MENÜ

Altınköy

Altınköy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Altınköy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 192 Altınköy haberi bulunmuştur.

Altınköy Haberleri

Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede Altınköy Açık Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede? Altınköy Açık Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Müzeler konularına konseptlerinin bir iz düşümleridir. Tarihi müzelerde geçmiş dönemlerin izlerini bulabilirsiniz. Ankara gezilecek yer sayısı oldukça fazla olan şehirlerimizden biridir. Özellikle pek çok müzenin bulunduğu bölgede farklı teması ile dikkat çeken bir müze bulunuyor. Bu müze Altınköy açık hava müzesi olmaktadır. Altınköy Açık Hava Müzesi nedir? Özellikleri nelerdir? Giriş ücreti Ne Kadardır? Nerede Bulunur? Nasıl Gidilir? İşte detaylar.

8.09.2020Seyahat
Büyük sonbahar atlası... 77 güne 77 öneri

Büyük sonbahar atlası... 77 güne 77 öneri

Bugünden itibaren kışın resmi olarak başlayacağı 1 Aralık’a kadar tam 77 gün kaldı. Sonrası kar, fırtına, boran... Soğuklar iyice bastırmadan, kitaptan tiyatroya, sinemadan televizyona, sergilere, konserlere, restoranlara, festivallere kadar her gün bir tanesini yapabileceğiniz kültür-sanat, stil, gurme, kent ve seyahat önerileri derledik.

15.09.2019Hürriyet Pazar
Köyüne gidemeyenlerin adresi: Altınköy

Köyüne gidemeyenlerin adresi: Altınköy

Köy yaşantısının her ayrıntısını misafirlerine sunan Altınköy Açık Hava Müzesi, Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın talimatıyla Kurban Bayramı boyunca açık olacak.

9.08.2019Seyahat
Denizde kâbus... 5 kişi akıntıya kapıldı

Denizde kâbus... 5 kişi akıntıya kapıldı

Sinop'un Ayancık ilçesinde, denizde akıntıya kapılan 5 kişiden 1'i hayatını kaybetti, 1'i yoğun bakımda tedavi altına alındı.

25.07.2019Gündem
Önce enginar, sonra Urla...

Önce enginar, sonra Urla...

Assolistin enginar olduğu festivali geride bırakıp, Urla’yı keşfe çıktık. Burayı özel yapan tüm hikâyelerin arkasında kadınlar olduğunu gördük. Kenti tanımak için girdiğimiz her sokakta, pişirilen her yemekte, işletilen her otelde, enginar tarlasında, bu tanıtıma katkı sağlayan kadınları görürsünüz. Dördüncüsü geçen hafta yapılan Uluslararası Urla Enginar Festivali de aslında bir kadınlar topluluğu yapımı...

12.05.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Sonbaharın bereketli bağları

Bağbozumu bir şenliktir, yüzyıllardır tekrarlanan bir coşkuya ortak olursunuz. Bağlardaki üzümleri toplarken doğanın, insanın yüzlerce yıllık emeğini hissedersiniz. Hem doğayla buluşmanız hem de orta halli bütçelerle güzel tatiller yapmanız için bağbozumu mevsiminde, cennet ülkemizin bağlarını birlikte keşfedelim.

20.09.2020

Misafirlik bitti özgürlüğe uçtu

Emin Yoğurtcuoğlu, namıdiğer @birddetectiveTR geçtiğimiz günlerde hasta halde bulduğu kukumavı Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı.

9.06.2020

Ankara’yı avucumun içi gibi bilirim

Malum, en çok İstanbul’a dönüşü sevilen, sıkıcı ve gri bulunan, denizi yok diye hor görülen Ankara’da, şehrimize hasret kaldık.

12.05.2020

Yarıyıl tatilinde Ankara’da çocuklarla gezilebilecek müzeler

Sömestr tatili tüm hızıyla devam ederken çocuklu aileler de çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri yerler arıyor. Soğuk Ankara havalarında sıcak ortamlar arayanlar, soğuk da olsa içinizi ısıtacak eğlencelerle dolu müze ziyaretleri yapmak istemez misiniz? Anlatacağımız müzeler tam da size göre…

25.01.2020

Dönüşümüz muhteşem olacak

Yılın en uzun tatili bugün bitiyor. Bu dokuz günü kimimiz şehirde sevdikleriyle, kimimiz memlekete giderek, kimimiz de seyahate çıkarak değerlendirdik. Bazılarımız çoktan döndü, bir kısmımız hâlâ yollarda. Peki bu ‘muhteşem dönüşümüz’de yollarda hangi noktalara dikkat etmeliyiz? Trafiğe takılmak istemiyorsak, nerelerde soluklanıp ‘lezzetli vakit’ geçirebiliriz? Tatil dönüşü sendromundan nasıl korunacağız, kapıldıysak çıkmak için ne yapmalıyız? Olağanüstü sahillerden ve doğadan birden bire kent hayatına girerken uyum sağlamamıza yardımcı olacak ara istasyonlar nereleri?

25.08.2018