EKSTRA
MENÜ

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 436 haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Haberleri

Marketler saat kaçta açılıyor, kapanıyor İşte hafta içi ve hafta sonu güncel market çalışma saatleri

Marketler saat kaçta açılıyor, kapanıyor? İşte hafta içi ve hafta sonu güncel market çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığınca Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda yeni Kovid-19 tedbirlerinin uygulanması için valiliklere genelge gönderildi. Genelgede pek çok alandaki kısıtlamalara değinilmiş. Öte yandan marketlerin çalışma saatine getirilen kısıtlamanın detayları da belli oldu. Peki, marketler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

16.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Sınavlar nasıl olacak MEB detayları paylaştı

Son dakika haberi: Sınavlar nasıl olacak? MEB detayları paylaştı

Milli Eğitim Bakanlığınca, liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş ile sınav sürecine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

15.04.2021Gündem
Şehirler arası seyahat yasakları ne zaman başlayacak İller arası kısıtlama başladı mı İşte seyahat yasaklarına dair tüm gelişmeler

Şehirler arası seyahat yasakları ne zaman başlayacak? İller arası kısıtlama başladı mı? İşte seyahat yasaklarına dair tüm gelişmeler

Seyahat yasakları gündemde araştırılan konu başlıkları arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de artan koronavirüs vakalarına karşı Ramazan'da alınacak önlemlerin görüşüldüğü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ardından açıklamalarda bulundu. Alınan yeni önlemler arasında seyahat yasağı da bulunuyor. Peki, şehirler arası seyahat yasağı ne zaman başlayacak?

14.04.2021Gündem
Önce 2 hafta kısmi kapanma

Önce 2 hafta kısmi kapanma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ramazanda uygulanacak yeni koronavirüs kısıtlamalarını duyurdu. Buna göre önce ilk iki hafta kısmi kapanma uygulanacak, işe yaramazsa daha sıkı tedbirler gelecek. Bu akşam 19.00’da başlayacak yeni kısıtlamalar şöyle: Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olacak. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecek. 65 yaş üstü ve 18 yaş altına şehiriçi toplu taşıma sınırlaması geri geliyor. 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitim yapacak. Kafe, kıraathane, lokanta ve çay bahçesi gibi mekânlar bayram sonrasına kadar faaliyetlere ara verecek. Lokanta tarzı işletmeler ramazan boyunca belirlenen saatlerde paket ve gel al hizmetiyle çalışmalarını yürütecek. Düğün, nişan, nikâh, kına, genel kurul ile kapalı alanlardaki etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi.

14.04.2021Gündem
Ramazanda AVMler kapanacak mı Gözler Kabine Toplantısında

Ramazan'da AVM'ler kapanacak mı? Gözler Kabine Toplantısı'nda

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün koronavirüs gündemiyle toplanıyor. Kritik toplantı saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak. En çok merak edilen konulardan biri de AVM'lerin akıbeti oldu. Peki, Ramazan'da AVM'ler kapanacak mı?

13.04.2021Gündem
Yüz yüze eğitime ara verilecek mi Gözler Kabine Toplantısında

Yüz yüze eğitime ara verilecek mi? Gözler Kabine Toplantısı'nda

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün koronavirüs gündemiyle toplanıyor. Kritik toplantı saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak. En çok merak edilen konulardan biri de yüz yüze eğitimin akıbeti oldu. Peki, yüz yüze eğitime Ramazan'da ara verilecek mi?

13.04.2021Gündem
Kapanma seçenekleri

Kapanma seçenekleri

Vaka ve ölüm sayılarının azaltılması amacıyla ramazan ayı tedbirlerini görüşecek olan Bilim Kurulu’nun bugünkü tavsiyeleri doğrultusunda yarın toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınabilecek yeni önlemler değerlendirilecek.

12.04.2021Gündem
Bugün Bilim Kurulu yarın Kabine toplantısı... Bayramda da kısıtlama Hedef 10 bin

Bugün Bilim Kurulu yarın Kabine toplantısı... Bayramda da kısıtlama! Hedef 10 bin

Kademeli normalleşme uygulaması sonrasında vaka sayılarında yaşanan patlama, hükümeti yeni kararlar almaya zorladı. Yarın yapılacak kabine toplantısı sonrası açıklanacak yeni kararlarla sadece ramazan değil, bayramda da kısıtlamaların sürdürülmesi bekleniyor. Hedef vaka sayılarını 10 bin bandına indirmek. Öte yandan, toplantıda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında dikkat çektiği şekilde tüm Türkiye’nin “dinlendirilmesi” formülü ele alınacak.

12.04.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde koronavirüs gündemi masada

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde koronavirüs gündemi masada

Kabine Toplantısı ile koronavirüs mücadelesinde son durum ele alınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşen toplantıda illerdeki vaka artışı ve kısıtlamalarla ilgili alınan kararlar istişare ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da görüş bildirdiği Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda risk haritasının güncellenmesi ve ramazan öncesi yeni tedbirlerin hayata geçirilmesi için atılacak adımların yeniden masaya gelmesi ön görülüyor. Milyonların gözü şimdi Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtında. İşte, Kabine Toplantısı'nın tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

4.04.2021Gündem
Manisada koronavirüse rağmen caddeler doldu taştı

Manisa'da koronavirüse rağmen caddeler doldu taştı!

Koronavirüs risk haritasındaki rengi orta riski temsil eden sarı renkten yüksek risk grubunu temsil eden turuncu renge dönen Manisa'da, cadde ve sokaklar doldu taştı, bazı vatandaşlar maske takmadı.

3.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Bakanlıktan 81 ile yeni koronavirüs genelgesi

Son dakika haberi: Bakanlıktan 81 ile yeni koronavirüs genelgesi!

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında alınan kararlar doğrultusunda 81 ile koronavirüs genelgesi gönderdi. Genelgeye göre, Kovid-19 bakımından yüksek riskli illerde kısıtlamalar cuma 21.00-cumartesi 05.00, cumartesi 21.00-pazartesi 05.00 saatleri arasında uygulanacak. Kovid-19 bulaşmasında önemli kaynak olan aile/akraba ziyareti gibi ev içi etkinliklerin sınırlandırılmasına yönelik bilgilendirmeye ağırlık verilecek.

29.03.2021Gündem
Ankarada kabine toplantısı başladı

Ankara'da kabine toplantısı başladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Kabinenin ana gündem maddesini kontrollü normalleşme dönemiyle birlikte vakaların 30 bini, ölü sayısının ise 150’yi aştığı koronavirüsle mücadele çalışmaları oluşturacak.

29.03.2021Haber
MEBden liselerde yüz yüze sınav takvimi güncellemesi

MEB'den liselerde yüz yüze sınav takvimi güncellemesi

MİB, liselerde hazırlık, 9, 10, 11’inci sınıf öğrencilerinin 29 Mart'ta başlatılması planlanan sınavlarının, 3 Mayıs'tan itibaren yapılmasına başlanacağı bildirildi. Lise son sınıfların sınavları devam edecek ve 16 Nisan'a kadar tamamlanacak.

24.03.2021Eğitim
Son dakika: MEBden liselerde yüz yüze sınav açıklaması

Son dakika: MEB'den liselerde yüz yüze sınav açıklaması

MEB, hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart'tan itibaren başlatılması planlanan sınavlarının 3 Mayıs'tan itibaren yapılacağını bildirdi. Lise son sınıfların yüz yüze sınavları devam edecek ve 16 Nisan'a kadar tamamlanacak.

23.03.2021Gündem
Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepede toplandı

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Beştepe'de toplandı. Toplantının ana gündemi koronavirüsle mücadelede alınacak önlemler... Toplantıda illerdeki vaka sayılarındaki artış masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantı sonrasında alınan kararları açıklaması bekleniyor.

15.03.2021Haber
Risk haritası için gözler kabine toplantısında

Risk haritası için gözler kabine toplantısında

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de toplanacak. Toplantının ana gündemi koronavirüsle mücadele. İllerdeki vaka sayılarında artış masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantı sonrasında alınan kararları açıklaması bekleniyor.

15.03.2021Haber
Salgın tedbirleri artırılacak mı Türkiye kabine toplantısına kilitlendi

Salgın tedbirleri artırılacak mı? Türkiye kabine toplantısına kilitlendi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de toplanacak. Toplantının ana gündemi koronavirüsle mücadele. İllerdeki vaka sayılarında artış masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantı sonrasında alınan kararları açıklaması bekleniyor.

15.03.2021Gündem
Bakan Soylunun acı günü... Annesi Servet Soylu son yolculuğuna uğurlandı

Bakan Soylu'nun acı günü... Annesi Servet Soylu son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

14.03.2021Haber
Son dakika... Bakan Soylunun acı günü...  Annesi Servet Soylu son yolculuğuna uğurlandı

Son dakika... Bakan Soylu'nun acı günü... Annesi Servet Soylu son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

14.03.2021Gündem
GİB açıkladı Mücbir sebep sona erdi

GİB açıkladı! Mücbir sebep sona erdi

Gelir İdaresi Başkanlığı faaliyetlerine izin verilen mükellefler için mücbir sebep uygulamasının sona erdiğini ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiğini duyurdu.

9.03.2021Ekonomi
Son dakika... Samsundaki vahşete tepki gösterdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni adımı açıkladı

Son dakika... Samsun'daki vahşete tepki gösterdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni adımı açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'ne katıldı. Erdoğan konuşmasında Samsun'da cadde ortasında dövülen kadının Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntüleriyle ilgili konuştu. Vahşete tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadına şiddete karşı atacakları yeni adımı ''Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz'' diyerek anlattı.

8.03.2021Gündem
Liselerde sınavlar ne zaman yapılacak Yüz yüze sınavların ayrıntılarını MEB açıkladı

Liselerde sınavlar ne zaman yapılacak? Yüz yüze sınavların ayrıntılarını MEB açıkladı

Türkiye genelinde salgına yönelik vaka yoğunluğunun iller bazında farklılık seyretmesi nedeniyle 1 Mart'taki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nda yüz yüze eğitime, okul ve sınıf seviyelerine ilişkin kararlar alınarak kamuoyuyla paylaşıldı. Peki, liselerde yüz yüze sınavlar ne zaman yapılacak?

3.03.2021Gündem
Bakanlık tek tek açıkladı Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Bakanlık tek tek açıkladı! Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulları ve liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika ve teneffüslerin 10 dakika olmasına karar verdi. Düşük ve orta riskli illerde bulunan ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarında Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yüz yüze eğitimle yapılacak. Bütün risk gruplarındaki illerde bulunan ortaokulların 8. sınıflarında haftada 12 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri, 22 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri gerçekleştirilecek.

3.03.2021Gündem
Yeni normalleşme sürecinde Ankara için yeni kararlar 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokak yasağı kalktı

Yeni normalleşme sürecinde Ankara için yeni kararlar! 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokak yasağı kalktı

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararına göre, il genelinde hafta içi ve hafta sonlarında 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Bu kişiler, toplu taşıma araçlarını kullanabilecek.

2.03.2021Gündem
Kamuda esnek çalışma devam ediyor mu İdari izni devam edecekler açıklandı

Kamuda esnek çalışma devam ediyor mu? İdari izni devam edecekler açıklandı

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın Twitter hesabından paylaştığı genelgeye göre, yarından itibaren kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarına başlayacak. MİT ve Sağlık Bakanlığı hariç, kamuda 60 yaş üzerinde çalışanlar ile Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kronik rahatsızlığı olanların idari izinli sayılacağı açıklandı.

2.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planını yarın açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı yarın açıklayacak

Adalet Bakanlığı tarafından "Özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye" vizyonuyla hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yarın açıklanacak.

1.03.2021Gündem
Bakan Selçuk, okullarda yüz yüze eğitime geçiş ve sınavlarla ilgili detayları paylaştı

Bakan Selçuk, okullarda yüz yüze eğitime geçiş ve sınavlarla ilgili detayları paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çekimleri İstanbul Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cumhuriyet Eğitim Müzesi'nde yapılan ve CNN Türk Televizyonu'nda yayınlanan 5N1K Programı'na katılarak eğitim gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

28.02.2021Eğitim
Liselerde sınav tarihleri belli oldu Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu Yüz yüze sınavlar ne zaman yapılacak

Liselerde sınav tarihleri belli oldu! Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Yüz yüze sınavlar ne zaman yapılacak?

Liselerde sınav tarihleri ile ilgili beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Daha önce 1 Mart'ta yapılması planlanan ancak yeni alınan karara göre ertelenen yüz yüze sınavlar için tarih belli oldu. Yerinde karara bağlı olarak, birinci dönem liselerde yapılamayan yüz yüze sınavlar için okullar ilerleyen günlerde planlama yapacak. MEB'den gelen daha önceki açıklamada, ilkokullarda tüm sınıf seviyelerinde, 8 ve 12’nci sınıflarda ise 1 Mart’tan itibaren yüz yüze eğitim işaret edilmişti. İşte, liselerde yüz yüze sınav tarihleri ile ilgili yapılan açıklamalardan öne çıkanlar.

27.02.2021Gündem
MEB: Yüz yüze eğitime 2 Martta başlanacak

MEB: Yüz yüze eğitime 2 Mart'ta başlanacak

İkinci aşaması 1 Mart’ta başlayacak olan yüz yüze eğitimle ilgili yeni bir karar alındı. Milli Eğitim Bakanlığı 1 Mart’ta başlaması planlanan yüz yüze eğitimin ikinci kademesiyle ilgili açıklama yaptı. Kararın pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda değerlendirileceği işaret edilen açıklamaya göre okulların açılması bir gün ertelendi. Tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart'ta illerin salgın koşullarına göre başlanacağı bildirildi.

27.02.2021Eğitim
Çalışma hayatında normalleşme dönemi

Çalışma hayatında normalleşme dönemi

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı, mart sonuna kadar uzatılacak. Nisanda iki düzenlemenin de kaldırılması planlanıyor. Kısa çalışma ve ücretsiz izinden normale dönen işletmeler için ise 3 ay normalleşme desteği uygulanacak.

19.02.2021Ekonomi
Lokantalar, restoran ve kafeler açılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme takvimini duyurdu: Kafeler için yol haritası açıklanacak

Lokantalar, restoran ve kafeler açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme takvimini duyurdu: Kafeler için yol haritası açıklanacak

Kafeler ve restoranlar için uzun bir süredir devam eden kısıtlamalar, Kabine Toplantısı ile yeniden ele alındı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir sadece gel al ve paket servis ile hizmet veren kafeler ve restoranlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Mart ayında aşılamada büyük mesafe kat edileceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme takviminin illerdeki vaka sayısı ve aşılama sürecine göre belli olacağını belirtti. Esnafın uzun süredir beklediği 'Lokantalar, restoran ve kafeler ne zaman açılacak?' sorusuna ise Cumhurbaşkanı Erdoğan yol haritasının önümüzdeki günlerde açıklanacağı şeklinde bilgi verdi. İşte, koronavirüs kısıtlamaları kaldırıldı mı konusuna dair yapılan açıklamalar...

18.02.2021Gündem
Normalleşme martta başlıyor

Normalleşme martta başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mart ayından itibaren kademeli normalleşme sürecine geçileceğini belirterek, “Mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz” dedi.

18.02.2021Gündem
Kıraathaneler ne zaman açılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğandan kahvehaneler için normalleşme mesajı

Kıraathaneler ne zaman açılıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kahvehaneler için normalleşme mesajı

Kahvehaneler için uzun süredir devam eden kısıtlamalar Kabine Toplantısı'nda ele alındı. Kritik toplantı sonrası koronavirüs önlemlerine yönelik uygulanan kısıtlamalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Esnafın uzun süredir bekleyiş içinde olduğu, "Kıraathaneler ne zaman açılıyor?' sorusuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme takviminin illerdeki vaka sayısı ve aşılama sürecine göre belli olacağını belirterek, mart ayını işaret gösterdi. İşte, kıraathanelerin açılacağı tarihle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yapılan açıklamalar.

17.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 16.05'te başladı. Kısıtlamaların esnetilmesi ile beklenti sürüyor. 'Kafe ve restoranlar açılacak mı?

17.02.2021Haber
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 19.10'da sona erdi.

17.02.2021Gündem
Kabine esnemeyi konuşacak Çarşamba günü yeni karar çıkabilir

Kabine esnemeyi konuşacak! Çarşamba günü yeni karar çıkabilir

Başta lokanta ve kafeler olmak üzere esnafın gözü Beştepe’ye çevrildi. Çarşamba günü yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde salgının seyrine bağlı olarak kademeli esneme seçenekleri ele alınacak.

15.02.2021Gündem
Kadir Topbaş kimdir, ölüm nedeni nedir İşte Kadir Topbaşın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler

Kadir Topbaş kimdir, ölüm nedeni nedir? İşte Kadir Topbaş'ın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Kadir Topbaş'ın vefatı dolayısıyla sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı paylaştı. Peki, Kadir Topbaş kimdir, ölüm nedeni nedir? İşte Kadir Topbaş'ın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler

14.02.2021Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Kahvehaneler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen kahvehaneler, pek çok vatandaşın açılışını beklediği iş yerleri arasında yer alıyor. Şubat ayı ile araştırmalarına hız veren vatandaşlar, kahvelerin ne zaman çalışmaya başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, kahvehaneler ne zaman açılacak?

5.02.2021Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: ‘Mutasyonda artış sürüyor’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: ‘Mutasyonda artış sürüyor’

Beştepe’de önceki gün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası bir grup gazeteciye açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 1 hafta içinde vakalarda yükseliş gördüklerini belirtti.

3.02.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin başlanacağı tarihi açıkladı...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin başlanacağı tarihi açıkladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç hafta sonra toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimle ilgili tarih veren Erdoğan, "15 Şubat'ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir. Özellikle söyleyeyim. 8 ve 12 sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren hazırlıklara başlanacak" dedi.

1.02.2021Haber
Son dakika: Erdoğan açıkladı Yüz yüze eğitimde tarih belli oldu

Son dakika: Erdoğan açıkladı! Yüz yüze eğitimde tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç hafta sonra toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimle ilgili tarih veren Erdoğan, "15 Şubat'ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir. Özellikle söyleyeyim. 8 ve 12 sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak" dedi.

1.02.2021Gündem
Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı sona erdi

Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Elazığ programı nedeniyle geçen hafta yapılamayan kabine toplantısı üç haftalık aranın ardından bugün gerçekleşti. 2 saat süren toplantıda vaka sayılarına göre kısıtlamalarda esneme yapılıp yapılmayacağı, kafe ve lokantaların ne zaman ve nasıl açılacağı ve okullarda eğitimin yüz yüze mi yoksa uzaktan mı devam edeceği konuları gündeme geldi.

1.02.2021Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılacak Kısıtlamalar için gözler kabine toplantısında

Kahvehaneler ne zaman açılacak? Kısıtlamalar için gözler kabine toplantısında

Kahvehanelerin açılış tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında kıraathaneler çalışmalarına ara verdiler. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile çalışmalarına ara verilen işletmelerin ne zaman açılacağı merak ediliyor. İşte konu ile ilgili detaylar

1.02.2021Gündem
Lokanta-kafeler, okullar, yasaklı saatler... Gözler bu kararlarda

Lokanta-kafeler, okullar, yasaklı saatler... Gözler bu kararlarda

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanırken vaka sayılarına göre kısıtlamalarda esneme yapılıp yapılmayacağı ele alınacak. Kısıtlama saatlerinde esneme beklenirken kafe ve lokantaların ne zaman ve nasıl açılacağı konuşulacak. 15 Şubat’ta açılması planlanan okullarda eğitimin yüz yüze mi yoksa uzaktan mı devam edeceği de masada olacak.

1.02.2021Gündem
Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta başlayacak Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak

Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta başlayacak? Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak

Kabine toplantısı için geri sayım başladı. Koronavirüs tedbirleri devam ederken vatandaşlar yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında en son 11 Ocak'ta yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda Covid-19 kısıtlamaları ve aşılama sürecinin ele alınması ön görülüyor. İşte, kabine toplantısı hakkında bazı bilgiler

26.01.2021Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılacak, açılacak mı İşte en son gelişmeler

Kahvehaneler ne zaman açılacak, açılacak mı? İşte en son gelişmeler

Kasım ayından bu yana kapalı kahvehanelerin yeniden ne zaman faaliyete geçeceği merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Restoran işletmeciliği konusunda, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız.' açıklamasının ardından vatandaşlar araştırmalarını hızlandırdılar. İşte detaylar

26.01.2021Gündem
Kabine toplantısı ne zaman yapılacak Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğanın kısıtlama açıklamalarına çevrildi

Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısıtlama açıklamalarına çevrildi

Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. Koronavirüs önlemleri devam ederken vatandaşlar kısıtlamaların ne zaman kaldırılacağını öğrenmek istiyorlar. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında en son 11 Ocak'ta yapılmıştı. . Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda Covid-19 kısıtlamaları ve aşılama sürecinin ele alınması ön görülüyor. İşte detaylar

19.01.2021Gündem
Kıraathaneler ne zaman açılacak İşte Kahvehanelerin açılışı ile ilgili son durum

Kıraathaneler ne zaman açılacak? İşte Kahvehanelerin açılışı ile ilgili son durum

Farklı yaş gruplarından yüz binlerce insanın vakit geçirdiği kahvehaneler, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süredir faaliyet gösteremiyor. Kahvehane müdavimleri konuya dair bilgi bulmak için internette araştırma yapıyor. Peki, kahvehaneler ne zaman açılacak?

18.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Sınavlar ve 'yüz yüze'ye erteleme

Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci aşaması 1 Mart’ta başlayacak olan yüz yüze eğitimle ilgili yeni bir karar aldı. Tüm illerde pazartesi okullar açılmayacak, yüz yüze yapılacak sınavlar o gün için iptal edilecek.

28.02.2021