EKSTRA
MENÜ

Zanaat

Zanaat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zanaat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 780 Zanaat haberi bulunmuştur.

Zanaat Haberleri

Türk kahvesi ile Avrupa Günü mesajı

Türk kahvesi ile Avrupa Günü mesajı

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, 9 Mayıs Avrupa Günü’nü ve Türkiye ile Avrupa’yı birleştiren değerleri, eşi sefire Brigitte Meyer-Landrut’la bakır döküm fincanda içmeyi sevdiği Türk kahvesi eşliğinde anlattı.

8.05.2021Dünya
Seyyar kalaycı unutulmaya yüz tutmuş mesleğini şehir şehir gezerek yaşatıyor

Seyyar kalaycı unutulmaya yüz tutmuş mesleğini şehir şehir gezerek yaşatıyor

Eşi Nurcan Erez ile Türkiye'yi il il gezerek mesleğini sürdürmenin uğraşını veren 30 yıllık kalaycı Erez, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde de tezgah açtı. Oldukça zor olan işini seyyar şekilde yapan Erez, müşterilerinin getirdiği mutfak eşyalarını geleneksel yöntemlerle kalaylayarak yeni görünüme kavuşturuyor. Kalaycı Erez, AA muhabirine, mesleğine, babasının yanında çırak olarak başladığını ve 30 yıldır kalaycılığa aralıksız devam ettiğini söyledi.

28.04.2021Haber
Otantik bir İstanbul turu

Otantik bir İstanbul turu

Bozacı naraları, yoğurtçu çıngırakları, kunduracı tıkırtıları ve sokak müzisyenlerinden yayılan ezgiler… Kadim şehrin kaybolmaya yüz tutmuş nostaljik seslerini, İstanbul âşığı isimlerin duygularında aramaya ne dersiniz? Selim İleri’den Peyami Safa’ya, Fatih’ten Cihangir’e edebiyat dolu bir geziye çıkalım.

18.04.2021Seyahat
Melodi Çorumlu  “Plaza hayatını bırakıp, kendi işimi kurdum”

Melodi Çorumlu “Plaza hayatını bırakıp, kendi işimi kurdum”

2013 yılında plaza hayatını bırakıp, kendi markasını yaratan tasarımcı Melodi Çorumlu, kullandığı sürdürülebilir üretim modeliyle KAGİDER’in “İyi İşler” projesine seçilen 20 markadan biri oldu.

2.04.2021Keyif
Bir Baltaya Sap Olmak ne demek Bir Baltaya Sap Olmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Bir Baltaya Sap Olmak ne demek? Bir Baltaya Sap Olmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Çoğu zaman bir serzeniş içeren konuşmalarda bir baltaya sap olmak deyimi sıklıkla kullanılır. Bu deyiminin ne demek olduğunu, anlamını ve cümle içerisindeki kullanımına dair detayları derledik.

Maskelerimiz düşmedi

Maskelerimiz düşmedi!

Baksı Müzesi’nin ardından Büyükyalı Fişekhane’deki Cocoon’a taşınan ‘Maske/Çağrışımlar’ sergisi, 20 sanatçı ve tasarımcısının maske yorumlarını bir araya getiriyor.

12.03.2021Kitap Sanat
Altın Bilezik ne demek Altın Bilezik deyiminin anlamı ve cümle içinde örnek kullanımı (TDK)

Altın Bilezik ne demek? Altın Bilezik deyiminin anlamı ve cümle içinde örnek kullanımı (TDK)

Altın bilezik, insanın başkalarına muhtaç olmadan hayatını idame ettirmesini sağlayan bir mesleğe ya da yeteneğe sahip olması demektir. Deyim ''Kolunda Altın Bileziği Olmak'' şeklinde de kullanılır. Altın bilezik ne demek? Merak edenler için örnek cümleler ile birlikte derledik.

Hızlı testler yok satıyor

Hızlı testler yok satıyor

Almanya’da üretilen ve 6 Mart’ta satışına başlanan insanların evde kendilerine yapabilecekleri hızlı koronavirüs testleri neredeyse tükendi.

9.03.2021Avrupa
Ustanın Çekici Bin Altın atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Ustanın Çekici Bin Altın atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Toplumumuzda meslek sahibi olan kişilere ''bileğinde altın bilezik var'' denir. Çünkü kazanç getiren bir yeteneğe sahip olmak altın değerindedir. Ustanın Çekici Bin Altın atasözüyle bir işte usta olmanın bin altın değerinde olduğu vurgulanır. Ustanın Çekici Bin Altın atasözünün anlamı nedir? Sizin için örnek cümlelerle detayları derledik.

İlk kazancım 100 paraydı; ekmek, tuz, şeker aldım

İlk kazancım 100 paraydı; ekmek, tuz, şeker aldım

CHP İstanbul Milletvekili, eski Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarı İlhan Kesici ile geçmişe yolculuk yaptık… Kesici bizi doğduğu topraklara götürdü. Sivas Zara’da çokkültürlülük içinde geçen çocukluğunu, yaz tatillerini geçirdiği yaylaları, terzi çıraklığından kazandığı ilk parasını, evde onu bekleyen buz kovalarının sırrını anlattı...

31.01.2021Gündem
Sevgililer Günü ne zaman hangi güne denk geliyor İşte Sevgililer Günü hediye önerileri

Sevgililer Günü ne zaman hangi güne denk geliyor? İşte Sevgililer Günü hediye önerileri

Yılın en romantik günü Sevgililer Günü için kısa bir süre kaldı. Evrensel günlerden biri olan Sevgililer Günü, bu yıl corona virüs gölgesinde geçecek olsa da uzakta olan sevgililerine hediye göndermek isteyenler, tarih ve hediye önerilerini araştırıyor. Peki, Sevgililer Günü ne zaman hangi güne denk geliyor? İşte Sevgililer Günü hediye önerileri...

30.01.2021Gündem
Facebook, Zor Zanaat isimli eğitim programını başlattı

Facebook, 'Zor Zanaat' isimli eğitim programını başlattı

Facebook, bugün yaptığı bir açıklamayla Türkiye’deki zanaatkarların ve geleneksel sanatçıların dijitalleşmelerine ve kendi platformları üzerinden ürünlerini satabilmelerine yardımcı olmak amacıyla bir eğitim programı başlattığını duyurdu. “Zor Zanaat” sloganıyla hayata geçirilen program kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 50 ustaya ve sanatçıya dijital eğitimler verilerek Facebook platformları üzerinden sosyal medya varlıklarını oluşturmaları, işletmelerini büyütmeleri ve uluslararası pazarlara ulaşabilmeleri için destek sunulacak.

25.01.2021Tekno
Çocuklar için evde yapılabilecek eğitici el sanatları fikirleri

Çocuklar için evde yapılabilecek eğitici el sanatları fikirleri

Küçük çocuklar için yaprak baskıdan el yapımı kolyeye farklı zanaat aktiviteleri, motor becerilerini ve sosyal-duygusal gelişimini geliştirirken keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olur.

Yarım asırdır demir dövüyor

Yarım asırdır demir dövüyor

KÜTAHYA’da 7 yaşından bu yana demircilik yaparak geçimini sağlayan Gürsel Karaaslan (59), dört çocuğunu, demir döverek üniversitede okuttu.

13.01.2021Güncel
Erzurum oyunu dikkatleri üzerine çekti Görev: Erzurum soğuğunda hayatta kalmak

Erzurum oyunu dikkatleri üzerine çekti! Görev: Erzurum soğuğunda hayatta kalmak

Bir Türk geliştiricinin üzerinde çalışarak online oyun platformları üzerinden yayımladığı 'Erzurum' oyunu, yayımlanan oynanış videosu ile dikkatleri üzerine çekti. Türkçe dil desteğinin bulunduğu oyun içerisinde bazı yöresel dokular yer alıyor. Henüz üzerinde çalışmaların devam ettiği oyunun Ocak 2021 tarihinde çıkması bekleniyor.

28.12.2020Teknoloji
Su ürünleri üreticileri hamsi konusunda uyardı: Kota lazım

Su ürünleri üreticileri hamsi konusunda uyardı: Kota lazım

Zonguldak'ta bereketli geçen palamut sezonunun ardından fabrikalar için avlanan hamsinin halkın evine giremediğine dikkat çeken Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, hamsideki tehlikenin altını çizdi. Teknelerin boyuna göre kota konulması yada Karadeniz'in nadasa bırakılması gerektiğini belirten Kayhan, "Halk ancak böyle istenilen ölçüde ve lezzetle hamsi yiyebilir" diye konuştu.

Sabahattin Alinin sadelik felsefesi torununun tasarımlarında hayat buluyor

Sabahattin Ali'nin 'sadelik felsefesi' torununun tasarımlarında hayat buluyor

Sabahattin Ali'nin torunu sadekar İdil Laslo, 20 yıllık iş hayatını bıraktıktan sonra başladığı kuyumculuk sanatında önemli tasarımlara imza atarak, sade ve yoğun el işçiliğiyle değerli ve yarı değerli taşlara hayat veriyor.

17.12.2020Keyif
Madene stratejik yol haritası lazım

'Madene stratejik yol haritası lazım'

Türk maden sektörü gerek istihdam gerekse ihracat rakamlarıyla ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Sektör temsilcilerine göre bu ivmeyi devam ettirebilmenin yolu madencilik stratejisinin belirlenmesinden geçiyor.

5.12.2020Ekonomi
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstri ürünleri tasarımı, endüstride üretilmekte olan çeşitli ürünlerin kullanışlılığını yetiştiren herkes tarafından talep gören bir bölümdür. Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Tüm detayları derledik.

Tasarımlarımız Anadoluya bir teşekkür

Tasarımlarımız Anadolu'ya bir teşekkür

Yüzlerce yıllık Anadolu geleneği olan yorgan kültüründen ilham alan tasarımcılar Ayça Pelvanlar Bay ve Seda Hancıoğlu, “Şükran” adını verdikleri çanta koleksiyonları ile kültürel mirası onurlandırmayı hedefliyor. İlk olarak yenilikçi stiliyle tanınan Gülşen’in kolunda gördüğümüz çantalar, gerçek yorgan ustalarıyla birlikte geliştiriliyor ve nesiller arasındaki geçişle birlikte bu eşsiz sanata şükranlarını sunuyor…

27.10.2020Magazin
Hacı Ahmet Ziylan kimdir nereli ve kaç yaşında vefat etti İşte, kendi ağzından hayat hikayesi

Hacı Ahmet Ziylan kimdir nereli ve kaç yaşında vefat etti? İşte, kendi ağzından hayat hikayesi

85 yaşında hayata veda eden Hacı Ahmet Ziylan, biyografisi ile araştırılıyor. Türkiye'deki ayakkabı sektörünün öncü firmalarından Flo'nun kurucusu olan Hacı Ahmet Ziylan, Flo sonrasında satın aldığı pek firma ile Avrupa pazarında da yer almayı başardı. Peki, röportajlarında bu işin her aşamasında olduğunu vurgulayan Hacı Ahmet Ziylan kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

8.10.2020Gündem
Öğrenciler Afrikada doğayı öğreniyor

Öğrenciler Afrika'da doğayı öğreniyor

Chyulu Vahşi Yaşam Kampı, dünyanın her yerinden gençlerin gerçek Afrika’yı keşfetmeleri için Kilimanjaro Dağı’na bakan, Chyulu Tepelerinde yer alıyor.

6.10.2020Eğitim
Yaşıtları Cin Ali çizerken o sergi açıyordu... Resmin harika çocuğu Bedri Baykam

Yaşıtları Cin Ali çizerken o sergi açıyordu... Resmin harika çocuğu Bedri Baykam

“Bedri Baykam sergisi yılın en şaşırtıcı ve mutlu sanat olayı bence. Seyirciler, ‘Saygı duyuyor insan bu resimlere’ derken ressam Bedri arkadaşlarıyla tabancalı, yumruklu bir oyun tutuşturmuştu.” Bu cümleler, ilk ‘küratörü’ ressam Kayıhan Keskinok’un bugün meslekte 60’a yakın yılı geride bırakmış Bedri Baykam hakkında yazdığı ilk eleştiri yazısına ait. Tarih, 1963. Sanatçı, altı yaşında! Bedri Baykam ile zamanda geriye yolculuk yapmak için Taksim’deki atölyesinde bir araya geldik…

27.09.2020 Gündem
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kültürel Özellikler konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kültürel Özellikler konu anlatımı

Bir toplumun zaman içerisinde oluşmuş maddi ve manevi değerlerine kültür adı verilir. Kültürel özelliklerin oluşmasında din, dil, örf ve adetle önemli bir rol oynar. 5. sınıflar için kültürel özellikler konusunu maddeler halinde anlattık.

13.09.20205. SINIF
Hyrule Warriors: Age of Calamity, Nintendo Switch için çıkıyor

Hyrule Warriors: Age of Calamity, Nintendo Switch için çıkıyor

The Legend of Zelda: Breath of the Wild'dan 100 yıl önce neler olduğunu ekranlara getirecek olan Hyrule Warriors: Age of Calamity, Nintendo Switch konsollarına özel olarak 20 Kasım'da oyunculara sunulacak.

9.09.2020Teknoloji
Tarihi Harput Mahallesinin asırlık fotoğraflarını ahşaba işliyor

Tarihi Harput Mahallesi'nin asırlık fotoğraflarını ahşaba işliyor

Elazığ'da ahşap oyma sanatı ustası Fatih Bakır, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki tarihi Harput Mahallesinin 1800'lü yıllarda çekilen siyah beyaz fotoğraflarını oyma sanatıyla ahşaba işliyor.

9.09.2020Seyahat
Sami İsminin Anlamı Nedir Sami Ne Demek

Sami İsminin Anlamı Nedir? Sami Ne Demek?

Her ismin birbirinden farklı anlamları bulunmaktadır. Ebeveynler bebeklerine isim koyarken anlamlarına özellikle dikkat etmektedir. Sami ismi de merak uyandıran kelimelerden birisidir. Özellikle Kuranda geçmesi sebebiyle araştırılan bir isim olmaktadır. Sizde Sami isminin anlamını araştırıp bebeğinize koyabilirsiniz. Peki Sami isminin anlamı nedir? Sami ne demek? Sizlere Sami ismi hakkında merak edilenleri derledik.

Göktürk Devleti tarihi - Göktürklar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Göktürk Devleti tarihi - Göktürklar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Büyük Hun İmparatorluğu döneminde Orta Asya’da göçebe hayatı yaşayan Türkler, Hun İmparatorluğunun yıkılmasıyla birlikte Göktürk Devletini kurarak yerleşik düzene geçmişlerdir. Orta Asya’da Türk medeniyetinin ve kültürünün temelini atan bu devlet hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

25.08.2020Sözlük
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türklerde Meslek Edinme Ve Etiği konu anlatımı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türklerde Meslek Edinme Ve Etiği konu anlatımı

Meslek edinme yüzyıllar boyunca farklı kültürlerde farklı şekillerde yapılmıştır. Türklerde meslek edinme ise oldukça köklü ve güzel bir etkiye sahiptir. Çırak, kalfa, usta ilişkisine dayanan meslek edindirme şekli Türklerde özellikle Selçuklu ve Osmanlı Devleti'nde son derece önemli bir yer tutar. Türklerde meslek edinme ve etiği konu anlatımı ile ilgili detayları derledik.

24.08.20207. SINIF
Türkiye’nin oyuncak envanteri: Kaynanazırıltısı da var, topaç da...

Türkiye’nin oyuncak envanteri: Kaynanazırıltısı da var, topaç da...

Ülkemizde üretilen oyuncakların envanterini çıkaran Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğretim üyesi Dr. Avşar Gürpınar, yaklaşık 150 oyuncağın detaylarının kaydedildiği bir veritabanı hazırladı. Ülkemizde oyuncak üretimi 17’nci yüzyıla, Eyüp’teki ‘Oyuncakçılar Çıkmazı’na kadar uzanıyor.

Malakit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Malakit Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Malakit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Malakit Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Malakit (Malahit) taşı doğada yaygın olarak bulunan değerli taşlardan biridir. Bakır cevheri olarak da bilinen bu taş takı ve aksesuar olarak sıklıkla kullanılıyor. Yüzyıllardır sanat/zanaat çalışmalarının baş tacı olan bu taş aynı zamanda alternatif tıpta da oldukça yoğun şekilde kullanılıyor. Malakit hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

6.08.2020İyi Yaşam
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 1934’teki Bakanlar Kurulu’nun camiden müzeye dönüştürülmesi kararını iptal etmesinin ardından Millete Sesleniş konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılacağını tarihini açıklayarak, "Hazırlıkları süratle tamamlayarak 24 Temmuz 2020 Cuma günü, cuma namazıyla birlikte Ayasofya'yı ibadete açmayı planlıyoruz" dedi.

10.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Karadeniz’de Bir Prenses

Sonsuz yeşillik ve ormanlar, insanın içini ürperten kayalıklar, Karadeniz’in hırçınlığına savaş açmış durgun mavi suları ve taze deniz ürünleriyle doğallığını her daim koruyan bir balıkçı kasabası burası. Bu hafta; adını bir kraliçeden, evlenip mutlu olamayınca Amasra’ya yerleşerek burayı yönetmeye başlayan Pers Prensesi Amastris’ten alan bir Amasra’dayız

9.05.2021

Damak zevki ve diğer duygular...

Görme, işitme, koklama, dokunma... Damak zevkinizi geliştirmek için önce diğer duyularınız üzerinde çalışın. Ben tat alma duyumuzun bunların gelişmesiyle paralel ilerleyeceğini düşünüyorum.

9.05.2021

Çocuğunuzla “İplik bombardımanı” yapamaya ne dersiniz?

Cinsiyet farkı gözetmeksizin çocuklara verilecek en önemli eğitimlerden biri toplumsal cinsiyet eşitliğidir. Günümüzde ilkokul çağında bu tür eğitimler veriliyor olsa da ailelerin bu konuda mümkün olduğunca hassas davranması gerekir. Okul öncesi çağda kız ve erkek çocuklara eşit yaklaşmak, onların toplum içinde aynı sosyal haklara sahip olması gerektiğini anlatmak, cinsiyetçi bir dil kullanımından uzak durmak ebeveynlerin göz önünde bulundurması gereken önemli davranış biçimlerindendir.

5.03.2021

Kıpırdamayın, çiziyorum…

Bugün Dünya Ressamlar Günü. Bu vesileyle, fırçalarıyla dünyayı yeniden tanımlayan, tuvallerine aktardıklarıyla bize sevinci, üzüntüyü, doğayı, acıyı, tatlıyı yaşatan, gerçekleri ya da hayalleri tablolarına sığdıran bu sanatçıların sinemadaki yansımalarını hatırlayalım dedik. İşte size ressamları anlatan filmlerden bir seçki...

27.02.2021

Kabarık etekler geri döndü

En sevdiğimiz pijamalarımız ve eşofmanlarımızdan vazgeçtiğimiz noktada içinde en rahat hissedeceğimiz kıyafet hangisi olacak düşündünüz mü?

20.02.2021

Kazan kaynayacak Bursa kazanacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Hürriyet Bursa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

7.02.2021

Doğudan yükselen güneş

Doğu’nun mutfağıyla, misafirperverliğiyle ve tarihiyle ünlü şehirlerinden biri olan Gaziantep’in ‘Gazi’ unvanı alışının 100’üncü yılı yarın kutlanacak. Yüzlerce yıllık hanları, kahveleri, camileri ve özgün evleriyle ziyaretçilerini karşılayan şehirde kebap ve tatlı dışında pek çok yöresel lezzet daha bulacaksınız.

7.02.2021

Bursa’nın UNESCO ile imtihanı

Geçen hafta ajanslara Bursa’yı ilgilendiren bir haber düştü:Bursa, 4 Nisan tarihinde taleplerin alınacağı ve Türkiye’den iki şehrin kabul edileceği UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı için başvuru konusunu belirledi.

10.01.2021

Nereden çıktı bu indirimler?

Reklamlarda görmüşsünüzdür...

13.11.2020

Bakalım kim onaracak?

Okurlarımızdan Sedat Yaman’ın şikâyetçi olduğu ve ortak sorunumuz olarak gördüğüm mesajını ‘yetkililer duysun’ diyerek; hep birlikte okuyalım:

9.10.2020

Bursa’nın başı moderniteyle belada

Halil Ziya Doğruöz, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın bu yılki kazananı. Bursalı genç bir yazar. Yarışmaya son anda katılmaya karar verip, derece ihtimalini aklından bile geçirmezken, “Geçmiş zaman aynasında Bursa” temasında yazdığı hikâyesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2.10.2020

Usta ve Çırak

Sizce de çok keyifli değil mi?

23.09.2020

Çocuğunuzun zeka türünü biliyor musunuz?

Ebeveynler olarak çocuklarınızın hangi zeka türüne sahip olduğunu bilmek, okul başarısını desteklemeniz konusunda size birçok kapı açabilir. Belki akademik yazılardan rast geldiğiniz belki de okul çağlarınızdan aşina olduğunuz, çoklu zeka ve öğrenme stilleri kavramlarını ebeveyn gözünden ele alarak, yeni eğitim sistemine girişte, her ebeveynin, çocuğunun hangi öğrenme stili ile öğrendiğini, hangi zeka türümün daha ağır bastığını ve hangi alanlara yönelik çalışma yapması gerektiğini öğrenmesi gereken bir süreçte olduğumuza inanıyorum.

25.08.2020

Şu bizim şahmârân

Yakındoğu ne kutlu bir yer. Yılanı bile şifa dağıtıyor. Hele yılanların şahı, yani Şahmaran öyle bir figür ki, evlerimizde, oturma odalarımızda bize gülümsemeyi sürdürüyor. 

18.07.2020

Kâbe, Hz. Meryem ve Çocuk İsa

Malum... Ayasofya, gündemin üst sıralarında. Pek çok kişinin merak ettiği bir konu da Ayasofya’nın mozaikleri.

17.07.2020

LGS sonuçları, tercih dönemi karmaşası ve yurt dışı kariyer

Çocuklarımız, zorlu süreçlerin yaşanmasına ve okullarından uzak kalmalarına rağmen bu sene hayatlarında önemli bir dönüm noktası olan Liselere Giriş Sınavı’nda ellerinden geleni yaptılar.

15.07.2020

Haftanın Testi

Magazin sözlüsüne bu kez lifestyle yazarı Ebru Erberdi’yi aldım. İki soruda şaşaladı ama dersini iyi çalışmış. Otur Ebru, yıldızlı pekiyi...

29.06.2020