MENÜ

Sistem

Sistem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sistem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 64.606 Sistem haberi bulunmuştur.

Sistem Haberleri

2023e kadar 81 kente 81 milyon m2 millet bahçesi

2023'e kadar 81 kente 81 milyon m2 millet bahçesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına girerken 81 ilimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz” dedi. İstanbul (Pendik ve Halkalı), Sakarya, Samsun, Sivas, Diyarbakır, Trabzon, Batman, Bursa ve Elazığ’da yapımı tamamlanan 10 millet bahçesini Ankara’da yapılan törenle açan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

6.06.2020Gündem
Son Dakika | Tayfun Korkuttan pandemi yorumu: İyi olanlar kazanacak

Son Dakika | Tayfun Korkut'tan pandemi yorumu: 'İyi olanlar kazanacak'

Oyuncular arasındaki yetenek farkının daha da belirginleşeceğini savunan Korkut, “Taraftarın tetiklediği fiziksel mücadelenin azaldığı noktada bireysel kalitesi yüksek olan takımlar etkin olur” dedi.

6.06.2020Futbol
İstihdam kalkanı geliyor

İstihdam kalkanı geliyor

Dün İstanbul’da ekonomist ve gazetecilerin katıldığı bir toplantı düzenleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, istihdamın korunmasına yönelik bir paket üzerinde çalışıldığını açıkladı. Albayrak, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız çok geniş kapsamlı ciddi bir paket hazırlığı içerisinde. Bizler de koordinasyon ve destek noktasında birlikte elimizden geldiğince katkıda bulunuyoruz” dedi.

6.06.2020Ekonomi
Türk mühendisler geliştirdi, iki ödül kazandı

Türk mühendisler geliştirdi, iki ödül kazandı

Yazılım, donanım ve tasarımlarını Türk mühendislerin geliştirdiği dünyanın ilk akıllı devriye aracı Ekin Patrol G2 ve dünyanın ilk akıllı devriye bisikleti Ekin Bike Patrol, iki ödül kazandı.

5.06.2020Teknoloji
Robotim Projesi hayata geçiyor: İKA ve İHAlarda yeni dönem

Robotim Projesi hayata geçiyor: İKA ve İHA'larda yeni dönem

Türk savunma sanayisi tarafından yürütülen Robotim Projesi ile insansız kara (İKA) ve hava (İHA) araçlarının etkinliği yeni teknolojilerle daha da artırılacak, operasyonel kabiliyetler üst düzeye çıkarılacak.

5.06.2020Teknoloji
Süper Loto sonuçları 4 Haziran 2020- MPİ 659. hafta Süper Loto sonuç sorgulama ekranı

Süper Loto sonuçları 4 Haziran 2020- MPİ 659. hafta Süper Loto sonuç sorgulama ekranı

Süper Loto sonuçları 4 Haziran akşamı noter huzurunda kamuoyu ile paylaşıldı. Süper Loto sonuçları' için resmi açıklama Milli Piyango İdaresi resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Milli Piyango İdaresi'nce (MPİ) noter huzurunda düzenlenen 4 Haziran Süper Loto canlı çekilişinde bu haftanın ikramiye kazandıran şanslı numaraları ilan edildi. Bu haftaki Süper Loto çekilişinde 6 bilen çıkmadı ve 3. devir gerçekleşti. Sonuçlarının açıklanmasının ardından 659. hafta Süper Loto sorgulama ekranına gözler çevrildi. İşte, merakla beklenen 4 Haziran 2020 Süper Loto çekiliş sonuçları ve MPİ Süper Loto kupon sorgulama ekranı.

5.06.2020Gündem
Netkent Üniversitesinden 1 milyon yazılımcı hedefine 4 milyon dolarlık eğitim desteği

Netkent Üniversitesi'nden "1 milyon yazılımcı" hedefine 4 milyon dolarlık eğitim desteği

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi,Türkiye'nin "1 milyon yazılımcı" yetiştirilmesi hedefine katkı sağlamak için 2020-2021 güz döneminden başlamak üzere toplamda 1.000 öğrenciye 4 yıl süreyle karşılıksız yazılım mühendisliği bursu verecek.

4.06.2020Gündem
UEFA, Türkiyeden hangi takımları men etti

UEFA, Türkiye'den hangi takımları men etti?

Trabzonspor, UEFA tarafından Avrupa kupalarından men edilen 10. Türk takımı oldu.

4.06.2020Futbol
YÖK’ten yeni kararlar... Uzaktan öğretim oranı yüzde 40 olacak

YÖK’ten yeni kararlar... Uzaktan öğretim oranı yüzde 40 olacak

Aldıkları yeni kararları bir basın toplantısıyla açıklayan YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerde uzaktan öğretim yoluyla verilebilecek ders oranının yüzde 40’a yükseltildiğini söyledi. Ayrıca örgün öğretimdeki her bir programın derslerinin en az yüzde 10’unun uzaktan verilmesi de güçlü bir şekilde tavsiye ve teşvik edilecek.

4.06.2020Eğitim
Son dakika haberler: Uzaktan öğretimle ilgili önemli gelişme Yüzde 40a yükseltildi

Son dakika haberler: Uzaktan öğretimle ilgili önemli gelişme! Yüzde 40'a yükseltildi

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Saraç, "Yükseköğretimdeki örgün programlarda uzaktan öğretim yoluyla verilebilecek ders oranı yüzde 40'a yükseltildi." dedi. Saraç, YÖK olarak dijital imkanlar ve uzaktan öğretim yoluyla verilecek derslere özellikle 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz döneminde daha fazla yer verilmesini istediklerini vurgulayarak, "Bu önerimiz devlet veya vakıf bütün üniversitelerimiz için geçerlidir. Buna yönelik senato kararı alan ve uygulayan devlet üniversitelerine, uzaktan eğitim merkezlerinde görevlendirilmek üzere ek kadro tahsisi de yapılacak, ayrıca bu uygulamaya geçen üniversiteler için ek araştırma görevlileri de tahsis edilecektir." bilgisini paylaştı.

4.06.2020Gündem
Philips, ultrason portföyünü kullanmak için FDA onayı aldı

Philips, ultrason portföyünü kullanmak için FDA onayı aldı

Philips, COVID-19 ile ilişkili akciğer ve kardiyak komplikasyonların yönetiminde geniş ultrason portföyünün satışını yapmak için ABD Gıda ve İlaç idaresi (FDA)'dan 510(k) onayını aldığını duyurdu.

4.06.2020Teknoloji
Oyun dünyası hackerlerin olağan hedefi

Oyun dünyası hackerlerin olağan hedefi

Sosyal hayatımıza heyecan verici dokunuşlarda bulunabilen global oyun endüstrisi, ne yazık ki çeşitli hacker gruplarının da olağan hedefi konumunda. Siber güvenlik kuruluşu ESET, çok oyunculu çevrimiçi oyunlar geliştiren şirketlere odaklanan yeni bir truva atı keşfetti. Oyunlarda arka kapı açan bu truva atı, Winnti Group adlı hacker grubuna oyun içi para birimlerini kendi finansal kazançları için manipüle etme imkanı tanıyor.

4.06.2020Teknoloji
Fransız değil Türk balkonu

Fransız değil Türk balkonu

Koronavirüsle birlikte konut tercihleri de değişti. Değişen talebe ayak uydurmak isteyen inşaat firmaları yeni bir döneme geçiş yapıyor. Deprem sonrası gelen deprem kriteri gibi şimdi de sağlık kriterleri gündemde. Yatay mimari, bahçe ve balkonlar, doğru havalandırma, kaliteli malzeme ve çalışma odalı evler bundan sonra ana kriterler olacak. Bir dönem sıkça gördüğümüz Fransız balkonlarının yerini de geniş balkonlar alacak.

4.06.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Sosyal mesafe korunamadı... İstanbulda acil önlemler alındı

Son dakika haberi: Sosyal mesafe korunamadı... İstanbul'da acil önlemler alındı!

Normalleşme sonrası toplu ulaşımda yolcular koronavirüsle mücadelenin temel kurallarını ihlal etti. Ortaya çıkan manzaralar üzerine İstanbul’da acil önlemler alındı.

4.06.2020Gündem
Son dakika İşte İstanbulda toplu ulaşımda yeni döneme ilişkin kararlar

Son dakika! İşte İstanbul'da toplu ulaşımda yeni döneme ilişkin kararlar

İstanbul Valiliği tarafından Ulaşım Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda İstanbul’da toplu ulaşım ile ilgili yeni kararlar alındı. Yapılan açıklamada 'Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek' denildi.

3.06.2020Gündem
Milli YHTyi TÜRASAŞ üretecek

Milli YHT'yi TÜRASAŞ üretecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ'nin (TÜRASAŞ) "Ana Statü"sünün belirlendiğini belirterek, "TÜRASAŞ'ın yönetim organizasyonunu bir an önce kuracağız. Böylece 'Milli Yüksek Hızlı Treni'mizi (YHT) üretecek TÜRASAŞ, yapım çalışmalarına hızla başlayacak. Hedefimiz, Milli YHT ile bölgenin en önemli üreticisi haline gelmek." ifadelerini kullandı.

3.06.2020Ekonomi
YDS başvuruları ne zaman alınacak ÖSYMden tarih açıklaması

YDS başvuruları ne zaman alınacak? ÖSYM'den tarih açıklaması

ÖSYM'nin resmi adresinden YDS ile ilgili başvuru açıklaması yapıldı.. Yapılan duyuruda tarih ve sınav uygulamaları hakkında da bilgi verildi. İşte ÖSYM'den gelen açıklama: e-YDS 2020/8 İngilizce alanında, 04 Temmuz 2020 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

3.06.2020Eğitim
LGS Haziran ayı örnek soruları erişime açıldı - İşte 2020 LGS örnek kitapçıkları sayfası

LGS Haziran ayı örnek soruları erişime açıldı - İşte 2020 LGS örnek kitapçıkları sayfası

Haziran ayı örnek LGS soruları yayımlandı. Tüm örnek sorular gibi haziran ayı örnek LGS soruları da online sistem üzerinden erişime açıldı. Daha önce yayımlanan 3 destek paketi ile birlikte bu yıl sınava hazırlanan öğrenciler için toplam 3 bin 796 soru kullanıma sunulmuş oldu. İşte 2020 LGS örnek kitapçıkları sayfası...

3.06.2020Gündem
Erman Kunterin beyaz sezon üzüntüsü: Fransada başbakan çok erken karar aldı ve ligleri iptal etti

Erman Kunter'in "beyaz sezon" üzüntüsü: Fransa'da başbakan çok erken karar aldı ve ligleri iptal etti

Fransa 1. Basketbol Ligi takımlarından Cholet'nin başantrenörlüğünü yapan Erman Kunter, Fransa'da liglerin iptal kararının erken alındığını ve basketbolda "beyaz sezon"un da haksızlık olduğunu söyledi.

3.06.2020Basketbol
Siber saldırılar iş deneyimlerini de olumsuz etkiliyor

Siber saldırılar iş deneyimlerini de olumsuz etkiliyor

Kaspersky Amerika İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Alena Reva, şirketlerde yaşanan siber güvenlik vakalarından bahsederken genellikle para, müşteri güveni ve diğer kurumsal sonuçlar gibi konulara odaklanıldığını belirterek, "Çalışanların böyle vakalarda neler yaşadığı, dikkate almamız gereken başka bir konu." ifadelerini kullandı.

3.06.2020Teknoloji
Meslek lisesi öğretmenlerinden temassız el dezenfektan cihazı

Meslek lisesi öğretmenlerinden temassız el dezenfektan cihazı

Bursa'da Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir grup öğretmenin yerli malzemelerle geliştirdiği, dezenfektan miktarı ile kullanıcı sayısı programlanabilen cihazın seri üretimine geçildi.

3.06.2020Teknoloji
BT yöneticileri, ailesiyle geçirebileceği önemli günleri kaçırdı

BT yöneticileri, ailesiyle geçirebileceği önemli günleri kaçırdı

Kaspersky’nin “Kurumsal güvenlikle ve çalışanların özel hayatıyla ilgilenmek: Siber güvenlik şirketler ve çalışanları için neden hayati önem taşıyor?” başlıklı son raporu siber güvenlik vakalarının “insani yönünü” gözler önüne seriyor. Araştırma, yaşanan sızıntıların çalışanlarda oluşturduğu rahatsızlığı ve kayıpları ortaya çıkarıyor.

3.06.2020Teknoloji
Ziraat Bankasından küçükbaş hayvan varlığını artıracak iş birliği

Ziraat Bankası'ndan küçükbaş hayvan varlığını artıracak iş birliği

Banka, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve küçükbaş hayvan varlığının artırılması amacıyla Tokat Valiliği ile "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" Projesi İş Birliği Protokolü imzaladı.

3.06.2020Ekonomi
Mardinli Markus’a Kanada yolu göründü

Mardinli Markus’a Kanada yolu göründü

İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan dünyaca ünlü Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nin (CERN) liseli öğrenciler arasında düzenlediği yarışmada 500 proje arasından finale kalan Mardinli Markus Acar’a (18), Kanada’nın önde gelen 4 üniversitesi birden kapılarını açtı. çağrılan Acar, tercihini maddi şartlarını da göz önünde bulundurarak Kanada’daki McMaster Üniversitesi’nden yana kullandı.

3.06.2020Eğitim
TÜRASAŞın sermayesi 3 milyar lira olacak

TÜRASAŞ'ın sermayesi 3 milyar lira olacak

Raylı sistem araçlarının yerli ve milli şekilde üretimi ve tasarımıyla kritik bileşenlerindeki yerlilik oranının artırılması amacıyla faaliyetlerini yürütecek TÜRASAŞ'ın, 3 milyar liralık sermayesinin tamamı devlete ait olacak.

3.06.2020Ekonomi
Zerzevan kalesinde milimetrik hesaplarla yapılan su kanalı gizemini koruyor

Zerzevan kalesinde milimetrik hesaplarla yapılan su kanalı gizemini koruyor

UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici listesine alınan Zerzevan Kalesi'ndeki milimetrik hesaplarla yapılan ve yaklaşık 8 kilometre uzunluğu olan su kanalı sisteminin büyük bir kısmı, 1800 yıldır bozulmadan ayakta kalmayı başardı. Bugüne kadar 54'ü ortaya çıkarılan su depolarında, 10 binlerce ton su biriktirilerek o günlerde özellikle uzun süren kuşatmalarda kaledeki askerlerin ve halkın su ihtiyacı karşılandı.

3.06.2020Seyahat
Zerzevan kalesinde milimetrik hesaplarla yapılan su kanalı gizemini koruyor

Zerzevan kalesinde milimetrik hesaplarla yapılan su kanalı gizemini koruyor

UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici listesine alınan Zerzevan Kalesi'ndeki milimetrik hesaplarla yapılan ve yaklaşık 8 kilometre uzunluğu olan su kanalı sisteminin büyük bir kısmı, 1800 yıldır bozulmadan ayakta kalmayı başardı. Bugüne kadar 54'ü ortaya çıkarılan su depolarında, 10 binlerce ton su biriktirilerek o günlerde özellikle uzun süren kuşatmalarda kaledeki askerlerin ve halkın su ihtiyacı karşılandı.

3.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Kamuda yeni dönem başladı

Son dakika haberi: Kamuda yeni dönem başladı

Kamu kurumlarında normal mesai düzenine geçilirken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü de alınacak tedbirleri belirledi.

3.06.2020Gündem
Türk Telekomdan Dünya Çevre Günü öncesi önemli anlaşma

Türk Telekom'dan Dünya Çevre Günü öncesi önemli anlaşma

Türk Telekom, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesi önemli bir anlaşmaya imza attı. Şirket, başta enerji verimliliği projeleri ve sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarının finansmanı amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam maliyeti libor + yüzde 2,85 olan anaparası vade sonunda tek seferde ödenmek üzere 6 yıl vadeli 100 milyon dolar tutarında bir kredi anlaşması imzaladı.

3.06.2020Teknoloji
Rekabetin Korunması Kanunundaki değişiklikler kabul edildi

Rekabetin Korunması Kanunu'ndaki değişiklikler kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Rekabetin Korunması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.

2.06.2020Gündem
İstanbul Valiliğinde kritik ulaşım toplantısı

İstanbul Valiliği'nde kritik ulaşım toplantısı

İstanbul Valiliği'nde İstanbul Toplu Ulaşım Bilim Kurulu ve Toplu Ulaşım Destek Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

2.06.2020Gündem
Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak

Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak?

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi.

2.06.2020Gündem
Sağlık çalışanlarına kendi kendini temizleyebilen özel maske

Sağlık çalışanlarına kendi kendini temizleyebilen özel maske

İzmir Ekonomi Üniversitesindeki bilim insanları, mercimek büyüklüğündeki ledlerden yayılan ultraviyole ışınlarıyla dezenfekte edilen 80 gram ağırlığında maske üretti.

2.06.2020Teknoloji
Valorant ücretsiz nasıl indirilir Valorant hesabı nasıl açılır   İşte valorant sistem gereksinimleri

Valorant ücretsiz nasıl indirilir? Valorant hesabı nasıl açılır? İşte valorant sistem gereksinimleri

Riot Games’in sevilen oyunu Valorant ücretsiz olarak oyunculara sunuldu. 5'e 5 taktiksel nişancılık oyunu Valorant, Türkiye saati ile 2 Haziran saat 08.00'da erişime açıldı. Riot Games tarafından daha önce beta sürümü ile 2020 başından itibaren denemede olan Valorant ücretsiz olarak Play Store ve App Store, Windows üzerinden yayınlandı. Peki, Valorant ücretsiz nasıl indirilir? Valorant nasıl oynanır? İşte valorant sistem gereksinimleri...

2.06.2020Teknoloji
HPVden Nasıl Korunulur

HPV'den Nasıl Korunulur?

Human Papilloma Virüsler (HPV) oldukça yaygın görülen, belirti göstermeyen ve  bulaşıcı DNA virüsleridir ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan en yaygın görülenlerden biridir. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer,cinsel yolla bulaşan HPV konusunda önemli bilgiler verdi.

2.06.2020İyi Yaşam
Milli fırkateyn için yerli güç birliği

Milli fırkateyn için yerli güç birliği

MİLGEM Projesi'nin devamında üretilecek İ sınıfı fırkateynlerin ilki olan İstanbul Fırkateyni, önceki gemilerden daha yüksek yerlilik oranıyla Türk Deniz Kuvvetlerine kazandırılacak.

2.06.2020Teknoloji
Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde, kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıkları belirledi. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi. Belirlenen hastalıklardan 1 Haziran 2020'den önceki 2 yıl içerisinde 2 kez aynı tanıyı almış olan kamu çalışanları, Bakanlığın e-nabız sistemi üzerinden "İdari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesini" alabilecek. Sistem üzerinden, 'idari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesi'ni alamayan kişiler, mevcut hastalık raporlarıyla kayıtlı olduğu aile hekimine müracaat edecek, durumu uygun görülenlere hastanın ibraz ettiği hastalık raporları ek yapılarak, aile hekimi tarafından "Covid-19 idari izin" tanısı ile durum bildirir tek hekim raporu düzenlenecek.

2.06.2020Gündem
Ölüm rampasındaki kazaların önüne sensörle geçilecek

'Ölüm rampası'ndaki kazaların önüne sensörle geçilecek

İZMİT'te sık sık ölümlü ve yaralamalı kazaların olduğu ve 'ölüm rampası' olarak da bilinen Gazanfer Bilge Bulvarı'nda meydana gelebilecek kazaların önüne geçmek amacıyla sensör ve Plaka Tanıma Sistemi ile yasaklı araçlar tespit edilecek. Bu sayede bulvarda meydana gelebilecek kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

2.06.2020Gündem
HAVELSANın yeni robotu büyük ilgiyle karşılandı

HAVELSAN'ın yeni robotu büyük ilgiyle karşılandı

Orta sınıf insansız kara aracını bu yıl kullanıma sunmaya hazırlanan HAVELSAN, üzerinde çalıştığı özgün algoritmayla da insansız kara, hava, su altı ve üstü araçları birbiriyle konuşturup birlikte görev yapmalarını sağlayacak.

2.06.2020Teknoloji
ATA AÖF final sınavı ne zaman 2020 İşte ATA AÖF yarıyıl sonu bahar dönemi final tarihleri

ATA AÖF final sınavı ne zaman 2020? İşte ATA AÖF yarıyıl sonu bahar dönemi final tarihleri

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi final sınavları için geri sayım başladı. Online sistem üzerinden gerçekleşen vize sınavlarının ardından, final sınavına dahil olacak olan binlerce ATA AÖF'lü öğrenci 2019 2020 sınav takvimini araştırıyor. Dijital ortamda düzenlenecek olan ATA AÖF final sınavı üniversitenin akademik takviminde yer alan bilgilere göre, haziran ayında düzenlenecek. İşte, 'ATA AÖF final sınavı ne zaman 2020?' sorusunun yanıtını araştıranlar için bahar dönemi final tarihleri...

1.06.2020Gündem
Sağlık Bakanlığından kütüphaneler ile kahve ve kıraathanelerde Kovid-19 tedbirleri.. Kahvelerde oyun oynanacak mı

'Sağlık Bakanlığı'ndan kütüphaneler ile kahve ve kıraathanelerde Kovid-19 tedbirleri.. Kahvelerde oyun oynanacak mı?

Sağlık Bakanlığınca güncellenen "Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi"ne "Kütüphanelerde Alınması Gereken Önlemler" ile "Kahve ve Kıraathaneler ile İlgili Alınması Gereken Önlemler" başlıklı tedbirler eklendi. Kahvelerde oyun oynanacak mı sorusu da merak edilen konular arasındaydı.. İşte 'Sağlık Bakanlığı'ndan kütüphaneler ile kahve ve kıraathanelerde Kovid-19 tedbirleri..

1.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Aralıklı Oruç (Intermittent Fasting) Nedir?

Benim bunu ilk uygulamaya başlamam Sevgili Ayşegül Çoruhlu’nun kitaplarını okuduktan sonra oldu. Okulum Integrative Nutrition’dan çok daha önce öğrendiğim ve uyguladığım bir beslenme modeli bu.

6.06.2020

Zamanımızın en iyileri…

Sinema mönümüzde 2000’lerin en iyilerine devam ediyoruz... Geçen hafta 2000-2009 aralığında dolaşmıştık, bu hafta da 2010’dan günümüze uzanıyoruz. İşte size tarihsel, politik, sistem karşıtı, ‘öteki’ler, aşk, şiir, inanç gibi duraklarda dolaşan son derece çarpıcı filmler toplamı...

6.06.2020

Eğer amaç gerçekten oyuncu yetiştirmekse...

Türk futbolunda 40 yıldır yabancı oyuncu tartışması var. Yasaklandı. Kota kondu, serbest bırakıldı ancak yabancı futbolcu sayısı tartışması hiç bitmedi.

4.06.2020

Sorun küreselse ülkesel çözüm olmaz

ADI üstünde, bu bir pandemi! Yani dünyanın hemen her coğrafyasını, her ülkesini ilgilendiren küresel bir virüs salgını. Bu nedenle sakın ola ki şu iki yanlışa düşmeyelim:

3.06.2020

Kapitalizmin yeni kalesi: Uzay

Bugüne kadar ABD, SSCB gibi ülkeler tarafından kamu gücüyle yürütülen uzay çalışmaları ilk kez bir özel şirketin lokomotifliğinde ilerliyor.

2.06.2020