EKSTRA
MENÜ

Başbakanlık

Başbakanlık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Başbakanlık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 41.931 Başbakanlık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

BAŞBAKANLIK

Türkiye başbakanı, Türkiye Cumhuriyeti'nde hükümetin başındaki kişinin makamıdır. Makamda oturan kişi ise Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nin başı ve Bakanlar Kurulu'nun başkanıdır. Şu anki başbakan Binali Yıldırım'dır. Kurduğu hükümet 63. Türkiye hükümetidir. Başbakan, görev süresi boyunca Çankaya Köşkü'nde ikâmet etmektedir.  

Cumhuriyet öncesi Türkiye'de "İcra Vekilleri Heyeti Reisi", Cumhuriyet sonrası "Başvekil" unvanları kullanılmıştır. 10 Ocak 1945'te anayasanın dili sadeleştirme kanunu uyarınca başvekil unvanı "başbakan"a çevrilmiştir.

Başbakanlık Haberleri

Korona zirvesi 10 Ağustos’a çekildi

Korona zirvesi 10 Ağustos’a çekildi

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı ve insidans değerlerinin artması üzerine, ağustos sonunda yapılması planlanan Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanları arasındaki toplantı 10 Ağustos’a alındı.

28.07.2021Avrupa
Anayasal hak gasbı mı

Anayasal hak gasbı mı?

Almanya’da Başbakanlık Dairesi Başkanı Helge Braun’un Kovid-19 aşısı yaptırmak istemeyenlere bazı kısıtlamalar uygulanabileceğini gündeme getirmesi üzerine ülkede ‘özgürlük tartışmaları’ başladı.

28.07.2021Avrupa
Tunus Cumhurbaşkanı, bazı üst düzey devlet yetkililerinin görevlerine son verdi

Tunus Cumhurbaşkanı, bazı üst düzey devlet yetkililerinin görevlerine son verdi

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in bazı üst düzey devlet yetkililerini görevden aldığı belirtildi.

27.07.2021Dünya
Seçmen faturayı CDU/CSU’ya kesti

Seçmen faturayı CDU/CSU’ya kesti

Almanya’da meydana gelen sel felaketleri yüzünden CDU/CSU seçmen desteği azaldı. Son yapılan kamuoyu yoklamalarına göre, sel felaketine dönük önlem almakta geç kalındığı tartışmaları nedeniyle CDU/CSU’nun 2 puan kaybettiği saptandı.

27.07.2021Avrupa
Son dakika: Najib Mikati, Lübnanın yeni başbakanı seçildi

Son dakika: Najib Mikati, Lübnan'ın yeni başbakanı seçildi

Lübnan'da hükümeti kurma görevi eski Başbakan Mikati'ye verildi. Necib Mikati başbakanlık görevine getirilmesini "Yangın ancak herkesin iş birliği ile söndürülür. Dışarıdan gerekli garantilere sahip olmasaydım bu yönde bir adım atmazdım" sözleriyle duyurdu.

26.07.2021Dünya
‘Aşı olana daha fazla özgürlük’ Almanya’yı karıştırdı

‘Aşı olana daha fazla özgürlük’ Almanya’yı karıştırdı

Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun’un aşı olmayanların kapalı mekânlara alınmaması yönündeki önerisi ve aşı zorunluluğu Almanya’da tartışma yarattı. Dünya Doktorlar Birliği başkanı destek verirken, Birlik Partileri Başbakan adayı ve Adalet Bakanı öneriye karşı çıktı.

26.07.2021Avrupa
Aşı karşıtları yine sokakta

Aşı karşıtları yine sokakta

Avrupa ülkelerinde korona vakaları yeniden artışa geçerken, buna cevaben tedbirlerin yeniden sıkılaştırılmasına tepki var. Başta Yunanistan ve Fransa olmak üzere çeşitli ülkelerde düzenlenen gösterilere aşı karşıtlarından oluşan binlerce kişi katıldı. Korona önlemlerini eleştiren maskesiz gruplara polis müdahale etti.

26.07.2021Dünya
Almanya’da aşı olmayana kısıtlama gündemde

Almanya’da aşı olmayana kısıtlama gündemde

Almanya’da Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, artan insidans değerlerine dikkat çekerken, yaz tatili sonrasında kısıtlamaların gelebileceği uyarısında bulundu. Bild am Sonntag gazetesine konuşan Braun, ancak kısıtlamaların sadece aşı olmayanlar için geçerli olacağını ifade etti.

25.07.2021Avrupa
‘Doru Jokey’in ‘İmparator’ oğlu

‘Doru Jokey’in ‘İmparator’ oğlu

1960’ların sonunda yıldızı parlamaya başlayan, 1970’den itibaren star olan Türkiye’nin en meşhur jokeylerinden, ‘İmparator’ lakaplı Süleyman Akdı ile geçmişe yolculuk yaptık. 13 bine yakın yarışa katılan, bunların yaklaşık 4 bin 500’ünü kazanan Süleyman Akdı’nın çocukluğunun, atçılığın mabedi olan Veliefendi Hipodromu’nda geçmesi tesadüf değil… Akdı, Afrika kökenli Osmanlı kölelerinden olan ve ‘Doru Jokey’ lakabını taşıyan babasının izinden gitmiş.

25.07.2021Gündem
Dışişlerinden Norveçteki terör saldırısının 10. yılında nefret söylemiyle birlikte mücadele çağrısı

Dışişleri'nden Norveç'teki terör saldırısının 10. yılında "nefret söylemiyle birlikte mücadele" çağrısı

Dışişleri Bakanlığı, 10 yıl önce Norveç'te gerçekleşen ve 77 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla ilgili, "Bu caninin nefret söylemine ve her türlü ayrımcılığa karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz." açıklaması yaptı.

22.07.2021Dünya
Scholz’dan Merkel’e doğum günü çiçeği

Scholz’dan Merkel’e doğum günü çiçeği

Başbakan Yardımcısı ve Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz, Başbakan Angela Merkel’in 17 Temmuz’daki geçmiş doğum gününü kutladı.

21.07.2021Avrupa
Kıbrıs Şöhretler Maçından dünyaya mesaj

Kıbrıs 'Şöhretler Maçı'ndan dünyaya mesaj

ABD’li şampiyon rallici Chris Forsberg, siyasiler ve eski futbolcuların forma giydiği KKTC’deki Şöhretler Maçı’nda dünyaya "sporda ambargoya hayır" mesajı verildi.

21.07.2021Avrupa
Eski Başbakan Yıldırım Akbulutun ismi Erzincan Havalimanına verildi

Eski Başbakan Yıldırım Akbulut'un ismi Erzincan Havalimanı'na verildi

Erzincan Havalimanı’na eski Başbakan Yıldırım Akbulut’un ismi verildi. İsim değişikliği nedeniyle düzenlenen törende konuşan merhum Yıldırım Akbulut'un kızı Prof. Dr. Çiğdem Kırca, "Sevgili babamız gençlik yıllarından başlayarak hayatının son anına kadar ülkeye hizmet için çalışmıştır. Bu havalimanının Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı olarak adlandırılmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

20.07.2021Gündem
Son dakika: Fransa’da Başbakanlık binası yakınlarında yangın

Son dakika: Fransa’da Başbakanlık binası yakınlarında yangın

Son dakika haberine göre Fransa’nın başkenti Paris’te Başbakanlık binası yakınlarında yangın çıktı.

20.07.2021Dünya
Son dakika: Malide geçici devlet başkanına bıçaklama girişimi

Son dakika: Mali'de geçici devlet başkanına bıçaklama girişimi!

Son dakika haberine göre Mali'de geçici Devlet Başkanı Assimi Goita'ya bıçaklama girişimi yaşandı. Saldırganların iki kişi olduğu belirtiliyor.

20.07.2021Dünya
Eski başdanışman tekrar sahnede: Boris Johnsona şok suçlama

Eski başdanışman tekrar sahnede: Boris Johnson'a şok suçlama!

İngiltere Başbakanı'nın eski başdanışmanı Dominic Cummings, Boris Johnson’ın, '80 yaşın üzerindekiler ölüyor diye ekonomiyi bitiremeyiz' dediğini iddia etti. Bu skandal açıklamanın üzerine Boris Johnson'ın vereceği cevap merakla bekleniyor.

20.07.2021Dünya
Irak Başbakanından suikast açıklaması

Irak Başbakanından suikast açıklaması

Irak Başbakanı Kazımi, üç kez suikast girişimine uğradığını açıkladı. Mayıs 2020'den bu yana başbakanlık görevini sürdüren Kazımi, endişeli olmadığını ve korkmadığını söyledi.

19.07.2021Dünya
Sel felaketinin düşündürdükleri

Sel felaketinin düşündürdükleri

Almanya’da son günlerde 150’nin üzerinde kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketi beni 1970’li yıllara geri götürdü. 3 Ekim 1976 tarihinde yapılan genel seçimler öncesiydi. Ben o zamanlar Bochum Ruhr Üniversitesi’nde Komünikasyon Bilimleri, Siyasal Bilgiler ve Genel Dil Bilimleri öğrenimi yapıyordum.

19.07.2021Avrupa
İngiltere hükümetinde korona krizi: Sağlık Bakanı pozitif, Başbakan ve Maliye Bakanı temaslı

İngiltere hükümetinde korona krizi: Sağlık Bakanı pozitif, Başbakan ve Maliye Bakanı temaslı

Delta varyantının etkisiyle son aylarda görülmeyen vaka artışları yaşanan İngiltere'de hükümette de koronavirüs alarmı verildi. Sağlık Bakanı Sajid Javid'in Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıklamasından sonra Başbakan Boris Johnson ve Maliye Bakanı Rishi Sunak da temaslı kişi durumuna düştüler. Başbakanın ofisinden çalışmaya devam edeceği açıklandı.

18.07.2021Dünya
İhmal edilen bizler

İhmal edilen bizler

Almanya’da göçmen kökenlilerin ihmal edildiği, ayrımcılığa uğradığı, dışlandığı yıllardır bilinmektedir.Bu yeni bir olgu değildir.Almanya’da göçmen kökenlilerin partiler ve politikacılar tarafından ihmal edildiği, ayrımcılığa uğradığı ve dışlandığı da yıllardır bilinmektedir.Bu da yeni bir olgu değildir.

17.07.2021Avrupa
İngiltere için korkutan korona uyarısı

İngiltere için korkutan korona uyarısı!

İngiliz hükümetinin Sağlık Danışmanı Chris Whitty, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastaneye yatış sayılarının haftalar içinde "oldukça korkutucu" seviyelere ulaşabileceği uyarısında bulundu.

16.07.2021Dünya
Abdulkadir Selvi: Yeni 15 Temmuzlar olmaması için

Abdulkadir Selvi: Yeni 15 Temmuzlar olmaması için

27 Mayıs gecesi darbeciler Çankaya Köşkü’nü basınca Cumhurbaşkanı Celal Bayar, tabancasını çekip direnmek istemiş ama “Çok kan dökülür” endişesiyle silahı kendi şakağına dayamıştı.

15.07.2021Gündem
Parsel sorgu ekranı: TKGM parsel sorgulama 2021

Parsel sorgu ekranı: TKGM parsel sorgulama 2021

Parsel sorgu ekranı, TKGM aracılığıyla arsanın ebatları ve taşınmaz durumu hakkında bilgi veriyor. Arazi ve arsa sahibi olanlar ile yeni arazi ve arsa sahibi olacaklar, tapu parsel sorgulama işlemi aracılığıyla arsanın net konumunu görebiliyor. Eskiden Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne gidilerek gerçekleştirilen işlem, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber online olarak yapılabiliyor. Tapu ve Kadastro Müdürlüğü liderliğinde kurulan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) ve e-Devlet üzerinden tapu parsel sorgulama işlemi gerçekleştirebiliyor. Vatandaşlara sunulan hizmette parsel konumu, pafta ve alan bilgilerine ulaşılabilir. Peki, e-Devlet üzerinden parsel sorgulama nasıl yapılır? Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) nedir? İşte, tüm detaylar

14.07.2021Gündem
Avrupa şampiyonu İtalya Milli Takımı, Romada şampiyonluk turu attı

Avrupa şampiyonu İtalya Milli Takımı, Roma'da şampiyonluk turu attı

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2020) mutlu sona ulaşan İtalya Milli Takımı, şampiyonluk kupasıyla başkent Roma caddelerinde şampiyonluk turu attı.

12.07.2021Futbol
Çamur atma yarışı tedirginliği

Çamur atma yarışı tedirginliği

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi sürdürülecek seçim kampanyasında karşılıklı ‘çamur atma’ yarışı tedirginliği yaşadığını söyledi. Ve ilk sinyallerin gelmeye başladığına da işaret etti.

12.07.2021Avrupa
Parlamento soruşturacak: Salgın, yasak aşk, skandal iddialar... Boris Johnsonın başı büyük dertte

Parlamento soruşturacak: Salgın, yasak aşk, skandal iddialar... Boris Johnson'ın başı büyük dertte!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Kovid-19'un ülkesini yıkıp geçtiği günlerden beri her göz önünde ve eleştiri oklarının hedefinde. Ancak Sağlık Bakanı Hancock'un yaşak aşkının ortaya çıkması, eski danışmanı Dominic Cummings'in skandal iddiaları ve Kovid-19'la ilgili 'zamansız' olduğu düşünülen gevşemeyle ilgili olarak hiç görmediği bir baskıyla karşılaşan Johnson bu sefer baltayı taşa vurdu. İngiltere parlamentosu başbakana soruşturma açmaya hazırlanıyor...

8.07.2021Dünya
Son dakika haberi: TOKİnin 1 Milyonuncu Konut Teslim Töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimsenin başaramadığını biz başardık

Son dakika haberi: TOKİ'nin 1 Milyonuncu Konut Teslim Töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimsenin başaramadığını biz başardık

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sincan Saraycık TOKİ Konutları'nda TOKİ 1 Milyonuncu Konut Anahtar Teslim Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan," TOKİ vasıtasıyla dünyada kimsenin başaramadığını biz gerçekleştirdik. Yaklaşık 200 milyar liralık yatırımla her kesimden insanımızı ev sahibi yaptık. Son olarak 100 bin sosyal konut kampanyası başlattık. Yatay mimari esaslı, mahalle kültürünü yaşatan bu kampanyada 12 bin sosyal konutun yapımını tamamladık. Halen 76 bin sosyal konutun inşasına devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

7.07.2021Gündem
Son dakika: Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise suikaste uğradı Havalimanı ve sınır kapatıldı, sıkı yönetim ilan edildi

Son dakika: Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise suikaste uğradı! Havalimanı ve sınır kapatıldı, sıkı yönetim ilan edildi

AFP'de yer alan son dakika gelişmesine göre, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise suikaste uğradı. Moise'nin Çarşamba günü evinde kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürüldüğü açıklandı. Havalimanı ve sınırlar kapatılırken First Lady'nin durumunun ise ağır olduğu belirtiliyor. Ülkede sıkı yönetim ilan edildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hayatını kaybeden Moise için taziye mesajı paylaştı.

7.07.2021Dünya
Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise öldürüldü

Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise öldürüldü

AFP'de yer alan son dakika gelişmesine göre, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise suikaste uğradı. Moise'nin Çarşamba günü evinde kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürüldüğü açıklandı.

7.07.2021Haber
Haiti nerede Haiti devlet başkanı kimdir Evinde öldürüldü

Haiti nerede? Haiti devlet başkanı kimdir? Evinde öldürüldü

Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise, gece evine giren kimliği belirsiz saldırganlar tarafından öldürüldü. Jovenel Moise’nin eşinin de yaralandığı ve hastanede tedavi altına alındığı belirtildi. Peki, Haiti nerede? Haiti devlet başkanı kimdir? Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada suikastın Çarşamba günü yerel saat ile gece 1 sularında gerçekleştiği bilgisine yer verildi. Peki, Haiti nerede? Haiti devlet başkanı Jovenel Moise kimdir?

7.07.2021Gündem
Son dakika: Hindistanda flaş istifa Sağlık Bakanı görevi bıraktı

Son dakika: Hindistan'da flaş istifa! Sağlık Bakanı görevi bıraktı

Gelen son dakika haberine göre, Hindistan'da Sağlık Bakanı Harsh Vardhan istifa etti. Hindistan, koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor. Kabinede görev yapan 11 bakanın daha sağlık bakanının ardından istifa ettiği duyuruldu. İstifalar kabine değişikliği toplantısından saatler önce geldi.

7.07.2021Dünya
Putin ile Paşinyan yarın Moskovada görüşecek

Putin ile Paşinyan yarın Moskova'da görüşecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, yarın Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile başkent Moskova'da görüşeceği bildirildi.

6.07.2021Dünya
CDU, seçim kampanyasını tanıttı

CDU, seçim kampanyasını tanıttı

CDU, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere 3 aydan az bir süre kala, “Almanya’yı birlikte şekillendirmek” sloganıyla seçim kampanyasını resmen başlattı.

6.07.2021Avrupa
İsrail son kullanma tarihi yaklaşan 700 bin doz Kovid-19 aşısını Güney Kore ile takas edecek

İsrail son kullanma tarihi yaklaşan 700 bin doz Kovid-19 aşısını Güney Kore ile takas edecek

İsrail, stoklarındaki son kullanma tarihi yaklaşan 700 bin doz BioNTech-Pfizer aşısını Güney Kore ile takas etme konusunda anlaşmaya vardı.

6.07.2021Dünya
Deniz Baykal’dan Livaneli’nin iddialarına tepki: Beni ciddi şekilde üzdü

Deniz Baykal’dan Livaneli’nin iddialarına tepki: Beni ciddi şekilde üzdü

Eski CHP milletvekili Zülfü Livaneli’nin Deniz Baykal’la ilgili, “Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi. Basında çıktı” sözleri tartışma yarattı. Baykal, yakın çevresine, “Zülfü Livaneli’nin gerçekdışı iddiaları beni ciddi şekilde üzdü” dedi.

6.07.2021Gündem
Oltan Sungurlu: ‘Marko Paşa’ oldum

Oltan Sungurlu: ‘Marko Paşa’ oldum

Oltan Sungurlu, Anavatan Partisi’nin kurucularından... Dört dönem milletvekilliği yaptı. Beş kez Adalet Bakanı, bir kez de Milli Savunma Bakanı oldu. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın en yakınındaki isimlerden 85 yaşındaki Sungurlu ile Didim’deki yazlığında sohbet ettik. Geniş bir sosyal çevresinin olduğunu anlattı: “Gelenim gidenim çok. Hiç yalnız kalmadım. Ben insanları sevdiğim için insanlar da bana geliyorlar, sevinçlerini de kederlerini de anlatıyorlar. Marko Paşa gibi oldum.”

5.07.2021Gündem
Emeklilik garanti ya emekli aylığı

Emeklilik garanti ya emekli aylığı!

Almanya’da 1986 yılındaki genel seçimler öncesiydi.Emeklilik yaşının yükseltilmesi tartışmaları gündeme geldi.Buna en çok dönemin Federal Çalışma ve Sosyal Düzen Bakanı Norbert Blüm karşı çıktı.

3.07.2021Avrupa
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, ''Eylem planımızın asıl amacı toplumun kadına yönelik şiddete bakış açısını etkilemeye, değiştirmeye ve duyarlılıklarını artırmaya yönelik farkındalık oluşturmaktır. Kadına yönelik şiddetle mücadele ancak toplumun tamamının iştirakiyle ve samimi katkısıyla başarıya ulaşabilir'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin çekilmesi ile ilgili olarak da ''Kadına yönelik şiddetle mücadelemiz bu sözleşmeyle başlamadı, bu sözleşmeden çekilmeyle bitecek değildir'' ifadelerini kullandı.

1.07.2021Gündem
CHPden 29 ana ilkede ‘Parlamenter Sistem’ hazırlığı

CHP'den 29 ana ilkede ‘Parlamenter Sistem’ hazırlığı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi’nde, Hukuk ve Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcılığı eşgüdümünde hazırlanan Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem raporu görüşüldü.

1.07.2021Gündem
İngiltereyi sarsan skandalda son perde: Eski sağlık bakanıyla yakalanmıştı... Eşinden ayrıldı

İngiltere'yi sarsan skandalda son perde: Eski sağlık bakanıyla yakalanmıştı... Eşinden ayrıldı!

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock'un kendisi gibi evli olan yakın çalışma arkadaşıyla öpüşürken görüntülenmesinin yankıları sürüyor. Ülkede gündemin bir numaralı maddesi haline gelen ve Hancock'un istifası ile sonuçlanan skandal ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Hancock'la ilişki yaşadığı ortaya çıkan Gina Coladangelo da Hancock gibi eşinden ayrıldı.

29.06.2021Dünya
Ermenistan’da erken parlamento seçiminin kesin sonuçları açıklandı

Ermenistan’da erken parlamento seçiminin kesin sonuçları açıklandı

Paşinyan’ın “Sivil Sözleşme Partisi” yüzde 53,91, eski Cumhurbaşkanı Koçaryan’ın “Ermenistan İttifakı” yüzde 21,09, eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın desteklediği “Onurum Var İttifakı” yüzde 5,22 oyla parlamentoya girdi.

27.06.2021Dünya
Merkel’den veda turları

Merkel’den veda turları

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 22 Kasım 2005 tarihinde başbakanlık koltuğuna oturdu.Hâlâ da oturmakta.Ve daha şimdiden Helmut Kohl’den sonra ‘Almanya’nın en uzun süre başbakanlığını yapan politikacı’ olarak tarihe geçmeyi de garantiledi.

26.06.2021Avrupa
İngilterede Sağlık Bakanı Matt Hancock krizi

İngiltere'de Sağlık Bakanı Matt Hancock krizi

Koronavirüs salgınıyla mücadelede sıklıkla suçlamalara maruz kalan ve Başbakan Boris Johnson'la yaşadığı polemiklerle manşetlerden düşmeyen Sağlık Bakanı Matt Hancock gündeme adeta bomba gibi düştü. Hancock, kendisi gibi evli olan yakın çalışma arkadaşıyla öpüşürken görüntülendi! Olayın duyulmasıyla birlikte önce Hancock sonra da İngiltere Başbakanı Johnson'dan peş peşe açıklamalar geldi.

25.06.2021Haber
Son dakika haberi: İngiltereyi sarsan skandal: Sağlık Bakanı karısını aldatırken yakalandı

Son dakika haberi: İngiltere'yi sarsan skandal: Sağlık Bakanı karısını aldatırken yakalandı!

Koronavirüs salgınıyla mücadelede sıklıkla suçlamalara maruz kalan ve Başbakan Boris Johnson'la yaşadığı polemiklerle manşetlerden düşmeyen Sağlık Bakanı Matt Hancock gündeme adeta bomba gibi düştü. Hancock, kendisi gibi evli olan yakın çalışma arkadaşıyla öpüşürken görüntülendi! Olayın duyulmasıyla birlikte önce Hancock sonra da İngiltere Başbakanı Johnson'dan peş peşe açıklamalar geldi.

25.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

First class koltuğunda, havyarlı, şampanyalı, bir kavanoz yolcu

Geçen hafta cuma günü Los Angeles’tan kalkan bir uçağın first class mevkisindeki bir koltuğa Louis Vuitton bir çanta kondu.

20.07.2021

Acıma; acınırsın!

Yarın 15 Temmuz; aşağılık darbe girişiminin üzerinden beş yıl geçmesine rağmen, FETÖ tehlikesi bitmiş değil. Dünyanın bu en sinsi terör örgütünün öyle kolay biteceğini beklemeyelim.

14.07.2021

‘Sahte içki olayları cinayettir’

Çorlu’da 24 Haziran’da 30 vatandaşın zehirlenmesiyle başlayan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan sahte içki olayı Trakya’yı dehşete sürükledi. Alkolün Bulgaristan’dan kaçak getirilmesi de Türk ve Bulgar vatandaşlarını büyük ölçüde tedirgin etti.

9.07.2021

Suriçi’ni bekleyen tehlike

Ne yazık ki (İstanbul’da) camilerimizin etrafındaki ahşap yapılar geçmişte olduğu gibi bugün de tehlike teşkil ediyor. Son yangın Tahtakale’de çıktı. Yanı başında 16’ncı asrın ünlü eserleri var. Özellikle Tahtakale, Rıza Paşa yokuşu ve Küçükpazar, merdivenaltı sanayi yüzünden risk altında.

4.07.2021

Türkiye’nin önündeki kritik eşik

27 Nisan e-muhtırası verildiğinde AK Partililerin bir kısmı Abdullah Gül’le birlikte Dışişleri konutunda, başka bir grup da Erdoğan’la birlikte Başbakanlık konutunda toplanmıştı.

29.06.2021