EKSTRA
MENÜ

Ücretsiz İzin Desteği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 389 haberi bulunmuştur.

Ücretsiz İzin Desteği Haberleri

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği bugün yatırılıyor

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği bugün yatırılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Nisan ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini yarın hesaplara yatırıyoruz” dedi.

5.05.2021Ekonomi
İşçiler için 15 maddelik talep listesi

İşçiler için 15 maddelik talep listesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi CHP Emek Büroları’nın işçilere ilişkin 15 talebini sıraladı. Ağbaba, zorunlu üretim hizmetlerinin yer aldığı işyerlerinde işçilere öncelikli aşı hakkı verilmesi, kısa çalışma ve ücretsiz izin desteği kapsamında yer alan işçilerin emeklilik sigorta primleri merkezi bütçe tarafından karşılanması gibi taleplerde bulundu.

20.04.2021Ekonomi
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Tarımsal kredi borçlarının yapılandırılması, ücretsiz izin ve sigorta prim desteği düzenlemelerini de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

15.04.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteğinden kimler yararlanacak Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret) verilen sektörler güncellendi

Nakdi ücret desteğinden kimler yararlanacak? Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret) verilen sektörler güncellendi

Nakdi ücret desteği alacak olan işletmeler yeniden güncellendi. Pandemi döneminde çalışanlara sağlanan, ücretsiz izin desteği olarak da bilinen nakdi ücret desteğinde sektörler arttırıldı.Torba yasa görüşmeleri ile halen nakdi ücret desteği alan kişiler için de destek tutarı 50 liraya çıkarılıyor. Kısa çalışma ödeneğinden ve işsizlik maaşından yararlanamayanlara ücretsiz izinde oldukları ve işsiz kaldıkları sürede verilen nakdi ücret desteği ile böylece ücretsiz izinde olanlara aylık 1.500 lira ödenecek. Milyonların gözü şimdi, nakdi ücret desteğinden kimler yararlanacak? sorusunun yanıtında. İşte, ücretsiz izin desteği verilecek sektörler ve konu ile ilgili ayrıntılar.

15.04.2021Ekonomi
Son dakika... Ücretsiz izin desteği verilen sektör sayısı arttırıldı İşte listeye yeni giren alanlar

Son dakika... Ücretsiz izin desteği verilen sektör sayısı arttırıldı! İşte listeye yeni giren alanlar

Torba yasada önerge verildi. Ücretsiz izin desteği verilen sektörler arttırıldı. Aynı zamanda halen nakdi ücret desteği alan kişiler için de destek tutarı 50 liraya çıkarılıyor.

15.04.2021Ekonomi
282 bin çalışana 1.500 TL destek

282 bin çalışana 1.500 TL destek

Yiyecek-içecek alanında faaliyet gösteren çalışanlar için nisan- mayıs aylarında geçerli olacak 1.500 TL’lik destek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti. Yeme-içme sektöründe çalışan 537 bin kişi olduğunu belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, 282 bin çalışanın 1.500 TL’lik destekten yararlanmasını beklediklerini söyledi.

9.04.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek, uzatıldı mı Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) için son tarih belli oldu

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek, uzatıldı mı? Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) için son tarih belli oldu

Nakdi ücret desteğinin biteceği tarih, son Kabine Toplantısı'nın ardından gündeme geldi. Ekonomide istihdam ve pandemide alınan önlemlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa çalışma ödeneğinin biteceği tarihi duyurdu. Açıklamanın ardından, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? sorusunun yanıtına gözler çevrildi. Koronavirüs pandemisinde ekonomik tedbirlere yönelik uygulanan ve ücretsiz izin desteği olarak da bilinen nakdi ücret desteği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2 ay uzatıldı. İşte, nakdi ücret desteğinin sona ereceği tarih.

18.03.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Gözler şubat ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihinde

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Gözler şubat ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihinde!

Nakdi ücret desteği ödeme tarihi, pandemi döneminde ücretsiz izne ayrılan çalışanların odaklandığı konulardan oldu. Mart ayının gelmesiyle beraber nakdi ücret desteği ödeme tarihi için gözler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Her ay banka hesapları üzerinden IBAN bilgisi ile vatandaşlara ödenen nakdi ücret desteği mart ayının başında yatırılacak. Geçtiğimiz ay ödemeler 9 Şubat tarihinde yapılmaya başlanmıştı. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman verilecek? İşte, şubat ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.03.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek Kabine Toplantısında yeni karar

Nakdi ücret desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Kabine Toplantısı'nda yeni karar!

Nakdi ücret desteği pandemi döneminde ücretsiz izne ayrılan çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay ödenen nakdi ücret desteği ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Kabine Toplantısı sonrası ekonomide atılan yeni adımlara ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı, nakdi ücret desteğinin mart ayına kadar devam edeceğini bildirdi. Çalışanlara ödenen nakdi ücret desteğinin yatıp yatmadığı ise e devlet üzerinden sorgulanacak. İşte, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek sorusunun yanıtı.

17.02.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor 2 ay daha uzatılmıştı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? 2 ay daha uzatılmıştı

'iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenleme' olarak yürürlükte yer alan İşten çıkarma yasağı, Resmi Gazete'de yayımlanan son kararın ardından devam ediyor. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla uygulanan işten çıkarma yasağı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın güdümünde yer alıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, 17 Ocak tarihinde yayımlanan bir karar ile uzatılma kararı alınan işten çıkarma yasağı hakkında bazı bilgiler

17.02.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Resmi Gazete detayları

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Resmi Gazete detayları

İşten çıkarma yasağı olarak bilinen 'iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenleme', hem işçi hem de işverenin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. Pandemi süreci dolayısıyla ortaya çıkan işten çıkarma yasağı ile işçinin hakkını korumaya özen gösteren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yasağın ne zamana kadar devam edeceğine dair son Resmi Gazete duyurusunu işaret etti. İşte, o duyuru hakkında bilgiler

9.02.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte işten çıkarma yasağında tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte işten çıkarma yasağında tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor sorusu son gelişmeler ile çalışanlar tarafından takip ediliyor. İşten çıkarma yasağı, Türkiye'nin koronavirüs salgınında ekonomik önlemler kapsamında getirilen düzenlemeler arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pandemi dolayısıyla iş yerinde azaltma yoluna gitmek isteyen işverenler için bazı destekler sağlayarak, bu çerçevede işçilerin haklarını korumak amacıyla da işten çıkarma yasağı uygulamasını getirmişti. İşte, işten çıkarma yasağının biteceği tarihle ilgili bilgiler.

27.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte en son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte en son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı gündemde yer almaya devam ediyor. 17 Nisan 2020'de başlayan üç aylık işten çıkarma yasağı, daha sonrasında belli aralıklarla uzatılmıştı. Şimdi ise bu düzenlemenin ne zaman sona ereceği araştırılıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

21.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Yasağın sona ereceği tarih belli oldu

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Yasağın sona ereceği tarih belli oldu!

Çalışanları yakından ilgilendiren işten çıkarma yasağıyla ilgili araştırmalar son günlerde hız kazandı. Süresi uzatılan işten çıkarma yasağının ne zaman sona ereceği işçiler ve işverenlerce sorgulanıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

17.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faizle bir yere varamayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faizle bir yere varamayız

Yüksek faize karşı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Asıl iş faizi düşürmek suretiyle enflasyonu aşağı çekmektir. Bunun bir numaralı enflasyonla mücadele altyapısını faiz oluşturuyor. Faiz, enflasyonla doğru orantılıdır. Bankalar, ne kadar kâr etmişler bunu konuşuyorlar. Tamam da, sen ne kadar yatırımcı kazandırdın bu ülkeye, bir de bunu söylesene. Bana yatırım lazım, istihdam lazım, üretim lazım” diye konuştu.

16.01.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yargı ve ekonomide reform mesajı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yargı ve ekonomide reform mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Yargı ve ekonomide reformları yakında kamuoyu ile paylaşacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihracatta tüm zamanların rekorunun kırıldığına vurgu yaptı. Türk Lirası'nın dolar ve euroya karşı değer kazandığını belirten Erdoğan faize de değindi ve 'Yüksek faizle bir yere varamayız' dedi.

15.01.2021Ekonomi
Ücretsiz izin desteği 1420 lira oldu

Ücretsiz izin desteği 1420 lira oldu

Asgari ücretteki artışın ardından halen net 1168 TL olarak uygulanan ücretsiz izin desteği de yüzde 21.56 artırılarak net 1420 TL oldu.

14.01.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte en son gelen bilgiler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte en son gelen bilgiler

İşten çıkarma yasağında son gelişmeler, koronavirüs pandemisinde gündeme gelmeye devam ediyor. İşçinin sözleşmesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulama yeniden uzatıldı. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

12.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte belirlenen tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte belirlenen tarih

Pandeminin getirdiği ekonomik zorlukları aşmak için işverenlerin işçilerini işten çıkarması yasaklanmış ve ücretsiz izin desteği ile kısa çalışma ödeneği uygulamaları hayata geçirilmişti. İşten çıkarma yasağı olarak bilinen uygulamanın hangi tarihe kadar uzatıldığı ve ne zaman sona ereceği 2021'in başlaması ile birlikte merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

8.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşçi çıkarma yasağı Resmi Gazetede yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşçi çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı!

İşten çıkarma yasağında son gelişmeler, koronavirüs pandemisinde gündeme gelmeye devam ediyor. İşçinin sözleşmesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulama yeniden uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre karar 2 ay daha geçerli olacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile uygulamaya konulan işten çıkarma yasağı daha önce ocak ayına kadar uzatılmıştı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, son durum.

5.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Tarih belli oldu

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Tarih belli oldu!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile uygulanan ve bazı haller dışında, işçinin sözlşemesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulamanın ne zaman sona ereceği merak ediliyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

2.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek O tarihe kadar uzatılmıştı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? O tarihe kadar uzatılmıştı!

İşten çıkarma yasağı olarak bilinen uygulamanın hangi tarihe kadar uzatıldığı ve ne zaman sona ereceği yeni yılın gelmesi ile birlikte merak konusu oldu. Pandeminin getirdiği ekonomik zorlukları aşmak için işverenlerin işçilerini işten çıkarması yasaklanmış ve ücretsiz izin desteği ile kısa çalışma ödeneği uygulamaları hayata geçirilmişti. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

28.12.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Yüz binlerce işçi ve işveren araştırıyor

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Yüz binlerce işçi ve işveren araştırıyor

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile İş Kanunu'na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici madde ile iş veya hizmet sözleşmelerinin, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, 3 ay süreyle işveren tarafından feshedilmesi yasaklanmıştı. İşten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2 ay daha uzatılmıştı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

25.12.2020Gündem
Kasım ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Ücretsiz izin desteği sorgulama

Kasım ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Ücretsiz izin desteği sorgulama

Nakdi ücret desteği ödemeleri çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen nakdi ücret desteği her ay vatandaşların banka hesaplarına ya da PTT aracılığı ile ödeniyor. Geçtiğimiz haftalarda uzatılması kararlaştırılan nakdi ücret ödemesi e devlet üzerinden sorgulanacak. Peki, kasım ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İşte, 2020 ücretsiz izin desteği sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.12.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Kasım ayı nakdi ücret desteği sorgulama ekranı

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Kasım ayı nakdi ücret desteği sorgulama ekranı

Nakdi ücret desteği kasım ayı ödeme tarihi için son dakika açıklamalar takip ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi döneminde, ücretsiz izne ayrılan çalışanlara verilen nakdi ücret ödemesi vatandaşların banka hesaplarına ya da PTT aracılığı ile yatırılıyor. En son 9 ve 10 Kasım tarihlerinde ödenen nakdi ücret desteği sorgulamaları e devlet üzerinden yapılacak. Peki, kasım ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İşte, ücretsiz izin desteği olarak da bilinen nakdi ücret desteği sorgulama ekranı.

25.11.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak İŞKUR Ekim ayı nakdi ücret desteği (ücretsiz izin desteği) sorgulama ekranı

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İŞKUR Ekim ayı nakdi ücret desteği (ücretsiz izin desteği) sorgulama ekranı

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Ekim ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihi gündemde yer almaya devam ediyor. Ücretsiz izne ayrılan ancak işsizlik maaşı alamayan çalışanlara her ay ödenen nakdi ücret desteği ekim ayı ödemelerinde beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk nakdi ücret ödemelerinin vatandaşların banka hesaplarına ya da PTT aracılığıyla ilerleyen günlerde yapılacağını bildirdi. Ücretsiz izin desteği e devlet üzerinden sorgulanabilecek. İşte, ekim ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihi ve sorgulama ekranı.

5.11.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin desteği) ne zaman yatacak Ekim ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihi

Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin desteği) ne zaman yatacak? Ekim ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihi

Nakdi ücret desteği ödeme tarihleri ile ilgili heyecan giderek artıyor. Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödeneği ödeme tarihleri duyuruldu. Şimdi gözler ücretsiz izin desteğine çevrildi. Peki nakdi ücret desteği (ücretsiz izin desteği) ne zaman yatacak?

3.11.2020Ekonomi
Ekim ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak İŞKUR Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin desteği) sorgulama

Ekim ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İŞKUR Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin desteği) sorgulama

Nakdi ücret desteği ödeme tarihi kasım ayının yaklaşmasıyla gündeme geldi. Ücretsiz izne ayrılan çalışanlara ödenen nakdi destek ödemeleri her ay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşların banka hesaplarına T.C kimlik numarasının son hanesine göre yatırılıyor. Cumhurbaşkanı kararı ile 17 Kasım tarihine kadar uzatılan nakdi destek ödemeleri en son 8-9 Ekim tarihinde yatırılmıştı. Peki, ekim ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İşte, nakdi ücret desteği sorgulama ekranı.

24.10.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Eylül ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihi için gözler bakanlıkta

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Eylül ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihi için gözler bakanlıkta!

Nakdi ücret desteği ödeme tarihi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yaptığı son açıklamaların ardından gündeme geldi. Bakan Selçuk, Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Ekim’de başlayacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından nakdi ücret desteğinden faydalanan vatandaşların gözü, eylül ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihine çevrildi. Ücretsiz izin desteği olarak da bilinen nakdi destek ödemeleri en son 8 Eylül'de yatırılmıştı. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek? İşte, detaylar.

29.09.2020Ekonomi
Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek İŞKUR Nakdi Ücret Desteği (Ücretsiz izin desteği) sorgulama

Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek? İŞKUR Nakdi Ücret Desteği (Ücretsiz izin desteği) sorgulama

Nakdi Ücret Desteği ödemeleri ekim ayının gelmesiyle beraber son dakika açıklamalar ile takip edilmeye başlandı. Pandemi döneminde ücretsiz izne ayrılan ancak işsizlik maaşı alamayan işçilere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ödenen Nakdi Ücret Desteği en son 8 Eylül tarihinde yatırılmaya başlandı. Gözler şimdi eylül ayı Nakdi Ücret Desteği ödeme tarihlerinde. Peki, Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek? İşte, ücretsiz izin desteği ödeme tarihi ve ücretsiz izin desteği sorgulama ekranı.

26.09.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği yattı mı Ücretsiz izin desteği (nakdi destek ödemesi) sorgulama

Nakdi ücret desteği yattı mı? Ücretsiz izin desteği (nakdi destek ödemesi) sorgulama

Nakdi ücret desteği ödemeleri beklenirken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı. Koronavirüs pandemi döneminde işten çıkarılan ancak işsizlik maaşı almaya hak kazanamayan vatandaşlara ödenen ücretsiz izin desteği vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlandı. Nakdi destek ödemesi sorgulamaları İŞKUR giriş bilgileri ya da E-Devlet şifresi ile gerçekleşiyor. Peki, nakdi ücret desteği yattı mı? İşte, ücretsiz izin desteği sorgulama ve konuyla ilgili ayrıntılar.

12.09.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izne iki aylık uzatma

İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izne iki aylık uzatma

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, koronavirüs kapsamında yürürlüğe giren işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin uygulaması 2 ay daha uzatıldı.

5.09.2020Ekonomi
Nakdi destek ödemeleri eylül ayında yatacak mı Ücretsiz izin desteği (nakdi destek) sorgulama sayfası

Nakdi destek ödemeleri eylül ayında yatacak mı? Ücretsiz izin desteği (nakdi destek) sorgulama sayfası

Nakdi ücret ödeneği, ücretsiz izin desteğinden faydalananlar tarafından takip ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi döneminde, vatandaşlara ödenen nakdi destek ücreti 7 Ağustos’tan itibaren yatırılmıştı. İş akdi 15 Mart'tan sonra feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçilerin hak sahibi olduğu nakdi destek ödemeleri e devlet üzerinden sorgulanıyor. Peki, nakdi destek ödemeleri eylül ayında yatacak mı? İşte, ücretsiz izin desteği sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

22.08.2020Ekonomi
775 bin kişi kısa çalışmadan çıktı

775 bin kişi kısa çalışmadan çıktı

Kısa çalışma kapsamındaki işçi sayısı, temmuz ayında 775 bin kişi daha düşerken, bu kapsamda yapılan ödeme tutarı 2.5 milyar TL oldu. İşsizlik Sigortası Fonu’ndan, kısa çalışma kapsamında yıl başından bu yana yapılan ödemelerin toplamı da 16 milyar 637 milyon 624 bin liraya ulaştı.

13.08.2020Ekonomi
Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) yattı mı Nakdi ücret desteği sorgulama ekranı

Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) yattı mı? Nakdi ücret desteği sorgulama ekranı!

Nakdi ücret desteği sorgulama ekranı, ücretsiz izin maaşından faydalanan vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde ücretsiz izne çıkarılan ve işsizlik maaşından faydalanamayan vatandaşlara ödenen nakdi destek maaşı, E-Devlet girişi ile sorgulanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin ödenmeye başlandığını duyurdu. Peki, nakdi ücret desteği yattı mı? İşte, nakdi ücret desteği ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

11.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

İşte düşük faizli kredi desteğinin ayrıntıları

İstihdam sağlayan işletmelere finansman desteği yolda. İşletmeler ilave olarak istihdam ettikleri kişiler için ödeyecekleri sigorta primlerini, kamu bankalarından kullanacakları kredilerde faizden düşebilecekler. İşte yeni desteğin detayları...

21.05.2021

İşçi çıkaran kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayacak

İşveren ve çalışanların beklediği karar çıktı, kısa çalışma ödeneği haziran ayının sonuna kadar uzatıldı ve karar da Resmi Gazete’de yayımlandı. Peki, kimler bu uzatmadan yararlanacak, kısa çalışma ödeneğine yeni başvuru yapılabilecek mi, ücretsiz izinde olanlar kısa çalışma ödeneğine geçecek mi? Kısa çalışmanın uzatılması sonrası okuyuculardan benzeri soruları çokça alıyorum. Tek tek anlatayım ama önce kısa bir hatırlatma yapayım.

28.04.2021

Ücretsiz izin desteği artıyor, çalışana yeni destek geliyor

Meclis'e sunulan Torba Yasa Tasarısı, hem salgın nedeniyle verilen desteklerde hem de çalışma hayatında önemli düzenlemeler içeriyor. Ayrıca yasanın kabulü halinde çalışanlara yeni bir destek daha geliyor. Hepsine tek tek değineyim.

8.04.2021

İşte istihdam desteklerinin ayrıntıları

Mikro ve küçük ölçekli firmalar arasında likidite sıkıntısı çekenlere yönelik, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle, 100 bin liralık krediye erişim imkânı sağlanacak. En fazla 500 bin liralık ilave istihdam finansman desteği verilecek. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek.

18.03.2021

Kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteğinde neler değişti?

Geçen yazımda, SSK ile Bağ-Kur’dan emekli olmanın farklarını yazacağımı söylemiştim ama kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteği, işten çıkarma yasağında yeni gelişmeler oldu ve okuyuculardan da çokça soru geldiği için önceliği bu konuya verdim.

25.02.2021

Sosyal yardım ödemeleri arttı

Yeni senede asgari ücret ve emekli maaşlarının belli olmasıyla birlikte sosyal yardımlar da arttı.

21.01.2021

İşveren tazminatsız işten çıkarabilir

Soru: 30.11.2020 tarihinde belirli iş sözleşmesinin sona ermesi ile işten çıkarıldım. Kurum yasak olmadığını beni çıkarabileceğini söyledi. Tazminat için arabuluculuğa başvurdum, tazminat hak edebilir miyim? Cansu T.

16.12.2020

Yapılandırmadan yararlanabilirsiniz

Soru: Temmuz ayı sigorta bildirimini, 25 Eylül’de cezalı verdik. Primi ödedik, cezayı ödemedik. 25 günlük kasti olmayan bu ceza af kapsamına girer mi? Kapsama girerse nereye ve nasıl başvuracağız? Hasan K.

9.12.2020

Yeniden kısa çalışmaya başvurabilirsiniz

Soru: Mağazalardaki personelimiz nisan ayından beri kısa çalışma ödeneğinden yararlanıyor. Bir mağazamızı kapattık, çalışanlarımızı, diğer şubeye aldık. Personelimiz için kısa çalışma talep ettik yararlanamadığımızı öğrendik. Şubelerde yapacağımız rotasyon ve koronavirüs testinin  pozitif çıkarak karantinaya girme gibi nedenlerle kısa çalışma hakkı kalkar mı? Bir de normalleşme desteği nedir? Ahmet S.

3.12.2020

10 soruda yeni kısıtlamalarda çalışanların hakları

Koronavirüs önlemleri kapsamında birçok işletmenin faaliyetleri durdu ya da kısıtlandı. Peki bu işletmelerde çalışanların durumu ne olacak? Kısa çalışma öde-neğine dönülecek mi, dönülürse kimler yararlanacak? 10 soru ve yanıtlarıyla yeni kısıtlamaların işverene ve çalışanlara etkilerini ele aldık.

25.11.2020

Çift maaş alabilirsiniz

Soru: Bağ-Kur’lu baba 1991 yılında, anne 2006 yılında vefat etti. SSK’lı eş, 2020 yılında vefat etti. Bu durumda ablam anne ya da babadan dolayı, hem de eşten dolayı maaş alabilir mi? Kerim T.

18.11.2020

Geriye dönük prim ödeyemezsiniz

Soru: 1974 doğumluyum. 1987 tarihinden sigorta girişim var, ancak 830 gün pirim yatırılmış. 43 yaşında emekliliğe hak kazandım. Kalan primleri geriye dönük toptan ödeyip emekli olabilir miyim? Meryem T.

11.11.2020

Kısa çalışma, ücretsiz izin desteği uzadı. Kimler yararlanacak?

Kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteği ve çalışanı işten çıkarma yasağı uzatıldı. Uzatılır uzatılmaz da okuyuculardan sorular gelmeye başladı. Kimileri, kısa çalışma ödeneğine yeni başvuru yapılıp yapılamayacağını soruyor, kimileri de ücretsiz izne ayrılanların destekten yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyor. Tüm sorulara açıklık getireyim.

29.10.2020

Kısa çalışmada kıdem tazminatı sorunu

Kısa çalışma ödeneği alan 3.5 milyon kişi, şimdilerde, çalışmadıkları sürelerin kıdem tazminatı hesaplamasında dikkate alınıp alınmayacağını merak ediyor. İş kanununda ise bu konuda bir netlik yok. İleride çalışan ile işveren arasında uyuşmazlıklar yaşanmasından endişe duyuluyor.

8.10.2020

İdari izin özel sektör çalışanına uygulanmaz

Soru: Eşim ve ben özel sektörde çalışıyoruz. Oğlumuz özel okula gidecek. Çocuğunu bırakacak yeri olmayan anne babalar idari izinli sayılabilir mi? Pandemi döneminde uzaktan eğitime geçilmesi durumunda özel sektörde çalışan kişilerin haklı ve tazminatlı istifa hakkı doğar mı? Güliz L.

2.09.2020