EKSTRA
MENÜ

Seçimler

Seçimler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seçimler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.627 Seçimler haberi bulunmuştur.

Seçimler Haberleri

Sağlık alanında kenevire ilgi arttı

Sağlık alanında kenevire ilgi arttı

Almanya’da tıbbi amaçlı kenevir kullanımının giderek arttığı ortaya çıktı. 2017’den bu yana sağlık alanında reçeteyle satılan kenevir bazlı medikal ürünler, çoğunlukla epilepsi ve ms hastalıklarının yanı sıra kemoterapi tedavisinin yan etkilerini hafifletici ilaç olarak kullanılıyor.

24.03.2021Avrupa
Japonyada eski bakan Kawaiden skandal itiraf Milletvekilliğinden istifa etti

Japonya'da eski bakan Kawai'den skandal itiraf! Milletvekilliğinden istifa etti

Japonya'da 2019 seçimlerinde "oy satın aldığı" suçlamalarını kabul eden eski Adalet Bakanı Kawai Katsuyuki, iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) milletvekilliğinden istifa etti.

23.03.2021Dünya
Eski Boliyva Devlet Başkanı Anezin tutukluluk süresi uzatıldı

Eski Boliyva Devlet Başkanı Anez'in tutukluluk süresi uzatıldı

Karara gerekçe olarak, soruşturma için uzun bir süreye ihtiyaç duyulması ve sanıkların kaçma ihtimalinin bulunması gösterildi.

21.03.2021Dünya
İsrail’de seçimler öncesi düzenlenen Netanyahu karşıtı gösteriye binlerce kişi katıldı

İsrail’de seçimler öncesi düzenlenen Netanyahu karşıtı gösteriye binlerce kişi katıldı

İsrailde binlerce İsrailli, Başbakan Benjamin Netanyahu’nun resmi konutu önünde gösteri yaparak Salı günü yapılacak parlamento seçimleri öncesi Netanyahunun görevden alınması çağrısında bulundu.

21.03.2021Haber
Bahçeli 10. kez genel başkan

Bahçeli 10. kez genel başkan

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1277 delegenin tümünün oyuyla 10. kez genel başkan seçildi. MHP Lideri, kurultaydaki konuşmasında HDP’nin kapatılması gerektiğini tekrarladı ve “HDP ayranımızı kabartmasın” dedi. Kongrede delegeler için test yaptırıldığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, “Sonucu pozitif olanlar içeri alınmadı. 36 civarı delege” dedi.

19.03.2021Gündem
Hollanda’da Mark Rutte’nin 4’üncü seçim zaferi

Hollanda’da Mark Rutte’nin 4’üncü seçim zaferi

Hollanda’da koronavirüs nedeniyle üç gün süren 150 üyeli Temsilciler Meclisi’nin belirlendiği milletvekili genel seçimlerinden, resmi olmayan sonuçlara göre, Başbakan Mark Rutte’nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) zaferle çıktı.

18.03.2021Avrupa
MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı… Bahçeli: Fezlekenin arkasına bakmak siyaset değil, adamlık değildir

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı… Bahçeli: Fezlekenin arkasına bakmak siyaset değil, adamlık değildir

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor. Kurultayda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Bölücü vekillerin TBMM'ye gelen fezlekelerinin önüne arkasına bakalım demek siyaset değildir, adamlık değildir. Neyine bakacaksınız?' dedi. Bahçeli, CHP ve İYİ Parti'ye tepki göstererek "CHP beşinci kol faaliyetidir, İYİ Parti melanet bir projedir" ifadelerini kullandı. Bahçeli ayrıca, "HDP siyasi kisveye bürünmüş suç örgütüdür, herhangi bir isimle açılmamak üzere kapatılması namus görevidir" şeklinde sözlerine devam etti. MHP 13. Olağan Kurultayı'nda Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, 1277 oyla genel başkanlığa yeniden seçildi.

18.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyumuna video mesaj gönderdi

TBMM Başkanı Şentop, Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyumu'na video mesaj gönderdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, son 30 yılda bağımsız Türk Cumhuriyetlerinin devlet sistemlerini geliştirmek ve dünyayla bütünleşmek yolunda katettikleri mesafenin takdire şayan olduğunu belirtti.

17.03.2021Gündem
Ruhani, yaptırımların kaldırılmasının seçim gündemiyle gölgelenmesinden şikayet etti

Ruhani, yaptırımların kaldırılmasının seçim gündemiyle gölgelenmesinden şikayet etti

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, muhafazakar kanadı işaret ederek, "Seçimler nedeniyle yaptırımların kaldırılmasının geciktirilmesi ihanettir." dedi.

17.03.2021Dünya
Göçün 60’ıncı yılında çifte vatandaşlık çağrısı

Göçün 60’ıncı yılında çifte vatandaşlık çağrısı

Almanya’da 2000 yılında vatandaşlık yasası kapsamında yapılan değişiklikle Türk vatandaşlarının çifte vatandaş olması engellenmişti. Kuzey Ren Vestfalya’da (NRW) kurulan ve çifte vatandaşlık hakkının yeniden gündeme gelmesi için kampanya başlatan Seçim Hakkı Girişimi, ülke genelindeki tüm sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara çağrı yaparak, siyasilere ve ilgili kurumlara bu konuda taleplerini iletmelerini istedi.

16.03.2021Avrupa
Libya’da yeni sayfa

Libya’da yeni sayfa

Libya’da Abdülhamid Dibeybe ve kabinesinin dün yemin ederek göreve başlamasıyla ülkede yıllardır süren bölünmüşlüğün sona erdirilmesi açısından önemli bir adım atılmış oldu.

16.03.2021Dünya
CHP belediye turunda

CHP belediye turunda

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığındaki Yerel Yönetimler Heyeti, tüm belediyeleri kapsayan ziyaret turuna başladı.

15.03.2021Gündem
Hollandada yarın seçim var

Hollanda'da yarın seçim var!

Hollanda’da yarın başlayacak genel seçimlerde, 13 milyon seçmen, kurulacak 10 bin sandıkta Meclis’in 150 yeni üyesini belirlemek üzere oy kullanacak.

14.03.2021Avrupa
Çok zorlanan da var, kolayca uyum sağlayan da... Dijital detoks ne işe yarıyor

Çok zorlanan da var, kolayca uyum sağlayan da... Dijital detoks ne işe yarıyor?

Eğer siz de telefonunuzu kontrol etmeden uzun süre duramıyor, işiniz olmadığı halde saatlerce internette vakit geçiriyorsanız ‘dijital detoks’ yapmanın tam sırası olabilir! Dijital detoksu, deneyimleyen kişilerden dinledik...

14.03.2021Sağlık
‘6 milyon 300 bin genç oy atıp kaderi belirleyecek’

‘6 milyon 300 bin genç oy atıp kaderi belirleyecek’

İzmir’de Kentsel Dönüşüm Çalıştayı ve temel atma törenlerine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Önümüzde seçimler olacak. 6 milyon 300 bin genç, ilk kez gelecek sandıkta oyunu kullanacak. Türkiye’nin kaderini gençler belirleyecek” dedi.

14.03.2021Gündem
Süper Lig kulüplerinin oyuncu havuzu ne durumda | Yarın Artık Bugündür yeni bölümüyle yayında

Süper Lig kulüplerinin oyuncu havuzu ne durumda? | Yarın Artık Bugündür yeni bölümüyle yayında!

"Yarın Artık Bugündür" dördüncü bölümüyle Spor Arena platformlarında ve Spor Arena Youtube kanalında yayında.

13.03.2021Futbol
Netanyahu: Türkiye ile doğalgazı görüşüyoruz

Netanyahu: Türkiye ile doğalgazı görüşüyoruz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, doğalgaz konusunda Türkiye ile görüşmeler yürütüldüğünü açıkladı.

12.03.2021Dünya
Doppler’in İsveç macerası

Doppler’in İsveç macerası

‘Volvo Kamyonlar’, Norveçli yazar Erlend Loe’nin sıradışı karakteri Doppler’in ikinci macerası. Haftalarca yürüyüp İsveç’e ulaşan kahramanımız, şehirden uzak bir ormanın içinde konumlanan iki ev arasındaki ‘soğuk savaş’ın ortasında kalıyor.

11.03.2021Kitap Sanat
İki eyalet sandık başına gidiyor

İki eyalet sandık başına gidiyor

Almanya’da ‘süper seçim yılı’ ilan edilen 2021 yılındaki ilk seçimler 14 Mart Pazar günü Baden Württemberg ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde yapılacak.

11.03.2021Avrupa
Hayati Yazıcı, CNN TÜRK’te açıkladı… Seçim barajı ve partilere hazine yardımı nasıl olacak

Hayati Yazıcı, CNN TÜRK’te açıkladı… Seçim barajı ve partilere hazine yardımı nasıl olacak?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Yazıcı, seçim barajına ilişkin "Barajı makul bir yere getirme şeklinde çabamız var. 7 mi olur 5 mi olur, hangisi doğru şeklinde bir çalışmalar yapıyoruz. 5 ile 10 arasında bir şey olacak" dedi. Yazısı partilere hazine yardımına ilişkin yaptığı açıklamada "Bu düzenlemelerle anlaşılır olmayı, sadeyi, karışık pozisyonlar oluşturmaktan yana değiliz. Seçim barajı ne düzeydeyse hazine yardımı alabilmenin şartı olacak. Barajı geçen hazine yardımı alabilecek" dedi.

11.03.2021Gündem
Taylandda inanılmaz anlar: Başbakan gazetecilerin üstüne dezenfektan döktü

Tayland'da inanılmaz anlar: Başbakan gazetecilerin üstüne dezenfektan döktü!

Tayland'da düzenlenen basın toplantısında inanılmaz anlar yaşandı. Tayland Başbakanı Prayut, kendisine soru sormak isteyen gazetecilerin üstüne dezenfektan sıktı. Yaşananlar anbean kameralara yansıdı.

9.03.2021Dünya
Laschet restini çekti: Ya kendiniz ortaya çıkın ya biz çıkarırız

Laschet restini çekti: Ya kendiniz ortaya çıkın ya biz çıkarırız

CDU Genel Başkanı Armin Laschet, başka parlamenterlerin de maske skandalında parmağı olduğu iddiaları üzerine, “Ya kendiniz ortaya çıkarsınız, ya da biz ortaya çıkarırız” tehdidi savurdu. CSU da başka Federal Meclis milletvekillerinin de “maske ticareti” yapıp yapmadıklarının belirlenmesi için gereken adımların atılacağını ilan etti.

9.03.2021Avrupa
4 yıldır aranan FETÖcü yakalandı, itirafçı oldu 15 Temmuz talimatı deşifre edildi

4 yıldır aranan FETÖ'cü yakalandı, itirafçı oldu! 15 Temmuz talimatı deşifre edildi

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden hemen önce sözde üst düzey yöneticilerine talimat verdiği, sözde üst düzey yöneticilerini korumak için önlem aldığı ortaya çıktı. Talimatın gittiği o kişilerden 4 yıldır aranan sözde sivil yönetici yakalandı ve itirafçı oldu.

9.03.2021Gündem
Kırköylü: Kelsterbach’da iddialıyız

Kırköylü: Kelsterbach’da iddialıyız

Frankfurt Havaalanı’na komşu Kelsterbach kasabasında Belediye Meclisi’nde yer alan Hür Seçmenler Grubu’nun Başkanı Şevket Cevdet Kırköylü, 14 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde iddialı konuştu. Avrupa Balkan Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Adalı ile Hürriyet’in Mörfelden Walldorf merkezine gelerek açıklamalarda bulunan Kırköylü, Kelsterbachlı göçmenler için çözüm odaklı çalıştıklarını, seçimlerde iyi sonuç alacaklarını söyledi.

9.03.2021Avrupa
Türkiyeden Libya Temsilciler Meclisinde gerçekleştirilecek güvenoyu oturumuna ilişkin açıklama

Türkiye'den Libya Temsilciler Meclisinde gerçekleştirilecek güvenoyu oturumuna ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Libyalıların siyasi süreçte diyalog ve ulusal uzlaşı temelinde attığı demokratik adımın Libya'da kalıcı barışın sağlanması için önemli bir fırsat penceresi sunduğunu bildirdi.

6.03.2021Dünya
Eski Pakistan Başbakanı Gilani, Senato seçimini kazandı

Eski Pakistan Başbakanı Gilani, Senato seçimini kazandı

Eski Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, rakibi iktidardaki Pakistan Adalet Hareketi Partisinin (PTI) adayı Maliye Bakanı Abdul Hafız Şaik'e karşı Senato seçimlerini kazandı.

3.03.2021Dünya
Ermenistanda sular durulmuyor Siyasi krizi giderek büyüyor

Ermenistan'da sular durulmuyor! Siyasi krizi giderek büyüyor

Dağlık Karabağ'daki çatışmalardan yenilgiyle çıkan ve ateşkes anlaşmasını imzalayan Ermenistan'da her geçen gün siyasi kriz giderek büyüyor. Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'a istifa etmesi için muhtıra vermesiyle başlayan siyasi kriz sürerken, muhalefet, Paşinyan'ın görevden ayrılması şartı ile erken seçime gidilmesini istedi.

3.03.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinkendan diplomatik görüşmeler

ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan diplomatik görüşmeler

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed Bin Abdurrahman El Sani ve Venezuela Ulusal Meclisi (AN) eski başkanı ve muhalif lider Juan Guaido ile görüştü.

3.03.2021Dünya
Günlük Burç Yorumları: 2 Mart Salı Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 2 Mart Salı Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 2 Mart'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın 2 Mart günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 2 Mart Salı günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 2 Mart Salı günü burç yorumlarınız...

2.03.2021Astro Gündem
Hollanda’da AB dışı ülkelere seçim kampanyası yasağı

Hollanda’da AB dışı ülkelere seçim kampanyası yasağı

Hollanda hükümeti, Türkiye’deki politikacı ve bürokratların seçim dönemlerinde ülkesindeki Türk toplumuna yönelik propaganda yapmasını yasakladı.

2.03.2021Dünya
Günde 20 dijital toplantıya girmem gerekse de şikâyet etmem

Günde 20 dijital toplantıya girmem gerekse de şikâyet etmem

Ortaokulda teknolojik bir sokak lambası tasarladı, lisede deniz üzerinden katı atıkları toplayan filtre icat etti. 2020’de ‘Avrupa’nın 20 yaş altı en yetenekli 20 girişimcisi’nden biri seçildi. Yaşanası bir çevre için çalışan 19 yaşındaki Arya Yurdacan’ı tanıyalım...

28.02.2021Hürriyet Pazar
Galatasarayda Fatih Terimden transfer ve Radamel Falcao açıklaması Memnunum

Galatasaray'da Fatih Terim'den transfer ve Radamel Falcao açıklaması! 'Memnunum'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, BB Erzurumspor'u 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

27.02.2021Futbol
Hollanda Meclisi hükümetin 1915 olaylarını Ermeni Soykırımı olarak kabul etmesini istedi, Türkiyeden cevap gecikmedi

Hollanda Meclisi hükümetin 1915 olaylarını 'Ermeni Soykırımı' olarak kabul etmesini istedi, Türkiye'den cevap gecikmedi!

Avrupa ve ABD'nin her yıl, özellikle de seçim zamanlarında oy malzemesi yapmaya çalıştığı 1915 olayları tekrar gündeme geldi. Hollanda Meclisi hükümetin 1915 olaylarını 'Ermeni Soykırımı' olarak kabul etmesini istedi.

26.02.2021Dünya
‘Kullanılmayan her oy aşırı sağcılara gider’

‘Kullanılmayan her oy aşırı sağcılara gider’

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Aiman Mazyek, ülkede bu yıl hem eyalet seçimleri hem de genel seçimler olacağını anımsatarak, yaklaşık 2 milyon civarındaki Müslüman seçmenin sandığa gitmesi gerektiğini söyledi.

25.02.2021Avrupa
SPD, Türklerin oyunu neden kaybetti

SPD, Türklerin oyunu neden kaybetti?

Göçün 60’ıncı yılında Almanya’daki Türkiye kökenli seçmenlerin oy verme alışkanlıklarında paradigma değişimi yaşanıyor. Türklerin oyları artık Sosyal Demokrat Parti (SPD) için çantada keklik değil.

24.02.2021Avrupa
‘Özgürlük’ sadece adında var... Her şeyi ırkçı

‘Özgürlük’ sadece adında var... Her şeyi ırkçı

Hollanda’da 17 Mart’ta genel seçimler yapılacak. Partiler seçim programlarını haftalar önce ilan etti. Tabii daha önceki yıllarda yapılan genel ve yerel seçimlerde olduğu gibi, aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin (PVV) programına İslam ve yabancı düşmanlığı yine damgasını vurdu.

24.02.2021Avrupa
Alman koalisyonunda korona çatlağı

Alman koalisyonunda korona çatlağı

Pandemi Almanya’da koalisyon hükümetini oluşturan Başbakan Angela Merkel’in Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’yi (SPD) birbirine düşürdü.

23.02.2021Dünya
Beşiktaştan Hulk için transfer itirafı

Beşiktaş'tan Hulk için transfer itirafı!

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı, Finansman ve Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Hakan Avşar, Süper Lig'de şampiyon olacaklarından şüphesinin olmadığını söyledi. Aşar ayrıca transfer döneminde görüşülen Hulk ile ilgili de konuştu.

22.02.2021Futbol
Mısır Nasıl Yetişir Mısır Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Mısır Nasıl Yetişir? Mısır Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Mısır günümüzde nişasta bazlı şeker, gıda, yem ve de alternatif biyoyakıt üretiminde kullanılmaktadır. Son yıllarda üretim artışı olduğu için mısır nasıl yetişir? Mısır Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

19.02.2021Bitki Bakımı
Seçmen, Yeşiller’le koalisyon istiyor

Seçmen, Yeşiller’le koalisyon istiyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler yaklaştıkça, seçmenlerin tercihleri de belli olmaya başladı. Spiegel dergisinin yaptırdığı ankete katılanların üçte biri, CDU/CSU ile Yeşiller koalisyonunu iktidarda görmek istiyor.

17.02.2021Avrupa
Bu Yeşiller hiç akıllanmayacak mı

Bu Yeşiller hiç akıllanmayacak mı?

Almanya’da 22 Eylül 2013’te yapılan genel seçim öncesiydi. Tüm kamuoyu yoklamaları Yeşiller’in yüzde 16-17 civarında oy alacağını gösteriyordu. O zamanki Yeşiller Federal Meclis Eşbaşkanı Katrin Göring-Eckardt ile bir dönemler Federal Çevre Bakanı olarak görev yapan Jürgen Trittin ikilisi lider adaydı.

17.02.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

20 Mart 2021...

Hayal kırıklığı ve derin üzüntünün tarihi.

23.03.2021

Terörist PKK’nın destekçisi HDP’nin suçu ne?

Yargıtay Başsavcılığı tarafından HDP’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’ne yollanan 609 sayfalık iddianame, isim isim, yer yer, tarih tarih HDP’nin işinin siyaset yapmaktan çok, terör örgütü PKK’nın yardımcı kuruluşu olduğunu gösteriyor.

22.03.2021

Mustafa Aslan ve Hasan Küçükkurt

SİVİL toplum kuruluşlarında “nöbet değişim” mevsimi yaşanıyor.

21.03.2021

Kılıçdaroğlu’na Demirtaş soruları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay’ın Andımız’la ilgili kararına cumhur ittifakı ortağı MHP üzerinden tepki verdi. Cumhur ittifakında Andımız üzerinden bir çatlak meydana getirmek istedi.

19.03.2021

Siyasiler, bu ankete dikkat!

Murat Sarı’nın başkanı olduğu Konsensus’un şubat ayında yaptığı araştırma, siyasete ilişkin önemli ipuçları veriyor.

17.03.2021

Mutasyon cenneti mi olduk

Önce şu önemli bilgiyi paylaşalım:

13.03.2021

Albert Einstein Tekniği İle Cinsel İşlev Bozukluklarına Bakış Açınızı Değiştirin

Seks yapmak; kendini ve ötekini bilerek, rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza ve hissetmeye odaklanarak, herhangi bir “performans hedefi koymadan”, kimseyi tatmin etme zorlantısı olmadan, zamandan koparak, yavaş, ritmik ve uyumlu bir şekilde salınarak, haz alıp, haz verebilme, ruhu ve bedeni bir “armağan gibi” paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde orgazm olabilme bilim ve sanatıdır.

11.03.2021

Cübbeli: Biri bana beleş bilet verirse ben de Mars'a giderim

1) Bu hafta sonu en büyük eğlencem Cübbeli Ahmet’in Mars “parodisiydi”...

23.02.2021