MENÜ

Jens Spahn

Jens Spahn ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jens Spahn haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 152 Jens Spahn haberi bulunmuştur.

Jens Spahn Haberleri

Doktor kontrollerini ihmal etmeyin

Doktor kontrollerini ihmal etmeyin!

Koronavirüs korkusu insanların düzenli doktor kontrollerini de ihmal etmesine yol açtı. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Tabipler Birliği doktor kontrollerini ihmal etmenin hayati tehlikelere yol açtığı uyarısında bulundu.

27.05.2020Avrupa
Trumpa o ülkeden destek: DSÖ soruşturulsun

Trump'a o ülkeden destek: 'DSÖ soruşturulsun'

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, ABD Başkanı Donald Trump’ın Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) yönelik eleştirisini destekleyerek “DSÖ’ye verilen paranın nereye gittiğini bulmamız gerek” açıklamasını yaptı.

25.05.2020Dünya
Hükümete ‘Geç kaldın’ suçlaması

Hükümete ‘Geç kaldın’ suçlaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kovid-19 salgınıyla ilgili 18 Mart televizyon konuşmasında halka “Durum çok ciddi, siz de ciddiye alın” sözleriyle seslenip, uyarılarda bulundu. Ancak ortaya atılan iddialara ve belgelere göre, Merkel, bu uyarı için 78 gün geç kaldı. Welt am Sonntag Gazetesi’nin ve BR’nin haberine göre ‘Uluslararası Erken Uyarı Sistemi’ ProMED’in 31 Aralık’ta Almanya’yı Çin’deki salgınla ilgili uyardı.

17.05.2020Avrupa
Merkel hükümetine övgü yağdırdı

Merkel hükümetine övgü yağdırdı

"Tüm hükümet, Sağlık Bakanı ve Ekonomi Bakanı da, Başbakan Merkel de şu sıralar çok iyi iş yapıyor.” Başbakan Angela Merkel de, Federal Maliye Bakanı Peter Altmaier de, Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn da Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU). Koronavirüs krizinin aşılması için alınan önlemlere ve CDU’lu politikacılara övgüler yağdıran kim?Almanya’nın eski Başbakanı ve Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) eski Genel Başkanı Gerhard Schröder.

16.05.2020Avrupa
‘Maske sıkıntısı kalmadı’

‘Maske sıkıntısı kalmadı’

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn başlangıçta yaşadıkları maske sıkıntısı sorununun artık kalmadığını, yeteri kadar maske stokladıklarını duyurdu.

13.05.2020Avrupa
Hastaneler de devlet yardımı istiyor

Hastaneler de devlet yardımı istiyor

Almanya’da hastaneler de korona krizi nedeniyle devlet yardımı istiyor. Aksi takdirde hastanelerin sonbaharda mali darboğaza gireceği belirtildi.

12.05.2020Avrupa
Merkel’den maske uyarısı: Cesaret denemesi

Merkel’den maske uyarısı: Cesaret denemesi

CDU Parti Meclisi toplantısına telekonferansla katılan Başbakan Angela Merkel, hafta sonu alışveriş yerlerindeki görüntülere karşı önemli uyarılarda bulundu.

11.05.2020Avrupa
Mesafeyi aştı, gözaltına alındı

Mesafeyi aştı, gözaltına alındı

Bir Alman aile tarafından evlatlık olarak yetiştirilen Attila Hildmann, Almanya’nın yıldız vegan aşçısı. Kitapları çok satanlar listesinde yer alan Attila Hildmann’ın 2012’de ‘Vegan for Fun’ (Zevk İçin Vegan) adlı kitabı Almanya Vejetaryenler Birliği tarafından ‘Yılın Kitabı’ ödülünü aldı. Başkent Berlin’de iki vegan büfe işleten Attila Hildmann, aykırı çıkışlarıyla da tanınan biri. Korona önlemlerine karşı savaş açan Hildmann, Berlin’de Federal Parlamento önündeki gösteride polis uyarısına rağmen sosyal mesafe kuralına uymadığı için gözaltına alındı.

10.05.2020Avrupa
Almanya’da karar haftası

Almanya’da karar haftası

Almanya’da bu hafta önlemlerin çok geniş ölçüde yumuşatılması konusunda karar haftası olacak. Gözler çarşamba günü federal hükümetle eyalet başbakanları arasında yapılacak telekonferansa çevrildi. Restoranlar, alışveriş merkezleri ve futbol kulüpleri çarşamba gününe odaklandı.

4.05.2020Avrupa
Almanya Sağlık Bakanı Spahndan Kovid-19 testlerine ilişkin açıklama

Almanya Sağlık Bakanı Spahn'dan Kovid-19 testlerine ilişkin açıklama

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Kovid-19 test sayısının arttırılacağı bildirildi.

29.04.2020Dünya
‘Panik yaratıcı’ diye bağırıp...

‘Panik yaratıcı’ diye bağırıp...

Almanya’da muhalefet partisi Hür Demokrat (FDP), Federal Meclis Grup Başkan Yardımcısı Michael Theurer, Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn hakkında ağır suçlamalarda bulundu.

26.04.2020Avrupa
Bundesliga için tarih verdiler: 9 Mayıs

Bundesliga için tarih verdiler: 9 Mayıs

Bundesliga’nın ne zaman başlayacağıyla ilgili üst düzey siyasetçiler de görüşlerini açıklamaya başladı. Ligde en fazla takım bulunduran Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Armin Lachet ile Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, 1. ve 2. Bundesliga maçlarının 9 Mayıs’tan itibaren seyircisiz oynanabileceğini söyledi. Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn da gerekli önlemler alındığı takdirde liglerin kaldığı yerden devam edebileceğini belirtti.

21.04.2020Avrupa
Sophia Thomalla, Spahn’a çattı: Dövme dükkânları neden kapalı

Sophia Thomalla, Spahn’a çattı: Dövme dükkânları neden kapalı

Beşiktaş’ın kalecisi Loris Karius’la yaşadığı aşk nedeniyle İstanbul’a yerleşen Alman oyuncu Sophia Thomalla, Alman Sağlık Bakanı’na, “Dövme ve piercing dükkânları niçin kapalı” diye çattı. Sağlık Bakanı Spahn’dan cevap gecikmedi.

20.04.2020Avrupa
Aşı bulunana kadar sosyal mesafeye devam

Aşı bulunana kadar sosyal mesafeye devam!

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, korona kriziyle getirilen önlemlerde yumuşamalar olmasına rağmen sosyal mesafe kuralının daha aylarca süreceği uyarısında bulundu. Spahn, “Aşı bulunana kadar birbirimize dikkat etmeye devam etmek zorundayız” dedi.

20.04.2020Avrupa
Almanya: Salgın kontrol altında

Almanya: Salgın kontrol altında

Koronavirüs nedeniyle bir aydır sıkı tedbirler alan Almanya, salgının ülkede kontrol altına alındığını açıkladı. Alman Sağlık Bakanı Spahn, bulaşma oranının azaldığını belirterek “Bugün itibariyle salgın kontrol altında” diye açıklama yaptı.

18.04.2020Dünya
Almanya: Salgını kontrol altına aldık

Almanya: Salgını kontrol altına aldık

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, sosyal temas, mesafe ve hijyen kuralları sonucu koronavirüsle mücadelede başarılı olduklarını söyledi. Sağlık Bakanı Spahn, "bugün itibariyle salgın kontrol altında ve kontrol edilebilir durumda" dedi.

17.04.2020Dünya
Almanya’da Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmesi tartışılıyor

Almanya’da Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmesi tartışılıyor

Almanya’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için alınan tedbirlerin gevşetilmesi tartışılıyor.

14.04.2020Dünya
Fazla beklentiye girmeyin

Fazla beklentiye girmeyin!

Almanya’da yarın Başbakan Merkel, eyalet başbakanlarıyla videokonferans yoluyla korona önlemlerini konuşacak. Virüsün yavaşlamasıyla halk arasında önlemlerin yumuşatılacağı beklentileri yükseldi. Ancak siyasi yetkililer ‘fazla beklentiye girmeyin’ uyarısında bulundu.

14.04.2020Avrupa
Almanya tünelin ucunu gördü

Almanya tünelin ucunu gördü

Almanya’da alınan önlemlerle virüsün yayılma hızı düştü. Şimdi önlemlerin adım adım gevşetilmesi umudu belirdi. Uzmanlar, bilim insanları ve siyasiler, alınan bu önlemlerin çok dikkatli yumuşamasından yana. Ancak yine de geriye dönme korkusu hâkim. Tartışmalar, “Önlemleri yumuşatmaya nereden başlayalım” sorusu üzerine yoğunlaştı.

14.04.2020Avrupa
Almanya’da da yumuşatma önerisi

Almanya’da da yumuşatma önerisi

Almanya’da da günlük hayata yönelik kısıtlamaların kademeli olarak kalkması öneriliyor.

14.04.2020Dünya
Korona krizi Söder’e yaradı: ‘Başbakan’lık anketlerinde ilk sırada

Korona krizi Söder’e yaradı: ‘Başbakan’lık anketlerinde ilk sırada

Almanya’da “Birlik Partileri’nden (CDU-CSU) kimin başbakan aday olmasını istiyorsunuz” sorusunun yöneltildiği ankette Markus Söder birinci sırada çıktı.

10.04.2020Avrupa
50 binden fazla kişi iyileşti

50 binden fazla kişi iyileşti

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan 50 binin üzerinde kişinin iyileştiğini söyledi.

10.04.2020Avrupa
‘Özgürlük önemli bir değer, ama yaşam da...’

‘Özgürlük önemli bir değer, ama yaşam da...’

Koronavirüs önlemlerinin etkisini gösterdiği Almanya, Paskalya tatilinden sonra adım adım önlemleri kaldırmaya hazırlanıyor. Ancak önlemler çok dikkatli olarak kaldırılırken, virüse karşı maske mecburiyeti, enfeksiyon takibi gibi sıkı korunma önlemleri söz konusu. Bu sezon maçların seyircili oynanması ise beklenmiyor.

7.04.2020Avrupa
‘Corona stopp’ uygulaması yolda: Şimdi dijital çözüm zamanı

‘Corona stopp’ uygulaması yolda: Şimdi dijital çözüm zamanı

Almanya, koronavirüs salgını zincirini kırmak için cep telefonuna indirilecek bir uygulama üzerinden insanları dijital takibe hazırlanıyor. ‘Corona stopp’ adlı bu uygulama önümüzdeki gün veya haftalarda hazır olacak. İnsanlar Avrupa çapında takip edilebilecek.

6.04.2020Avrupa
Maske savaşları tam gaz sürüyor

Maske savaşları tam gaz sürüyor

Koronavirüs krizi nedeniyle ülkeler koruyucu maske bulabilmek için birbiriyle tam bir kapışma yaşıyor.

4.04.2020Dünya
Almanya-ABD arasında maske savaşı

Almanya-ABD arasında maske savaşı!

Amerika, Almanya’nın Çin’den ısmarladığı maskelere yolda el koyarak kendi ülkesine götürdü. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn pazarda maske savaşı yaşandığını söyledi.

3.04.2020Avrupa
Almanya ile ABD arasında maske savaşı

Almanya ile ABD arasında maske savaşı

ABD, Almanya'nın Çin'den ısmarladığı maskelere yolda el koydu ve kendi ülkesine getirdi. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn pazarda maske savaşı yaşandığını söyledi.

3.04.2020Dünya
Almanya’nın şimdi de umudu sıtma ilacında

Almanya’nın şimdi de umudu sıtma ilacında!

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn sıtmaya karşı Bayer şirketinin ürettiği Resochin ilacının koronayı yenmede etkili olacağı umudunu taşıdığını söyledi. Bakan ilacın aşıdan önce piyasaya çıkacağını kaydetti. Münih Schwabing Hastanesi ise ebolaya karşı kullanılan Remdesivir ilacından iyi sonuç aldıklarını açıkladı.

3.04.2020Avrupa
Pazarda olsa hemen yapacaklar

Pazarda olsa hemen yapacaklar!

Avusturya’dan sonra Almanya da korona salgınının yayılmasına karşı maske mecburiyeti tartışılıyor. Ancak pazarda maske bulunmadığı için hemen zorunlu hale getirmek istenmiyor. İnsanların kendi eliyle yaptığı maske taşıması tavsiye ediliyor.

31.03.2020Avrupa
‘Fırtına öncesi sessizlik’

‘Fırtına öncesi sessizlik’

Almanya Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, ülkede koronavirüs yüzünden zor günlerin daha tam gelmediğini, hasta ve ölü sayısının çok daha artmasını beklediklerini söyledi. Bugünkü mevcut durumu ‘fırtına öncesi sessizlik’ olarak niteleyen Spahn, “Önümüzdeki haftalarda neler olacağını, ne tür gelişmeler yaşanacağını kimse bilmiyor” dedi.

26.03.2020Avrupa
Daha tehlike geçmeden ‘karantinayı yumuşatalım’ kavgası başladı

Daha tehlike geçmeden ‘karantinayı yumuşatalım’ kavgası başladı

Koronavirüsün hızla yayılmasını durdurmak için sosyal ve iş hayatına çok sıkı önlemler getiren Almanya’da bu sınırların yumuşatılması tartışması başladı. Ekonomi kuruluşları tekrar üretime geçmek için hükümete baskı yapıyor. Hükümet çıkış stratejisi üzerinde çalışma başlatırken, Dünya Sağlık Örgütü önlemlerin yumuşatılmasına karşı acil uyarılarda bulundu.

26.03.2020Avrupa
Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Almanya’da Federal Meclis, korona krizine karşı eşi benzeri olmayan yüz milyarlarca Euro’luk yardım paketini görüşüyor. Meclis, çok duygulu anlar ve konuşmalara sahne oluyor. Oturuma korona uygulaması nedeniyle 1.5 metre mesafeyi korumak için 709 milletvekilinden sadece üçte biri katıldı. Diğer milletvekilleri oturumu bürolarından parlamento televizyonu üzerinden izledi.

25.03.2020Avrupa
Korona krizi büyük ortaklara yaradı

Korona krizi büyük ortaklara yaradı!

Koronavirüs krizi Almanya’da siyasi havayı da etkiledi. Hükümetin büyük ortağı Hristiyan Birlik (CDU/CSU) oylarını 2 puan artırarak yükselişe geçti.

22.03.2020Avrupa
Herkesin gözü bu toplantıda

Herkesin gözü bu toplantıda

Almanya’da halkın büyük çoğunluğu siyasi yetkililerin “Evde kalın! Zorunlu olmadığınız sürece dışarı çıkmayın” çağrılarına uydu. Cumartesi günü kentlerde in cin top oynadı. Ancak öte yandan koronavirüs vakaları sihirli 20 bin sınırını aştı. Hastaneler, uzmanlar ülke genelinde sokağa çıkma yasağı çağrılarını artırdı.

22.03.2020Avrupa
Almanya o kanunu değiştiriyor... Artık yetki...

Almanya o kanunu değiştiriyor... Artık yetki...

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede federal hükümetin daha hızlı hareket etmesini sağlamak için Enfeksiyon Koruma Kanunu’nun sertleştirileceği bildirildi.

22.03.2020Avrupa
Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı 9 bin 919’a çıkarken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26 oldu. Her geçen gün koronavirüs vakaları katlanırken, yoğun bakım ünitelerindeki sağlık personeli sayısının yetersiz olması en büyük sorunların başında geliyor.

18.03.2020Avrupa
‘Gıda tedariki garanti altında, stok yapan zarar veriyor’

‘Gıda tedariki garanti altında, stok yapan zarar veriyor’

Almanya Tüketiciyi Koruma Bakanı Julia Klöckner, koronavirüs krizi nedeniyle gıda sıkıntısı yaşanacağı endişelerinin yersiz olduğunu söyledi. Klöckner “Gıda tedariki tamamen güvence altında. Ülkede üretilen gıda ürünleri ihtiyacın çok üzerinde. Gıda stoku yapanlar zarar veriyor” dedi.

17.03.2020Avrupa
Almanya bu sefer fena uyudu

Almanya bu sefer fena uyudu

Almanya, koronavirüse karşı önlem almak konusunda çok geç kaldı. Hâlâ diğer Avrupa ülkelerinin arkasından geliyor.

16.03.2020Avrupa
‘Kalbimiz, sağduyumuz sınavdan geçiyor. Umudum bu testi...’

‘Kalbimiz, sağduyumuz sınavdan geçiyor. Umudum bu testi...’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Robert Koch Enstitüsü Başkanı Dr. Lothar Wieler ile birlikte ülkede hızla yayılan koronavirüs üzerine bir basın toplantısı düzenledi. Avrupa Konseyi ile videolu görüşmesi hakkında bilgi veren Merkel, halkı koronavirüse karşı dayanışmaya çağırdı. Virüsün üstesinden gelmenin ancak dayanışma ve birliktelikle sağlanacağını belirten Merkel, şunları söyledi:

11.03.2020Avrupa
Almanya, Buz Hokeyi Ligi’nde sezonu kapattı

Almanya, Buz Hokeyi Ligi’nde sezonu kapattı

Almanya’da koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle Buz Hokeyi Ligi’nde (DEL) 2019-2020 sezonu, şampiyon belirlenmeden sonlandırıldı.

11.03.2020Avrupa
Bundesligada Ruhr derbisi seyircisiz

Bundesliga'da Ruhr derbisi seyircisiz!

Bundesliga'da Borussia Dortmund-Schalke 04 maçı seyircisiz oynanacak.

10.03.2020Futbol
Son dakika haberler... Merkelden korkutan açıklama: Nüfusumuzun yüzde 60-70ine virüs bulaşacak

Son dakika haberler... Merkel'den korkutan açıklama: Nüfusumuzun yüzde 60-70'ine virüs bulaşacak

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Corona Virüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Merkel, "Almanya’da yaşayan insanların yüzde 60 ila 70’ine virüs bulaşacak" ifadelerini kullandı.

10.03.2020Dünya
Borsa düştü, maskeler tükendi

Borsa düştü, maskeler tükendi

Almanya’yı da etkisi altına alan koronavirüsle ilgili uzmanlar, vaka sayısının mayıs ayı sonuna kadar 1 milyonu bulmasından endişe ediyor. Sağlık Bakanı okulların kapanmasına ve maçların seyircisiz oynanmasına sıcak bakmazken bu konuyla ilgili kararların yetkili makamların vermesini istiyor. Diğer yandan hastanelerde maske ihtiyacı artarken, Alman borsası da güne büyük kayıpla başladı.

9.03.2020Avrupa
‘Loto çıkma ihtimali stadyumda virüsten daha yüksek’

‘Loto çıkma ihtimali stadyumda virüsten daha yüksek’

Almanya’ya geç giren koronavirüs, başlangıçta daha çok yabancı ülkelerden dönenlerde tespit ediliyordu. Şimdi ise ülke içinde daha çok bulaşma vakası yaşanıyor. Almanya Sağlık Bakanlığı, sağlık sigortaları, eczaneler, araştırma enstitüleri virüsün yayılmasını önlemek için kriz toplantıları yapıyor.

8.03.2020Avrupa
Korku hastalıktan daha tehlikeli

Korku hastalıktan daha tehlikeli!

Federal Meclis’in bugünkü gündeminde hızla yayılan koronavirüs vardı. Kürsüye çıkan ve vatandaşları sakin olmaya çağıran Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, “Konu çok ciddi. Tüm gücümüzle virüsün yayılmaması için çalışıyoruz. Ancak şimdilik kızamığın bulaştığı sayıdan daha az. Korku hastalıktan daha tehlikeli” dedi.

4.03.2020Avrupa
Almanya alarmda 2 günde 10 koronavirüs vakası

Almanya alarmda! 2 günde 10 koronavirüs vakası

Koronavirüs Almanya’da da hızla yayılmaya başladı. Son iki günde 10 vakaya rastlandı. Sağlık Bakanı virüsün yayılmasının başlangıç evresinin olduğunu söyleyerek endişelerini dile getirdi. Acil kriz masası oluşturan Almanya, Çin’in dışında Japonya, İran, Güney Kore ve İtalya’dan gelecek uçak yolcularının verilerini de bir merkezde toplayacak.

27.02.2020Avrupa
‘Almanya’da korona salgınının başındayız’

‘Almanya’da korona salgınının başındayız’

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artmasının ardından eyaletlerden pandemi eylem planlarını güncellemelerini istedi.

27.02.2020Avrupa
Liderlik yarışında hodri meydan

Liderlik yarışında hodri meydan

25 Nisan’da yapılması öngörülen CDU Genel Başkanlığı için bugün Berlin’de hareketli saatler yaşandı. Önce Armin Laschet kameralar karşısına çıkıp adaylığını açıkladı, ardından da Friedrich Merz. Norbert Röttgen’le birlikte aday sayısı üç oldu.

25.02.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Futbolda koronavirüs gerçekleri

TFF’yi eleştirmeden önce Avrupa’da ne olmuş ona bakın.

25.03.2020

Bu da geçer mi?

Ve koronavirüs kâbusu Türkiye’de...

14.03.2020