EKSTRA
MENÜ

Ne Zaman

Ne Zaman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ne Zaman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 347.252 Ne Zaman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ne Zaman Haberleri

VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak İşte ortaöğrenim ve yükseköğrenim VGM burs başvurusu tarihleri

VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte ortaöğrenim ve yükseköğrenim VGM burs başvurusu tarihleri

VGM burs başvuru tarihleri için beklenen açıklama geldi. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ortaöğrenim ve yükseköğrenim VGM burs başvurusu tarihleri yayınlandı. Binlerce öğrencinin www.vgm.gov.tr üzerinden müracaatlarını gerçekleştireceği 2021 VGM burs başvuruları ortaöğrenim ve yükseköğrenim için ayrı ayrı alınacak. İlk etapta ortaöğrenim başvuruları başlayacak. Peki, 2021 – 2022 VGM burs başvuruları ne zaman? İşte, VGM burs başvurusu tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak İşte Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında ele alınacak konular

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda ele alınacak konular!

Koronavirüs gündeminin değerlendirileceği Kabine Toplantısı'nın tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulu'nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısındaki artış ve aşılama oranına yönelik sunum yapması bekleniyor. Diğer yandan havaların soğuması ile beraber gelen grip mevsimi ve koronavirüste kritik durumun devam etmesiyle merak edilen yeni tedbirler gelecek mi? sorusunun da Kabine Toplantısı'nda ele alınması ön görülüyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi ve kritik toplantıda görüşülecek konular.

25.09.2021Gündem

Bursluluk sınavı sonuçları 2021 MEB tarafından ne zaman açıklanır? İOKBS sonuçları için beklenen tarih yaklaştı!

Bursluluk sınavı sonuçları, veli ve sınava katılan öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. 5 Eylül 2021 tarihinde 5, 6, 7, ve 8. sınıflarla hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından ilan edilecek. İOKBS’de soru sorulan derslere ait testlerin her biri için doğru ve yanlış cevap sayıları değerlendirilecek. Gözler şimdi MEB'den gelecek "İOKBS sonuçları açıklandı" duyurusunda. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı 2021-2022 KYK burs başvuru tarihi için kritik detaylar

KYK burs başvurusu başladı mı? 2021-2022 KYK burs başvuru tarihi için kritik detaylar!

KYK burs başvuru tarihleri, öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) bünyesindeki yurtlar için yapılan yerleştirmelerin ardından gözler burs başvurularına çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığınca 2021-2022 eğitim öğretim yılı için KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 28 Ekim-3 Kasım tarihlerinde alınmıştı. Peki, bu yıl KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
ALES sınav sonuç tarihi: ÖSYM takvimi ile 2021 ALES sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak

ALES sınav sonuç tarihi: ÖSYM takvimi ile 2021 ALES sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

ALES sınav sonuç tarihi adayların odaklandığı konuların başında geliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 19 Eylül tarihinde organize edilen ALES sınavının sonuçları için geri sayım başladı. Üniversitelerde akademik kadroya girmek için üniversite mezunlarının katılım sağladığı ALES/2 sınavının sonuçları yapılan değerlendirme sonrası ÖSYM'nin AİS ekranından sorgulamaya açılacak. Adaylar T.C kimlik numaraları ile ALES puanlarını görüntüleyecekler. İşte, merakla beklenen ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

25.09.2021Gündem
Beşiktaşta sakatlar ne zaman dönecek Siyah Beyazlı ekipte bu kez de koronavirüs şoku Açıklama geldi

Beşiktaş'ta sakatlar ne zaman dönecek? Siyah Beyazlı ekipte bu kez de koronavirüs şoku! Açıklama geldi!

Beşiktaş'ta sakatlıklar devam ederken koronavirüs açıklaması geldi. İspanyol savunma oyuncusu Francisco Montero'nun koronavirüs testinin pozitif olduğu öğrenildi. Pjanic, Atiba ve Kenan Karaman'ın durumları hakkında da Siyah-Beyazlı ekipten açıklama geldi. Lige güzel başlangıç yapan Beşiktaş'ta sakatlar ne zaman dönecek sorusu taraftarlar tarafından merak konusu oldu. İşte, Beşiktaş'ta sakat oyuncuların durumu hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Spor Arena
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim kayıtları ne zaman Ek yerleştirme, ikinci üniversite, DGS yeni kayıt tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim kayıtları ne zaman? Ek yerleştirme, ikinci üniversite, DGS yeni kayıt tarihleri

Açıköğretim Üniversite kayıt tarihleri için geri sayım devam ediyor. Eğitim hayatını açıköğretimde sürdürecek olan öğrenciler, ek yerleştirme, ikinci üniversite, DGS yeni kayıt tarihlerine odaklandı. YKS yeni kayıt işlemlerini 5 günlük periyod içerisinde 6-10 Eylül tarihleri arasında tamamlayan Anadolu Üniversitesi, DGS, ikinci üniversite ve ek yerleştirme süreçlerini tamamlayacak. Peki, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Üniversite kayıtları ne zaman? İşte, Açıköğretim Üniversite kayıt tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite 2. tercih sonucu sorgulama ekranı için gözler ÖSYM duyuru sayfasında

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite 2. tercih sonucu sorgulama ekranı için gözler ÖSYM duyuru sayfasında!

YKS ek tercih sonuçları için gözler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamalarda. 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek tercihlerinin 20-23 Eylül 2021 tarihlerinde tamamlanmasının ardından adaylar yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. YKS ek tercih sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açılacak. YKS tercih sonuçlarını adaylar T.C kimlik numaraları ile sorgulayabilecekler. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Üniversite 2. tercih sonucu sorgulama ekranı üzerinden açıklanacak olan yerleştirme sonuçları hakkında bilgiler.

25.09.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak, ilk ara tatil ne zaman İşte  MEB 2021 kasım ara tatil ve yarıyıl tatili bilgisi

Okullar ne zaman kapanacak, ilk ara tatil ne zaman? İşte MEB 2021 kasım ara tatil ve yarıyıl tatili bilgisi

İlk ara tatil takvimi eylül ayının son günleri ile gündeme gelmeye başladı. Okullarda devam eden yüz yüze eğitim sürerken MEB 2021 kasım ara tatil ve yarıyıl tatili bilgisine gözler çevrildi. MEB'in ara tatil programına göre 6 Eylül 2021'de başlatılan birinci dönem, ilk ara tatile kadar sürecek. İlk ara tatilde öğrenciler 9 gün dinlenme fırsatı yakalayacaklar. Ardından ise okullarda yarıyıl tatili başlayacak. Peki, Okullar ne zaman kapanacak, ilk ara tatil ne zaman? İşte 2021-2021 okullarda ara tatil takvimi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
Malatyada sular ne zaman gelecek MASKİ su kesintisi listesi

Malatya'da sular ne zaman gelecek? MASKİ su kesintisi listesi

Malatya'da sular ne zaman gelecek sorusu, kentte yaşayan pek çok vatandaşın sabah saatleri itibariyle internet üzerinden araştırmalarına neden oldu. Belirli bakım, onarım çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen su kesintisi haricinde arıza dolaylı kesintiler için de bildirimde bulunan Malatya Su ve Kanalizasyon İşleri, bugün gerçekleşen su kesintisi hakkında da bilgilendirmede bulundu. Peki, Malatya'da sular ne zaman gelecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

25.09.2021Gündem
Hatayspor Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda Hatayda hedef 5te 5

Hatayspor Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Hatay'da hedef 5'te 5!

Hatayspor Fenerbahçe maçı ile Süper Lig heyecanı devam ediyor. Son haftaların formda takımı Hatayspor karşısında gol arayacak olan Fenerbahçe, rakibini mağlup edebilmek için tüm kozlarını sahaya sürecek. Geçtiğimiz sezon Hatayspor ile oynadığı karşılaşmalardan bir beraberlik ve bir mağlubiyet ile ayrılan Fenerbahçe, bu mücadeleden de galibiyetle ayrılmanın yollarını arayacak. Peki, Hatayspor Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? İşte, o karşılaşma hakkında detaylı bilgiler

25.09.2021Spor Arena
Aşk 101 yeni sezon ne zaman gelecek, final mi yapıyor Aşk 101 2.sezon fragmanı yayınlandı

Aşk 101 yeni sezon ne zaman gelecek, final mi yapıyor? Aşk 101 2.sezon fragmanı yayınlandı!

Geçtiğimiz yayın döneminde ilk sezonuyla izleyiciden tam not alan Netflix dizilerinden Aşk 101 yeni sezon uzun zamandır bekleniyordu. Aşk 101 2. Sezon fragmanı yayınlanırken, bir de final mi yapıyor soruları izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Aşk 101 yeni sezon ne zaman gelecek, final mi yapıyor? Aşk 101 2.sezon fragmanı detayları…

25.09.2021Televizyon
One Punch Man 3. sezon ne zaman, yeni sezon tarihi belli oldu mu

One Punch Man 3. sezon ne zaman, yeni sezon tarihi belli oldu mu?

Anime severlerin yakından takip ettiği Netflix’te yayınlanan One Punch Man 3. sezon ne zaman gelecek araştırmaları hız kazandı. Normal şartlarda Eylül ayında yayınlanması beklenen One Punch Man yeni sezon yayın tarihi belli oldu mu merak konusu. İşte One Punch Man 3. sezon detayları…

25.09.2021Televizyon
Eczacılar Günü ne zaman 2021 En güzel Dünya Eczacılar Günü mesajları

Eczacılar Günü ne zaman 2021? En güzel Dünya Eczacılar Günü mesajları

Tüm dünyada kutlanan eczacılar günü ne zaman merak edilen konular arasında yer alıyor. Mesleklere olan saygının arttığı özel günlerde, eczacılar günlerini kutlamak için Dünya Eczacılık Günü tarihini araştırıyorlar. Sağlık çalışanlarında ayrı bir yeri olan eczacıları bu önemli günde bir kez daha kutluyoruz. Peki, eczacılar günü ne zaman 2021? İşte en güzel Dünya Eczacılar Günü mesajları...

25.09.2021Sağlık
Son Dakika: NBAde Andrew Wiggins ve Kyrie Irving aşı krizi çıkardı Hem sezonu hem de serveti kaçırabilirler...

Son Dakika: NBA'de Andrew Wiggins ve Kyrie Irving aşı krizi çıkardı! Hem sezonu hem de serveti kaçırabilirler...

Son dakika haberi... NBA takımlarından Golden State Warriors'ın başarılı forveti Andrew Wiggins, Covid-19 aşısına karşı olması nedeniyle sezonun tamamını kaçırma tehlikesi yaşıyor. Yıldız basketbolcu eğer aşı karşıtlığını devam ettirirse, servet değerinde bir para da kaybedecek... Andrew Wiggins gibi düşünen bir diğer yıldız ise Kyrie Irving...

25.09.2021Basketbol
Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak MEB 2021 bursluluk sınav sonuçları için eylül ayını işaret etti

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? MEB 2021 bursluluk sınav sonuçları için eylül ayını işaret etti

Bursluluk sınavı sonuçları 2021 için bekleyiş devam ediyor. Ertelenen 2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 5 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşmişti. Söz konusu sınavın ardından gözler sonuçlar için MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuzda, İOKBS sonuçlarının açıklanacağı tarih duyuruldu. Peki, Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

25.09.2021Gündem
POMEM sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Dikkatler PA.edu.trde

POMEM sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Dikkatler PA.edu.tr'de

POMEM sözlü mülakat sonuçları, sözlü mülakatları tamamlayan binlerce adayın yakın takibinde yer alıyor. Sözlü mülakatın tamamlanmasının ardından Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak olan değerlendirmeye odaklanan adaylar, POMEM sözlü mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. 27. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine toplam 8 bin aday asıl olarak alınacak. Adaylar üç aşamadan geçerek POMEM’e seçilecek. İşte, 27. Dönem POMEM sözlü mülakat sonuçları hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.09.2021Gündem
Hamilelik (Gebelik) testi ne zaman yapılmalı

Hamilelik (Gebelik) testi ne zaman yapılmalı?

Adet (Regl) günü geçmiş olan ya da hamilelik hazırlığı yapan kadınlar için gebelik testi sabırsızlıkla beklenir. Bir an önce sonucu öğrenmek isteyen anne adayları hamilelik (gebelik) testi ne zaman araştırmalarına başlarlar. İlk başta genellikle evde idrardan hamilelik (gebelik) testi yapılır ve en erken hamilelik (gebelik) testi ne zaman çıkar merak konusudur. Haberimizde hamilelik (Gebelik) testi ne zaman yapılmalı ve hamilelik (gebelik) testi ile ilgili merak edilenleri paylaşıyoruz.

KYK burs başvurusu ne zaman, hangi gün başlıyor 2021- 2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için geri sayım... Gözler GSB duyuru ekranında

KYK burs başvurusu ne zaman, hangi gün başlıyor? 2021- 2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için geri sayım... Gözler GSB duyuru ekranında!

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacağı ile üniversite öğrencilerinin odağında yer alıyor. 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelere ilk kez başlayan ya da geçtiğimiz yıl başlayıp pandemi dolayısıyla burs ve kredi başvurusu yapamayan öğrenciler, bu yıl KYK burs başvurusu ile bu işlemi ile ilk kez başvurusunu gerçekleştirebilecek. Peki, E-Devlet üzerinden müracaata açılacak olan ve 11 adımda tamamlanacak olan KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında öğrencileri yakından ilgilendiren detaylı bilgiler

25.09.2021Gündem
Anthony Joshua Oleksandr Usyk maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda Geri sayım başladı

Anthony Joshua Oleksandr Usyk maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Geri sayım başladı

Anthony Joshua Oleksandr Usyk maçı heyecan dolu anlara tanık edecek. Ringlerin iki önemli ismi Anthony Joshua ve Oleksandr Usyk'ı karşı karşıya getirecek mücadele, boks tutkunları ve dövüş sporlarını yakından takip eden spor severlerin gündeminde yer alacak. Peki, Anthony Joshua Oleksandr Usyk maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? İşte, heyecan dolu anlara tanık edecek olan o mücadele hakkında detaylı bilgiler

25.09.2021Spor Arena
Son Dakika: Mario Balotelliden yeni açıklama Sergen Yalçının videosunu ne zaman izledi Soyunma odasında o anlar...

Son Dakika: Mario Balotelli'den yeni açıklama! Sergen Yalçın'ın videosunu ne zaman izledi? Soyunma odasında o anlar...

Adana Demirspor forması giyen Mario Balotelli, Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın'ın kendisi hakkında 'beyni yok' ifadesini kullandığı videoyu Beşiktaş maçından önce soyunma odasında bir takım arkadaşının izlettiğini anlattı. İşte soyunma odasında yaşananlar...

25.09.2021Futbol
Son Dakika: Altay - Beşiktaş maçından sonra sınıfta kaldı Oyun zekası yetersiz, ızdırap, felaket...

Son Dakika: Altay - Beşiktaş maçından sonra sınıfta kaldı! "Oyun zekası yetersiz, ızdırap, felaket..."

Süper Lig'in 7. haftasında deplasmanda Altay'a 2-1 mağlup olan Beşiktaş'ta eksik oyuncular kadar bu süreçte forma şansı bulan isimlerin performansı geceye damga vurdu. Hürriyet Gazetesi yazarları Uğur Meleke ve Güntekin Onay, Altay - Beşiktaş mücadelesini masaya yatırdı. İşte sınıfta kalan futbolcular...

25.09.2021Futbol
Kış lastiği uygulaması 2021 tarihi: Kış lastiği ne zaman takılır

Kış lastiği uygulaması 2021 tarihi: Kış lastiği ne zaman takılır?

Kış lastiği uygulaması 2021, havaların soğumasının ardından sürücülerin gündemine geldi. Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için geçerli olan kış lastiği takma zorunluluğu yürürlükte belirtilen tarihte uygulamaya girecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, Karayolları Trafik Kanunu gereği yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği takmaları, illerin hava ve iklim şartlarına göre yılın belirli dönemi için zorunlu tutuluyor. Peki, kış lastiği ne zaman takılır? İşte, 2021 kış lastiği uygulamasının tarihi.

25.09.2021Gündem
Mazot gübre desteği ne zaman yatacak Bakan Pakdemirli eylül ayı mazot gübre desteği ödeme tarihini duyurdu

Mazot gübre desteği ne zaman yatacak? Bakan Pakdemirli eylül ayı mazot gübre desteği ödeme tarihini duyurdu

Mazot gübre desteği ödeme tarihleri için beklenen açıklama geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçiye verilecek 59 milyon 271 bin liralık tarımsal destek ödemlerinin tarihini duyurdu. Tohum, hububat, mazot, gübre, toprak analizi ve kırsal kalkınma alanlarında verilen desteklerden yararlananlar ödemelerini banka hesaplarından alabilecekler. Peki, mazot gübre desteği ne zaman yatacak? İşte, 2021 eylül ayı mazot gübre desteği ödeme tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.09.2021Ekonomi
YKSde 140 puan alanlar ek tercih tarihini bekliyor.... YKS 2.ek tercihleri için gözler ÖSYM kılavuzunda

YKS'de 140 puan alanlar ek tercih tarihini bekliyor.... YKS 2.ek tercihleri için gözler ÖSYM kılavuzunda!

YKS'de 140 puan alanlar, ilk yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasıyla, ikinci ek tercih tarihlerini beklemeye başladı. YKS'de bu yıla özel uygulanacak ikinci ek yerleştirme sürecinde, Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YDT) puanı asgari 170 olan adaylar ise 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek. Boş kalan kontenjanlara yapılacak YKS 2. ek tercih tarihleri ve sonuçları ÖSYM tarafından ilan edilecek. Peki, YKS 2.ek tercihleri ne zaman? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.09.2021Gündem
POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı 27. Dönem POMEM sözlü mülakat sonuçları EGMde olacak

POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı? 27. Dönem POMEM sözlü mülakat sonuçları EGM'de olacak!

POMEM sözlü mülakat sonuç tarihi için geri sayım devam ediyor. 8 bin öğrenci alımına ilişkin ön başvuru ve sınavlardan geçen adaylar katıldıkları mülakat sonuçlarını beklemeye başladı. 27. Dönem POMEM sözlü mülakatlarının üzerinden geçen süreyle beraber adaylar POMEM sonuçları için beklentilerini eylül sonuna yöneltti. Yapılan değerlendirme sonuçları, EGM'nin internet sitesinden erişime açılacak. Peki, POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı? İşte, 2021 POMEM sözlü sınav sonuçları hakkında ayrıntılar.

24.09.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme ne zaman, nasıl yapılır Güz dönemi 2021-2022 Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme ne zaman, nasıl yapılır? Güz dönemi 2021-2022 Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme tarihleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri 2021-2022 öğretim yılı için açıklandı. Üniversite eğitimini açıktan devam ettiren öğrenciler, AÖF kayıt yenileme işlemlerini üniversitenin takvimine göre gerçekleştirecekler. Öğrenciler AÖF güz dönemi ders ekle sil işlemlerini de 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında yapabilecekler. Gözler şimdi AÖF kayıt yenileme tarihlerinde. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman? İşte Güz dönemi 2021-2022 Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.09.2021Gündem
15 bin öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır 2021 Eylül sözleşmeli öğretmen başvuru şartları ve tarihleri

15 bin öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? 2021 Eylül sözleşmeli öğretmen başvuru şartları ve tarihleri

15 bin öğretmen başvuruları, adayların odaklandığı konulardan oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından yayınlanan duyuruya göre 2021 sözleşmeli öğretmen ataması ön başvuruları belirlenen tarihe kadar tamamlanacak. Eylül 15 bin sözleşmeli öğretmenlik başvuru kılavuzunu inceleyecek öğretmen adayları “ilkatama.meb.gov.tr” adresinden Elektronik Ön Başvuru Formunu doldurarak başvurularını tamamlayacaklar. 15 bin sözleşmeli öğretmenlik başvuru kılavuzunda açıklanan kadro dağılımı ve başvuru şartları önem arz edecek Peki, 15 bin öğretmen atama başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? İşte, 15 bin öğretmen atama takviminin detayları.

24.09.2021Gündem
AKS sınav sonuçları açıklandı mı AKS sonuçları ne zaman açıklanacak MEBden 15 gün açıklaması

AKS sınav sonuçları açıklandı mı? AKS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB'den 15 gün açıklaması

AKS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Öğretmenlere yönelik uygulanan Adaylık Kaldırma Sınavı sonrası gözler MEB'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 5 Eylül’de yapılan söz konusu sınavın sonuçları, değerlendirmelerin ardından MEB tarafından erişime açılacak. Peki, AKS sınav sonuçları açıklandı mı? AKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

24.09.2021Gündem
Lavabo nasıl yazılır TDKya göre Lavabo kelimesinin doğru yazımı

Lavabo nasıl yazılır? TDK'ya göre Lavabo kelimesinin doğru yazımı

19. ve 20. yüzyılda, Fransızca, İtalyanca ve İngilizce gibi Avrupa dillerinden Türkçeye birçok kelime geçmiştir. O kelimelerden biri olan lavabo Fransızca kökenlidir. Bu sözcüğün nasıl yazıldığı birçok okur tarafından merak ediliyor. TDK'ya göre Lavabo nasıl yazılır? Lavabo kelimesinin doğru yazımını örnek cümleler ile birlikte derledik.

24.09.2021Sözlük
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu akşam var mı EDHO yeni sezon fragmanı yayınlandı mı İşte detaylar

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu akşam var mı? EDHO yeni sezon fragmanı yayınlandı mı? İşte detaylar

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) yeni sezonu için dizinin takipçileri gelişmeleri takip ediyor... Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın bu sene 7. sezonu ekrana gelecek. EDHO yeni sezon bölümlerinin bu hafta olup olmayacağı yayınlanan ATV yayın akışı ile yanıt buldu. Peki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ne zaman başlayacak, bu akşam var mı? Yeni sezon için ise net bir tarih açıklanmadı. İşte detaylar

24.09.2021Televizyon
Araştırma Türleri Ve Özellikleri Nelerdir, Kaça Ayrılır Temeline Göre Araştırmanın Kaç Türü Ve Yöntemleri Var

Araştırma Türleri Ve Özellikleri Nelerdir, Kaça Ayrılır? Temeline Göre Araştırmanın Kaç Türü Ve Yöntemleri Var?

Bir meselenin iç yüzünü ortaya çıkarmak ya da bir konu, eser ya da konu hakkında halkı bilgilendirmek için yapılan çalışmalara araştırma denir. Araştırmalarda temel amaç en doğru bilgiye en kısa zamanda ulaşmaktır. Araştırma türleri ve özellikleri nelerdir, kaça ayrılır? Temeline göre araştırmanın kaç türü ve yöntemleri var tüm detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Ayrıntılı ultrason nedir, ne zaman yapılır, gerekli mi

Ayrıntılı ultrason nedir, ne zaman yapılır, gerekli mi?

Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftler ultrason günlerini yakından takip ediyorlar. Gebeliğin ilk anlarından itibaren ultrason çekimi bebeğin gelişimi hakkında bilgi edinmek için oldukça önemlidir. Ultrason görüntüleme teknolojileri her geçen gün biraz daha gelişirken, detaylı ultrason ile bebeğin tüm organları ayrıntılı bir şekilde incelenebiliyor. Peki ayrıntılı ultrason tam olarak nedir, ne zaman yapılır, gerekli mi? İşte ayrıntılı ultrason ile ilgili detaylı bilgiler…

24.09.2021Doğum
Ciklet Balığı Türleri Nelerdir Kaç Yavru Doğurur Ciklek Balıkları Ne Zaman Çiftleşir

Ciklet Balığı Türleri Nelerdir? Kaç Yavru Doğurur? Ciklek Balıkları Ne Zaman Çiftleşir?

Günümüzde bir hayli yaygın olarak beslenen balık çeşitlerinden bir tanesi Ciklet balıklarıdır. Ciklet balıklarının çok sayıda türü bulunmaktadır. Sizin için Ciklet balığının ne demek olduğunu, bu balıkların kaç yavru doğurduğunu, ciklet balığının kaç türünün olduğunu ve bu balıkların ne zaman çiftleştiğini derledik.

24.09.2021Araştırma
Venüs Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Venüs Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Venüs Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Venüs Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Yaşadığımız Dünya Güneş Sistemi'nde yer alan gezegenlerden birisidir. Gezegenler arasında sadece Dünya yoktur. Güneş Sistemi'nde toplamda 8 adet gezegen bulunur. Bu gezegenlerden biriside Venüs olarak bilinmektedir. Venüs gezegeni nedir, ne renktir ve ne zaman keşfedildi? Venüs gezegeninin özellikleri ve dünyaya uzaklığı hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Uranüs Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Uranüs Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Uranüs Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Uranüs Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Güneş sistemi içerisindeki Dünya'ya en uzak olan ikinci ve en soğuk gezegen olma özelliğine sahip bulunan Uranüs gezeni pek çok özeliği bünyesinde barındırmaktadır. Uranüs gezegeninin ne demek olduğunu, hangi özelliklere sahip olduğunu, Uranüs gezegeninin Dünya'ya olan uzaklığını, kim tarafından ne zaman keşfedildiğini ve bu gezegenin hangi renge sahip olduğunu sizin için derledik.

24.09.2021Araştırma
Süreyya Yıldızı Nedir Ve Ne Zaman Doğar Ülker Yıldızı Hakkında Bilgi

Süreyya Yıldızı Nedir Ve Ne Zaman Doğar? Ülker Yıldızı Hakkında Bilgi

En merak edilen ve araştırılan yıldız kümeleri içerisinde Süreyya Yıldızı gelmektedir. Aynı zamanda belli bir takım yıldızı üzerinden oluştuğunu söylemek mümkün. Peki, Süreyya yıldızı nedir ve ne zaman doğar? Ülker yıldızı hakkında tüm detayları derledik.

24.09.2021Araştırma
Sirius Nedir Ve Ne Zaman Görülür Sirius Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Sirius Nedir Ve Ne Zaman Görülür? Sirius Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Sirius yıldızı gökyüzünü süsleyen ve parlak bir yıldızdır. Parlak oluşu nedeniyle diğer yıldızlardan ayrılmaktadır. Aynı zamanda sirius yıldızının bilinen bir diğer ismi de ak yıldız olarak geçmektedir. Sirius yıldızı nedir ve ne zaman görülür, sirius yıldızı anlamı ve hikayesi nasıldır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Şira Yıldızı Nedir Ve Ne Zaman Görülür

Şira Yıldızı Nedir Ve Ne Zaman Görülür?

Sirius yıldızını ifade eden en güzel ve etkili tanımlama "gökyüzünün en parlak yıldızı" olduğudur. Bu anlamı ile pek çok eser ve markaya da ilham kaynağı olan bir yıldızdır. Büyük Köpek takımyıldızında yer alan Sirius, "yakıcı", "kavurucu" anlamlarını taşır. Türkçede Akyıldız, Osmanlıcada ise Şira ismi ile bilinmektedir. Kur'an-ı Kerim'de ismi geçen tek yıldız olma özelliğini taşıyan Şira yıldızı dini bakımdan da merak edilerek özellikleri araştırılan özel bir yıldızdır. Rengi beyaz ile mavi arasında olmakla beraber pek çok renkte görülen yıldıza dair Şira yıldızı nedir ve ne zaman görülür? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren anılıyor

Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren anılıyor

Besteci, söz yazarı, yorumcu ve oyuncu Zeki Müren'in vefatının ardından 25 yıl geçti. Türkiye'nin "Sanat Güneşi" olarak anılan sanatçı Zeki Müren, vefatının 25. yılında yad ediliyor. Sanat hayatı boyunca 600'ü aşkın plak ve kaset dolduran sanatçı, 1991'de "Devlet Sanatçısı" seçilmişti. Peki, Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren ne zaman öldü?

24.09.2021Magazin
Satürn Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Satürn Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Satürn Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Satürn Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Satürn, Güneş Sistemi içerisinde bulunan sekiz gezegen içerisindeki en büyük ikinci gezegendir. Bunun yanı sıra Satürn, Güneş Sistemi içerisinde Güneş'e en uzak olan 6. gezegendir. Peki, Satürn gezegeni nedir, ne renktir ve ne zaman keşfedildi? Satürn gezegeninin özellikleri ve dünyaya uzaklığı hakkında bilgiler nelerdir? Sizin için tüm detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Plüton Ne Zaman Keşfedildi Ve Gezegenlikten Neden Çıkarıldı Plüton Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Plüton Ne Zaman Keşfedildi Ve Gezegenlikten Neden Çıkarıldı? Plüton Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Plüton, güneş sistemindeki en gizemli ve tartışmalı gök cisimlerinden biridir. Bilim adamlarını ve yıldız gözlemcilerini bu cüce gezegen hakkında daha köklü bir araştırma yapmak için kolları sıvamıştır. Peki, geçmişten günümüze Plüton hakkında neler keşfedildi ve neden gezegen statüsünden çıkarıldı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma

Hakimlik mülakat sonuçlarında son durum: Adalet Bakanlığı hakimlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adalet Bakanlığı hakimlik mülakat sonuçları için gözler resmi açıklamaya çevrildi. Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatları geçtiğimiz haftalarda tamamlanmıştı. Adalet Bakanlığı hakimlik mülakat sonuçları, bakanlığı resmi internet adresi üzerinden erişime açılacak. Peki, Adalet Bakanlığı hakimlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.09.2021Gündem
Neptün Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Neptün Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Neptün Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Neptün Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Gezegenlerin yapısı uzun yılladır merak edilmektedir. Gezegenlerin gizemi henüz tam olarak çözülebilmiş değildir. Güneş sisteminde yer alan 8 gezegenden bir tanesi Neptün Gezegenidir. Diğer gezegenler Dünya, Merkür, Satürn, Uranüs, Mars, Venüs ve Jüpiter olarak bilinmektedir. Neptün gezegeni ile ilgili de henüz bilinmeyen pek çok konu vardır. Güneş sistemindeki her gezegenin dünyaya olan uzaklıkları farklıdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Merkür Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Merkür Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Merkür Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Merkür Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Güneş sistemindeki dokuz gezegenden biri de Merkür'dür. Aynı zamanda da Güneş'e en yakın olmasıyla bilinmekte olan bir gezegendir. Bununla birlikte güneş sistemi içerisindeki gezegenlerden en küçük olanı biçiminde de ifade edilebilmektedir. Merkür gezegeni nedir, ne renktir, kim tarafından ne zaman keşfedilmiştir, Merkür gezegeninin özellikleri nelerdir ve Dünya'ya olan uzaklığı ne kadardır gibi soruları sizin için derledik.

24.09.2021Araştırma
Mars Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Mars Gezegenin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Mars Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Mars Gezegenin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Mars birçok açıdan dünya için çok büyük bir öneme sahip bir gezegendir. Aynı zamanda da keşif amacı ile ziyaret edilen ve edilmek istenilen en önemli gezegenlerden birisidir. Sizin için Mars nedir, Mars ne zaman ve kim tarafından keşfedilmiştir, Mars gezegeni hangi renktir ve Mars'ın özellikleri nelerdir şeklinde olan soruların cevaplarını derledik.

24.09.2021Araştırma
Jüpiter Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Jüpiter Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Jüpiter Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Jüpiter Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Diğer isimleri Erendiz, Sakıt ve Hürmüz olan Jüpiter gezegenin çapı 142.324 kilometrekaredir. Samanyolundaki en büyük gezegen olan Jüpiter'in toplam 67 tane daha uydusu bulunuyor. En büyük uydusunun adı Ganymede'dir. Galileo Galilei tarafından keşfedilen Ganymede, Jüpiter III adıyla da biliniyor. Jüpiter atmosferi gazlardan oluşur. Bu gazların %90'ı hidrojen, 'u ise helyumdur. Jüpiter gezegeni nedir, ne renktir ve ne zaman keşfedildi? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Ömür boyu aşkın sırrı açıklandı

Dünyaca ünlü ilişki ve evlilik uzmanı Dr. Julie-John Gottman çifti katıldıkları The Mindbodygreen podcast’inde ömür boyu sürecek ilişkinin formülünü verdiler.Bir ilişki ne zaman bitmeli?

25.09.2021

Denizli bu maçı kafasında oynamıştı

Altay teknik direktörü, Beşiktaş yorulduğunda fişi çekmeyi planlamıştı.

25.09.2021

Tren seferleri ne zaman?

Geçen haziran ayı içersinde Doğruca Köyü’nde yapılan toplantıda Bandırma- Bursa arasında çalışacak yüksek hızlı tren hattı ile Bursa-Bandırma 40 dakikaya ineceği bilgisi verildi.

24.09.2021