EKSTRA
MENÜ

Tercih

Tercih haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tercih hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 160.084 Tercih haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tercih Haberleri

YKS de140 alanlar ne zaman tercih yapacak 150 puan altı alanlar için ikinci YKS tercih tarihi beklentisi

YKS 'de140 alanlar ne zaman tercih yapacak? 150 puan altı alanlar için ikinci YKS tercih tarihi beklentisi

140 alanlar YKS ikinci tercih dönemi ile ilgili ÖSYM'den gelecek açıklamaya odaklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin birincisi 20 Eylül tarihinde başladı. Duyuruya göre tercih işlemleri 23 Eylül 2021'de saat 23.59'da sona erecek. 150 puan altı alanlar ya da diğer bir deyişler 140 puan alanlar için ise YKS ikinci ek tercih dönemi başlayacak. Peki, 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte, üniversite 2. ek yerleştirme tarihi ile ilgili bilgiler.

22.09.2021Gündem
League of Legends nasıl oynanır Lol mantığı nedir Lol oyunu en iyi şekilde nasıl oynanır

League of Legends nasıl oynanır? Lol mantığı nedir? Lol oyunu en iyi şekilde nasıl oynanır?

Bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar boş zamanlarda en fazla tercih edilen aktivitelerdir. Oyun oynamak stresi azalttığı gibi farklı insanlarla tanışmayı da sağlamaktadır. LOL oyunu uzun yıllardır popüler olan ve popülerliğini koruyan bir oyundur. LOL nasıl oynanır? LOL mantığı nedir? LOL daha iyi nasıl oynanır tüm detayları ile derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
Son dakika... Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika... Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, küresel piyasaların odaklandığı faiz kararını açıkladı. Fed faizi yüzde 0 ile yüzde 0.25 arasında sabit bıraktı. Fed yaptığı açıklama ile tahvil alımlarının azaltımına ilişkin açık kapı bırakırken yakın zamanda bunun faaliyete geçebileceğini de duyurdu. Fed Başkanı Powell, yaptığı açıklamada "Fed, varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefini yakaladı. FOMC üyelerinin çoğu varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefinin de yakalandığını düşünüyorlar, ancak bazıları hala gidilecek yol olduğunu düşünüyorlar. Fed hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını test edecek ve varlık alımları konusunda bir karar verecek. Test sonuçlarına göre varlık alımlarında bir azaltım kararı gelecek toplantıda da verilebilir" dedi.

22.09.2021Ekonomi
Bakan Özer: Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz

Bakan Özer: Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz” diyerek, kapatılan sınıf sayısının toplumda artan vakalarla doğru orantılı olduğunu belirtti. Bakan Özer, mesleki ve teknik eğitimin çok daha iyi yerlere geleceğini söyleyerek, “Mesleki eğitimi yerinde olması demek iş gücü piyasanın ihtiyaç duyduğu yetenekli insan kaynağını yetiştirmek demek değil. Aynı zamanda Türkiye’de ortaöğretim sisteminin yeniliğe katılması demek” dedi.

22.09.2021Eğitim
Türkiye kökenliler kimi seçiyor ve Türkiye kökenli kaç aday var

Türkiye kökenliler kimi seçiyor ve Türkiye kökenli kaç aday var?

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak seçimlerde yaklaşık 900 bin Türkiye kökenli seçmen oy kullanacak. Halen Meclis’te bulunan partilerin gösterdiği ve seçilme şansı bulunan Türkiye kökenli adayı sayısı da yaklaşık 40.

22.09.2021Avrupa
TÜROBdan KDV indirimi uzatılsın talebi

TÜROB'dan 'KDV indirimi uzatılsın' talebi

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Turizm sektörü içerisinde konaklama sektörümüzün yaşadığı olumsuz süreç dikkate alınarak KDV indiriminin 2022 yılı mayıs ayına kadar uzatılması önemli ve gereklidir." dedi.

22.09.2021Ekonomi
DGS ek tercih tarihi belli oldu mu İşte 2021 DGS ek tercih sürecin hakkında ayrıntılar

DGS ek tercih tarihi belli oldu mu? İşte 2021 DGS ek tercih sürecin hakkında ayrıntılar

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), 27 Ağustos-7 Eylül'de tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül'de yapılacak. Peki, DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

22.09.2021Gündem
İSMEK kayıtları ne zaman yapılacak İSMEK kurs kayıt tarihleri 2021

İSMEK kayıtları ne zaman yapılacak? İSMEK kurs kayıt tarihleri 2021

İSMEK kurs kayıtları yeni dönemde eğitim almak isteyen pek çok İstanbullunun araştırdığı konu oluyor. İSMEK kursları ne zaman başlıyor sorusuna alacakları cevaba göre kayıt sürecine dahil olacak olan vatandaşlar, internet üzerinden bu konu hakkında detayları araştırıyor. Peki, pek çok alanda eğitim veren İSMEK kursları ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

22.09.2021Gündem
YKS ek tercihleri ne zaman, saat kaçta bitiyor İşte YKS 2021 ek tercih kılavuzu

YKS ek tercihleri ne zaman, saat kaçta bitiyor? İşte YKS 2021 ek tercih kılavuzu

YKS ek tercih süreci tüm hızıyla devam ediyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından heyecanla beklenilen ek tercihler 20 Eylül tarihinde başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre adaylar işlemlerini tamamlıyorlar. Adaylar, mezun oldukları okul türünü, puanlarını göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyecekler. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman bitiyor? İşte ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar

22.09.2021Gündem
YKS ek tercih başvurusu ne zaman bitecek 2021 üniversite ek tercih tarihlerinde son günler... İşte ek yerleştirme takvimi

YKS ek tercih başvurusu ne zaman bitecek? 2021 üniversite ek tercih tarihlerinde son günler... İşte ek yerleştirme takvimi

YKS ek tercih ekranı üzerinden başvurular 20 Eylül tarihinde alınmaya başlandı. Üniversitelerin boş kontenjanlarına göre yapılacak olan ikinci tercihleri için ÖSYM YKS ek tercih kılavuzunu yayınladı. Ön lisans ve lisans programlarını tercih edecek adaylar YK ek tercihlerinde yer alan boş kontenjanları dikkate alacaklar. YKS ek tercih işlemleri bu hafta içerisinde sona erecek. Peki, YKS ek tercih başvurusu ne zaman bitecek? İşte, 2021 üniversite ek tercih tarihleri.

22.09.2021Gündem
Galatasarayda Kayseri deplasmanına 7 isim götürülmedi Bu maça iddaa oynayanların %51i...

Galatasaray'da Kayseri deplasmanına 7 isim götürülmedi! Bu maça iddaa oynayanların %51'i...

Son 3 lig maçında galibiyeti olmayan ve birçok önemli ismi İstanbul'da bırakan Galatasaray, Kadir Has Stadyumu'nda Kayserispor'a konuk olurken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, Süper Lig keyfi sezon boyunca Misli.com'da olacak!

22.09.2021Futbol
YKS ek tercih süreci yarın sona eriyor... YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu

YKS ek tercih süreci yarın sona eriyor... YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu

YKS ek tercihler sürecinin sona ermesine saatler kaldı. Bu yılki takvime göre, YKS ek tercihleri 23 Eylül gece saatlerine kadar devam edecek. Tercihlerini tamamlayanlar şimdiden YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre ise YKS Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. YKS ek tercih sonuçları ÖSYM'nin AİS ekranından öğrenilecek. EK tercih değerlendirmeleri T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yayınlanacak. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.09.2021Gündem
Dost kazığı nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir Dost kazığı en fazla kaç kişiyle oynanır

Dost kazığı nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir? Dost kazığı en fazla kaç kişiyle oynanır?

Dost kazığı oyunu arkadaşlar ve aile ile oynanacak güzel oyunlardan bir tanesidir. Eğlenceli bir oyun olması nedeni ile kalabalık ortamlarda tercih edilmektedir. Bu oyun iskambil kağıtları ile oynanmaktadır. Dost kazığı nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir? Dost kazığı en fazla kaç kişiyle oynanır tüm detayları ile derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
Amiral battı nasıl oynanır Oyunun amacı nedir Amiral battı kaç kişiyle oynanır

Amiral battı nasıl oynanır? Oyunun amacı nedir? Amiral battı kaç kişiyle oynanır?

2 kişilik oyunlar arasında en fazla tercih edilen oyunlardan bir tanesi de amiral battıdır. Amiral battı hem iki kişilik bir oyun olması hem de kolay bir şekilde oynanıyor olması ile insanların dikkatini çekmektedir. Amiral battı nasıl oynanır? Amiral battı amacı nedir? Amiral battı kaç kişi ile oynanır? Sizler için amiral battı oyunu ile ilgili merak edilenleri detayları ile derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
51 nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir 51 oyunu kaç kağıtla oynanır

51 nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir? 51 oyunu kaç kağıtla oynanır?

İskambil kartıyla oynanan birçok çeşit oyun bulunmaktadır. 51 oyunu da iskambil kartıyla oynanan 4 kişilik bir oyundur.4 kişi oynanan bir oyun olduğu için arkadaş grupları tarafından fazlaca tercih edilmektedir. 51 oyunu nasıl oynanır? 51 oyununun kuralları nelerdir? 51 oyununu oynamak için kaç iskambil kartına gerek duyulmaktadır? 51 oyunu ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
Radyatör suyu nedir, ne kadar olmalı ve nasıl boşaltılır Radyatör suyu ekleme işlemi

Radyatör suyu nedir, ne kadar olmalı ve nasıl boşaltılır? Radyatör suyu ekleme işlemi

Araçların en önemli parçaları ve bölümleri içerisinde radyatör suyu gelir. Mutlaka yeterli derecede olması ile beraber, düzenli olarak da kontrol edilmelidir. Peki, radyatör suyu nedir, ne kadar olmalı ve nasıl boşaltılır? Radyatör suyu ekleme işlemi hakkında tüm detayları derledik.

21.09.2021Pratik Bilgiler
KPSS tercihleri ne zaman başlayacak KPSS 2021/2 tercih tarihleri için açıklama gelmişti...

KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? KPSS 2021/2 tercih tarihleri için açıklama gelmişti...

KPSS tercih tarihleri, kamuda memur olmayı bekleyen adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 2021 KPSS lisans sınavı sonrası sonuçların erişime açılmasının ardından, gözler KPSS 2021/2 tercih tarihlerine çevrildi. ÖSYM tarafından yayınlanacak tercih kılavuzu ile Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına yerleştirme işlemleri için KPSS tercihleri başlayacak. Bu yıl ikinci kez yapılacak KPSS tercihleri ile ortaöğretim, lisans ve ön lisans puanları ile yerleştirmeler tamamlanacak. Peki, KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, KPSS 2021/2 tercih tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

21.09.2021Gündem
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İBB Başkanı İmamoğlunu kabul etti

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İBB Başkanı İmamoğlu'nu kabul etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atina'da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis tarafından kabul edildi.

21.09.2021Dünya
Rihannaya milyarlarca dolar yetmedi

Rihanna'ya milyarlarca dolar yetmedi

Daha geçen ay 1.7 milyar dolarlık servetiyle Forbes dergisinin milyarderler listesine giren Rihanna, parasına para katmaya devam ediyor.

21.09.2021 Magazin
SPD, Frankfurt’taki yarışı genç göçmenlerle yürütüyor

SPD, Frankfurt’taki yarışı genç göçmenlerle yürütüyor

Sosyal Demokratlar’ın genel seçimde Frankfurt’tan direkt aday olarak sahaya sürdüğü her ikisi de 33 yaşındaki politikacılar, Türkiye kökenli göçmenlerin temsilcileriyle buluştu.

21.09.2021Avrupa
BM Genel Kurulunda ilk konuşma yine Brezilyadan

BM Genel Kurulunda ilk konuşma yine Brezilya'dan

Dünya liderlerini bir araya getirecek 76. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda bu yıl da ilk konuşmayı Brezilya yapacak.

21.09.2021Dünya
Marcos Alonso, artık diz çökme eylemine katılmayacak

Marcos Alonso, artık diz çökme eylemine katılmayacak

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'de forma giyen Marcos Alonso, eski gücünü yitirdiğini düşündüğü ırkçılığa karşı maç öncesi diz çökme eylemi yerine farklı bir protesto yöntemi kullanacağını söyledi.

21.09.2021Futbol
AB ordusu fikri yeniden alevlendi

AB ordusu fikri yeniden alevlendi

Onlarca yıldır konuşulan "Avrupa ordusu" kurma fikri, NATO'nun Afganistan'dan çekilmesi ve Avustralya'nın denizaltı alımında Fransa yerine ABD ile İngiltere'yi tercih etmesi sonrası bir kez daha alevlendi.

21.09.2021Dünya
Hamileyken Saç Kesilir Mi İşte, Hamilelikte Yapılmaması Gerekenler

Hamileyken Saç Kesilir Mi? İşte, Hamilelikte Yapılmaması Gerekenler

Hamilelikte kadınlar beslenmelerine dikkat ettikleri kadar vücuduyla ilgili bebeği etkileyecek herhangi bir şey yapmaktan da sakınırlar. En çok tereddüt yaşanan konulardan biri de “Hamileyken saç kesilir mi?” sorusudur. Peki hamileyken saçlarına bu inanıştan dolayı dokunmayan anne adayları haklı mı? Hamileyken saç kesilir mi? İşte hamilelikte yapılmaması gerekenlerin listesi.

Fenerbahçede Erol Bulutu Emre Belözoğlu yaktı

'Fenerbahçe'de Erol Bulut'u Emre Belözoğlu yaktı!'

Uzun saçlarıyla Fenerbahçe'de hatırlanan Faruk Yiğit, Emre Belözoğlu'ndan Erol Bulut'a, Fatih Terim'den Sergen Yalçın'a, Ali Şen'den Aziz Yıldırım'a kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

21.09.2021Futbol
2022 üniversite sınavı ne zaman İşte 2022 YKS oturumları hakkında son gelişmeler

2022 üniversite sınavı ne zaman? İşte 2022 YKS oturumları hakkında son gelişmeler

Üniversiteye geçiş kapsamında uygulanan YKS'de gelecek yılın sınav tarihi, 2021 tercih ve yerleştirme işlemlerinin bitmesinin ardından merak konusu oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) YKS kapsamındaki AYT - TYT ve YDT oturumlarını hangi tarihte yapacağı araştırılıyor. Peki, 2022 üniversite sınavı ne zaman?

21.09.2021Gündem
140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak 2. ek yerleştirme ne zaman İşte ek tercih takviminde son durum

140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? 2. ek yerleştirme ne zaman? İşte ek tercih takviminde son durum

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, tercihlerin 20-23 Eylül'de kurumun internet sitesi ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından yapılabileceğini ilan etmişti. Ek yerleştirme başvuruları bugün başladı. Şimdi ise 140 puan alanlar için tercih süreci gündemde. Peki, 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak?

21.09.2021Gündem
YKS ek tercih ücreti ne kadar, hangi bankalara ödenecek 2021 YKS ek tercih kılavuzu bilgileri

YKS ek tercih ücreti ne kadar, hangi bankalara ödenecek? 2021 YKS ek tercih kılavuzu bilgileri!

YKS ek yerleştirme tercihleri başladı. Ek tercih sürecinin ayrıntıları yayınlanan kılavuzla paylaşıldı. Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, YKS tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerektiği belirtildi. Ek tercihlerin başarılı olabilmesi için ek tercih ücretinin ilgili bankalara yatırılması gerekiyor. Peki, YKS ek tercih ücreti ne kadar, hangi bankalara ödenecek? 2021 YKS ek tercih kılavuzu bilgileri!

21.09.2021Gündem
Milli Takımda Stefan Kuntz sonrası flaş Okan Buruk sözleri TFF risk aldı...

Milli Takım'da Stefan Kuntz sonrası flaş Okan Buruk sözleri! "TFF risk aldı..."

Futbol Konseyi'nde Güntekin Onay, Uğur Meleke ve Mehmet Arslan gündeme damga vuran konuları ele aldı.

21.09.2021Futbol
Dikkat edilecek 10 altın kural

Dikkat edilecek 10 altın kural

31 Ağustos’ta açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarının ardından dün birinci ek yerleştirme başladı. Daha önce tercih yapmayan adaylar, ÖSYM’nin internet adresinden, 23 Eylül’e kadar ikinci şansı değerlendirecek. Eğitim uzmanı Salim Ünsal, 10 maddede ipuçları verdi.

21.09.2021Eğitim
Adana Demirsporda 2 tane ilk 11 oyuncusu kadroda yok Beşiktaşa verilen iddaa oranı...

Adana Demirspor'da 2 tane ilk 11 oyuncusu kadroda yok! Beşiktaş'a verilen iddaa oranı...

6 oyuncusundan yoksun Beşiktaş, Balotelli önderliğindeki Adana Demirspor'u konuk ederken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, Süper Lig keyfi sezon boyunca Misli.com'da olacak!

21.09.2021Futbol
DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak, kılavuz yayınlandı mı DGS 2. ek tercih tarihleri için gözler ÖSYMde

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak, kılavuz yayınlandı mı? DGS 2. ek tercih tarihleri için gözler ÖSYM'de

DGS ek tercih tarihleri adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. DGS tercih sonuçları ile yükseköğretim programlarına yerleşemeyen ön lisans mezunları, ikinci tercih tarihlerini beklemeye başladı. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih kılavuzu ile DGS ek tercih tarihleri ÖSYM tarafından yayınlanıyor. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, DGS 2. ek tercih tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

20.09.2021Gündem
YKS ek tercih başvuru ekranı ÖSYM YKS üniversite ek tercihleri nasıl yapılır İşte ikinci yerleştirme detayları

YKS ek tercih başvuru ekranı! ÖSYM YKS üniversite ek tercihleri nasıl yapılır? İşte ikinci yerleştirme detayları!

YKS ek tercih başvuru ekranı erişime açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin başladığını duyurdu. 2021-YKS merkezî yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlara yerleştirme yapılacak. YKS ek tercihleri aday T.C Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan gerçekleşecek. Peki, YKS ek tercih başvurusu nasıl yapılır? İşte, üniversite YKS ek tercih ekranı ve yerleştirme işlemlerinin detayları.

20.09.2021Gündem
Trendyol GEL-AL nokta sayısı 11 bine ulaştı

Trendyol GEL-AL nokta sayısı 11 bine ulaştı

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği ve esnafa da ek gelir sağlayan Trendyol Gel-Al noktası ağını genişletiyor. Bir yılda yaklaşık 2 milyon Trendyol müşterisinin tercih ettiği Gel-Al noktalarının sayısı 11 bine ulaştı.

20.09.2021Alışveriş
TİA Gençlik Endeksi G-250 araştırma sonucu belli oldu

TİA Gençlik Endeksi G-250 araştırma sonucu belli oldu

Türkiye İtibar Akademisi’nin (TİA) Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin akademik denetiminde gerçekleştirdiği TİA Gençlik Endeksi G-250, Türkiye’de 18-24 yaş arası gençlerin marka tercihlerini ortaya koyuyor. Bilgisayar destekli telefonla aram yani CATİ yöntemi kullanılarak gerçekleşen araştırmada yaklaşık 3500 genç ile görüşüldü. Araştırma ile gençlerin en çok güvendiği ve zihinlerinde yer eden markalar belirlendi.

20.09.2021Ekonomi
Düşes Katein kardeşi James Middleton ile Alizee Thevenet evlendi: Köy düğününde kaynanasının 41 yıllık gelinliğini giydi

Düşes Kate'in kardeşi James Middleton ile Alizee Thevenet evlendi: Köy düğününde kaynanasının 41 yıllık gelinliğini giydi

Henüz Covid 19 pandemisi başlamadan önce iyi giden birlikteliklerini resmiyete dökmek istiyorlardı. Fakat uygulanan kısıtlamalar yüzünden ertelemek zorunda kaldılar.

20.09.2021Magazin
Son Dakika: A Milli Takımda Stefan Kuntz dönemi başladı Sergen Yalçın sözleri: Görünce kahkaha attım

Son Dakika: A Milli Takım'da Stefan Kuntz dönemi başladı! Sergen Yalçın sözleri: Görünce kahkaha attım

Son dakika haberi... Şenol Güneş'le yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevine getirilen Stefan Kuntz için basın toplantısı düzenledi. Törende 3 yıllık sözleşmeye imza atan Alman teknik adam, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Milli Takım'da oluşturmak istediği ortama dair dikkat çeken ifadeler kullandı.

20.09.2021Futbol
Turizm sektöründe İngiltere hareketliliği başladı: Can suyu olacak...

Turizm sektöründe İngiltere hareketliliği başladı: Can suyu olacak...

Turizm sektörünün uzun süredir beklediği haber 17 Eylül’de geldi. İngiltere 22 Eylül itibarıyla Türkiye’yi kırmızı listeden çıkaracak. Söz konusu karar turizmcileri sevindirirken özellikle 2022 yılı için umutları artırdı. İngilizlerin erken rezervasyon alışkanlığı olan bir millet olduğunu ifade eden sektör temsilcileri, alınan kararın yıl sonu için de can suyu olacağını belirtiyor.

20.09.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

CHP’li belediyeler yurt işini sıkı tutmaya başladı

Yurt sıkıntısının en önemli nedeninin pandemi dolayısıyla öğrenci kapasitelerinin düşürülmesi olduğu belirtiliyor. Bir başka nedenin de yurt yapma yetkisinin YURTKUR’dan alınarak Spor Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne devredilmesi olduğu söyleniyor. Onun da yeni yurt yapmak yerine ‘kiralama’ yöntemini tercih etmesi sorunu büyütüyor.

22.09.2021

İlber Hoca’yı destekliyorum

İlber Ortaylı’nın pazar günü Hürriyet’te çıkan ‘Sultanahmet’ten Manzaralar’ yazısını okuyunca, ömrümün büyük bölümünü geçirdiğim o semti yalnız Sultanahmet olarak değil, bütün bir tarihi yarımada olarak düşünmeye başladım.

21.09.2021

Schumacher’e kavuştuk

Merakla beklenen, Michael Schumacher’in hayatı, kariyeri, geçirdiği elim kayak kazası ve sonrasını anlatan “Schumacher” adlı belgesel 15 Eylül’de Netflix’te gösterilmeye başladı.

21.09.2021

Gece, Diva ve bizim çocuklar

Bize yıllar sonra bile hatırlanıp izlenecek, caps’leri/videoları yapılacak böyle nostaljik bir 90’lar gecesi yaşattıkları için her üçüne de teşekkürler: Bülent Ersoy, Yıldız Tilbe ve Mustafa Keser.

21.09.2021