EKSTRA
MENÜ

İşten Çıkarma Yasağı

İşten Çıkarma Yasağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İşten Çıkarma Yasağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 99 İşten Çıkarma Yasağı haberi bulunmuştur.

İşten Çıkarma Yasağı Haberleri

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı İşten çıkarma yasağı o tarihe kadar devam edecek

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağı o tarihe kadar devam edecek!

İşten çıkarma yasağının biteceği tarih, milyonlarca çalışanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinde ekonomik tedbirler kapsamında getirilen işten çıkma yasağı 17 Eylül tarihinden itibaren Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 2 ay daha uzatılmıştı. İşçilerin iş akdinin feshedilmesinin önüne geçen işten çıkma yasağı bir süre daha devam edecek. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, işten çıkarma yasağının sona ereceği tarihle ilgili ayrıntılar.

21.10.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte Resmi Gazetede yer alan o tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte Resmi Gazete'de yer alan o tarih!

Koronavirüs salgını gerekçesiyle işçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik düzenlemenin uygulama süresinin uzatılması yönünde karar geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. İşveren ve işçiler şimdi bu sürenin ne zaman sona ereceğini araştırıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

17.10.2020Gündem
İşte yeni istihdam paketi

İşte yeni istihdam paketi

AK Partili vekillerin imzasını taşıyan ‘İstihdam Paketi’ meclise sunuldu. Buna göre, 25 yaş altı ve 50 yaş üstüne kısmi süreli çalışma olanağı sunulabilecek. İşe geri alınan çalışan için işverene teşvik verilecek. Kısa çalışma ödeneğinin süresi Temmuz 2021’e kadar uzatılabilecek. Kurumlar vergisinde ise Cumhurbaşkanı’na 5 puanlık indirim yetkisi tanınacak.

17.10.2020Ekonomi
İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor, uzatıldı mı İşten çıkarma yasağının biteceği tarih

İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor, uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağının biteceği tarih

İşçi çıkarma yasağının sona ereceği tarih, çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla, olası ekonomik etkilerin önüne geçmek adına iş sözleşmesi feshetme yetkisi çalışanlara verildi. İşçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik uygulanan işten çıkarma yasağı 17 Eylül tarihinden itibaren Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı. Peki, işçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, işten çıkarma yasağının biteceği tarih ve konuyla ilgili ayrıntılar.

15.10.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşten çıkarma yasağı uzatılacak mı İşte son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağı uzatılacak mı? İşte son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ile çalışanın hakkını korumayı amaçlayan kararname pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi süreci dolayısıyla işverene sağlanan destekler ile birlikte çalışanın haklarını koruyan adımlara da imza atan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, işten çıkarma yasağı noktasında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile uzatılan kararı uygulamaya devam ediyor. Pandemi döneminde milyonlarca çalışan işçi çıkarma yasağının biteceği tarihe odaklandı. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

13.10.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetede yayınlanan tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'de yayınlanan tarih bilgisi!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Eylül'den itibaren uzatılmıştı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde uygulanan işten çıkarma yasağının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

9.10.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte tarih bilgisi!

İşten çıkarma yasağı koronavirüs pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak için getirildi. Kısıtlama ile birlikte iş sözleşmesini feshetme yetkisi sadece işçi tarafında devam etmesi olarak belirlendi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

3.10.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte belirlenen tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte belirlenen tarih!

İşten çıkarma yasağı, işçi ve işverenlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinin ekonomik etkilerini azaltmak için uygulamaya konulan işten çıkartma yasağı, nisan ayından bu yana yürürlükte. Son olarak alınan kararla, işten çıkarma yasağının biteceği tarihin süresi uzatıldı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

27.09.2020Egazetelik
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetede yayımlanan tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'de yayımlanan tarih!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle başlayan ve bir süredir devam eden işten çıkarma yasağı, işveren ve işçilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Son olarak süresi uzatılan işten çıkarma yasağının ne zaman biteceği ve bu durumun ortadan kalkacağı araştırma konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

23.09.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetede yayımlanan tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'de yayımlanan tarih!

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren işten çıkarma yasağıyla ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Corona virüs salgını nedeniyle iş yeri kapatılan çalışanlar için işten çıkarma yasağı uygulanmaya başlamıştı. Halen yürürlükte olan işten çıkarma yasağı, 17 Nisan 2020’de çıkarılan geçici yasa maddesiyle uygulamaya geçti. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

18.09.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte belirlenen tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte belirlenen tarih!

Yüz binlerce çalışanın işten çıkarma yasağına ilişkin araştırmaları hız kazandı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararlarla, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren süre 2 ay daha uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte işten çıkarma yasağının yeni süresi belirlendi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman son bulacak?

15.09.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı İşte, yeni alınan kararın detayları

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? İşte, yeni alınan kararın detayları!

İşten çıkarma yasağı, pandemi süreci dolayısıyla çalışan kişinin işten çıkarılmasını engelleyerek haklarını korumak amacıyla getirilmiştir. Bir süredir devam eden işten çıkarma yasağı,son olarak 17 Eylül tarihine kadar geçerli olacak şekilde kabul edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı karar ile bu süre, bir müddet daha uzatıldı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, işten çıkarma yasağı hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.09.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Resmi Gazetede yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte işten çıkarma yasağının yeni süresi belirlendi. Resmi Gazete’de yayımlanan kararlarla, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren süre 2 ay daha uzatıldı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman son bulacak?

7.09.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izne iki aylık uzatma

İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izne iki aylık uzatma

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, koronavirüs kapsamında yürürlüğe giren işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin uygulaması 2 ay daha uzatıldı.

5.09.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı ve ne zamana kadar devam edecek

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı ve ne zamana kadar devam edecek?

İşten çıkarma yasağı uzatıldı.İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek sorusu, yayımlanan kararın ardından araştırılmaya başlandı. İşten çıkarma yasağı ile birlikte pandemi sürecinde işçinin haklarını korumak amacıyla uygulanan karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 ay daha uzatıldı. 17 Eylül'de süresi dolan işten çıkarma yasağı, bu karar ile birlikte 2 ay daha devam edecek. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman ve hangi gün sona erecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

4.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: Bugün itibariyle hesaplarına yatırmaya başladık

Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: Bugün itibariyle hesaplarına yatırmaya başladık

Bakan Selçuk: “Eylül ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıkları ödemelerini bugün itibariyle vatandaşlarımızın hesaplarına yatırmaya başladık” açıklamasında bulundu.

4.09.2020Ekonomi
Son dakika... İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Son dakika... İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Koronavirus salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için getirilen 3 aylık işten çıkarma yasağı, Cumhurbaşkanı kararı ile 2 ay daha uzatıldı.

4.09.2020Haber
Son dakika... İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Son dakika... İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Koronavirus salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için getirilen 3 aylık işten çıkarma yasağı, Cumhurbaşkanı kararı ile 2 ay daha uzatıldı.

4.09.2020Ekonomi
Kısa çalışma kasıma kadar yürürlükte

Kısa çalışma kasıma kadar yürürlükte

Ekonomi dünyasının beklediği kısa çalışmayla ilgili karar önceki gece yarısı çıktı.

1.09.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşçi çıkarma yasağında son dakika gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşçi çıkarma yasağında son dakika gelişmeler

İşten çıkarma yasağında son dakika gelişmeler, çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla işçilerin haklarını koruma amacıyla hayata geçirilen fesih yasağı, Cumhurbaşkanı kararıyla uzatıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararlarla işçi çıkarma yasağı eylül ayına kadar devam edecek. Milyonlarca çalışan şimdi işten çıkarma yasağının sona ereceği tarihi merak ediyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, iş feshi yasağıyla ilgili ayrıntılar.

28.08.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Gözler işten çıkarma yasağı açıklamalarında

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Gözler işten çıkarma yasağı açıklamalarında

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs sürecinde başlanılan işten çıkarma yasağı uygulaması ile ilgili güncel açıklamalar yakından takip ediliyor. Resmi Gazete’de yayımlanan kararlarla, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren düzenlemeler yapıldı. İşte işten çıkarma yasağının biteceği tarih ile ilgili açıklama…

25.08.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte işten çıkarma yasağının biteceği tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte işten çıkarma yasağının biteceği tarih

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği ile ilgili araştırmalar hızlandı. Koronavirüs sürecinde uygulanan işten çıkarma yasağı devam ediyor. Resmi Gazete’de yayımlanan kararlarla, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren düzenlemeler yapıldı. İşte işten çıkarma yasağının biteceği tarih…

21.08.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Yasağın sona ereceği tarih belli oldu

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Yasağın sona ereceği tarih belli oldu!

Koronavirüs nedeniyle devlet tarafından vatandaşların mağdur olmaması için verilen devlet desteklerinde süre uzatıldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında çalışanları ve işverenleri desteklemek amacıyla uygulamaya sokulan kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin desteğinin süresi uzatıldı. Ayrıca, işten çıkarma yasağı ileri bir tarihe ötelendi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

18.08.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte belirlenen o tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte belirlenen o tarih!

Dünya ekonomilerini de derinden sarsan COVID-19 salgını nedeniyle getirilen işten çıkarma yasağının uzatılması yönünde karar alınmıştı. Çalışma hayatında yer alan pek çok kişi şimdi yasağın ne zaman biteceğini merak ediyor. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

10.08.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte işten çıkarma yasağının uzatıldığı tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte işten çıkarma yasağının uzatıldığı tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Corona virüsü pandemisi nedeniyle, işçilerin haklarını korumak amacıyla getirilen işten çıkarma yasağı yeniden uzatıldı. Bu kapsam işverenler, işçi çıkarma yoluna sadece belirli koşullar dahilinde gidebilecek. Nedensiz ve koşulsuz çıkarılan işçi için ise ceza ödemesi gerçekleştirecek. İşte, işten çıkarma yasağının uzatıldığı tarihle ilgili bilgiler.

6.08.2020Ekonomi
Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) ne zaman yatacak Bakan Selçuktan ücretsiz izin ödeneği açıklaması

Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) ne zaman yatacak? Bakan Selçuk'tan ücretsiz izin ödeneği açıklaması

Nakdi ücret desteiği ödemeleri yoğun ilgi görüyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ekonomik destekler de veriliyor. Kısa çalışma ödeneği, işten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteğinin bir ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarın yapılmaya başlayacağını bildirdi.

6.08.2020Ekonomi
Kısa çalışmada ‘teşvik’ ayrıntısı

Kısa çalışmada ‘teşvik’ ayrıntısı

Temmuz sonunda kabul edilen istihdam paketiyle devreye giren normale dönüş teşviki, kısa çalışma ödeneğinin kaderini belirleyecek. İşletmeler, eylül ayı başında, ‘SGK prim desteği mi yoksa 5 puanlık prim indirimi mi’ istediğini beyan edecek. Normalleşme olmayan sektörlerde ise kısa çalışma ödeneğine devam edilecek.

6.08.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman son bulacak Süre uzatıldı

İşten çıkarma yasağı ne zaman son bulacak? Süre uzatıldı

Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının yeni süresi belirlendi. 2.3 milyon çalışanın yararlandığı kısa çalışma ödeneğinin süresi de ağustos sonuna kadar uzatıldı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman son bulacak?

2.08.2020Gündem
İşçi çıkarma yasağı uzadı

İşçi çıkarma yasağı uzadı

Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının süresi 17 Eylül olarak belirlendi. 2.3 milyon çalışanın yararlandığı kısa çalışma ödeneğinin süresi de ağustos sonuna kadar uzatıldı.

1.08.2020Ekonomi
Fesih yasağı nedir İşten çıkarma yasağının uzatılması TBMMde kabul edildi.. İşte detaylar

Fesih yasağı nedir? İşten çıkarma yasağının uzatılması TBMM'de kabul edildi.. İşte detaylar

İşten çıkarma yasağının uzatılması, İstihdama ilişkin düzenlemeleri içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Teklife göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle, iş akitlerinin feshedilmesini engelleyen uygulama 2021 yılına kadar uzatılabilecek. Peki, fesih yasağı nedir? İşte, işten çıkarma yasağının uzatılması ve fesih yasağı ile ilgili ayrıntılar...

28.07.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı süresi ne kadar, uzatıldı mı

İşten çıkarma yasağı süresi ne kadar, uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağı olarak bilinen fesih yasağı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) geçerek kanunlaştı. Buna göre Cumhurbaşkanı, işten çıkarma yasağı uygulamasını 2021 yılına kadar uzatma yetkisine sahip olacak. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, iş akitlerinin feshedilmesini engelleyen uygulama, ihtiyaç halinde 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek. Peki, işten çıkarma yasağı süresi mevcut durumda ne zamana kadar uzatıldı? İşte, o detaylar

28.07.2020Ekonomi
Fesih yasağı nedir İşten çıkarma yasağının uzatılması TBMMde kabul edildi

Fesih yasağı nedir? İşten çıkarma yasağının uzatılması TBMM'de kabul edildi

İşten çıkarma yasağının uzatılması, İstihdama ilişkin düzenlemeleri içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Teklife göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle, iş akitlerinin feshedilmesini engelleyen uygulama 2021 yılına kadar uzatılabilecek. Peki, fesih yasağı nedir? İşte, işten çıkarma yasağının uzatılması ve fesih yasağı ile ilgili ayrıntılar...

23.07.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor, uzatılacak mı Gözler resmi açıklamalarda

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor, uzatılacak mı? Gözler resmi açıklamalarda

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği ile ilgili araştırmalar hızlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘İş feshi sınırlaması ve dolayısıyla nakdi ücret desteği de 1 ay daha devam edecektir.’ demiş ve 17 Nisan'da başlayan üç aylık işten çıkarma yasağının 17 Ağustos'a kadar uzatıldığını açıklamıştı. Peki işten çıkarma yasağı yeniden uzatılacak mı? İşte güncel açıklamalar…

21.07.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek Nakdi ücret desteği son tarihi için detaylı bilgiler

İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek? Nakdi ücret desteği son tarihi için detaylı bilgiler

İşten çıkarma yasağı için son tarihin ne zaman olacağını merak eden pek çok vatandaş, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Pandemi süreci nedeniyle olumsuz bir tablo ortaya çıkmasını engellemek amacıyla getirilen işten çıkarma yasağı, işverenlerin ve işçilerin mağduriyetini giderebilmek amacıyla nakdi ücret desteği ya da diğer bir deyişle ücretsiz izin parası ile desteklendi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek? İşte, nakdi ücret desteği için son tarih bilgisi ve bazı detaylar

17.07.2020Ekonomi
Normale dönen işverene ‘prim desteği’

Normale dönen işverene ‘prim desteği’

MİNİ istihdam paketiyle, kısa çalışmadan normale dönen işverenlere prim desteği gelirken, işten çıkarma yasağının 1 yıl daha uzatılabilmesi için yetki alınıyor. 1 Temmuz’dan önce kısa çalışma başvurusunda bulunan işyerlerine, kısa çalışmanın sona ermesi ve normal çalışmaya dönülmesi durumunda, 3 ay süreyle asgari ücret üzerinden prim desteği verilecek.

15.07.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

İşten çıkarma yasağı ile ilgili güncel açıklamalar araştırılıyor. İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısının ardından koronavirüs sürecinde ekonomide alınan önlemlere değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. İşte konu ile ilgili detaylar…

13.07.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısının ardından koronavirüs sürecinde ekonomide alınan önlemlere değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa çalışma ödeneği ve nakdi destek ödemesinin 1 ay daha uzatıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bununla bağlantılı olarak iş feshi sınırlaması ve dolayısıyla nakdi ücret desteği de 1 ay daha devam edecektir.’ dedi.

8.07.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek Ücretsiz izin ödeneğinin uzatıldığı tarih belli oldu

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Ücretsiz izin ödeneğinin uzatıldığı tarih belli oldu

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Corona virüs tedbirleri kapsamında uzatılan kısa çalışma ödeneğiyle ilgili karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iş feshi sınırlaması hakkında açıklama yapmasının ardından Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni karara göre, işten çıkarma yasağı, nakdi destek ödemeleri ve kısa çalışma ödeneği 1 ay uzatıldı. İşte, işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneceğinin sona ereceği tarihle ilgili ayrıntılar...

3.07.2020Ekonomi
İşçi ve işveren desteği 1 ay uzatıldı

İşçi ve işveren desteği 1 ay uzatıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı işten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneğindeki bir aylık süre uzatımı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

1.07.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, uzatıldı mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama!

İşten çıkarma yasağı ile ilgili yeni gelişmeler hem işverenler hem de çalışanlar tarafından yakından takip ediliyor. Şu ana kadar devam etmekte olan işten çıkarma yasağı hakkında uzatılma sürecine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, buna ilaveten işverenlere sunulan kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izne çıkanlar için nakdi ücret desteğine de vurgu yaptı. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, uzatıldı mı? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar

30.06.2020Ekonomi
Kısa çalışmada son 3 gün

Kısa çalışmada son 3 gün

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarını kolaylaştıran düzenleme 30 Haziran’da sona erecek. Yeni bir düzenleme ya da süre uzatımı yapılmazsa kısa çalışma ödeneği uygulamasında korona öncesi dönemin kurallarına geri dönülecek. Mayıs ayı itibarıyla 3 milyon 91 bin çalışan kısa çalışma ödeneğinden ücretini alıyor.

27.06.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kısa çalışmada kıdem tazminatı sorunu

Kısa çalışma ödeneği alan 3.5 milyon kişi, şimdilerde, çalışmadıkları sürelerin kıdem tazminatı hesaplamasında dikkate alınıp alınmayacağını merak ediyor. İş kanununda ise bu konuda bir netlik yok. İleride çalışan ile işveren arasında uyuşmazlıklar yaşanmasından endişe duyuluyor.

8.10.2020

Gençlere özel plan şart

Ekonomiyle ilgilenenleriniz bilir, her ayın 10’unda iş gücü istatistiklerini açıklar Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK).

15.09.2020

İşverenin işten çıkarma yasağı devam ediyor

Soru: Veteriner hekimim, mayıs ayından beri ücretsiz izindeyim. Üç aydır, sorumlusu olduğum bölüm çalışıyor olmasına rağmen halen işe çağrılmadım. Bu şartlarda benim istifa hakkım var mı? Zeynep Ş.

10.09.2020

31 Temmuz kararı ile fesih yasağı

Corona virüsü pandemisi nedeniyle işverenin, işten çıkarma işlemlerini kısıtlamak için getirilen fesih yasağı ile 17.04.2020 tarihinden itibaren 17.07.2020 tarihine kadar işverenin işçisini işten çıkarması yasaklanmıştı; üç ay olarak belirlenen yasak süresinin Cumhurbaşkanı kararı ile 6 aya kadar uzatılabileceğine karar verilmişti.

6.08.2020

Normalleşen işverene 2.868 lira prim teşviki

Çalışanların ve işverenlerin beklediği yasa çıktı. Kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği alan işyerleri normal çalışma düzenine geçerlerse üç ay boyunca sosyal güvenlik primlerinin tamamını devlet karşılayacak. Bu da asgari ücretli bir çalışan için toplam 2.868 lira teşvik anlamına geliyor.

6.08.2020

Prim desteği geliyor kısa çalışma uzuyor

Önümüzdeki günlerde yasalaşması beklenen kanun tasarısı ile çalışma hayatında önemli değişiklikler olacak. Salgından normalleşme sürecine geçen işverenin sigorta primlerinin tamamını devlet karşılayacak. Kısa çalışma ödeneği sene sonuna kadar uzayacak. Peki bu desteklerden kimler, nasıl yararlanacak?

23.07.2020

58 yaşında emekli olacaksınız

Soru: İşe ilk giriş tarihim 2003 yılı ve 4 bin 500 prim ödeme gün sayımı doldurmuş durumdayım. Bugün çalışmayı bırakırsam 58 yaşında emekli olabilir miyim? Seda S.

22.07.2020

Çalışana koronavirüs destekleri uzatıldı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kısa çalışma ödeneği 1 Ağustos’a, ücretsiz izne çıkarılanlara ödenen 1.177 liralık nakdi ücret desteği de 17 Ağustos’a kadar uzatıldı. Yeni kararla işverenler, bir ay daha çalışanları işten çıkaramayacak.

1.07.2020