Bir Kurban Bayramı klasiği! Acemi kasaplar hastaneye akın etti

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 16, 2024 08:30

Kurban keserken kendini yaralayanlar her bayram hastanelerin yolunu tutuyor. Bu bayram da manzara değişmedi. Aciller acemi kasaplarla dolup taştı. Konya'da ise sahiplerinin elinden kaçan kurbanlık boğa, önce ahırın damına, ardından bitişikteki evin çatısına çıktı.

Haberin Devamı

Kayseri'de bayram namazının kılınmasının ardından vatandaşlar kurbanlarını kesmeye başladı. Kurban keserken kazara kendilerini yaralayan vatandaşlar da hastaneye akın etti. Kendi araçları ve ambulanslar ile hastaneye gelen kasaplar, tedavi altına alındı. Yaralanan bazı vatandaşlar başlarına gelen olayı gülerek anlatırken, bazıları da kurban yerine kendilerini kestiklerini dile getirdi.

Bir Kurban Bayramı klasiği Acemi kasaplar hastaneye akın etti

ERZİNCAN’DA ACEMİ KASAPLAR HASTANENİN YOLUNU TUTTU

Erzincan’da Kurban Bayramı’nın ilk gününde sabah kılınan bayram namazının ardından kurbanlıklarını kesmeye çalışan acemi kasaplar kendilerini kesti. Hastaneler yine acemi kasapların akınına uğradı. Kent merkezi, ilçe, belde ve köylerde satın aldıkları kurbanlıkları kendileri kesmeye çalışan, kesime yardımcı olan vatandaşlar kesici aletler ile veya hayvanın vurması sonucu yaralandı. Özellikle el, ayak ve bacak bölgelerinden bıçakla yaralandıkları görülen acemi kasaplar, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile özel hastaneye akın etti. Acil servislerde müdahaleleri yapılan acemi kasaplar taburcu olduktan sonra yeniden kurbanlıklarını pay etmeye gitti. Hastaneye gelenler arasında durumu ağır olan yaralının bulunmadığı öğrenildi.

Haberin Devamı

Bir Kurban Bayramı klasiği Acemi kasaplar hastaneye akın etti

ÜZERİNE HAYVAN DEVRİLENLER DE OLDU

Samsun'da bayram namazının ardından kurban kesmek için kolları sıvayan vatandaşlar, çok geçmeden soluğu acil servislerde aldı. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisine gelen acemi kasaplardan kimisi üzerine hayvan devrilmesi sonucu bacağı kırarken kimisi ise iple veya bıçakla kendini yaraladı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan onlarca vatandaş hastanedeki tedavilerinin ardından tekrar kurban kesim yerlerine giderek, yarım bıraktıkları işe yetişmeye çalıştı. Acemi kasaplardan kimisi hayvanı tutarken yara aldığını belirtirken kimisi ise kesim aşamasında kendini yaraladığını ifade etti.

Haberin Devamı

Haberin Devamı

KAÇAN BOĞA, BİNANIN ÇATISINA ÇIKTI

KONYA'nın Kadınhanı ilçesinde sahiplerinin elinden kaçan kurbanlık boğa, önce ahırın damına, ardından bitişikteki evin çatısına çıktı. Daha sonra ahırın damından atlayıp kaçmaya devam eden boğa sahiplerinin takibi sonucu güçlükle yakalanırken, yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Bir Kurban Bayramı klasiği Acemi kasaplar hastaneye akın etti

ATAŞEHİR'DE KAÇAN KURBANLIK VATANDAŞLARA ZOR ANLAR YAŞATTI

İstanbul Ataşehir'de sahiplerinden kaçan kurbanlık dana ortalığı birbirine kattı. Sahiplerinin uzun uğraşları sayesinde dana sakinleştirilerek götürüldü.

Olayla ilgili konuşan Ahmet Kaan, "Hayvanı sabah bahçeye almaya çalışıyorlardı. Hayvan birdenbire kaçtı. Arabalara vurdu. Motoru devirdi. En son burada direğe bağladılar. Bir ara hayvanı elektrik çarptı. Durum böyle. Ne diyeyim Allah kolaylık versin." dedi.

Haberin Devamı

Haberin Devamı

KURBANLIĞI YAKALAMAK İSTERKEN AYAK BİLEĞİNİ KIRDI

SULTANGAZİ'de bir kişi kesmeye çalıştığı 750 kiloluk kurbanın boynuz darbesiyle ayağından yaralandı.

Bir Kurban Bayramı klasiği Acemi kasaplar hastaneye akın etti

Yaralanan vatandaş, "Ben böyle acı görmedim" dedi. Bir başka kişi ise, kaçan kurbanlığı iple yakalamak isterken düşüp ayak bileğini kırdı.

DALGA GEÇİYORDUM, BENİM BAŞIMA DA GELDİ

AKSARAY'da kurban keserken elini kesip, hastanelik olan Mustafa Akbaş (60), "Elini kestirenlerle dalga geçiyordum. Benim başıma da geldi" dedi. Erkan ALTUNTAŞ/AKSARAY, DHA

Bir Kurban Bayramı klasiği Acemi kasaplar hastaneye akın etti

BOĞA MEZARLIĞA DALDI: İKİ KİŞİYİ YARALADI

Kurban Bayramı'nın ilk gününde kesim için alana götürülmek istenen kurbanlık boğa, sahibinin elinden kaçtı. Dakikalarca kovalanan kurbanlık en sonunda Kulaksız Mezarlığı'na daldı. İçerideki çiçek satıcısı kadını ve mendil satan bir çocuğu yaralayan boğa ardından mezarın üstüne çıktı.

Bir Kurban Bayramı klasiği Acemi kasaplar hastaneye akın etti

Sahibinin ihbarı üzerine olay yerine belediye ekibi sevk edildi. İki kişinin yaralanması nedeniyle de gelen sağlık ekipleri, yaralıları ambulansla çevredeki hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı. Polis ekipleri, belediye ekibi ve vatandaşlar ise kızgın boğayı zapt etmeye çalıştı. Ancak boğa bir türlü etkisiz hale getirilemeyince devreye belediye ekibi girdi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!