EKSTRA
MENÜ

İstka

İstka ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135 İstka haberi bulunmuştur.

İstka Haberleri

İki yeni yazılım okulu

İki yeni yazılım okulu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yeni açılacak yazılım okullarının müjdesini verdi. Haberi sosyal medya hesabından “Beklenen gün geldi” diyerek duyuran Varank, “750 bilgisayar kapasiteli yazılımcı okullarını COVID-19 önlemleri doğrultusunda açıyoruz” dedi. Yazılım okullarında ön eğitim ilk öğrenci grubuyla temmuz ayında başlayacak.

6.05.2021Eğitim
Bakan Varank yeni nesil kodlama yolculuğunun başladığını duyurdu

Bakan Varank "yeni nesil kodlama yolculuğu"nun başladığını duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazılım alanında uluslararası yenilikçi öğretim modeliyle öne çıkan "Ecole 42"nin İstanbul ve Kocaeli'deki okullarına başvuruların başladığını, temmuzda ilk öğrenci grubuyla ön eğitimlerin yapılacağını bildirdi.

6.05.2021Ekonomi
Bakan Varank, Türkiyenin uluslararası yazılım okulu 42ye katıldığını duyurdu

Bakan Varank, Türkiye'nin 'uluslararası yazılım okulu 42'ye katıldığını duyurdu

Bakan Varank, dünyanın önde gelen yazılım okullarından 42'nin 23 ülke ve 36 kampüslük uluslararası ağına Türkiye'yi eklediklerini belirterek, "Gençlerimiz uluslararası standartta yazılım eğitimi alacak." ifadesini kullandı.

27.03.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank: 458 milyon TL kaynağı İstanbulumuza tahsis ediyoruz

Son dakika... Bakan Varank: 458 milyon TL kaynağı İstanbul'umuza tahsis ediyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "İstanbul Kalkınma Ajansı'nın 2021 yılı Destek Programı kapsamında toplamda 458 milyon TL kaynağı İstanbul'umuza tahsis ediyoruz." açıklamasında bulundu.

25.12.2020Ekonomi
Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi kapılarını açtı

Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi kapılarını açtı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İSTKA'nın desteğiyle hayata geçirdiği Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, girişimcilere yapay zeka (AI), 3 boyutlu tasarım ve robotik kodlama alanlarında eğitim verecek.

16.11.2020Teknoloji
Dijital Dönüşüm Merkezi, 149 KOBİnin yol haritasını çıkardı

Dijital Dönüşüm Merkezi, 149 KOBİ'nin yol haritasını çıkardı

KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuğuna rehberlik etmek üzere faaliyet gösteren Dijital Dönüşüm Merkezi (DDM), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) yürütücülüğünde gerçekleştirdiği 18 aylık ilk dönem programı kapsamında 149 KOBİ'ye ulaştı.

19.10.2020Ekonomi
Anne karnındaki bebeği yapay zeka kurtaracak

Anne karnındaki bebeği yapay zeka kurtaracak

Türk bilim insanları tarafından, anne karnındaki bebekte anomalinin ya da hastalıkların tespit edilebilmesine yönelik yapay zeka programı geliştirildi.

14.10.2020Teknoloji
Dijital dönüşüm KOBİler için oldukça önemli

'Dijital dönüşüm KOBİ'ler için oldukça önemli'

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen, Boğaziçi Üniversitesi tarafından İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) ortaklığıyla geliştirilen Türkiye'de Dijital Dönüşüm Değerlendirme Aracı (D3A) 2019-2020 Sonuç Raporu açıklandı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "Bütün şirketlerimize yerli teknoloji ürünlerine güvenmelerini, onların ticarileşmesine kaldıraç olacak yaklaşımlar geliştirmelerini tavsiye ediyorum. İnanıyorum ki Türkiye'nin mühendislerinin, Türkiye'nin araştırmacılarının geliştirdiği ürünler ve hizmetler, her alanda dünyanın en iyisi olma yetkinliğine ve niteliğine sahip." dedi.

9.07.2020Teknoloji
Bağımlılığa karşı Bağımsızlık Köyü

Bağımlılığa karşı Bağımsızlık Köyü

Madde bağımlılarının tedavisi için İstanbul’da ‘Bağımsızlık Köyü’ açıldı. Tarım, yemek, müzik, drama gibi etkinlik alanlarını barındıran Bağımsızlık Köyü’nde ilk etapta 500 gencin tedavi edilmesi amaçlanıyor.

27.06.2020Gündem
Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezine bir destek daha

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi'ne bir destek daha

Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında "Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20" ile destek almaya hak kazandı.

15.06.2020Teknoloji
Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezine Rejenerasyon-20 projesiyle İSTKAdan destek

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi'ne "Rejenerasyon-20" projesiyle İSTKA'dan destek

Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında "Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20" ile destek almaya hak kazandı.

14.06.2020Ekonomi
Pandemi servisindeki hastalara robotlar hizmet edecek

Pandemi servisindeki hastalara robotlar hizmet edecek

Kovid-19 hastaları ile sağlık çalışanları arasındaki teması azaltmak için tasarlanan ve "Tetrobo" isimli robot, İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Pandemi servisindeki hastalara yemek, ilaç gibi malzemelerin ulaştırılmasında kullanılacak.

13.04.2020Teknoloji
Deeeptech.ist projesi, fizibilite desteği almaya hak kazandı

Deeeptech.ist projesi, fizibilite desteği almaya hak kazandı

Türkiye’de derin teknoloji tabanlı girişimcilere ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation; İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan (İSTKA) 410 bin TL’lik fizibilite desteği almaya hak kazandı.

9.04.2020Teknoloji
Ultraviyole ışınlarıyla koronavirüsü öldüren 3 cihaz tasarladılar

Ultraviyole ışınlarıyla koronavirüsü öldüren 3 cihaz tasarladılar

Maltepe Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kuantum Optiği ve Elektroniği Teknolojileri Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. Afif Sıddıki ve ekibi, Kovid-19 ultraviyole ışınlarını kullanarak 15 saniyede öldüren üç ayrı cihaz geliştirdi.

3.04.2020Teknoloji
İstanbul Valiliği duyurdu 30 Nisana kadar başvurulacak

İstanbul Valiliği duyurdu! 30 Nisan'a kadar başvurulacak

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın Koronavirüs önlemleri kapsamında "Acil Çözüm Sunan" projeleri desteklemek için 51 milyon lira kaynak tahsis ettiği açıkladı. Yerlikaya projelere  200 bin liradan, 2 milyon liraya kadar destek verileceğini belirtti.

1.04.2020Ekonomi
‘Misafir sanatçılar’dan bizim ustalara armağan

‘Misafir sanatçılar’dan bizim ustalara armağan

İstanbul Modern’de açılan ve şu sıralar internetten gezilebilen ‘Misafirler’ başlıklı sergi, uluslararası sanatçılardan bizim ustalara bir armağan gibi. Beyoğlu’nun ara sokaklarındaki atölyelerde onlarca yıldır çalışan zanaatkârlar, farklı ülkelerden 10 sanatçının İstanbul’u yorumlayan işleriyle gündeme geliyor, izleyicilere kendilerini anlatma imkânı buluyor.

27.03.2020Kitap Sanat
Sıklıkla görmezden gelinen zanaatkârlar  için bir iltifat

Sıklıkla görmezden gelinen zanaatkârlar için bir iltifat

İstanbul Modern’de yeni açılan ‘Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar’ başlıklı sergi farklı coğrafyalardan 10 sanatçının İstanbul’daki zanaatkârlarla yaptığı işbirliğinin meyvelerini sanatseverlere sunuyor.

Sanatın zanaatla dansı

Sanatın zanaatla dansı

İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle farklı coğrafyalardan 10 misafir sanatçıyı İstanbul’daki zanaat- kârlarla bir araya getirdiği proje kapsamında ortaya çıkan eserler izleyiciyle buluştu.

28.02.2020Gündem
‘Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar’

‘Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar’

İstanbul Modern’in Ekim 2018’de başlattığı Uluslararası Misafir Sanatçı Programı kapsamında üretilen eserlerden oluşan ‘Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkarlar’ sergisi açıldı.

26.02.2020Kitap Sanat
‘Kız çocuklarınızı bilimle tanıştırın’

‘Kız çocuklarınızı bilimle tanıştırın’

TİKAD’ın öncülüğünde gerçekleştirilen kadın girişimcileri destekleyen GİKAMER toplantısında Emine Erdoğan, kadınların daha çok bilim ve teknolojide olması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, “Kız çocuklarımızı erken yaşta bilimle tanıştıralım” dedi.

23.02.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Girişimcilik Eğitim Programına 42 bin kişi katıldı

Bakan Selçuk: Girişimcilik Eğitim Programı'na 42 bin kişi katıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Girişimcilik Eğitim Programımız çok az tanınıyor fakat geçen sene bu programımıza 42 bin kişi katıldı. Bunların yüzde 47'si kadın. Yani yaklaşık 20 bin kadınımız geçen sene İŞKUR'umuzun düzenlediği girişimcilik eğitim programından istifade etmiş durumda" dedi.

22.02.2020Ekonomi
Emine Erdoğan Girişimci Kadın Merkezinin tanıtım toplantısında konuştu

Emine Erdoğan Girişimci Kadın Merkezi'nin tanıtım toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bir araştırmaya göre, emniyet kemerlerinin takılı olması halinde, kadınlar trafik kazalarında erkeklere oranla yüzde 47 daha fazla yaralanıyorlar. Çünkü emniyet kemerleri erkek sürücülerin anatomisine göre tasarlanıyor. Buradan teknoloji endüstrisinin kadınların aleyhine çalıştığı gibi yanlış bir sonuç elbette çıkmasın. Buradaki sorun kadınlarımızın teknoloji endüstrisine üretici ve tasarımcı olarak az sayıda katılmalarıdır" dedi.

22.02.2020Gündem
Müzik Festivali’nde Beethoven yılı

Müzik Festivali’nde Beethoven yılı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. sponsorluğunda 2-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 48. İstanbul Müzik Festivali’nin programı açıklandı. ‘Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’ temasıyla bestecinin ikonik eserlerine, yeni eser siparişlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer verecek festival, Beethoven’in tüm eserlerini yorumlayıp kaydeden dünyadaki tek piyanist İdil Biret’in yanı sıra Evelyn Glennie, Konzerthausorchester Berlin & Vikingur Olafsson, Beethoven &David Bowie ‘Rabel Rabel’, ‘Bebeklere Beatles’, Wiener Akademie, Borodin Quartet gibi heyecan verici konserlere ev sahipliği yapacak.

4.02.2020Kitap Sanat
İstanbulda en huzurlu yer Eyüpsultan, en romantik yer Kız Kulesi oldu

İstanbul'da en huzurlu yer Eyüpsultan, en romantik yer Kız Kulesi oldu

Seyahat tercihlerinde ruh haline göre hareket etmek isteyenlere seçim olanağı sağlayan "CheckFeel" (Duygu Atlası) telefon uygulamasıyla İstanbul'daki mekanların duygu haritası çıkartılıyor.

31.01.2020Seyahat
Biznet ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşadan “IoT” İşbirliği

Biznet ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'dan “IoT” İşbirliği

2000 yılından bu yana Bilgi Teknolojileri (BT), Operasyonel Teknolojiler (OT) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) güvenliğinde bütünsel bir yaklaşımla hizmet veren siber güvenlik firması Biznet Bilişim ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa arasında; üniversitenin Mühendislik Fakültesi bünyesinde kurulan “ISTEC-Nesnelerin İnterneti Ekosistemi Güvenlik Test ve Değerlendirme Merkezi” için işbirliği protokolü imzalandı.

2.01.2020Teknoloji
İstanbul Modern’den 2019’da 360 bin ziyaretçi geçti

İstanbul Modern’den 2019’da 360 bin ziyaretçi geçti

2019’da 15’inci yılını kutlayan İstanbul Modern sene boyunca toplam 360 bin ziyaretçi ağırlarken, 55 bin çocuk ve genci ücretsiz sanat eğitimleriyle buluşturdu.

26.12.2019Kitap Sanat
Dijital Dönüşüm Merkezine seçilen KOBİ sayısı 150ye yükseldi

Dijital Dönüşüm Merkezi'ne seçilen KOBİ sayısı 150'ye yükseldi

KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuğuna rehberlik etmek amacıyla Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından kurulan Dijital Dönüşüm Merkezi’ne (DDM) başvurular tamamlandı.

12.11.2019Teknoloji
Türk girişimcilerden sıvı geçirmeyen medikal kumaş

Türk girişimcilerden sıvı geçirmeyen medikal kumaş

Türk bilim insanları antibakretiyel ve sıvı geçirmeyen hastane kumaşı üretti.

28.10.2019Teknoloji
Türkiye sanal ve artırılmış gerçeklikte insan kaynağı yetiştirmeye başladı

Türkiye sanal ve artırılmış gerçeklikte insan kaynağı yetiştirmeye başladı

Koç Üniversitesi'nde kurulan Karma Gerçeklik Laboratuvarı'nda sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ve insan kaynağı için hazırlık yapılıyor.

28.10.2019Teknoloji
‘LeanLab’ programında ikinci dönem başlıyor

‘LeanLab’ programında ikinci dönem başlıyor

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ve İstanbul’da bir vakıf üniversitesinin ev sahipliğinde ilk dönem faaliyetleri hayata geçirilen ‘LeanLab: Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı’ için ikinci dönem başvuru süresi başladı. Son başvuru tarihi ise 15 Kasım.

25.10.2019Eğitim
İstanbul Blockchain Okulu açılıyor

İstanbul Blockchain Okulu açılıyor

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamındaki Habitat Derneği’nin İstanbul Blockchain Okulu Projesi'nin lansmanı gerçekleştirildi.

30.05.2019Teknoloji
Üniversitede ‘KARMA Gerçeklik Laboratuvarı’ açıldı

Üniversitede ‘KARMA Gerçeklik Laboratuvarı’ açıldı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle üniversitede kurulan ‘KARMA Gerçeklik Laboratuvarı’ hizmete açıldı. Laboratuvarda, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle nesnelerin interneti, biyosensörler, dijital ikiz, 3B ortamlar, fotogrametri gibi etkileşimli tasarım araç ve kavramları kullanılarak yeni nesil ara yüzler geliştirilecek; araştırmalar yapılacak ve bu alanda uzmanlar yetiştirilecek.

10.05.2019Eğitim
Koç Üniversitesi KARMA Gerçeklik Laboratuvarı açıldı

Koç Üniversitesi KARMA Gerçeklik Laboratuvarı açıldı

Bilimde mükemmeliyet merkezi olmak amacıyla eğitim faaliyetlerini sürdüren ve bu amaçla kurduğu laboratuvar ve araştırma merkezleriyle bilimin farklı alanlarında araştırmalar yürüten Koç Üniversitesi, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini birleştiren KARMA Gerçeklik Laboratuvarı’nı hizmete açtı.

10.05.2019Teknoloji
Farklı ülkelerden 10 sanatçı zanaatkârlarla buluşuyor

Farklı ülkelerden 10 sanatçı zanaatkârlarla buluşuyor

İstanbul Modern’in dünyanın dört bir köşesinden sanatçıları İstanbul’a davet ettiği ‘Uluslararası Misafir Sanatçı Programı’na katılacak sanatçılar belirlendi: Faig Ahmed (Bakü), Rana Begum (Londra), Benji Boyadgian (Kudüs), Rodrigo Hernandez (Meksiko), Servet Koçyiğit (Amsterdam), Outi Pieski (Helsinki), Randi & Katrine (Kopenhag), Wael Shawky (İskenderiye ve Philadelphia), Jorinde Voigt (Berlin).

9.05.2019Kitap Sanat
İTO Başkanı Avdagiçten robot açılımı

İTO Başkanı Avdagiç'ten robot açılımı

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Bütün mutfak şeflerimiz endişelenmeli. Çünkü lokantada köfte çeviren robotları göreceğimiz günler yakın. Eskiden mavi yakalılar, beyaz yakalılar vardı. Şimdi dünyada yeni bir jargon ortaya çıktı. Metal yakalılar, yani robotlar" dedi.

20.03.2019Ekonomi
iKSVden yeni mekan: Alt Kat

iKSV'den yeni mekan: Alt Kat

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), kültür ve sanat etkinliklerine erişim ve katılım imkânlarını artırmak amacıyla, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle kurduğu İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı kapılarını açtı.

5.03.2019Kitap Sanat
Teknoparklardan 4 milyar dolara yakın ihracat

Teknoparklardan 4 milyar dolara yakın ihracat

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır: "Türkiye'de 2001 yılında iki teknoloji geliştirme bölgesi varken bugün 84 teknopark var ve bunların 61’i halihazırda aktif. Şimdiye kadar teknoparklarımızda 4 milyar dolara yakın ihracat gerçekleştirildi. 119 milyar lira satış gerçekleştirildi. 5 binin üzerinde teknopark firmamızda halihazırda 40 binin üzerinde araştırmacımız çalışıyor" açıklamasında bulundu.

12.02.2019Ekonomi
Çocuklar sanatı teknolojiyle üretecek: Robotlar  sanat yapar mı

Çocuklar sanatı teknolojiyle üretecek: Robotlar sanat yapar mı

İSTANBUL Modern’in, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Art Maker Lab Öğrenme Merkezi faaliyete girdi.

11.01.2019Kitap Sanat
Kurulduğu günden bu yana 272 milyon dolarlık Ar-Ge ihracatı yaptılar

Kurulduğu günden bu yana 272 milyon dolarlık Ar-Ge ihracatı yaptılar

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp, “İki bin 500 tamamlanmış Ar-Ge projemizle kuruluşumuzdan bu yana 272 milyon dolarlık Ar-Ge ihracatı gerçekleştirerek ülkemize katkı sunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

29.12.2018Teknoloji
Yazılımcı yılda 400 bin dolarla işe başlıyor

Yazılımcı yılda 400 bin dolarla işe başlıyor

Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, "Yazılımcı, Silikon Vadisi'nde yıllık 250 bin dolar maaşla işe başlıyor. Bu 400 bin dolara kadar ulaşıyor." dedi.

21.12.2018Teknoloji

Takım 'oyun'u ile yatırımı kaptılar

Liseden itibaren hiç ayrılmayan üç genç, kurdukları beyin takımı ile BTM’ye gelerek girişimci oldu. 19 yaşındaki genç beyinler, geliştirdikleri mobil oyunlarla dikkat çekti ve uluslararası yatırım şirketi Tarvenn’den 1,4 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

19.12.2018Ekonomi
Çocuklar sanat ve teknolojiyle buluşacak

Çocuklar sanat ve teknolojiyle buluşacak

İstanbul Modern’in Beyoğlu’ndaki geçici mekânında oluşturulan Art Maker Lab, çocuk ve gençlere sanatı yeni teknolojilerle üretme fırsatı sunuyor

11.12.2018Teknoloji
Önemli inovasyon projeleri İSTKA standında

Önemli inovasyon projeleri İSTKA standında

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), MMG- 3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne 8 proje ve bu projeler kapsamında geliştirilen birbirinden inovatif ürünlerle katıldı.

17.10.2018Ekonomi
Innogate firmalarının yurt dışı cirosu 10 milyon doları aştı

Innogate firmalarının yurt dışı cirosu 10 milyon doları aştı

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, İTÜ ARI Teknokent tarafından teknoloji ihracatını artırmak amacıyla yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’na katılan firmaların vites büyüttüğünü belirterek, "Innogate’e katılan firmaların aldığı toplam yatırım miktarı 15 milyon doları, yurt dışı cirosu ise 10 milyon doları aşmış durumda." dedi.

6.10.2018Teknoloji
İSTKA’dan 779 projeye 694 milyon TL destek

İSTKA’dan 779 projeye 694 milyon TL destek

İstanbul’un ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınması için geliştirilen projeleri destekleyen İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), 2010-2017 yılları arasında 569 milyon TL tutarında toplam 684 projenin hayata geçmesine öncülük yaptı.

2.10.2018Ekonomi
İSTKA, yenilikçi projelere odaklanacak

İSTKA, yenilikçi projelere odaklanacak

İstanbul’un ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınması için geliştirilen projeleri destekleyen İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), 2010-2017 yılları arasında 569 milyon TL tutarında toplam 684 projenin hayata geçmesine öncülük yaptı.

2.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Misafir sanatçılar İstanbul Modern’de

İSTANBUL Modern’in düzenlediği ‘Uluslararası Misafir Sanatçı Programı’na davet edilen sanatçılar gelmeye başladı. Buluşmanın özgün yanı, farklı kentlerden gelen 10 çağdaş sanatçı ile İstanbul’daki zanaatkârların bir müze çatısı altında ilk kez buluşmaları.

16.07.2019

Koç Üniversitesi’nden engelli çocuk ve ailelerine destek merkezi

Türkiye’de engelli oranının nüfusun yüzde 12.29’u olduğunu vaktinde Devlet Bakanı Güldal Akşit’in paylaştığı bilgiye göre yazmıştık.

22.05.2019

İKSV Alt Kat, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çocukları ve gençleri sanatla buluşturuyor  

BUGÜNLERDE İstanbul Şişhane’deki Nejat Eczacıbaşı binasının önünden geçmenizi öneririm.

17.04.2019