MENÜ

Trt

Trt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.273 Trt haberi bulunmuştur.

TRT

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (kısaca TRT), Türkiye'nin kamu yayıncılığı yapmakla görevli tek kuruluşu. 1 Mayıs 1964 günü çıkan TRT yasasıyla kuruldu. 1990'ların başında ilk özel televizyon kanalı ve özel radyo kanalı yayına başlayana dek Türkiye'de radyo - televizyon yayıncılığı yapan tek kurum olarak hizmet verdi.

Türkiye'de televizyon ve radyo yayıncılığı konusunda ilk örnekleri oluşturdu. Günümüzde, 24 saat 10 ayrı kanaldan televizyon yayını gerçekleştirmekte, ek olarak GAP TV alanında da Güneydoğu illerine özel yayın yapmaktadır. Radyo yayıncılığı olarak 12 ayrı kanaldan izleyicilerine ulaşmakta, yine 31 ayrı dilde dış ülkelerdeki izleyicilerine yönelmektedir.

Günümüzde, Türkiye'de yayın kuruluşları arasında en büyük haber oluşumuna sahiptir. TRT, günlük ortalama 11 saatlik haber ve haber program yayını yapmaktadır. Bunun yanı sıra oluşturduğu dizi film, belgesel, drama ve televizyon yapımları ile dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer almaktadır. İleri ölçüde yetişmiş yayıncı ve yapımcı kapasitesi ile özel yayın kuruluşlarını da desteklemiştir.

 968 ve 1986 yılları arasında Türkiye'de yayın yapan tek televizyon kanalı TRT'nin yayımladığı TRT 1 kanalı olmuş; 1986 yılında TRT 2 yayına girmiştir. Anadolu'ya yönelik programlar ve TBMM yayınlarını TRT 3 kanalı yayınlar. Müzik ve eğitim üzerine kanalları TRT 4 yayınlar. TRT 5 ise TRT 5 Anadolu'dur. 

Trt Haberleri

Pakistanda Burcu Kıratlı rüzgarı

Pakistan'da Burcu Kıratlı rüzgarı

TRT'nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul rüzgarı Pakistan’da da sürüyor. Dizinin oyuncularından Burcu Kıratlı’nın canlandırdığı Gökçe Hatun karakteri Pakistan halkı tarafından da çok sevildi.

25.05.2020Televizyon
Gupse Özay kimdir, kaç yaşında, hangi filmlerde oynadı Gupse Özayın sevgilisi Barış Arduç hakkında bilgiler

Gupse Özay kimdir, kaç yaşında, hangi filmlerde oynadı? Gupse Özay'ın sevgilisi Barış Arduç hakkında bilgiler

Oynadığı tiplemelerle tanınan Gupse Özay, zaman zaman açıklamaları ve sevgilisi Barış Arduç ile gündeme geliyor. Uzun zamandır birlikte olan Gupse Özay- Barış Arduç çifti Deliha filminde birlikte yer almıştı. Beraberlikleri bir dönem çok konuşulan ikili eleştirilere maruz kalmıştı. Peki, Gupse Özay kimdir, kaç yaşında, hangi filmlerde oynadı? Gupse Özay'ın sevgilisi Barış Arduç hakkında bilgiler

24.05.2020Televizyon
Gupse Özay kimdir, kaç yaşında, nereli

Gupse Özay kimdir, kaç yaşında, nereli?

Gupse Özay kimdir sorusu Survivor 2020'de yayınlanacak anlat bakalım yarışması ile internette aranan isimler arasında yerini aldı. Peki Gupse Özay kimdir, kaç yaşında, nereli?

22.05.2020 Televizyon
Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım

"Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım"

Dizi ve sinema oyuncusu İpek Tuzcuoğlu, " 'Niye magazin programlarında yoksun? Niye daha çok röportaj vermiyorsun?' diye soruyorlar. Bu benim kendi isteyerek yaptığım tercih, bir ilkesellik ve bir prensip. Dolayısıyla artık beni çok görmüyorlar. Sadece iş noktasında, iş yaptığım zaman röportajlar yapıyorum. Bir seneye yakındır da hiç kimseyle röportaj yapmıyorum. Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım. Mutluyum, huzurluyum. Kendi ruhumla bu sanatçılığımı, oyunculuğumu buluşturacak alan yakaladım ve o alanda çok mutluyum. Yani gerçek İpek bu aslında." dedi.

20.05.2020Magazin
Bayramları karıştırdılar

Bayramları karıştırdılar

TRT Haber kanalında stüdyodaki dev ekranlarda 19 Mayıs için “Cumhuriyet Bayramı” yazıldı.

20.05.2020Gündem
TRTnin düzenlediği Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması sonuçlandı

TRT'nin düzenlediği Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması sonuçlandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Ramazan ayı için diyorum ki 'Hızır gibi yetişti.' Çünkü dünya olarak çok büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Evlerimizdeyiz ama ramazan ayını daha güzel değerlendirme imkanı bulduk. Bu Kur'an okuma yarışması da hızır gibi yetişti." dedi.

19.05.2020Gündem
Saat 19.19’da buluşuyoruz

Saat 19.19’da buluşuyoruz

Atatürk’ün Samsun’da istiklal meşalesini yaktığı 19 Mayıs’ın 101’inci yıldönümü, Türkiye’yi ev ev bir araya getirecek. Saat 19.19’da İstiklal Marşı’nı söyleyecek olan milli sporculara, balkon ve pencerelerden eşlik edilecek. Ulu Önder, Anıtkabir’de de törenle anılacak.

19.05.2020Gündem
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 Mayıs coşkusunu evlere getiriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 Mayıs coşkusunu evlere getiriyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın bu yıl yeni tip kononavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle meydanlarda değil, interaktif olarak dijital ortamda kutlanılacağını açıkladı.

18.05.2020Futbol
Son dakika haberi... Bakan açıkladı: 19 Mayıs Corona Virüs nedeniyle dijital ortamda kutlanacak

Son dakika haberi... Bakan açıkladı: 19 Mayıs Corona Virüs nedeniyle dijital ortamda kutlanacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın bu yıl yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle meydanlarda değil, interaktif olarak dijital ortamda kutlanılacağını açıkladı.

18.05.2020Gündem
Yeni görevine başlayan Deniz Bayramoğlu anlattı: Muhabirim, aktif şekilde haberin içinde olacağım yoksa kendime ihanet etmiş olurum

Yeni görevine başlayan Deniz Bayramoğlu anlattı: Muhabirim, aktif şekilde haberin içinde olacağım yoksa kendime ihanet etmiş olurum

Deneyimli haberci Deniz Bayramoğlu, Kanal D Ana Haber’in yeni spikeri oldu. Mesleğini, eşi Ece Üner’le giriştiği reyting mücadelesini, benimseyeceği yayın politikasını sorduğumuz Bayramoğlu “Gerçek haber için doğru adresin Kanal D Ana Haber olduğunu görecekler” diyor.

17.05.2020Hürriyet Pazar
‘EBA TV’de sinema kuşağı Bal ile başlıyor

‘EBA TV’de sinema kuşağı 'Bal' ile başlıyor

TRT EBA TV, yalnızca ders anlatımları ve soru çözümleri değil; çocuklar için etkinlikler, sanatsal, sportif faaliyetlere ilişkin videolar, hem öğrenci hem de veliler için rehberlik içerikleri ile giderek zenginleşiyor. EBA TV şimdi cumartesi akşamları tüm aileyi ekrana çağırıyor. 21.00’de “Sinema Kuşağı” başlıyor.

16.05.2020Eğitim
Çağatay Ulusoy ekrana dönüyor

Çağatay Ulusoy ekrana dönüyor

Çağatay Ulusoy, TRT’de yayınlanacak yeni bir Osmanlı dizisiyle ekrana dönüyor.

15.05.2020Televizyon
Diriliş Ertuğrul dijital mecralarda son 3 ayda 21 milyonu aşkın seyirciye ulaştı

'Diriliş Ertuğrul' dijital mecralarda son 3 ayda 21 milyonu aşkın seyirciye ulaştı

Osmanlı Devleti'nin kuruluş temellerini atan Ertuğrul Gazi'nin hayatını ve liderliğini yaptığı Kayı Boyu'nun mücadelesini ekranlara taşıyan Diriliş Ertuğrul dizisi 71 ülkeye ihraç edildi.

14.05.2020Keyif
Uzaktan Erişim TRT başvuru formu ve başvuru numarası bilgisi Uzaktan Erişim nasıl katılabiliriz

Uzaktan Erişim TRT başvuru formu ve başvuru numarası bilgisi! Uzaktan Erişim nasıl katılabiliriz?

Çocukların evde olduğu süreçte özgün formatı ile güzel dakikalar yaşatan Uzaktan Erişim programı TRT 1 ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Başvuru ile katılmanın mümkün olabileceği Uzaktan Erişim TRT başvuru formu aracılığıyla, katılım sağlanabiliyor. İşte, Uzaktan Erişim TRT başvuru formu numarası ve başvuru formu hakkında bazı bilgiler

6.05.2020Televizyon
Tiyatro sanatçısı Sükan Kahraman vefat etti

Tiyatro sanatçısı Sükan Kahraman vefat etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçılarından Sükan Kahraman hayatını kaybetti.

4.05.2020Kitap Sanat
Sükan Kahraman kimdir

Sükan Kahraman kimdir?

Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Sükan Kahraman hayatını kaybetmesinin ardından biyografisi ile araştırılmaya başlandı. Oyunculuk kariyeri boyunca İstanbul Şehir Tiyatroları'nda görev yapan ve Kuruntu Ailesi isimli dizide rol alan Sükan Kahraman, TRT'nin birçok radyo yapımına da sesiyle güç verdi. Kenter Tiyatrosu'nda da oyunlara çıkan Sükan Kahraman, 2001 yılında Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu olarak aday gösterilmişti. Peki, Sükan Kahraman kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

4.05.2020Hayat
Oyuncu Sükan Kahraman hayatını kaybetti

Oyuncu Sükan Kahraman hayatını kaybetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Sükan Kahraman yaşamını yitirdi.

4.05.2020Magazin
TRT Çocuk, çocukların beğenisini ebeveynlerin güvenini kazandı

TRT Çocuk, çocukların beğenisini ebeveynlerin güvenini kazandı

Yerli çizgi dizilerle ve öğretici içeriklerle çocukların sevgisi kadar ebeveynlerin de güvenini kazanan TRT Çocuk'un Youtube kanalı, 3 milyara yakın görüntülenme ve 4 milyondan fazla abone sayısı ile çocuk kanalları arasında ilk sıraya yerleşti.

4.05.2020Televizyon
Sorular ünlülerden

Sorular ünlülerden

TRT1 ekranlarında yayınlanan Soru Küpü’nün yarınki yeni bölümünde ünlü oyuncular Zafer Algöz ve Ekin Türkmen konuk olacak.

3.05.2020Televizyon
Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında

Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında?

Ekranlara gelen televizyon programı ile internette merak edilen isimler arasında yer alan Öykü Gürman'ın, kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında?

1.05.2020Televizyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRTnin kuruluşunun 56. yıl dönümünü kutladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin kuruluşunun 56. yıl dönümünü kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) kuruluşunun 56. yıl dönümü dolayısıyla Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'e kutlama mesajı gönderdi.

1.05.2020Gündem
Ahmet Çakardan Süper Ligde kalan 8 maç için TRT önerisi

Ahmet Çakar'dan Süper Lig'de kalan 8 maç için TRT önerisi

Eski hakem Ahmet Çakar, corona virüsü salgını sebebiyle ertelenen Süper Lig'in geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulunurken yayıncı kuruluşa bir öneride bulundu.

1.05.2020Futbol
Aziz Yıldırım, Neslihanı Fenerbahçeye istemiş: Kızım takımı satın alalım o zaman

Aziz Yıldırım, Neslihan'ı Fenerbahçe'ye istemiş: Kızım takımı satın alalım o zaman

Türk voleybolunun sembol isimlerinden Neslihan Demir Güler, Aziz Yıldırım ile olan anısını anlattı.

28.04.2020Voleybol
Bir Dövüşçünün Dünya Maceraları

Bir Dövüşçünün Dünya Maceraları

Siyah kuşak sahibi emekli bir dövüşçü olan Ertan Balaban, geleneksel ve modern dövüş sanatlarını, dünyanın dört bir yanındaki ustaların yaşamlarına dahil olarak öğreniyor.

26.04.2020Televizyon
Türkiye tek yürek oldu İstiklal Marşını okudu

Türkiye tek yürek oldu! İstiklal Marşı'nı okudu

81 ilde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında tüm Türkiye evlerinin balkonlarından İstiklal Marşı'nı okudu.

23.04.2020Gündem
TRT 23 Nisan videoları saat kaçta yayınlanacak TRT 23 Nisan videoları ne zaman çıkacak

TRT 23 Nisan videoları saat kaçta yayınlanacak? TRT 23 Nisan videoları ne zaman çıkacak?

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) koronavirüs nedeniyle bu yıl 23 Nisan Çocuk Şenliği kutlamalarında değişiklik yaptı. 'Videonu çek, TRT'ye gönder, 23 Nisan’da seni bütün Türkiye izlesin.' sloganıyla başlayan davete büyük katılım oldu. Kampanyaya Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından 171 bin 177 video gönderildi. Bu kapsamda, çocuklar ve aileleri, evlerindeki camları Türk bayraklarıyla süsledikleri, şarkı söyledikleri, şiir okudukları, gösteri yaptıkları etkinlikleri kaydederek TRT’ye gönderdi. Söz konusu etkinliğe video yollayarak katılım sağlayan çocuklar ve aileleri de videoların ne zaman ekranlardan izlenebileceğini merak ediyor. Peki, TRT 23 Nisan videoları ne zaman çıkacak? 23 Nisan videoları saat kata yayınlanacak?

23.04.2020Gündem
Meclis Başkanı Şentop, TRTnin Ev Yapımı dizisine konuk olacak

Meclis Başkanı Şentop, TRT'nin "Ev Yapımı" dizisine konuk olacak

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TRT 1'in oyuncuların kendi evlerinde çektikleri "Ev Yapımı"nın 23 Nisan'da yayınlanacak bölümüne video konferans ile katılarak çocukların bayramını kutlayacak

21.04.2020Televizyon
TRT’de 23 Nisan

TRT’de 23 Nisan

1979’dan bu yana uluslararası katılımlarla gerçekleştirilen TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği, bu yıl evlerden kutlanacak.

21.04.2020Eğitim
TRT 23 Nisan video gönderme nasıl yapılır

TRT 23 Nisan video gönderme nasıl yapılır?

Bu yıl 23 Nisan şenliklerinin evden kutlanacak olması nedeniyle etkinlik düzenleyen TRT, 23 Nisan video gönderme işlemini yapan çocukların şiirleri, şarkıları ve gösterilerini TRT ekranlarından yayınlayacak. 23 Nisan video gönderme işlemi ile birlikte yarışmaya katılan çocuklar, en beğenilen videonun kendilerine ait olması halinde TRT ekranlarında çıkma hakkına sahip olacak. Peki, son günü 21 Nisan Salı günü saat 12.00 olan 23 Nisan video gönderme nasıl yapılır? İşte, adım adım detaylar

21.04.2020Gündem
Uğurlugiller ne zaman çekildi Uğurlugiller dizisi oyuncuları kimdir

Uğurlugiller ne zaman çekildi? Uğurlugiller dizisi oyuncuları kimdir?

Uğurlugiller dizisinin tekrar bölümleri TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Nostalji kuşağında yayınlanan dizinin izleyicileri, “Uğurlugiller ne zaman çekildi? Uğurlugiller dizisi oyuncuları kimdir?” sorularının yanıtlarını araştırmaya başladılar.

19.04.2020Televizyon
Bakan Selçuk EBA yayınında

Bakan Selçuk EBA yayınında

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT EBA TV çekimlerine katıldı. Selçuk, "MEB ve TRT'den 100 kadar çalışma arkadaşımızla devam ediyoruz. Sosyal mesafeye dikkat ederek elbet" dedi.

18.04.2020Eğitim
İlker Yasin: Süper Lig Avrupanın bit pazarı

İlker Yasin: "Süper Lig Avrupa'nın bit pazarı"

Efsane spiker ve yorumcu İlker Yasin Türk futbolunun dününü ve bugününü değerlendirdi.

16.04.2020Futbol
Kara Şimşek dizisi ne zaman başlayacak TRTde Kara Şimşek hangi günler yayınlanacak

Kara Şimşek dizisi ne zaman başlayacak? TRT'de Kara Şimşek hangi günler yayınlanacak?

"Evde Hayat Dolu" sloganıyla TRT ekranları evde kalanlar için hazırladığı yeni yayın kuşağını izleyici karşısına sundu. Büyüklerin gençliğinde, gençlerin ve yetişkinlerin de çocukluğunda popüler olan unutulmaz dizilerden olan Kara Şimşek yeniden TRT ekranlarına gelecek. Peki, Kara Şimşek dizisi ne zaman başlayacak? TRT'de Kara Şimşek hangi günler yayınlanacak? İşte, Kara Şimşek yayın tarihiyle ilgili ayrıntılar.

15.04.2020Televizyon
TRT 150 personel alacak TRT Yetenek programına başvuru şartları neler

TRT 150 personel alacak! TRT Yetenek programına başvuru şartları neler?

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumunun (TRT), yeni mezunlara yönelik "TRT Yetenek" programıyla 150 gencin yayıncılıktan finansa, bilgi teknolojilerinden pazarlamaya kadar farklı alanlarda istihdam edilmesi amaçlanıyor. Peki, TRT personel alımı başvuru şartları neler?

15.04.2020Gündem
Tutunamayanlar dizisi robot kameralara emanet

Tutunamayanlar dizisi robot kameralara emanet

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek amacıyla dünyanın birçok ülkesinde iş hayatına ara verilirken, dizi setleri de bu gelişmeden etkilenen sektörler arasında yer aldı.

15.04.2020Televizyon
Diziler ne zaman yayınlanacak Dizilerin yeni bölümü ne zaman

Diziler ne zaman yayınlanacak? Dizilerin yeni bölümü ne zaman?

Kanal D, TRT 1, ATV, FOX TV, Star ve Show TV kanallarında izleyicilerle buluşan dizilerin yeni bölümlerinin bir süredir yayınlanmaması beraberinde bazı soruları da getirdi. Dizilerin yayın saatlerinde yeni bölümler yerine ya o dizilerin geçmiş bölümlerinden sahnelerin yer aldığı 'Özel Bölüm'ler ya da sinema filmleri yer alıyor. Peki, Diziler ne zaman yayınlanacak? Dizilerin yeni bölümü ne zaman?

13.04.2020Televizyon
TRT 1de nostalji günü

TRT 1'de nostalji günü

TRT 1 cumartesileri “nostalji günü” ilan etti.

11.04.2020Televizyon

Yazar Sonuçları

Şarkılar kötü gün dostu oldu

Ceren Gündoğu... Alternatif Pop’un yükselen seslerinden biri olan genç şarkıcı, evde geçirdiği günlerde online konserlerle bir yandan sevenlerine moral olurken, bir yandan da sahne özlemini gidermeye çalışıyor.  Salgının Türkiye’de görüldüğü mart ayında ‘Kapalı Gözlerle’ adlı yeni albümünü piyasaya çıkaran ancak yasaklarla birlikte bütün konserlerini iptal etmek zorunda kalan Ceren Gündoğdu, “İlk başta çok üzüldüm açıkçası. Fakat daha sonra albümdeki şarkıların dinleyenler için kötü gün dostu olduğunu hissettim ve bu motivasyonla online konserlere devam ediyorum” diyor. Ceren Gündoğdu ile yeni albümü ve mart ayından bun yana hayatında yaşadığı değişimi konuştuk: 

1.06.2020

Ceddin Fatih gibi olacaksan...

Mesela Yunanca, İbranice, Latince, Farsça falan bileceksin... Hadi geçtim hepsini bilmeni... Hiç değilse bir taneciğini bileceksin.

30.05.2020

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle böyle oldu

ARİFE gününü de kapsayan dört günlük bir yasak geliyor.

22.05.2020

19 Mayıs’ı evde kutlayalım Bayram’da da evde kalalım

 SALI günü 19 Mayıs... Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı...

16.05.2020

Üçüncü kez baba oluyor

Onur Saylak’ın 3 yıldır aşk yaşadığı menajer Gözde Yılmaz hamile! Saylak’ın Tuba Büyüküstün’le evliliğinden olan ikiz kızları Toprak ve Maya’ya kardeş geliyor.

15.05.2020

Mesut İktu’nun 50’nci sanat yılı

Opera sanatçısı, öğretim üyesi, bariton Mesut İktu için ellinci sanat yılında özel bir etkinlik düzenlenecekti.

8.05.2020

Teşekkürler TRT

Ünal Özüak yazdı...

29.04.2020

Arşivlere nur yağan günlerden geçiyoruz

Setler durdu, stok bölümler bitti ve kanallar eski göz ağrılarını yeniden ekrana getirmeye başladı. Ne güzel; klasiklere yer açmanın, kaçırdıklarımızı tamamlamanın, çok sevdiklerimize yeniden kavuşmanın zamanı.

18.04.2020