EKSTRA
MENÜ

Kyk

Kyk haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kyk hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.059 Kyk haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yüksek Öğrenim Kredi ve yurtlar Kurumu kısaca KYK'dır. 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'na bağlı olarak 1961 yılında kurulan ve yüksek öğrenim gören ve maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amaçlayan tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tâbi özel bütçeli ve sosyal amaçlı hizmet veren bir kamu kurumudur.

Kurum, 1961 Anayasasının 50’nci maddesinde “Devlet maddi imkanlardan yoksun başarılı öğrencilerin, en yüksek öğrenim derecelerine kadar çıkmalarını sağlamak amacıyla burslar ve başka yollarla gerekli yardımları yapar” hükmünden sonra anayasa ile devlete ait olduğu bildirilen bu görevlerin yerine getirilmesi için 22 Ağustos 1961 tarihinde yürürlüğe giren 351 sayılı Kanun ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kurulmuştur. Kurum, başlangıçta Millî Eğitim Bakanlığının denetiminde iken, bu denetim 06 Şubat 1970 günlü Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmiş, daha sonra 13.12.1983 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 179 sayılı KHK’nin 52/b maddesi ile Millî Eğitim Bakanlığının bağlı kuruluşu, 04.05.2009 tarih ve 27218 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanının onayı ile Başbakanlığa bağlı kuruluş haline getirilmiş, 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6082 sayılı Kanun ile Başbakanlığa bağlanmıştır.

Kurum;

351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu gereğince, 1962 yılından itibaren öğrenim kredisi,
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu gereğince, 1985 yılından itibaren katkı kredisi,
5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanun gereğince, 2004 yılından itibaren de burs, vermektedir.

Kyk devamı...

Kyk Haberleri

KYK burs ücretleri ne kadar İşte 2021 lisans,  yüksek lisans ve doktora KYK burs ve kredi ücretleri

KYK burs ücretleri ne kadar? İşte 2021 lisans, yüksek lisans ve doktora KYK burs ve kredi ücretleri

KYK burs ücretleri, 2021-2022 eğitim öğretim döneminin başlamasının ardından gündeme geldi. Yeni öğretim döneminde de KYK burs ve kredilerinden faydalanmaya devam eden üniversite öğrencileri, yıl sonuna kadar belirlenen KYK burs ücretlerini almayı sürdürecekler. Diğer yandan taahhütnamesini onaylayan öğrenciler de ilk kez KYK burs ücretini alacaklar. Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın 12 ayı boyunca yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciye burs veya kredi sağlandığını belirtti. Peki, KYK burs ücretleri ne kadar? İşte, 2021 lisans, yüksek lisans ve doktora KYK burs ve kredi ücretleri.

27.09.2021Ekonomi
KYK burs başvurusu 2021 ne zaman, başladı mı KYK burs başvuru tarihleri ve şartları için önemli detaylar

KYK burs başvurusu 2021 ne zaman, başladı mı? KYK burs başvuru tarihleri ve şartları için önemli detaylar

KYK burs başvurusu 2021, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından burs yardımı alacak öğrencilerin gündeminde yer alıyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanması ve üniversitelerde yeni öğrenim döneminin başlamasıyla KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için öğrencilerin beklentileri ekim ayına yöneldi. Her sene olduğu gibi KYK burs başvurusu e devlet ekranı üzerinden alınacak. KYK burs başvuru şartlarını taşımayanlara ise geri ödemeli KYK kredi imkanı sunulacak. Peki, KYK burs başvurusu 2021 ne zaman, başladı mı? İşte, KYK burs başvuru tarihlerinde kritik detay.

27.09.2021Gündem
KYK yurt yedek sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak Gözler KYK üçüncü yurt yedek sonuçlarında

KYK yurt yedek sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? Gözler KYK üçüncü yurt yedek sonuçlarında

KYK yurt yedek sonuçları açıklanmaya devam ediliyor. KYK yurt yedek yerleştirmelerinin ilki pazartesi günü yapıldı. 2. yedek yurt başvuru sonuçları ise 23 Eylül tarihinde açıklanmıştı. Şimdi gözler KYK üçüncü yedek yurt sonuçlarında. Peki, 2021 KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sorgulama ekranı ve detaylar

27.09.2021Gündem
2021 burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak İşte KYK burs ve kredi başvurularında son gelişmeler

2021 burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KYK burs ve kredi başvurularında son gelişmeler

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından geçtiğimiz yıllarda, lisans ve ön lisans öğrencileri için burs desteği verilmişti. KYK her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilere burs ve öğrenim kredisi desteği vermeye devam edecek. Burs başvurularının henüz başlamaması üniversiteli gençleri meraklandırdı. Peki, burs ve kredi başvuruları ne zaman?

26.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı 2021-2022 KYK burs başvuru tarihi için kritik detaylar

KYK burs başvurusu başladı mı? 2021-2022 KYK burs başvuru tarihi için kritik detaylar!

KYK burs başvuru tarihleri, öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) bünyesindeki yurtlar için yapılan yerleştirmelerin ardından gözler burs başvurularına çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığınca 2021-2022 eğitim öğretim yılı için KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 28 Ekim-3 Kasım tarihlerinde alınmıştı. Peki, bu yıl KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman, hangi gün başlıyor 2021- 2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için geri sayım... Gözler GSB duyuru ekranında

KYK burs başvurusu ne zaman, hangi gün başlıyor? 2021- 2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için geri sayım... Gözler GSB duyuru ekranında!

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacağı ile üniversite öğrencilerinin odağında yer alıyor. 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelere ilk kez başlayan ya da geçtiğimiz yıl başlayıp pandemi dolayısıyla burs ve kredi başvurusu yapamayan öğrenciler, bu yıl KYK burs başvurusu ile bu işlemi ile ilk kez başvurusunu gerçekleştirebilecek. Peki, E-Devlet üzerinden müracaata açılacak olan ve 11 adımda tamamlanacak olan KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında öğrencileri yakından ilgilendiren detaylı bilgiler

25.09.2021Gündem
KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı KYK yurt yedek başvuru sonucu sorgulama ekranı

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK yurt yedek başvuru sonucu sorgulama ekranı

KYK yurt başvuru sonucu sorgulama ekranı üzerinden yedek sonuçlar açıklanmaya devam ediyor. KYK yurt başvurularını yaparak yedeklerden yurtlara yerleşmeyi bekleyen öğrenciler KYK yurt sonuçları sorgulama ekranı aracılığıyla ikinci ve üçüncü yedek yerleştirme takibini sürdürüyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesi aracılığıyla açıklanan KYK yurt sonuçları her pazartesi ve perşembe günleri erişime açılıyor. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? İşte, KYK yurt yedek başvuru sonucu sorgulama ekranı

24.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman 2021 KYK burs ve kredi başvurusu için 12 farklı kurum devrede olacak

KYK burs başvurusu ne zaman 2021? KYK burs ve kredi başvurusu için 12 farklı kurum devrede olacak

KYK burs başvurusu için tarih detayı, Ekim ayına günler kala merak uyandırmaya devam ediyor. Eğitimlerini devlet bursu ile sürdürmek ve maddi ihtiyaçlarını bu burs ile sağlamak isteyen öğrenciler, KYK burs başvurusu için araştırmalarına başladı. KYK burs başvurusu, her yıl olduğu gibi 2021 yılında da E-Devlet üzerinden doldurulacak form ile tamamlanacak. KYK burs başvurusu yapmak için E-Devlet şifresine sahip olmak gerekecek. Başvuru süreci toplam 11 adımda tamamlanacak. Peki, KYK burs başvurusu 2021 ne zaman başlıyor? İşte, o konuda önemli bilgiler

24.09.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

2021 KYK yurt başvuru sonuçlarının da açıklanması ile birlikte, öğrencilerin üniversite açılış tarihine yönelik beklentileri tavan yaptı. Uzun bir süredir online eğitime devam eden üniversiteliler, yüz yüze eğitimde son durum merakla araştırıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

23.09.2021Gündem
KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanacak Bakan Kasapoğludan KYK ek yerleştirme açıklaması

KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanacak? Bakan Kasapoğlu'dan KYK ek yerleştirme açıklaması

KYK yurt yedek sonuçları açıklanmaya devam ediliyor. KYK yurt yedek yerleştirmelerinin ilki pazartesi günü yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye yaptığı açıklamada ikinci yedek yerleştirmenin bugün yapılacağını duyurdu ve 'Bakanlık olarak il il, ilçe ilçe, yurt yurt her talebi takip ediyoruz. Öğrencileri yerleştirmek için, kapasite artırımı dahil ne gerekiyorsa çalışıyoruz. Gençler, aileleri bizimle irtibatta olsunlar. Bu dengeyi bulacağız. Bizimle irtibatta olsunlar. Biz takip edeceğiz.' dedi.

23.09.2021Gündem
Bakan Kasapoğlu: 35 bin yedek yerleştirme yapıldı

Bakan Kasapoğlu: 35 bin yedek yerleştirme yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) bünyesindeki yurtlar için yedek yerleştirme müjdesini verdi. 11 milyonluk öğrenci kitlesi için yurtlara bu hafta 35 bin yedek yerleştirme yapıldığını söyleyen Bakan Kasapoğlu, 23 Eylül’de yeni yedek yerleştirmelerin olacağını da duyurdu.

22.09.2021Eğitim
KYK yurt ücreti ne kadar ve ne zaman ödenir İşte 2021 yurt tiplerine göre ödeme ücreti

KYK yurt ücreti ne kadar ve ne zaman ödenir? İşte 2021 yurt tiplerine göre ödeme ücreti!

KYK yurt ücreti başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gündeme geldi. Üniversitelerin yüz yüze eğitime başlamasıyla yurtlar öğrenciler için hazırlıklarına başladı. 2020-2021 ve 2021-2022 akademik takviminde, üniversite öğrencileri yedeklerden de KYK yurt başvurularını yapmaya devam edecekler. Yurtlara kayıt hakkı kazanan öğrenciler https://kyk.ziraatbank.com.tr/ internet sitesinden yurt ücretini ödeyebilecekler. Peki, KYK yurt ücreti ne kadar ve ne zaman ödenir? İşte, 2021 KYK yurt ücretleri.

22.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı, başvuru takvimi yayınlandı mı İşte KYK burs ve kredi başvurusu hakkında merak edilenler

KYK burs başvurusu başladı mı, başvuru takvimi yayınlandı mı? İşte KYK burs ve kredi başvurusu hakkında merak edilenler

KYK burs başvuru tarihleri için gözler artık Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite öğrencilerinin KYK burs başvuruları için beklentileri bu haftaya yöneldi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından alınacak olan burs başvuruları e devlet ekranı üzerinden gerçekleşecek. KYK burs başvuruları geçtiğimiz sene ekim ayında başlamıştı. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, KYK burs başvuruları hakkında ayrıntılar.

21.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor 2021 KYK burs ve kredi başvuruları için gözler GSBde

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? 2021 KYK burs ve kredi başvuruları için gözler GSB'de

KYK burs başvuru tarihleri 2021 yılında da merak edilen konulardan biri oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından burs başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Devlet bursu almak isteyenler e-Devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Aynı zamanda öğrenim kredisi başvuruları da bu tarihler aralığında alınıyor. Peki, 2021 KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı? İşte son durum

21.09.2021Gündem
Mustafa Sarıgülden Cumhur İttifakı sorusuna yanıt

Mustafa Sarıgül'den 'Cumhur İttifakı' sorusuna yanıt

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhur İttifakı'nda yer alıp almayacağına ilişkin, "Çok erken. Daha 1,5 sene var. Çok şeyler değişebilir." dedi.

21.09.2021Gündem
KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır 30 Eylül e-Devlet KYK yurt yedek sonuçları sorgulama

KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? 30 Eylül e-Devlet KYK yurt yedek sonuçları sorgulama

KYK yurt yedek sonuçları 20 Eylül Salı günü ilk saatlerde öğrencilerin gündeminde yer alıyor. KYK yurt başvurularını yapan öğrenciler sonuçlarını öğrendikten sonra kayıtlarını tamamladılar. İlk kayıt ücreti 19 Eylül’e kadar yatırıldı. Şimdi yedek sırada olanlar için yerleştirme süreci devam edecek. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili bilgi verildi. Peki, KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

21.09.2021Gündem
KYK yurtlarında yemek ücretli mi... İşte detaylar

KYK yurtlarında yemek ücretli mi?... İşte detaylar

KYK yurtlarında yemek ücretli olarak sağlanıyor. Ancak KYK yurtlarında yemek desteği verildiği için öğrenci payına düşen kısım düşmektedir. Akşam yemeğinde 4 çeşit yemek alan bir öğrencinin ödemesi gereken tutar 20 TL ise bu tutardan 13 TL'lik öğrenci beslenme yardımı düşülerek 7 TL'lik ödeme ile 4 çeşit yemek alma imkanı ortaya çıkıyor. İşte, KYK yurtlarında yemek ücreti ve desteği hakkında bilgiler

20.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı 2021 KYK burs başvurularında son durum

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? 2021 KYK burs başvurularında son durum

KYK burs başvurusunu yapmak isteyen öğrenciler yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. YKS sonuçlarına göre bir programa girmeye hak kazananlar yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından burs başvuru tarihlerini beklemeye başladılar. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her yıl başvuruları e-Devlet üzerinden açıkladığı tarih aralığında alıyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? İşte KYK burs başvuruları ile ilgili detaylar

20.09.2021Gündem
KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır Gözler GSB duyuru ekranında

KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? Gözler GSB duyuru ekranında!

KYK yurt yedek başvuru sonuçları, üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemlerinde 1 Haziran 2020 ile 10 Eylül 2021 tarihleri arasında yükseköğretim örgün eğitim programına kayıt yaptıran öğrenciler, KYK yurt kayıtlarının tamamlanmasının ardından yedek sonuçları listesine odaklandı. KYK yurtlarına başvuru hakkı kazanıp açıkta kalan kontenjanlara yedek öğrenciler yerleşecek. KYK yurt yedek sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) duyurular ekranından ilan edilecek. Peki, KYK yurt yedek sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

19.09.2021Gündem
Yedek yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK yurt yedek sırası ne zaman gelir

Yedek yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK yurt yedek sırası ne zaman gelir?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) yurt sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla, yurt ücretleri ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler de belli oldu. Öte yandan en çok merak edilen hususlardan biri de yedek yurt başvuru takvimi oldu. Peki, yedek yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK yurt yedek sırası ne zaman gelir?

18.09.2021Gündem
Burs ve kredi başvuruları ne zaman, ayın kaçında başlayacak İşte KYK kredi ve burs başvurularında son durum

Burs ve kredi başvuruları ne zaman, ayın kaçında başlayacak? İşte KYK kredi ve burs başvurularında son durum

Burs ve kredi başvuruları üniversitelilerin gündeminde yer alıyor. Üniversite yerleştirme sınavlarının sonuçlarının açıklanmasının ardından yüksek öğretime adım atan öğrencileri burs heyecanı sardı. Geçtiğimiz günlerde başlayan KYK yurt başvuru sonuçlarının ardından gözler bu kez 2021 KYK burs ve öğrenim kredisi başvurularına çevrildi. Peki, burs ve kredi başvuruları ne zaman, ayın kaçında başlayacak?

18.09.2021Gündem
Ordu’da yurt ve ev bulamayan öğrenciler, otellerde misafir ediliyor

Ordu’da yurt ve ev bulamayan öğrenciler, otellerde misafir ediliyor

Ordu Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanarak kayıt yaptıran öğrencilerin barınma konusunda yaşadığı sorunlar için girişimde bulundu.

18.09.2021Ekonomi
2021 KYK yurt kayıtları nasıl yapılacak 2021 KYK yurt kayıt ücreti ne zaman ödenecek İşte detaylae

2021 KYK yurt kayıtları nasıl yapılacak? 2021 KYK yurt kayıt ücreti ne zaman ödenecek? İşte detaylae

KYK yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından yurt kayıt tarihleri gündeme geldi. İlk kayıt ücretinin ödenmesinin ardından öncelikle e-Devlet “Yurt Kayıt İşlemleri” bağlantısından taahhütname onayı yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru sonuç ekranında belirtilen belgeler yurt müdürlüğüne teslim edilmelidir. Peki, 2021 KYK yurt kayıtları nasıl yapılacak? 2021 KYK yurt kayıt ücreti ne zaman ödenecek? İşte detaylae

18.09.2021Gündem
KYK yurtları ne zaman açılacak İşte YURTKUR açılış tarihinde son durum

KYK yurtları ne zaman açılacak? İşte YURTKUR açılış tarihinde son durum

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt başvuru sonuçları açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Yoğun başvuruları hızlı ve objektif bir şekilde 12 farklı kurumdan verilerle değerlendirerek sonuçlandırdık. Yeni yuvanızda sizi ağırlamak için sabırsızlanıyoruz" dedi. Peki, KYK yurtları ne zaman açılacak?

17.09.2021Gündem
KYK burs ve kredi başvurusu başladı mı, ne zaman yapılacak KYK 2021 burs başvurusu için gözler GSBde

KYK burs ve kredi başvurusu başladı mı, ne zaman yapılacak? KYK 2021 burs başvurusu için gözler GSB'de

KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından belirtilen tarihlerde KYK burs başvuru işlemleri alınıyor. Yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler burs ve öğrenim kredisi açıklamalarına çevrildi. Peki, KYK burs ve kredi başvurusu başladı mı, ne zaman yapılacak?

17.09.2021Gündem
KYK yurt yedek sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanır GSB KYK yedek sonuçları bekleniyor

KYK yurt yedek sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanır? GSB KYK yedek sonuçları bekleniyor

KYK yurt yedek sonuçları açıklanma tarihleri belli oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre yedek sırası bekleyen öğrenciler için ilk yedek yerleştirme önümüzdeki hafta yapılacak. Peki, KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte yedek sonuçları açıklanma tarihleri

17.09.2021Gündem
KYK yurtlarında yemek ücretli mi

KYK yurtlarında yemek ücretli mi?

KYK yurtlarında yemek ücretli olarak sağlanıyor. Ancak KYK yurtlarında yemek desteği verildiği için öğrenci payına düşen kısım düşmektedir. Akşam yemeğinde 4 çeşit yemek alan bir öğrencinin ödemesi gereken tutar 20 TL ise bu tutardan 13 TL'lik öğrenci beslenme yardımı düşülerek 7 TL'lik ödeme ile 4 çeşit yemek alma imkanı ortaya çıkıyor. İşte, KYK yurtlarında yemek ücreti ve desteği hakkında bilgiler

17.09.2021Gündem
KYK yurt kayıtları nasıl, ne zaman yapılacak KYK yurt kayıtları için gerekli belgeler..

KYK yurt kayıtları nasıl, ne zaman yapılacak? KYK yurt kayıtları için gerekli belgeler..

KYK yurt kayıtları ile ilgili araştırmalar hız kazandı. KYK yurt başvuru sonuçları 16 Eylül'de erişime açıldı. Öğrenciler heyecanla kayıtlarını nasıl yapacaklarını araştırmaya başladılar. Yurda ilk defa yerleştirilen öğrencilerin öncelikli olarak ilk kayıt ücretini ödemeleri gerekiyor. Bu ücretin içerisinde gün bazında yatak ücreti ve güvence bedeli ücreti bulunuyor. Peki, KYK yurt kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak?

17.09.2021Gündem
KYK yedek sırası ne zaman gelir KYK yurt yedekler ne demek İşte KYK yedek sırası kaça kadar gelir

KYK yedek sırası ne zaman gelir? KYK yurt yedekler ne demek? İşte KYK yedek sırası kaça kadar gelir?

KYK yedek sırası ne zaman gelir, sorusu KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yüz binlerce vatandaşın gündeme geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonrası yurt kayıt hakkı kazanamayanlar belli oldu. Okula başlayacakları süreci de gözden geçirecek olan öğrenciler, internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştiriyor. KYK yurt yedekleri YURTKUR üzerinden ilan edilecek. Peki, KYK yedekler ne zaman açıklanır? KYK yurt yedek sırası ne zaman gelir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

17.09.2021Gündem
KYK yurt taahhütname onayı nasıl yapılır E-Devlet KYK taahhütname onayı ekranı

KYK yurt taahhütname onayı nasıl yapılır? E-Devlet KYK taahhütname onayı ekranı

KYK yurt taahhütname onayı, kayıt aşamasında kritik bir önem arz ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yurt taahhütname onayı nasıl yapılır sorusu birçok öğrencinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Yurt yedek yerleştirme sürecine de yön verecek olan taahhütname onayı, bu onayı vermeyenlerin yerine yedek yerleştirmelerin yapılmasıyla sonuçlanacak. Peki, taahhütname onayı nasıl yapılır? İşte, yurt taahhütname onayı ve yedek yerleştirme hakkında merak edilen bazı bilgiler

17.09.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı e Devlet: KYK yurt başvuru sonuçları YURTKUR tarafından açıklandı

2021 KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı e Devlet: KYK yurt başvuru sonuçları YURTKUR tarafından açıklandı

KYK yurt başvuru sonuçları için beklenen açıklama geldi. Milyonlarca öğrencinin beklediği KYK yurt sonuçları e devlet üzerinden erişime açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 2021-2022 öğretim yılı yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile hala bir yükseköğretim programına devam eden ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yurt başvuruları T.C kimlik numarası ile sorgulayacaklar. İşte, YURTKUR yurt başvuru sonucu sorgulama ekranı...

16.09.2021Gündem
KYK ilk kayıt ücreti nereye, nasıl yatırılır İşte yurt ücretleri ne zaman ödenmelidir KYK sıkça sorulan sorularda yanıt verdi

KYK ilk kayıt ücreti nereye, nasıl yatırılır? İşte yurt ücretleri ne zaman ödenmelidir? KYK sıkça sorulan sorularda yanıt verdi

İlk kayıt ücretinin yatırılması da bu işlemlerden biri. İlk kayıt ücretinin ödenmesinin ardından öncelikle e-Devlet “Yurt Kayıt İşlemleri” bağlantısından taahhütname onayı yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru sonuç ekranında belirtilen belgeler yurt müdürlüğüne teslim edilmelidir. Peki, KYK ilk kayıt ücreti nereye, nasıl yatırılır? İşte yurt ücretleri ne zaman ödenmelidir? KYK sıkça sorulan sorularda verdiği yanıtlar...

16.09.2021Gündem
KYK yedek sırası nasıl öğrenilir  KYK yedek sırası nedir KYK yedek sırasında olanların yapması gerekenler

KYK yedek sırası nasıl öğrenilir? KYK yedek sırası nedir? KYK yedek sırasında olanların yapması gerekenler

Yedek sırası KYK'dan gelen sonuç duyurusu ardından en çok araştırılan konulardan biri oldu. KYK yurt sonuçları açıklaması sonrası bazı öğrenciler yedek sırasına alındılar. Taahhütname onayını tamamlamayan öğrencilerden doğan boşluklara ise KYK yedek yurt yerleştirmeleri alınmaya devam edilecek. Peki, KYK yedek sırası nasıl öğrenilir? KYK yedek sırası nedir? KYK yedek sırasında olanların yapması gerekenler

16.09.2021Gündem
KYK 1.tip, 2. tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip yurt ne demek

KYK 1.tip, 2. tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip yurt ne demek?

1.tip, 2. tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip KYK yurdu, sonuçların açıklanmasının ardından öğrencilerin araştırdığı konu olmaya başladı. Üniversite hayatlarına farklı bir şehirde devam etmek zorunda olan öğrencilerin müracaat ettiği KYK yurt başvuru süreci tamamlandı. Kendisine yurt çıkan öğrenciler, kayıtlarını tamamlamalarının ardından yurtlarına yerleşebilecek. Peki, 1.tip, 2. tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip KYK yurdu ne demek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

16.09.2021Gündem
KYK yurt başvurusu sonuçları açıklandı

KYK yurt başvurusu sonuçları açıklandı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca, 2021-2022 eğitim öğretim yılı için yurt başvuru sonuçları açıklandı. Yerleşen öğrenciler belirlenen tarihten itibaren yurtlarda barınabilecek.

16.09.2021Haber
KYK başvuru sonuçları açıklandı

KYK başvuru sonuçları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

16.09.2021Eğitim
KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak KYK yurt sonuçları açıklandı mı  KYK yurt sonuçları 2021 için gözler YURTKURda

KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? KYK yurt sonuçları açıklandı mı? KYK yurt sonuçları 2021 için gözler YURTKUR'da

KYK yurt başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2021 2022 KYK yurt başvuru işlemlerinin 12 Eylül'de tamamlanmasının ardından üniversite öğrencileri sonuçlar için yapılacak açıklamaya odaklandı. KYK yurt başvuru sonuçları YURKUR üzerinden açıklanacak. KYK yurt hakkı kazananlar kayıt işlemlerini sonraki süreçte tamamlayacaklar. Binlerce öğrenci şimdi Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gelecek, "KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı" duyurusuna kilitlendi. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte, 2021 KYK yurt sonuç tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

16.09.2021Gündem
Yatay geçiş ve DGS KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak

Yatay geçiş ve DGS KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

DGS KYK yurt başvuruları, sonuçların akabinde araştırılmaya başlandı. 2 yıllık üniversite kariyerini 4 yıla tamamlamak üzere sınav sonucunu bekleyen öğrencilerle birlikte yatay geçiş sonuçları sonrası yeni üniversitelerine kayıt yaptıran öğrenciler, KYK yurdu başvurusu için hazırlıklara başlayacak. Peki, yatay geçiş ve DGS KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

15.09.2021ReDesign Gundem
KYK yurt sonuçları için heyecanlı bekleyiş..  2021 KYK yurt sonuçları açıklandı mı

KYK yurt sonuçları için heyecanlı bekleyiş.. 2021 KYK yurt sonuçları açıklandı mı?

KYK yurt sonuçları başvuruların ardından gündeme geldi. Üniversite öğrenimlerine devam eden milyonlarca öğrenci, 2021 KYK yurt başvuru sonuçları için yapılacak açıklamaya kilitlendi. e Devlet üzerinden gerçekleşen KYK yurt başvurusunun sonuçları ile kayıt yaptıracak öğrenciler duyurulacak. Başvuruların üzerinden geçen süre sonrası KYK yurt başvuru sonuçlarının bu hafta açıklanması için beklentileri arttırdı. Peki, KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanacak mı? İşte, 2021 KYK başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.09.2021Gündem
Yurtkur KYK sonuçları sorgulama:  KYK yurt sonuçları açıklandı mı

Yurtkur KYK sonuçları sorgulama: KYK yurt sonuçları açıklandı mı?

KYK yurt sonuçları açıklandı mı? Üniversite sürecinde devlet yurtlarında barınmak için başvuruda bulunana öğrenciler bu soruya yanıt arıyor. KYK yurt başvuruları her yıl belirli tarihlerde başvuruları alıyor ve değerlendirmeler ardından yurt sonuçlarını Yurtkur adresinden paylaşıyor. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK yurt sonuçları açıklandı mı?

15.09.2021Gündem
KYK yurtları öğrencilere kavuşmayı bekliyor

KYK yurtları öğrencilere kavuşmayı bekliyor

Pandemi döneminde karantina olarak hizmet veren KYK yurtları, şimdi öğrencilerine kavuşmaya hazırlanıyor. Üniversitelerin yüz yüze eğitime başlamasıyla odalar temizlendi, ortak alanlara maske ve mesafe tabelaları asıldı.

15.09.2021Eğitim
KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak 2021-2022 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır İşte son gelişmeler

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? 2021-2022 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte son gelişmeler

KYK burs başvuru tarihleri, yurt başvurularının 12 Eylül'de tamamlanmasının ardından gündeme geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak duyuru ile 2021-2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri açıklanacak. KYK burs başvurusu e devlet üzerinden gerçekleşecek. KYK burs başvurularına lisans, ön lisans ve yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri başvuracak. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.09.2021Gündem
Yatay geçiş ve DGS KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak

Yatay geçiş ve DGS KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

DGS KYK yurt başvuruları, sonuçların akabinde araştırılmaya başlandı. 2 yıllık üniversite kariyerini 4 yıla tamamlamak üzere sınav sonucunu bekleyen öğrencilerle birlikte yatay geçiş sonuçları sonrası yeni üniversitelerine kayıt yaptıran öğrenciler, KYK yurdu başvurusu için hazırlıklara başlayacak. Peki, yatay geçiş ve DGS KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

14.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı 2021 KYK burs ve kredi başvuru ekranı e devlette olacak

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı 2021? KYK burs ve kredi başvuru ekranı e devlet'te olacak!

KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları için gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak son dakika açıklamaya çevrildi. Yükseköğrenim öğrencileri için KYK burs ve öğrenci kredisi başvuruları, e devlet üzerinden gerçekleşecek. 2021-2022 öğretim yılında YKS'ye girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri burs ve kredi başvurularını belirlenen tarihlerde T.C kimlik numarası bilgileri ile tamamlayacaklar. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? İşte, KYK burs ve kredi başvuru tarihleri hakkında ayrıntılar.

13.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak 2021 KYK burs başvurusu için gözler GSBde

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? 2021 KYK burs başvurusu için gözler GSB'de

KYK burs başvuru için araştırmalar hızlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından KYK yurt başvuruları başladı. Adaylar bu açıklamanın ardından burs başvurusunu araştırmaya başladılar. Geçtiğimiz yıl işlemler 8 Kasım’da sona ermişti. Peki, 2021 KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak?

13.09.2021Gündem
KYK yurt ücretleri ne kadar KYK yurt ücreti ödemesinin detayları

KYK yurt ücretleri ne kadar? KYK yurt ücreti ödemesinin detayları

KYK yurt başvuruları 2021 yılında eylül ayı içerisinde alındı. KYK yurt sonuçlarını bekleyen adaylar ödemelerin nasıl yapılacağını araştırmaya başladılar. Devlet yurdundan kalmak isteyenler işlemlerini e-Devlet üzerinden tamamladılar. Kazanan adaylar yurt ücretlerini aylık olarak ödeyecekler. Peki, KYK yurt ücretleri ne kadar, ödeme nereden yapılacak?

13.09.2021Gündem
KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 YURTKURun açıklaması ile kayıtlar başlayacak

KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? YURTKUR'un açıklaması ile kayıtlar başlayacak

KYK yurt sonuçları, YURTKUR tarafından yapılacak olan açıklama ile netlik kazanacak. Pek çok üniversitenin Eylül sonu gibi eğitim öğretime başlayacak olması dolayısıyla öğrenciler, KYK yurt sonuçları açıklamasını yakından takip ederek kalacağı yurt merkezini öğrenmeyi hedefliyor. Genellikle üniversiteye en yakın yurt merkezlerinden başlanarak kontenjana göre yapılan yurt yerleştirmeleri, kontenjan bulunmaması halinde, ikinci en yakın yurt merkezine gerçekleşiyor. İşte, öğrencilerin merakla beklediği KYK yurt sonuçları açıklaması hakkında bazı bilgiler

12.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman 2021 burs ve kredi başvuruları bekleniyor

KYK burs başvurusu ne zaman? 2021 burs ve kredi başvuruları bekleniyor

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından geçtiğimiz yıllarda, lisans ve ön lisans öğrencileri için burs desteği verilmişti. KYK her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilere burs ve öğrenim kredisi desteği vermeye devam edecek. Burs başvurularının henüz başlamaması üniversiteli gençleri meraklandırdı. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman?

11.09.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman bitecek 2021 KYK e devlet başvuru ekranı

KYK yurt başvuruları ne zaman bitecek? 2021 KYK e devlet başvuru ekranı!

KYK yurt başvuru tarihleri için geri sayım devam ediyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla üniversiteli gençlere kapılarını açmaya hazırlanan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, KYK yurt başvurularını 6 Eylül’de almaya başladı. Öğrenciler Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurt başvurularını e devlet üzerinden T.C kimlik numarası ve e Devlet şifresi ile tamamlayacaklar. Yapılan değerlendirmelerin ardından 2021 KYK yurt başvuru sonuçları ilan edilecek. Başvuru işlemleri devam ederken son tarih için de süre yaklaştı. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman bitecek? İşte, 2021 KYK e devlet başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

10.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

En gariban bizim emekliler

Türkiye’deki emeklilerin dünyanın en yoksul kesimi arasında yer aldığı uluslararası rapor ile belgelendi.

17.09.2021