EKSTRA
MENÜ

Şınav

Şınav ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şınav haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38.122 Şınav haberi bulunmuştur.

Sınav veya imtihan, kişinin belirli bir konu hakkında edindiği bilgiyi veya deneyimi ölçmek için kullanılan bir yöntemdir. Çoğunlukla süre kısıtlamalı olarak gerçekleştirilir. Sınav, kişinin edindiği bilgiyi/bilgi birikimini verilen kısıtlı bir zaman dilimi içerisinde en iyi şekilde ifade etmesidir. Sınavda sorulacak olan sorular öğretilen bilgiye bağlı olarak, mantıksal olarak belirli kurallar çerçevesinde oluşturulur. Kişinin veya öğretilen bilginin düzeyine göre sorular(çoktan seçmeli olduğu takdirde) üç, dört veya beş seçenek olabilir. Sınavlar görsel, bedensel, ruhsal, yazısal veya işitsel yollarla yapılabilir.

Avukat Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Doktor Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Fizik Dersine Nasıl Çalışılır? Fiziğe Çalışma Teknikleri Ve Öneriler 

Dikkat Dağınıklığı Nasıl Giderilir? Dikkat Dağınıklığını Önlemek Ve Geliştirmek İçin Öneriler 

Şınav Haberleri

Harita kadastro mühendislerine ilişkin kanun teklifi Meclisten geçti

Harita kadastro mühendislerine ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçti

Lisanslı harita kadastro mühendislerine ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

21.04.2021Gündem
2021 Bursluluk Sınavı ne zaman İşte İOKBS sınavında son gelişmeler

2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? İşte İOKBS sınavında son gelişmeler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavının 2021 yılında ne zaman yapılacağı veliler ve öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Söz konusu sınav için başvurular, geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Bakan Selçuk sınavın ertelendiğini duyurdu. Peki, 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman?

21.04.2021Gündem
DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 DHBT sonuçları bekleniyor

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 DHBT sonuçları bekleniyor

Kovid-19 salgını nedeniyle 2021'e ertelenen 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için bekleyiş sona ermiş, sınav tamamlanmıştı. Sınava katılım sağlayan adaylar, şimdi ise sonuçlar için beklemede. Peki, KPSS DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: Eğer Bilim Kurulu, sınavların ertelenmesine ihtiyaç duyarsa hiç tereddüt etmeyiz

Bakan Selçuk: Eğer Bilim Kurulu, sınavların ertelenmesine ihtiyaç duyarsa hiç tereddüt etmeyiz

Milli Eğitim Bakanlığı 23 Nisan etkinlikleri kapsamında uzman isimlerle anne-babaları bir araya getirdi. Bakan Ziya Selçuk, “Küresel salgın döneminde çocukların ruh ve beden sağlığı” konulu çevrimiçi toplantıda hem soruları cevapladı hem de moderatörlük yaptı. Çocuk gelişimci Prof. Dr. Belma Tuğrul ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da velilerin merak ettiği konularla ilgili görüşlerini paylaştı.

21.04.2021Eğitim
Bakan Selçuk: Yüz yüze sınavlarla ilgili konuştu Her şeyi boşverin diyemem

Bakan Selçuk: Yüz yüze sınavlarla ilgili konuştu Her şeyi boşverin diyemem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin sınavlarının ertelenme taleplerine dair “Ben ‘Her şeyi boş verin’ diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var. İki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor” dedi.

21.04.2021Eğitim
AÖF sınav sonuçları için kritik tarih Üniversiteden açıklama geldi

AÖF sınav sonuçları için kritik tarih! Üniversiteden açıklama geldi

AÖF sınav sonuçları, 19 Nisan tarihinde sınav sürecinin tamamlanmasının ardından öğrencilerin odağında yer almaya başladı. Üniversiteden gelecek olan açıklamaya kilitlenen AÖF öğrencileri, sınav sonuçları ile birlikte sonraki sınav dönemi için bekleyişe geçecek. AÖF resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre ise 'Sınav sonuçları sınavla ilgili tüm süreçler tamamlandığında açıklanacaktır.' ifadesine yer verildi. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o detaylar

21.04.2021Gündem

Şeyma Subaşı'nın sevgilisi merak konusu oldu! Kim bu Muhammed Al Saloussi

Seyma Şubaşı, bir süredir Muhammed Al Saloussi ile aşk yaşıyor. Lüks hayatını sosyal medyada gözler önüne seren Subaşı, geçtiğimiz gün bindikleri boş uçağın fotoğrafını 'jet bulamadı,bütün uçağı bizim için rezerve etti' notu ile paylaştı. Gamze Özçelik, Şeyma Subaşı'nın paylaşımına tepki gösterirken bir çok ünlü isim de ti'ye aldı. Sosyal medyada olay olan paylaşımın ardından Muhammed Al Saloussi'nin kimliği de merak konusu oldu...

21.04.2021Magazin
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman MEB 2021 Açık Lise sınav takvimi

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? MEB 2021 Açık Lise sınav takvimi

AÖL 3. dönem sınavları için öğrencilerin hazırlıkları başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilecek olan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinden duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre, AÖL 3. Dönem sınavları Temmuz ayında gerçekleşecek. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? İşte, 2021 Açık Lise sınav takvimi ile AÖL sınavlarının tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

21.04.2021Gündem
Bakan Selçuktan lise öğrencilerinin sınavlarıyla ilgili açıklama

Bakan Selçuk'tan lise öğrencilerinin sınavlarıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin sınavlarına ilişkin, "Ben 'Her şeyi boş verin.' diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var, bir, iki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor." dedi.

20.04.2021Gündem
2021 LGS ne zaman İşte 2021 LGS hakkında son ayrıntılar

2021 LGS ne zaman? İşte 2021 LGS hakkında son ayrıntılar

MEB tarafından yapılacak LGS kapsamındaki merkezi sınav başvuruları, 5-14 Nisan'da Bakanlık tarafından gerçekleştirildi. Söz konusu sınav için beklemeye koyulan öğrenciler ise net sınav tarihini öğrenmek istiyor. Peki, 2021 LGS ne zaman?

20.04.2021Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen bursluluk sınavı tarihi bekleniyor

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen bursluluk sınavı tarihi bekleniyor

Bursluluk sınavı her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak yapılan İOKBS başvuruları şubat ayında alındı. Şimdi gözler sınav tarihine çevrildi. Peki, bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2021 İOKBS tarihi

20.04.2021Gündem
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş

AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili kurum tarafından açıklama yapıldı. AÖF sınavları her dönem belirli tarihlerde yapılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında bahar dönemi vize sınavları online yapılıyor. AÖF sonuçları ile ilgili yapılan açıklamada tüm süreçlerin tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanacağı duyuruldu. İşte AÖF sınav süreci hakkında detaylar

20.04.2021Gündem
TBMM personel alımı sınav duyurusu

TBMM personel alımı sınav duyurusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yazılı ve sözlü sınavla Kurumun arşivlerinde yer alan Osmanlıca arşiv belgelerinin tespiti, çevirisi, düzenlenmesi ve verilecek diğer görevleri yapmak üzere (10) adet memur alımı yapacak.

20.04.2021Ekonomi
Daha çok para için futbolun dibine dinamit koyuyorlar

Daha çok para için futbolun dibine dinamit koyuyorlar

Kendilerini soyutlayıp ‘elitler ligi’ kurmak isteyenler, futbola ihanet ediyor. Real Madrid, Barcelona, Liverpool ve diğerleri Avrupa Süper Ligi için kolları sıvadı. Neden? Daha fazla para için. Zaten şu anda futbol ekonomisinin yarısından fazlası bu kulüplerin kasalarına akıyor. Ama yetmiyor onlara. Daha, daha, daha...

20.04.2021Futbol
Küp açılımı nasıl yapılır Tam küp açılımı formülü konu anlatımı, örnek sorular ve cevapları

Küp açılımı nasıl yapılır? Tam küp açılımı formülü konu anlatımı, örnek sorular ve cevapları

Küp açılımı denildiğinde akla ilke gelmesi gereken konu çarpanlara ayırmaktır. Sizin için Küp açılımı nasıl yapılır? Tam küp açılımı formülü konu anlatımı, örnek sorular ve cevapları şeklindeki konu başlıklarını detayları ile derledik.

20.04.2021Teknoloji
Adalet Bakanlığı 23 mütercim alacak İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı 23 mütercim alacak! İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığının sözlü sınav sonucuna göre 23 sözleşmeli mütercim alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığının merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere mütercim kadrosuna 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. İşte, ilanın başvuru şartları...

19.04.2021Gündem
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman İşte Açık Lise sınav takviminde son durum

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? İşte Açık Lise sınav takviminde son durum

2020-2021 eğitim öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavları için bekleyiş devam ediyor. Gözler şimdi 3. dönem sınavlarının yapılacağı tarihlerde. AÖL sınavlarının tarihlerini merak eden açık lise öğrencileri, konuya dair bilgi almak adına MEB'in yayımladığı sınav tarihlerini sorguluyor. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman?

19.04.2021Gündem
MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler o tarihe çevrildi

MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler o tarihe çevrildi

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacağı ile gündemde yer almaya devam ediyor. Askeri üniversiteye girmek isteyen öğrencilerin katılım sağlayacağı MSÜ sınavı sonrası değerlendirme işlemlerini yapacak olan ÖSYM ilk etapta sınav sorularını erişime açtı. 27 Ocak-23 Şubat tarihlerinde başvuruları alınan MSÜ sınavının sonuçları ise 2021 MSÜ sınav kılavuzunda yer alan bilgilere göre 29 Nisan 2021 tarihinde açıklanacak.

19.04.2021Gündem
STS başvuruları 26 Nisanda başlayacak

STS başvuruları 26 Nisan'da başlayacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 20 Haziran'da yapılacak Seviye Tespit Sınavı’na (STS) 26 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapılacağını açıkladı.

19.04.2021Eğitim
125 öğrenciye burs imkanı

125 öğrenciye burs imkanı

Maddi imkanı yetersiz olan anaokulu ve ilkokul kademesinde 125 öğrenciye burs verilecek. Başvuruları bugün başlayan burs kapsamında, öğrencilerin tüm eğitim masrafları ve yan giderleri ilkokul hayatları boyunca karşılanacak.

19.04.2021Eğitim
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 43 sözleşmeli personel alacak

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 43 sözleşmeli personel alacak

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesine göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli personel alımı yapacak.

19.04.2021Ekonomi
Liseliler yine TT oldu

Liseliler yine TT oldu

Artan vaka sayıları nedeniyle ikinci dönem sınavlarının yüz yüze yapılmasından tedirgin olan lise öğrencileri, tepkilerini sosyal medyadan dile getirmeye devam ediyor. Sınavların iptal olmasını talep eden liseliler,  #RiskAlmaSınavlarıİptalEt etiketiyle paylaşım yaparak bugün de sosyal medyanın gündemine girdi.

19.04.2021Eğitim
Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak ve nasıl olacak MEB detayları duyurdu... İşte lise sınav konuları

Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak ve nasıl olacak? MEB detayları duyurdu... İşte lise sınav konuları

Lise sınav tarihi için beklenen açıklama geldi. Liselerde sınavların ne zaman yapılacağı, uzaktan eğitim kararının ardından veli ve öğrencilerin gündemine gelmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan karara göre, tüm resmi ve özel okulların 12'nci sınıflarında yüz yüze eğitime devam edilecek ve liselerdeki diğer sınıflarda uzaktan eğitime geçilecek. MEB'den yapılan son dakika açıklamada ise liselerde sınav tarihleri belli oldu. Hazırlık, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda 2. dönem lise sınavları 1 Kasım 2020'den sonra işlenen konuları kapsayacak. Peki, lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte, sınavlarla ilgili ayrıntılar...

19.04.2021Gündem
YDS soru ve cevapları yayınlandı

YDS soru ve cevapları yayınlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafında 18 Nisan’da uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın (2021-YDS/1) cevap anahtarı yayınlandı.

19.04.2021Eğitim
Adalet Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu.. Bakanlık, 23 mütercim alacak

Adalet Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu.. Bakanlık, 23 mütercim alacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığının merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere mütercim kadrosuna 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

19.04.2021Ekonomi
ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak 91. ÖGG sınav sonuçlarında son durum

ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak? 91. ÖGG sınav sonuçlarında son durum

2021 Yılı Özel Güvenlik 91. Temel Eğitim ve 67. Yenileme Eğitimi Sınavı 17 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşti. Sınav hazırlık süreci yerine ÖGG sınav sonucunu beklemeye bıraktı. Peki, ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 91. ÖGG sınav sonuçlarında son durum

19.04.2021Gündem
Uzaktan eğitimde yabancı dil

Uzaktan eğitimde yabancı dil

Çağımızda baş döndürücü bir hızla yaşanan teknoloji, bilim, ticaret ve sanat alanlarındaki yenilik ve buluşların yabancı dillerde, özellikle de İngilizce metinlerde yer alması dil öğrenmenin önemini gösteriyor. Bunun yanı sıra, yapılan bazı çalışmalarda dil öğrenmenin bireyler üzerinde bilişsel ve kültürel esneklik sağladığını ortaya koydu.

19.04.2021Eğitim
21. yüzyılda değişen eğitim paradigmaları

21. yüzyılda değişen eğitim paradigmaları

Geçmişten günümüze baş döndürücü bir değişimin sonuçları ile karşı karşıyayız. Dünün hayalleri, bugünün gerçekleri oldu. Bu değişim, siyasetten, ekonomiye, toplumun sosyolojik yapısından sanata, hukuktan ahlaka kadar bütün alanlarda etkisini gösteriyor.

19.04.2021Eğitim
DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 KPSS DHBT sınav sonuçları bekleniyor

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 KPSS DHBT sınav sonuçları bekleniyor

DHBT sonuçları ile ilgili heyecan devam ediyor. Ertelenen KPSS DHBT oturumu 11 Nisan’da düzenlendi. Merkezi sınava giren adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. Sınav soruları ve cevapları 12 Nisan 2021 tarihinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde erişime açıldı. Peki, DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.04.2021Gündem
Kilis 7 Aralık Üniversitesi 4 öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alacak

Kilis 7 Aralık Üniversitesi 4 öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alacak

Kilis 7 Aralık Üniversitesi 2547   sayılı   Yükseköğretim   Kanunu,   657   sayılı   Devlet   Memurları Kanununun  48.  maddesinde  belirtilen  genel  şartlar  ve  09/11/2018  tarih  ve  30590 sayılı  Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” hükümleri gereğince öğretim elemanı alacak.

18.04.2021Ekonomi
YDS 2021 soruları cevapları ne zaman açıklanır YDS sınavı soruları için gözler ÖSYMde

YDS 2021 soruları cevapları ne zaman açıklanır? YDS sınavı soruları için gözler ÖSYM'de

YDS soruları ve cevapları ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması bekleniyor. Başvuruları 25 Şubat ve 8 Mart tarihleri aralığında alınan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, 18 Nisan tarihinde saat 10:15’te başladı ve 3 saat boyunca devam etti. Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edildi. Peki, YDS 2021 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte YDS ile ilgili detaylar

18.04.2021Gündem
YDS sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek ÖSYMden 2021-YDS/1 sınavı için uyarı

YDS sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek? ÖSYM'den 2021-YDS/1 sınavı için uyarı!

YDS sınavının saati ve süresi söz konusu sınava kısa süre kala adayların gündemine geldi. Yüksek lisans ve doktora yapacaklar, dil tazminatı alacakların katılım sağlayacağı YDS bugün gerçekleştirilecek. Sınav günü saat 10.00’a kadar adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. ÖSYM'den yapılan açıklamada sınava giriş belgesi ve fotoğraflı nüfus cüzdanının bulundurmasının zorunlu olduğu hatırlatıldı. Peki, YDS sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek?

18.04.2021Gündem
Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve uzmanlar nasıl bir okul istediklerini anlattı... Salgını fırsata çevirip okulları değiştirmeye ne dersiniz

Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve uzmanlar nasıl bir okul istediklerini anlattı... Salgını fırsata çevirip okulları değiştirmeye ne dersiniz?

Aidiyet hissetme, mutluluk, merak... Bunlara uzmanların verdiği sanat, resim, müzik derslerini ve çocukların okuldaki karar alma süreçlerine katılmalarını da ekleyin. Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve uzmanlar hayallerindeki okulu anlatıyor. 14 yaşındaki Öykü, duvarlara “İmkânsız diye bir şey yoktur” yazmak istiyor. 13 yaşındaki Nuri haftada bir günü ödevsiz geçirmeyi hayal ediyor. Öğretmenlerse okul dışında da ders yapmanın elzem olduğunu söylüyor.

18.04.2021Hürriyet Pazar
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı 2021 Açıköğretim Fakültesi (AÖF)sonuçları ile ilgili açıklama

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? 2021 Açıköğretim Fakültesi (AÖF)sonuçları ile ilgili açıklama

AÖF sonuçları, söz konusu sınavların ardından binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisinin gündemine geldi. 10-12 Nisan tarihinde tamamlanan AÖF sınavları sonrası gözler AÖF sınav sonuç ekranına çevrildi. Üniversitenin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ara sınav sonuçlarının tüm süreçler tamamlandıktan sonra açıklanacağı bildirildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından 2021 AÖF sınav sonuçları üniversitenin internet sitesinden yayınlanacak. İşte, 2021 Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.04.2021Gündem
ÖSYM YDS için uyardı

ÖSYM YDS için uyardı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18 Nisan’da yapılacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1 ) adayları uyardı.

17.04.2021Eğitim
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı Bahar yarıyılı final sınavları ile ilgili açıklama

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? Bahar yarıyılı final sınavları ile ilgili açıklama

ATA AÖF sınav sonuçları, söz konusu sınavların ardından öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. Atatürk Üniversitesi öğrenci girişi sayfasından online düzenlenen vize sınavları 16 Nisan 2021'de sona erdi. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde 4 (dört) yanlış cevap 1 (bir) doğru cevabı götürecek. 2021 ATA AÖF sınavlarının ardından, lisans ve ön lisans eğitimini açıktan tamamlayan öğrencilerin gözü ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtına çevrildi. Üniversiteden yapılan açıklamada final ve bütünleme sınavları için önemli duyuru yayınlandı. İşte, ATA AÖF vize sınav sonuçları ile ilgili ayrıntılar.

16.04.2021Gündem
Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak ve nasıl olacak MEB detayları duyurdu... İşte lise sınav konuları

Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak ve nasıl olacak? MEB detayları duyurdu... İşte lise sınav konuları

Lise sınav tarihi için beklenen açıklama geldi. Liselerde sınavların ne zaman yapılacağı, uzaktan eğitim kararının ardından veli ve öğrencilerin gündemine gelmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan karara göre, tüm resmi ve özel okulların 12'nci sınıflarında yüz yüze eğitime devam edilecek ve liselerdeki diğer sınıflarda uzaktan eğitime geçilecek. MEB'den yapılan son dakika açıklamada ise liselerde sınav tarihleri belli oldu. Hazırlık, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda 2. dönem lise sınavları 1 Kasım 2020'den sonra işlenen konuları kapsayacak. Peki, lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte, sınavlarla ilgili ayrıntılar...

16.04.2021Gündem
2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte Lisans KPSS başvuru ve sınav takvimi

2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte Lisans KPSS başvuru ve sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) yapılacak KPSS Lisans oturumu, memur adaylarının gündeminde yer alıyor. Kamu kurumlarda istihdam edilmek isteyen vatandaşların katılım sağladığı KPSS'nin başvuru ve sınav tarihleri bu hususta araştırılıyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

16.04.2021Gündem
Lise öğrencileri yüz yüze sınava gitmek istemiyor

Lise öğrencileri yüz yüze sınava gitmek istemiyor

Artan vaka sayıları ve sınavların yüz yüze yapılmasından tedirgin olan lise öğrencileri, taleplerini sosyal medyadan dile getirdi. 4 saatte 120 binden fazla paylaşım yapıldı.

16.04.2021Eğitim
MSÜ 2021 sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM’den tarih açıklaması

MSÜ 2021 sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM’den tarih açıklaması

MSÜ sınav sonuçları ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması bekleniyor. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 2021 yılında 4 Nisan tarihinde düzenlendi. Sınava giren adaylar sorular ve cevaplar açıklandıktan sonra tahmini puanlarını hesapladılar. Peki, MSÜ sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından açıklanan sonuç açıklanma tarihi

16.04.2021Gündem
Ortaokullara yeni çalışma fasikülü

Ortaokullara yeni çalışma fasikülü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ek kaynaklarla destek amacıyla tüm ortaokul derslerinin altıncı ünitelerini kapsayan 2 bin 800 sorudan oluşan 42 fasikül daha yayınlandı. 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflar için hazırlanan 42 fasikülde toplam 2 bin 850 soru yer alıyor. Şimdiye kadar yayımlanan ve ilk altı üniteyi kapsayan 276 fasikülde öğrencilere sunulan soru sayısı 20 bine ulaştı.

16.04.2021Eğitim
2021 DGS başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 DGS sınav tarihi

2021 DGS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 DGS sınav tarihi

Binlerce kişinin hazırlıklarını sürdürdüğü DGS, 2021 yılında temmuz ayında gerçekleştirilecek. Eğitimlerini lisans düzeyinde tamamlamak isteyenlerin katılım sağlayacağı söz konusu sınav için başvuru süreci de kısa süre sonra işlemeye başlayacak. Peki, 2021 DGS başvuruları ne zaman?

16.04.2021Gündem
10 adımda LGS rehberi

10 adımda LGS rehberi

Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) sayılı günler kaldı. 6 Haziran’daki sınav için öğrenciler nasıl çalışılması gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. İşte öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynakları tek platform üzerinde toplayan Kolay Kampus (www.kolaykampus.com) uzmanlarından netleri arttıracak, istenilen liseyi kazandıracak 10 kilit öneri:

16.04.2021Eğitim
Liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitim koşulları açıklandı

Liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitim koşulları açıklandı

 Milli Eğitim Bakanlığı, liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş ile sınav sürecine ilişkin usul ve esasları belirledi. Tüm resmi ve özel okulların 12'nci sınıflarında yüz yüze eğitime devam edileceği, hazırlık, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçileceği bildirildi.

15.04.2021Eğitim
Son dakika haberi: Sınavlar nasıl olacak MEB detayları paylaştı

Son dakika haberi: Sınavlar nasıl olacak? MEB detayları paylaştı

Milli Eğitim Bakanlığınca, liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş ile sınav sürecine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

15.04.2021Gündem
YDS için nüfus müdürlükleri açık, öğrenciler kaygılı

YDS için nüfus müdürlükleri açık, öğrenciler kaygılı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 18 Nisan’da yapılacak 2021-YDS/1 Sınavı için İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri açık tutulacağını açıkladı. Açıklamanın ardından, sınava girecek adaylar artan vaka sayıları sebebiyle yaşadıkları endişeyi sosyal medya üzerinden dile getirerek sınavların ertelenmesi istediler.

15.04.2021Eğitim
AÖL 3. dönem sınavı ne zaman ve online mı olacak

AÖL 3. dönem sınavı ne zaman ve online mı olacak?

AÖL 3. dönem sınavı, pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor. İkinci dönem sınavlarını tamamlayan ve 3. dönem için geri sayıma başlayan öğrenciler, internet üzerinden AÖL 3. dönem sınav tarihi için araştırmalarına başladı. Peki, AÖL 3. dönem sınavı ne zaman ve online mı olacak? İşte, geçtiğimiz dönem sınavlarını online olarak tamamlayan AÖL öğrencileri için 3. dönem sınavları hakkında detaylı bilgiler

15.04.2021Gündem
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler Anadolu Üniversitesinde

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler Anadolu Üniversitesi'nde

Anadolu Üniversitesi tarafından online olarak gerçekleştirilen sınav sonrası AÖF sınav sonuçları merakla araştırılmaya başlandı. 10-11-12 Nisan 2021 tarihlerinde sınavların tamamlanmasının ardından pek çok öğrencinin merakla araştırdığı AÖF sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından erişime açılacak. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

15.04.2021Gündem