MENÜ

Saraçhane

Saraçhane ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Saraçhane haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 973 Saraçhane haberi bulunmuştur.

Saraçhane Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin girişlerine termal kamera konuldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin girişlerine termal kamera konuldu

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), koronavirüs önlemleri kapsamında Saraçhane'deki belediye sarayı girişlerine termal kamera koydurdu.

25.03.2020Gündem
Ayasofyadan önce İstanbulun en büyük bazilikalarındandı

Ayasofya'dan önce İstanbul'un en büyük bazilikalarındandı

Ayasofya'nın inşasından önce İstanbul'un en büyük bazilikalarından biri olan Hagios Polieuktos Kilisesi'nin kalıntıları Saraçhane semtinde yer alıyor.

25.03.2020Seyahat
Tarihi çeşme kaldırıma gömüldü

Tarihi çeşme kaldırıma gömüldü!

Fatih Saraçhane'de Damat İbrahim Paşa Camii'nin ön cephesinde bulunan tarihi çeşmenin bir kısmı kaldırım çalışmasında yer altında kaldı.

12.03.2020Gündem
Son dakika… Meltem Şişli hakkındaki iddianame kabul edildi

Son dakika… Meltem Şişli hakkındaki iddianame kabul edildi

İSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkındaki iddianame kabul edildi. "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapsi istenen Şişli, 17 Haziran'da hakim karşısına çıkacak.

27.02.2020Gündem
Yeşim Meltem Şişlinin inanç hürriyetine engelden 9 yıla kadar hapsi istendi

Yeşim Meltem Şişli'nin 'inanç hürriyetine engel'den 9 yıla kadar hapsi istendi

İSMEK görevlisi başörtülü çalışanlara hakaret ettiği öne sürülen eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin 3yıldan 9 yıla kadar hapsi istendi.

21.02.2020Gündem
Son dakika haberler: İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında flaş gelişme

Son dakika haberler: İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında flaş gelişme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında İSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. Gelen son dakika haberine göre, savcılık, Şişli hakkında "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan hapis talebiyle iddianame düzenledi.

20.02.2020Gündem
Abdülaziz’in aslanı eylemde

Abdülaziz’in aslanı eylemde

İstanbul Saraçhane’de her gün binlerce kişinin önünden geçtiği üç aslan heykelinden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önündeki aslan heykeli, yaklaşık altı aydır ‘iki seçim arası alındıkları’ gerekçesiyle işten atılan ve yeniden işlerine dönmek için eylem yapan işçilerin arasında kaldı.

15.02.2020Gündem
İBB önünde ulaşım zammı protestosu

İBB önünde ulaşım zammı protestosu

GENÇLİK Örgütleri adı altında bir araya gelen üniversite öğrencileri İstanbul 'da toplu ulaşıma yapılan zamları protesto etti.

14.02.2020Gündem
İBB meclisinde küfür gerginliği

İBB meclisinde küfür gerginliği

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis toplantısında küfür iddiası gerginlik yarattı. İBB Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, AK Partili Meclis üyesine küfür ettiğini öne sürdüğü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan özür dilemesini istedi. Tevfik Göksu, "Özür dilemezseniz meclisi terk edeceğiz" dedi. İmamoğlu ise "O arkadaş ile yüz yüze konuşacağım" cevabını verdi.

10.02.2020Gündem
Yeşim Meltem Şişli olayı için 5 müfettiş görevlendirildi... Pazartesi ifade verecek

Yeşim Meltem Şişli olayı için 5 müfettiş görevlendirildi... Pazartesi ifade verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin ifadesinin alınması için 5 müfettiş görevlendirildi. İBB Başkanı Danışmanı Murat Ongun, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen 5 müfettişin İBB'de çalışmaya başladığını belirterek, "Meltem Şişli, pazartesi günü müfettişlere ifade verecek" dedi.

6.02.2020Gündem
Yeşim Meltem Şişli ve Erkan Duyar hakkında suç duyurusu

Yeşim Meltem Şişli ve Erkan Duyar hakkında suç duyurusu

İSMEK çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli ve Hayat Boyu Öğrenme (HBÖ) Müdürü Erkan Duyar'ın, "hakaret", "görevi kötüye kullanma", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından cezalandırılmaları istemiyle suç duyurusunda bulunuldu.

3.02.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

İstanbul'un birçok ilçe ve mahallesinde bakım ve yatırım programı çalışması gereğince elektrik kesintisi yaşanacak. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

30.01.2020Gündem
İBB önünde atlar için 41 gün önce başlatılan Yaşam Nöbeti sona erdi

İBB önünde atlar için 41 gün önce başlatılan "Yaşam Nöbeti" sona erdi

ADALAR'da, 105 atın ruam hastalığı nedeniyle itlaf edilmesinin ardından, 19 Aralık Perşembe günü, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi(İBB)'nin Saraçhane'deki binası önünde başlatılan "Yaşam Nöbeti", atların İBB tarafından satın alınarak, kurulacak olan rehabilitasyon merkezinde tutulması kararı üzerine sona erdirildi.

28.01.2020Gündem
Türkiyede meydana gelen büyük depremler...

Türkiye'de meydana gelen büyük depremler...

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre, Türkiye'de meydana gelen depremlerde büyük kayıplar yaşandı. Türkiye'de can kayıpları ve büyük yıkımlarla sonuçlanan büyük depremler şöyle:

25.01.2020Gündem
İBB önünde protesto

İBB önünde protesto

Ayva sattığı kamyonetine zabıta tarafından el konulduktan sonra ürünleri çürüyünce kendisine geri verildiği öne süren kişi ayvaları İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) binası önüne döktü.

23.01.2020Gündem
İBBye açtığı davayı kazanan işçi konuştu

İBB'ye açtığı davayı kazanan işçi konuştu

8 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Spor İstanbul A.Ş'de amir yardımcılığı görevi yapan ve 15 Kasım'da işten çıkarılan Emre Akdemir, mahkeme kararıyla işe iade davasını kazandı. Akdemir, şirket avukatı tarafından 'yönetim kararı' olarak işe iade kararının uygulanmayacağının kendisine bildirildiğini söyledi.

16.01.2020Gündem
ABD Büyükelçisi Ekrem İmamoğlunu ziyaret etti

ABD Büyükelçisi Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti

AMERİKA Birleşik Devletleri(ABD) Ankara Büyükelçisi David M.Satterfield, İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu makamında ziyaret etti.

14.01.2020Gündem
İBB Meclisi 1. Başkanvekili AK Partili Göksel Gümüşdağ, görevinden istifa edeceğini açıkladı

İBB Meclisi 1. Başkanvekili AK Parti'li Göksel Gümüşdağ, görevinden istifa edeceğini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 1. Başkanvekili AK Parti'li Göksel Gümüşdağ, görevinden 17 Ocak'ta istifa edeceğini söyledi.

13.01.2020Gündem
İBB önünde atlar için yaşam zinciri

İBB önünde atlar için yaşam zinciri

Hayvan hakları aktivistlerinin, Adalar'da 105 atın ölmesinin ardından atlı faytonların tamamen yasaklanması talebiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde başlattıkları eylem kapsamında yaşam zinciri oluşturuldu.

9.01.2020Gündem
Son dakika haberi... İşte Büyükada’daki karantina ahırları

Son dakika haberi... İşte Büyükada’daki karantina ahırları

Adalar’da 105 atın ruam hastalığı nedeniyle itlaf edilmesinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde fayton eylemine başlayan hayvanseverler, Büyükada’da atların tutulduğu karantina ahırlarını özel izinle gezdi. Hayvan Özgürlüğü Kollektifi’nden Funda Gül Özdem gördüklerini, “Ahır bile denemeyecek barakalarda kalan atlar zayıf düşmüş. Sağlık durumları hiç iyi değil” diye anlattı.

31.12.2019Gündem
15 Temmuz Şehitler Otogarı ihalesini Boğaziçi Yönetim AŞ kazandı

15 Temmuz Şehitler Otogarı ihalesini Boğaziçi Yönetim AŞ kazandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) mülkiyetinde bulunan 15 Temmuz Şehitler (Esenler) Otogarı'nın işletme ihalesini yıllık 27 milyon lira bedelle İBB iştiraki Boğaziçi Yönetim AŞ kazandı.

25.12.2019Ekonomi
Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması

Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu yapılması planlanan Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuştu.

25.12.2019Gündem
Fayton gidecek onlar gelecek

Fayton gidecek onlar gelecek

Adalar'da faytoncular ve hayvanseverleri karşı karşıya getiren krizi elektrikli toplu taşıma araçları ve elektrikli taksi çözecek. Gürültü ve kirlilik yapmayan toplu taşıma araçları 15 kişilik olacak. Adalar'da 35 turistik fayton kalacak.

25.12.2019Gündem
İBB önünde 4. gün... ‘Faytonlar kaldırılana  kadar buradayız’

İBB önünde 4. gün... ‘Faytonlar kaldırılana kadar buradayız’

ADALAR’da ruam hastalığı tespit edilen 81 atın itlaf edilmesini protesto etmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) karşısındaki Saraçhane Parkı’nda çadır kuran hayvanseverlerin eylemi dördüncü günde de sürdü.

23.12.2019Gündem
Adalarda fayton restleşmesi

Adalar'da fayton restleşmesi

Adalar’daki ruam hastalığı sonrasında İl Mahalli Çevre Kurulu’nun aldığı, faytonlara 3 ay at koşmama yasağı faytoncuları kızdırdı. İstanbul Faytoncular Odası Başkanı Hıdır Ünal, “Tüm atların yularlarını çözüp adaya serbest şekilde bırakacağız” açıklaması yaptı. Adalılar ise faytoncuların açıklamasına, “O zaman Adalar halkı ayaklanır” diyerek tepki gösterdi.

22.12.2019Gündem
İmamoğlu: İstanbul’un köylerinin su sorunu Ankara’da çözülecek

İmamoğlu: İstanbul’un köylerinin su sorunu Ankara’da çözülecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14’üncü ilçe belediyesi ziyaretini Silivri’ye yaptı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’dan yaklaşık 2,5 saat sunum alan İmamoğlu, toplantı sonrasında gazetecilerin 'köylerin su sorununa' ilişkin sorusuna, “Ankara’da bir kanun çıktı. Bizim köyümüzü, kırsalımızı mahalle kabul edip, şehirle aynı statüye oturttu. Buna da İSKİ bu şekilde karar alıyor. Hem biz kendi siyasi bağlantılarımızı hem kendileri kendi siyasi bağlantılarını aktararak, bunun Ankara’daki çözümüne de uğraşacağız” yanıtını verdi.

20.12.2019Gündem
İBB önünde çadırlarda sabahladılar

İBB önünde çadırlarda sabahladılar!

BÜYÜKADA'da  Ruamlı 81 atın itlaf edilmesinin ardından çeşitli STK üyelerinin bulunduğu grubun Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) önünde çadırlı protestosu sürüyor. Grup üyeleri belediye binasının karşısındaki parkta çadırlarda sabahladı.

20.12.2019Gündem
2020 bütçesi İBB Meclisinde onaylandı

2020 bütçesi İBB Meclisinde onaylandı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) 'nin 2020 bütçesi oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2020 yılı bütçesi, 25 milyar 850 milyon lira oldu.

13.12.2019Gündem
İBB sözleşmeli personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

İBB sözleşmeli personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) bünyesinde istihdam edilmek üzere boş pozisyonlara açıktan atama yoluyla sözleşmeli personel alınacak. Söz konusu ilanın Devlet Personel Başkanlığı'nda yayımlanmasının ardından, İBB sözleşmeli personel alımı başvuru şartları merak konusu oldu. Peki, İBB sözleşmeli personel alımı şartları neler?

13.12.2019Gündem
Ali Koçtan Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyareti

Ali Koç'tan Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyareti

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu.

18.11.2019Futbol
15 yılda 4 bin 399 tarihi eser yurda döndü

15 yılda 4 bin 399 tarihi eser yurda döndü

Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen yoğun girişimler sonucunda yasa dışı yollarla yurt dışına kaçırılan 4 bin 399 eser, yurda kazandırıldı.

11.11.2019Keyif
İstanbulda hangi bölgelerde elektrik kesintisi yaşanıyor İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi

İstanbul'da hangi bölgelerde elektrik kesintisi yaşanıyor? İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bölgelerinde yaşanan elektrik kesintilerinin ne kadar süreceğini ve meydana gelen arızalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Peki İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'nda elektrik kesintilerinde son durum nedir?

11.11.2019Gündem
İstanbul elektrik kesintilerinde son durum.. İşte elektrik kesinti programı listesi

İstanbul elektrik kesintilerinde son durum.. İşte elektrik kesinti programı listesi

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bölgelerindeki elektrik kesintilerinin ne zaman düzeleceğini merak ediyorlar. Bölge bölge yayınlanan planlı kesintiler listesinde bir çok ilçe için kesinti saatleri açıklandı. Peki İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'nda elektrik kesintilerinde son durum nedir?

30.10.2019Gündem
29 Ekimde otobüsler ve metro ücretsiz mi Bugün İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi

29 Ekim'de otobüsler ve metro ücretsiz mi? Bugün İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Bugünün resmi tatil olmasını fırsat bilen İstanbullu vatandaşlar, İETT otobüsleri ve metro gibi ulaşım araçlarının bugün için ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. Peki, 29 Ekim'de otobüsler ve metro ücretsiz mi?

29.10.2019Gündem
29 Ekimde (Yarın) İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi

29 Ekim'de (Yarın) İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi?

29 Ekim Çarşamba günü metrolar, İETT bünyesine bağlı otobüsler ücretsiz mi sorusu, salı günü dışarı çıkmak isteyen pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi olacak? İşte, 29 Ekim Salı günü İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi sorusuna cevap arayan vatandaşlar için İBB'den yapılan açıklamanın detayları

28.10.2019Gündem
Pazartesi okullar tatil mi 28 Ekim yarım gün mü

Pazartesi okullar tatil mi? 28 Ekim yarım gün mü?

Pazartesi günü okullar tatil mi sorusu, 29 Ekim öncesi pek çok vatandaşın gündemindeki önemli madde oldu. 29 Ekim Salı günü Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşayacak olan vatandaşlar, 28 Ekim Cumartesi gününün yarım gün olup olmadığını sorguluyor. Peki, pazartesi günü okullar tatil mi olacak? İşte, 28 Ekim yarım gün mü ve 29 Ekim tatili kaç gün sorusunun cevabı

23.10.2019Gündem

28 Ekim okullar ve kamu kurumları yarım gün mü? 29 Ekim tatili kaç gün olacak?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resmi tatil bilgilerini araştıran binlerce vatandaş, internet üzerinden konuyla ilgili detayları sorguluyor. Peki, 28 Ekim tarihinde kamu kurumları ve okullar yarım gün mü olacak? İşte, 29 Ekim tatili kaç gün olacak sorusuna cevap arayan pek çok vatandaş için detaylı bilgiler

21.10.2019Gündem
29 Ekim kaç gün tatil 28 Ekim yarım gün mü

29 Ekim kaç gün tatil? 28 Ekim yarım gün mü?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın resmi tatil olması ve salı gününe denk gelmesi dolayısıyla 28 Ekim yarım gün mü olacak sorusu gündeme gelmeye başladı. 28 Ekim yarım gün mü olacak sorusuna alacağı cevaba göre tatillerini 4 güne çıkarıp çıkaramayacağını öğrenebilecek olan vatandaşlar, buna göre harekete geçecek. Peki, 28 Ekim yarım gün mü olacak ve 29 Ekim tatili kaç gün yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.10.2019Gündem
29 Ekimde toplu ulaşım ücretsiz olacak

29 Ekim'de toplu ulaşım ücretsiz olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nin aldığı kararla, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek.

17.10.2019Gündem
11 Ekim Cuma günü elektrik kesintileri... Elektrikler ne zaman gelecek

11 Ekim Cuma günü elektrik kesintileri... Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'un farklı bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımız hem planlı elektrik kesintilerinin ne zaman düzeleceğini hem de yaşanan arızaların ardından elektriklerin ne zaman geleceğini merak ediyorlar. İstanbul'un tüm ilçelerinde yaşanan kesintilerin programları hem Avrupa Yakası'nda hem de Anadolu Yakası'nda açıklandı. Peki elektrikler ne zaman gelecek? İşte bölge bölge elektrik kesintilerinin listesi

11.10.2019Gündem
İBB binasındaki hareketlilik kamerada

İBB binasındaki hareketlilik kamerada

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Saraçhane'deki binasında hareketlilik yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 27 yaşındaki İbrahim A. , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla görüşmek istediğini belirterek içeriye girmek istedi. Güvenlik görevlilerinin izin vermemesi üzerine dışarıya çıkan İbrahim A. binanın arka bölümünden tırmanarak içeriye girdi. Elinde jilet bulunduğu kaydedilen İbrahim A. İmamoğlu'nun makam odasının balkonuna kadar ulaştı. Güvenlik görevlilerinin fark etmesi üzerine İbrahim A. kendisine jiletle zarar verdi. İbrahim A. polis tarafından gözaltına alındı. Kendisini yaralayan İbrahim A. ambulansla hastaneye kaldırıldı. İmamoğlu'nun olay sırasında İBB binasında olmadığı öğrenildi.

27.09.2019Haber
İBB binasında hareketli anlar

İBB binasında hareketli anlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Saraçhane'deki binasında hareketlilik yaşandı

27.09.2019Gündem
İETT Genel Müdürlüğüne atama

İETT Genel Müdürlüğü'ne atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluşlardan İETT'nin Genel Müdürlüğü'ne Hamdi Alper Kolukısa atandı.

12.09.2019Gündem
İstanbul’da indirimli kartların kapsamı genişletildi

İstanbul’da indirimli kartların kapsamı genişletildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, liseden mezun olup, üniversite sınavına girmiş ancak herhangi bir bölüme yerleşememiş öğrencilerin ve sözleşmeli öğretmenlerin, toplu ulaşımda sağlanan indirimli seyahat etme haklarından yararlanmasını karara bağladı.

12.09.2019Gündem
AK Partiden İBB toplantısında araştırma komisyonu önerisi

AK Parti'den İBB toplantısında araştırma komisyonu önerisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, AK Parti grubu tarafından gündeme getirilen iki araştırma komisyonu kurulma önergesini oy birliğiyle kabul etti. Önergelerin havale edildikleri komisyonlarda da kabul edilmesi halinde hem ihtiyaç fazlası olduğu ileri sürülen hizmet araçlarının hem de iş akitleri feshedilen işçilerin durumu kurulacak araştırma komisyonlarında ele alınacak.

9.09.2019Gündem
3. günde de devam Operasyon sürüyor

3. günde de devam! Operasyon sürüyor!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, İSPARK'a ait park alanlarında mesai saatleri dışında park eden sürücülerden haksız yere ücret talep eden değnekçilere yönelik operasyonlarına bu akşam da devam etti. Park alanları ve çevresinde şüpheli görülen kişilere Genel Bilgi Taraması(GBT) uygulaması ve üst araması yapıldı.  

7.09.2019Gündem
Esenler Otogarı 15 gün içinde boşaltılacak

Esenler Otogarı 15 gün içinde boşaltılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Saraçhane’deki başkanlık binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

28.08.2019Gündem
7 gün sonra eve döndü anlattı: Kaçırıp hırsızlığa zorladılar

7 gün sonra eve döndü anlattı: Kaçırıp hırsızlığa zorladılar

İstanbul Eminönü’nde 15 Ağustos’ta seyyar gül satan annesi Ayşe Vadi’nin yanındayken para isteyip mısır almaya giden Merve Dilara Demir (10), bir daha geri dönmedi.

22.08.2019Gündem
Yağmurla gelen

Yağmurla gelen

1 evsiz öldü, yüzlerce ev ve işyerini su bastı altgeçitler su altında kaldı, yollar çöktü.

18.08.2019Gündem

Yazar Sonuçları

100 yıl önce İstanbul'un işgali

15 Mart 1920, yani bundan 100 sene evvel Mondros hükümlerine göre müttefik devletlerin (Yunanistan dahil) İstanbul’u işgali zorba biçimde güçlendiriliyordu. 15 Mayıs 1919’da Yunanistan’ın İzmir’e çıkarılmasıyla Anadolu’nun her yerinde direniş hareketi cemiyetleri teşkil edildi ve bir noktadan sonra da Çukurova-Dörtyol’da olduğu üzere silahlı direniş başladı.

15.03.2020