MENÜ

Yds

Yds ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yds haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 600 Yds haberi bulunmuştur.

YDS veya uzunca Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı, 4 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan aşağıdaki yönetmelikle eski KPDS ve ÜDS sınavları yerine geçen ve yılda 2 kez ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavıdır. İngilizce, Almanca, Fransızca dillerine ek olarak başka dillerde de yapılan sınav 150 dakika sürer. Gramer, Cümle Tamamlama, Çeviri, Diyalog ve Paragraf Tamamlama ve Okuma Parçaları sorularından oluşan 80 soruluk bir sınavdır. İlk sınav 7 Nisan 2013 tarihinde yapılmış olup ÖSYM'nin aldığı kararla sınav sorularının sadece 10 tanesi yayınlanmaktadır.


Yds Haberleri

YDS ve YÖKDİL sınavları ertelendi mi YDS ve YÖKDİL ne zaman yapılacak

YDS ve YÖKDİL sınavları ertelendi mi? YDS ve YÖKDİL ne zaman yapılacak?

Türkiye'de alınan corona virüsü önemleri kapsamında, ÖSYM 2020 sınav takvimini güncelledi. Daha önce de sınav tarihlerini erteleyen ÖSYM, YKS'nin ileri bir tarihe alınmasından dolayı, sınav tarihlerini yeniden düzenledi. Yapılan açıklamanın ardından, YDS ve YÖKDİL sınavlarına hazırlanan binlerce aday, söz konusu sınavların ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Peki, YDS ve YÖKDİL sınavları ertelendi mi? YDS ve YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte, söz konusu sınavların yeni tarihleri ve ÖSYM'den yapılan açıklamanın detayları.

27.03.2020Gündem
ÖSYM sınav takvimi güncellendi

ÖSYM sınav takvimi güncellendi

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "Tüm sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB’in önereceği müfredat ve kazanımlara göre önceki yıllarla aynı çerçevede olacak" dedi.

27.03.2020Eğitim
Son dakika haberler... ÖSYMden flaş YKS ve KPSS açıklaması

Son dakika haberler... ÖSYM'den flaş YKS ve KPSS açıklaması

ÖSYM'nin 2020 sınav takvimi güncellendi. Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 25-26 Temmuz'da gerçekleşecek olması nedeniyle, bu tarihte yapılması planlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de uygulanacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları da 6 Eylül'de düzenlenecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Eylül'de gerçekleştirilecek. Öte yandan, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ÖSYM Başkanlığına soru hazırlamada dikkate alması gereken müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi. MEB'in güncellemesine göre 25-26 Temmuz'daki YKS'de 9, 10 ve 11. sınıf müfredatının yanı sıra 12. sınıfın birinci döneminden sorular sorulacak. 12'nci sınıf öğrencileri, 9, 10 ve 11'inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf öğretim programlarının sadece birinci döneminden sorumlu olacak.

27.03.2020Gündem
YDS/1 sınavı ne zaman yapılacak 2020 YDS ertelendi mi

YDS/1 sınavı ne zaman yapılacak? 2020 YDS ertelendi mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) corona virüsü (Kovid-19) önlemleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde değişiklik yaptı. Bu kapsamda en çok merak edilen ise Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS/1) ertelenip ertelenmediği oldu. Peki, YDS/1 sınavı ne zaman yapılacak? 2020 YDS ertelendi mi?

19.03.2020Gündem
YDS ertelenecek mi 2020 YDS sınavı ne zaman yapılacak

YDS ertelenecek mi? 2020 YDS sınavı ne zaman yapılacak?

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin, yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için yapılacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) 2020 oturumları için geri sayım devam ederken, corona virüsü akıllara 'YDS iptal olacak mı?' ve 'YDS ertelenecek mi?' gibi soruları getirdi. Peki, YDS ertelenecek mi? 2020 YDS sınavı ne zaman yapılacak?

18.03.2020Gündem
YDS ne zaman yapılacak 2020 YDS geç başvuruları ne zaman

YDS ne zaman yapılacak? 2020 YDS geç başvuruları ne zaman?

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin, yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için yapılacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) 2020 oturumları için geri sayım devam ediyor. Gözler şimdi 2020 YDS geç başvuru tarihinde. Peki, YDS ne zaman yapılacak? 2020 YDS geç başvuruları ne zaman?

3.03.2020Gündem
YDS başvuruları sona eriyor – YDS başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

YDS başvuruları sona eriyor – YDS başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

ÖSYM tarafından 12 Nisan'da uygulanacak olan YDS başvurular için verilen süre süre bugün doluyor. Kılavuzdaki bilgilere göre, 2020-YDS/1 için geç başvuru günü de 10 Mart olarak belirlendi. Peki, YDS başvuru ücreti ne zamana kadar ödenebilecek? YDS başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

26.02.2020Gündem
YDS başvuruları ne zaman bitecek

YDS başvuruları ne zaman bitecek?

YDS başvurularının ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde başlayan sürecin ne zaman biteceğini araştıran adaylar, ay sonu ile birlikte sorgulamalarına hız verdi. Adaylar başvurularını süreç bitmeden ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak 'https://ais.osym.gov.tr' adresinden yapabilecek. Peki, YDS başvuruları ne zaman bitecek?

25.02.2020Gündem
YDS başvuruları ne zaman bitecek YDS başvurusu nasıl yapılır

YDS başvuruları ne zaman bitecek? YDS başvurusu nasıl yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca organize edilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2020-YDS/1) için başvurular başladı. ÖSYM tarafından 12 Nisan'da uygulanacak sınav için adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak 'https://ais.osym.gov.tr' adresinden yapabilecek. Peki, YDS başvuruları ne zaman bitecek?

21.02.2020Gündem
YDS başvuruları başladı

YDS başvuruları başladı

ÖSYM tarafından 12 Nisan'da yapılacak olan YDS için başvurular başladı. Adaylar, 26 Şubat'a kadar başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internetten yapabilecek.

19.02.2020Eğitim
YDS başvuruları başladı - YDS başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

YDS başvuruları başladı - YDS başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

2020 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2020-YDS/1) için başvurular bugün itibariyle alınıyor. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini süresi içinde yatırarak YDS başvurularını tamamlayacaklardır. Ücret ödeme için son gün ise 27 Şubat 2020 olarak belirlendi. Peki, YDS başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

19.02.2020Eğitim
YDS başvuruları ne zaman başlayacak 2020 YDS sınavı ne zaman

YDS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 YDS sınavı ne zaman?

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek ve yabancı dil puanı almak isteyen diğer vatandaşlar için düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) 2020 etapları için tarih araştırmaları hız kazandı. Peki, YDS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 YDS sınavları ne zaman?

18.02.2020Gündem
YDS başvuruları ne zaman 2020 YDS/1 ne zaman

YDS başvuruları ne zaman? 2020 YDS/1 ne zaman?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvuru tarihlerini kaçırmak istemeyen birçok vatandaş, 2020 YDS 1 sınavı tarihini ve başvuru takvimini araştırmaya başladı. Bu yıl ilki düzenlenecek olan YDS'nin 2020 takvimini ÖSYM internet sitesi üzerinden duyurdu. Peki, YDS başvuruları ne zaman? 2020 YDS/1 sınavı hangi tarihte ve ne zaman? İşte, sınava dair merak edilen bilgiler.

11.02.2020Gündem
ÖSYM Başkanı Aygün: Bu yıl 19 yabancı dil sınavı yapacağız

ÖSYM Başkanı Aygün: Bu yıl 19 yabancı dil sınavı yapacağız

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bu yıl 15'i elektronik ortamda olmak üzere 19 yabancı dil sınavı yapacaklarını söyledi.

24.01.2020Eğitim
e-YDS sınav giriş belgeleri yayımlandı

e-YDS sınav giriş belgeleri yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavı e-YDS 2020/1 (İngilizce) adayları için sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin 'https://ais.osym.gov.tr' adresinden öğrenebilecek. İşte, e-YDS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı...

22.01.2020Gündem
Türkiye Yazma Eserler Kurumu personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

Türkiye Yazma Eserler Kurumu personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığının merkez teşkilatında boş bulunan bulunan yazma eser uzman yardımcılığı kadrolarına alım için yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınav yapılacak. Peki, Türkiye Yazma Eserler Kurumu personel alımı başvuru şartları neler?

30.12.2019Gündem
2020 YDS ne zaman YDS başvuru takvimi

2020 YDS ne zaman? YDS başvuru takvimi

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (2020-YDS) oturumlarına katılım sağlamak isteyen çok sayıda vatandaş, yeni yıla sayılı günler kala YDS'nin oturumlarına ilişkin başvuru ve sınav tarihlerini sorguluyor. Peki, 2020 YDS ne zaman? YDS başvuruları ne zaman başlayacak?

26.12.2019Gündem
2020 YDS sınavı ne zaman YDS başvuru ve sınav takvimi

2020 YDS sınavı ne zaman? YDS başvuru ve sınav takvimi

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2020-YDS) için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM'nin sınav takvimini açıklaması ile birlikte, YDS sınavının 2020 etapları için başvuru ve sınav takvimi merak konusu oldu. Peki, 2020 YDS sınavı ne zaman?

12.12.2019Gündem
YDS sonuçları ÖSYM tarafından duyuruldu - YDS sonuç sorgulama sayfası

YDS sonuçları ÖSYM tarafından duyuruldu - YDS sonuç sorgulama sayfası

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2019-YDS/3) sonuçlarının açıklanacağı tarih, merak ediliyordu. Beklenen açıklama ÖSYM'den geldi. ÖSYM, resmi sayfası üzerinden YDS sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

11.12.2019Gündem
YDS 3 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak YDS puanı geçerlilik süresi ne kadar

YDS 3 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS puanı geçerlilik süresi ne kadar?

ÖSYM tarafından gerçekleşen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/3) sonuçları adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Yapılan değerlendirme sonrası YDS sonuçları ÖSYM'nin AİS sayfası üzerinden erişime açılacak. Sınav için bekleyiş devam ederken, sınav sonuçlarının kaç sene geçerli olacağı da diğer gündem konularından oldu. Peki, YDS 3 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS puanı geçerlilik süresi ne kadar?

5.12.2019Eğitim
YDS sonuçlarını ÖSYM ne zaman açıklayacak YDS 3 sınav puanı nasıl hesaplanır

YDS sonuçlarını ÖSYM ne zaman açıklayacak? YDS 3 sınav puanı nasıl hesaplanır?

1 Aralık tarihinde düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) sonuçları için adayların gözü ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. Yayımlanan YDS cevap anahtarı ile netleri hakkında bilgi sahibi olanlar, heyecanla YDS sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki, YDS sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak? YDS 3 sınav puanı nasıl hesaplanır? İşte, o konular hakkında detaylar.

3.12.2019Gündem
2019 YDS/3 temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı YDS sonuçları ne zaman açıklanacak

2019 YDS/3 temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı! YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 1 Aralık'ta yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (2019-YDS/3) temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Gözler şimdi sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. Peki, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.12.2019Gündem
YDS soru ve cevapları yayımlandı mı YDS sonuçları ne zaman açıklanacak

YDS soru ve cevapları yayımlandı mı? YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yüksek lisans ve doktora yapacaklar, dil tazminatı alacaklar, yabancı dil seviyesini belgelemek isteyenleri ilgilendiren YDS/3, 41 il ve 47 sınav merkezinde uygulandı. Peki, YDS soru ve cevapları yayımlandı mı? YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.12.2019Gündem
YDS soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak Muhtemel cevaplar gündemde

YDS soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak? Muhtemel cevaplar gündemde!

YDS soruları ve cevapları, sınavdan çıkan adaylar tarafından sorgulanıyor. Sınavdan çıktıktan sonra YDS/3 soruları ve cevapları için araştırmalarına başlayan adaylar, işaretledikleri soruların cevaplarını değerlendirmek için araştırmalarına başladı. Peki, YDS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte, YDS/3 soruları ve cevapları hakkında bazı bilgiler

1.12.2019Eğitim
YDS kaç saat sürüyor YDS sınavdan çıkma süresi

YDS kaç saat sürüyor? YDS sınavdan çıkma süresi!

YDS saat kaçta bitecek sorusu, sınava girecek olan yakınlarını bekleyen binlerce kişinin gündeminde yer alıyor. YDS sınavdan çıkma süresini hesaplayarak plan yapacak olan vatandaşlar buna göre harekete geçecek. Peki, YDS saat kaçta bitecek? İşte, YDS sınav süresi ve saat kaçta bitecek sorusunun ÖSYM'den alınan bilgilerle cevabı

1.12.2019Eğitim
YDSye 55 bin aday girecek

YDS'ye 55 bin aday girecek

ÖSYM tarafından 1 Aralık’ta  yapılacak 2019-YDS/3’e, 55 bin 580 aday katılacak. Sınavda, 7 bin 592 kişi görev alacak. YDS sonuçları ise 24 Aralık'ta açıklanacak.

30.11.2019Eğitim
YDS 3 sınav yeri sorgulama 2019 YDS sınavı ne zaman saat kaçta

YDS 3 sınav yeri sorgulama! 2019 YDS sınavı ne zaman saat kaçta?

2019 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/3) binlerce adayın katılımı ile ÖSYM tarafından düzenlenecek. Yılın son YDS sınavı yaklaşırken hazırlıklarını tamamlayan adaylar, bir yandan da YDS sınav giriş yerlerini araştırmaya başladı. YDS sınav tarihi ve saati de merak edilen diğer konulardan oldu. Peki, 2019 YDS sınavı ne zaman saat kaçta? YDS sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte, YDS 3 sınav yeri sorgulama ve konuyla ilgili detaylar.

29.11.2019Gündem
2020 YDS ne zaman yapılacak ÖSYM YDS başvuru tarihlerini duyurdu

2020 YDS ne zaman yapılacak? ÖSYM YDS başvuru tarihlerini duyurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) takvimi ve başvuru tarihleri kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Sınav hazırlıklarına devam eden adayların gözü takvimin yayımlanmasının ardından YDS başvuru kılavuzuna çevrildi. Peki, 2020 YDS ne zaman yapılacak? YDS başvuru kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, YDS sınavı hakkında merak edilenler.

26.11.2019Gündem
YDS/3 ne zaman YDS sınav yerleri açıklandı

YDS/3 ne zaman? YDS sınav yerleri açıklandı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/3) yerleri ÖSYM tarafından açıklandı. Online sistem üzerinden sınav girecekleri yeri görüntüleyebilen adaylar, YDS/3 tarihini bir kez daha araştırmaya başladı. Peki, YDS/3 ne zaman gerçekleşecek? YDS sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir?

21.11.2019Gündem
YDS/3 ne zaman yapılacak YDSye kaç gün kaldı

YDS/3 ne zaman yapılacak? YDS'ye kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/3) tamamlandı. Gözler şimdi bu yıl son kez düzenlenecek, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nda (2019-YDS/3) Peki, YDS/3 ne zaman yapılacak? YDS'ye kaç gün kaldı?

19.11.2019Gündem
YÖKDİL ve YDS başvuru tarihleri | 2020 YDS ve YÖKDİL sınavları ne zaman

YÖKDİL ve YDS başvuru tarihleri | 2020 YDS ve YÖKDİL sınavları ne zaman?

2020 YDS ve YÖKDİL sınavları için yüz binlerce kişinin beklediği tarih açıklaması ÖSYM tarafından yapıldı. Her yıl belli periyotlarda düzenlenen söz konusu sınavların; başvuru, geç başvuru, sınav ve sonuç tarihleri netleşti. Peki, 2020 YDS ve YÖKDİL sınavları ne zaman? YÖKDİL ve YDS başvuruları ne zaman yapılacak?

18.11.2019Gündem
DGS, KPSS, TUS, DUS, ALES ve YDS çıkmış sorular | ÖSYM çıkmış soruları yayımladı

DGS, KPSS, TUS, DUS, ALES ve YDS çıkmış sorular | ÖSYM çıkmış soruları yayımladı

ÖSYM geçen yıla ait bazı sınavların sorularını erişime açtı. DGS, KPSS, TUS, DUS, ALES ve YDS'nin geçen yılki sorularına 'http://www.osym.gov.tr' adresindeki 'Geçmiş Yıllardaki Sorular' sekmesinden ulaşılabilecek. İşte, ÖSYM'nin yayımladığı sorular hakkındaki ayrıntılar...

12.11.2019Gündem
ÖSYM geçen yıla ait bazı sınavların sorularını erişime açtı

ÖSYM geçen yıla ait bazı sınavların sorularını erişime açtı

DGS, KPSS, TUS, DUS, ALES ve YDS'nin geçen yılki ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan ‘Geçmiş Yıllardaki Sorular’ sekmesinden ulaşılabilecek.

12.11.2019Eğitim
e YDS İngilizce sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı 2019 e YDS sonuç sorgulama

e YDS İngilizce sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! 2019 e YDS sonuç sorgulama

e-YDS 2019/12 İngilizce sınavı sonuçları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. 9 Kasım tarihinde yayımlanan duyuruya göre, adaylar 2019 e YDS İngilizce sınav sonuçlarına ÖSYM şifresi ve TC kimlik numaraları ile erişebilecekler. Peki, 2019 e YDS İngilizce sınav sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, e YDS sınav sonucu sorulama sayfası ve sınavla ilgili bilgiler.

9.11.2019Gündem
e-YDS 2019/12 İngilizce Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

e-YDS 2019/12 İngilizce Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

09 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/12 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 06 Kasım 2019 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

6.11.2019Gündem
2019-YDS/3 sınavı ne zaman YDSye kaç gün kaldı

2019-YDS/3 sınavı ne zaman? YDS'ye kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca organize edilecek Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için geri sayım başladı. Söz konusu sınav için günlerdir hazırlanan ve başvurularını tamamlayan adaylar, sınav tarihine odaklandı. Peki, 2019-YDS/3 sınavı ne zaman? YDS'ye kaç gün kaldı?

4.11.2019Gündem
TUS 2. Dönem tercihleri ÖSYM tarafından başlatıldı 2019 TUS tercih ekranı

TUS 2. Dönem tercihleri ÖSYM tarafından başlatıldı! 2019 TUS tercih ekranı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2019-TUS 2. Dönem) tercihleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından başlatıldı. Uzman doktor adayları, kurumun internet sitesinde yer alan TUS tercih bilgileri ve tablolarına göre tercih işlemlerini belirlenen tarihlerde tamamlayacaklar. Peki, TUS tercihleri nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bilgiler ve TUS tercih ekranı.

23.10.2019Gündem
Cumhurbaşkanlığı 59 personel alımı için duyuru yaptı

Cumhurbaşkanlığı 59 personel alımı için duyuru yaptı!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, uzman yardımcısı alımı için ilan yayımladı. Toplam 59 kişiyi istihdam edeceğini duyuran Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, atamaları 6 ila 9'uncu derecelerde gerçekleştirecek. 11 farklı bölümde gerçekleştirilecek olan alımlar için YDS'den dil puanı almış olmak gerekecek. Peki, Cumhurbaşkanlığı 59 personel alımı için başvuru nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.10.2019Ekonomi
e YDS sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı e YDS İngilizce sınavı sonuç ekranı

e YDS sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! e YDS İngilizce sınavı sonuç ekranı

E-YDS İngilizce sınav sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. 2019 e YDS sınav sonuçlarını adaylar, ÖSYM'nin internet sitesindeki sonuç ekranı üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenilecek. Peki, e YDS sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, e YDS sınav sonuç sorgulama ekranı ve sınavla ilgili detaylar.

19.10.2019Gündem
YDS ne zaman yapılacak İşte YDS/3 sınav tarihi

YDS ne zaman yapılacak? İşte YDS/3 sınav tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından uygulanacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için başvurular yakın zaman önce sona erdi. Gözler şimdi sınavın yapılacağı tarihte. Peki, YDS ne zaman yapılacak? YDS/3 sınavı ne zaman?

18.10.2019Gündem
YDS 2019 başvuru tarihleri açıklandı.. İşte başvuru şartları ve sınav ücretleri

YDS 2019 başvuru tarihleri açıklandı.. İşte başvuru şartları ve sınav ücretleri

Sınava başvuru süreci, 16 Ekim 2019 - 31 Ekim 2019 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 16 Ekim 2019 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’ten itibaren yapabileceklerdir.

16.10.2019Gündem
YDS başvuruları için son gün

YDS başvuruları için son gün

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 1 Aralık'ta uygulanacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı başvuruları bugün bitecek.

16.10.2019Eğitim
YDS başvuruları tamamlandı YDS/3 ne zaman yapılacak

YDS başvuruları tamamlandı! YDS/3 ne zaman yapılacak?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için başvuru işlemi 16 Ekim tarihinde tamamlandı. Başvurularını gerçekleştiren adaylar, sınav hazırlıklarına devam ederken, bir yandan da YDS sınav tarihini araştırmaya başladı. Peki, YDS/3 ne zaman yapılacak? İşte, YDS/3 hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...

16.10.2019Gündem
YDS başvuruları ne zaman bitecek YDS/3 sınavı ne zaman

YDS başvuruları ne zaman bitecek? YDS/3 sınavı ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) 5 dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için başvurusu süreci geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Gözler şimdi YDS başvurularının biteceği ve sınavın yapılacağı tarihte. Peki, YDS başvuruları ne zaman bitecek?

13.10.2019Gündem
2019-YDS/3 Başvurularının yapılacağı tarih açıklandı.. İşte başvuru ücretleri ve detayları

2019-YDS/3 Başvurularının yapılacağı tarih açıklandı.. İşte başvuru ücretleri ve detayları

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sınavının tarihi ve başvuru detayları açıklandı. ÖSYM tarafından belirlenen takvime göre 2019 yılının aralık ayında gerçekleştirilecek sınav için başvuru işlemlerinin tarihi duyuruldu. İşte Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sınavının yapılacağı tarih ve başvuru detayları

9.10.2019Eğitim
YDS sınavı ne zaman İşte 2019 YDS/3 sınav ve başvuru tarihi

YDS sınavı ne zaman? İşte 2019 YDS/3 sınav ve başvuru tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'nca uygulanacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için başvuru süreci henüz başlamamışken sınav tarihi merak konusu oldu. Gözler şimdi on binlerce adayın katılım sağlayacağı sınavın başvuru ve uygulanma tarihinde. Peki, 2019 YDS/3 sınavı ne zaman yapılacak? YDS başvuruları ne zaman?

7.10.2019Gündem
Dışişleri Bakanlığı 75 personel alacak.. İşte sınav ve başvuru detayları

Dışişleri Bakanlığı 75 personel alacak.. İşte sınav ve başvuru detayları

Dışişleri Bakanlığı 75 personel alacak.. İlanın detayları ve başvuru şartları Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yayınlandı. İşte sınav koşulları ve başvuru şartlarının detayları

30.09.2019Gündem
YDS/2 sonuçları açıklandı 2019 YDS sonuç sorgulama ekranı

YDS/2 sonuçları açıklandı! 2019 YDS sonuç sorgulama ekranı

ÖSYM tarafından geçtiğimiz haftalarda sınavı yapılan YDS'de sonuçlar adayların erişimine açıldı. 8 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen sınava katılım gösteren adaylar, 27 Eylül saat 14.50'den itibaren sonuçlarını ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Peki, YDS sınav sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir? İşte, o konu hakkında detaylar.

27.09.2019Eğitim
YDS’de cevap kağıtları erişime açıldı

YDS’de cevap kağıtları erişime açıldı

ÖSYM tarafından 8 Eylül’de düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın (YDS) cevap kâğıtları ve aday cevapları erişime açıldı. Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden belgeleri görüntüleyebilir.

27.09.2019Eğitim
ÖSYM YDS sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak Tarih belli mi

ÖSYM YDS sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Tarih belli mi?

ÖSYM tarafından düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (2019-YDS/2) geride kalması ile sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başladı. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, YDS sınav sonuç tarihine yönelik araştırmalarını hızlandırdı. Peki, ÖSYM YDS sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Tarih belli mi? İşte, o konular hakkında merak edilenler.

25.09.2019Gündem