EKSTRA
MENÜ

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 237 haberi bulunmuştur.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn Haberleri

Salgınlara karşı Yapay Zeka Merkezi kurdular

Salgınlara karşı "Yapay Zeka Merkezi" kurdular!

Almanya salgınlarla mücadele edebilmek için Yapay Zeka Merkezi kurdu. Robert Koch Enstitüsü'nün Wildau kentinde kurduğu merkez, birkaç ay içinde kullanıma hazır hale gelecek.

18.02.2021Dünya
Dünya adını Trump sayesinde duymuştu... Kovid-19 tedavisinde Monoklonal antikor mucizesi

Dünya adını Trump sayesinde duymuştu... Kovid-19 tedavisinde 'Monoklonal antikor' mucizesi

Monoklonal antikorların adını ilk olarak eski ABD Başkanı Donald Trump koronavirüse yakalandığında uygulanan çoklu tedavi kokteylinde duymuştu. Almanya'da uygulanmaya başlayacak olan bu antikor tedavisi salgınla mücadele konusunda büyük umut sağlıyor.

30.01.2021Dünya
Almanya’da son 24 saatte 839 kişi Kovid-19’dan hayatını kaybetti, sağlık bakanı açıklama yaptı

Almanya’da son 24 saatte 839 kişi Kovid-19’dan hayatını kaybetti, sağlık bakanı açıklama yaptı

Almanya’da yeni tip koronavirüs salgınında son 24 saatte 839 kişinin virüs nedeniyle ölmesiyle toplam can kaybı 55 bin 752’ye çıktı.

29.01.2021Dünya
‘Yüzyılın salgınından çıkış yolu başladı’

‘Yüzyılın salgınından çıkış yolu başladı’

Aşı kampanyasının sorunlu ilerlediğini kabul eden Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, “Ama yüzyılın salgınından çıkış yolu başladı” dedi.

29.01.2021Avrupa
Aşı zirvesi istedi

Aşı zirvesi istedi

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, eyalet başbakanları ve ilaç şirketleriyle özel bir aşı zirvesi istedi.

28.01.2021Avrupa
AB’de aşı kavgası

AB’de aşı kavgası

Avrupa Birliği’nde aşı krizi yaşanıyor. Cuma günü Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) AstraZeneca aşısına onay vermesi beklenirken, şirketin vadettiği miktarda aşı veremeyeceğini açıklaması Avrupa ülkelerinde isyana yol açtı.

26.01.2021Avrupa
Almanya koronavirüs ile mücadele için antikor ilacı satın aldı

Almanya koronavirüs ile mücadele için antikor ilacı satın aldı

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında 200 bin doz antikor ilacı satın alındığını bildirdi.

24.01.2021Dünya
‘Biraz daha dişimizi sıkalım’

‘Biraz daha dişimizi sıkalım’

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, alınan sıkı önlemler sonucu koronavirüste hafif olumlu bir eğilim elde edildiğini söylerken, Prof. Lothar Wieler ise “Eğer kararlı devam edersek, başarırız. Biraz daha dişimizi sıkalım” dedi.

22.01.2021Avrupa
Almanya Sağlık Bakanı Spahn: Kovid-19 aşısı yaptırmak toplumsal bir görevdir

Almanya Sağlık Bakanı Spahn: Kovid-19 aşısı yaptırmak toplumsal bir görevdir

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, koronavirüs aşısı eleştirileri konusunda hükümetin tutumunu savundu ve Kovid-19 aşısı yaptırmanın 'toplumsal bir görev' olduğunu söyledi.

13.01.2021Dünya
Almanya’da herkese yetecek kadar aşı olacak

Almanya’da herkese yetecek kadar aşı olacak

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, günlerdir aşı yetersizliği nedeniyle eleştirilerin hedefinde. Berlin’de aşı durumu üzerine bir basın toplantısı düzenleyen Spahn, soruları yanıtladı.

6.01.2021Avrupa
Almanya kısıtlamaları uzatacak mı Kritik gün

Almanya kısıtlamaları uzatacak mı? Kritik gün

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyalet liderleri tarafından Salı günü düzenlenecek olan toplantıda Almanya’da 10 Ocak’ta bitmesi planlanan korona virüs (Covid-19) kısıtlamalarının uzatılması bekleniyor.

3.01.2021Dünya
Almanlar 2021 için karamsar

Almanlar 2021 için karamsar

Koronavirüs tüm dünyada hayatı alt üst etti. Aşı kampanyasının başlaması salgının yenileceği umutlarını artırdı. Ancak Almanların büyük çoğunluğu gelecek yıl salgının büyük ölçüde frenleneceği karamsar.

29.12.2020Avrupa
Spahn, Merkel’i solladı

Spahn, Merkel’i solladı

Almanya’da Kantar adlı araştırma şirketinin yaptığı çalışma, yüzde 52 puanla Sağlık Bakanı Jens Spahn’ı en sevilen politikacı olduğunu ortaya koydu.

27.12.2020Avrupa
Almanya aşılamaya bugün başlıyor

Almanya aşılamaya bugün başlıyor

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Türk bilim insanları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucusu olduğu Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech ile Amerikan ilaç şirketi Pfizer’ın yeni tip koronavirüse karşı geliştirdiği aşı ile bugün başlanacak aşılama sürecine ülkesinin hazır olduğunu söyledi.

26.12.2020Avrupa
Aşı kampanyasında görev yapacak 6 bin 500 asker daha

Aşı kampanyasında görev yapacak 6 bin 500 asker daha

Avupa’da pazar günü koronavirüse karşı aşı kampanyası başlıyor. Aşı dozları AB ülkelerine doğru yola çıktı. Almanya aşı kampanyasında görev yapacak asker sayısını 6 bin 500 daha artırdı.

23.12.2020Avrupa
Son dakika: Prof. Dr. Uğur Şahinden ferahlatan açıklama: Mutasyona uğramış yeni tür üzerinde...

Son dakika: Prof. Dr. Uğur Şahin'den ferahlatan açıklama: Mutasyona uğramış yeni tür üzerinde...

Mutasyona uğrayan koronavirüs ile ilgili son dakika haberleri yakından takip edilirken, Prof. Dr. Uğur Şahin'den yüreklere su serpen bir açıklama geldi. Amerikan ilaç devi Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşıya Avrupa Birliği tarafından onay verilmesinden kısa bir süre sonra Bild TV'ye konuşan Prof. Dr. Şahin, geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan virüste de etkili olacağını ifade etti. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, İngiltere'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzde 70 daha hızlı yayılan bir türüne ilişkin endişe edilecek bir durum olmadığını belirterek, bunun virüs evriminin normal bir parçası olduğunu açıkladı.

22.12.2020Dünya
Son dakika.. Koronavirüs mutasyona uğradı haberi panik yarattı.. Ülkeye uçuşlar durdu.. Aşılar etkili olacak mı

Son dakika.. Koronavirüs mutasyona uğradı haberi panik yarattı.. Ülkeye uçuşlar durdu.. Aşılar etkili olacak mı?

Son dakika haberler...İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede daha hızlı yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bir türünün ortaya çıktığını ve yüzde 70 daha hızlı yayıldığını aktardı. Virüsün yayılmasını önlemek için başkent Londra dahil, Güneydoğu İngiltere'nin birçok bölgesinde yeni, daha sıkı önlemler altına alındı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ise, İngitere’de ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonuyla ilgili olarak yetkililerle 'yakın temasta' olduklarını açıkladı. Öte yandan Hollanda, Fransa, İtalya ve Belçika, Birleşik Krallık'a yapılacak tüm uçuşları askıya aldı. İspanya'dan da benzer bir karar gelmesi bekleniyor. Bulgaristan ve İrlanda da İngiltere'yle yolcu trafiğini geçici olarak durdurdu. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, ülkede henüz yeni tür koronavirüs görülmediğini belirterek, İngiltere'nin yanı sıra Güney Afrika ile de seferlerin durdurulduğunu açıkladı. Uzmanlar bu kısıtlamaların virüsün geçirdiği yeni mutasyonun Avrupa geneline yayılmasını engellemek için uygulandığını aktardı. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığını bildirdi.

21.12.2020Dünya
Mutasyon kâbusu Almanya’ya da mı sıçradı

Mutasyon kâbusu Almanya’ya da mı sıçradı!

İngiltere’de koronavirüsün mutasyona uğradığı tanısı üzerine Avrupa alarma geçti. Pazar gece yarısından itibaren İngiltere’den Almanya’ya uçuş yasağı getirildi. Yasak öncesi gelen yolcular havaalanlarında bekletiliyor.

21.12.2020Avrupa
Spahn: ‘Covid-19 mutasyonunun aşıya etkisi yok’

Spahn: ‘Covid-19 mutasyonunun aşıya etkisi yok’

İngiltere’de keşfedilen mutasyona uğramış ve daha hızlı yayılan Covid-19 türü nedeni ile Avrupa’da birçok ülke önlemleri sıkılaştırırken, aşıların virüsün yeni türüne karşı etkili olup olmayacağı tartışması başladı. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, mutasyon geçirmiş yeni Covid-19 türünün aşı üzerinde bir etkisinin olmadığını ifade etti.

21.12.2020Avrupa
Son dakika...Avrupada mutasyon paniği

Son dakika...Avrupa'da mutasyon paniği!

Son dakika haberleri...İngiltere'de koronavirüsün mutasyona uğrayıp daha bulaşıcı bir hale gelmesinin ardından, ülkeler İngiltere'ye uçuşları durdurma kararı aldı. İngiliz yetkililer, virüsün bulaşma hızının ciddi ölçüde arttığını ifade etti. Bilim insanları benzer mutasyonların diğer ülkelerde de görülebileceğine dikkat çekti. Durumun kötüye gitmesi halinde İngiltere ile hava ve deniz ulaşımı tamamen kesilebilir. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Rusya, İsviçre, Hollanda ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığını belirtti. Ayrıca halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacağı ve karantina kuralları uygulanacağı açıklandı. Fransa Sağlık Bakanı virüsün mutasyona uğramış yeni türünün ülkede dolaştığından şüphelendiklerini söyledi.

21.12.2020Dünya
Koronavirüs mutasyonu nasıl meydana geliyor

Koronavirüs mutasyonu nasıl meydana geliyor?

İngiltere'de mutasyona uğrayan yeni koronavirüsün tespit edilmesiyle Noel kutlamaları öncesi kısıtlamalar artırıldı, Türkiye dahil birçok ülke İngiltere'den seyahatleri yasakladı.

21.12.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Mutasyona uğrayan koronavirüs birçok ülkede daha görüldü

Son dakika haberi: Mutasyona uğrayan koronavirüs birçok ülkede daha görüldü

Son dakika haberi... Dünya koronavirüsle mücadelede aşının bulunmasıyla umutlanırken, Birleşik Krallık'tan gelen 'mutasyon' haberi dünya medyasının gündemine oturmuş durumda. Avrupa ülkeleri Britanya ile uçuşları askıya alırken, en az beş ülkede daha mutasyona uğrayan koronavirüs vakası tespit edildi. Birleşik Krallık'tan gelen koronavirüs tablosu ise durumun vahametini ortaya koydu.

20.12.2020Dünya
Aşıda öncelik 80 yaş üstünün

Aşıda öncelik 80 yaş üstünün!

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn aşı düzenlemesini imzaladı ve kime ne zaman aşı sırası geleceğini kamuoyuna açıkladı.

18.12.2020Avrupa
Almanya aşılamaya 27 Aralık’ta başlamayı planlıyor

Almanya aşılamaya 27 Aralık’ta başlamayı planlıyor

Almanya’da koronavirüse karşı aşılamaya 27 Aralık’ta başlanması planlanıyor.

17.12.2020Avrupa
Almanya Kovid-19a karşı aşılamaya 27 Aralıkta başlamayı planlıyor

Almanya Kovid-19'a karşı aşılamaya 27 Aralık'ta başlamayı planlıyor

Almanya'da yeni tip koronavirüse karşı aşılamaya 27 Aralık'ta başlanması planlanıyor.

17.12.2020Dünya
Almanya koronavirüse karşı aşılamaya 27 Aralıkta başlamayı planlıyor

Almanya koronavirüse karşı aşılamaya 27 Aralık'ta başlamayı planlıyor

Almanya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılamaya 27 Aralık'ta başlanması planlanıyor.

16.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Avrupada aşı müjdesi

Son dakika haberi: Avrupa'da aşı müjdesi

Almanya yoğun baskılar üzerine koronavirüse karşı aşı izninin erken çıkmasını hedefliyor. Sağlık Bakanı Jens Spahn, "hedef Noel'den önce aşı izninin çıkması" dedi. Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) koronavirüse karşı 23 Aralık tarihinde aşı iznini vereceği bildirildi.

15.12.2020Dünya
Almanya Sağlık Bakanı Spahn, Kovid-19 aşısına Noelden önce onay beklediklerini söyledi

Almanya Sağlık Bakanı Spahn, Kovid-19 aşısına Noel'den önce onay beklediklerini söyledi

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, 24 Aralık’ta başlayacak Noel Bayramı’ndan önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için Avrupa İlaç Ajansından (EMA) onay beklediklerini söyledi.

15.12.2020Dünya
Avrupa’da aşı müjdesi: İlk aşılama 26 Aralık’ta

Avrupa’da aşı müjdesi: İlk aşılama 26 Aralık’ta

Almanya yoğun baskılar üzerine koronavirüse karşı aşı izninin erken çıkmasını hedefliyor. Sağlık Bakanı Jens Spahn, “Hedef Noel’den önce aşı izninin çıkması” dedi. Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) koronavirüse karşı 23 Aralık tarihinde aşı iznini vereceği bildirildi.

15.12.2020Avrupa
Avrupa’da aşı müjdesi: Yılbaşından önce...

Avrupa’da aşı müjdesi: Yılbaşından önce...

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) koronavirüse karşı aşı onay tarihini bir hafta öne aldı. 29 Aralık yerine 23 Aralık’ta aşıya onay vereceği bildirildi. EMA’nın vereceği iznin koronaya karşı acil değil, düzenli ilk aşı izni olacağı vurgulandı.

15.12.2020Avrupa
Bir günde 500 kişi daha hayatını kaybetti

Bir günde 500 kişi daha hayatını kaybetti

Almanya’daki Robert Koch Enstitüsü korona vakalarını açıkladı. Enstitünün verdiği rakamlara göre son 24 saat içinde 500 kişi daha hayatını kaybetti. Son bir gün içinde ölenlerle birlikte can kaybı 22 bin 475’e yükseldi.

15.12.2020Avrupa
‘27 AB ülkesi aynı anda aşıya ulaşacak’

‘27 AB ülkesi aynı anda aşıya ulaşacak’

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Avrupa Birliği (AB) dayanışması çerçevesinde, üye ülkelerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına aynı anda erişeceğini söyledi.

2.12.2020Avrupa
Aşı merkezleri aralık ortasında hazır

Aşı merkezleri aralık ortasında hazır

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, aşı merkezlerinin aralık ayı ortasında hazır olacağını açıkladı. Spahn ancak aşının henüz hazır olmadığını, ocak ayında aşıya başlanabileceğini kaydetti.

1.12.2020Avrupa
Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı

Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı

Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün başta imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) olmak üzere yoğunlaşan veri takvimi ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili gelişmeler yatırımcıların odağında yer alıyor.

1.12.2020Ekonomi
Almanya, Ulusal Sağlık İhtiyat Programı’nı hayata geçirecek

Almanya, Ulusal Sağlık İhtiyat Programı’nı hayata geçirecek

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, koronavirüs salgınının ardından, gelecek yıl Ulusal Sağlık İhtiyat Programı’nın hayata geçirileceğini söyledi.

30.11.2020Avrupa
ABD’de Pfizer/BioNTech aşının ilk parti dağıtımına başlandı

ABD’de Pfizer/BioNTech aşının ilk parti dağıtımına başlandı

United Havayolları, ABD'li ilaç firması Pfizer ile BioNTech ortaklığında koronavirüs karşı geliştirilen aşısının ilk partilerini soğutulmuş özel çantalarda ABD içinde charter uçuşlarıyla dağıtımına başlandığı açıklandı.

28.11.2020Dünya
Almanya’da ‘Enfeksiyon Koruma Yasası’ Meclis’ten geçti

Almanya’da ‘Enfeksiyon Koruma Yasası’ Meclis’ten geçti

Almanya’da koronavirüsle mücadelede hükümetin daha hızlı hareket etmesini sağlayacak Enfeksiyon Koruma Yasası’nda değişiklik yapılmasına ilişkin tasarı Federal Meclis’ten geçti.

19.11.2020Avrupa
Aşı çıkmadan dağıtım kavgası başladı

Aşı çıkmadan dağıtım kavgası başladı

Prof. Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci’nin geliştirdiği aşının ‘koronaya karşı yüzde 90’ın üzerinde başarılı’ açıklaması üzerine aşı paylaşımı kavgası çıktı. Aşıya ABD şirketi Pfizer’ın ortak olması nedeniyle ABD’ye öncelik verileceği korkusu yaşanıyor. Bu tartışmalar sürerken BioNTech’ten açıklama geldi. Mali İşler Başkanı Sierk Pötting, “Biz Pfizer ile aşının eşit ve adil dağılımı üzerine anlaştık. Belirli ülkelere aşının daha fazla dağıtımına karşıyız” dedi.

11.11.2020Avrupa
Almanya, ABnin Kovid-19 aşısı için BioNTech-Pfizer şirketleriyle yakında anlaşmaya varmasını bekliyor

Almanya, AB'nin Kovid-19 aşısı için BioNTech-Pfizer şirketleriyle yakında anlaşmaya varmasını bekliyor

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Avrupa Birliği'nin (AB), Alman BioNTech ve Amerikan ortağı Pfizer ile yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirmekte olduğu potansiyel aşının tedariki konusunda yakında nihai anlaşma yapmasını beklediğini söyledi.

10.11.2020Ekonomi
Dünyanın umudu oldu

Dünyanın umudu oldu

Almanya’nın Mainz kentinde kurulu Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’nin başında bulunduğu BioNTech ile Amerikan ilaç devi Pfizer’in geliştirdiği aşıda yüzde 90’ın üzerinde başarı elde edildiği haberi, koronavirüsten bunalan dünyayı bir anda umutlandırdı.

10.11.2020Avrupa
Almanya’da 13 bin 363 yeni koronavirüs vakası

Almanya’da 13 bin 363 yeni koronavirüs vakası!

Almanya’da son 24 saatte 13 bin 363 yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildi.

9.11.2020Dünya
Almanya nüfusunun yüzde 40’ı riskli grupta

Almanya nüfusunun yüzde 40’ı riskli grupta

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, nüfusun yüzde 40’ının koronavirüse karşı riskli grupta olduğunu açıkladı. Spahn vakaların bu hızla artmaya devam etmesi durumunda sağlık sisteminin zorlanacağı uyarısında bulundu.

9.11.2020Avrupa
‘Virüsün merhametine kalamayız’

‘Virüsün merhametine kalamayız’

Kovid-19 hastalığını yenen Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında salgınla ilgili son durum ve salgının yarattığı krizle ilgili bilgi verdi.

3.11.2020Avrupa
Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer karantinaya girdi

Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer karantinaya girdi

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer’in, yakın çevresindeki bir kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle önlem amaçlı karantinaya alındığı bildirildi.

2.11.2020Avrupa
Almanya’da yoğun bakım korkusu

Almanya’da yoğun bakım korkusu!

Salgınla mücadele kapsamında kısmen kapanan Almanya’da yoğun bakım yetersizliği endişesi yaşanıyor. Berlin’de yoğun bakım yataklarının yüzde 86’sı şimdiden dolarken, önümüzdeki iki üç hafta içinde yoğun bakım istasyonlarında boş yatağın kalmayacağı korkusu başladı. Aynı şekilde Bremen’de de yoğun bakım istasyonlarının yüzde 83’ünün şimdiden dolu olduğu belirtiliyor.

2.11.2020Avrupa
Spahn’ın eşi de pozitif çıktı

Spahn’ın eşi de pozitif çıktı

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın ardından eşinin de korona testi pozitif çıktı.

23.10.2020Avrupa
Son dakika haberler: Berlin’deki müzelere kim saldırdı Baş şüpheli Türk aşçı Atilla... Bergama komplosu

Son dakika haberler: Berlin’deki müzelere kim saldırdı? Baş şüpheli Türk aşçı Atilla... Bergama komplosu

Türkiye’den götürülen antik eserlerin de sergilendiği Berlin’in Bergama Müzesi’nde yağlı bir sıvıyla saldırı düzenlendi. Gelen son dakika haberine göre, en az 70 tarihi eser zarar gördü. Basın olayla ilgili ‘O müzede şeytanın tahtı var. Orada insanlar kurban ediliyor’ dediği için komplo teorisyeni Atilla Hildmann’a işaret etti.

22.10.2020Dünya
Almanya Sağlık Bakanı Spahn, Kovid-19’a yakalandı

Almanya Sağlık Bakanı Spahn, Kovid-19’a yakalandı

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.

21.10.2020Avrupa
Son dakika... Almanya Sağlık Bakanı koronavirüse yakalandı

Son dakika... Almanya Sağlık Bakanı koronavirüse yakalandı

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.

21.10.2020Dünya
‘Grip aşısı olun Kendinizi koruyun’

‘Grip aşısı olun! Kendinizi koruyun!’

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Robert Koch Enstitüsü ve sağlık yetkilileriyle yaptığı basın toplantısında “Grip aşısı olun. Kendinizi, başkalarını ve sağlık sistemimizi koruyun” çağrısı yaptı.

14.10.2020Avrupa