MENÜ

Vakıfbank

Vakıfbank ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vakıfbank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.856 Vakıfbank haberi bulunmuştur.

VakıfBank, dönemin başbakanı Adnan Menderes'in özel talimatıyla 11 Ocak 1954 tarihinde 6219 sayılı özel kanunla ve 50.000.000 TL sermaye ile anonim ortaklık olarak kurulmuş ve 13 Nisan 1954 tarihinde faaliyete geçmiştir. Vakıfbank sermayesinin %25,18'i, Kasım 2005 tarihinde halka arz edilmiş olup kalan sermayenin %43'ü Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdindeki mazbut vakıflara, %15,64'ü mülhak vakıflara, %16,10'u mensuplarının üyesi olduğu T. Vakıflar Bankası Emekli Sandığı'na ve kalanı ise diğer hakiki ve hükmi şahıslara aittir. Vakıfbank genel müdürü Halil Aydoğan'dır.

Vakıfbank Haberleri

Son dakika... Kamu bankalarından geliri 5 bin TL altında olanlara yeni Corona virüs desteği

Son dakika... Kamu bankalarından geliri 5 bin TL altında olanlara yeni Corona virüs desteği

Kamu bankaları hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatacak.

30.03.2020Ekonomi
Hangi bankalar borçları erteledi Kredi ve kredi kartı borcu erteleyen bankalar

Hangi bankalar borçları erteledi? Kredi ve kredi kartı borcu erteleyen bankalar

Borç ve kredi erteleme yapan bankalar, pek çok tüketicinin gündemindeki konu olmaya başladı. Bazı bankalar tüketicilerin ve işletmelerin kredilerinde bir süreliğine erteleme yapma kararı aldı. Peki, devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank dışında hangi bankalarda kredi ve kredi kartı borcu ertelemesi gerçekleştirildi. İşte, kredileri ve kredi kartı borcunu erteleme yapan bankalar hakkında bazı bilgiler

26.03.2020Ekonomi
Kamu bankalarından ‘işe devam’ kredisi

Kamu bankalarından ‘işe devam’ kredisi

Kamu bankaları Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, reel sektörün finansman ihtiyacının karşılanması amacıyla, işçi çıkarmamak şartıyla yüzde 7.5 faizle 100 milyon liraya kadar indirimli kredi kullandıracak. 2020 şubat sonu itibariyle kayıtlı çalışan sayısını azaltmayan firmalar kredi desteğinden yararlanabilecek.

26.03.2020Ekonomi
Evden emekli maaşı alma şartları nelerdir, emekli maaşı evden nasıl alınır İşte evden emekli maaşı veren bankalar

Evden emekli maaşı alma şartları nelerdir, emekli maaşı evden nasıl alınır? İşte evden emekli maaşı veren bankalar

Corona virüsü önlemleri çerçevesinde, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarını evden alabilecekleri belirtildi. İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere verilen talimat kapsamında, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat kapsamında valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri evlerinde yapılacak. Peki, Evden emekli maaşı alma şartları nelerdir? Evden emekli maaşı nasıl alınır? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

25.03.2020Ekonomi
İçişleri Bakanlığı talimat verdi Emekli maaşlarını evlerinden alabilecekler

İçişleri Bakanlığı talimat verdi! Emekli maaşlarını evlerinden alabilecekler

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarını evlerinden alabilmeleri için valiliklere talimat verdi.

25.03.2020Gündem
Kredi kartı ödemeleri ertelendi mi Kredi ödemeleri son tarih ne zaman

Kredi kartı ödemeleri ertelendi mi? Kredi ödemeleri son tarih ne zaman?

Kredi ödemeleri ne zaman yapılacak? sorusu, ülkemizde alınan corona virüsü önlemleri kapsamında yanıtı araştırılan konulardan oldu. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve bazı bankalar son yaptığı açıklamalara göre, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye soktuklarını duyurdu. Peki, Kredi kartı ödemeleri ertelendi mi? Kredi ödemeleri son tarih ne zaman? İşte, kredi ödemeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

25.03.2020Ekonomi
Son dakika... 3 kamu bankasından yeni destek paketi

Son dakika... 3 kamu bankasından yeni destek paketi

Üç kamu bankası, kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için “İşe Devam Kredi Desteği”ni hayata geçireceğini duyurdu.

25.03.2020Ekonomi
Kredi ödemeleri ertelendi mi Hangi bankalarda kredi ödemeleri ertelendi

Kredi ödemeleri ertelendi mi? Hangi bankalarda kredi ödemeleri ertelendi?

Bankalardan kredi ödemeleri için erteleme kararı gelmeye devam ediyor. Corona Virüs tedbirleri kapsamında bazı ankalar müşterilerinin kredi borçlarını erteleme kararı aldı. İlk olarak . Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, işletmelere ve bireylere mücadele destek paketlerini sunarak kredi ödemelerinin ertelendiğini duyurmuştu. Peki, tüm bankaların kredi ödemeleri ertelendi mi? Hangi bankalarda kredi ödemeleri ertelendi?

24.03.2020Ekonomi
Melis Gürkaynak: Sağlık Bakanlığımızın aldığı kararlara harfiyen uyalım

Melis Gürkaynak: Sağlık Bakanlığımızın aldığı kararlara harfiyen uyalım

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına dikkat çekmek için milli voleybolcular evde kal çağrısı yaptılar.

24.03.2020Diğer
Koşulsuz öteleme ödemesiz yapılandırma

Koşulsuz öteleme ödemesiz yapılandırma

Dünyayı etkisi altına koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için ardı ardına adımlar geliyor.

24.03.2020Ekonomi
Borsada şirketler hisselerine sahip çıkıyor

Borsada şirketler hisselerine sahip çıkıyor

Piyasalardaki panik satışları nedeniyle hisse fiyatlarındaki sert düşüşler veya aşırı dalgalanmalar, patronları, "hisselerine sahip çıkma" konusunda harekete geçirdi.

23.03.2020Ekonomi
Son dakika... Vakıfbanktan 9 maddelik destek paketi

Son dakika... Vakıfbank'tan 9 maddelik destek paketi

İş dünyasından hane halkına toplumun her kesiminin yanındaki güç olan VakıfBank, tüm dünyayı etkisi altına alan korona pandemisine yönelik attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi’nde (FİKKO) alınan tedbirler ve Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) tavsiye kararları doğrultusunda VakıfBank, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla 9 maddelik destek paketini devreye aldı.

23.03.2020Ekonomi
Son dakika... Hangi bankalarda kredi ödemeleri ertelendi 5 bankadan Corona virüse karşı destek paketi

Son dakika... Hangi bankalarda kredi ödemeleri ertelendi? 5 bankadan Corona virüse karşı destek paketi

Dünya genelinde etkisini gösteren Covid-19 salgınıyla mücadele Türkiye'de de devam ederken 3 banka konuyla ilgili işletmelere ve bireylere mücadele destek paketlerini sundu. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank paketlerini açıkladıktan sonra bir açıklamada Bakan Albayrak'tan geldi. Albayrak Twitter'dan, "Kamu Bankalarımız da sorumluluklarının gereğini yerine getiriyor" dedi. Ardından İş Bankası, Ziraat Katılım, Akbank ve Vakıf Katılım paket açıkladılar ve az önce QNB Finansbank'tan da açıklama geldi.

23.03.2020Ekonomi
İnsana karşı her zaman zalim insan

İnsana karşı her zaman zalim insan

Yaşadığı zamanda daha çok aile ve çocukların ezberleyeceği türde şiirler yazan müşfik bir sakallı baba figürü olarak görülüp ciddiye alınmayan Henry W. Longfellow, 1842’de ‘Kölelik Şiirleri’ni yayımlar ve böylece ününün karakterini de değiştirmiş olur...

20.03.2020Kitap Sanat
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
VakıfBank üst üste 8. kez yarı finalde

VakıfBank üst üste 8. kez yarı finalde

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Dinamo Moskova'yı rövanşta da 3-0 mağlup ederek üst üste 8 toplamda da 12'nci kez yarı finale çıktı.

12.03.2020Voleybol
Henry Wadsworth Longfellow Kölelik Şiirleri  ilk kez Türkçede

Henry Wadsworth Longfellow "Kölelik Şiirleri" ilk kez Türkçe'de

ABD’li şair Henry Wadsworth Longfellow tarafından kaleme alınan "Kölelik Şiirleri" Türkçe’de ilk kez okurla buluşuyor. Yayımlandığı dönem bazı edebiyat çevrelerinin adını dahi anmaya çekindiği bu eser, Türkçe çeviriyle şiirlerin İngilizce orijinallerini de bir araya getiriyor. Kitap VakıfBank Kültür Yayınları tarafından okura sunuluyor.

12.03.2020Keyif
VakıfBank yarı final için sahada

VakıfBank yarı final için sahada

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek finali ilk maçında 3-0 yendiği Dinamo Moskova'yı yarın rövanşta ağırlayacak.

11.03.2020Voleybol
Galatasaray HDI Sigorta 0-3 VakıfBank

Galatasaray HDI Sigorta 0-3 VakıfBank

Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 21. haftasında VakıfBank, Galatasaray HDI Sigorta'yı 3-0 yendi..

8.03.2020Voleybol
Vakıfbanktan emeklilere promosyon

Vakıfbank'tan emeklilere promosyon

VakıfBank, maaş miktarına göre değişen promosyon tutarını 500 TL-750 TL olarak belirledi.

6.03.2020Ekonomi
VakıfBank, Moskovada avantajı kaptı

VakıfBank, Moskova'da avantajı kaptı

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Rus ekibi Dinamo Moskova'yı deplasmanda 13-25, 17-25 ve 17-25'lik setlerle 3-0 mağlup etti. Sarı-siyahlılar, çeyrek finalin rövanşında Dinamo Moskova'yı 12 Mart Perşembe günü VakıfBank Spor Sarayı'nda konuk edecek.

3.03.2020Voleybol
21 Kedide Sanat Tarihi Yolculuğu

21 Kedide Sanat Tarihi Yolculuğu

Sanat tarihinde sıra dışı bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Eğer bu ilginizi çekiyorsa kitabevi raflarında yerini alan bir kitap tam da böyle bir yolculuğu vaad ediyor.

3.03.2020Keyif
VakıfBank 3 -0 Beşiktaş

VakıfBank 3 -0 Beşiktaş

Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 20. haftasında VakıfBank, Beşiktaş'ı 3-0 yendi.

29.02.2020Voleybol
Lider VakıfBank, Ankarada da kayıpsız

Lider VakıfBank, Ankara'da da kayıpsız

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 19'uncu haftasında Karayolları'nı deplasmanda 14-25, 17-25 ve 17-25'lik setlerle 3-0 mağlup ederek liderliğini sürdürdü. Ligdeki galibiyet serisini 14 maça çıkaran sarı-siyahlılar, Sultanlar Ligi'nin 20'nci haftasında 29 Şubat Cumartesi günü Beşiktaş'ı VakıfBank Spor Sarayı'nda konuk edecek.

26.02.2020Voleybol
İkinci el araç alım satımına VakıfBank güvencesi

İkinci el araç alım satımına VakıfBank güvencesi

VakıfBank, ikinci el araç alım satımında, noterlerdeki tescil ve ödeme sürecini güvence altına alan ödeme sistemine uyum sağladı.

25.02.2020Ekonomi
Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde 3 Türk takımının rakipleri belli oldu

Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde 3 Türk takımının rakipleri belli oldu

Avrupa voleybolunun kulüpler düzeyindeki en önemli organizasyonu Kadınlar 2020 CEV Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final kuraları çekildi. Türk takımlarından Eczacıbaşı VitrA, Fenerbahçe Opet ve VakıfBank'ın yoluna devam ettiği organizasyonda, çeyrek final ve olası yarı final eşleşmeleri, Lüksemburg'da düzenlenen kura çekimiyle belli oldu.

20.02.2020Voleybol
Borsa İstanbul 2-0 öne geçecek Mayıs ayında BİST 100 Endeksi’nden iki sıfır atılacak

Borsa İstanbul 2-0 öne geçecek! Mayıs ayında BİST 100 Endeksi’nden iki sıfır atılacak

124 bin puanı aşan borsa endeksinden mayıs ayında 2 sıfır atılacak. Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, “Dünyada 6 ülkede endeksler bu seviyede. İçlerinde İran ve Malezya gibi ülkeler var. Bu uluslararası yatırımcıda yüksek enflasyon ve pahalı piyasa algısı yaratıyor” dedi.

20.02.2020Ekonomi
VakıfBank, Şampiyonlar Liginde 11inci kez çeyrek finalde

VakıfBank, Şampiyonlar Ligi'nde 11'inci kez çeyrek finalde

VakıfBank, Kaliningrad'ı 3-0 mağlup etti ve Şampiyonlar Ligi'nde 11. kez adını çeyrek finale yazdırdı.

18.02.2020Voleybol
VakıfBankın konuğu Lokomotiv Kaliningrad

VakıfBank'ın konuğu Lokomotiv Kaliningrad

Avrupa'nın en büyük kupasını dört kez kazanan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki son maçında Rus ekibi Lokomotiv Kaliningrad'ı yarın 19.30'da VakıfBank Spor Sarayı'nda konuk edecek.

17.02.2020Voleybol
Beylikdüzü Voleybol İhtisas 0-3 VakıfBank

Beylikdüzü Voleybol İhtisas 0-3 VakıfBank

Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 17.haftasında VakıfBank, Beylikdüzü Voleybol İhtisas'ı 3-0 yendi.

15.02.2020Voleybol
Vakıfbanktan 2.8 milyar lira kar

Vakıfbank'tan 2.8 milyar lira kar

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih "Ülkemiz ekonomisi için dengelenme süreci olarak adlandırdığımız 2019 yılında reel ekonomiye verdiğimiz destek 352 milyar TL'yi aştı" dedi.

15.02.2020Ekonomi
VakıfBank, Fenerbahçeyi devirdi ve liderliğini sürdürdü

VakıfBank, Fenerbahçe'yi devirdi ve liderliğini sürdürdü

Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 16. haftasında derbi maçta VakıfBank, sahasında Fenerbahçe Opet'i 3-1 yendi.

12.02.2020Voleybol
Türkiye Varlık Fonu, Ortak Kartlı Sistemler AŞye yüzde 20 oranında ortak olacak

Türkiye Varlık Fonu, Ortak Kartlı Sistemler AŞ'ye yüzde 20 oranında ortak olacak

Türkiye Varlık Fonu, Ortak Kartlı Sistemler Anonim Şirketi’ne yüzde 20 oranında ortak olunması kararı aldı.

12.02.2020Ekonomi
Merkez’den ilk ekip İstanbul’a taşındı

Merkez’den ilk ekip İstanbul’a taşındı

İstanbul’a taşınma sürecini başlatan Merkez Bankası, Ümraniye’de bulunan TMSF denetimindeki binayı kiralayarak bazı birimlerini buraya taşıdı. Ankara’dan gelen ilk ekip bu hafta mesaiye başlayacak. Faiz kararlarının alındığı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantıları hem Ankara hem de İstanbul’da yapılabilecek.

10.02.2020Ekonomi
VakıfBank 3-0 Atlasglobal Yeşilyurt

VakıfBank 3-0 Atlasglobal Yeşilyurt

Voleybol Venus Sultanlar Ligi'nin 15. haftasında VakıfBank, sahasında Atlasglobal Yeşilyurt'u 3-0 yendi.

9.02.2020Voleybol
DASK deprem bölgesinde ödemelere başladı

DASK deprem bölgesinde ödemelere başladı

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler “Depremin hemen ardından eksperlerimizle sahaya indik ve ödemelere başladık” açıklamasında bulundu.

7.02.2020Ekonomi
Faizsiz KOSGEB kredisi nasıl alınır İşte sıfır faiz kredi detayları

Faizsiz KOSGEB kredisi nasıl alınır? İşte sıfır faiz kredi detayları!

Sermayesi olmamasına rağmen iş yeri açmak veya iş yerini büyütmek isteyen girişimcilere KOSGEB’den büyük destek müjdesi geldi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. Gerekli şartları sağlayan işletme sahipleri devlet destekli KOSGEB imkanlarından faydalanabiliyor. Peki, sıfır faiz kredi hakkından kimler yararlanabilir? Faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte, KOSGEB faizsiz kredisine ilişkin merak edilen bütün detaylar…

7.02.2020Ekonomi
0.79 banka kredi hesaplama nasıl yapılır 2020 banka kredi oranları

0.79 banka kredi hesaplama nasıl yapılır? 2020 banka kredi oranları

Konut kredisi ya da bireysel kredi çekmek isteyen vatandaşlar merakla 2020 güncel faiz oranlarını araştırıyor. Taşıt, konut, bireysel kredi faiz oranları hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, konuya dair en güncel bilgilere haberimizden erişebilir. Peki, 0.79 banka kredi hesaplama nasıl yapılır? İşte, konuya dair merak edilen ayrıntılar...

4.02.2020Gündem
VakıfBank, Scandicci deplasmanında

VakıfBank, Scandicci deplasmanında

Avrupa'nın en büyük kupasını dört kez kazanan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki beşinci karşılaşmasında İtalyan ekibi Savino Del Bene Scandicci'yle yarın deplasmanda karşılaşacak.

4.02.2020Voleybol
Kamu bankalarının 15 yıllık değişim ve dönüşümü

Kamu bankalarının 15 yıllık değişim ve dönüşümü

Geçmiş yıllarda kriz dönemlerinde "görev zararları" ile adından söz ettiren kamu bankaları, son 15 yıldaki dönüşümle karlılıkları, düşük faiz oranları, mega projelere sundukları finansman desteği ve ekonomideki etkin rolleri ile konuşuluyor.

3.02.2020Ekonomi
Türk Hava Yolları 0-3 VakıfBank

Türk Hava Yolları 0-3 VakıfBank

Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 14. haftasında VakıfBank, Türk Hava Yolları'nı 3-0 yendi.

31.01.2020Voleybol
VakıfBank’tan 750 milyon dolarlık Eurobond ihracı

VakıfBank’tan 750 milyon dolarlık Eurobond ihracı

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih "Doğru zamanda doğru strateji ile oldukça başarılı bir Eurobond ihracı gerçekleştirdik. İşlemin başında yatırımcılarla gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sayesinde çok kısa bir sürede talep büyüklüğü 2 milyar dolara ulaştı" dedi.

31.01.2020Ekonomi
VakıfBank’tan 750 milyon dolarlık Eurobond ihracı

VakıfBank’tan 750 milyon dolarlık Eurobond ihracı

VakıfBank, ‘Orta Vadeli Tahvil İhraç Programı’ (GMTN) kapsamında 5 yıl vadeli 750 milyon dolarlık yeni bir tahvil ihracı gerçekleştirdi.

30.01.2020Ekonomi
VakıfBank 3-0 PTT

VakıfBank 3-0 PTT

Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde 13. haftanın son maçında VakıfBank, PTT'yi 3-0 yendi.

27.01.2020Voleybol
Vergi ödemelerinde internet ve mobil bankacılık kolaylığı

Vergi ödemelerinde internet ve mobil bankacılık kolaylığı

Vergi mükellefleri, internet ve mobil bankacılık uygulamaları başta olmak üzere tüm dijital kanallardan vergilerini rahat ve hızlı bir şekilde ödeyebiliyor.

27.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ezberler bozuluyor bazı dosyalar raftan çıkıyor

2008’DEKİ finans krizinde kamu bankalarını savunanlar o dönemde çok eleştirildi.

25.03.2020

Ezberler bozuluyor bazı dosyalar raftan çıkıyor

2008’DEKİ finans krizinde kamu bankalarını savunanlar o dönemde çok eleştirildi.

25.03.2020

Bu bağ dünyayı daha yaşanabilir kılacak

NE zaman Çin’deki Yulin Köpek Eti Yeme Festivali yaklaşsa, protestolar ve festivalin durdurulması için yapılan çağrılar karşımıza çıkıyor.

6.03.2020