EKSTRA
MENÜ

Fon

Fon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.537 Fon haberi bulunmuştur.

Fon Haberleri

TMSF devleri satışa çıkarıyor

TMSF devleri satışa çıkarıyor

Erciyes Anadolu Holding ve Koza Altın gibi büyüyen şirketlerin hukuki süreci tamamlanmadan satışının mümkün olmadığını söyleyen TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Aynes Gıda, Alfemo, Aker Tekstil ve Central Hospital’in ise bu yıl satışı düşünülüyor” açıklamasında bulundu.

18.01.2021Ekonomi
ABD’de kanser ölümlerinde rekor düşüş

ABD’de kanser ölümlerinde rekor düşüş

Amerikan Kanser Derneği (ACS), sigara kullanımındaki azalma nedeniyle kanser ölümlerinde rekor bir düşüş olduğunu bildirdi.

17.01.2021Sağlık
Amerikan Kanser Derneği: Ölümlerde rekor düşüş var

Amerikan Kanser Derneği: Ölümlerde rekor düşüş var

Amerikan Kanser Derneği (ACS), sigara kullanımındaki azalma nedeniyle kanser ölümlerinde rekor bir düşüş olduğunu bildirdi.

16.01.2021Dünya
TMSF’den 128 milyon TL’lik yatırım

TMSF’den 128 milyon TL’lik yatırım

TMSF bünyesindeki ilk sıfırdan yatırım olan Bellona sandalye ve yatak fabrikasının açılışı yapıldı. 82 milyon lira tesis, 46 milyon lira makine tesisat yatırımıyla toplamda 128 milyon liralık yatırım bedeliyle açılan fabrika, tam kapasite çalışmaya başlayınca 600 kişiye ilave istihdam sağlayacak.

16.01.2021Ekonomi
Kosova’da son 40 yılın en büyük seli

Kosova’da son 40 yılın en büyük seli

Son 40 yılın en büyük sel felaketi ile mücadele eden Kosova’da yüzlerce hektarlık araziler sular altında kaldı, yüzlerce köy ise tahliye edildi.

14.01.2021Dünya
ABD Kongre binasında yemin töreni alarmı, Savunma Bakanlığı Başkan Donald Trump taraftarlarının açıklamalarının ardından teyakkuza geçti...

ABD Kongre binasında yemin töreni alarmı, Savunma Bakanlığı Başkan Donald Trump taraftarlarının açıklamalarının ardından teyakkuza geçti...

ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri Trump taraftarlarının yeni Başkan Joe Biden’ın yemin törenini sabote edeceklerini açıklamasının ardından teyakkuza geçti, 15.000 Ulusal Muhafız kongre binası çevresine konuşlandırıldı. Ulusal muhafızların tam teşekküllü ve ağır silahlı olması dikkatlerden kaçmadı. Yetkililer ABD'deki bireysel silahlanmaya dikkat çekti ve durumdan 'ciddi endişe duyduklarını' ifade etti. ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri ayrıca intihar saldırılarının da ihtimal dahilinde olduğunu belirtti. Öte yandan kongre binasında alınan önlemler dikkat çekti, binaya giriş çıkış yapanlar ayakkabılarına kadar arandı.

13.01.2021Dünya
Bireysel emeklilik 12 milyon katılımcıya ulaştı

Bireysel emeklilik 12 milyon katılımcıya ulaştı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin verilerine göre Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısının 12.6 milyonu aştığını, devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünün ise yaklaşık 171 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı.

12.01.2021Sigorta
BES kumbarasındaki birikim 2020de 170 milyar lirayı aştı

BES kumbarasındaki birikim 2020'de 170 milyar lirayı aştı

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sosyal güvenlik sistemini tamamlayıcı olarak kurulan Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) katılımcıların fon tutarı ile devlet katkısı fon tutarının toplam büyüklüğü olan 158 milyar 347,4 milyon lira ile otomatik katılımla sisteme dahil olanların biriktirdiği 11 milyar 787,4 milyon lira dikkate alındığında, sistemin toplam büyüklüğü 2020 sonu itibarıyla 170 milyar 134,8 milyon liraya ulaştı.

11.01.2021Ekonomi
Saç Dökülmesi Neden Olur Saç Dökülmeleri Nasıl Tedavi Edilir

Saç Dökülmesi Neden Olur? Saç Dökülmeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Dönemsel ya da bazı sağlık sorunları nedeni ile saç dökülmeleri ile karşı karşıya kalabiliriz. Hem kadın hem de erkeklerde görülebilen saç dökülme problemi tedavi edilmediği takdirde kişiyi birçok açıdan olumsuz yönde etkileyebilir. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Sevgi Ekiyor, saç bakımı, saç dökülmesi ve tedavileri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

11.01.2021Saç
11 Ocak haftası burçları neler bekliyor

11 Ocak haftası burçları neler bekliyor?

Haftaya Merkür ile Jüpiter birlikteliği ile başlıyoruz. Gelecek için hedefler koymak ve harekete geçmek için en güzel zaman. Evlilik, evlilik için aileleri tanıştırmak, imza atmak, sözleşme gerektiren işleri halletmek, seyahat etmek, ticaret yapmak için atılımlarda bulunmak, satış işlemleri için web sitesi açmak, eğitime başlamak, yurtdışı ile ilgili önemli işlemleri halletmek, seyahat planlamak için çok ama çok ideal zaman.

10.01.2021Astroloji
AB salgın döneminde birlik olmayı başaramadı

AB salgın döneminde 'birlik' olmayı başaramadı

Kovid-19 salgınının özellikle ilk döneminde ortak politika üretmekte zorlanan ve yardım çağrılarına yanıt veremeyerek dayanışma ilkesini rafa kaldıran Avrupa Birliği, bu dönemde oluşumun sorgulanmasına sebep oldu.

9.01.2021Dünya
Dayanışma vergisi büyük ölçüde kalktı

Dayanışma vergisi büyük ölçüde kalktı

Doğu ve Batı Almanya’nın birleşmesinden sonra ülkenin doğu eyaletlerinin kalkındırılması amacıyla 1995 yılında getirilen dayanışma vergisi, bu yılın başından itibaren büyük ölçüde kaldırıldı.

9.01.2021Avrupa
TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandı

TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi yayımlandı

TCMB, Banka Kredileri Eğilim Anketi'nde, "2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin beklentiler, yurt içi fonlama koşullarında sıkılaşmanın, yurt dışı fonlama koşullarında ise gevşemenin devam edeceği yönündedir." ifadelerine yer verildi.

8.01.2021Ekonomi
Güney Kore, cinsel istismar mağduru Koreli kadınlara Japonyanın tazminat ödemesine karar verdi

Güney Kore, cinsel istismar mağduru Koreli kadınlara Japonya'nın tazminat ödemesine karar verdi

Güney Kore'de mahkeme, Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerler tarafından cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödemesine hükmetti.

8.01.2021Dünya
Koronavirüs muayene alışkanlıklarını da değiştirdi

Koronavirüs muayene alışkanlıklarını da değiştirdi!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle pek çok branşta olduğu gibi dermatoloji alanında da muayeneler online ortama taşındı. Dr. Sema Karaoğlu, dermatolojinin hem deri sağlığı hem de güzelliğiyle ilgilenen temel branşlardan birisi olduğunu belirtti.

8.01.2021Kadın
Bergüzar Korel, çocukluğunun hikayesini yazdı: Çok beğeniyordum ama; utanıyordum, diyemiyordum

Bergüzar Korel, çocukluğunun 'hikayesini' yazdı: 'Çok beğeniyordum ama; utanıyordum, diyemiyordum'

Güzel oyuncu Bergüzar Korel, çocukluk ve hatta bebeklik yıllarından seçtiği fotoğraflarıyla sosyal medya takipçilerine kısaca hayat hikayesini anlattı. Instagram sayfasındaki 'hikayeler' bölümünde bebekliğinden, ilkokula başladığı günden, mezuniyetinden fotoğraflar paylaştı Korel. Her birine de o günleri anlatan küçük notlar yazdı.

8.01.2021Magazin
AB fonundan hibe desteği

AB fonundan hibe desteği

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) bünyesinde faaliyet gösteren ‘Kalyon Garaj Girişimcilik ve Prototipleme Merkezi’ son 3 yılda geliştirdiği 14 proje ile KOBİ’ler ve girişimcilerin iş geliştirme süreçlerine destek oldu.

7.01.2021Ekonomi
AB fonundan Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ne hibe desteği: Girişimcilere ve KOBİ’lere pusula olacak

AB fonundan Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ne hibe desteği: Girişimcilere ve KOBİ’lere pusula olacak

KOBİ’lere ve girişimcilere mentorlük ve prototip desteği sağlayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), geliştirdiği son proje ile AB’den 250 bin Euro’ya kadar hibe almaya hak kazandı. Üniversite bünyesinde kurulan Kalyon Garaj Girişimcilik ve Prototipleme Merkezi, son 3 yılda yaptığı toplam 14 proje ile TÜBİTAK, KOSGEB ve AB fonlarından KOBİ’ler ve girişimciler için yaklaşık 2,5 milyon TL finans desteği sağladı.

6.01.2021Ekonomi
Bu kitabın geliri sağlık çalışanlarının çocukları için harcanacak

Bu kitabın geliri sağlık çalışanlarının çocukları için harcanacak

Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan doktorlardan gelen tariflerden hazırlanan ’100 Doktor 100 Tarif’ adlı yemek kitabının geliri, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitiminde kullanılacak. Kitabın fikir babası Dr. Murat Çam, "Bu kitap sadece 100 hekimin tarif göndererek oluşturduğu bir tarif kitabı değil, bu kitabın bir amacı, Covid-19 ile mücadelede şehit olan sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimine katkıda bulunmak" dedi.

5.01.2021Yemek
YÖK üniversitelerin 2019 karnelerini açıkladı

YÖK üniversitelerin 2019 karnelerini açıkladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, her bir üniversiteye ait 2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu'nu, YÖK'ün internet sitesinde kamuoyuna açtıklarını belirtti. Prof. Dr. Saraç, "Geçen yıl ilki yayımlanan raporlarla kıyaslandığında bu yıl üniversitelerimizin göstergelerinde gözle görülür bir iyileşmenin olduğunu söyleyebiliriz. Bu göstergeleri hedef alarak gelişme kaydeden üniversitelerimizin yöneticilerini tebrik etmek isterim" dedi.

4.01.2021Eğitim
Yüksek getiri BES’i cazip hale getirdi

Yüksek getiri BES’i cazip hale getirdi

Belirsizlikler ve olumsuz gelişmelerle sona eren 2020’nin kazananı Bireysel Emeklilik oldu.

4.01.2021Sigorta
Aile hekiminden koronavirüsten hayatını kaybeden meslektaşları için şiir

Aile hekiminden koronavirüsten hayatını kaybeden meslektaşları için şiir

İZMİR'in Seferihisar ilçesinde yaşayan aile hekimi Dr. İsmail ucu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden meslektaşı Dr. Soner Oğuz ve tüm sağlık çalışanları için 'Maskeli Balo' adında duygu yüklü bir şiir yazdı. Bazı insanların virüse hala inanmadığını dile getiren Oğuz, "Biz görevimizi yapalım sağlıkçılar olarak, 24 saat durmadan, yemeden, yorulmadan çalışalım. Ama toplum da üstüne düşeni yapsın" dedi.

4.01.2021Güncel
TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Atilla Benli "Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 18 Aralık 2020 verilerine göre BES ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısı 12,6 milyonu aştı. Devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğü ise yaklaşık 171 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

2.01.2021Ekonomi
ABD 2021 savunma bütçesi Senatoda kabul edildi

ABD 2021 savunma bütçesi Senato'da kabul edildi!

ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce veto ettiği 2021 savunma bütçesi, Temsilciler Meclisi'nin ardından Senato'da da 3'te 2'nin üzerinde oyla kabul edilerek yasalaştı. Tasarıda, Türkiye’nin S-400’leri teslim almasının ABD Hasımlarına Yaptırım Yoluyla Mücadele Yasası (CAATSA) kapsamında, Rusya ile önemli boyutta bir işlem olarak kabul edildi ve NDAA’nın yasalaşmasından sonra 30 gün içinde Türkiye’de S-400 alımına müdahil olanlara CAATSA yaptırımlarının uygulanması talep edildi. Ancak Trump yönetimi Türkiye'ye zaten söz konusu yaptırımları uyguladığı için yeniden yaptırım uygulanması beklenmiyor.

1.01.2021Dünya
Dijital bankacılık doludizgin

Dijital bankacılık doludizgin

Teknolojinin gelişmesinden sonra pandeminin de etkisiyle dijital bankacılık uygulamalarına olan talep katlandı. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, “Bu süreçte dijital kanallar ana hizmet kanalı hatta tek temas noktası oldu. Mobil ve internet ödemelerinin toplam ödemeler içindeki payı şubatta yüzde 70 iken mayısta yüzde 83’e ulaştı. İlk 9 ayda geçen yılın aynı dönemine göre temassız ödeme hacmi 8 kat arttı” dedi.

1.01.2021Ekonomi
İş Sanat’tan dopdolu yeni yıl programı

İş Sanat’tan dopdolu yeni yıl programı

İş Sanat, 31 Aralık akşamından başlayıp 4 Ocak sabahına kadar devam edecek sokağa çıkma kısıtlamasında yeni yılı evlerinde karşılayacak izleyiciler için dopdolu bir program hazırladı. İş Sanat’ın merakla beklenen 31 Aralık’ta saat 23.00’teki  Yeni Yıl Konseri’nin bu seneki konuğu ünlü tenor Murat Karahan olacak. Erol Evgin, Dilek-Derya Türkan ve Cem Adrian, Son Feci Bisiklet, Can Ozan, Nilipek, Melike Şahin konserleri de İş Sanat’ın sosyal medya kanallarında izleyicileri bekliyor.

31.12.2020Kitap Sanat
Koronavirüs aşısını üçüzleri üzerinde denedi

Koronavirüs aşısını üçüzleri üzerinde denedi

Dünyada koronavirüs vaka sayısı 82 milyonu aştı. Virüsün yol açtığı Covid-19 hastalığından ölenlerin sayısı ise 1,8 milyona yaklaştı.

30.12.2020Teknoloji
Bitcoin’de yeni zirve

Bitcoin’de yeni zirve

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, önceki rekor düzeyinden geri çekildikten yalnızca üç gün sonra yeniden hızla tırmanarak, Çarşamba sabahı erken saatlerde 28,579.59 dolar ile yeni bir tüm zamanların en yüksek düzeyini gördü.

30.12.2020Ekonomi
SPK yatırımcıları manipülasyondan koruyor

SPK yatırımcıları manipülasyondan koruyor

SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu "2020, SPK'nın gözetim radarının kapsamını genişlettiği ve sosyal medya mecralarının yakın takibe alındığı bir yıl oldu. Bireysel yatırımcılar, sosyal medyayı takip ederken şu gerçeği unutmasınlar; yatırım tavsiyesi aldıklarını düşünürken manipüle ediliyor olabilirler. Özel sektörün sermaye piyasası araçları ile sağladığı fon tutarı 2020 yılında toplam 332,5 milyar TL'ye ulaştı" dedi.

30.12.2020Ekonomi
Bankacılık sektörünün aktifleri 6 trilyon lirayı aştı

Bankacılık sektörünün aktifleri 6 trilyon lirayı aştı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, Türk bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğü kasım sonu itibarıyla 2019 sonuna kıyasla yüzde 36,3 artarak 6 trilyon 122 milyar 563 milyon liraya ulaştı.

29.12.2020Ekonomi
Yumurtanın Saça Faydaları

Yumurtanın Saça Faydaları

Yumurta, günlük beslenmemizin vazgeçilmez öğelerinden biridir. A, D ve E vitaminleri, protein yağ asitleri ve sülfür bakımından çok zengin olan yumurta genel sağlığımızın yanı sıra saçlarımız içinde bir hayli faydalı.

29.12.2020Saç
Trumpın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı

Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı

ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'ın veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını, 3'te 2 çoğunluğun üzerinde yeniden onayladı.

29.12.2020Dünya
Kritik düzenleme Mecliste kabul edildi TBMM tatile girdi

Kritik düzenleme Meclis'te kabul edildi! TBMM tatile girdi

Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Teklif görüşmelerinin ardından TBMM tatile girdi.

26.12.2020Gündem
ABden 5 milyar euroluk Brexit paketi

AB'den 5 milyar euroluk Brexit paketi

Avrupa Birliği'ne dahil ülkelerin Brexit sürecinden olumsuz etkilenmemesi için dev kaynak ayrıldı.

26.12.2020Ekonomi
ABden 5 milyar avroluk Brexit fonu hazırlığı

AB'den 5 milyar avroluk Brexit fonu hazırlığı

Avrupa Birliği (AB), Brexit'in üye ülke ekonomilerine olumsuz etkilerine karşı kullanılmak üzere, 5 milyar avroluk fon kurulmasını teklif etti.

25.12.2020Dünya
2021 Saç Trendleri

2021 Saç Trendleri

2020, koronavirüs ile birlikte doğallığa olan ilgiye yüksek bir ivme kazandırdı. 2021’de düz sarı renklerden, abartılı fönlerden ve yapılı duran maşalardan vazgeçmiş birçok kadın göreceğiz. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli: “ Bu yıl plaj dalgaları dediğimiz bioformlar, saçların aralarına atılmış ışıltılar, natürel bej renkleri, sıcak karameller ve toprak tonları bizim hayatımıza hiç olmadığı kadar girecek.” dedi ve umut dolu 2021’de saç trendini yakalamak isteyenler için detaylar verdi.

25.12.2020Saç
Son dakika... Bakan Varank: 458 milyon TL kaynağı İstanbulumuza tahsis ediyoruz

Son dakika... Bakan Varank: 458 milyon TL kaynağı İstanbul'umuza tahsis ediyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "İstanbul Kalkınma Ajansı'nın 2021 yılı Destek Programı kapsamında toplamda 458 milyon TL kaynağı İstanbul'umuza tahsis ediyoruz." açıklamasında bulundu.

25.12.2020Ekonomi
2021’de BES getirileri farklı olacak

2021’de BES getirileri farklı olacak

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, 2021’de Türkiye ve dünya ekonomisinin, 2020 yılına kıyasla daha iyi bir performans göstereceğini söyledi.

25.12.2020Ekonomi
Kuru Saçlara Bakmanıza Yardımcı Olacak 6 Tüyo

Kuru Saçlara Bakmanıza Yardımcı Olacak 6 Tüyo

Sağlıklı ve ışıltılı saçlara sahip olmak hem öz güveni artırır hem de ruh halinizi yükseltir. Fakat saçlarınız kuru, şekil almıyor ve canınızı sıkıyorsa bunu tersine de çevirebilirsiniz. İşte kuru saçlara bakmanıza yardımcı olacak 6 tüyo...

24.12.2020Saç
Trump 2021 savunma bütçesini veto etti

Trump 2021 savunma bütçesini veto etti

ABD Başkanı Donald Trump 740 milyar dolarlık savunma bütçesini daha önceden de söylediği gibi veto etti. Tasarı tekrar Kongre'ye gider ve aynı çoğunlukla geçerse Trump imzalamak zorunda kalacak.

24.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Önümüzü göremesek de... 2021 öngörüleri!

Müzik sektöründe yaprak kımıldamıyor, pandemi bitmedikçe hareket de gelmeyecek gibi... Durum böyleyken yeni neslin ve dünyadaki müzik gündeminin 2021 öngörülerini sizler için derledim...

14.01.2021

Alayına  

Tiktok’un fenomen isimlerinden biri olan Kürşat Juan'ın 'Alayına' şarkısı geçtiğimiz hafta yayınlandı. Tabiri caizse çıktığı an itibariyle fırtına gibi esti. Klip yayınlandığı gün Youtube trendlerde ilk sıraya ışık hızıyla yerleşti. En son baktığımda 6 milyon izlenmeyi geçmişti bile. Şu zamanda o rakamlara şarkı çıkar çıkmaz eskisi kadar kolay erişilemezken Kürşat, hatırı sayılır bir etkileşim sağlayarak kısa sürede iyi geri dönüşler aldı. 

12.01.2021

Klarnet: Dış politikanın yükselen yumuşak gücü

Son zamanlarda Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinin müdavimi oldum.

12.01.2021

Zorluklarla başlıyor, sürpriz aşkla bitiyor

Salı günü ağzınızdan çıkanlara dikkat edin, çarşamba iş hayatı ve sorumluluklar açısından zor bir gün... Hele perşembe! Önemli işlerinizi o güne denk getirmeyin. Cuma günüyse sürpriz aşk kapınızı çalabilir.

10.01.2021

Bir gün herkes o koltuktan kalkmayı tadacak ama nasıl

Amerikan Senatosu’nun seçilmiş insanları, alenen kışkırtılmış kadınların ve adamların saldırısına uğradığı sırada...

8.01.2021

Doktor tavsiyesidir

Sevgili Osman Müftüoğlu, pandemi döneminde hangi bestecilerin derdimize deva olacağını yazmayı bana havale etti.

3.01.2021

Zihnimizde iz bırakan lezzetli hareketler

Son haftası biten yıla dair damakta kalanları yazmak âdettendir. Ama 2020 gibi zorlu geçen bir yılın ardından damağımdan ziyade zihnimde yer eden, umut yeşerten ve ilham kaynağı olacak hareketleri kaleme almak istedim.

27.12.2020

Yetiş ya Marslı kardeşim!

Meşhur İngiliz yazar H.G. Wells’in uzaylıların dünyayı işgalini konu alan “Dünyaların Savaşı/War of The Worlds”ü alanında ilk değildir ancak en büyük etki yaratan eser olmuştur.

24.12.2020

Daha ne olsun?

Fırça yemeyen, sadece çiftçiler kalmıştı. Onlar da nasiplerini aldılar.

24.12.2020