EKSTRA
MENÜ

Başvuru

Başvuru haberleri sayfasında güncel ve son dakika Başvuru hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 54.494 Başvuru haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Başvuru Haberleri

YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM YKS 3. yerleştirme tercih başvuru ekranı

YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS 3. yerleştirme tercih başvuru ekranı!

YKS 2. ek tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih, başvuru sürecinde son güne gelinmesinin ardından adayların odaklandığı konulardan oldu. ÖSYM tarafından 14 Ekim tarihinde başlayan 2021-YKS 2. ek tercihleri 18 Ekim tarihine kadar sürecek. 2021 YKS 3. tercihlerini ÖSYM AİS mobil uygulaması ve internet sitesinden yapacak öğrenciler, YKS ek tercih sonuçları için yapılacak açıklamayı bekleyecek. TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar, tercih sonuçlarına göre üniversite kayıtlarını yapacak. Peki, YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

17.10.2021Gündem
KYK burs başvurusu tarihi ne zaman açıklanacak 2021 KYK burs başvurusu başladı mı Kritik 18 Ekim detayı

KYK burs başvurusu tarihi ne zaman açıklanacak 2021? KYK burs başvurusu başladı mı? Kritik 18 Ekim detayı!

KYK burs başvuru tarihleri için gözler artık Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden yapılacak açıklamaya çevrildi. YKS 2. ek tercih sürecinde sona gelinirken E-Devlet üzerinden erişime açılacak KYK burs başvuru ekranı öğrencilerin gündeminde yer aldı. Her yıl yazılı ve görsel basın yoluyla kamuoyuna duyurulan tarihler arasında başlayan KYK burs başvurularının tamamlanmasının ardından bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs imkanı sağlanacak. Bu sene burs başvurularının daha erken alınması beklentisinde olan öğrenciler, KYK burs başvuruları için 18 Ekim tarihine odaklandı. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman? İşte, KYK burs ve kredi başvuru tarihleri hakkında kritik detaylar.

17.10.2021Gündem
TBMMde bütçe mesaisi başlıyor

TBMM'de bütçe mesaisi başlıyor

Meclis'i bu hafta yoğun bir mesai bekliyor. Mehmetçiğin, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresinin uzatılmasına ilişkin tezkere ile kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren kanun teklifi, Meclis gündemine gelecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin sunumunu yapacak.

17.10.2021Haber
TBMMde yoğun mesai... Gündemde tezkere ve bütçe kanunu var

TBMM'de yoğun mesai... Gündemde tezkere ve bütçe kanunu var

Meclis'i bu hafta yoğun bir mesai bekliyor. Mehmetçiğin, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresinin uzatılmasına ilişkin tezkere ile kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren kanun teklifi, Meclis gündemine gelecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin sunumunu yapacak.

17.10.2021Gündem
Adreste nüfus hizmetine başvuru sayısı 35 bine ulaştı

Adreste nüfus hizmetine başvuru sayısı 35 bine ulaştı

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Adreste Nüfus Hizmeti Projesi'ne 2017'den bugüne kadar 35 bin başvuru yapıldı.

17.10.2021Ekonomi
Doğum bildirimi e-Devlet’ten

Doğum bildirimi e-Devlet’ten

Çeşitli sebeplerle sağlık kuruluşunda doğum bildirimi yapamayan vatandaşlar, artık e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

17.10.2021Gündem
Zeynep Avcı: ‘Çocuklarıma masal okuyup yatırıyorum, sonra hazırlanıp sahneye çıkıyorum’

Zeynep Avcı: ‘Çocuklarıma masal okuyup yatırıyorum, sonra hazırlanıp sahneye çıkıyorum’

Söylediği şarkıyla bir anda tanındı. Sosyal medyada herkes onu paylaştı. Trafikte arabalardan yarışmada söylediği ‘Yalan’ın yorumu yükselmeye başladı. Tüyleri diken diken eden sesiyle bir anda gündeme oturan Zeynep Avcı ile konuştuk: “Almanlara hitap ediyordum. Sade mi okusam diye çok düşündüm. Sonra şarkıya kendimi bıraktım.”

17.10.2021Hürriyet Pazar
SPK iki tebliğde değişiklik yaptı

SPK iki tebliğde değişiklik yaptı

SPK'nın Pay Alım Teklifi Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğine göre, hak sahipliği, pay alım teklifi fiyatı ve süreci, pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünün doğmadığı haller ile muafiyet halleri belirlendi.

16.10.2021Ekonomi
MEB personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak Başvurular Kariyer Kapısı veya e-Devlet üzerinden alınacak

MEB personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Başvurular "Kariyer Kapısı" veya "e-Devlet" üzerinden alınacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) istihdam edilecek 5 bin 872 destek personeli için başvuru sürecinin detayları belli oldu. MEB personel alımı başvuruları 25 Ekim Pazartesi gününden 5 Kasım Cuma saat 23.59'a kadar "Kariyer Kapısı" veya "e-Devlet" üzerinden yapılabilecek. Peki, MEB personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

16.10.2021Gündem
e-Devlette yenilik Doğum bildirimi başvuruları yapılabilecek

e-Devlet'te yenilik! Doğum bildirimi başvuruları yapılabilecek

İçişleri Bakanlığı, e-Devlet'te gerçekleşen yeniliği duyurdu. Yeni doğum bildirimleri bundan sonra e-Devlet'ten yapılacak.

16.10.2021Ekonomi
Ebru Gündeşin bilinmeyen kuralları: Ayakkabılarınız benden

Ebru Gündeş'in bilinmeyen kuralları: Ayakkabılarınız benden!

Ebru Gündeş, Cihan Ünal, İlker Kaleli, Hera, Merve Oflaz ve Ozan Doğulu’nun bilinmeyen yönleri sizi çok şaşırtacak.

16.10.2021Magazin
Korkunç kazada tüm ailesi öldü, yüzü tanınmayacak şekilde yandı... Onunla mutlaka tanışmalısınız

Korkunç kazada tüm ailesi öldü, yüzü tanınmayacak şekilde yandı... Onunla mutlaka tanışmalısınız

Annesi, babası ve erkek kardeşinin öldüğü uçak kazasından sağ çıktı ama vücudunun ve yüzünün çok büyük bir bölümü yandı. 30'dan fazla ameliyat geçirdi, böbreğini kaybetti ama yine de yılmadı. Hepimizin bir şeyler öğrenebileceği bir hikâyeye hazır mısınız?

16.10.2021Dünya
Esnafa 235 milyon TLlik vergi desteği Yıllık beyanname kalktı, konaklama vergisi 2023’e ertelendi

Esnafa 235 milyon TL'lik vergi desteği! Yıllık beyanname kalktı, konaklama vergisi 2023’e ertelendi

Pandemi sürecinde çiftçi, esnaf gibi üretim ve ticaret sektöründeki kesimlere vergi indirimleriyle dolaylı destek içeren torba yasa Meclis’ten geçti. Yeni düzenlemeyle, ‘küçük esnaf’ olarak tanımlanan 850 bin civarındaki ticaret erbabının kazancı gelir vergisinden istisna tutuldu.

16.10.2021Ekonomi
Kimlik kartlarında büyük yenilik Yeni uygulama hayata geçti

Kimlik kartlarında büyük yenilik! Yeni uygulama hayata geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) başvuru sahiplerinin kimliklerinin TC Kimlik Kartı vasıtasıyla uzaktan doğrulanarak TC Kimlik Kartlarına uzaktan NES yüklenebileceğini, böylece kimlik kartlarının güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabileceğini bildirdi.

15.10.2021Gündem
MediaMarkt Startup Challengea girişimcilerden büyük ilgi

MediaMarkt Startup Challenge'a girişimcilerden büyük ilgi

MediaMarkt Türkiye’nin 4’üncüsünü gerçekleştireceği MediaMarkt Startup Challenge’a 300’e yakın başvuru yapıldı. Bu yıl Lenovo Türkiye iş birliği ile gerçekleştirilecek yarışmanın finaline ise sadece 1 hafta kaldı. Yarışmada birinci olan proje, Münih’te gerçekleşecek Plug and Play Retailtech Center Hızlandırma Programı’na katılmanın yanı sıra; girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına katılma hakkı, Silikon Vadisi’nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play’in girişimci ağına dahil olma fırsatı yakalayacak. Ayrıca Lenovo Türkiye tarafından sürpriz hediyeler de verilecek. Kazanan proje, 22 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek online etkinlik ile açıklanacak.

15.10.2021Teknoloji
TCDD 25 sürekli işçi alımı yapacak İşte TCDD işçi alımı başvuru şartları

TCDD 25 sürekli işçi alımı yapacak? İşte TCDD işçi alımı başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu. Yayımlanan işçi alımı ilanında “İstanbul il sınırlarında bulunan işyerlerine belirsiz süreli işçi olarak 25 demiryolu trafik operatörü alınacaktır.” İfadelerine yer verildi. İşte CDD işçi alımı başvuru şartları

15.10.2021Gündem
1100 TL pandemi yardımı (sosyal yardım): E-Devlet başvuru şartları ve detaylar...

1100 TL pandemi yardımı (sosyal yardım): E-Devlet başvuru şartları ve detaylar...

1100 TL pandemi yardım parası sonuçları. Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım ödemeleri belirli tarihlerde hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını belirtti. Sosyal yardım 1100 TL e Devlet ekranı ile sorgulanacak. Peki, 1100 TL pandemi yardım parası ne zaman verilecek? İşte, E devlet 1100 TL sosyal yardım parası başvuru sonuç sorgulama ekranı.larda yaptığı açıklamada Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını belirtti. Sosyal yardım 1100 TL e Devlet ekranı ile sorgulanacak. Peki, 1100 TL pandemi yardım parası ne zaman verilecek? İşte, E devlet 1100 TL sosyal yardım parası başvuru sonuç sorgulama ekranı.

15.10.2021Ekonomi
DGS ek tercih işlemleri başladı

DGS ek tercih işlemleri başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021- Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemleri, 15-21 Ekim tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

15.10.2021Eğitim
Polonyadan tartışma yaratan sığınmacı kararı

Polonya'dan tartışma yaratan sığınmacı kararı

Polonya Parlamentosu, sınır muhafızlarına, yasa dışı şekilde ülkeye giren göçmenleri derhal sınır dışı etme yetkisi veren tartışmalı yasa tasarısını onayladı. Tasarı, sığınmacıların da aynı muameleye tabi tutulmasına imkan veriyor.

15.10.2021Dünya
Bir nefes alma sanatı: Balkon

Bir nefes alma sanatı: Balkon

‘Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi’ bu yıl ‘balkon’ teması üzerinden çalışmalar üreten sanatçılara alan sağlıyor. Küratör Murat Tabanlıoğlu’nun mimari bakış açısıyla yorumladığı sergi 20 Kasım’a kadar görülebilir.

15.10.2021Kitap Sanat
VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı Üniversite ve ortaokul-lise burs başvuru tarihleri

VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? Üniversite ve ortaokul-lise burs başvuru tarihleri

VGM burs başvurusu için tarihler netlik kazandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları her yıl belirli tarihlerde kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor. 2021-2022 eğitim öğretim dönemi burs başvuru tarihleri ile ilgili açıklama yapıldı. Peki, VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte VGM burs başvuru tarihi ve ücreti hakkında detaylar

15.10.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman 2021: GSB KYK burs başvuru tarihi için beklenen tarih detayı

KYK burs başvurusu ne zaman 2021: GSB KYK burs başvuru tarihi için beklenen tarih detayı

KYK burs başvurusu için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sürüyor. KYK burs başvuru tarihleri üniversite 2. ek tercihlerinin başlamasıyla öne çıkan başlıklar arasında yerini aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından KYK yurt başvuru sonuçları 16 Eylül Perşembe günü erişime açılmıştı. Yükseköğrenimde eğitim gören öğrenciler için bir sonraki süreçte KYK burs başvuruları alınacak. 2021-2022 KYK burs başvurusu e devlet ekranı üzerinden tamamlanacak. Gözler şimdi Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden yapılacak, "KYK burs başvurusu başladı" duyurusuna çevrildi. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman 2021? İşte, o konuyla ilgili detaylar...

15.10.2021Gündem
Adalet Bakanlığı sınavları ne zaman Bin hakim savcı alımı sınav şartları ve tarihleri belli oldu

Adalet Bakanlığı sınavları ne zaman? Bin hakim savcı alımı sınav şartları ve tarihleri belli oldu

Adalet Bakanlığı sınav tarihleri ÖSYM'nin yayınladığı takvim ile belli oldu. 2-10 Kasım arasında tamamlanacak başvuruların ardından bin hakim ve savcı alımı için organize edilecek söz konusu sınavlar, 2021-Adli Yargı, Adli Yargı-Avukat ve İdari Yargı oturumları ile gerçekleşecek. Sınav ücreti, bir sınava katılan adaylar için 250, iki sınava katılan adaylar için 375, üç sınava katılan adaylar için ise 500 lira olacak. ÖSYM takvimine göre Adalet Bakanlığı hakim savcı alımı sınavları aralık ayında yapılacak. Peki, Adalet Bakanlığı sınavları ne zaman? İşte, 2021 Adalet Bakanlığı hakim savcı alımı sınav tarihleri ve başvuru şartları.

14.10.2021Gündem
Merkez Bankası personel alımı yapacak İşte MB personel alımının ayrıntıları

Merkez Bankası personel alımı yapacak! İşte MB personel alımının ayrıntıları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) teknisyen ve mühendislerden oluşacak 52 kişiyi bünyesinde istihdam edecek. Çeşitli sınavlardan puanlar baz alınarak yapılacak alımlar için, başvuru şartları ve diğer detaylar kurumun resmi internet sitesinden ilan edildi. Peki, Merkez Bankası personel alımı başvuru şartları neler?

14.10.2021Gündem
Dünyanın en uzun kadını Rumeysadan ilk açıklama

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa'dan ilk açıklama

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 2 metre 15 santim uzunluğundaki Rumeysa Gelgi (24), 'dünyanın en uzun boylu kadını' olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Gelgi, ‘’Farklı olmak sandığınız kadar kötü bir şey değil. Sizi hiç ummadığınız başarılara götürebiliyor” dedi

14.10.2021Gündem
Geleceğin girişimleri yeniden şekilleniyor

Geleceğin girişimleri yeniden şekilleniyor

Red Bull Basement, üniversiteli girişimcileri destekleyerek kampüs hayatını değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyor. Öğrencilerin kampüs deneyimini ileri götürmeyi amaçlayan, teknoloji odaklı çözümü olan fikir ve projelerini anlattıkları bir dakikalık video ile başvurabilecekleri etkiniğin bu seneki jürisinde Onaranlar Kulübü Kurucu Ortağı Doğukan Güngör, İBB Akıllı Şehir Departmanı Direktörü Burcu Özdemir ve UnoMoi Kurucu Ortağı Gözde Atasoy yer alıyor. Jüri değerlendirmesinin ardından Türkiye Finali’nin kazananı olan proje, bu yıl Türkiye’de gerçekleşecek Red Bull Basement Dünya Finali’ne davet edilecek. Başvurular 24 Ekim tarihine dek redbullbasement.com üzerinden yapılabiliyor.

14.10.2021Kampüs
Red Bull Solo Q Türkiye’nin en iyi düellocusunu belirlemek için geri döndü

Red Bull Solo Q Türkiye’nin en iyi düellocusunu belirlemek için geri döndü!

Türkiye’nin en iyi düellocularının mücadele verdiği ‘1v1’ League Of Legends turnuvası Red Bull Solo Q, 2021 yılının en iyi oyuncusunu bulmak ve oyunun dengesini değiştiren anın heyecanını yaşatmak için geri döndü.

14.10.2021eSpor
ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak İşte bu yılki son ALESin başvuru ve sınav takvimi

ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak? İşte bu yılki son ALES'in başvuru ve sınav takvimi

2021-ALES/3, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) sınav takviminde ilan edildiği gibi kısa süre sonra yapılacak. Akademik kariyer hedefleyen adayların katılım sağladığı sınav için başvurular yakın zaman önce başlamıştı. Peki, ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak?

14.10.2021Gündem
Engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak Engelli öğretmen ataması başvuru şartları bekleniyor

Engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Engelli öğretmen ataması başvuru şartları bekleniyor

Engelli öğretmen ataması başvuruları ile ilgili detaylar belli oldu. Engelli öğretmen atamaları ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 750 engelli öğretmen ataması yapılacağının müjdesini verdi. Millî Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 750 atama yapılacak. Peki, engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

14.10.2021Gündem
Ders kitapları yönetmeliği yenilendi

Ders kitapları yönetmeliği yenilendi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında okutulacak ders kitabı ve diğer eğitim araç-gereçlerinin niteliklerinin arttırılmasına yönelik usul ve esaslar yeniden düzenlendi.

14.10.2021Eğitim
Yurt dışından gelen hastalara vize kolaylığı

Yurt dışından gelen hastalara vize kolaylığı

Ticaret ve Dışişleri bakanlıkları, sağlık hizmeti almak üzere yurt dışından gelen uluslararası hastalara vize kolaylığı sağlanması için iş birliğine gidecek.

14.10.2021Ekonomi
Vergi borcu yapılandırma ödemesi ne zaman bitecek İşte son tarih bilgisi

Vergi borcu yapılandırma ödemesi ne zaman bitecek? İşte son tarih bilgisi

Haziran'da yürürlüğe giren 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hükümlerinden yararlanmak için öngörülen başvuru süresi 30 Eylül'de sona erdi. Yapılandırma yasasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Peki, yapılandırma borç ödemeleri ne zaman bitecek?

14.10.2021Gündem
AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitiyor İşte AÖF ikinci üniversite bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? İşte AÖF ikinci üniversite bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları ağustos ayında başladı. Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite kayıtlarını yapmak isteyen öğrenciler işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Adayların başvuru yapabilmesi için YÖKSİS sistemindeki öğrenim bilgilerinin güncel olması gerekiyor. Lisans ve ön lisans bölümlerine başvurular kabul ediyor. Peki, AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitiyor?

14.10.2021Gündem
Harun Erdenay: Son 5 yılda basketbolda...

Harun Erdenay: "Son 5 yılda basketbolda..."

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanlığı'na adaylığını açıklayan eski başkan Harun Erdenay, projeleri ve hedefleri hakkında Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

14.10.2021Basketbol
VGM burs başvuruları ne zaman başlıyor 2021-2022 Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve üniversite burs başvuru tarihleri

VGM burs başvuruları ne zaman başlıyor? 2021-2022 Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve üniversite burs başvuru tarihleri!

VGM burs başvuruları ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için önem arz ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" başvuru işlemleri bu hafta başlayacak. Aylık 100,00 TL olarak verilecek olan VGM ortaöğrenim burs başvurularının ardından, Vakıflar Genel Müdürlüğü burslarında süreç üniversite öğrencileri için devam edecek. 2021-2022 VGM burs başvuru işlemleri kurumun internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacak. Peki, VGM burs başvuruları ne zaman? İşte, Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve üniversite burs başvuru tarihleri.

14.10.2021Gündem
ALES başvuruları ne zaman saat kaçta bitiyor ALES başvuru ücreti nereye yatırılıyor

ALES başvuruları ne zaman saat kaçta bitiyor? ALES başvuru ücreti nereye yatırılıyor?

ALES başvurusu son gün olması dolayısıyla ücret yatırma detayları ile öne çıkıyor. Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan 2021 ALES/3 başvuruları için 6 Ekim tarihinde başlayan işlemler ÖSYM tarafından verilen süreye kadar tamamlanacak. Yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerin katılım sağlayacağı ALES başvuruları ÖSYM'nin AİS ekranından aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile gerçekleşecek. ALES oturumunda belirlenen 145 TL başvuru ücreti ise ALES kılavuzunun arka sayfasında yer alan bankalara yatırılacak. Gözler şimdi son başvuru gününde. Peki, ALES başvuruları ne zaman saat kaçta bitiyor? İşte, ALES başvuru ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

14.10.2021Gündem
Adalet Bakanlığı 1000 (bin) hakim ve savcı adayı alımı Hakim savcı alımı başvuru şartları neler İşte tarih bilgileri

Adalet Bakanlığı 1000 (bin) hakim ve savcı adayı alımı! Hakim savcı alımı başvuru şartları neler? İşte tarih bilgileri!

Adalet Bakanlığı hakim savcı alımı başvuru şartları ve tarihleri belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, 2021 dönemi için tespit edilen ihtiyaç durumuna göre, Bakanlıkça yazılı sınav ve mülakat ile 9-5 dereceli kadrolara 100'ü avukatlık mesleğinden olmak üzere 900 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 100 idari yargı hakim adayı alınacak. Bin hakim ve savcı alımı sınavı ÖSYM tarafından 25-26 Aralık'ta Ankara, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilecek. Sınava katılacak adaylar için başvuru şartları önem arz edecek. Peki, Hakim savcı alımı başvuru şartları neler? İşte, başvuru tarihi ve şartları.

13.10.2021Gündem
Rekabet Kurumu 60 uzman yardımcısı alacak İşte başvuru şartları

Rekabet Kurumu 60 uzman yardımcısı alacak! İşte başvuru şartları

Rekabet Kurumu, çeşitli meslek gruplarından 60 uzman yardımcısı istihdam edecek. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. Yazılı sınav 27 Kasım 2021 Cumartesi günü Ankara'da yapılacak. İlanın yayımlanmasının ardından şimdi de alınacak personeller için aranan şartlar merak konusu oldu. Peki, Rekabet Kurumu personel alımı başvuru şartları neler?

13.10.2021 Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı sonuçları ne zaman açıklanacak İşte jandarma alımı başvuru şartları

Jandarma uzman erbaş alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte jandarma alımı başvuru şartları

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları ekim ayında gerçekleştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı 3.901'i jandarma, 804'ü lojistik alt branşlı, 250’si muhabere, 12'si at bakıcısı, 23'ü bot serdümeni ve 10'u havacılık branşlarında olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacak. Başvurularını yapan adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. Peki, jandarma uzman erbaş alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.10.2021Gündem
TURKOVAC aşı randevusu nasıl alınır İşte 3. dozu yerli aşı olmak isteyenler için başvuru aşamaları

TURKOVAC aşı randevusu nasıl alınır? İşte 3. dozu yerli aşı olmak isteyenler için başvuru aşamaları

Üçüncü doz aşısını TURKOVAC yaptırmak isteyen gönüllülerin başvuruları alınıyor. Şehir hastaneleri başta olmak üzere 41 merkezde uygulanacak yerli aşının seri üretime geçebilmesi için en az 3 bin kişinin hatırlatma dozunda TURKOVAC'ı tercih etmesi gerekiyor. Peki, TURKOVAC aşı randevusu nasıl alınır?

13.10.2021Gündem
Engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman 2021 yılı 750 Engelli öğretmen atama takvimi belli oldu

Engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? 2021 yılı 750 Engelli öğretmen atama takvimi belli oldu!

Engelli öğretmen atama başvuru tarihleri için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuruların başlayacağı tarihi duyurdu. 2018-2020 yıllarındaki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) katılanlar arasından yapılacak atamalar 03 Aralık 2021 tarihinde tamamlanacak. Tercihlerin yapılması ve onay süreci de 22-26 Kasım'da olacak. Peki, engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? İşte, 2021 engelli öğretmen atama takvimi ve başvuru tarihleri.

13.10.2021Gündem
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu Yeni düzenleme yürürlüğe girdi

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Yeni düzenleme yürürlüğe girdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

13.10.2021Gündem
Hakim savcı alımı başvuru şartları nelerdir Adalet Bakanlığı bin hakim ve savcı alımı yapacak

Hakim savcı alımı başvuru şartları nelerdir? Adalet Bakanlığı bin hakim ve savcı alımı yapacak

Hakim savcı alımı başvuruları için detaylar belli oldu. Bin hakim ve savcı alımı başvuruları kasım ayında alınacak.  Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, yazılı sınav ve mülakatla 100'ü avukatlık mesleğinden olmak üzere 900 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 100 idari yargı hakim adayı alınacak. Peki, hakim savcı alımı başvuru şartları nelerdir?

13.10.2021Gündem
1500 öğrenci Türkçe derslerine katılıyor

1500 öğrenci Türkçe derslerine katılıyor

Türkiye Cumhuriyeti, Nürnberg Başkonsolosluğu’nda Kuzey Bavyera’da görev yapan Türkçe Türk Kültürü ( TTK ) öğretmenleri ile 2021-2022 eğitim öğretim yılı kurul toplantısı yapıldı. Toplantı, 29 öğretmen ve 3 okutmanın katılımıyla gerçekleşti.

13.10.2021Avrupa
KYK burs başvurusu için son 5 gün detayı Dikkatler 18 Ekim tarihine çevrildi

KYK burs başvurusu için son 5 gün detayı! Dikkatler 18 Ekim tarihine çevrildi

KYK burs başvurusu öğrenciler ve ebeveynleri için 13 Ekim Çarşamba günü odak noktası olmaya devam ediyor. Okul giderlerini sağlamak ve eğitim almakta oldukları şehirde geçimlerini sürdürmek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın takdim ettiği burs ve kredi imkanına başvuracak olan öğrenciler, E-Devlet burs başvuru detaylarını sorguluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak açıklama ile KYK burs başvuru ekranı erişime açılacak. Geçtiğimiz sene başvuruların ekim ayında başlaması öğrencilerin KYK başvuru tarihleri için beklentilerini yoğunlaştırdı. Peki, KYK burs başvurusu başladı mı? İşte, 18 Ekim detayının yer aldığı GSB KYK burs başvuru tarihi hakkında detaylı bilgiler

13.10.2021Gündem
İdari hakimlik sınavı ne zaman 2021 idari hakimlik sınavı başvuru tarihi

İdari hakimlik sınavı ne zaman? 2021 idari hakimlik sınavı başvuru tarihi

İdari hakimlik sınavı kapsamında yeni yargı mensuplarını sisteme dahil etmek isteyen Adalet Bakanlığı, sınavla ilgili detaylı bilgi yayımladı. 800 adlî yargı hâkim ve savcı adayı, 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı, 100 idari yargı hâkim adayı için sınav düzenleneceğini ifade eden bakanlık, sınava yönelik detayları da yayımladı. Peki, savcılık ve idari hakimlik sınavı ne zaman? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Engelli Tarım Projesi

Orhangazi Kaymakamlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren proje ekibi müthiş bir başarıya imza attı.

13.10.2021