Kabine Toplantısı konuları ve kararları 16 Nisan 2024: Kabine Toplantısı bitti mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? İşte, Kabine Toplantısı gündemi

Güncelleme Tarihi:

Kabine Toplantısı konuları ve kararları 16 Nisan 2024: Kabine Toplantısı bitti mi Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak İşte, Kabine Toplantısı gündemi
Oluşturulma Tarihi: Nisan 16, 2024 18:43

Kabine Toplantısı kararları ve konuları, yeni haftayla beraber gündeme geldi. 2024 yerel seçimlerin ardından özellikle öğretmen atamaları için beklentiler artarken gözler de Beştepe'den gelecek açıklamaya çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de biraraya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Toplantıda en sıcak başlık İran ile İsrail arasında yaşanan gerilim olacak. Orta Doğu'da yükselen tansiyonun düşmesi için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi trafiği değerlendirildi. Gözler şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında. Peki, KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak? Öğretmen atamaları görüşülecek mi? Yerel seçim sonrası ilk toplantı!

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı kararları ve gündem konuları için tüm dikkatler Beştepe'ye çevrildi. Geride kalan yerel seçim ve Ramazan Bayramı tatili sonrası kamuoyu Kabine Toplantısı'nda alınacak kararlara odaklandı. 31 Mart yerel seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı 16 Nisan Salı günü gerçekleşti. Toplantıda ekonomik gelişmeler, Türkiye'nin iç ve dış siyasi gündemi ele alınacak. Öğretmen atamalarının ise toplantıda masaya gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Peki, Kabine Toplantısı bitti mi, saat kaçta bitecek? İşte, detaylar.

KABİNE TOPLANTISI BİTTİ Mİ?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 31 Mart yerel seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün (16 Nisan) toplandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısı sona erdi.

Haberin Devamı

Ekonomideki yol haritasının ele alınacağı toplantıda enflasyon ve fahiş fiyatla mücadele konusunda atılan adımlar değerlendirilecek. Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin gündeme gelmesi, ayrıca ay sonunda açıklanması beklenen yeni müfredata da son şeklinin verilmesi bekleniyor.

İRAN-İSRAİL GERİLİMİ

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısı ile İran’ın İsrail’e yönelik hava saldırısıyla bölgede yükselen gerilim de toplantının önemli gündem başlıklarından olacak. Toplantıda olası Irak harekâtının da görüşülmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 12 yıl aradan sonra 22 Nisan’da Irak’a gerçekleştireceği ziyaret de değerlendirilecek. Terörle mücadele kapsamında Kuzey Irak ve Suriye’nin kuzeyine düzenlenen operasyonlar ile bölgedeki son durumun değerlendirilmesi bekleniyor.

DEPREM KONUTLARI 

6 Şubat depreminin vurduğu kentleri ayağa kaldırmak için yapılacak çalışmalar da masada olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin etkilediği kentlerin hızla ayağa kaldırılması, bu yıl bitmeden 200 bin konutun hak sahiplerine teslimi için gece-gündüz çalışıldığını bildirmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin bu konudaki çalışmalara ilişkin Kabine’yi bilgilendirmesi bekleniyor.

BAKMADAN GEÇME!