapacak ekibin veya evin taşınmasında görev alacak ekibin bunlara dikkat etmesi önemli” açıklamasında bulundu.

11.08.2020Sağlık
PCR testi nedir Nasıl yapılır

PCR testi nedir? Nasıl yapılır?

Tıbbi ve biyolojik araştırmalarda uygulanan PCR testi, son dönemlerde koronavirüs ile mücadele sürecinde de kullanılıyor. PCR ( Polymerase Chain Reaction- Polimeraz Zincir Reaksiyonu) pratik bir şekilde yapılabiliyor, kişinin vücudundaki virüsün varlığını ve vücudun enfeksiyona nasıl yanıt verdiğini gösterebiliyor. PCR (Polymerase Chain Reaction- Polimeraz Zincir Reaksiyonu) testi bu günlerde corona virüs salgını nedeniyle sık sık gündeme gelen bir testtir. Corona virüs teşhisi için kullanılan bu testin başta sağlık alanı olmak üzere birçok kullanım alanı bulunur. Bu yazıda PCR testinin tam olarak ne olduğu, hangi amaçlarla kullanıldığı, PCR testinin uygulanma şekli ve uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler, corona virüste nasıl kullanıldığı gibi başlıklar ayrıntılı olarak incelenmiştir.

7.08.2020Gündem
ÖSYM YKS tercih ekranı: 2020 Üniversite tercihleri nasıl, nereden yapılır İşte tercih yaparken dikkat edilmesi gerekenler

ÖSYM YKS tercih ekranı: 2020 Üniversite tercihleri nasıl, nereden yapılır? İşte tercih yaparken dikkat edilmesi gerekenler

YKS tercih ekranı ilgi görmeye devam ediyor. YKS tercihlerinin nasıl ve nereden yapılacağı tercihlerin başlamasıyla merak konusu oldu. 2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde saat 10.00'da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Peki, YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte YKS tercih ekranı ve konu ile ilgili detaylar...

6.08.2020Eğitim
Kurban eti nasıl saklanır İşte kurban eti dinlendirme süresiyle ilgili uzman yorumu

Kurban eti nasıl saklanır? İşte kurban eti dinlendirme süresiyle ilgili uzman yorumu

Kurban eti kaç saat dinlendirilir, nasıl saklanır? sorusu, mübarek Kurban Bayramı idrak edilirken, kurban ibadetlerini gerçekleştiren Müslümanlar tarafından sorgulanıyor. Kurban etini sağlıklı şekilde tüketilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, etin poşette uzun süre tutulmamasını ve serin bir yerde yayılarak soğuması gerektiğini tavsiye ediyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan, Prof. Dr. Kamil Bostan, kurban etinin kaç saat dinlendirilmesi ve saklanması hakkında bazı bilgiler verdi. İşte, kurban eti saklarken dikkat edilmesi gerekenler...

31.07.2020Gündem
Kurban vekaleti nasıl verilir, kimlere verilebilir Diyanet İşleri kurban vekaleti açıklaması

Kurban vekaleti nasıl verilir, kimlere verilebilir? Diyanet İşleri kurban vekaleti açıklaması

Kurban vekaleti nasıl verilir? Kurban Bayramı'nın gelmesiyle beraber kurban ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşların gündemine geldi. Kurbanlık hayvanı kesme yetkinliğine sahip olmayan bireylerin, kesme yetisine sahip olan birisine bu hakkı tanımasına vekalet denilmektedir. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre, Kurban vekaleti hakkında merak edilen detaylar..

31.07.2020Gündem
Kurban vekaleti nasıl verilir, kimler verir Diyanetin kurban vekaleti açıklaması 2020

Kurban vekaleti nasıl verilir, kimler verir? Diyanet'in kurban vekaleti açıklaması 2020

Kurban vekaleti nasıl verilir? Kurban Bayramı'nın gelmesiyle beraber kurban ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşların gündemine geldi. Kurbanlık hayvanı kesme yetkinliğine sahip olmayan bireylerin, kesme yetisine sahip olan birisine bu hakkı tanımasına vekalet denilmektedir. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre, Kurban vekaleti hakkında merak edilen detaylar..

30.07.2020Gündem
Kilo Verme Sonrası Deri Sarkması Nasıl Tedavi Edilir

Kilo Verme Sonrası Deri Sarkması Nasıl Tedavi Edilir?

Obezite çağımızın hastalıklarının başında geliyor. Birçok kişi hem beden sağlığı hem de ruh sağlığı açısında fazla kilolarından kurtulmak için çaba sarf ediyor. Verilen fazla kilolar sonrası ise tam mutlu oldum derken, bu sefer kilo verdikten sonra vücutta sarkmalar kendini gösteriyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus Doğan, deri sarmalarını tedavi eden 'post bariatrik cerrahi ameliyatları' anlatıyor.

29.07.2020Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Dudak Gençleştirme Estetiği

Dudak zamanla hacim kaybederek yaşlanma belirtileri gösterebilir. Dudak çevresinde kırışık ve oluk oluşabilir. Enjeksiyon teknikleri ile dudak çevresindeki kırışıklar düzeltilerek kaybedilen hacim geri kazandırılabilir.

17.10.2020

Medikal cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Günlük cilt bakımı her cilt tipinde önemlidir ve yapılması gereklidir. En güzel cildin bile bakıma ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Sadece bazı cilt tipleri bakım konusunda daha hassasiyet gerektirirken, bazıları ise çok küçük bakımlarla güzelliğini koruyabilir.

15.10.2020

Haydi detoksa var mısınız?

Ne abartının, ne israfın, nede doyumsuzluğun olmadığı vakitler! Ah eski günler...

20.09.2020

Kira sözleşmeleri incelenirken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Kira sözleşmelerini kiracı ve kiraya veren lehine ayrı ayrı değerlendirmek gerekmekte olup covid-19’un gündemimizi meşgul etmeye devam ettiği şu günlerde ticari işletme faaliyetini sürdürmeye çalışan kiracılar lehine ticari sözleşmelerden bahsetmenin uygun olacağı kanaatindeyim.

2.09.2020

Güneş lekeleriyle mücadele

Bugün yazın son günü ve yarın itibariyle sonbahara “merhaba” diyeceğiz. Söz konusu medikal estetik olduğunda, sonbahar en sevdiğimiz mevsimdir. Güneşin cildimizde bıraktığı lekelerden kurtulabilirsiniz.

31.08.2020

Karaciğer yağlanması

Karaciğerin; protein sentezi, safra ve safra tuzlarının üretimi, kanın pıhtılaşması ve demirin depolanması gibi birçok görevi vardır. Aynı zamanda yağ sentezi yapar, yağ depolar ve yağı metabolize eder. Karaciğer hücrelerinde yağın aşırı depolanması sonucu karaciğer yağlanması ortaya çıkar.

26.08.2020