MENÜ

Kyk

Kyk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kyk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.526 Kyk haberi bulunmuştur.

Yüksek Öğrenim Kredi ve yurtlar Kurumu kısaca KYK'dır. 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'na bağlı olarak 1961 yılında kurulan ve yüksek öğrenim gören ve maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amaçlayan tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tâbi özel bütçeli ve sosyal amaçlı hizmet veren bir kamu kurumudur.

Kurum, 1961 Anayasasının 50’nci maddesinde “Devlet maddi imkanlardan yoksun başarılı öğrencilerin, en yüksek öğrenim derecelerine kadar çıkmalarını sağlamak amacıyla burslar ve başka yollarla gerekli yardımları yapar” hükmünden sonra anayasa ile devlete ait olduğu bildirilen bu görevlerin yerine getirilmesi için 22 Ağustos 1961 tarihinde yürürlüğe giren 351 sayılı Kanun ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kurulmuştur. Kurum, başlangıçta Millî Eğitim Bakanlığının denetiminde iken, bu denetim 06 Şubat 1970 günlü Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmiş, daha sonra 13.12.1983 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 179 sayılı KHK’nin 52/b maddesi ile Millî Eğitim Bakanlığının bağlı kuruluşu, 04.05.2009 tarih ve 27218 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanının onayı ile Başbakanlığa bağlı kuruluş haline getirilmiş, 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6082 sayılı Kanun ile Başbakanlığa bağlanmıştır.

Kurum;

351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu gereğince, 1962 yılından itibaren öğrenim kredisi,
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu gereğince, 1985 yılından itibaren katkı kredisi,
5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanun gereğince, 2004 yılından itibaren de burs, vermektedir.

Kyk devamı...

Kyk Haberleri

Son dakika haberler... Paylaşımları tepki çekmişti... Karantinadan gözaltına

Son dakika haberler... Paylaşımları tepki çekmişti... Karantinadan gözaltına!

Yurt dışından uçakla İstanbul'a geldikten sonra yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) önlemleri kapsamında Bolu'da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirilen ve sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniye haklarında soruşturma başlatılan 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltı kararı sonrasında yurda gelen Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, hızlı kitlerle Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan testleri negatif çıkan şüphelileri, giydikleri özel kıyafetlerle yurda girerek, gözaltına aldı. Şüpheliler yurttan çıkarıldığı esnada aynı yurtta kalan diğer vatandaşlar odalarının camlarına çıkarak polisi alkışladı ve şüphelilere tepkilerini dile getirdi.

28.03.2020Gündem
KKTC’den getirilen 143 Türk vatandaşı İskenderunda karantinaya alındı

KKTC’den getirilen 143 Türk vatandaşı İskenderun'da karantinaya alındı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) Türkiye'ye getirilen, aralarında öğrencilerin de olduğu 143 kişi, İskenderun Teknik Üniversitesi bünyesindeki Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda 14 gün karantinaya alındı.

26.03.2020Gündem
Yer Konya... Karantinada 12nci gün

Yer Konya... Karantinada 12'nci gün

UMRE için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra koronavirüs tedbirleri kapsamında Konya'daki 2 yurda yerleştirilenler, karantina altındaki 12'nci günlerini geçiriyor.

26.03.2020Gündem
KYK yurt ücretleri yatırılacak mı Yurt parası ödenecek mi

KYK yurt ücretleri yatırılacak mı? Yurt parası ödenecek mi?

Corona virüsü tedbirleri kapsamında üniversitelerin 3 hafta boyunca tatil ilan edilmesi ile KYK yurtları boşaltıldı. Ailelerin yanına dönen öğrencilerin merak ettiği konu ise bu süreç için öğrencilerden ücret alınıp alınmayacağı. Peki, KYK yurt ücretleri yatırılacak mı? Yurt parası ödenecek mi?

24.03.2020Gündem
Son dakika haberleri... Bakan Kasapoğlu açıkladı: 11 bin 269 kişi 23 ilde 36 yurtta karantinada

Son dakika haberleri... Bakan Kasapoğlu açıkladı: 11 bin 269 kişi 23 ilde 36 yurtta karantinada

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından gelen 11 bin 269 vatandaşın 23 ilde bulunan 36 KYK yurdunda karantina altında bulunduğunu açıkladı.

23.03.2020Gündem
Umreden dönenlerin karantinada 9uncu günü

Umreden dönenlerin karantinada 9'uncu günü

UMRE amacıyla gittikleri Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönüp, koronavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı Konya'daki 2 yurda yerleştirilen 2 bin 200 kişi, karantina altında 9'uncu günlerini geçiriyor.

23.03.2020Gündem
KKTC’den getirilen öğrenciler ve TIR şoförleri karantinaya alındı

KKTC’den getirilen öğrenciler ve TIR şoförleri karantinaya alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’den (KKTC) getirilen 395 öğrenci ve 44 TIR şoförü, getirildiği Mersin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda 14 gün süreyle gözetim altında tutulacak.

23.03.2020Gündem
Umreden dönenlerin karantinada 8inci günü

Umreden dönenlerin karantinada 8'inci günü

Umre amacıyla gittikleri Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönüp, koronavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı Konya'daki 2 yurda yerleştirilenler, karantina altında 8'inci günlerini geçiriyor.

22.03.2020Gündem
Umreden dönenlerin karantinada 6ncı günü

Umreden dönenlerin karantinada 6'ncı günü

Umre amacıyla gittikleri Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönüp Corona Virüs şüphesiyle tedbir amaçlı Konya'daki 2 yurda yerleştirilenler, karantina altında 6'ncı günlerini geçiriyor. Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde görev yapan aile hekiminin yurtta kalan yakınına tansiyon ilaçlarını kargoyla ulaştırdığı öğrenildi.

20.03.2020Gündem
Avrupadan gelişler tamam

Avrupa'dan gelişler tamam

9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönmek isteyen 2 bin 807 kişinin tahliyesi dün sabaha karşı tamamlandı. Vatandaşlar İstanbul ve İzmit’teki öğrenci yurtlarında karantinaya alındı.

19.03.2020Gündem
Umreden dönenlerin karantinada dördüncü günü

Umreden dönenlerin karantinada dördüncü günü

UMRE amacıyla gittikleri Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönüp, koronavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı Konya'daki 2 yurda yerleştirilenler, karantina altında 4'üncü günlerini geçiriyor. Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın ziyareti sırasında kaçma girişiminde bulunulmasının ardından yurt içinde ve çevresinde güvenlik önlemleri artırıldı. Polis ekiplerinin özel kıyafetlerini giyip, yurtta nöbet tutmaya başladığı öğrenildi.

18.03.2020Gündem
Türkiye, Corona Virüsle mücadelede en büyük tahliye operasyonunu yapan ülke oldu

Türkiye, Corona Virüsle mücadelede 'en büyük tahliye operasyonunu yapan ülke' oldu

Türkiye, Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde Aralık 2019'da patlak veren ve tüm dünyaya hızla yayılan yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede en geniş kapsamlı tahliye operasyonunu yürüttü. Virüsün hızla yayıldığı ve çok sayıda can aldığı Avrupa'dan, Türkiye ölçeğinde tahliye işlemi yapan ülke olmadı.

18.03.2020Gündem
Florya Beşyol Kız Öğrenci Yurdu’nda karantinadaki vatandaşlar yakınlarına el salladı

Florya Beşyol Kız Öğrenci Yurdu’nda karantinadaki vatandaşlar yakınlarına el salladı

Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönen vatandaşlar 14 gün boyunca karantina altın kalacakları yurtlara yerleştirildi. Florya Beşyol Kız Öğrenci Yurdu’nda karantinanın ilk sabahında vatandaşlar cama çıkıp yakınlarına el salladı.Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönen vatandaşlar 14 gün boyunca karantina altın kalacakları yurtlara yerleştirildi. Florya Beşyol Kız Öğrenci Yurdu’nda polis ekiplerinin güvenlik önlemleri sürüyor. Destek amaçlı yurdun çevresinde bir toma aracı da hazırda bekliyor.Avrupa'dan Türkiye ye dönen vatandaşların 14 gün boyunca karantina altında kalacakları yurtlara yerleştirilmesi tamamlandı. KYK Floya Beşyol Kız Öğrenci Yurdu’na dün akşama doğru yerleştirilen 107 kişinin 14 gün boyunca karantina altında kalacağı süre bugün itibariyle başladı. Polis ekipleri Yurdun çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. 24 saat boyunca yurdun çevresinde nöbet tutacak olan polis ekipleri giriş ve çıkışları bariyerle kapattı. Yurtta doktor ve hemşireler hazır halde beklerken 2 ambulans aracı da çevrede tedbir amaçla bekleyişlerini sürdürüyor.

18.03.2020Haber
Florya Kız Öğrenci Yurdu’nda güvenlik önlemleri sürüyor

Florya Kız Öğrenci Yurdu’nda güvenlik önlemleri sürüyor

Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönen vatandaşların 14 gün boyunca karantina altın kalacakları yurtlara yerleştirildi. Florya Beşyol Kız Öğrenci Yurdu’nda polis ekiplerinin güvenlik önlemleri sürüyor. Destek amaçlı yurdun çevresinde bir toma aracı da hazırda bekliyor.

18.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Avrupadaki vatandaşlarımızın tahliyesi tamamlandı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Avrupa'daki vatandaşlarımızın tahliyesi tamamlandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 9 Avrupa ülkesinden Türkiye'ye dönmek isteyen 2 bin 807 vatandaşımızın tahliyesi saat 06.00 itibarıyla tamamlandığını duyurdu. Oktay, "Tahliye esnasında karantina şartlarına aykırı uygulamalarla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" açıklamasını yaptı...

18.03.2020Gündem
İzmitte yurt dışından gelecekler için yurt hazırlandı

İzmit'te yurt dışından gelecekler için yurt hazırlandı

İZMİT’te bulunan, Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı öğrenci yurtları, yurt dışından Türkiye’ye gelecekler için hazırlandı.

17.03.2020Gündem
Karantina yurtlarında hazırlıklar tamamlandı Nöbet tutuyorlar…

Karantina yurtlarında hazırlıklar tamamlandı! Nöbet tutuyorlar…

Yurt dışından gelecek ve 14 gün boyunca gözetim altına alınacak vatandaşlar için tahsis edilen öğrenci yurtlarında hazırlıklar tamamlandı. Yurt çevresinde güvenlik güçlerinin nöbet tuttuğu görülürken, yurtlar havadan görüntülendi.

17.03.2020Gündem
Avrupa’dan dönecekler için hazırlıklar tamam

Avrupa’dan dönecekler için hazırlıklar tamam

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri doğrultusunda Valilik koordinasyonunda Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’dan İstanbul’a gidecek vatandaşların 14 gün süreyle karantina/gözetim altına alınacağı yurtlardaki hazırlıklar tamamlandı.

17.03.2020Avrupa
Umreden dönenlerin karantinasında son durum

Umreden dönenlerin karantinasında son durum

Umre amacıyla gittikleri Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönüp, 'koronavirüs' şüphesiyle tedbir amaçlı Konya'daki 2 yurda yerleştirilenler, karantina altında 3'üncü günlerini geçiriyor. Yüksek ateş ve öksürük belirtisi olanlar ise Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yazır yerleşkesine götürülüp, tedaviye alındı.

17.03.2020Gündem
Koronavirüs nedeniyle okullar tatil edildi, yoğunluk 50 kat arttı

Koronavirüs nedeniyle okullar tatil edildi, yoğunluk 50 kat arttı

Koronavirüse karşı alınan tedbirler her geçen gün arttırılıyor. Bu kapsamda Perşembe akşamı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde koranavirüse karşı alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantı sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, üniversitelerin 16 Mart’tan itibaren 3 hafta tatil edildiğini açıkladı. Tatil haberi açıklanmasının ardından ise 15 dakika içerisinde insanlar online bilet sitelerine ve otogarlara yöneldi. Bu sebeple normal zamana göre 50 katı yoğunluk olduğunu dile getiren biletall.com Ceo’su Yaşar Çelik, “Bilet satın almaya en fazla yoğunlaşan kesim üniversite öğrencileri oldu. Öğrencilerin satın alma işlemlerinde ise KYK burs ve kredilerinin yattığı ziraat bankası kartlarını kullandığı görüldü” ifadelerini kullandı.

16.03.2020Seyahat
Son dakika haberleri... Valilik duyurdu: Avrupadan İstanbula gelenler karantinaya alınacak

Son dakika haberleri... Valilik duyurdu: Avrupa'dan İstanbul'a gelenler karantinaya alınacak

İstanbul Valiliği, Avrupa'dan dönenlerin öğrenci yurtlarında 14 gün karantinada tutulacaklarını açıkladı.

16.03.2020Gündem
Son dakika haberleri... Umreden dönenler karantinada Ankara Valisi Vasip Şahin: Semptom belirlenen 5 kişi hastaneye nakledildi

Son dakika haberleri... Umreden dönenler karantinada! Ankara Valisi Vasip Şahin: Semptom belirlenen 5 kişi hastaneye nakledildi

Ankara Valisi Vasip Şahin, umreden dönen vatandaşlar hakkında konuştu. Vali Şahin, “Burada 1800 vatandaşımızı misafir ediyoruz. Bu akşam 1700 kişiyi daha bekliyoruz” dedi. Vali Şahin ayrıca "Şu ana kadar semptom belirlenen kişi sayısı 5. Bu kişiler Zekai Tahir Burak, Kadın Hastalıkları Eğitim ve Hastanesi'ne nakledildi" ifadelerini kullandı.

15.03.2020Gündem
Umreden dönenlerle ilgili Bakan Kasapoğlu’ndan önemli açıklamalar

Umreden dönenlerle ilgili Bakan Kasapoğlu’ndan önemli açıklamalar

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu umreden dönenlerin öğrenci yurtlarında karantina altına alınması ile ilgili son durum hakkında konuştu.

15.03.2020Gündem
Yurtlarda kalan öğrencilerden TSK’ya ’ışıklı’ destek

Yurtlarda kalan öğrencilerden TSK’ya ’ışıklı’ destek

Niğde’de, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda kalan öğrenciler, Mehmetçik’e destek olmak için odalarındaki ışıklarla ’TSK’, ’1987’, ’BAĞIŞ’ ve 10 TL’ yazdı.

3.03.2020Gündem
Depremzede öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak

Depremzede öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla, Elazığ’da KYK yurtlarında kalan öğrencilerden Şubat ayında yurt ücreti alınmayacak.

18.02.2020Eğitim
Elazığda KYK yurtlarında kalan öğrencilerden şubat ayında yurt ücreti alınmayacak

Elazığ'da KYK yurtlarında kalan öğrencilerden şubat ayında yurt ücreti alınmayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Elazığ'da KYK yurtlarında kalan öğrencilerden şubat ayında yurt ücreti alınmayacağını açıkladı.

18.02.2020Gündem
KYK borç sorgulama sistemi KYK borç ödeme ve sorgulama ekranı

KYK borç sorgulama sistemi! KYK borç ödeme ve sorgulama ekranı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), borç sorgulama ve ödeme ekranı aracılığıyla yurt ve kredi borçları kolayca görüntülenebiliyor. Öğrencilik dönemlerinde öğrenim kredisi hakkından faydalanan ve eğitimlerinin son bulmasının ardından geri ödeme süreci hakkında detayları merak eden pek çok kişi, KYK borç sorgulama ve ödeme ekranını araştırmaya devam ediyor. Peki, KYK borç sorgulama işlemi nereden ve nasıl yapılır? İşte, KYK yurt ve kredi borç sorgulama ve ödeme ekranı

4.02.2020Gündem
KYK yurt borcu ödeme ekranı KYK yurt borcu sorgulama

KYK yurt borcu ödeme ekranı! KYK yurt borcu sorgulama

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt borcu ödeme ekranı, Ziraat Bankası'nın öğrenciler için özel olarak açtığı otomasyon aracılığıyla görüntülenebiliyor. KYK yurt borcu sorgulama ile birlikte ödeme işlemi de bu ekrandan yapılabilmektedir. Peki, KYK yurt borcu ödeme işlemi nasıl yapılır? İşte, KYK yurt borcu sorgulama ve ödeme ekranı

31.01.2020Gündem
7 kıta 69 ülke: Barkın Laçin Özdemir Özel Röportaj

7 kıta 69 ülke: Barkın Laçin Özdemir Özel Röportaj

7 kıta 69 ülkeye ayak basan en genç Türk olan "Dijital Göçebe" Barkın Laçin Özdemir ile Hürriyet'e özel çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

27.01.2020Etkinlikler
Son Depremler.. En son nerede deprem oldu 25 Ocak deprem listesi

Son Depremler.. En son nerede deprem oldu? 25 Ocak deprem listesi

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından açıklamalar art arda geliyor. Depremde ilk belirlemelere göre Elazığ'da 8, Malatya'da ise 6 kişinin hayatını kaybetti. THY depremin ardından Elazığ'a ek seferler başlattı, Meteoroloji hava durumuna karşı vatandaşları uyardı. Bölgedeki camiler, okullar, yurtlar ve spor salonları vatandaşların kullanımına açıldı. BTK, deprem bölgesindeki vatandaşlara ücretsiz konuşma ve internet tanımlandığını duyurdu. AFAD, sosyal medyada depremle ilgili oluşabilecek dezenformasyon içerikli paylaşımlara itibar edilmemesi konusunda konusunda vatandaşları uyardı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da 405, Malatya'da 148 vatandaşın yaralanarak hastanelere getirildiğini veya geldiğini bildirdi ve Elazığ'da 30 vatandaşı arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

24.01.2020Gündem
Yurtların doluluk oranı yüzde 90

'Yurtların doluluk oranı yüzde 90'

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Recep Ali Er, "Şu anda yurt kapasitemiz 677 bin. Doluluk oranımız yüzde 90'nın üzerinde. Kayıtlı öğrenci sayımız 600 bin civarında. Bu yıl bize 424 bin öğrencimiz başvurdu. Bunlardan 353 bini yerleştirildi. Yerleştirme oranımız yüzde 83. 2020 yılı itibarıyla 1 milyon 584 bin kişiye kredi ve burs veriyoruz" dedi.

22.01.2020Eğitim
Nefes borusuna kaçan patates öldürdü

Nefes borusuna kaçan patates öldürdü

Muğla'da yediği patatesin nefes borusuna kaçması nedeniyle 1 aydır yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 33 yaşındaki Nilgün Özcin yaşamını yitirdi.

17.01.2020Gündem
Bıçakla kız yurdunda kapıları açmaya çalışan şüpheli yakalandı

Bıçakla kız yurdunda kapıları açmaya çalışan şüpheli yakalandı

Bursa'da Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi'ndeki kız yurduna gelerek elindeki bıçakla kapıları açmaya çalışan Erdem D. (23), öğrencilerin şikayeti üzerine polis ekiplerince gözaltına alındı.

10.01.2020Gündem
VGM burs başvuru sonuçları açıklandı Burs miktarı değişti

VGM burs başvuru sonuçları açıklandı! Burs miktarı değişti!

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları, yeni yılın ilk günü erişime açıldı. Aylık 300 liralık burs alacak olan öğrenciler, TC Kimlik Numarası ve kimlik bilgileri ile sonuçları öğrenebilecek. Peki, VGM burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

2.01.2020Gündem
KYK borçları yapılandırılacak İşte 2020deki yeni uygulamalar

KYK borçları yapılandırılacak! İşte 2020'deki yeni uygulamalar

2020 yılı yeni düzenlemelerle geldi. Birçok alanda yeni uygulamalar hayata geçti.

1.01.2020Ekonomi
KYK borçları silinecek mi

KYK borçları silinecek mi?

Kredi Yurtlar Kurumundan (KYK) öğrenim kredisi alan öğrencilerin borçlarına ilişkin silinme beklentisi uzun süredir kamuoyunu meşgul ediyor. KYK'ya geri ödemeli kredi borcu olan binlerce vatandaş, bu kapsamdaki son gelişmeleri merak ediyor. Peki, KYK borçları silinecek mi?

26.12.2019Gündem
VGM - Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs sonuçları son durum.. Burs sonuçları ne zaman açıklanacak

VGM - Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs sonuçları son durum.. Burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen VGM burs sonuçlarının açıklanıp, açıklanmadığı merakla takip ediliyor. Burs sonucu bekleyenler VGM burs sonuçları hakkında son durumu takip ediyor.. İşte konu hakkında son bilgiler

13.12.2019Gündem
Öğrencilere faizsiz kredi müjdesi

Öğrencilere faizsiz kredi müjdesi

Kamuoyunda aylardır gündem oluşturan öğrenci kredisi borçlarıyla ilgili formül geliştirildi. Hükümetin iki aydır üzerinde çalıştığı düzenlemeyle, eğitim kredilerini ödeyemedikleri için icralık olan öğrencilerin borçları faizsiz alınacak. Geri ödeme taksitleri de arttırılacak.

13.12.2019Gündem
Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçları ne zaman açıklanacak

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabı başvuru yapanlar tarafından merakla takip ediliyor. Peki VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.12.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (10.12.2019)

Son 24 saatte ne oldu? (10.12.2019)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

10.12.2019Haber
KYK borçları silinecek mi sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğandan yanıt

'KYK borçları silinecek mi?' sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dünya İnsan Hakları Günü etkinlik programında bazı açıklamalarda bulundu. Gündeme dair konulara değinen Erdoğan, kamuoyunu yakından ilgilendiren KYK borçlarına da vurgu yaptı. Öğrencilerden gelen 'KYK borçlarının silinmesi gündeminizde var mı?' sorusunun cevabını veren Cumhurbaşkanı detayları paylaştı. İşte, Erdoğan'ın KYK borçlarına yönelik açıklaması.

10.12.2019Ekonomi
KYK borçları siliniyor mu

KYK borçları siliniyor mu?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan (KYK) öğrenim kredisi alan ve ödemekte zorlanan gençlerin araştırdığı KYK borçları siliniyor mu sorusu gündemde yer almaya devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konuya ilişkin bir açıklama geldi

10.12.2019Haber

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK borçları için önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenecek ‘Her İnsan Bir Dünya’ temalı programda yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. "Sizin zihin dünyanızı inşa etmenizde örnek aldığınız düşünürler, liderler, ön açıcı isimler kimler?" sorusuna Erdoğan, ''Çok zor bir soru sordun şimdi'' yanıtını verdi. Erdoğan, ''Türkiye, Libya'ya asker gönderecek mi?'' sorusunu da ''Talep olursa gönderebiliriz'' şeklinde cevapladı. Bosna Hersek'te yaşanan soykırımı inkâr eden ve savaş suçlularını savunan bir kişiye Nobel ödülü verilmesini de eleştiren Erdoğan, ''Böyle bir katili ödüllendirmek zulüm ile ortak hareket etmektir'' dedi. Erdoğan, “Size bir gün Nobel barış ödülü verilirse tavrınız ne olur” sorusuna “almam” cevabını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları için de ''Öğrencilerin lehine bir adım atacağız'' dedi.

10.12.2019Gündem
KYK borçları siliniyor mu KYK kredi borçları ertelenecek mi

KYK borçları siliniyor mu? KYK kredi borçları ertelenecek mi?

Kamuoyunun yakından takip ettiği KYK kredi borçları ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Yeni mezun olarak iş bulamayan ya da borçlarını ödemekte zorlananlar için Bakan Albayrak özel bir çalışma yapıldığını belirtti. Peki, KYK borçları silinecek mi? KYK kredi borçları ertelenecek mi? İşte, konuyla ilgili ayrıntılar.

10.12.2019Gündem
KYK bursları ne zaman yatacak Aralık ayı KYK kredileri hangi tarihte ödenecek

KYK bursları ne zaman yatacak? Aralık ayı KYK kredileri hangi tarihte ödenecek?

KYK burs ve kredileri kasım ayı ödemesi sonrası öğrencilerin gözü aralık ayı ödemelerine çevrildi. Lisans, önlisans ve doktora öğrencileri, aralık ayı KYK burs ve kredilerinin hesaplara yatacağı tarihi merakla araştırıyor. KYK burs ve kredi ödemeleri geçen ay olduğu gibi bu ay da TC kimlik numaralarına göre alacak. Peki, KYK bursları ne zaman yatacak? Aralık ayı KYK kredileri hangi tarihte ödenecek? İşte, merak edilen bilgiler.

8.12.2019Gündem
Ömer Çelik: Plan hazır, şubat ayından sonra harekete geçeceğiz

Ömer Çelik: 'Plan hazır, şubat ayından sonra harekete geçeceğiz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK toplantısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. "Almanya’da ARD televizyonu Atatürk’e dönük çirkin bir yayını söz konusu oldu." diyen Çelik, "Atatürk’ü Hitler’e benzeten yayını şiddetli bir şekilde kınıyoruz. Bunu kabul edilemez buluyoruz. Atatürk ve Alevi vatandaşlarımızı karşı karşıya getirmek üzere çirkin bir provokasyona imza atılıyor. Bu yayın kuruluşu derhal Atatürk’ün manevi şahsiyetinden ve milletimizden özür dilemelidir." dedi. Çelik, "Güvenli Bölge planı hazır ve NATO'da görüşmeler olumlu geçti. Şubat ayında da bir görüşme gerçekleştirdikten sonra harekete geçececeğiz." ifadelerini kullandı

6.12.2019Gündem
Skandal görüntülerin ardından yeni gelişme

Skandal görüntülerin ardından yeni gelişme

Samsun'da, kendisine kapıyı açmadıkları iddiasıyla 2 kadın görevliye tekme tokat saldırdığı anlar güvenlik kamerasına yansıyan, Karadeniz Kız Yurdu'nda görevli memur Mustafa K.'ye, kınama cezası verilip, görev yerinin değiştirildiği ortaya çıktı. Ayrıca görüntülerin ortaya çıkması üzerine Mustafa K. hakkında, adli ve idari soruşturma başlatıldı.

6.12.2019Gündem
KYK aralık ayı burs ve kredileri ne zaman yatacak KYK bursları ne zaman ödenecek

KYK aralık ayı burs ve kredileri ne zaman yatacak? KYK bursları ne zaman ödenecek?

2019-2020 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının ardından ilk burslarını kasım ayı sonunda alan binlerce önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi, şimdi ise aralık ayı burs ve kredi ödemelerinin ne zaman hesaplarına yapılacağını merak ediyor. Peki, KYK Aralık ayı burs ve kredileri ne zaman yatacak? KYK bursları ne zaman ödenecek?

6.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Yurt için yine sanayi devi devreye giriyor

Orhangazi’de üniversite binası bilindiği gibi birkaç yıldır hizmet vermeye başladı.

20.02.2020

Kapanmış, bitmiş, eskide kalmış lüzumsuz bir tartışma: Türkçe ezan

Bugün için çok gereksiz, çok lüzumsuz bir tartışmadır Türkçe ezan tartışması...

6.01.2020