EKSTRA
MENÜ

İlköğretim

İlköğretim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlköğretim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38.768 İlköğretim haberi bulunmuştur.

İlköğretim Haberleri

Vehbi Koç Ödülü Hüseyin Vural’a verildi

Vehbi Koç Ödülü Hüseyin Vural’a verildi

Vehbi Koç Vakfı tarafından, insanların yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumları teşvik etmek amacıyla her yıl; kültür, eğitim ve sağlık alanlarından birine verilen Vehbi Koç Ödülü, bu yıl eğitim alanındaki öncü nitelikteki çalışmalarından dolayı İlköğretim Okullarına Yardım (İLKYAR) Vakfı ve vakfın kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Vural’a verildi.

27.02.2021Ekonomi
Vehbi Koç Ödülü’nün yeni sahibi Prof. Dr. Hüseyin Vural

Vehbi Koç Ödülü’nün yeni sahibi Prof. Dr. Hüseyin Vural

Vehbi Koç Vakfı tarafından, insanların yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumları teşvik etmek amacıyla her yıl; kültür, eğitim ve sağlık alanlarından birine verilen Vehbi Koç Ödülü, bu yıl eğitim alanındaki öncü nitelikteki çalışmalarından dolayı İlköğretim Okullarına Yardım (İLKYAR) Vakfı ve vakfın kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Vural’a verildi.

26.02.2021Eğitim
Bursluluk Sınavı ne zaman 2021 İOKBS başvurularında sona geliniyor

Bursluluk Sınavı ne zaman? 2021 İOKBS başvurularında sona geliniyor

Milli Eğitim Bakanlığı, "İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 2021"i internet sitesinden yayımladı. Sınav başvuruları, 8-26 Şubat'ta alınacak. Başvuru şartlarını taşıyan öğrencilerin müracaatı, okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanacak. Peki, 2021 MEB Bursluluk sınavı ne zaman?

25.02.2021Gündem
Refika Birgül kimdir nereli kaç yaşında Yemek tarifleri ile tanınıyor

Refika Birgül kimdir nereli kaç yaşında? Yemek tarifleri ile tanınıyor

Refika Birgül, biyografisi ile gündemde yer alan isim olmaya devam ediyor. Yaptığı yemekler ve verdiği tariflerle dikkat çeken Refika Birgül, ekran karşısında yer alan pek çok izleyicinin kariyerini merak ettiği isimler arasında yer alıyor. Peki, Refika Birgül kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

25.02.2021Hayat
‘Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’ 40. yaşında minik ressamlarını bekiyor

‘Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’ 40. yaşında minik ressamlarını bekiyor!

Bu yıl 40. yaşına giren ve 1981 yılından bu yana kesintisiz düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Almanya’da yaşayan Türk çocuklardan büyük bir katılım bekliyor.

21.02.2021Avrupa
Spor spikeri Nazlı Canyurt beIN Sportstan ayrıldı

Spor spikeri Nazlı Canyurt beIN Sports'tan ayrıldı

Geçtiğimiz aylarda Sergen Yalçın sözleriyle gündem olan spor spikeri Nazlı Canyurt, yayıncı kuruluştaki görevini bıraktığını duyurdu. Canyurt ayrılık açıklamasında 'Aslında uzun zaman önce karar vermiştim ancak yaşadığım ve çoğunuzun bildiği bir olay sebebiyle bunu erteledim' ifadelerini kullandı.

20.02.2021Futbol
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 19.10'da sona erdi.

17.02.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yıl boyunca yayımlamayı sürdüreceğiz

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yıl boyunca yayımlamayı sürdüreceğiz

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek olmak amacıyla 4. sınıflara yönelik hazırlanan çalışma fasiküllerinin üçüncü ve dördüncü üniteleri yayımlandı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada ‘Ünitelerin işleniş zamanına göre yıl boyunca fasiküller yayımlamayı sürdüreceğiz’ dedi.

17.02.2021Gündem
İlkokul 4üncü sınıflar için çalışma fasikülleri yayımlandı

İlkokul 4'üncü sınıflar için çalışma fasikülleri yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek olmak amacıyla 4'üncü sınıflara yönelik hazırlanan çalışma fasiküllerinin üçüncü ve dördüncü ünitelerini yayımladı. 

17.02.2021Eğitim
Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor!

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında koronavirüs gündemiyle bugün yapılacak. Kritik Kabine Toplantısı'nda koronavirüsle mücadelede alınan tedbirlerin sonuçları, yerli aşı çalışmaları ve kısıtlamalarda normalleşme takviminin ele alınacağı tahmin ediliyor.

17.02.2021Gündem
Survivorda kim elendi, bu akşam kim gitti İşte 16 Şubat Survivor 6. hafta SMS sıralaması ile bu hafta veda eden isim

Survivor'da kim elendi, bu akşam kim gitti? İşte 16 Şubat Survivor 6. hafta SMS sıralaması ile bu hafta veda eden isim

'Survivor kim elendi' sorusunun yanıtı ada konseyinde belli oldu. Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler'in 16 Şubat tarihli 29. bölümünde yeni bir eleme heyecanı yaşandı. Doğan ve Çağrı'nın eleme potasında olduğu gecede, Survivor SMS sıralaması ile en az oyu alan isim elenmenin üzüntüsünü yaşadı. Bu haftanın oylama sonuçlarına göre, ünlüler takımının SMS birincisi Batuhan olurken; kıyasıya rekabetin yaşandığı iletişim oyunu zorlu anları ekranlara getirdi. Yarışmacıların adaya motive olmasını sağlayan iletişim oyununu bu hafta kazanan ünlüler takımı oldu. İşte, 16 Şubat Survivor'dan elenen yarışmacı ve son bölümde yaşananlar.

17.02.2021Televizyon
TEKNOFESTin yarışma sayısı bu yıl 35e çıkarıldı

TEKNOFEST'in yarışma sayısı bu yıl 35'e çıkarıldı

"Milli Teknoloji Hamlesi" vizyonuyla düzenlenecek TEKNOFEST'in geçen yıl 21 olan yarışma sayısının bu yıl 35'e çıkarıldığı belirtildi.

17.02.2021Teknoloji
Teorik eğitim nedir İşte uygulamalı ders ile ilgili merak edilenler

Teorik eğitim nedir? İşte uygulamalı ders ile ilgili merak edilenler

Teorik ve uygulamalı ders, Sağlık Bakanlığı'nın üniversiteler için yaptığı açıklamanın ardından gündeme geldi. Üniversiteler için uygulamalı derslerin başlamasına yönelik YÖK'e görüş bildirildi. Milyonlarca öğrencinin merak ettiği üniversitelerde teorik eğitim, derslerin anlatılarak ve bilgiye dayanan kısımlarının gösterilerek gerçekleşmesi anlamına geliyor. Uygulamalı eğitimde ise öğrenciler dersleri laboratuvar ve uygulama alanlarında işleyebiliyor. İşte, uygulamalı eğitim nedir sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

17.02.2021Gündem
MEB Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak 2021 İOKBS sınavı için geri sayım

MEB Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? 2021 İOKBS sınavı için geri sayım

MEB Bursluluk sınavı başvuruları 8 Şubat'ta başladı. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvurularının 8-26 Şubat'ta alınacağının açıklanmasının ardından şimdi de sınav tarihi öğrencilerin ve velilerin gündemine geldi. Peki, 2021 Bursluluk sınavı ne zaman?

16.02.2021Gündem
Prof. Dr. Toner’den ilham veren öneriler

Prof. Dr. Toner’den ilham veren öneriler

Kanser tedavisi konusunda dünyanın en önemli bilim insanları arasında yer alan, çalışmalarına Harvard-MIT Üniversitelerinde devam eden Prof. Dr. Mehmet Toner, ortaokul öğrencileriyle buluştu. Onlara ‘bilim insanı’ olmanın sırlarını anlatan Toner, “Kendinize meraklı olmayı öğretin. Hedefinizi ‘Nobel ödülü alacağım’ yerine, ‘İnsanlık için neler yapabilirim?’ diyerek belirleyin. Sabırlı, çalışkan ve çok yönlü olun. Kararlarınızı, kalbinizin sesini dinleyerek verin. Hayatınıza dokunan, size yol gösteren melekleriniz olsun, onlara sımsıkı sarılın.”

15.02.2021Eğitim
Okullar açılıyor Yüz yüze eğitim salgın sürecini ve çocukları nasıl etkiler

Okullar açılıyor! Yüz yüze eğitim salgın sürecini ve çocukları nasıl etkiler?

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi bugün başlıyor. Pandemi dolayısıyla uzun bir süre online eğitime devam eden öğrenciler yeniden okullarına kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Veliler ise tereddütte… Okulların kademeli olarak açılması salgın sürecini ve çocukları nasıl etkiler? İşte akıllardaki tüm soruların yanıtları…

15.02.2021Eğitim
Okullara şimdi de kar tatili

Okullara şimdi de kar tatili

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan tedbirlerin ardından yarın ana okulları ve köylerdeki ilköğretim okullarında yüz yüze eğitim başlayacaktı ancak kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar yeniden tatil oldu. Bursa, Tekirdağ, Edirne, Sakarya, Balıkesir, Çanakkale ve Zonguldak gibi birçok il için açıklamalar peş peşe gelirken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla yüz yüze eğitime çarşamba gününe kadar ara verildiğini açıkladı.

14.02.2021Eğitim
Kosovada eksi 13 derecede halk sandık başında

Kosova'da eksi 13 derecede halk sandık başında

Kosova bugün erken genel seçimler için sandık başına gidiyor. Halk, yerel saat ile sabah 07.00 itibariyle Kosova meclisinin 120 yeni üyesini belirlemek üzere sandık başına gitmeye başladı.

14.02.2021Dünya
G Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır G Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

G Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? G Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

Ehliyet, günümüzde sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Özellikle kullanım alanı ve anlamı bakımından oldukça önemli yere sahip olmaktadır. Bu sebepten dolayı sizde ehliyetin ne anlama geldiğini öğrenebilir ve buna göre kullanımının sağlayabilirsiniz. G sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır? G sınıfı ehliyet alma yaşı kaçtır? G sınıfı ehliyet alma şartları nelerdir? G sınıfı ehliyet harç fiyatı ne kadardır? İşte, tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
Kedi ve köpek kulübesi alınacak

Kedi ve köpek kulübesi alınacak

Mülkiyeti Gaziosmanpaşa Belediyesi'ne ait olan, ilanda özellikleri belirtilen ilköğretim ve kreş 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45 inci maddesi uyarınca AÇIK TEKLİF Usulü ile kiralanacak.

13.02.2021Ekonomi
İlköğretim ve kreş kiraya verilecektir

İlköğretim ve kreş kiraya verilecektir

Mülkiyeti Gaziosmanpaşa Belediyesi'ne ait olan, ilanda özellikleri belirtilen ilköğretim ve kreş 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45 inci maddesi uyarınca AÇIK TEKLİF Usulü ile kiralanacak.

13.02.2021Ekonomi
Sariye Çetin cinayetinde karar 7 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Sariye Çetin cinayetinde karar! 7 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Hakkari'de 12 yıl önce akrabası olan gençle zorla evlendirilecekken, kına gecesi evden kaçtığı için öldürüldüğü değerlendirilen Sariye Çetin (19) cinayetiyle ilgili yargılanan, babasının da aralarında bulunduğu 7 sanık hakkında karar çıktı. Cesedine henüz ulaşılamayan Sariye ile ilgili davada, tutuklu sanıklara 'töre saikiyle öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi.

13.02.2021Gündem
Bursluluk başvurusu için son gün ne zaman E Okul bursluluk başvurusu ekranı

Bursluluk başvurusu için son gün ne zaman? E Okul bursluluk başvurusu ekranı

İOKBS başvuruları 8 Şubat tarihinden bu yana devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine verdiği burslardan yararlanmak isteyen öğrenciler, e okul sistemi üzerinden bursluluk sınavı başvurusunu gerçekleştirebiliyor. Peki, bursluluk başvurusu için son gün ne zaman? E okul üzerinden bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır?

12.02.2021Gündem
Son dakika... Bakan Koca koronavirüs mutasyonlarını tek tek açıkladı ve salgında yeni döneme işaret etti

Son dakika... Bakan Koca koronavirüs mutasyonlarını tek tek açıkladı ve salgında yeni döneme işaret etti

Son dakika... Türkiye'nin corona virüsüyle (koronavirüs) mücadelesi tüm hızıyla sürerken, Bilim Kurulu dün kritik bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Koca, salgında yeni döneme girildiğini duyururken, pazartesiden itibaren il bazında 7 günlük vaka sayılarının ortalaması canlı olarak yayınlanacağını açıkladı ve yeni dönemin adını "yerinde karar dönemi" olarak nitelendirdi. Öte yandan, ilk dozu 13 Ocak'ta sağlık çalışanlarına uygulanan aşılar bugün ikinci dozla devam ediyor. Sancaktepe Şehit Profesör İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de sağlık çalışanları ikinci doz aşılarını yaptırıyor.

10.02.2021Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı sonuçları ne zaman açıklanır

Jandarma uzman erbaş alımı sonuçları ne zaman açıklanır?

Jandarma uzman erbaş alımı başvuru sonuçları için heyecan giderek artıyor. Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları 31 Ocak’ta sona erdi. 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımında sınavlar 5 aşamada yapılacak. Her bir aşamada başarılı olan adaylar bir sonraki aşamaya geçebilecek.

9.02.2021Gündem
21’inci yüzyıl ve pandemide öğrenci olmak

21’inci yüzyıl ve pandemide öğrenci olmak

21’inci yüzyılla birlikte sanayi ve teknoloji oldukça gelişti, Endüstri 4.0 sonrası 5.0 dönemi sorgulanır hale geldi. Gelişmiş ülkeler tarafından 21’inci yüzyılda ihtiyaç duyulan insan profili yeniden tanımlandı. Problem üreten değil çözüm ortaya koyan, muhakeme gücü yüksek, teknolojiye hâkim, olabildiğince dil bilen ve takım çalışmasına uygun bireylerin yetiştirilmesi ön plana çıktı.

8.02.2021Eğitim
İOKBS sınavı başvuruları ne zaman 2021 MEB bursluluk sınavı takvimini yayınladı

İOKBS sınavı başvuruları ne zaman 2021? MEB bursluluk sınavı takvimini yayınladı!

MEB bursluluk sınavı başvuruları, 2021 yılında uygulanacak olan sınavlarda takvimin netleşmesiyle gündeme geldi. Binlerce veli ve öğrencilerin odaklandığı, "bursluluk sınavı başvuruları ne zaman" sorusu MEB'den gelen açıklama ile belli oldu. 25 Nisan 2021 tarihinde organize edilecek olan söz konusu sınava 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri başvurularını yapacak. Öğrencilerin İOKBS başvuruları okul müdürlükleri tarafından onaylanacak. İşte, 2021 İOKBS bursluluk sınavı başvuru tarihleri.

6.02.2021Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman İşte bursluluk sınavı 2021 başvuru tarihleri

Bursluluk sınavı ne zaman? İşte bursluluk sınavı 2021 başvuru tarihleri

Bursluluk sınavı başvuruları 2021 yılında da yoğun ilgi görüyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavı nisan ayında yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlana kılavuza göre başvurular şubat ayında başlayacak. İşte bursluluk sınavı başvuru şartları

5.02.2021Gündem
Açık lise kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek İşte AÖL kayıt takvimi ve kayıt yenileme duyurusu

Açık lise kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek? İşte AÖL kayıt takvimi ve kayıt yenileme duyurusu

MEB açık lisede eğitim hayatını sürdüren on binlerce öğrenci yeni dönemde eğitimlerine devam etmek adına kayıt yenileme işlemlerine başladı. Kayıtların ne zaman biteceğini merak eden vatandaşlar da konuya dair resmi bilgileri sorguluyor. Peki, açık lise kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

4.02.2021Gündem
2021 bursluluk sınavı başvuru tarihleri açıklandı.. İşte sınav takvimi ve detaylar

2021 bursluluk sınavı başvuru tarihleri açıklandı.. İşte sınav takvimi ve detaylar

Bursluluk sınavı başvuruları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Bursluluk sınavı her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Adaylar kurum tarafından belirtilen tarihlerde başvurularını gerçekleştiriyorlar. 2021 bursluluk sınavı başvuruları 8 Şubat tarihinde başlayacak. İşte İOKBS tarihi ve detaylar

4.02.2021Gündem
Bursluluk sınavı 2021 ne zaman yapılacak Bursluluk sınavı başvuru tarihleri açıklandı

Bursluluk sınavı 2021 ne zaman yapılacak? Bursluluk sınavı başvuru tarihleri açıklandı

Bursluluk sınavı başvuruları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Bursluluk sınavı her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Adaylar kurum tarafından belirtilen tarihlerde başvurularını gerçekleştiriyorlar. 2021 bursluluk sınavı başvuruları 8 Şubat tarihinde başlayacak. İşte İOKBS tarihi ve detaylar

3.02.2021Gündem
Bursluluk sınavı başvuruları başladı

Bursluluk sınavı başvuruları başladı

MEB, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları başladı. Öğrenciler 26 Şubat'a kadar başvuru yapabilecek.

3.02.2021Eğitim
Açık lise kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek İşte AÖL kayıt takvimi

Açık lise kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek? İşte AÖL kayıt takvimi

MEB açık lisede eğitim hayatını sürdüren on binlerce öğrenci yeni dönemde eğitimlerine devam etmek adına kayıt yenileme işlemlerine başladı. Kayıtların ne zaman biteceğini merak eden vatandaşlar da konuya dair resmi bilgileri sorguluyor. Peki, açık lise kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

3.02.2021Gündem
Hollanda kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzattı

Hollanda kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzattı

Hollanda’da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Kovid-19 kısıtlamalarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Rutte, heyecanlı, belirsizlik dolu bir aşamada olduklarını ve üçüncü dalganın kaçınılmaz olduğunu belirterek, bu nedenle 15 Aralık’ta yürürlüğe giren sıkılaştırılmış Kovid-19 tedbirlerinin 2 Mart’a kadar uzatıldığını açıkladı.

3.02.2021Avrupa
Hollandada Kovid-19 kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda'da Kovid-19 kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları 2 Mart'a kadar uzatıldı.

2.02.2021Dünya
Jandarma uzman erbaş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 Gözler yazılı ve sözlü sınav tarihinde

Jandarma uzman erbaş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? Gözler yazılı ve sözlü sınav tarihinde!

Jandarma uzman erbaş alımı başvuru sonuçları, başvuru işlemleri sonrası adayların gündemine geldi. 31 Ocak'ta tamamlanan Jandarma Genel Komutanlığı 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı başvurularının sonuçları, yapılan değerlendirme sonrası ilan edilecek. Başvuruları uygun görülen adaylar yazılı sınava katılacak. Lisans, önlisans ve lise mezunu adaylara yazılı sınav yapılmayacak olup, yazılı sınav notu olarak KPSS puanının yüzde 20’si alınacak. Gözler şimdi jandarma uzman erbaş alımı başvuru sonuçlarında. İşte, uzman çavuş alımı başvuru ve sınavları ile ilgili bilgiler.

2.02.2021Gündem
Tatilin son haftası öğretmene uzaktan eğitim

Tatilin son haftası öğretmene uzaktan eğitim

MEB tarafından öğretmenlerin mesleki gelişim programlarının 8-12 Şubat'ta çevrimiçi düzenlenmesine karar verildi. Öğrencilerin aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçlerinde öğrenme kazanımlarına ilişkin eksikliklerinin giderilmesi için tamamlayıcı eğitim planlamaları çevrimiçi yapılacak.

2.02.2021Eğitim
Survivor Hayrettin kimdir TV programları ile dikkat çekiyordu

Survivor Hayrettin kimdir? TV programları ile dikkat çekiyordu

Survivor Hayrettin, parkurlardaki mücadelesi ve yarışma esnasındaki diyalogları ile izleyicilerin biyografisini merak ettiği isimler arasında yer alıyor. Bir dönem eğlence temalı sovları ile televizyon ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkan ve ardından Youtube üzerinden içerik üretmeye başlayan Hayrettin, yakın zamanda ise TRT ekranlarında yayınlanan Kalk Gidelim isimli dizide rol almıştı. Peki, Survivor Hayrettin kimdir? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

2.02.2021Televizyon
Çevre bilinci küçük yaşta başlar

Çevre bilinci küçük yaşta başlar

İzmir SEV öğrencileri dünya kaynaklarının hızla yok olduğu günlerde doğayı korumak için çareler üretiyor. İngilizce dersinde nesli tükenen hayvanları öğrenen, görsel sanatlarda geri dönüşümlü sanat objeleri üreten, Su Tüketim Projesini hayata geçiren öğrenciler, çevreyi koruma bilinciyle yetişiyor.

2.02.2021Eğitim
Hollanda’da ilkokul ve kreşler 8 Şubat’tan itibaren açılıyor

Hollanda’da ilkokul ve kreşler 8 Şubat’tan itibaren açılıyor

Hollanda’da koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında kapalı olan ilkokul ve kreşler 8 Şubat’tan itibaren tekrar açılıyor.

1.02.2021Avrupa
Barış Manço ölüm yıl dönümünde anılıyor – İşte Barış Manço’nun hayatı ve hafızalara kazınan şarkı sözleri

Barış Manço ölüm yıl dönümünde anılıyor – İşte Barış Manço’nun hayatı ve hafızalara kazınan şarkı sözleri

Anadolu rock ve pop müziğinin önde gelen ismi, besteci, söz yazarı ve TV programcısı Barış Manço, ölümünün 22. yılında anılıyor. 7’den 77’ye herkesin sevgisini kazanan Barış Manço, en sevilen şarkılarının sözleriyle hatırlatılıyor. İşte Barış Manço’nun hayatı ve hafızalara kazınan şarkı sözleri…

1.02.2021Hayat
AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek MEB 2021 Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme duyurusu yayımlandı

AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek? MEB 2021 Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme duyurusu yayımlandı

AÖL kayıtları ile ilgili beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre, 2020/1. Dönem kayıtlarının tekrar açılmasıyla öğrenciler AÖL kayıt yenileme işlemlerini tamamlayacak. Öğrencilerin mağdur olmaması için 2020/1. Dönem ilk (yeni) kayıt ve kayıt yenileme işlemleri şubat ayına kadar devam edecek. Kayıt yenileme işlemi yaptırmış ve öğrencilik durumu sistem üzerinde "Aktif" olan öğrenciler kayıt yenileme işlemini yapmayacaklar. Peki, AÖL kayıt yenileme ne zaman? İşte, kayıt yenileme duyurusunun tamamı.

1.02.2021Gündem
Hollandada ilkokul ve kreşler 8 Şubattan itibaren tekrar açılıyor

Hollanda'da ilkokul ve kreşler 8 Şubat'tan itibaren tekrar açılıyor

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında kapalı olan ilkokul ve kreşler 8 Şubat'tan itibaren tekrar açılıyor.

31.01.2021Dünya
2020-2021 MEB AÖL kayıt yenileme tarihleri

2020-2021 MEB AÖL kayıt yenileme tarihleri

AÖL kayıt yenileme tarihi binlerce öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. AÖL kayıt ve kayıt yenileme takvimi geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yazılı duyuruyla paylaşıldı. İlk (yeni) kayıt olmak isteyen öğrencilerin ve kayıt yenilemek isteyenlerin belirtilen tarihler arasında kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Peki, AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek? İşte, AÖL kayıtlarıyla ilgili bilgiler.

29.01.2021Gündem
AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek 2020-2021 MEB AÖL kayıt yenileme duyurusu

AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek? 2020-2021 MEB AÖL kayıt yenileme duyurusu

AÖL kayıt yenileme tarihi binlerce öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. AÖL kayıt ve kayıt yenileme takvimi geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yazılı duyuruyla paylaşıldı. İlk (yeni) kayıt olmak isteyen öğrencilerin ve kayıt yenilemek isteyenlerin belirtilen tarihler arasında kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Peki, AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek? İşte, AÖL kayıtlarıyla ilgili bilgiler.

28.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bir Kocaman Avcı klasiği izledik

Oyun yoktu. Tempo yoktu. Yusuf tek kişilik şova kalkışmasa skor da değişmezdi.

20.02.2021

Manolyalar uyanıyor

İstanbul’da bahar denince Boğaz’ı süsleyen erguvanlar hatırlanır ama benim aklıma Bebek gelir... İnşirah Sokak’ın başındaki beyaz köşkün bahçesinde pembe manolyanın çiçekleri bugünlerde görünür oldu bile. Bu muhteşem manzarayı görmek için yolunuzu Bebek’e düşürün. Gitmişken parkı, camisi, badem ezmesi, kafeleri ve bir saray yavrusu görünümündeki Mısır Konsolosluğu’yla meşhur semti bir daha keşfedin.

14.02.2021

Biraz da akıl ve ruh sağlığına eğilelim

Son bir yılın mevzusu korona. Tarihi değişimi acı bir şekilde yaşıyoruz. Hoş, acı vermeyen, insanlık tarihinde büyük değişim ve dönüşüm var mı? Sanmam. Yazının bulunması belki. Sonra tarihi dönüşümlerde, hep bir altüst oluş vardır. Hala Yakın Çağ’dayız ilköğretim müfredatına göre. Oysa geçen yıllara kimi atom çağı, kimi bilgi çağı demişti.

1.02.2021