Son dakika... Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Gözler Beştepe'de

Güncelleme Tarihi:

Son dakika... Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı Gözler Beştepede
Oluşturulma Tarihi: Haziran 04, 2024 06:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de biraraya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de biraraya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana gündem maddeleri arasında ekonomide son durum, terörle mücadele ve Kurban Bayramı tatili olan toplantı sonrası açıklamalarda bulunacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da ara günlerin hafta sonu ile birleştirilip 9 günlük tatil olmasına yönelik beklentiler artarken tüm gözler Beştepe'ye çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı'nda bayram tatilinin ele alınması öngörülüyor. Bu sene Kurban Bayramı, 16-17-18 ve 19 Haziran (pazar- pazartesi- salı- çarşamba) tarihlerini kapsıyor.

14 Haziran Cuma günü okulların kapanmasıyla milyonlarca kişinin tatile çıkması bekleniyor. Bu nedenle bayram tatilinin 9 gün olmasına yönelik beklentiler arttı.

Haberin Devamı

Haberin Devamı

EKONOMİDEKİ GELİŞMELERE MASADA

Beştepe'deki toplantıda, ekonomi programı ele alınacak, alım gücünü yükseltme ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin tedbirlerin sonuçları değerlendirilecek.

Son dakika... Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı Gözler Beştepede

TERÖRLE MÜCADELE VE YARGI PAKETİ

Kabinenin bir diğer önemli başlığı, terörle mücadele olacak. Hazırlıkları süren 9'uncu Yargı Paketi ile ilgili son durumun da ele alınması bekleniyor. Bölgesel gelişmeler, İsrail'in Gazze'ye saldırıları ve ateşkes çabaları da gündemde olacak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!