EKSTRA
MENÜ

Financial Times

Financial Times haberleri sayfasında güncel ve son dakika Financial Times hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.692 Financial Times haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Financial Times (FT), uluslarasası İngiliz iş gazetesi. Londra'da günlük yayımlanan bir gazetedir. Periyodik olarak 24 yerde basılır. Financial Times 'ın ana rakibi New York'ta basılan Wall Street Journal gazetesidir. James Sheridan ve kardeşi tarafından 1888 yılında kurulan Financial Times, birçok yıl boyunca bu alanda en iyi olan diğer dört gazeteyle yarıştı. Sonunda 1945 yılında Financial News 'in kurulmasıyla bunlar son buldu. FT, iş ve mali haberleri yayınlamakta uzmanlaştı ve alanında en iyisi olmayı başardı. FT, Londra Menkul Değerler Borsası (London Stock Exchange) ve dünya pazarlarında kullanılan tek mali gazetedir.

Financial Times Haberleri

Çinden hipersonik füze hamlesi

Çin'den hipersonik füze hamlesi

Tayvan yüzünden ABD ile tarihinin en gergin dönemini yaşayan Çin'den gündeme bomba gibi düşen bir açıklama geldi. İngiliz Financial Times gazetesi Çin'in dakikalar içinde uzaydan Dünya'nın herhangi bir yerine ulaşabilecek yetenekteki hipersonik füzesini test ettiğini duyurdu. Uzmanlar, testin Amerikan istihbaratı için sürpriz olduğu, Pekin’in bu hızda teknoloji geliştirmesinin beklenmediği yorumlarını yaptı. Saatler sonra konu ile ilgili Çin'den resmi açıklama geldi.

18.10.2021Haber
Son dakika: Çinden hipersonik füze hamlesi... İlk açıklama geldi

Son dakika: Çin'den hipersonik füze hamlesi... İlk açıklama geldi!

Tayvan yüzünden ABD ile tarihinin en gergin dönemini yaşayan Çin'den gündeme bomba gibi düşen bir açıklama geldi. İngiliz Financial Times gazetesi Çin'in dakikalar içinde uzaydan Dünya'nın herhangi bir yerine ulaşabilecek yetenekteki hipersonik füzesini test ettiğini duyurdu. Uzmanlar, testin Amerikan istihbaratı için sürpriz olduğu, Pekin’in bu hızda teknoloji geliştirmesinin beklenmediği yorumlarını yaptı. Saatler sonra konu ile ilgili Çin'den resmi açıklama geldi.

18.10.2021Dünya
Çin’in hipersonik füze testi ABD’yi şaşırttı

Çin’in hipersonik füze testi ABD’yi şaşırttı

İngiliz Financial Times gazetesi (FT), Çin’in hipersonik füze denediğini yazdı.

18.10.2021Dünya
Son dakika... Kripto paralarda hareketlilik Bitcoin ve Ethereum rekor mu kıracak

Son dakika... Kripto paralarda hareketlilik! Bitcoin ve Ethereum rekor mu kıracak?

Kripto para piyasalarında Bitcoin ve Ethereum rüzgarı esiyor. Piyasayı domine eden iki kripto para birimi yükselişleriyle göz doldururken rekor seviyelerine de yaklaşmaya başladılar.

15.10.2021Ekonomi
Eski Pentagon yetkilisi: Çin yapay zekâda Amerika’yı geçti

Eski Pentagon yetkilisi: Çin yapay zekâda Amerika’yı geçti

Pentagon’dan istifa eden baş yazılım sorumlusu Nicolas Chaillan, Çin’in yapay zekâ konusunda ABD’yi geçtiğini söyledi.

12.10.2021Dünya
Çin dünyayı domine edecek, ABDnin rekabet şansı yok diyen Pentagon yetkilisi istifa etti

'Çin dünyayı domine edecek, ABD'nin rekabet şansı yok' diyen Pentagon yetkilisi istifa etti

ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) bilgisayar yazılım sistemlerinden sorumlu en üst düzey yetkilisi Nicolas Chaillan, geçen hafta istifa etti. Chaillan, Amerikan ordusunun teknolojik dönüşümünün çok yavaş ilerlemesini protesto etmek için bu kararı aldığını söyledi.

11.10.2021Dünya
Son dakika: Uğur Şahinden flaş aşı açıklaması

Son dakika: Uğur Şahin'den flaş aşı açıklaması!

Pfizer ile birlikte koronavirüs aşısı geliştiren BioNTech'in kurucu ortaklarından ve CEO'su olan Uğur Şahin aşı ile ilgili yeni bir açıklamaya imza attı.

3.10.2021Dünya
Başkonsolos Tunçer Hürriyet’i ziyaret etti

Başkonsolos Tunçer Hürriyet’i ziyaret etti

Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, eşi Gül Tunçer’le birlikte Hürriyet’in Mörfelden-Walldorf’taki tesislerini ziyaret etti.

1.10.2021Avrupa
Yeni dönem başladı Hava taksileri görücüye çıkıyor...

Yeni dönem başladı! Hava taksileri görücüye çıkıyor...

Latin Amerika'nın trafiğiyle meşhur en büyük şehri São Paulo da bilim kurgu filmleri gerçek oluyor. Brezilyalı havayolu şirketi Gol 'hava taksileri' ile yolcu taşımaya başlayacaklarını duyurdu.

22.09.2021Dünya
Yaşlanmaya karşı mRNA teknolojisi

Yaşlanmaya karşı mRNA teknolojisi

Koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyla tüm dünyaya umut olan BioNTech’in kurucuları Dr. Özlem Türeci ile Prof. Dr. Uğur Şahin, mRNA teknolojisinin gelecek dönemde birçok hastalığa çözüm olacağına inandıklarını söyledi. Dr. Türeci, aciliyetin kanserle mücadele olduğunu belirtirken, Prof. Dr. Şahin ise biyolojik yaşlanmaya karşı da mRNA teknolojisinden faydalanılabileceğini ifade etti.

12.09.2021Avrupa
Üst düzey yetkili konuştu: BioNTech-Pfizerdan flaş üçüncü doz ve yan etki açıklaması

Üst düzey yetkili konuştu: BioNTech-Pfizer'dan flaş üçüncü doz ve yan etki açıklaması!

Koronavirüs aşıları tüm dünyada yaygın şekilde uygulanmaya başladı ancak salgının hızı ortaya çıkan yeni varyantlarla birlikte yeniden arttı. Ülkemizde de uygulanan mRNA bazlı Biontech-Pifzer Kovid-19 aşısı üçüncü doz onayı için yapılan başvuru sonucunu beklerken şirketin üst düzey yetkilisi akıllardaki soruları cevapladı ve son günlerde gündeme gelen eleştirilere cevap verdi.

8.09.2021Dünya
‘İki olağanüstü insanın etkileyici hikâyesi’ kitap oldu

‘İki olağanüstü insanın etkileyici hikâyesi’ kitap oldu

Korona ile mücadelede geliştirdikleri aşı ile dünyanın en tanınır kişileri arasına giren Uğur Şahin ile Özlem Türeci’nin başarıları kitap oldu.

23.08.2021Avrupa
Afganistanlı kadınları nasıl bir gelecek bekliyor Bize ne olacağına dair fikrimiz yok

Afganistanlı kadınları nasıl bir gelecek bekliyor? 'Bize ne olacağına dair fikrimiz yok'

Taliban'ın Afganistan'da yönetimi yeniden ele geçirmesiyle milyonlarca Afganistanlıda, özellikle de kadınlarda "20 yıl öncesine döner miyiz?" korkusu doğdu. Peki bir önceki Taliban iktidarında Afganistan nasıl bir yerdi? Afganistanlı kadınları neler bekliyor? Arşivden fotoğraflar eşliğinde geçmişte geleceğin izini sürdük...

17.08.2021Dünya
Bakan Varank, Türkiyenin ilk decacornunu ziyaret etti

Bakan Varank, Türkiye'nin ilk 'decacorn'unu ziyaret etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, aldığı 1,5 milyar dolarlık yeni yatırımla 10 milyar doların üzerinde değerlemeye ulaşan Türkiye'nin ilk "decacorn"u olan Trendyol'un transfer merkezini ziyaret etti.

15.08.2021Ekonomi
En iyi fikir Silikon Vadisi’nden değil İstanbul’dan çıktı

En iyi fikir Silikon Vadisi’nden değil İstanbul’dan çıktı

FINANCIAL Times’ta yer alan habere göre online perakendede bu yılın en sıcak fikrinin Silikon Vadisi’nden değil İstanbul’dan olduğu belirtildi.

14.08.2021Ekonomi
TikTok halka arza hazırlanıyor

TikTok halka arza hazırlanıyor

Sosyal medya platformu TikTok, Hong Kong'da halka arz için çalışmalara başladı.

9.08.2021Ekonomi
ABye giden aşılara zam yapıldı, ortalık karıştı: Tarihteki en ölümcül ilaç vurgunu

AB'ye giden aşılara zam yapıldı, ortalık karıştı: Tarihteki en ölümcül ilaç vurgunu

Koronavirüste en büyük silahımız olan Kovid-19 aşıları salgından kısa bir süre sonra bilim insanlarının büyük çabalarıyla geliştirilmiş, dünya devletleri ise acil kullanım onayı alan bu aşıları ilaç firmalarından uygun ücretlere satın alarak halklarına uygulamaya başlamıştı. AB'ye satılan Moderna ve BionTech aşılarına zam yapılması ise büyük infial yarattı ve tartışmalara neden oldu.

3.08.2021Dünya
Son dakika... Koronavirüs aşılarına zam geldi

Son dakika... Koronavirüs aşılarına zam geldi!

İngiliz Financial Times gazetesinin 'son dakika gelişmesi' olarak duyurduğu haberine göre, Pfizer/BioNTech ve Moderna, Avrupa Birliği'nde (AB) satılacak Kovid-19 aşılarının fiyatlarına zam yaptı.

1.08.2021Dünya
Son dakika haberi: Gülerek anlattı Eski başdanışman Cummingsden tartışılan Türkiye sözleri...

Son dakika haberi: Gülerek anlattı! Eski başdanışman Cummings'den tartışılan Türkiye sözleri...

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın eski başdanışmanı Cummings'in Türkiye sözleri tartışma yarattı. Cummings'in konuşma sırasında oluşan yüz ifadesi ise eleştiri oklarının hedefi oldu.

21.07.2021Dünya
Son dakika... Binancee bir şok daha İşlemler durduruldu, açıklama geldi

Son dakika... Binance'e bir şok daha! İşlemler durduruldu, açıklama geldi

Kripto para borsası Binance'e İngiltere'de Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) tarafından ülkedeki operasyonlarını durdurması istenmiş ve çarşambaya kadar süre verilmişti. Bu kez Binance üzerinden Faster Payments’la işlem yapılamadığı duyuruldu.

29.06.2021Ekonomi
Son dakika... Dünya genelinde web sitelerinde flaş kesinti...Geçtiğimiz hafta da yaşanmıştı

Son dakika... Dünya genelinde web sitelerinde flaş kesinti...Geçtiğimiz hafta da yaşanmıştı!

Downdetector, ABD hava yolu şirketlerinin web sitelerinde ve Avustralya bankalarında da çevrimiçi kesintiler bildirdi. Haziran başında dünya genelinde milyonlarca kullanıcı web sayfalarına erişmeye çalışırken sorunlar yaşadıkları biliniyordu.

17.06.2021Ekonomi
ABD petrol stokları 8.5 milyon varil düştü

ABD petrol stokları 8.5 milyon varil düştü

Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (American Petroleum Institute - API) verilerine göre, ABD genelinde ham petrol stokları geçen hafta 8.5 milyon varil birden azaldı.

16.06.2021Ekonomi
İnternet çöktü

İnternet çöktü

Dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinde dün geniş çaplı erişim sıkıntısı yaşandı. BBC, New York Times, Bloomberg, Financial Times, CNN, Amazon, Reddit, Spotify, Shopify, Twitter, Twitch, Beyaz Saray ve İngiltere hükümetinin internet sitesi erişim sıkıntısı yaşanan sitelerden bazıları oldu.

9.06.2021Dünya
Şimdi de COVID’in kitabını yazdılar

Şimdi de COVID’in kitabını yazdılar

Almanya'da ilk COVID-19 aşısını geliştirerek isimlerini dünyaya duyuran BioNTech’in kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, bu yoldaki 30 yıllık bilimsel araştırmayı Financial Times gazetesi yazarı Joe Miller’in “Aşı” (The Vaccine) isimli kitabında anlatacaklar.

9.06.2021Dünya
Amazon, Reddit, CNN, Financial Times, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor

Amazon, Reddit, CNN, Financial Times, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor?

Dünya genelinde internet kesintisi yaşanıyor. Aralarında Amazon, Reddit, CNN, Financial Times, Twitch’in de bulunduğu çok sayıda ünlü web sitesinde kesinti yaşanıyor. Peki, Amazon, Reddit, CNN, Financial Times, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor?

8.06.2021Gündem
Son dakika: Dünya genelinde internet kesintisi

Son dakika: Dünya genelinde internet kesintisi

Dünya genelinde internet kesintisi yaşandı. Aralarında online alışveriş platformu Amazon ve Reddit'in de olduğu pek çok siteye erişim uzun süre boyunca sağlanamadı. ABD merkezli bulut bilişim servis sağlayıcısı Fastly, sorunun çözüldüğünü açıkladı.

8.06.2021Dünya
Dev şirket ifşa oldu Skandal ortaya çıktı.... Ürünlerinin yüzde 60ı sağlık testlerinde başarısız

Dev şirket ifşa oldu! Skandal ortaya çıktı.... Ürünlerinin yüzde 60'ı sağlık testlerinde başarısız

Dünyaca ünlü gıda üreticilerinden Nestle'nin şirket içi yazışmaları basına sızdırıldı. Financial Times tarafından yayımlanan yazışmalarda şirket ürünlerinin yüzde 60'ının sağlık testlerinde başarısız olduğuna yönelik ifadelerde bulunuyor.

31.05.2021Ekonomi
Hindistanda Kovid-19 vaka sayıları 25 milyona yaklaştı

Hindistan'da Kovid-19 vaka sayıları 25 milyona yaklaştı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, toplam vaka sayısı 24 milyon 965 bin 463 oldu.

17.05.2021Dünya
Hindistanda son 24 saatte Kovid-19dan 4 bin kişi hayatını kaybetti

Hindistan'da son 24 saatte Kovid-19'dan 4 bin kişi hayatını kaybetti

Nüfusu 1,4 milyara yaklaşan Hindistan'da aşılama kampanyasının başlatıldığı 16 Ocak'tan bu yana 179 milyon 298 bin 584 doz aşı yapılsa da kampanya henüz salgını durdurabilecek düzeye ulaşmadı.

14.05.2021Dünya
Hindistanda günlük Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 4 binin altına düşmüyor

Hindistan'da günlük Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 4 binin altına düşmüyor

Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 4 bin 120 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybederken 362 bin 727 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.

13.05.2021Dünya
Hindistandaki felaketin faturası Aşı Prensine kesildi

Hindistan'daki felaketin faturası 'Aşı Prensi'ne kesildi

Hindistan tüm dünyanın şahitliğinde büyük bir Covid-19 felaketi yaşıyor. Ve bütün gözler bir kişinin üzerinde toplanmış durumda.

11.05.2021Ekonomi
Son dakika haberleri... Hindistanda 400 binden fazla yeni vaka ve salgında en yüksek can kaybı Bu dalga tüm dünyayı saracak

Son dakika haberleri... Hindistan'da 400 binden fazla yeni vaka ve salgında en yüksek can kaybı! 'Bu dalga tüm dünyayı saracak'

Son haftalarda her gün kâbusa uyanan ülkeden yine korkutan rekor haberi geldi. Hindistan'da Kovid-19 salgınında bugüne kadarki en yüksek günlük can kaybı sayısı kaydedildi. Uzmanlar ise Hindistan'daki bu yangın söndürülmezse tüm dünya için felakete yol açacağını söylüyor.

8.05.2021Dünya
Hindistanda günlük vaka sayısında yeni bir rekor kırıldı

Hindistan'da günlük vaka sayısında yeni bir rekor kırıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, günlük vaka sayısında 414 bin 188 ile yeni bir rekor kırıldı.

7.05.2021Dünya
Son dakika haberler... Hindistanda akılalmaz anlar: Binlercesi virüs kovmak için böyle yürüdü

Son dakika haberler... Hindistan'da akılalmaz anlar: Binlercesi virüs kovmak için böyle yürüdü!

Dünyada koronavirüs kâbusunu en ağır yaşayan ülkelerin başını çeken Hindistan'dan inanılmaz görüntüler gelmeye devam ediyor. Bir yandan vaka ve ölüm sayılarında rekor kırılırken bir yandan yüzlerce insanın gerçekleştirdiği dini ayinler adeta infial yaratıyor.

6.05.2021Dünya
Hindistanda korona krizi sürüyor... Annelerine böyle kalp masajı yaptılar

Hindistan'da korona krizi sürüyor... Annelerine böyle kalp masajı yaptılar!

Hindistan'da yaşanan koronavirüs krizi artık dünya çapında bir trajediye dönüşmüş durumda. Ülkeden bugün de can kaybı rekoru gelirken bir hastanede yaşanan dram kameralara yansıdı. Annelerini kendi başlarına kurtarmaya çalışan çaresiz evlatların çığlıkları hastane duvarlarını aştı...

5.05.2021Dünya
Kripto para piyasası hareketli seyrediyor

Kripto para piyasası hareketli seyrediyor

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, yükseldiği 59,000 dolar sınırından, piyasalara gelen genel satışların etkisiyle 55,000 dolar düzeyine gerilerken, Avrupa Yatırım Bankası’nın, Ethereum blok zincirinde 2 yıllık tahvil çıkaracağının açıklanmasının ardından Ethereum’un haftalık yükselişi yüzde 30’u aştı.

4.05.2021Ekonomi
Çip krizi büyüyor

Çip krizi büyüyor

Otomotiv üreticilerinin karşı karşıya olduğu yarı iletken çip arzındaki sorunların ikinci çeyrekte daha da büyüyeceği öngörülüyor. Önde gelen markalar, üretimlerini düşürürken Alman üreticiler Daimler ve Volkswagen Grubu ikinci çeyrekte bu krizin daha büyük üretim ve tedarik sorunları yaratacağını ve satışların düşeceğini vurguladı. Bu durum yeniden ikinci elde fiyatları yükseltebilir.

26.04.2021Ekonomi
Bitcoin’de neler oluyor 6 günde büyük kayıp... İşte istikrarlı yükselen coin

Bitcoin’de neler oluyor? 6 günde büyük kayıp... İşte istikrarlı yükselen coin

Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin piyasalarda satış dalgasına sebep oluyor. Genel olarak Bitcoin’i takip eden diğer altcoinler hızlı satışlarla değerlerinin çok altına geriledi. Bitcoin 64 bin 813 dolar olan zirvesinden 52 bin 596 dolar seviyesine kadar düştü.

22.04.2021Ekonomi
Suudi Arabistan ile görüştüğü iddia edilen İran: Riyad yönetimi ile diyaloğu her zaman memnuniyetle karşıladık

Suudi Arabistan ile görüştüğü iddia edilen İran: Riyad yönetimi ile diyaloğu her zaman memnuniyetle karşıladık

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hatibzade Suudi Arabistan ile ilişkileri düzeltmek için Irak'ın ara buluculuğunda doğrudan görüşmelere başlandığına yönelik iddialara ilişkin Suudi Arabistan'la diyaloğu her zaman memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

19.04.2021Dünya
İngiltere basınına göre Riyad ile Tahran temasta

İngiltere basınına göre Riyad ile Tahran temasta

Diplomatik ilişkileri dört yıldır kopuk olan Suudi Arabistan ile İran arasında ikili ilişkileri onarmak adına doğrudan bir görüşme gerçekleştiği iddia edildi.

19.04.2021Dünya
Dev şirkette deprem Satış haberi sonrası istifa etti

Dev şirkette deprem! Satış haberi sonrası istifa etti

2018 yılında göreve gelen Toshiba CEO'su Nobuaki Kurumatani, istifa etti. İstifa sonrası şirketin hisseleri yüzde 7 yükseldi.

14.04.2021Ekonomi
Microsoft ses tanıma şirketi Nuance’ı 16 milyar dolara alıyor

Microsoft ses tanıma şirketi Nuance’ı 16 milyar dolara alıyor

Microsoft, ses tanıma teknolojileri geliştiren Nuance Communications şirketini 16 milyar dolara satın almak üzere yürüttüğü görüşmelerin son aşamasına geldi.

12.04.2021Teknoloji
Microsoft, Nuanceı satın alıyor

Microsoft, Nuance'ı satın alıyor

Ses tanıma teknolojileri alanında faaliyet gösteren Nuance'ı Microsoft 16 milyar dolara satın almak için çalışmalara başladı.

12.04.2021Ekonomi
Ekonomik ‘çöküş’ dünyayı nasıl değiştirdi

Ekonomik ‘çöküş’ dünyayı nasıl değiştirdi?

Günümüzün saygın ekonomi profesörlerinden, Columbia Üniversitesi Avrupa Enstitüsü Direktörü Adam Tooze’un yazdığı VakıfBank Kültür Yayınları’ndan çıkan “Çöküş: Finansal Krizlerle Dolu Bir On Yıl Dünyayı Nasıl Değiştirdi?” kitabı, Lehman Brothers’ın 600 milyar dolarlık borçla iflasının küresel ekonomide nasıl yüzyılın kâbusuna dönüştüğünü anlatırken, gelecekte kapıyı çalabilecek yeni krizlere karşı nasıl önlemler alınabileceğinin yanıtını arıyor.

9.04.2021Kitap Sanat
Japon devine alıcı çıktı 20 milyar dolarlık teklif verdi...

Japon devine alıcı çıktı! 20 milyar dolarlık teklif verdi...

Koronavirüs süreci satın almaları da hızlandırırken dünyanın önde gelen şirketlerinden CVC Capital Partners, Japon devi Toshiba'yı satın almak için teklif verdi.

7.04.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Derste yüzde, teneffüste çenede

GEÇEN hafta İzmir Alsancak’ta bir okulun önünden geçerken bahçede oynayan öğrencileri gördüm.Eğer 20 çocuk gördüysem 19’unun ağzı kapalı değildi.

27.09.2021

Tatlı rüyalar

Sıkıntılı konuları ‘tatlıya bağladığımız’ çok olmuştur, ‘tatlı yiyelim tatlı konuşalım’ diyerek dost kazandığımız insanlar da olmuştur…

27.06.2021

Dirsek dirseğe, kol kola, yüz yüze, baş başa Avrasyacılığın sonu mu

 Zirve yazıları çok sıkıcıdır... Bildim bileli de klasik formatlarla yazılır...

16.06.2021

Siber savaşlar

Bilgiyi istediği gibi yönlendirip değişimini sağlayan, doğruluk kavramını her geçen gün biraz daha aşındıran savaşlara doğru ilerliyoruz...

14.06.2021

Polisiyemize yeni bir katkı

Tuna Kiremitçi’nin polisiye roman yazdığını öğrendikten sonra hemen kendisini aradım.

28.04.2021