MENÜ

Başvuru

Başvuru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başvuru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50.153 Başvuru haberi bulunmuştur.

Başvuru Haberleri

TÜBİTAKın koronavirüse yönelik çağrısına 444 başvuru yapıldı

TÜBİTAK'ın koronavirüse yönelik çağrısına 444 başvuru yapıldı

TÜBİTAK'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik açtığı çağrıya bir haftada 444 başvuru gerçekleştirildi.

3.04.2020Teknoloji
Kamu bankalarından 5 - 7.5 - 10 bin lira kredi İşte başvuru kanalları

Kamu bankalarından 5 - 7.5 - 10 bin lira kredi! İşte başvuru kanalları

Kamu bankaları yüzde 0.49 faiz oranlı temel ihtiyaç destek kredisini hayata geçirdi. Başvuru yapmak için şubeye gitmek gerekmiyor.

3.04.2020Ekonomi
LGS 2020 başvuru kılavuzu yayınlandı mı MEB LGS kılavuzunu paylaştı mı

LGS 2020 başvuru kılavuzu yayınlandı mı? MEB LGS kılavuzunu paylaştı mı?

LGS (Liselere Geçiş Sınavı) 2020 başvuru kılavuzu için geri sayım devam ediyor. Liselere Geçiş Sistemi kapsamında tercih ve yerleştirme kılavuzu ‘meb.gov.tr’ internet adresinden paylaşılacak. Kılavuzda, LGS kapsamında merkezi yerleştirme ve yerel yerleştirmeye ilişkin takvim ile usul ve esaslar yer alacak. Peki, LGS 2020 başvuru kılavuzu yayınlandı mı? MEB LGS kılavuzunu paylaştı mı?

3.04.2020Gündem
Son dakika.. Corona Virüs önlemi: Kura başvuru evrakı artık Sağlık Bakanlığına gönderilmeyecek

Son dakika.. Corona Virüs önlemi: Kura başvuru evrakı artık Sağlık Bakanlığı'na gönderilmeyecek

Sağlık Bakanlığı, 2020 yılı ataması kurayla yapılanlara ilişkin unvan değişikliği kura çekimini canlı yayında noter huzurunda gerçekleştirdi. Corona Virüsle mücadele kapsamında kura başvuru evrakı artık Sağlık Bakanlığı'na gönderilmeyecek, başvurular elektronik ortamda sisteme yüklenecek.

3.04.2020Gündem

Ultraviyole ışınlarıyla koronavirüsü öldüren 3 cihaz tasarladılar

Maltepe Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kuantum Optiği ve Elektroniği Teknolojileri Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. Afif Sıddıki ve ekibi, Kovid-19 ultraviyole ışınlarını kullanarak 15 saniyede öldüren üç ayrı cihaz geliştirdi.

3.04.2020Teknoloji
LGS başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak

LGS başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava ilişkin araştırmalar son günlerde hız kazandı. Söz konusu sınavın 2020 etabı için başvuruların ne zaman alınacağı, yüz binlerce sekizinci sınıf öğrencisi ve ailesi tarafından merak ediliyor. Peki, LGS başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?

3.04.2020Gündem
Hamilelik döneminde koronavirüs enfeksiyonu

Hamilelik döneminde koronavirüs enfeksiyonu

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Numan Bayazıt, hamilelik sürecinde koronavirüs enfeksiyonu ile ilgili önemli bilgiler verdi.

KPSS 2020/5 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS 2020/5 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığının 18 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonuna yerleştirme yapmak için adayların tercihleri, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca alındı. Tercihlerin tamamlanmasının ardından binlerce sağlık çalışanı başvuru sonuçlarına odaklandı. Gözler şimdi KPSS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, KPSS 2020/5 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

3.04.2020Gündem
İhtiyaç destek kredisi ne zaman yatar Ziraat, Halkbank ve VakıfBank destek kredisi başvuru sonuçları açıklandı mı

İhtiyaç destek kredisi ne zaman yatar? Ziraat, Halkbank ve VakıfBank destek kredisi başvuru sonuçları açıklandı mı?

Kamu bankaları, 1 Nisan Çarşamba günü hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilere 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi uygulamasını devreye aldı. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da VakıfBank'tan yalnızca birine başvuruda biliniyor. Peki, ihtiyaç destek kredisi ne zaman yatar? Ziraat, Halkbank ve VakıfBank destek kredisi başvuru sonuçları açıklandı mı?

3.04.2020Ekonomi
Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbankın 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvuruları devam ediyor Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank'ın 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvuruları devam ediyor! Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank, hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilere 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi uygulamasına başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Corona virüsü salgının ekonomik etkilerini en alt seviyeye indirmek ve vatandaşlara destek olmak amacıyla verilen krediler için vatandaşların araştırmaları da hız kazandı. Öte yandan Corona virüsünden ekonomik olarak etkilenen vatandaşları finansal açıdan desteklemek için başlatılan kredi uygulamasına başvuruda bulunan vatandaşlar da başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve talep ettikleri miktarda kredi ödemesini alacakları tarihi merak ediyor. Peki, temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank'ın 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvuruları hakkında merak edilenler...

3.04.2020Gündem
KOBİlere yönelik kredi üst limiti 10 kat yükseltildi

KOBİ'lere yönelik kredi üst limiti 10 kat yükseltildi

KOBİ'lere yönelik yatırım ve işletme kredisi üst limiti 300,000 TL'den 3 milyon TL'ye çıkarıldı.

3.04.2020Ekonomi
Kısa çalışmaya ara maaş formülü

Kısa çalışmaya ara maaş formülü

Kısa çalışma ödeneğinden bu ay maaş alacak çalışanlar için ara ödeme formülü üzerinde duruluyor. Bu ödeneğe başvuran işletme sayısı hızla artarken kısa çalışma kapsamına giren çalışanlar mayıs ayına kalmadan önümüzdeki haftalarda maaş desteklerini alabilecek.

3.04.2020Ekonomi
Evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek 1000 TL yardım ne zaman verilecek

Evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek? 1000 TL yardım ne zaman verilecek?

Corona virüsü önemlerine yönelik "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında 2 milyon 111 bin haneye ödenecek olan sosyal yardım ücretiyle ilgili PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle, sosyal yardım ödemelerinin evden yapılacağı bildirildi. Peki, evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek? 1000 TL yardım ne zaman verilecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler....

2.04.2020Ekonomi
Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor Ehliyet yenilemede son gün ne zaman

Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor? Ehliyet yenilemede son gün ne zaman?

Ehliyet kartları düzenlenen yeni sisteme göre artık değişim gösteriyor. Bunun içinde belirlenen son tarih eski ehliyet sahibi olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki 2020 yılı yeni ehliyete geçmenin son tarihi mi? İşte yeni ehliyet değişim tarihi hakkında detaylar

2.04.2020Gündem
Son dakika... Turizm Bakanı duyurdu... Tam 15 bin yıllık

Son dakika... Turizm Bakanı duyurdu... Tam 15 bin yıllık

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy A Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy, "15 bin yıllık biz kazı bulduk. Karahantepe, Göbeklitepe gibi bir tapınak. Aynı mantıkla yapılmış. Yaş olarak 3 bin yıl daha eski. Bu şehir de gün yüzüne çıkarılıyor" dedi.

2.04.2020Ekonomi
Son dakika... ABDde işsizlik 6.6 milyona ulaştı

Son dakika... ABD'de işsizlik 6.6 milyona ulaştı

Koronavirüs salgını nedeniyle ABD'de işini kaybedenlerin sayısı her hafta katlanıyor. Bu hafta işsizlik maaşına başvuru sayısı 6.6 milyon oldu.

2.04.2020Ekonomi
Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbanktan ertelemeli düşük faizli kredi fırsatı 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, şartları neler

Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank'tan ertelemeli düşük faizli kredi fırsatı! 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

2019 yılının Aralık ayında Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve o günden bu yana kademeli olarak tüm dünyayı etkileyen Corona virüsü, ülkemizde de kendini gösterdi. Corona salgınını önleme tedbirleri kapsamında pek çok iş yeri ile kurumun faaliyetlerine sınırlama getirildi. Birçok vatandaş da çalıştığı kurum tarafından ücretsiz izne çıkarıldı. Bu süreçte salgının ekonomiye getirdiği olumsuz havayı dağıtmak ve kötü etkiyi azaltmak için bir takım önlemler alınmaya devam ediyor. Bu önlemlerden biri de belli şartları taşıyan vatandaşlar için ihtiyaç kredisi oldu. 5 bin ya da 10 bin TL olarak alınabilecek ihtiyaç kredisinde ilk 6 ay geri ödeme olmayacak. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları tarafından verilecek krediler için farklı ödeme planları da mevcut. Toplam 36 aya kadar vade imkanı sunulan ihtiyaç kredilerinde başvuruların en önemli şartı olarak ise aylık hane halkı gelirinin toplamının 5 bin TL'den az olması gerektiği dikkat çekiyor. Kamu bankalarının sunduğu bu ihtiyaç kredisi fırsatında en çok merak edilenlerden biri de nasıl başvuru yapılacağı. Söz konusu kredi imkanından yararlanmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası Halkbank ya da Vakıfbank'ın internet sitelerine girerek online şekilde kredi başvurusunu tamamlayabilir. Peki, 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? İşte, Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank'tan düşük faizli kredi fırsatı hakkında tüm merak edilenler...

2.04.2020Gündem
31. Ankara Uluslararası Film Festivali koronavirüs nedeniyle ertelendi

31. Ankara Uluslararası Film Festivali koronavirüs nedeniyle ertelendi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 4-14 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan 31. Ankara Uluslararası Film Festivali ertelendi.

2.04.2020Keyif
Duruşmalar ne zaman başlayacak Mahkemeler ne zaman açılacak

Duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

Yeni tip koronavirüsün Türkiye'de görülmesi sebebiyle yargı alanında hak kayıplarını önlemek amacıyla dava açma, icra takibi başlatma, başvuru, şikayet, itiraz, ihbar, bildirim, ibraz, zaman aşımı ve hak düşürücü süreler de dahil olmak üzere tüm adli süreler ertelendi. Mahkeme ile işleri olan vatandaşlar duruşmaların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

2.04.2020Gündem
Ekmeğin son pişirme işlemini yapan iş yerlerinden de ruhsat aranacak

Ekmeğin son pişirme işlemini yapan iş yerlerinden de ruhsat aranacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda işletmelerine yönelik kayıt işlemlerinde, pide veya ekmeğin son pişirmesini yapan yerler için de iş yeri açma ve çalışma ruhsatı aranması şartını getirdi.

2.04.2020Ekonomi
Korona için çalışan görevlilere gönüllü destek

Korona için çalışan görevlilere gönüllü destek

İstanbul Psikodrama Enstitüsü, koronavürsle mücadelede çalışan kişiler için online olarak gönüllü psikolojik destek gruplarına başladı. Destek gruplarına virüs salgınıyla ilgili destek veren sağlık, emniyet ve belediye çalışanı olan herkes katılabiliyor.

2.04.2020Gündem
Türkiyenin o ili Avrupa’nın seçkin destinasyonu oldu Sağlık turizmi merkezi haline gelecek...

Türkiye'nin o ili Avrupa’nın seçkin destinasyonu oldu! Sağlık turizmi merkezi haline gelecek...

Sağlık ve Esenlik Turizmi (Health and Well-Being Tourism) teması ile gerçekleştirilen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) 2019’da, Türkiye’nin ulusal destinasyonu Balıkesir oldu. Şehir, Avrupa ülkelerinin tamamında tanıtılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Değerlerimizi gün yüzüne çıkartmaya devam edeceğiz” dedi.

2.04.2020Seyahat
E-Devlet’te koronavirüs rekoru

E-Devlet’te koronavirüs rekoru

Koronavirüs salgını nedeniyle e-Devletteki 5 binden fazla hizmetin kullanımında rekor artış yaşandı.

2.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Soyludan koronavirüs tedbirleriyle ilgili önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Soylu'dan koronavirüs tedbirleriyle ilgili önemli açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın koronavirüs tedbirleriyle ilgili sorularını cevapladı.

1.04.2020Gündem
Kredi kartı borçları ertelendi mi Kredi borcu erteleme nasıl yapılır

Kredi kartı borçları ertelendi mi? Kredi borcu erteleme nasıl yapılır?

Kredi ya da kredi kartı borçlarının ertelenip ertelenmediği, milyonlarca vatandaş tarafından takip ediliyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve bazı bankaların yaptığı açıklamalara göre corona virüs önlemleri kapsamında kredi ödemeleri ve kredi kartı borçları destek paketi kapsamında neticeye kavuşmuştu. Peki, kredi kartı borçları ertelendi mi? Kredi borcu erteleme nasıl yapılır? Hangi banka kredi borçlarını erteledi? İşte, kredi borçları erteleme ile ilgili bankaların yaptıkları açıklamalar.

1.04.2020Ekonomi
TÜBİTAK memur alımı yapıyor TÜBİTAK personel alımı ile 36 kişi istihdam edilecek

TÜBİTAK memur alımı yapıyor! TÜBİTAK personel alımı ile 36 kişi istihdam edilecek

TÜBİTAK personel alımı ile bünyesine 36 personel alımı yapacak. Mühendislik ve ilanda belirtilen bölümlerinden mezun olan vatandaşların gerçekleştireceği TÜBİTAK memur alımı başvurusu genel olarak uzman yardımcısı kadrosunda yapılacak. Peki, TÜBİTAK memur alımı başvurusu nasıl yapılabilecek? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı TÜBİTAK personel alımı hakkında detaylı bilgiler

1.04.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman ödenecek Kısa Çalışma Ödeneği kimleri kapsıyor

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman ödenecek? Kısa Çalışma Ödeneği kimleri kapsıyor?

Corona virüsü tedbirleri kapsamında, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın başlattığı uygulamaya göre kısa çalışma ödeneği destek başvurusundan sigorta prim ya da vergi borcu olanlar da yararlanabilecek. uygulamaya göre kısa çalışma ödeneği başvurusu yapan kurumlarda işçiler her ayın 5'inde çalışmadıkları günün maaşını alabilecekler. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman ödenecek? Kısa Çalışma Ödeneği kimleri kapsıyor, başvuru şartları neler? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

1.04.2020Ekonomi
İstanbul Valiliği duyurdu 30 Nisana kadar başvurulacak

İstanbul Valiliği duyurdu! 30 Nisan'a kadar başvurulacak

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın Koronavirüs önlemleri kapsamında "Acil Çözüm Sunan" projeleri desteklemek için 51 milyon lira kaynak tahsis ettiği açıkladı. Yerlikaya projelere  200 bin liradan, 2 milyon liraya kadar destek verileceğini belirtti.

1.04.2020Ekonomi
Kayıt dondurma nasıl yapılır Azami süre nedir

Kayıt dondurma nasıl yapılır? Azami süre nedir?

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 2019-2020 bahar döneminde sınırlı olmak şartıyla isteyen öğrenciler için kayıt dondurma hakkı getirildi. YÖK'ten kayıt dondurma açıklaması gelmesiyle birlikte kayıt dondurma süreci ve açıklamada bahsi geçen azami süre ile ilgili bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki, kayıt dondurma nasıl yapılır? Azami süre nedir?

1.04.2020Gündem
Yıldız Holding’ten start-up’lara destek

Yıldız Holding’ten start-up’lara destek

Yıldız Holding’in start-up’ları desteklemek amacıyla başlattığı hızlandırma programı, start-up’lara yatırıma başladı. Sente Foundry iş birliğiyle yürütülen ve koronavirüs salgınına yönelik önlemler nedeniyle online tamamlanan programın ikinci dönemi haziran ayında başlayacak.

1.04.2020Teknoloji
Sosyal yardım parası ne zaman hesaplara yatacak 1000 lira sosyal yardım parası ne zaman verilecek

Sosyal yardım parası ne zaman hesaplara yatacak? 1000 lira sosyal yardım parası ne zaman verilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi 2 milyon 111 bin haneye 1000'er liralık destek ödemelerine 1 Nisan'da başlanacağını açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından 1000 lira sosyal yardım parasını kimlerin alacağı ve bu imkandan yararlanmak için başvuru şartlarının neler olduğu gibi pek çok sorunun yanıtı da araştırılmaya başlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahiplerine yapılacak nakdi destek ödemesi, 1 Nisan Çarşamba günü (bugün) doğum yılının son rakamına göre başlayacak. Peki, 1000 TL yardım parası desteği kimlere verilecek?

1.04.2020Gündem
Bilişim 500 için başvuru tarihi 30 Nisan tarihine kadar uzatıldı

Bilişim 500 için başvuru tarihi 30 Nisan tarihine kadar uzatıldı

Türkiye’nin en önemli sektörel araştırmalarından olan “Bilişim 500 - İlk Beş Yüz Bilişim Şirketi Araştırması” başvuruları sürüyor. Bu senenin teması, medeniyetlerin ilk adımı sayılan Göbeklitepe’den esinlenerek “Yine Anadolu’dan Doğacak” olarak seçildi. Başvurular, 30 Nisan tarihine kadar yapılabilecek.

1.04.2020Teknoloji
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınacak

Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınacak?

Yeni tip koronavirüs salgını için alınan tedbirler kapsamında hava yolu ile yurt içi uçuşlarda 'Seyahat İzin Belgesi' isteneceğinin açıklanmasının ardından gözlerler bu belge ile ilgili detaylara çevrildi. Vatandaşlar 'Seyahat izin belgesi nasıl alınır?' ve 'Seyahat izin belgesi nereden alınacak?' sorularına yanıt arıyor. İşte, konuya dair ayrıntılar...

1.04.2020Gündem
TÜBİTAK BİLGEM ve ARDEBe personel alınacak

TÜBİTAK BİLGEM ve ARDEB'e personel alınacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Kurumsal Kaynak Yönetimi Başkan Yardımcılığı ile Araştırma Destek Programları Başkanlığında (ARDEB) görevlendirilmek üzere 36 personel alımı yapılacak.

1.04.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı bazı gümrük işlemlerini kolaylaştırdı

Ticaret Bakanlığı bazı gümrük işlemlerini kolaylaştırdı

Ticaret Bakanlığınca, gümrük işlemlerinin daha hızlı ve elektronik ortamda yürütülerek ticaretin kolaylaştırılması ve uygulamada fayda sağlayacak adımların atılması için Gümrük Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi

1.04.2020Ekonomi
İş dünyasından destek yağdı

İş dünyasından destek yağdı

Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını vererek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından da büyük destek geldi. Vatandaşların kısa mesaj atarak destek olabildiği kampanyaya önce Cumhurbaşkanı ve bakanlar katkı sunarken ardından birçok kişi ve kurum destek olacaklarını açıkladı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve valilikler aracılığıyla da sağlık çalışanları ve virüsle mücadeleye destek amacıyla birçok şirket ve kurum yardım yapacağını bildirdi.

1.04.2020Ekonomi
Temizlikte Ataşehir maskede Beşiktaş önde

Temizlikte Ataşehir maskede Beşiktaş önde

Dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını günlük yaşamın seyrini de oldukça değiştirdi.

1.04.2020Ekonomi
15 gün içinde 18 kadın öldü

15 gün içinde 18 kadın öldü

Koronavirüs sebebiyle evlere kapanan kadınların ardından kadın kuruluşları, karantina döneminde erkek şiddetinin azaltılması için yapılması gerekenlerle ilgili yol haritaları ve önerilerini paylaştı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, ülkede koronavirüs tespit edildikten sonra ilk 15 gün içinde 18 kadının öldürüldüğünü açıkladı.

1.04.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi alımı kura sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak Gözler İŞKUR ve Bakanlıkta

Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi alımı kura sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak? Gözler İŞKUR ve Bakanlıkta

Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleşti. 30 Mart tarihinde tamamlanan başvuruların ardından Sağlık Bakanlığı içi alımında başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili bilgiler gündemde yer almaya başladı. Temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı ile aşçı kadrolarında istihdam edecek olan adayların gözü şimdi İŞKUR ve Bakanlıkta. Peki, Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi alımı kura sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak? İşte, detaylar.

31.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

‘Bağışıklık serumu’ umut olur mu?

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, koronavirüsle ilgili olarak Türk bilim insanlarının hastalığa etkili bir serum geliştirdiklerini duyurdu.

3.04.2020

Sistematik okuma

HER gün bütün gazetelerde kitap tavsiye ediliyor.

3.04.2020

Toplantısız Kütüphane Haftası

TÜRK Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal’dan bir e-posta aldım.

2.04.2020

Allah’ın ayetleriyle alay etmek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 maaşını vererek yardım kampanyası başlattı.

2.04.2020

İşveren isterse maaşınızı tamamlar

Soru: Şirketin kısmi çalışma döneminde yıllık izinde olanların maaş hesaplaması nasıl yapılır? Maaşın yüzde 100’ü şirket tarafından mı yatırılır, yoksa yüzde 60 devlet yüzde 40 işveren tarafından yatırılır veyahut sadece yüzde 60 devlet tarafından mı yatırılır. (Sabahattin Yıldız)

1.04.2020