EKSTRA
MENÜ

İşten Çıkarma Yasağı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 219 haberi bulunmuştur.

İşten Çıkarma Yasağı Haberleri

Son dakika... Türkiye ekonomisinde sevindiren bir gelişme daha İşsizlikte büyük düşüş… Hedefler yıl sonu gelmeden tuttu

Son dakika... Türkiye ekonomisinde sevindiren bir gelişme daha! İşsizlikte büyük düşüş… Hedefler yıl sonu gelmeden tuttu

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs pandemisine yönelik kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte iş dünyasında hareketlenme başladı. İş gücüne katılım oranı artarken işverenler de personellerini geri çağırıyor. Türkiye’de işsizlik rakamları Orta Vadeli Program’daki hedefe doğru ilerlerken genç işsizlikte düşüş göze çarpmaya başladı. İşsizlik Haziran ayında 2.5 puan düşerek yüzde 10.6’ya geriledi. Uzmanlar işsizlikteki düşüşün önümüzdeki aylarda da devam edeceğini belirtti.

11.08.2021Ekonomi
Sigortalı sayısı 200 bin arttı

Sigortalı sayısı 200 bin arttı

İşten çıkarma yasağının kalktığı 1 Temmuz’dan sonra beklentilerin aksine işten çıkarmalar değil işe alımlar arttı. SGK Başkanı İsmail Yılmaz, “Sigortalı sayımızda mayıs ayına göre 200 bin artış var. İşe alımlar artıyor, artmaya da devam edecek gibi görünüyor” diye konuştu.

4.08.2021Ekonomi
Kamu alacaklarına ilişkin yapılandırmanın ayrıntıları açıklandı

Kamu alacaklarına ilişkin yapılandırmanın ayrıntıları açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yılmaz, yeni yapılandırma kanunu ile kurum alacaklarının tamamının gecikme zammı ve gecikme faizlerinin silineceğini bildirdi.

3.08.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği uzatılacak mı İşte işsizlik ödemelerinde son durum

Nakdi ücret desteği uzatılacak mı? İşte işsizlik ödemelerinde son durum

Nakdi ücret desteği vatandaşların gündemindeki konular arasında yer alıyor. Kısa çalışma ödeneğiyle, ücretsiz izne çıkartılıp kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşından yararlanamayanlara verilen nakdi ücret desteği ile fesih kısıtı (işten çıkarma yasağı) uygulamaları da son buldu. Peki, nakdi ücret desteği uzatılacak mı?

12.07.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı bitti mi Son tarih detayı

İşten çıkarma yasağı bitti mi? Son tarih detayı

İşten çıkarma yasağı süreç sona erdi. Pandemi koşullarının oluşturduğu olumsuzluktan çalışanların en az şekilde etkilenmesi için getirilen işten çıkarma yasağı, 1 Temmuz tarihine sona eren pandemi uygulamalarından birisi oldu. İşten çıkarılan personeller için ceza ödemek durumunda kalınması sebebiyle uyulan işten çıkarma yasağı Temmuz 2021 itibariyle sona ermiş olduu.

6.07.2021Gündem
Bu detayı çoğu kişi bilmiyor Başvurana 2.539 lira ödeme yapılıyor

Bu detayı çoğu kişi bilmiyor! Başvurana 2.539 lira ödeme yapılıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yılın mart ayından beri uygulanan kısa çalışma ödeneği, işvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılanlara devlet tarafından verilen nakdi ücret desteği ve işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı 30 Haziran itibariyle son buldu.

2.07.2021Ekonomi
Kısa çalışma ile 35.2 milyar lira ödendi

Kısa çalışma ile 35.2 milyar lira ödendi

Kovid-19 salgının olumsuz etkilerine karşı istihdamı korumak için geçen yıl martta başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması 30 Haziran 2021 itibarıyla sona erdi.

1.07.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı kalktı mı, uzatıldı mı İşçi ve işverenleri ilgilendiren uygulamada son durum

İşten çıkarma yasağı kalktı mı, uzatıldı mı? İşçi ve işverenleri ilgilendiren uygulamada son durum!

İşten çıkarma yasağı temmuz ayı ile birlikte gündeme geldi. Bir yıldan uzun bir süredir uygulana fesih yasağı, zorunlu haller dışında işten çıkarmayı kısıtlıyordu. Söz konusu uygula son olarak 30 Haziran'a kadar uzatılmıştı. Peki, İşten çıkarma yasağı kalktı mı, uzatıldı mı?

1.07.2021Gündem
Kısa çalışma ve işten çıkarma yasağı sona erdi

Kısa çalışma ve işten çıkarma yasağı sona erdi

NORMALLEŞMEYE ilişkin 1 Temmuz kararlarına paralel olarak çalışma hayatında da bugün itibarıyla koronavirüs önlemleri sona erdi.

1.07.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşçi çıkarma yasağında son durum

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşçi çıkarma yasağında son durum

İşten çıkarma yasağı çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. İş Kanunu'na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici madde ile pandemi döneminde uygulanan işten çıkarma yasağı geçtiğimiz aylarda uzatılarak netlik kazanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yer alan işçi çıkarma yasağı haziran ayına kadar uzatılmıştı. Temmuz ayının gelmesiyle beraber gözler işçi çıkarma yasağında son duruma çevrildi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, işten çıkarma yasağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

29.06.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu memleket çok badireyi atlattı. Beraber, birlikte Allah'ın izniyle iktidar olduğumuzda göreceksiniz. Benim ve partimin önceliği bu memlekete adalet getirmek" dedi.

29.06.2021Gündem
İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte en son gelişmeler

İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte en son gelişmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarının tümüyle kaldırıldığını belirtti. Bir yılı aşkın zamandır devam eden işten çıkarma yasağı da bu açıklama sonrası gündeme geldi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

26.06.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşten çıkarma yasağında son durum

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağında son durum

Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda, Covid salgınıyla mücadele kapsamında son haftalarda hızlanan aşılama programı ve Haziran ayındaki kademeli normalleşme adımları değerlendirildi. Tüm bu gelişmeler olurlen işten çıkarma yasağı gündeme geldi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

23.06.2021Egazetelik
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Kabine Toplantısı sonrası araştırılıyor

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Kabine Toplantısı sonrası araştırılıyor

İşten çıkarma yasağı için detaylar, Kabine Toplantısı sonrasında çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi koşulları dolayısıyla işverenlerin işçi çıkarma olanaklarını kısıtlayan işten çıkarma yasağı, Resmi Gazete ile netlik kazanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da dile getirilen işten çıkarma yasağı tarihi, Haziran ayı olarak belirlenmişti. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek? İşte, Kabine Toplantısı sonrasında yeni bir gelişmenin olup olmadığı merak edilen o konu hakkında detaylı bilgiler

22.06.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte Resmi Gazetede yer alan tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte Resmi Gazete'de yer alan tarih

İşten çıkarma yasağının ne zaman sona ereceği ilgili kişilerce sorgulanıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşlar birçok ekonomik destek sağlanıyor. Bu ekonomik desteklerin yanı sıra bir süredir işten çıkarma yasağı uygulanıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor? İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

18.06.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetedeki tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor? İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'deki tarih bilgisi!

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği araştırılan konular arasında yerini aldı. İşten çıkarma yasağı devam ediyor. Koronavirüs sürecinde ekonomik desteklerin sunulmasının ardından yasak getirilmişti. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor? İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

14.06.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Resmi Gazete bilgileri

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Resmi Gazete bilgileri

İşten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre Haziran ayı içerisinde sona erecek. Pandemi koşulları dolaysıyla işverenlerin işçi çıkarma olanaklarını kısıtlayan işten çıkarma yasağı, Resmi Gazete ile netlik kazanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da dile getirilen işten çıkarma yasağı tarihi, Haziran ayı olarak belirlenmişti. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

12.06.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, uzatıldı mı İşte işten çıkarma yasağında son tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, uzatıldı mı? İşte işten çıkarma yasağında son tarih!

İşten çıkarma yasağının sona ereceği tarih, koronavirüs pandemi sürecinde gündemde yer almaya devam ediyor. Pandemide alınan ekonomik önlemler kapsamında iş sözleşmesini çalışana devreden fesih yasağında uzatılmaya gidildi. 17 Mayıs itibariyle yeniden uzatılan işten çıkarma yasağı ile işveren, yakın zamana kadar ‘KOD 29’ olarak tanımlanan belirli durumlarda işten çıkarma yapabiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile işten çıkarma yasağı hazirana kadar uzatılmıştı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, işten çıkarma yasağında son tarih ve konuyla ilgili bilgiler.

2.06.2021Ekonomi
İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşten çıkarma yasağında son tarih bilgisi

İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağında son tarih bilgisi!

İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin uygulaması uzatıldı. Bu süreç içinde işveren, yakın zamana kadar ‘KOD 29’ olarak tanımlanan belirli durumlarda işten çıkarma yapabiliyor. Ancak işverenin ücretsiz izne gönderme hakkı bulunuyor. Böyle bir durumda çalışana ‘Nakdi Ücret Desteği’ veriliyor. Bu destek günlük 47 liradan 50 liraya çıktı. Buna göre aylık bin 500 TL nakdi ücret desteği verilecek. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

31.05.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşten çıkarma yasağında Haziran ayı için önemli karar

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağında Haziran ayı için önemli karar!

İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin uygulaması 17 Mayıs itibariyle yeniden uzatıldı. Bu süreç içinde işveren, yakın zamana kadar ‘KOD 29’ olarak tanımlanan belirli durumlarda işten çıkarma yapabiliyor. Ancak işverenin ücretsiz izne gönderme hakkı bulunuyor. Böyle bir durumda çalışana ‘Nakdi Ücret Desteği’ veriliyor. Bu destek günlük 47 liradan 50 liraya çıktı. Buna göre aylık bin 500 TL nakdi ücret desteği verilecek. İşte, konuya dair ayrıntılar...

24.05.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte belirlenen en son tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte belirlenen en son tarih

İşten çıkarma yasağının biteceği tarih ile ilgili beklenen açıklama geldi. Milyonlarca çalışanın gündeminde yer alan fesih yasağı hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararla, işten çıkarma yasağının uzatıldığını bildirdi. Pandemi döneminde çalışanların haklarını korumaya yönelik hayata geçirilen işten çıkarma yasağının 17 Mayıs tarihinde sona ermesi bekleniyordu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

19.05.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman son buluyor İşte açıklanan tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman son buluyor? İşte açıklanan tarih

İşten çıkarma yasağı ile kararname Resmi Gazete’de yayınlandı. 17 Mayıs’a kadar uzatılan yasak ile ilgili yeni uzatma kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla yürürlüğe girdi. İşte, işten çıkarma yasağında son durum...

5.05.2021Gündem
Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği bugün yatırılıyor

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği bugün yatırılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Nisan ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini yarın hesaplara yatırıyoruz” dedi.

5.05.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşçi ve işverenler bu habere odaklandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşçi ve işverenler bu habere odaklandı!

Koronavirüs ekonomik tedbirleri kapsamında haksız şekilde fesih işlemlerinin önüne geçmek için, işten çıkarma yasağı getirilmişti. Milyonlarca işçi ve işveren, işten çıkarma yasağı olarak da bilinen fesih düzenlemesinin tarihine odaklandı. Geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden işten çıkarma yasağının, yakın zaman sonra sona ermesi bekleniyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

4.05.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşten çıkarma yasağı uzatıldı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı uzatıldı

İşten çıkarma yasağı milyonlarca çalışanın gündeminde yer almaya devam ediyor. İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin uygulamasının 17 Mayıs tarihine kadar uzatılması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan beklenen haber geldi. Cumhurbaşkanı, yaptığı açıklamada, "İş sözleşmelerinin fesih yasağı 30 Haziran'a kadar uzatılmıştır." ifadesini kullandı. Peş peşe müjde veren Erdoğan esnafa yapılan aylık 1000 lira gelir desteğiyle 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresinin de uzatıldığını belirtti. İşten çıkarma yasağı sona erme tarihi ve detaylı bilgiler

30.04.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağının 30 Haziran 2021e kadar uzatılma kararı Resmi Gazetede yayımlandı

İşten çıkarma yasağının 30 Haziran 2021'e kadar uzatılma kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Kararı ile işten çıkarma yasağı, 17 Mayıs'tan itibaren 30 Haziran'a kadar uzatıldı.

30.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı... Memur, emekli, esnaf, işveren...

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı... Memur, emekli, esnaf, işveren...

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonları ilgilendiren müjdeleri peş peşe açıkladı. Esnafa verilen kira desteğinin süresinin 1 ay uzatıldığını belirten Erdoğan, memur maaşlarının da 10 Mayıs'ta hesaplara yatacağını söyledi. Ayrıca emeklilere verilen bayram ikramiyesinin tutarının 1000 liradan 1100 liraya çıktığını açıkladı.

29.04.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Mayıs detayı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Mayıs detayı!

İşten çıkarma yasağı için geri sayım devam ediyor. 17 Mayıs tarihinde sona erecek olan işten çıkarma yasağı için yeni bir karar alınıp alınmayacağını merak eden pek çok vatandaş, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, son açıklamalara göre işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, binlerce kişiyi yakından ilgilendiren işten çıkarma yasağı hakkında detaylı bilgiler

26.04.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Son tarih merak konusu oldu

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Son tarih merak konusu oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 30 Haziran 2021'e kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu gelişmenin ardından, işten çıkarma yasağı gündem oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

23.04.2021Gündem
Gözler işten çıkarma yasağında

Gözler işten çıkarma yasağında

Kısa Çalışma Ödeneği’nin tüm sektörler için haziran ayı sonuna kadar uzatılacağına yönelik açıklamayla birlikte, mayıs ayında işverenler geriye dönük olarak bildirimlerini kısa çalışma üzerinden yapabilecek. Kısa çalışma uygulamasıyla paralel olarak ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağında da 1.5 aylık bir uzatma yapılıp yapılmayacağı ise gelecek ay belli olacak.

23.04.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Resmi Gazetede yayınlanarak uzatılmıştı İşte son durum

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Resmi Gazete'de yayınlanarak uzatılmıştı! İşte son durum

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından gündeme geldi. Ekonomiye dair açıklama yapan Cumhurbaşkanı, kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı alındığını bildirdi. Pandemi döneminde ekonomik önlemler kapsamında hayata geçirilen bir diğer uygulama olan işten çıkarma yasağına gözler çevrildi. Daha önce Resmi Gazete'de yayınlanarak işten çıkarma yasağı 2 ay uzatılmıştı. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek ve uzatıldı mı? İşte, milyonların merak ettiği işten çıkarma yasağının sona ereceği tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.04.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte resmi tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte resmi tarih bilgisi

'İş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenleme', işveren ve işçilerin gündeminde yer alıyor. Kamuoyu tarafından 'işten çıkarma yasağı' olarak bilinen ve geçtiğimiz yıldan bu yana uygulamada olan düzenlemenin bitiş tarihi merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

16.04.2021Gündem
Tatil bu yıl son dakikaya kalacak

Tatil bu yıl son dakikaya kalacak

TÜROB Başkanı Müberra Eresin "Bu yıl rezervasyon taleplerinin seyahatten kısa bir süre önce gerçekleşmesini bekliyoruz. Yani son dakika gelişmeleri, bu yılı belirleyecek en önemli unsur olarak öne çıkıyor. Aşı çalışmalarının olumlu sonuçlanması halinde talep artışına paralel olarak rezervasyon sürelerinin de uzaması ihtimaller dahilinde bulunuyor" dedi.

14.04.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşten en güncel gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten en güncel gelişmeler

Koronavirüs salgını sürecinde ekonomik desteklerin sunulmasının ardından işten çıkarma yasağı getirilmişti. Bir süredir devam eden bu uygulamanın ne zaman sona ereceği, başta işverenler ve çalışanlar olmak üzere pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

7.04.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Uzatıldı mı İşten çıkarma yasağı için haziran bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağı için haziran bilgisi

İşten çıkarma yasağının biteceği tarih milyonlarca çalışan tarafından takip ediliyor. Pandemi döneminde hayata geçirilen işten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayınlanarak yeniden uzatılmıştı. Öte yandan işten çıkış yasağı olarak da bilinen fesih yasağını Cumhurbaşkanı’nın 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatma yetkisi bulunuyor. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, İşten çıkarma yasağının uzatıldığı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.04.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, uzatıldı mı İşte işten çıkarma yasağında son tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, uzatıldı mı? İşte işten çıkarma yasağında son tarih

İşten çıkarma yasağının biteceği tarih çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde işçilerin haklarını korumaya yönelik uygulanan işten çıkarma yasağı 17 Mart’tan itibaren geçtiğimiz günlerde yeniden uzatılmıştı. Gözler şimdi işçi çıkarma yasağı olarak da bilinen fesih yasağında son tarihe çevrildi. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek ve uzatıldı mı? İşte, işten çıkarma yasağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

31.03.2021Gündem
Kısa çalışma yarın bitiyor

Kısa çalışma yarın bitiyor

Koronavirüs salgınının başından bu yana uygulamada olan kolaylaştırılmış kısa çalışma uygulaması yarın bitiyor. Ocak ayı itibariyle kapsamda olan 1.3 milyon çalışan, bugün itibariyle ya normal çalışma sistemine dönecek ya da ücretsiz izne çıkarılabilecek. Ücretsiz izin döneminde de bin 420 TL’lik nakdi ücret desteği söz konusu olacak.

30.03.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Resmi Gazetede yayınlanmıştı İşçi çıkarma yasağında son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Resmi Gazete'de yayınlanmıştı! İşçi çıkarma yasağında son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayınlandı. Koronavirüs pandemi döneminde çalışanların haklarını korumaya yönelik uygulamaya alınan işten çıkarma yasağı geçtiğimiz haftalarda uzatıldı. Kısa çalışma ödeneği için son günler gelirken, milyonlarca çalışanın gözü de İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? sorusunun yanıtına çevrildi. Kamuoyunda işçi çıkarma yasağı olarak da bilinen iş sözleşmesi feshini işçiye devreden uygulama ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2021 yılının Haziran ayına kadar uzatılma yetkisine sahip. İşte, işten çıkarma yasağında son durum.

26.03.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Tarih belirlendi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Tarih belirlendi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek sorusu, pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi sürecinde işçi haklarını koruyabilmek için getirilen işten çıkarma yasağı süreci, belirli periyodlarla uzatılıyordu. Peki, alınan son karara göre işten çıkarma yasağı uzatıldı mı ve ne zaman bitiyor? İşte, işten çıkarma yasağı hakkında merak edilen bazı bilgiler

23.03.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek İşte mevcut gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek? İşte mevcut gelişmeler

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaklaşık bir yıldır devam eden 'işten çıkarma yasağı' olarak bilinen uygulamanın ne zaman biteceği merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son Kabine Toplantısı'nın ardından Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili, 'Salgının seyrine göre peyderpey uzattığımız bu uygulamayı mart sonunda bitiriyoruz.' demişti. Şimdi ise gözler işten çıkarma yasağında. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek?

18.03.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Resmi Gazetede yayımlanmıştı... İşten çıkarma yasağında son durum

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Resmi Gazete'de yayımlanmıştı... İşten çıkarma yasağında son durum

İşten çıkarma yasağı, Kabine Toplantısı ile beraber gündeme gelen başlıklardan oldu. Kritik toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin mart sonunda bitirileceğini bildirdi. Açıklama sonrası gözler işten çıkarma yasağına çevrildi. Pandemi döneminde işçilerin haklarını korumaya yönelik uygulanmaya başlanan işten çıkarma yasağı geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayınlanarak 2 ay daha uzatılmıştı. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, işçi çıkarma yasağında son gelişmeler.

15.03.2021Ekonomi
1.2 milyon kişi son kez kısa çalışmadan yararlanacak

1.2 milyon kişi son kez kısa çalışmadan yararlanacak

Bu ay son kez verileceği açıklanan kısa çalışma uygulamasındaki güncel durumu İŞKUR açıkladı.

12.03.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Resmi Gazete’de yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Resmi Gazete’de yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ile ilgili yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulamaya konulan işten çıkarma yasağının ne zaman biteceği ile ilgili açıklama yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı 2 ay daha uzatıldı. İşte detaylar

11.03.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

10 maddede işsizlik maaşı

Koronavirüs sürecinde işveren ve işçilere verilen destekler 30 Haziran’da sona erdi; çalışanlarda işten çıkarılma endişesi başladı. İşsizlik maaşından kimlerin, nasıl yararlanacağını 10 maddede derledik.

2.07.2021

Çalışma hayatında 30 Haziran virajı

30 Haziran’da, salgının başından bu yana işverenlere ve çalışanlara verilen desteklerin tamamı son bulacak. Kimileri yeni dönemde işten çıkarma durumu ile karşı karşıya kalınırsa kıdem tazminatını nasıl alacağını, emekliliği gelenler ise emekli olup olamayacağını merak ediyor. İşte desteksiz yeni dönemin merak edilenleri...

24.06.2021

İşten çıkarma yasağı 30 Haziran’da bitiyor

Soru: Ocak 2021 de işe başladım, devlet teşviğim ne zaman bitecek? İşçi çıkarma yasağı ne zamana kadar sürüyor? Cennet Y.

26.05.2021

Kısa çalışma ödeneği bitti bundan sonra ne olacak?

Kısa çalışma ödeneği dün, 31 Mart tarihi itibarıyla son buldu. İşverenler, normal çalışmaya dönüp normalleşme desteğinden yararlanabilir. Ya da çalışanlarını ücretsiz izne çıkarabilir ve ücretsiz izne çıkan çalışanlar 17 Mayıs tarihine kadar aylık 1.341 liralık nakdi ücret desteğinden yararlanabilir.

1.04.2021

İşte istihdam desteklerinin ayrıntıları

Mikro ve küçük ölçekli firmalar arasında likidite sıkıntısı çekenlere yönelik, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle, 100 bin liralık krediye erişim imkânı sağlanacak. En fazla 500 bin liralık ilave istihdam finansman desteği verilecek. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek.

18.03.2021

İş hayatında yeni dönem çalışanı nasıl etkileyecek?

Salgınla birlikte yüzbinlerce çalışan, evden çalışmaya, bir başka ifadeyle uzaktan çalışmaya geçti ve halen de özel sektörde uzaktan çalışma devam ediyor.

11.03.2021