EKSTRA
MENÜ

Yökdil

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 336 haberi bulunmuştur.

Yökdil Haberleri

2021-YÖKDİL/1 Sınavı sonuçları açıklandı

2021-YÖKDİL/1 Sınavı sonuçları açıklandı

28 Mart’ta uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/1) sonuçları açıklandı.

13.04.2021Eğitim
YÖKDİL sonuçları açıklandı YÖKDİL sınavı sonuçları sorgulama ekranı

YÖKDİL sonuçları açıklandı! YÖKDİL sınavı sonuçları sorgulama ekranı

YÖKDİL sonuçları son dakika açıklamasının ardından erişime açıldı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada, ‘Değerli adaylarımız, 28 Mart tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2021-YÖKDİL/1 sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlarınızı http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirsiniz.’ dedi. İşte YÖKDİL sonuçları sorgulama ekranı

13.04.2021Gündem
YÖKDİL sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak 2021 YÖKDİL sınav sonuçları için gözler ÖSYMde

YÖKDİL sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2021 YÖKDİL sınav sonuçları için gözler ÖSYM'de

YÖKDİL sonuçları adayların odaklandığı konuların başında geliyor. ÖSYM tarafından organize edilen 2021 YÖKDİL sınavının sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından AİS ekranı üzerinden aday şifre ve T.C kimlik numarası ile sorgulamaya açılacak. 2021 ÖSYM sınav takviminde YÖKDİL sonuçlarının açıklanacağı tarih yayınlandı. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 YÖKDİL sonuçları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.04.2021Gündem
YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak YÖKDİL sonuçları için ÖSYMden tarih bilgisi geldi

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sonuçları için ÖSYM'den tarih bilgisi geldi

YÖKDİL sonuçları için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından organize edilen söz konusu sınavın sonuçları yapılan değerlendirmenin ardından ilan edilecek. 28 Mart Pazar günü Türkiye genelinde düzenlenen sınavın sonuçlarına odaklanan adaylar aldıkları puana göre yeni dönem sınav hazırlıklarına yön verecek. Gözler şimdi YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtında. İşte, YÖKDİL sonuçları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.04.2021Gündem
YÖKDİL/1 sınavı cevap anahtarları yayımlandı

YÖKDİL/1 sınavı cevap anahtarları yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2021 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/1) temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının yayımlandığını duyurdu.

29.03.2021Eğitim
2021-YÖKDİL/1 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

2021-YÖKDİL/1 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

2021-YÖKDİL/1 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı. ÖSYM, resmi sayfası ve sosyal medya hesaplarından YÖKDİL soru ve cevaplarının erişime açıldığını duyurdu. Adaylar, 2021-YÖKDİL/1 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları ÖSYM'nin resmi sayfasından ulaşabilecekler.

29.03.2021Gündem
YÖKDİL sonuç tarihi için ÖSYMden duyuru: YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak

YÖKDİL sonuç tarihi için ÖSYM'den duyuru: YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

YÖKDİL sınavının tamamlanması ardından gözler sonuç tarihine çevrildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/1) 47 sınav merkezinde yapıldı. Sınava katılım sağlayan on binlerce aday ise şimdi sonuçlara odaklandı. YÖKDİL sonuç tarihini duyurular ekranında paylaştı. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.03.2021Gündem
YÖKDİL soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak Gözler ÖSYMye çevrildi

YÖKDİL soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? Gözler ÖSYM'ye çevrildi

YÖKDİL soruları ve cevapları için geri sayım başladı. YÖKDİL soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak soruları, sınav sonrası birçok kişinin gündemindeki konular arasında yer alıyor. YÖKDİL sonuçları öncesinde sorular ve cevapları görüntülemek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştiriyor. Peki, YÖKDİL soruları ve cevapları ne zaman erişime açılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.03.2021Gündem
YÖKDİL yapıldı

YÖKDİL yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/1) yapıldı.

28.03.2021Eğitim
YÖKDİL saat kaçta, sınav kaç dakika sürecek, kaçta bitecek ÖSYM YÖKDİL sınav saatleri

YÖKDİL saat kaçta, sınav kaç dakika sürecek, kaçta bitecek? ÖSYM YÖKDİL sınav saatleri

YÖKDİL kaç dakika sürecek sorusu, bu sınava giren kişilerin sınavdan saat kaçta çıkacağını merak eden pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Yabancı dil alanında akademik anlamda belgelendirme imkanı sağlayacak olan YÖKDİL, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL saat kaçta, sınav kaç dakika sürecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

28.03.2021Gündem
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM duyurdu

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM duyurdu

YÖKDİL sınav sonuçları, söz konusu sınavla beraber adayların odaklandığı konulardan oldu. ÖSYM tarafından organize edilecek olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavına (2021-YÖKDİL/1) 28 Mart 2021 tarihinde tamamlanacak. YÖKDİL sonuçları ÖSYM'nin yapacağı değerlendirme sürecinin ardından ais.osym.gov.tr ekranından yayınlanacak. Sınav sonuçları sınavın gerçekleştirildiği tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli olacak. Gözler şimdi YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtında. İşte, ÖSYM'nin açıkladığı 2021 YÖKDİL sınav sonuç tarihi.

28.03.2021Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman, saat kaçta YÖKDİL sınav giriş belgesi görüntüleme ekranı

YÖKDİL sınavı ne zaman, saat kaçta? YÖKDİL sınav giriş belgesi görüntüleme ekranı

YÖKDİL sınavına kısa bir süre kala tarih ve saat araştırmaları hız kazandı. ÖSYM, 2021-YÖKDİL/1 Sınavı İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri ile ilgili duyurusunu resmi sayfası üzerinden paylaştı. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınavda adaylara 80 soru için 180 dakika süre verilecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman, saat kaçta?

25.03.2021Gündem
2021-YÖKDİL/1 Sınavı İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

2021-YÖKDİL/1 Sınavı İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

2021-YÖKDİL/1 sınavı için il/ilçe nüfus müdürlükleri açık olacak mı? ÖSYM'den konu hakkında açıklama

25.03.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman, bu hafta mı yapılacak 2021-YÖKDİL/1 sınav takvimini ÖSYM açıkladı

YÖKDİL ne zaman, bu hafta mı yapılacak? 2021-YÖKDİL/1 sınav takvimini ÖSYM açıkladı

YÖKDİL sınavı adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınava yabancı dil puanı almak isteyen adaylar katılım gösterecek. Başvuruları 5-15 Şubat 2021 tarihleri arasında alınan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) sınav belgeleri ÖSYM'nin AİS ekranı "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden alınacak. YÖKDİL sınavına adaylar giriş belgesi olmadan katılamayacak. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte, 2021-YÖKDİL/1 sınav tarihi ile ilgili merak edilenler.

24.03.2021Gündem
2021-YÖKDİL/1 sınavı ne zaman İşte tarih bilgisi

2021-YÖKDİL/1 sınavı ne zaman? İşte tarih bilgisi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılacak, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na (2021-YÖKDİL/1) giriş belgeleri erişime açıldı. Peki, 2021-YÖKDİL/1 sınavı ne zaman?

23.03.2021Gündem
YÖKDİL sınav giriş yerleri açıklandı 2021 YÖKDİL ne zaman yapılacak

YÖKDİL sınav giriş yerleri açıklandı! 2021 YÖKDİL ne zaman yapılacak?

YÖKDİL sınav yerleri ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM tarafından yapıldı. 2021 YÖKDİL/1 oturumu için başvurularını tamamlayan adaylar heyecanla sınav tarihini bekliyorlar. ÖSYM sınava başvuran adayların giriş belgelerini yayımlandı. İşte YÖKDİL giriş belgesi alma ekranı ve sınav tarihi

18.03.2021Gündem
YÖKDİL sonuçları açıklandı ÖSYM’den 2020 YÖKDİL/2 sonuçları açıklaması

YÖKDİL sonuçları açıklandı! ÖSYM’den 2020 YÖKDİL/2 sonuçları açıklaması

YÖKDİL sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM tarafından yapıldı. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavına giren adayların heyecanla beklediği sonuçlar erişme açıldı. Adaylar, sınav sonuçlarına 09 Mart 2021 tarihinde saat 17.15’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebiliyorlar.

9.03.2021Gündem
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler ÖSYM’ye çevrildi

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM’ye çevrildi

YÖKDİL sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Ertelenen 2020-YÖKDİL/2 oturumu 28 Şubat 2021’de yapıldı. Sınav soruları ve cevapları açıklandıktan sonra adaylar tahmini puanlarını hesapladılar. Şimdi gözler YÖKDİL sonuçlarına çevrildi.

8.03.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

DHBT sınavı ne zaman? Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli olmuştu. 2020'de ertelenen diğer ÖSYM oturumları ardı ardına tamamlanırken, şimdi ise DHBT sınavı gündeme geldi. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

5.03.2021Gündem
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak YÖKDİL sınav sonuçları için gözler ÖSYM duyurusunda

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınav sonuçları için gözler ÖSYM duyurusunda

YÖKDİL sonuçları söz konusu sınavın ardından adayların odaklandığı konulardan oldu. ÖSYM tarafından 28 Mart Pazar günü organize edilen 2021 YÖKDİL sınavının sonuçları için gözler yapılacak duyuruya çevrildi. YÖKDİL sınav sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından AİS ekranı üzerinden erişime açılacak. YÖKDİL sonuçları aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile sorgulanabilecek. Takvime göre sonuçlar nisan ayında belli olacak. İşte, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

4.03.2021Gündem
YÖKDİL sonucu ne zaman açıklanır Ertelenen 2020 YÖKDİL tamamlandı

YÖKDİL sonucu ne zaman açıklanır? Ertelenen 2020 YÖKDİL tamamlandı

Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen 2020 YÖKDİL oturumu hafta sonu yapıldı. Sınav, 41 ilde 47 sınav merkezinde 10.15'te başladı. Sınavda adaylara 80 soru için 180 dakika süre verildi. Şimdi ise sınav sonuç tarihi merak konusu oldu. Peki, YÖKDİL sonucu ne zaman açıklanır?

3.03.2021Gündem
YÖKDİL soruları ve cevapları açıklandı İşte 2020 YÖKDİL/2 soruları

YÖKDİL soruları ve cevapları açıklandı! İşte 2020 YÖKDİL/2 soruları

YÖKDİL soruları ve cevapları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Ertelenen 2020 YÖKDİL/2 sınavı 28 Şubat tarihinde merkezi olarak yapıldı. Sınava giren adaylar sorulara ve cevaplara bakarak tahmini puanlarını hesaplamak istiyorlar. İşte YÖKDİL soruları ve cevap anahtarı

1.03.2021Gündem
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih detayı

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih detayı

YÖKDİL sonuçları ile ilgili adayların araştırmaları başladı. Akademik anlamda ilerleme katetmek isteyen birçok kişinin katılım sağladığı YÖKDİL, soruları ve cevaplarının ardından sonuçları ile araştırılmaya başlandı. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

28.02.2021Gündem
Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen YÖKDİL yapıldı

Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen YÖKDİL yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), COVID-19 tedbirleri kapsamında 2021'e ertelenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2) gerçekleştirildi.

28.02.2021Eğitim
YÖKDİL sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek 2021 YÖKDİL sınav süresi ve dakikası hakkında bilgiler

YÖKDİL sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek? 2021 YÖKDİL sınav süresi ve dakikası hakkında bilgiler

YÖKDİL sınavı saati sınava kısa süre kala adayların odaklandığı konulardan oldu. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınavda adaylara 80 soru için 180 dakika süre verilecek. Adaylara, İngilizcede fen bilimleri, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sadece sosyal bilimler alanında sorular yönetilecek. Peki, YÖKDİL sınavı saat kaçta başlayacak ve kaçta bitecek? İşte YÖKDİL sınavı ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.02.2021Gündem
Ertelenen YÖKDİL pazar günü yapılacak

Ertelenen YÖKDİL pazar günü yapılacak

Sınav, 41 ilde 47 sınav merkezinde saat 10.15'te başlayacak. Sınavda adaylara 80 soru için 180 dakika süre verilecek. Adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

27.02.2021Eğitim
YÖKDİL geç başvurusu ne zaman 2021-YÖKDİL/1 geç başvuru tarihi belli oldu

YÖKDİL geç başvurusu ne zaman? 2021-YÖKDİL/1 geç başvuru tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) hakkında araştırmalar hız kazandı. Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında uygulanan YÖKDİL'in, 2021 etapları için tarihler sorgulanıyor. Peki, YÖKDİL geç başvurusu ne zaman?

25.02.2021Gündem

YÖKDİL geç başvurusu ne zaman? 2021-YÖKDİL/1 geç başvuru tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) hakkında araştırmalar hız kazandı. Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında uygulanan YÖKDİL'in, 2021 etapları için tarihler sorgulanıyor. Peki, YÖKDİL geç başvurusu ne zaman?

24.02.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte ertelenen 2020 DHBT sınavının yapılacağı tarih

DHBT sınavı ne zaman? İşte ertelenen 2020 DHBT sınavının yapılacağı tarih

Ertelenen 2020 ALES/2, 21 Şubat tarihinde düzenlendi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 21 Şubat'ta yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2020-ALES/2) ardından şimdi de ertelenen 2020 DHBT sınavı gündeme geldi. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

23.02.2021Gündem
2020-YÖKDİL/2 Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı -  YÖKDİL sınav yerleri nasıl öğrenilir

2020-YÖKDİL/2 Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YÖKDİL sınav yerleri nasıl öğrenilir?

2020-YÖKDİL/2 sınav yerleri açıklandı. YÖKDİL sınav giriş belgesi, ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. Adayların2020-YÖKDİL/2 Sınav giriş belgesini sınav anında yanında bulundurması gerekiyor. Peki, YÖKDİL sınav yerleri nasıl öğrenilir?

19.02.2021Gündem
2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen sınav tarihi ve detaylar

2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen sınav tarihi ve detaylar

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. 2020-KPSS DHBT sınavının yeni uygulama tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından sorgulanıyor. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

18.02.2021Gündem
2020-YÖKDİL/2 Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı -  YÖKDİL sınav yerleri nasıl öğrenilir

2020-YÖKDİL/2 Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YÖKDİL sınav yerleri nasıl öğrenilir?

2020-YÖKDİL/2 sınav yerleri açıklandı. YÖKDİL sınav giriş belgesi, ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. Adayların2020-YÖKDİL/2 Sınav giriş belgesini sınav anında yanında bulundurması gerekiyor. Peki, YÖKDİL sınav yerleri nasıl öğrenilir?

18.02.2021Gündem
2020-YÖKDİL/2 giriş belgeleri yayımlandı

2020-YÖKDİL/2 giriş belgeleri yayımlandı

ÖSYM, 28 Şubat’ta yapılacak olan 2020-YÖKDİL/2 için sınava giriş belgelerini erişime açtı.

18.02.2021Eğitim
2021-YÖKDİL/1 geç başvurusu ne zaman İşte 2021 YÖKDİL sınav takvimi

2021-YÖKDİL/1 geç başvurusu ne zaman? İşte 2021 YÖKDİL sınav takvimi

2021 YÖKDİL sınavı, yabancı dil puanını belgelemek isteyen adaylar tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Söz konusu sınava katılım planlayan vatandaşlar, geç başvuru tarihi için araştırmalarına hız verdi. Peki, YÖKDİL geç başvurusu ne zaman?

18.02.2021Gündem
2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen sınav o tarihte uygulanacak

2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen sınav o tarihte uygulanacak

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. 2020-KPSS DHBT sınavının yeni uygulama tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından sorgulanıyor. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

17.02.2021Gündem
YÖKDİL geç başvuru tarihi ne zaman YÖK DİL sınav tarihi ve detaylar

YÖKDİL geç başvuru tarihi ne zaman? YÖK DİL sınav tarihi ve detaylar

YÖKDİL sınavının hangi tarihte yapılacağı ÖSYM tarafından açıklandı. Akademik anlamda kariyer hedefi olan vatandaşların yabancı dil seviyelerini kanıtlamak için girişimde bulacağı YÖKDİL, ÖSYM üzerinden başvuru kabul edecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte, YÖKDİL sınav başvuru tarihi bilgileri

16.02.2021Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman İşte 2021 sınav ve başvuru takvimi

YÖKDİL sınavı ne zaman? İşte 2021 sınav ve başvuru takvimi

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) hakkında araştırmalar sene başından itibaren hız kazandı. Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında uygulanan YÖKDİL'in, 2021 etapları için tarihler sorgulanıyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman?

12.02.2021Gündem
Sınava girecek adaylar dikkat Son gün

Sınava girecek adaylar dikkat! Son gün

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021-MEB-EKYS ve YÖKDİL/1 sınavları için başvuruların bugün sona erdiğini duyurdu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar şöyle:

11.02.2021Eğitim
Ertelenen ALES ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi

Ertelenen ALES ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için alınan erteleme kararının ardından yeni sınav tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından söz konusu sınav tarihi merak ediliyor. Peki, Ertelenen 2020 ALES sınavı ne zaman yapılacak?

8.02.2021Gündem
YÖKDİL başvuruları ne zaman bitecek ÖSYM 2021 YÖKDİL başvuru kılavuzu ve sınav tarihini açıkladı

YÖKDİL başvuruları ne zaman bitecek? ÖSYM 2021 YÖKDİL başvuru kılavuzu ve sınav tarihini açıkladı

YÖKDİL sınavı başvuruları, ÖSYM'den gelen açıklama ile belli oldu. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/1) sınavı 28 Mart tarihinde organize edilecek. Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak olan söz konusu sınav için adaylar başvurularını ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden gerçekleştirecek. 5 Şubat'ta başlayan başvurularda, adaylar YÖKDİL kılavuzunda yer alan bilgileri esas alacak. İşte, 2021 YÖKDİL başvuru tarihi ile ilgili bilgiler.

6.02.2021Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman ÖSYM beklenen tarihleri açıkladı

YÖKDİL sınavı ne zaman? ÖSYM beklenen tarihleri açıkladı

YÖKDİL sınavının hangi tarihte yapılacağı ÖSYM tarafından açıklandı. Akademik anlamda kariyer hedefi olan vatandaşların yabancı dil seviyelerini kanıtlamak için girişimde bulacağı YÖKDİL, ÖSYM üzerinden başvuru kabul edecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte, YÖKDİL sınav başvuru tarihi bilgileri

5.02.2021Gündem
Ertelenen YÖKDİL ne zaman yapılacak ÖSYM tarih belirledi

Ertelenen YÖKDİL ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih belirledi

2020'nin son YÖKDİL sınavı koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti. Söz konusu sınavın yeni tarihi, yabancı dil puanını belgelemek isteyen adaylar tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Peki, ertelenen YÖKDİL ne zaman yapılacak?

5.02.2021Gündem
YÖKDİL/1 28 Mart’ta

YÖKDİL/1 28 Mart’ta

ÖSYM tarafından 28 Mart’ta yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/1) başvuruları başladı. Adaylar 15 Şubat’a kadar sınava başvurabilecek.

5.02.2021Eğitim
YÖKDİL başvuru tarihleri ne zaman YÖKDİL 2021 başvuru kılavuzu yayımlandı

YÖKDİL başvuru tarihleri ne zaman? YÖKDİL 2021 başvuru kılavuzu yayımlandı

YÖKDİL başvuru tarihleri 2021 yılında da yoğun ilgi görüyor. YÖKDİL başvuruları, 05 – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 11.00'den itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

5.02.2021Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman ÖSYMden YÖKDİL için duyuru

YÖKDİL sınavı ne zaman? ÖSYM'den YÖKDİL için duyuru

YÖKDİL sınavının hangi tarihte yapılacağı ÖSYM tarafından açıklandı. Akademik anlamda kariyer hedefi olan vatandaşların yabancı dil seviyelerini kanıtlamak için girişimde bulacağı YÖKDİL, ÖSYM üzerinden başvuru kabul edecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte, YÖKDİL sınav başvuru tarihi bilgileri

3.02.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖKDİL 2021 başvuru tarihi için geri sayım

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖKDİL 2021 başvuru tarihi için geri sayım

YÖKDİL başvuruları için geri sayım başladı. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları şubat ayında alınacak. Adayların HES kodu bilgisini de sisteme girmeleri gerekiyor. Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak.

2.02.2021Gündem
ÖSYM duyurmuştu: Ertelenen ALES ne zaman yapılacak

ÖSYM duyurmuştu: Ertelenen ALES ne zaman yapılacak?

2020 Aralık ayında yapılması planlanan ALES ertelenmişti. Sınava başvuruda bulunan binlerce aday, yeni tarihi merak ediyordu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün ertelenen 2020 ALES, YÖKDİL, DİB-MBSTS ve DHBT sınavlarının yeni tarihini sosyal medya hesabından açıkladı. Peki, ertelenen ALES ne zaman yapılacak?

30.01.2021Gündem
Ertelenen DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

Ertelenen DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli oldu. Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, ertelenen DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

27.01.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen 2020 ALES/2 sınav tarihini ÖSYM duyurmuştu

ALES sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen 2020 ALES/2 sınav tarihini ÖSYM duyurmuştu!

Ertelenen ALES sınavının tarihi için beklenen açıklama ÖSYM'den geldi. 6 Aralık’ta yapılması planlanan ancak corona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen 2020 ALES/2 sınavının yeni tarihi belli oldu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün ve kurumun internet sitesinden yapılan duyuruya göre ertelenen ALES sınavı şubat ayında gerçekleşecek. İşte, ertelenen ALES sınav tarihi ve konuyla ilgili yapılan açıklamalar.

26.01.2021Eğitim
Ertelenen DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

Ertelenen DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından söz konusu sınav tarihi merak ediliyor. Peki, Ertelenen DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

26.01.2021Gündem