EKSTRA
MENÜ

Tatbikat

Tatbikat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tatbikat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.586 Tatbikat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tatbikat Haberleri

Rusyanın iddiasına ABDden yalanlama

Rusya'nın iddiasına ABD'den yalanlama

ABD Donanması, Rus Savunma Bakanlığının iki ülke savaş gemileri arasındaki etkileşimi yanlış aktardığı ve Amerikan gemisinin Rus karasularına girmediğini savundu.

16.10.2021Dünya
ABDden Rusyanın muhrip gemisi iddiasına yalanlama

ABD'den Rusya'nın 'muhrip gemisi' iddiasına yalanlama

ABD Donanması, Rus Savunma Bakanlığı'nın iki ülke savaş gemileri arasındaki etkileşimi yanlış aktardığı ve Amerikan gemisinin Rus karasularına girmediğini savundu.

16.10.2021Dünya
‘Zamana karşı yarış’

‘Zamana karşı yarış’

Anadolu Yıldızı 2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı’nın dünkü bölümünde, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları dağda mahsur kalan 6 dağcının kurtarılmasına ilişkin senaryoyu başarıyla uyguladı. “Zamana karşı yarış” operasyonunda, özel sistemle yerleri belirlenen dağcıların, karadan Özel Dağcılık Timi’nin müdahalesi ve havadan helikopter manevralarıyla güvenli bölgeye alınmaları sağlandı.

15.10.2021Gündem
AnadoluYıldızı nefes kesti

AnadoluYıldızı nefes kesti

AnadoluYıldızı 2021 Müşterek Arama-Kurtarma Tatbikatı’nın ilk kısmı, dün Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla Ege Denizi’nin uluslararası suları ve hava sahasında yapıldı.

14.10.2021Gündem
ABD, Avustralya, Japonya ve Hindistan donanmalarının Malabar 2021 tatbikatı başladı

ABD, Avustralya, Japonya ve Hindistan donanmalarının "Malabar 2021" tatbikatı başladı

ABD, Japonya, Avustralya ve Hindistan donanmalarının Bengal Körfezi'ndeki ortak tatbikatının başladığı bildirildi. Hint Okyanusu'nun kuzeydoğusundaki Bengal Körfezi'ndeki ortak tatbikat yarına kadar sürecek. Malabar, Çin'in, Hint-Pasifik bölgesinde artan faaliyetlerine karşı bir girişim olarak görülüyor.

13.10.2021Dünya
ABD’den Yunanistan’a 15 adet F-15 geldi

ABD’den Yunanistan’a 15 adet F-15 geldi

Türkiye’ye karşı Fransa ile ittifak yapan Yunanistan, yarın da ABD ile savunma işbirliği anlaşmasını güncellemeye hazırlanıyor. Anlaşma öncesinde 15 Amerikan F-15 savaş uçağı tatbikat ve ortak eğitim faaliyetleri için Yunanistan’a geldi.

13.10.2021Dünya
Çin şok birliklerini gönderdi Artık savaş kaçınılmaz...

Çin şok birliklerini gönderdi! Artık savaş kaçınılmaz...

Çin ve Tayvan arasında son zamanlarda sert rüzgarlar esiyor. Çin'in Tayvan'a üst üste gönderdiği bombardıman uçakları ve ABD'nin Tayvan'daki birlikleri gizlice eğitmesi gerilimi iyice zirveye çıkarmıştı. Bugün Çin'den gelen son haber ise artık 'savaş kaçınılmaz' yorumlarına neden oldu.

12.10.2021Dünya
ABDden Yunanistana 15  adet F-15 uçağı

ABD'den Yunanistan'a 15 adet F-15 uçağı

ABD, 15 F-15 savaş uçağını tatbikat adı altında Yunanistan'a sevk etti.

12.10.2021Dünya
Akar’dan Atina’nın tehditlerine sert yanıtlar: Önce tarihe bakın

Akar’dan Atina’nın tehditlerine sert yanıtlar: Önce tarihe bakın

Milli Savunma Bakanı Akar, Fransa ile askeri anlaşma yapan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in Türkiye’yi kastederek Fransa’nın nükleer güç olduğunu hatırlatmasına sert tepki gösterdi. Akar, “Önce matematik, tarih bunlara bakın. Türkiye’ye karşı üstünlük sağlayamazsınız bu gayretten vazgeçin” dedi.

9.10.2021Dünya
Bakan Akardan Yunanistana provokasyon tepkisi

Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan'daki bazı siyasiler sorunlara çözüm bulmak yerine gerilimi tırmandırıyor, bunlar beyhude gayretler, bu tür eylem ve söylemlerle Türkiye'ye galebe çalamayacaklarını bilmeleri gerekir" ifadelerini kullandı.

8.10.2021Haber
Son dakika Bakan Akardan Yunanistana provokasyon tepkisi

Son dakika! Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan’daki bazı siyasilerin sorunlara çözüm bulmak yerine gerilimi tırmandırmaya çalıştığını belirterek, "Bunların beyhude gayretler olduğunu, bu tür eylem ve söylemlerle Türkiye’ye galebe çalamayacaklarını bilmeleri gerekir” dedi. Akar, “Yunanistan’da özellikle son dönemlerde bazı ülkelerin teşvik ve kışkırtmalarıyla bazı anlaşmalar yapmak suretiyle bir silahlanma sevdası başladı. Önce matematik, önce tarih bunlara bakın. Bu tür girişimlerle Türkiye’ye karşı üstünlük sağlayamazsınız bu gayretten vazgeçin" ifadelerini kullandı. Nautical Geo araştırma gemisinin Türkiye’nin kıta sahanlığını ihlal etme teşebbüsüne de değinen Akar, "Deniz Kuvvetleri unsurlarımız gereğini yaptı ve o gemiyi söz konusu bölgeye sokmadı. Bu konuda kararlıyız, hakkımızı hukukumuzu çiğnetmeyeceğiz." dedi.

8.10.2021Gündem
Çin resmi basını ABD’yi uyardı: Üçüncü dünya savaşı çıkar

Çin resmi basını ABD’yi uyardı: Üçüncü dünya savaşı çıkar

Bağımsızlık yanlısı Tayvan yönetimine gözdağı vermek isteyen Pekin, adanın hava sahasında son 40 yılın en fazla askeri uçuşunu gerçekleştirdi. Tayvan, Çin’in 2025’e kadar ülkeyi işgal edebileceğini iddia etti. Çin basını ise Tayvan’ı destekleyen ABD’yi “Üçüncü dünya savaşı çıkar” diye uyardı.

7.10.2021Dünya
Çin-Tayvan gerilimi büyüyor: Devlet medyasından savaş uyarısı manşeti

Çin-Tayvan gerilimi büyüyor: Devlet medyasından "savaş uyarısı" manşeti!

Çin ve Tayvan arasında son günlerde artan hava sahası ihlali gerilimi giderek büyüyor. Çin'in sadece dört günde Tayvan hava sahasını onlarca savaş uçağıyla ihlal etmesine Çin devlet medyasından 'savaş uyarısı' yorumu geldi.

5.10.2021Dünya
Rusya, hipersonik füzesini denizaltıdan ateşledi

Rusya, hipersonik füzesini denizaltıdan ateşledi

Rusya, hipersonik Tsirkon füzesinin ilk defa denizaltıdan fırlatıldığı bir tatbikat yaptığını duyurdu. Devlet Başkanı Putin söz konusu füzeleri "durdurulamaz" diye nitelendirdi.

4.10.2021Dünya
Hamaney’den tatbikat mesajı

Hamaney’den tatbikat mesajı

İran’ın dini lideri Ali Hamaney, İran’ın kuzeybatısında Azerbaycan ve Ermenistan sınırında yaşanan sorunların yabancıların varlığına izin vermeden çözülmesi gerektiğini söyledi.

4.10.2021Dünya
Son dakika: MSBden Yunanistan yanıtı: Gerekli karşılık veriliyor

Son dakika: MSB'den Yunanistan yanıtı: Gerekli karşılık veriliyor

Milli Savunma Bakanlığı, 'Eylül ayında Suriye harekat bölgelerinde, DEAŞ terör örgütü mensupları dahil toplam 148 terörist etkisiz hale getirildi.' açıklamasında bulundu. Öte yandan Yunanistan'ın provokatif tutumu karşısında sahada gerekli karşılığın verildiği bildirildi.

3.10.2021Gündem
Çin ateşle oynuyor Tayvan hava sahasına 38 savaş uçağıyla girdi

Çin ateşle oynuyor! Tayvan hava sahasına 38 savaş uçağıyla girdi

Çin, ulusal bayramında, son zamanlarda aralarındaki gerilimin hızla tırmandığı Tayvan'a 38 savaş uçağı göndererek adeta gövde gösterisi yaptı.

2.10.2021Dünya
Azerbaycan-İran sınırında gerilim

Azerbaycan-İran sınırında gerilim

İran’ın son dönemde Ermenistan yanlısı tutum alması ve Karabağ Ermenilerine yardım yollaması Azerbaycan ile ipleri gerdi. Azerbaycan’ın bölgede kontrolleri arttırması üzerine Bakü’yü İsrail ile işbirliği yapmakla suçlayan İran, Azerbaycan sınırında ‘Hayber Fatihleri’ tatbikatını başlattı.

2.10.2021Dünya
Hayber Fatihleri tatbikatı başladı... İran ordusu Azerbaycan sınırına çıkarma yaptı

"Hayber Fatihleri" tatbikatı başladı... İran ordusu Azerbaycan sınırına çıkarma yaptı!

İran, Azerbaycan sınırında askeri tatbikat gerçekleştireceğini açıklamış, açıklamanın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in İran'ın daha önce sınırda düzenlediği tatbikatlara gösterdiği tepkinin ardından gelmesi dikkati çekmişti. Adeta tüm ordusuyla sınıra yığınak yapan İran'dan gerginlik yaratan durumla ilgili önemli açıklamalar geldi.

1.10.2021Dünya
Azerbaycan-İran sınırında tatbikat gerginliği

Azerbaycan-İran sınırında tatbikat gerginliği

İran, geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve Azerbaycan sınırında gerçekleşecek askeri tatbikata başladı. "Hayber Fatihleri" adlı tatbikattan birçok fotoğraf paylaşan İran Kara Kuvvetleri Komutanlığı durumla ilgili önemli açıklamalar da yaptı.

1.10.2021Dünya
Mecelle Kanunu nedir ve kaç maddeden oluşur Mecelle Kanunu maddeleri neleri kapsar

Mecelle Kanunu nedir ve kaç maddeden oluşur? Mecelle Kanunu maddeleri neleri kapsar

Osmanlı İmparatorluğu yüzyıllar boyunca çok geniş bir coğrafyada hüküm sürmüştür. İmparatorluk toprakları genişledikçe idari yönden çeşitli sorunlar ortaya çıkmış ve bunların giderilmesi için ilk devirlerde Sultanlar fermanlar çıkarmıştır. Ancak Osmanlı'nın sınırları dışında da var olan bir dünya ve bu dünyada yaşanan gelişmeler vardı. Milliyetçilik akımı Fransız İhtilali ile ortaya çıkmış, farklı gelişmeler olmuştu. Zaman zaman duyulan "Mecelle ya da Mecelle Kanunu" merak uyandırmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız Mecelle kanunu nedir, kaç maddeden oluşur, neleri kapsar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

1.10.2021Araştırma
KKTCden ABDnin Rum kesimine askeri malzeme satma kararına sert tepki

KKTC'den ABD'nin Rum kesimine askeri malzeme satma kararına sert tepki

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin silah satış kısıtlamasını geçen yıl kaldırdığı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) askeri malzeme satmaya bir yıl daha devam etme kararının kabul edilemez olduğunu açıkladı.

30.09.2021Gündem
Azerbaycan-İran sınırında tatbikat gerginliği

Azerbaycan-İran sınırında tatbikat gerginliği

İran, Azerbaycan sınırında askeri tatbikat gerçekleştireceğini açıkladı. İlişkileri gergin olan iki ülkenin bu açıklama sonrası alacağı tavır merakla beklenirken tatbikat kararının, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in İran'ın daha önce sınırda düzenlediği tatbikatlara gösterdiği tepkinin ardından gelmesi dikkati çekti

30.09.2021Dünya
Türkiye ve KKTC Akdeniz’de ‘Fırtına’ estirdi

Türkiye ve KKTC Akdeniz’de ‘Fırtına’ estirdi

Türkiye ve KKTC arasındaki planlı tatbikatlardan Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası tatbikatı hava, deniz ve kara unsurlarının katılımıyla tamamlandı.

26.09.2021Gündem
Aşk Mantık İntikam Esra kimdir İşte, Esra karakterine hayat veren Burcu Özberk hakkında bilgiler

Aşk Mantık İntikam Esra kimdir? İşte, Esra karakterine hayat veren Burcu Özberk hakkında bilgiler

Ekranların yeni dizisi Aşk Mantık İntikam konusu ve oyuncuları ile birlikte izleyiciden tam not almayı başardı. Başrol oyuncularından Burcu Özberk ise dizide Esra karakterine hayat veriyor. Peki, Aşk Mantık İntikam Esra kimdir? Genç oyuncu Burcu Özberk, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte merak edilenler…

25.09.2021Televizyon
MSB duyurdu Akdeniz Fırtınası Tatbikatı başarıyla tamamlandı

MSB duyurdu! 'Akdeniz Fırtınası Tatbikatı' başarıyla tamamlandı

Milli Savunma Bakanlığı, 'Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-2021'in başarıyla tamamlandığını açıkladı.

25.09.2021Gündem
İstanbul için çarpıcı tsunami açıklaması İnsanları denize sürükleyebilir

İstanbul için çarpıcı tsunami açıklaması! 'İnsanları denize sürükleyebilir'

Prof. Dr. Bülent Oruç, Marmara Denizi'nde yıkıcı depremde oluşabilecek tsunaminin kıyıya yakın kişileri, araçları ve canlıları denize sürükleyebileceğini belirtti. Oruç, "Marmara Denizi'nde 1200 metrelik çukurluklar var. Yıkıcı depremde Marmara denizinde ortalama 1 metrelik dalga yüksekliği 50 ile 100 metre arasında kıyıya su kütlesinin gelmesine neden olabilir" şekinde konuştu.

24.09.2021Gündem
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı duyurdu Kararlılık-2021 Tatbikatı başladı

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Kararlılık-2021 Tatbikatı başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra edilecek Kararlılık-2021 Tatbikatı'nın başladığını duyurdu.

18.09.2021Gündem
Dünya bu görüntüler ile çalkalanıyor: Rigadaki tatbikat için özür geldi

Dünya bu görüntüler ile çalkalanıyor: Riga'daki tatbikat için özür geldi!

Rusya'nın 200 bin asker ile yaptığı tatbikata Letonya'dan yanıt geldi. Ancak kentte yapılan sürpriz tatbikat korkuya neden oldu. Bir anda tam teçhizatlı askerlerin birbirlerine ateş açtığını gören çevredekiler neye uğradıklarını şaşırırken, görüntüler sosyal medyada viral oldu.

16.09.2021Dünya
Son dakika: Dünya bu görüntüler ile çalkalanıyor: Rigadaki tatbikat için özür geldi

Son dakika: Dünya bu görüntüler ile çalkalanıyor: Riga'daki tatbikat için özür geldi!

Rusya'nın 200 bin asker ile yaptığı tatbikata Letonya'dan yanıt geldi. Ancak kentte yapılan sürpriz tatbikat korkuya neden oldu. Bir anda tam teçhizatlı askerlerin birbirlerine ateş açtığını gören çevredekiler neye uğradıklarını şaşırırken, görüntüler sosyal medyada viral oldu.

16.09.2021Dünya
Savaş uçakları otoyola indi

Savaş uçakları otoyola indi

Aralarındaki gerginlik yıllardır devam eden Çin ve Tayvan arka arkaya düzenledikleri askeri tatbikatlarla adeta birbirlerine göz dağı veriyor. Haber ajanslarının Tayvan'dan yolladığı son fotoğraflar dünyayı şaşkına çevirdi. Pilotlar savaş uçaklarını evlerin önündeki otoyola indirdi...

15.09.2021Haber
Tayvandan dünyayı şoke eden tatbikat: Savaş jetlerini otoyola indirdiler

Tayvan'dan dünyayı şoke eden tatbikat: Savaş jetlerini otoyola indirdiler

Aralarındaki gerginlik yıllardır devam eden Çin ve Tayvan arka arkaya düzenledikleri askeri tatbikatlarla adeta birbirlerine göz dağı veriyor. Haber ajanslarının Tayvan'dan yolladığı son fotoğraflar dünyayı şaşkına çevirdi. Pilotlar savaş uçaklarını evlerin önündeki otoyola indirdi...

15.09.2021Dünya
Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akar: Temennimiz Ermenistanın ateşkese uyması

Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akar: Temennimiz Ermenistan'ın ateşkese uyması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''Bizim temennimiz Ermenistan'ın ateşkese uyması, herhangi bir yanlışlık yapmaması ve bölgede ateşkesin kalıcı hale gelmesi, istikrarın sağlanmasıdır'' dedi.

15.09.2021Gündem
Son dakika... Putin resmen meydan okudu O silah ilk defa kullanıldı

Son dakika... Putin resmen meydan okudu! O silah ilk defa kullanıldı

200 bine askerin katılımı ile devam eden Rusya ve Belarus ortak askeri tatbikatı Zapad-2021'de dikkat çekici bir teste imza atıldı. Rusya, Zapad-2021 tatbikatında ilk kez Platform-M saldırı robotlarının test edildiğini duyurdu.

13.09.2021Dünya
Dünya bu fotoğrafı konuşuyor: Putinin en acı vedası

Dünya bu fotoğrafı konuşuyor: Putin'in en acı vedası!

Rusya, çarşamba günü Kuzey Kutbu'nda gerçekleştirilen bir tatbikatta bir belgesel yönetmenini kurtarmak için suya atlayıp hayatını kaybeden Acil Durumlar Bakanı Yevgeniy Ziniçev'i uğurluyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın dostu olan ve yıllardır birlikte çalıştığı Ziniçev'in tabutunun önündeki çarpıcı fotoğrafları dünya gündemine bomba gibi düştü. Sert kişiliğiyle tanınan Putin'in dostunun kaybı yüzünden adeta yıkıldığı gözlerden kaçmadı.

10.09.2021Dünya
Rus Bakan tatbikatta uçurumdan yuvarlandı

Rus Bakan tatbikatta uçurumdan yuvarlandı

Rus Acil Durumlar Bakanı Zeniçev, dün Kuzey Kutbu bölgesinde tatbikatta ayağı kayan yönetmene yardım etmek istedi. Ancak ikisi de uçurumdan düşerek öldü.

9.09.2021Dünya
Son dakika... Rus Bakan tatbikatta hayatını kaybetti

Son dakika... Rus Bakan tatbikatta hayatını kaybetti

Rusya Acil Durumlar Bakanı Yevgeniy Ziniçev’in bir tatbikat esnasında hayatını kaybettiği bildirildi. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin'in trajik olay hakkında bilgilendirildiğini doğruladı.

8.09.2021Dünya
ABD koordinasyonunda Polatlı’da dev topçu tatbikatı

ABD koordinasyonunda Polatlı’da dev topçu tatbikatı

NATO içinde topçu unsurlarını güçlendirmeyi amaçlayan ve ilk safhası geçen nisan-mayıs aylarında Almanya ile Polonya’da yapılan “Dynamic Front-2021 Tatbikatı”nın ikinci safhası Türkiye, ABD ve İspanya silahlı kuvvetler unsurlarının katılımıyla Ankara-Polatlı’da dün başladı

6.09.2021Gündem
Son dakika: MSBden açıklama: 1865 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB'den açıklama: 1865 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), 'Bir ayda yurt içi ve sınır ötesinde 22 operasyon düzenlendi. 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 18 bin 455, bu yılın başından itibaren 1865 terörist etkisiz hale getirildi' açıklamasında bulundu.

5.09.2021Gündem
Türk müziğinin usta ismi İnci Çayırlı son yolculuğuna uğurlandı

Türk müziğinin usta ismi İnci Çayırlı son yolculuğuna uğurlandı

1 Eylül'de hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği geleneğinin önemli ve başarılı isimlerinden İnci Çayırlı, son yolculuğuna uğurlandı.

3.09.2021Magazin
Türk müziğinin usta ismi İnci Çayırlı vefat etti

Türk müziğinin usta ismi İnci Çayırlı vefat etti

Türk Sanat Müziği geleneğinin önemli ve başarılı isimlerinden 86 yaşındaki İnci Çayırlı, hayatını kaybetti.

31.08.2021Magazin
NATO tatbikatına yavru caretta caretta molası

NATO tatbikatına yavru caretta caretta molası

NATO’nun Akdeniz’deki tatbikatına katılan TCG ALANYA Mayın Avlama Gemisi’ndeki Türk denizciler misinaya dolanan yavru caretta caretta’yı tatbikata ara vererek kurtardı.

27.08.2021Gündem
Gerçeğini aratmadı Bursada deprem tatbikatı

Gerçeğini aratmadı! Bursa'da deprem tatbikatı

Bursa'da deprem tatbikatı için depreme dayanıksız ve önceden boşaltılmış 4 katlı bina, yıkıldı. 80 kişilik arama- kurtarma ekibi ise yıkılan binada güvenli bölgelerde senaryo gereği kalan 2 kişiyi enkazdan çıkardı.

14.08.2021Gündem
İzmirde 48 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'de 48 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'in Urla ve Seferihisar ilçelerinde, jandarma ekiplerince yapılan operasyonlarda, 48 kaçak göçmen yakalandı.

11.08.2021Gündem
Kuzey Korenin gölge liderinden zehir zemberek sözler... ABD ve Güney Kore’ye uyarı: Bu bir işgal provasıdır

Kuzey Kore'nin gölge liderinden zehir zemberek sözler... ABD ve Güney Kore’ye uyarı: Bu bir işgal provasıdır!

Kuzey Kore ve güney Kore arasındaki ipler bir kez daha, bu kez Güney Kore'nin ABD ile ortak düzenlediği tatbikatlar yüzünden, fena halde gerildi. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-jong bu iki ülkeye karşı saldırı kapasitelerini güçlendirme sözü verirken tatbikatları 'işgal provası' olarak değerlendirdi.

10.08.2021Dünya
Kız kardeş Kimden ABD uyarısı

Kız kardeş Kim'den 'ABD' uyarısı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-jong, Güney Kore'ye ABD ile birlikte yapmaya hazırlandıkları askeri tatbikat ile ilgili uyarıda bulundu.

3.08.2021Dünya
Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akardan Yunanistana silahlanma yarışı tepkisi

Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akar'dan Yunanistan'a 'silahlanma yarışı' tepkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın Fransa'dan aldığı savaş uçaklarına ilişkin ''Bir silahlanma yarışı tutturmuş, gidiyorlar. Uçak, silah, araç gereç alıyorlar. Üç-beş kullanılmış uçakla güç dengelerinin değişmesi mümkün değil. Dolayısıyla Yunan komşularımızın saldırgan çözümler değil, barışçıl, siyasal çözümler için uğraşmalarını, buradaki sorunlara yönelik çözüm gayretimize katkı sağlamalarını bekliyoruz'' dedi.

27.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

O güne hazırlık tatbikatı.

Beklenen depremi bir şekilde yaşayacağız. Depremin, sıradan bir sarsıntı olmayacağı kesin.

3.10.2021

Tatile gitti hayatı değişti

Sevgili okurlar... Bu hafta sizleri Kocaeli’nden bir isimle tanıştırmak istiyorum: “Demirören Haber Ajansı(DHA) Muhabiri Ergun Ayaz.”

28.09.2021

Askerimiz yangınlarda neden yok

Beyler, size bir uyarım var... Türkiye’de bir deprem, sel veya örneğin Kıbrıs gibi savaş hazırlıkları sırasında askeri ekiplerin tatbikat için araziye veya caddelere çıkması halk tarafından coşkuyla karşılanırdı, ana-babalar ağlardı. Biz çocuklar ellerimizde Türk bayraklarıyla selamlardık. Her türlü donanım içinde olan askerimize güven sonsuzdu. Halkımız askerine saygılıydı ve çok severdi.

4.08.2021