MENÜ

Bacak

Bacak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bacak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.866 Bacak haberi bulunmuştur.

Bacak Haberleri

Ünlü oyuncu Perihan Savaş: 13 yaşında evlendim, ben bir çocuk gelindim

Ünlü oyuncu Perihan Savaş: 13 yaşında evlendim, ben bir çocuk gelindim

Perihan Savaş’ın başrolünde yer aldığı kısa film ‘Parıldayan İncinin Tuhaf Hikâyesi’, ABD başta olmak üzere yurtdışında festivalleri dolaşıyor, adaylıklar alıyor. Bayramı çocukları ve torunlarıyla geçirmeye hazırlanan Savaş’la filmlerini aratmayan hayat hikâyesinden Yeşilçam’a uzanan duygu dolu bir sohbete daldık.

Genç kalmanın acısız yolu: Yüz yogası

Genç kalmanın acısız yolu: Yüz yogası

Yüzümüzdeki kaslar zamanla gevşer, sıkılığını kaybeder. Bunu tersine çevirmek için akla ilk önce botoks, dolgu, estetik operasyonlar gelse de genç kalmanın acısız, yan etkisiz ve bütçe dostu bir yöntemi daha var: Yüz yogası.

Kasık fıtığı belirtileri neler Kasık fıtığı neden olur ve tedavisi nasıl yapılır

Kasık fıtığı belirtileri neler? Kasık fıtığı neden olur ve tedavisi nasıl yapılır?

Kasık fıtığı yaşam konforunu ciddi oranda etkileyen bir rahatsızlıktır. Bazı kasık fıtıkları hastalarda herhangi bir şikayete neden olmamaktadır. Bu rahatsızlık doktor tarafından tespit edilene kadar bir belirti göstermeyebilir. Peki, kasık fıtığı belirtileri neler? Kasık fıtığı neden olur ve tedavisi nasıl yapılır?

22.05.2020Sağlık
Bacak ağrısı neden olur İşte bacak ağrısı nedenleri

Bacak ağrısı neden olur? İşte bacak ağrısı nedenleri

Bacakta hissedilen ağrının neden kaynaklandığı, bu sorunla karşı karşıya kalan vatandaşlarca araştırılıyor. Özelikle yaş ilerledikçe ortaya çıkan bu sorun, oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Peki, Bacak ağrısı neden olur? İşte bacak ağrısı nedenleri...

22.05.2020Sağlık
Bacak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir Bacak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar

Bacak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Bacak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar

Diz ağrıları, artrit tipleri, mekanik problemler ve diğer sorunlardan kaynaklı oluşabilmektedir. Bacaklarda meydana gelen ağrılar ise genelde, yumuşak doku zedelenmesi, kemik dokusu zedelenmesi, kırıklar, kas zedelenmeleri ve eklem zedelenmeleri gibi sebeplerle oluşabilmektedir. Peki, Bacak ağrısı için hangi doktora gidilir? Bacak ağrısına hangi bölüm bakar? İşte, detaylar.

22.05.2020Sağlık
Bel tutulması nasıl geçer Bel tutulmasına ne iyi gelir

Bel tutulması nasıl geçer? Bel tutulmasına ne iyi gelir?

Bel ağrılarının nedenleri arasında yer alan bel tutulması, genç ve yaşlı ayırt etmeksizin her yaş grubundan kişinin karşılaştığı bir sorun olarak dikkat çekiyor. Peki, Bel tutulması nasıl geçer? Bel tutulmasına ne iyi gelir?

22.05.2020Sağlık
Ayak ağrısına ne iyi gelir Ayak ağrısı nasıl geçer

Ayak ağrısına ne iyi gelir? Ayak ağrısı nasıl geçer?

Yoğun iş temposu ya da günlük hayattaki koşturmacaların yanı sıra farklı sebepler ayak ağrısına neden olabiliyor. Yaşayan kişilerin hayat kalitesine etki eden ayak ağrısını dindirmek için farklı yöntemler mevcut. Peki, ayak ağrısına ne iyi gelir? Ayak ağrısı nasıl geçer?

22.05.2020Sağlık
Bel fıtığına ne iyi gelir Bel fıtığı belirtileri ve tedavisi

Bel fıtığına ne iyi gelir? Bel fıtığı belirtileri ve tedavisi

Ciddi iş gücüyle zaman kaybına neden olan bel fıtığı, bel ağrılarının en büyük nedenleri arasında yer alıyor. Her iki omur arasında yastık görevi yapan jöle kıvamındaki diskin taşması ya da yırtılması sonucu meydana gelen bel fıtığına nelerin iyi geldiği ve tedavisi merak ediliyor. Peki, Bel fıtığına ne iyi gelir? Bel fıtığı tedavisi nasıl yapılır?

22.05.2020Sağlık
Bel ağrısına ne iyi gelir Bel ağrısı nasıl geçer Bel ağrısı nedenleri

Bel ağrısına ne iyi gelir? Bel ağrısı nasıl geçer? Bel ağrısı nedenleri

Dünyada yapılan araştırmalar insanların yüzde 80'inin hayatları boyunca en az bir kez bel ağrısı yaşadığını ortaya koyuyur. Bu sorunu yaşayan vatandaşlar ise bel ağrısına nelerin iyi geleceği konusunda internette araştırma yapıyor. Peki, Bel ağrısına ne iyi gelir? Bel ağrısı nasıl geçer?

22.05.2020Sağlık
Pandemi Döneminde Hareketli Bir Yaşam Sürdürmeye Devam Etmek İçin Öneriler

Pandemi Döneminde Hareketli Bir Yaşam Sürdürmeye Devam Etmek İçin Öneriler

Birçok ülkenin evden çalışma şartını da içerecek şekilde “evde kal” politikalarına bağlı kaldığı bugünlerde, günlük rutinimizin kesintiye uğraması zaman zaman strese ya da endişeye yol açabilir. Çoğumuzun evden çalışmaya alışkın olmadığı düşünüldüğünde, sağlığınıza ayırmanız gereken zamanı ekran karşısında geçirmeye başladığınızı fark edebilirsiniz. Evden çalışma döneminde hareketli bir yaşam sürdürmenin mümkün olduğunu belirten Fitness Eğitmeni Samantha Clayton, aktif olmamızı sağlayacak önerilerini sıraladı.

21.05.2020İyi Yaşam
Kuş Gözlem Kulesi krizi

Kuş Gözlem Kulesi krizi

Sarıyer’deki Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi’ne yapılan kafe tartışmalara neden oldu. Kuş gözlemcileri artık kulede ‘yabancı’ gibi hissettiklerini iddia ederken, yetkililer ‘kule hem kuş gözlemcilerine hem vatandaşlara açık’ diyor.

21.05.2020Gündem
Vücudum en iyi dostum

Vücudum en iyi dostum

Geçen yıl genellikle üzgündüm ve pek yaşamadığım nefret duygularıyla mücadele ediyordum.

15.05.2020Magazin
Evde de aktif, dinamik, heyecanlı

Evde de aktif, dinamik, heyecanlı!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı salı günü kutlayacağız. Bu anlamlı güne yakışır, ‘sporcu gençler’in evde kullanabileceği ekipmanları jürimize sorduk. İşte 10 farklı ürün ve özellikleri.

Uyku saatleri boşa geçen saatler değildir

Uyku saatleri boşa geçen saatler değildir!

Gazeteci ve eski politikacı Arianna Huffington az uyuyup çok çalışmayı başarının anahtarı olarak gören isimlerdendi. Ta ki bir gün bedeni pes edip bir anda yere yığılana kadar... Huffington uykusuzluğu, konuya hem tarihsel açıdan hem de kendi araştırmaları merceğinde baktığı kitabı ‘Uyku Devrimi’nde ele alıyor.

14.05.2020Kitap Sanat
İç Bacak Sıkılaştıran ve Güçlendiren Egzersiz

İç Bacak Sıkılaştıran ve Güçlendiren Egzersiz

Fizyoterapist ve Pilates uzmanı Aylin Uçar'ın sizler için hazırladığı iç bacağı sıkılaştıran ve güçlendiren egzersiz.

12.05.2020Spor Fitness
İç bacak sıkılaştıran ve güçlendiren egzersiz

İç bacak sıkılaştıran ve güçlendiren egzersiz

Fizyoterapist ve Pilates uzmanı Aylin Uçar'ın sizler için hazırladığı iç bacağı sıkılaştıran ve güçlendiren egzersiz.

Pandemi dönemi çocukları ve gençleri nasıl etkiledi

Pandemi dönemi çocukları ve gençleri nasıl etkiledi?

Koronavirüs salgını sürecinde evden dışarı çıkamayan 20 yaş altı gençleri ve çocukları bekleyen en büyük tehlikenin hareketsizlik olduğuna dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Haluk Saçaklı,“Çocukların, televizyon, bilgisayar, internet, ders çalışmak için hareketsiz geçirdikleri süre normalde 6 saatti şimdi uzaktan eğitim ile bu süre en az 12 saat oldu” dedi.

12.05.2020Sağlık
Bilim Kurulu Üyesi Tezerden dikkat çeken açıklamalar

Bilim Kurulu Üyesi Tezer'den dikkat çeken açıklamalar

SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, hastalarıyla temas öncesi ve sonrasında el dezenfektanı kullandığını belirterek, "Bugün elime 40 defa dezenfektan sıkmışımdır ve 4 defa da sabunlu suyla yıkadım. Bunun azı yok belki daha fazlası da olabilir" dedi.

12.05.2020Gündem
Barcelonaya şok İlk antrenmanda sakatlandı

Barcelona'ya şok! İlk antrenmanda sakatlandı

Barcelona'nın Fransız futbolcusu Samuel Umtiti, bireysel antrenmanda sakatlandı.

9.05.2020Futbol
Özge Ulusoydan fit olma tüyoları

Özge Ulusoy'dan fit olma tüyoları

Özge Ulusoy, Instagram takipçileriyle ev karantinasında fit kalmanın tüyolarını vermeye devam ediyor.

2.05.2020Magazin
Antrenman da eve sığar

Antrenman da eve sığar!

Evde temel hareketlerle yapacağınız spor hem bağışıklığınızı arttıracak hem de moralinizi yükseltecek. Üstelik herhangi bir ekipmana da ihtiyacınız yok. İşte uzmanlardan basit antrenman planları, kolay ve faydalı hareket önerileri ve evde spor tüyoları...

Evde aletsiz vücut geliştirme | Bacaklar için ideal program

Evde aletsiz vücut geliştirme | Bacaklar için ideal program

Evde aletsiz yapabileceğiniz spor egzersizleri mi arıyorsunuz? Doğan Öztürk sizler için evde aletsiz yapabileceğiniz bacakları geliştirmek için ideal egzersiz programı hazırladı.

Diego Angelodan Emre Demir itirafı: Bana bacak arası attığında...

Diego Angelo'dan Emre Demir itirafı: 'Bana bacak arası attığında...'

Hes Kablo Kayserispor'un defans oyuncusu Diego Angelo, takım arkadaşları ile ilgili oldukça ilginç bir itirafta bulundu.

29.04.2020Futbol
Tartıştığı eşini ve baldızını bıçakla yaraladı

Tartıştığı eşini ve baldızını bıçakla yaraladı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde C.Y. (37), kendisini aldattığını iddiasıyla tartıştığı eşi Zekiye Zeynep Y. (25) ile olay sırasında evde bulunan ve kendisini engelleme çalışan baldız Hatice Özge Gök'ü bıçakla yaraladı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Zeki Zeynep Y.'nin durumunun ağır olduğu öğrenilirken, şüpheli koca gözaltına alındı.

26.04.2020Dünya
Çocuklarımızı meningokok menenjitten aşı ile korumak mümkün

Çocuklarımızı meningokok menenjitten aşı ile korumak mümkün

Meningokok bakterisinin Türkiye'de her yıl 100 binde 3 ila 4 oranında menenjit ya da meningokoksemi denilen ağır bir hastalık tablosu oluşturduğunu vurgulayan Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 24 Nisan Dünya Menenjit Günü vesilesiyle önemli bilgiler paylaştı.

Bel Fıtığı Nedir Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir

Bel Fıtığı Nedir? Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Bel ağrısı toplumumuzda sıkça görülen ve yakınılan sorunların neredeyse başında geliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç.Dr.Ahmet İnanır bel fıtığı hakkında önemli bilgiler verdi.

21.04.2020İyi Yaşam
Evde nasıl yürüyüş ve koşu yapabilirsiniz

Evde nasıl yürüyüş ve koşu yapabilirsiniz?

Ev içi yürüyüşleri, bahçe içi yürüyüş ve koşuları ile germe egzersizleri sayesinde, evdeki hareketsizlikten kurtulmanın mümkün olduğunu söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Selim Muğrabi, evde spor yapanlara tüyolar verdi.

21.04.2020Sağlık
Koronavirüse karşı solunum egzersizi uygulayın

Koronavirüse karşı solunum egzersizi uygulayın

Koronavirüse karşı en önemli mücadele bölgesinin solunum yolları ve akciğerler olduğuna dikkati çeken Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şadiye Sarataş, “Solunum egzersizleri COVID-19 geçiren hastalarda nefes darlığını azaltır, yaşam kalitesini arttırır, kaygı ve depresyonu engellemede yardımcı olur. Bu 4 solunum egzersizini sırayla toplamda 10 dakika olmak üzere günde 3-4 kez tekrarlayabilirsiniz” dedi.

20.04.2020Sağlık
Yorgunluğun Yol Açtığı Problemler İle Baş Etmenin Yolları

Yorgunluğun Yol Açtığı Problemler İle Baş Etmenin Yolları

Yaygın problemlerden biri olan yorgunluk, fiziksel, duygusal ve/veya zihinsel kaynaklı olabilir. Nörolog Meliha Aydın yorgunluğun yol açabileceği nörolojik problemlere değindi ve yorgunlukla nasıl baş edilir sorusunun cevabını verdi.

17.04.2020İyi Yaşam
Veteriner hekim adaylarının el becerileri simülatör yardımıyla gelişecek

Veteriner hekim adaylarının el becerileri simülatör yardımıyla gelişecek

Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Düzler öncülüğünde, öğrencilerin hayvanların üzerinde uygulama yapmadan önce el becerilerini geliştirecek simülatör tasarlandı.

17.04.2020Teknoloji
Kayserideki hayvanat bahçesinde koronavirüs önlemleri

Kayseri'deki hayvanat bahçesinde koronavirüs önlemleri

KAYSERİ'de koronavirüs salgını nedeniyle ziyarete kapatılan hayvanat bahçesi, her gün dezenfekte ediliyor.

17.04.2020Gündem
Nurgül Yeşilçay hem spor hem temizlik yaptı

Nurgül Yeşilçay hem spor hem temizlik yaptı

Nurgül Yeşilçay, Instagram hesabında eğlenceli bir paylaşım yaptı. Ünlü oyuncu takipçilerine evlerini temizlerken yapabilecekleri spor hareketlerini gösterdi.

10.04.2020Magazin
Manisadaki vahşette beklenen sonuç belli oldu

Manisa'daki vahşette beklenen sonuç belli oldu!

Manisa'nın Soma ilçesinde Sevişler Baraj Gölü ile Aydıncık Baraj Göleti çevresinde bulunan erkeğe ait parçalanmış insan uzuvlarının İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki DNA testi tamamlandı. Cesedin tahmin edildiği gibi Özcan Eren'e (22) ait olduğu tespit edildi.

9.04.2020Gündem
Yarısı erkek yarısı dişi bir arı keşfedildi

Yarısı erkek yarısı dişi bir arı keşfedildi

Sciencealert sitesinin haberine göre, yarı erkek yarı dişi arı, Cornell Üniversitesinde görevli böcek bilimci Erin Krichilsky ve ekibi tarafından Panama'da Barro Colorado Adası'nda ormanlık alanda bulundu.

3.04.2020Teknoloji
Evde spor yaparken nelere dikkat etmeliyiz

Evde spor yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle sağlıklı yaşam için egzersizle birlikte, dengeli bir beslenme modelini uyguluyor olmaya ve uyku saatlerinizin hem yeterli hem de düzenli saatler arasında olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu üç sağlıklı yaşam rutini de, kendi içerisinde dengede olmalıdır. Kendinizi zinde/enerjik hissetmek, bağışıklığınızı güçlü tutmak ve hastalıklara karşı dirençli olmak için bu denge önemlidir.

2.04.2020Evdehayat

Evde Yapacağınız Egzersizlerle Koronavirüsten Korunmak Mümkün mü?

Hareketsiz geçen 7-14 günlük dönem içinde vücuttaki kas hacminin yüzde 10 oranında azaldığını ifade eden Doç. Dr. Kerem Alptekin, evde 1 saat aralıklarla 5 dakika yürümenin derin bel kaslarını çalıştırdığını belirterek, korona virüsle mücadelede bağışıklık sistemini güçlendiren egzersizler hakkında bilgi verdi.

2.04.2020İyi Yaşam
Evi spor salonuna çevirelim

Evi spor salonuna çevirelim

Kitap yazarı ve sertifikalı eğitmen Doris Hofer, “Fit olmak için spor salonuna gitmenize gerek yok” diyor ve ekliyor: “Başlamak için bir yoga matı veya evdeki halı yeterli.

2.04.2020Magazin
Cani veteriner olayında şok detaylar ‘Bir ceset suda ne kadar sürede bozulur

Cani veteriner olayında şok detaylar! ‘Bir ceset suda ne kadar sürede bozulur'

Manisa'nın Soma ilçesindeki Sevişler Baraj Gölü ile Aydıncık Baraj Göleti'nde bulunan ve Özcan Eren'e (22) ait olduğu düşünülen ceset parçalarının İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki DNA testi incelemesi sürürken, cinayete ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Cinayeti itiraf eden veteriner hekim Mehmet Tahta'nın, bilgisayarında jandarmanın yaptığı incelemede ‘bir ceset suda ne kadar sürede bozulur' konusunda arama yaptığı bilgisine ulaşıldı.

31.03.2020Gündem
Manisadaki korkunç cinayet böyle çözüldü

Manisa'daki korkunç cinayet böyle çözüldü!

Manisa'nın Soma ilçesinde Özcan Eren'in öldürülmesi olayı, zanlının aileye gönderdiği fidye mektubundaki "amca" detayıyla aydınlatıldı.

31.03.2020Gündem
World of Warships oyuncularına karantina desteği

World of Warships oyuncularına 'karantina' desteği

Wargaming, dünya çapında yaşanan koronavirüs salgınından dolayı eve kapanmak zorunda kalan oyuncularına destek olmak için spor ve yemek programı paylaşıyor. Eve kapanan insanların ruh sağlıklarını korumaları için birçok aktivite yapmaları öneriliyor. World of Warships oyuncuları için paylaşılan programlar ise oyunculara birçok konuda yardımcı olacak.

31.03.2020Teknoloji
Oturmak yok bacaklar çalışsın

Oturmak yok bacaklar çalışsın

Bacak egzersizleri, diz eklemlerinin sağlığı açısından büyük önem taşır.

31.03.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Kintsugi: Kırıklara altın tozu

Hani şarkıda diyor ya: “Bazen de tam ortadan kırılmayı / yere düşen camlar gibi dağılmayı” diye.

4.05.2020

FOMO mecburen bitti, sıradaki ne?

New York Times’dan Ruth La Ferla yazmış, “Artık FOMO bitti, JOLGO var” diye.

24.04.2020

Koronavirüs salgını ve bel fıtığı cerrahisi

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası sosyal ve çalışma hayatımız, alışveriş alışkanlıklarımız, hatta sağlığa bakışımız...

18.04.2020

Otururken diz ağrısı neden olur?

Oturma pozisyonunda iken dizinizde ağrı hissetmenizin belirli nedenleri olabilir. Bu yazımızda diz ağrısının neden kaynaklı olabileceği hakkında bilgiler paylaşacağız.

17.04.2020

Estetikte yağ enjeksiyonu kullanımı

Günümüzde en çok tercih edilenler ise yüz, el, kalça ve göğüs bölgeleridir.

13.04.2020

En güzel bacaklı monşerin hatıraları

CEM Duna, Türkiye’nin bugün “Monşer” diye küçümsenen diplomatlar kuşağının en parlak isimlerinden biri...

5.04.2020