MENÜ

Ales

Ales ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ales haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 700 Ales haberi bulunmuştur.

Ales Haberleri

ALES ertelendi mi 2020 ALES ne zaman yapılacak İşte ÖSYM güncel takvimi

ALES ertelendi mi? 2020 ALES ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM güncel takvimi

ALES sınavı tarihi corona virüsü tedbirleri kapsamında yeniden düzenlendi. ÖSYM'den yapılan son dakika açıklaması ile beraber, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), ileri bir tarihe alındı. Buna göre normal zamanda yılda 3 kez yapılması planlanan ALES bu sene 2 defa uygulanacak. İşte, ALES ertelendi mi? 2020 ALES ne zaman yapılacak? sorularının yanıtını araştıranlar için 2020 ALES sınav tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.03.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak ALES/2 ne zamana ertelendi

ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES/2 ne zamana ertelendi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Corona virüsü (Kovid-19) önlemleri kapsamında, 2020 ALES Sınav Takvimi'nde değişiklik yaptı. Öte yandan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) başvuru süresi bugün sona erecek. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES/2 ne zamana ertelendi?

23.03.2020Gündem
ALES sınav tarihleri değişti ALES sınavı ne zaman yapılacak

ALES sınav tarihleri değişti! ALES sınavı ne zaman yapılacak?

ÖSYM, corona virüsü önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde değişikliğe giderek 9 sınavın tarihini güncelledi. Tarihleri değişen sınavla arasında, akademik kariyer hedefleyenlerin katılım sağladığı ve yılda üç kez düzenlenen ALES'de var. Peki, ALES sınavları ne zaman ertelendi? ALES/1 ve ALES/2 sınavı ne zaman yapılacak? ALES başvuru tarihi ne zaman?

19.03.2020Gündem
ALES başvuruları ne zaman bitecek ALES başvuru ücreti ne kadar

ALES başvuruları ne zaman bitecek? ALES başvuru ücreti ne kadar?

ALES başvuruları başladı. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, ALES'e başvurular, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden gerçekleştirilebilecek. Peki, ALES başvuruları ne zaman bitecek? ALES başvuru ücreti ne kadar?

14.03.2020Gündem
ALES başvuruları başladı ALES sınav tarihleri ne zaman

ALES başvuruları başladı! ALES sınav tarihleri ne zaman?

ALES başvuruları ÖSYM'nin yaptığı duyuru ile resmen başlamış oldu. Akademik kariyer hedefi bulunan kişilerin katılım gösterdiği ALES için başvurular, 13 Mart ile 23 Mart tarihine kadar yapılabilecek. ALES başvurusu için süreç, sınav ücretlerinin yapılmasıyla birlikte tamamlanacak. Peki, ALES başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

13.03.2020Eğitim
ALES 2020 başvurusu ne zaman ÖSYM tarih verdi

ALES 2020 başvurusu ne zaman? ÖSYM tarih verdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) için başvuruların ne zaman alınmaya başlanacağı, söz konusu sınava katılım sağlamayı planlayan vatandaşlar da bu kapsamda bilgi almak için internette araştırma yapıyor. Peki, ALES başvurusu ne zaman? ALES sınavı ne zaman yapılacak?

5.03.2020Gündem
ALES 2020 başvuruları başladı mı ALES ne zaman yapılacak

ALES 2020 başvuruları başladı mı? ALES ne zaman yapılacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için geri sayım devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen, ALES’in bu yılki ilk oturumu mayıs ayında gerçekleşecek. Sınavda daylara ellişer sorudan oluşan sayısal ve sözel testler uygulanacak ve 150 dakika süre tanınacak. Peki, ALES 2020 başvuruları başladı mı? ALES ne zaman yapılacak?

13.02.2020Gündem
Sevgiler Günü için henüz plan yapmamış olanlara nefis öneriler

Sevgiler Günü için henüz plan yapmamış olanlara nefis öneriler

14 Şubat Sevgililer Günü’ne çok az kaldı. Birçok kişi planlarını çoktan yaptı ama siz henüz ne yapacağınıza karar veremediyseniz bu önerilerimize bir göz atın. İşte herkese uygun seçeneklerle Sevgililer Günü tavsiyelerimiz...

11.02.2020Nerede Ne Yenir
ALES ne zaman 2020 ALES başvuru takvimi

ALES ne zaman? 2020 ALES başvuru takvimi

Akademik kariyer hayalini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, 2020'de uygulanacak ALES sınavlarına katılım sağlayarak hayallerine bir adım daha yaklaşmak istiyor. Gözler şimdi yılda 3 kez yapılan ALES sınavlarının başvuru tarihlerinde. Peki, ALES ne zaman yapılacak? 2020 ALES başvuruları ne zaman başlayacak?

6.02.2020Gündem
ALES 2020 başvuruları ne zaman

ALES 2020 başvuruları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) 2020 etapları için tarihler merak konusu oldu. 2020'de üç kez düzenlenecek ALES'in başvuru ve sınav tarihleri merak ediliyor. Peki, ALES 2020 başvuruları ne zaman?

16.01.2020Gündem
ALES 2020 başvuruları ne zaman başlayacak

ALES 2020 başvuruları ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2020 Yılı Sınav Takvimi, geçtiğimiz aylarda ilan edildi. Buna göre, 2020'de yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları'nın (ALES) tarihleri de merak konusu oldu. Peki, ALES 2020 başvuruları ne zaman başlayacak?

13.01.2020Gündem
Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alacak - Başvuru şartları neler

Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alacak - Başvuru şartları neler?

Akdeniz Üniversitesi araştırma ve öğretim görevlisi alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, üniversite bünyesinde 30 personel görev alacak. 13 Ocak'ta sona erecek olan başvurularda ise adayların ALES puan türü dikkate alınacak. Peki, Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alımıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.01.2020Gündem
Anadolu Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alacak - İşte başvuru şartları ve tarihleri

Anadolu Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alacak - İşte başvuru şartları ve tarihleri

Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi alınacağını duyurdu. 27 Aralık tarihinde Resmi Gazete'de verilen ilana göre, üniversite bünyesinde 31 öğretim ve araştırma görevlisi görev alacak. Adaylar başvurularını Anadolu Üniversitesi'ne şahsen yapacak. Peki, Anadolu Üniversitesi öğretim elemanı alımı başvuru şartları neler? Başvurular hangi tarihlerde yapılacak? İşte, Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi alımı kadro dağılımı ve başvuruları hakkında ayrıntılar.

28.12.2019Gündem
2020 ALES sınavları ne zaman

2020 ALES sınavları ne zaman?

Yüksek lisans eğitimi almak isteyen ve akademik personel olma hayali kuran kişilerin girdiği bir sınav olan ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın 2020'de ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, 2020 ALES sınavları ne zaman?

24.12.2019Gündem
Tevbe Suresi Oku - Tevbe Suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi Oku - Tevbe Suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Tevbe suresi, son iki âyet hariç Medine döneminde, Peygamber Efendimizin irtihaline yakın bir zamanda inmiştir. Başında besmele olmayan tek suredir. surenin başına besmelenin yazılmamış oluşunu bazı bilginler, onun bir önceki surenin devamı mahiyetinde oluşu ile açıklamışlardır. Peki, Tevbe Suresi anlamı ve fazileti nedir? Tevbe Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır? Sizler için Tevbe Suresi diyanet meali ile tefsiri ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik.

16.12.2019Namaz Sureleri
ALES başvuruları ne zaman başlayacak 2020 ALES sınavları ne zaman

ALES başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 ALES sınavları ne zaman?

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan ALES 2020 sınavı için şimdiden adaylar başvuru tarihine odaklandı. Bir yandan sınava hazırlanan adaylar bir yandan da sınav takvimini araştırıyor. ALES başvuru kılavuzu bilgisi doğrulusunda sınav başvuru işlemleri belirlenen tarihlerde alınacak. Peki, ALES başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 ALES sınavları ne zaman? İşte, ayrıntılar.

12.12.2019Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanır ALES/3 ne zaman açıklanacak

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? ALES/3 ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçları için sınava giren adayların meraklı bekleyişi devam ediyor. Akademik kariyer elde etmek isteyen birçok vatandaşın dahil olduğu ve sonuçlarını araştırdığı konular arasında yer alan ALES, ÖSYM tarafından neticelendirilecek. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ALES sonuçları hakkında detaylı bilgiler

28.11.2019Eğitim
ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı

ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı

ÖSYM, 2020 sınav takvimini açıkladı. Buna göre, 2020-YKS, 20-21 Haziran'da yapılacak. ÖSYM, YKS sonuçlarını 23 Temmuz'da açıklayacak. Adaylar, 2020-YKS'ye 6 Şubat - 3 Mart 2020 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

18.11.2019Eğitim
Ondokuz Mayıs Üniversitesi 13 öğretim ve araştırma görevlisi alacak Başvuru şartları neler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 13 öğretim ve araştırma görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere öğretim ve araştırma görevlisi alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de verilen ilana göre, toplam 13 personel üniversitenin farklı birimlerinde istihdam sağlayacak. Başvuruda bulunacak olan adaylar işlemlerini en geç 28 Kasım 2019 tarihine kadar tamamlayacak. Peki, başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, Ondokuz Mayıs Üniversitesi personel alımı hakkında detaylar.

17.11.2019Gündem
ALES sınavı saat kaçta bitiyor ve kaç saat sürer ALES puan hesaplama nasıl yapılır

ALES sınavı saat kaçta bitiyor ve kaç saat sürer? ALES puan hesaplama nasıl yapılır?

ALES kaç saat sürüyor ve ALES saat kaçta bitecek soruları, sınava giren yakınlarını bekleyen birçok kişinin gündeminde yer alıyor. Yakınlarının ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES'ten saat kaçta çıkacağını merak eden birçok kişi, internet üzerinden ALES saat kaçta bitecek sorusuna yanıt arıyor. İşte, 17 Kasım ALES sınav süresi ve detaylı bilgiler

17.11.2019Gündem
ALES 3 sorularına sosyal medyada yorum yağdı ALES sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES 3 sorularına sosyal medyada yorum yağdı! ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleşen ALES 3 sorularıyla ilgili, sınav sonrası adaylar sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu. Kendilerine yöneltilen sorulara cevap arayan adaylar, "ALES nasıldı?" paylaşımlarıyla ilgili çeşitli yorumlarda bulundu. Sınav sonrası ALES sonuçlarını bekleyenler, ÖSYM'nin yapacağı açıklamayı de gündeme getirdi. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınavla ilgili bilgiler.

17.11.2019Eğitim
ÖSYMye bilgisi: ALES sınavı kaç dakika ALES saat kaçta bitecek

ÖSYM'ye bilgisi: ALES sınavı kaç dakika? ALES saat kaçta bitecek?

ALES kaç dakika sürecek sorusu, sınava giren yakınlarının saat kaçta sınav salonlarından çıkacağını merak eden pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Peki, akademik kariyer elde etmek isteyenlerin dahil olduğu ALES saat kaçta bitecek ve kaç dakika sürecek? İşte, ALES sınavının saat kaçta biteceği hakkında merak edilen bazı bilgiler

16.11.2019Gündem
ALES yarın yapılacak

ALES yarın yapılacak

ÖSYM tarafından düzenlenecek 2019-ALES/3, yarın yapılacak. ALES, 81 ildeki 88 sınav merkezinde gerçekleşecek.

16.11.2019Eğitim
ALES sınavı ne zaman yapılacak 2019 ALES sınav yeri sorgulama ekranı

ALES sınavı ne zaman yapılacak? 2019 ALES sınav yeri sorgulama ekranı

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan ALES için geri sayım başladı. Akademik kariyer hedefleyen vatandaşların katılım sağlayacağı sınava günler kala, ALES sınav giriş yerleri sorgulama ekranı, gündeme gelen konulardan oldu. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? 2019 ALES/3 sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, ALES sınav yeri sorgulama ekranı ve sınavla ilgili merak edilen detaylar.

14.11.2019Gündem
ALES sınavı giriş belgeleri nereden alınır ALES sınavı ne zaman

ALES sınavı giriş belgeleri nereden alınır? ALES sınavı ne zaman?

ALES sınavına girecek olan öğrenciler, sınavın ne zaman olacağını ve sınav giriş belgelerinin nereden alınacağını merak ediyorlar. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav giriş belgelerine haberimizdeki adresten ulaşabilirsiniz. Peki ALES sınavı ne zaman yapılacak?

13.11.2019Eğitim
ALES ne zaman yapılacak ALES sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır

ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) akademik kariyer planlayan kişilere yönelik düzenlediği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/3) bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Gözler şimdi ALES'in düzenleneceği tarihte. Peki, ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

10.11.2019Gündem
ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir

ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınav yerlerinin belli olmasıyla, ALES hazırlıklarına devam eden adaylar bir yandan da sınav tarihine yönelik detayları araştırmaya başladı. Peki, ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, sınava dair merak edilen detaylar.

9.11.2019Gündem
ALES 3 sınav giriş belgeleri yayınlandı.. İşte ÖSYMden gelen o açıklama

ALES 3 sınav giriş belgeleri yayınlandı.. İşte ÖSYM'den gelen o açıklama

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından duyuruldu. Yapılan duyurunun ardından adaylara sınav saatleri ile ilgili yapılan uyarıda dikkat çekti. İşte ALES 3 sınav giriş belgeleri ve ÖSYM'den gelen o açıklama

7.11.2019Eğitim
ALES 3 ne zaman yapılacak ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı

ALES 3 ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan (2019-ALES/3) için son günlere girildi. Başvurularını tamamlayarak sınava odaklanan adaylar, aynı zamanda ALES tarihini ve ALES sınav giriş belgelerinin yayımlanacağı tarihi sorguluyor. Peki, ALES 3 ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı? İşte, sınava dair merak edilen detaylar.

30.10.2019Gündem
ÖSYM duyurdu: ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak

ÖSYM duyurdu: ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/3) başvurularının tamamlanmasının ardından sınav takvimi adayların gündemine gelmeye başladı. Sınav hazırlıklarına devam eden adaylar, bir yandan da "ALES ne zaman yapılacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2019 ALES 3 hangi gün ne zaman? İşte, sınav tarihi ve ALES'e yönelik merak edilen detaylar.

28.10.2019Gündem
Sakarya Üniversitesi 14 öğretim görevlisi alacak Başvuru şartları neler

Sakarya Üniversitesi 14 öğretim görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?

Sakarya Üniversitesi öğretim görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, üniversite bünyesinde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olmak üzere toplam 14 kişi istihdam sağlayacak. Başvuru formuna ise sakarya.edu.tr internet adresinden erişilebilecek. Peki, Sakarya Üniversitesi öğretim elemanı başvuru şartları neler? Başvurular hangi tarihte? İşte, o konu hakkında detaylar.

25.10.2019Gündem
ALES 3 tarihi yaklaşıyor... ALES sınavı ne zaman yapılacak

ALES 3 tarihi yaklaşıyor... ALES sınavı ne zaman yapılacak?

ALES ne zaman? ALES'e kaç gün kaldı? soruları, sınav başvurularını tamamlayan adaylar tarafından yanıtını arayan konular haline geldi. Akademik kariyer kapsamında yükseklisansa giriş için ÖSYM tarafından uygulanacak olan 2019 ALES 3'te binlerce öğrenci ter dökecek. Sınav hazırlıklarına devam eden adaylar, ALES takvimine göre çalışma programına yön verecekler. İşte, ALES sınav tarihine yönelik bilgiler.

17.10.2019Eğitim
ALES/3 geç başvurusu nasıl yapılır ALES ücreti nereye yatırılacak

ALES/3 geç başvurusu nasıl yapılır? ALES ücreti nereye yatırılacak?

Normal başvuru döneminde müracaat işlemlerini gerçekleştiremeyen adaylar için alınacak olan ALES/3 geç başvuru işlemleri, 8 Ekim Salı günü tamamlanacak. ALES/3 geç başvuru işlemini yapabilmek için ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden bazı işlemlerin yapılması gerekecek. Peki, ALES/3 geç başvurusu için banka ücreti nereye yatırılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.10.2019Eğitim
ÖSYM  2019-ALES/2 sınav sonuçlarını açıklandı - ALES sonuç sorgulama ekranı

ÖSYM 2019-ALES/2 sınav sonuçlarını açıklandı - ALES sonuç sorgulama ekranı

ÖSYM Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçlarını internet sitesi üzerinden erişime açtı. 2019 ALES 2 sonuçlarına adaylar ÖSYM şifresi ile beraber erişim sağlayacaklar. ALES sonuçlarının erişime açılmasıyla ALES sonuç sorgulama hakkında bilgiler merak konusu oldu. Peki, ALES sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, ALES sonuç sorgulama ekranı

4.10.2019Eğitim
ALES/2 sınav sonuçları ne zaman ÖSYM ALES sonuçları için tarih verdi

ALES/2 sınav sonuçları ne zaman? ÖSYM ALES sonuçları için tarih verdi!

Geçtiğimiz haftalarda ÖSYM tarafından sınavı düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için geri sayım devam ederken beklenen açıklama geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre 2019 ALES /2 sınav sonuçları Ekim ayı içerisinde duyurulacak. Peki, ALES/2 sınav sonuçları ne zaman? ALES sonuçları hangi tarihte belli olacak?

30.09.2019Eğitim
ÖSYM ALES için ödeme süresini uzattı

ÖSYM ALES için ödeme süresini uzattı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı’nca (ÖSYM) İstanbul’daki depremde GSM operatörlerinde oluşan aksaklıklardan dolayı ALES ve kaymakamlık sınavı başvurusunu yapan, ancak ücretini online olarak yatıramayan adaylara ödeme işlemleri için bugün saat 23.59’a kadar süre tanındı.

27.09.2019Eğitim
ALES/3 başvuruları için son gün | ALES başvuru ücreti nereye yatırılır

ALES/3 başvuruları için son gün | ALES başvuru ücreti nereye yatırılır?

Akademik kariyer hedefleyenlere yönelik düzenlenen ve yılda 3 kez ÖSYM tarafından organize edilen ALES sınavının bu yılki son etabı için başvuru süreci bugün tamamlanıyor. Henüz sınav için başvuru yapmaya adaylar ise ALES başvuru ücretinin hangi bankaya yatırılacağını merak ediyor. Peki, ALES başvuru şartları neler? ALES başvuru ücreti ödenir?

25.09.2019Eğitim
ALES soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı 2019 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

ALES soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı! 2019 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavın geri kalması ile, 2019-ALES/2 soru ve cevapları yayımlandı. ALES soru ve cevap anahtarına erişmek isteyen adaylar, detaylar ÖSYM'nin internet sayfasından erişebilecekler. Soru ve cevap anahtarını görüntüleyen adaylar şimdi de sonuç tarihine odaklandı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

24.09.2019Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanır ALES/2 soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? ALES/2 soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

81 ilde, 88 sınav merkezinde düzenlenen ALES'e 141 bin 828 aday başvuru yapmıştı. 50 sayısal, 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru sorulan adaylar 150 dakika boyunca akademik kariyerleri için gerekli puanları almak adına ter döktü. Peki, ALES/2 soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? ALES sonuçları ne zaman açıklanır?

23.09.2019Gündem
ALES/3 ne zaman yapılacak ALES son başvuru tarihi ne zaman

ALES/3 ne zaman yapılacak? ALES son başvuru tarihi ne zaman?

22 Eylül'de 2. si düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 'nın (2019 ALES/2) ardından, sınava katılamayan adayların gözü bir sonraki ALES takvimine çevrildi. ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde başvuru kılavuzunun yayımlanması ile ALES/3 son başvuru tarihi de yoğun şekilde merak ediliyor. Peki, ALES/3 ne zaman yapılacak? ALES son başvuru tarihi ne zaman?

22.09.2019Gündem
ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak

ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) ÖSYM tarafından gerçekleşti. Pazar günü tamamlanan sınavda, 141 bin aday, kendilerine yöneltilen sorulara verilen süre içerisinde cevap aradı. Sınav stresini geride bırakan adaylar, ALES sorularının yayımlanacağı tarihe kilitlendi. Peki, ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak? İşte, sınava dair merak edilenler.

22.09.2019Gündem
ALES kaç dakika sürecek ALES sınavı saat kaçta bitecek

ALES kaç dakika sürecek? ALES sınavı saat kaçta bitecek?

On binlerce aday lisansüstü eğitim için bugün ALES'te ter dökecek. 81 ilde, 88 sınav merkezinde düzenlenecek ALES'e 141 bin 828 aday katılacak. ALES'e katılım sağlayacak adaylar, sınavın başlama saati ile sınavın süresini sorguluyor. Peki, ALES kaç dakika sürecek? ALES sınavı saat kaçta bitecek?

22.09.2019Gündem
ALES’e 141 bin aday girecek

ALES’e 141 bin aday girecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Pazar günü 81 ilde, 88 sınav merkezinde düzenleyeceğimiz ALES'e 141 bin 828 aday katılacak. Sınavda emniyet görevlileri dahil toplam 18 bin 9 kişi görev alacak" dedi.

20.09.2019Eğitim
ALES/3 sınavı ne zaman ALES başvuruları ne zaman bitecek

ALES/3 sınavı ne zaman? ALES başvuruları ne zaman bitecek?

ÖSYM tarafından 17 Kasım'da uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları başladı. 2019-ALES/3 başvuruları 17-25 Eylül tarihlerinde alınacak. Başvuru süreci devam ederken, son başvuru tarifi de gündeme geldi. Peki, ALES/3 başvuruları ne zaman bitecek? İşte, sınava ilişkin ayrıntılar...

18.09.2019Gündem
ALES/3 başvuruları ÖSYM tarafından başlatıldı - ALES başvurusu nasıl yapılır

ALES/3 başvuruları ÖSYM tarafından başlatıldı - ALES başvurusu nasıl yapılır?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/3) başvuruları ÖSYM başlatıldı. ALES/3 sınavına katılacak olan adaylar, başvuru kılavuzunda belirlenen talimatlar ile başvuru işlemlerini kurumun internet sitesi üzerinden, 25 Eylül'e kadar tamamlayacaklar. Peki, ALES/3 başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bilgiler ve ALES başvuru ekranı.

17.09.2019Eğitim
ALES sınavı ne zaman ALESe kaç gün kaldı

ALES sınavı ne zaman? ALES'e kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) giriş belgeleri açıklandı. Gözler şimdi ALES sınavının yapılacağı tarihte. Peki, ALES sınavı ne zaman? ALES'e kaç gün kaldı?

16.09.2019Gündem
ALES giriş belgeleri açıklandı

ALES giriş belgeleri açıklandı

Adaylar, 22 Eylül’de yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) giriş belgelerini ÖSYM'nin internet adresinden ulaşabilecek.

12.09.2019Eğitim
ALES giriş belgeleri açıklandı ALES sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır

ALES giriş belgeleri açıklandı! ALES sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 22 Eylül'de uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) giriş belgeleri açıklandı. Adaylar, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı giriş belgelerini ÖSYM'nin 'https://ais.osym.gov.tr' internet adresinden edinebilecek. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

12.09.2019Gündem
ALES sınav giriş belgesi yayımlandı mı ALES ne zaman yapılacak

ALES sınav giriş belgesi yayımlandı mı? ALES ne zaman yapılacak?

9-17 Temmuz tarihlerinde başvuruları alınan 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) için binlerce adayın bekleyişi devam ediyor. Akademik anlamda kariyer hedefleyen kişilerin yüksek lisans eğitimine devam etmelerini sağlayan sınava günler kala, sınav giriş yerleri için gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki, ALES sınav giriş belgesi yayımlandı mı?

10.09.2019Gündem

Yazar Sonuçları