MENÜ

Trt 2

Trt 2 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trt 2 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.324 Trt 2 haberi bulunmuştur.

Trt 2 Haberleri

Sınıflar stüdyo stüdyolar sınıf oldu

Sınıflar stüdyo stüdyolar sınıf oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 23 Mart’tanitibaren uygulanmaya başlanacak uzaktan eğitim için MEB tarafından hazırlanan dersleri ekranlarından öğrencilere ulaştıracak TRT, hazırlıklarını tamamladı.

20.03.2020Eğitim
TRT corona virüs için harekete geçti İşte merak edilen uzaktan eğitim stüdyoları

TRT 'corona virüs' için harekete geçti! İşte merak edilen uzaktan eğitim stüdyoları

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 23 Mart Pazartesi günü uygulanmaya başlanacak uzaktan eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan dersleri ekranlarından öğrencilere ulaştıracak TRT, hazırlıklarını tamamladı. Uygulama için sınıflar stüdyoya, stüdyolar sınıfa dönüştürüldü.

20.03.2020Gündem
Kim iyi şiir okur

Kim iyi şiir okur?

Eskiden şairler şiir kasetleri doldururdu. Müzik eşliğindeki bu kayıtlarda iyi şiir okuyanlar arasında Attilâ İlhan, değerli hocamız Salim Rıza Kırkpınar, Ümit Yaşar Oğuzcan, Talât Sait Halman’ı anımsıyorum...

7.02.2020Kitap Sanat
Hülya Koçyiğit ile Ajda Pekkanın ilginç tanışma hikayesi

Hülya Koçyiğit ile Ajda Pekkan'ın ilginç tanışma hikayesi

TRT2’de yayınlanan “Film Gibi Hayatlar” programında Hülya Koçyiğit’in bu haftaki konuğu 56 yıllık arkadaşı Ajda Pekkan oldu.

28.12.2019Magazin
Opera sanatçısıyım diye Aşık Veysel dinlemeyeyim mi

"Opera sanatçısıyım diye Aşık Veysel dinlemeyeyim mi?"

Dünya’nın en önemli opera sahnelerinde Türkiye’yi gururlandıran, ülkemizi yurtdışında başarılı ve ses getiren performansları ile temsil eden, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan ile opera yolculuğunu, Türk operasının seyrini ve bu sezonun sürpriz temsillerini konuştuk...

4.12.2019Kitap Sanat
2. Hollywood Türk Filmleri Festivalinin kapanış töreninde  Bağlılık Aslı filmi gösterildi

"2. Hollywood Türk Filmleri Festivali"nin kapanış töreninde "Bağlılık Aslı" filmi gösterildi

Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleri ve Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği iş birliğinde düzenlenen "2. Hollywood Türk Filmleri Festivali"nin kapanış töreninde, 92'nci Akademi Ödülleri'nde Türkiye'nin Yabancı Dilde Oscar adayı "Bağlılık Aslı" filmi gösterildi.

17.11.2019Magazin
Biz senin sayende evlendik

"Biz senin sayende evlendik"

Hülya Koçyiğit, TRT2 için hazırladığı ‘Film Gibi Hayatlar’da bu hafta Yusuf Sezgin’i ağırladı. Sezgin, sohbet sırasında ilginç bir açıklamada bulundu: “Sen hastalanınca rolünü Selma Güneri aldı, biz de o sette tanışıp evlendik.”

25.08.2019Magazin
Marlon Brando ‘Hayır’ dedirtti

Marlon Brando ‘Hayır’ dedirtti

Hülya Koçyiğit TRT2 için hazırladığı “Film Gibi Hayatlar” programında bu hafta Ayla Algan’ı ağırladı.

4.08.2019Keyif
5 sezonda 36 yıl yaşlandı

5 sezonda 36 yıl yaşlandı

HÜLYA Koçyiğit, TRT 2 için hazırladığı “Film Gibi Hayatlar”ın son bölümünde, aynı zamanda damadı olan ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan’ı ağırladı.

5.05.2019Televizyon
Şimdi sıra ‘Sarp’çılar ve ‘Arif’çilerde

Şimdi sıra ‘Sarp’çılar ve ‘Arif’çilerde!

‘İstanbullu Gelin’ izleyicilerinin ‘Dilara’cılar ve ‘Güneş’çiler olarak ikiye ayrılması dönemini atlattık. Fakat dizi bağımlıları uğruna çarpışacakları iki karakter bulmakta gecikmedi. ‘Kadın’ın iki erkeği Sarp (Caner Cindoruk) ve Arif (Feyyaz Duman) hem ekranda hem de sosyal medyada çetin bir savaşın içinde bugünlerde...

Çalışarak ölmek istiyorum

'Çalışarak ölmek istiyorum'

92 yaşındaki usta oyuncu Eşref Kolçak, Hülya Koçyiğit’in “Film Gibi Hayatlar” programına konuk oldu. Mesleğine olan aşkını anlatan Eşref Kolçak, “Ben yatakta değil, çalışarak ölmek istiyorum” dedi.

20.04.2019Magazin
Programın amacı müziğin birleştirici gücünü göstermek

Programın amacı müziğin birleştirici gücünü göstermek

MFÖ’nün F’si, müzik dünyasının Fuat Abi’si yeniden yayın hayatına başlayan TRT2 için hazırladığı ‘Aramızda Müzik Var’ programıyla Natacha Atlas’tan Lorrena McMonica Molina’ya kadar önemli müzisyenleri ülkelerinde ziyaret edip kültürler arası müzik elçiliği yapıyor. Fuat Güner’le müzik programını konuştuk.

Roma buluşması

Roma buluşması

FUAT Güner, TRT 2’de yayınlanan “Aramızda Müzik Var” programı için İspanyol şarkıcı Monica Molina ile buluştu.

21.03.2019Keyif
Dedemden hatıra

Dedemden hatıra

Hülya Koçyiğit, TRT 2’deki “Film Gibi Hayatlar” programında Orhan Gencebay’ı ağırladı.

18.03.2019Televizyon
TRT 2’nci bahar

TRT 2’nci bahar

1986’da Türkiye’nin kültür-sanat kanalı olarak açılan ve 2010’da kapanan TRT 2, dokuz yıllık bir aradan sonra ansızın yayına başladı ve yayın hayatının ikinci döneminde iki haftayı geride bıraktı bile. Bu iki haftada da epey konuşuldu, izlendi, tartışmalara konu oldu. Magazin, reality programları ve dizilerle dolu ekran hayatımızda yepyeni bir pencere açan kanala yakından baktık, merak ettiklerimizi de TRT 2 Kanal Koordinatörü Selman Yılmaz’a sorduk.

TRT2 nasıl izlenir TRT2 frekans bilgileri

TRT2 nasıl izlenir? TRT2 frekans bilgileri

Sinemadan müziğe, resimden edebiyata, tarihten felsefeye kadar birçok alanı konu alan yapımları izleyiciyle buluşturacak TRT2, yayın hayatına başladı. Türkiye'nin en kapsamlı kültür-sanat kanalı olması beklenen TRT2'nin frekans bilgileri, televizyonseverler tarafından araştırılıyor. Peki, TRT2 nasıl izlenir? TRT2 frekans bilgileri neler?

23.02.2019Televizyon
Altun: TRT 2 kültür ve sanat çalışmalarına yeni bir soluk katacak

Altun: TRT 2 kültür ve sanat çalışmalarına yeni bir soluk katacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yayın hayatına başlayan TRT 2'nin kültür ve sanat çalışmalarına yeni bir soluk katacağına inandığını belirterek "Hayırlı olsun" dedi.

22.02.2019Gündem
TRT 2 bugün yayın hayatına başlıyor

TRT 2 bugün yayın hayatına başlıyor!

Türkiye’nin en kapsamlı kültür-sanat kanalı TRT 2 bugün itibariyle yayın hayatına başlıyor.

22.02.2019Televizyon
Hülya Koçyiğit: Kanserde erken teşhisin önemli bir örneğiyim

Hülya Koçyiğit: Kanserde erken teşhisin önemli bir örneğiyim

Akciğer kanserini yenen Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, erken teşhisin önemine dikkat çekerek hastalara, "Kanserde erken teşhiş çok önemli, kendinizi Türk hekimlerine teslim edin" tavsiyesinde bulundu.

5.02.2019Magazin
Günseli Kato kimdir

Günseli Kato kimdir?

Günseli Kato, ekran başındaki izleyiciler tarafından sorgulanan isimler arasında yer almaya devam ediyor. Biyografisi ile birçok vatandaşın merakla sorguladığı isimler arasında yer alajn Günseli Kato, resim sanatına ilgisini farklı boyutlara taşımıştır. Peki, Günseli Kato kimdir kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

11.11.2018Gündem
Cem Yılmaz’ı ODTÜ’de solladı

Cem Yılmaz’ı ODTÜ’de solladı

Medya, havacılık, turizm, savunma, hizmet, online alanlarında faaliyet gösteren Saran Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran, son dönemlerde üniversitelerde yaptığı konuşmalarla dikkat çekiyor. En son ODTÜ’de yaptığı konuşmada Cem Yılmaz’dan daha fazla öğrenci topladığı iddiaları için “ODTÜ çok kalabalıktı. Merdivenlerde bile öğrenciler vardı. Ama bilemem, öyle söyleyenler oldu. Cem Yılmaz’ın konuşması da eminim çok ilgi görmüştür” dedi.

12.10.2018Ekonomi
Esra Sönmezer kimdir

Esra Sönmezer kimdir?

Esra Sönmezer, projeleri ve konuk olarak katıldığı programlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Oyunculuğun yanı sıra sunuculuk da yapan Esra Sönmezer, TRT’nin ardından,çeşitli özel kanallarda bir çok TV programlarını başarıyla sundu. Cine 5 ekranlarında bir yil ”Doğal Yaşam” isimli sağlık programını sundu. İşte Esra Sönmezer'in hayatına ilişkin bilgiler.

31.08.2018Magazin
Genel müdür resmen duyurdu... Geri geliyor

Genel müdür resmen duyurdu... Geri geliyor

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT-2 kanalının tekrar açılacağını bildirerek, "Burada gençlere yönelik çok güzel içerikler üretmeyi hedefliyoruz" dedi.

15.01.2018Gündem
Tolga Gariboğlu: Hugoda küfreden çocuk iddiasına yakında yanıt vereceğim

Tolga Gariboğlu: Hugo'da küfreden çocuk iddiasına yakında yanıt vereceğim

"Hugo programına telefonla bağlanan çocuk, oyunu kaybedince 'Tolga Abi'ye küfretti mi, küfretmedi mi?" Bu konu, son günlerde başta Ekşi Sözlük olmak üzere sosyal medyada gündeme oturdu. Yirmi yılı aşkın bir süre sonra tekrar tartışılmaya başlanan olayın yan rollerindeki isimlerin yaptığı açıklamalar, durumu daha da karışık bir hale getirdi. Baş aktör Tolga Gariboğlu ise sessizliğini hurriyet.com.tr'ye bozdu.

22.01.2016Gündem
Esra Sönmezer Kimdir

Esra Sönmezer Kimdir?

Sosyal Medya’da adından sıkça söz ettiren, bir çok dizi film ve tiyatro oyununda rol alan, ayrıca bir nostalji albümü de bulunan Esra Sönmezer, İşte Benim Stilim 2016’ya damgasını vurmaya hazırlanıyor. İşte Benim Stilim 2016 Esra Sönmezer kimdir? Detaylar haberimizde…

8.01.2016Kelebek
Caz yetmedi trombonla 3.Selim çalacak

Caz yetmedi trombonla 3.Selim çalacak

Yeni albümü ‘Su’yu piyasaya süren tromboncu Bulut Gülen, Anadolu’nun ses birikimini caz diliyle ifade etmenin yollarını arıyor. Hedefinde Bektaşi nefesleri ve 3. Selim’in bir bestesi var

25.09.2015Keyif
Aldatıldım boşanıyorum

'Aldatıldım boşanıyorum!'

TRT2’de “Boğaziçi’nden” adlı programı sunan, çalıştığı Sabah Gazetesi’nde ise “Her şeye rağmen ikimiz” başlığı altında evli çiftlerle röportajları yayınlanan Tuluhan Tekelioğlu, kendi evliliğinde mutlululuğu bulamadı.

19.02.2011Gündem
Canlı yayında sıkıştıran soru

Canlı yayında sıkıştıran soru

Tuluhan Tekelioğlu, TRT2’deki programında konuk ettiği Tamer Karadağlı’yı özel hayat sorularıyla sıkıştırınca beklemediği bir karşılık aldı. Ünlü oyuncudan gelen “Sen başka bir erkeği düşündün mü hiç?” sorusu, evli sunucuya zor anlar yaşattı.

28.09.2009Kelebek
Londra’da bağımsız Merkez’i savundu içeriye mesajda karşısına dikildi

Londra’da bağımsız Merkez’i savundu içeriye mesajda karşısına dikildi

Londa’da Merkez Bankası’nın özerkliğinin önemli olduğunu söyleyen ekonominin ‘patronu’ Ali Babacan, New York’ta, Başbakan Erdoğan’ın Merkez Bankası ile ilgili açıklamalarına destek verdi. Babacan, “Yarın bir şeyler ters gittiğinde kimse Merkez’e ‘Senin yüzünden böyle oldu’ demez” dedi.

24.09.2009Ekonomi
Benim daha bir yılım var

Benim daha bir yılım var

Emre Altuğ’un babalık heyecanı tavan yaptı! Ünlü şarkıcı, “Bana babalıkla ilgili duygularımı soranlara hep aynı cevabı veriyorum: Çağla’nın 9 ayı var, benim ise 9 ay 1 yılım! Yani meseleyi kavrama açısından” diyor.

19.08.2009Kelebek
TRTden Tuncay Güney açıklaması

TRT'den 'Tuncay Güney' açıklaması

TRT Genel Müdürlüğü, Ergenekon soruşturmasının tartışılan ismi Tuncay Güney’in katıldığı ve sert eleştiriler alan program için açıklama yaptı. TRT’den yapılan açıklamada, "TRT2’de yayınlanan 'Büyüteç' isimli programına katılan bir konuk hakkında yapılan yorumlar maksadını aştı” denildi.

17.01.2009Gündem
Çağan Irmaka minnettarım

Çağan Irmak'a minnettarım

Işıl Yücesoy, yeniden oyunculuğa dönüşü için Çağan Irmak’a minnettar olduğunu dile getirdi.

6.10.2008Kelebek
Çağan beni küllerimden yeniden yarattı

Çağan beni küllerimden yeniden yarattı

Işıl Yücesoy yeniden oyunculuğa dönme nedeninin Çağan ırmak olduğunu söyledi.

4.10.2008Kelebek
Bizim senaristler gerçekten müthiş

Bizim senaristler gerçekten müthiş

Bennu Yıldırımlar, söyleşi sırasında dizi senaristlerine övgü yağdırdı.

15.09.2008Gündem
Altın makas TRT

Altın makas TRT

Halit Ziya Uşaklıgil’in romanından senaryolaştırılan ve Halit Refiğ’in yönettiği 1965 yapımı 'Kırık Hayatlar' isimli film ilk gösteriminden 43, TRT’deki ilk yayınından ise 20 yıl sonra makaslandı. Filmde eşini aldatan sosyete doktoru Cüneyt Arkın’ın iç çamaşırlı kadın hastasını muayene sahnesi özel bir teknikle yok edildi.

1.07.2008Gündem
İşte Malezya’nın Türk biraderleri

İşte Malezya’nın Türk biraderleri

Son dönemde birçok tartışmaya konu olan Malezya, Uluslararası İslam Üniversitesi kanalıyla çok sayıda Türk akademisyene kucak açmış. Üniversiteden geçen Türk akademisyenlerin çoğu hem yakın arkadaşlar hem de YÖK Başkanı Prof. Özcan ve Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Prof. Davutoğlu gibi, Türkiye’deki kritik görevlere talipler.

14.12.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Evde kalın, sahneden uzak kalmayın

DÜNYACA zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde Türkiye’den ve dünyadan birçok sanat kurumu, sanatçı, tiyatro ve dans topluluğu dijital platformlardan evlerimize konuk oluyor.

31.03.2020

Sahneler de ekranlara taşınıyor

Birçok tiyatro oyunu artık kumandamızın ucunda ya da bilgisayarımızda. Bire bir seyretmekle elbette aynı şey değil ama bu süreyi en azından kaçırdıklarımızı izlemek için değerlendirebiliriz.

21.03.2020

Şehvar Beşiroğlu’nun anısına

Şehvar Beşiroğlu sadece bir müzikolog değil, aynı zamanda kanun, arp ve çeng de çalan bir icracıydı. Bu hafta elime ona ithafen hazırlanan ve müzik tarihimiz açısından önemli yazıların toplandığı bir kitap geçti.

7.12.2019

İDO yanlış yatırım mı?

İstanbul Deniz Otobüsleri 1 Aralık’tan itibaren iç hat seferlerini kaldıracak.

16.11.2018

TRT’nin müsamere kanalları

3 YIL öncesine kadar TRT, Türk devleti ve halkının inandırıcı, tarafsız yayın ilkesiyle saygın bir kurumdu. Ben de Atatürkçü son bir TRT izleyicisi olarak bu görüntüyü sunuyorum.

1.05.2010

Gotham TRT ve bizim Joker

İlk Batman filminde Joker’i oynayan Jack Nicholson’ın şahane performansını hatırlarsınız.

16.01.2009

Uluslararası operatör kim?

ERGENEKON uluslararası bir operasyon mu?

15.01.2009

Sadece tebessüm

ÇOK öfkelendim, ilk okuduğumda.. Malum medyanın, malum yazılı organında şahsımı hedef alan yazıyı okuyunca..

24.09.2008

Ayşe’yle Okan’ın Sofa macerası

Hadi hafta sonunun en taze dedikodusunu benden duyun; Ayşe Özyılmazel’le Okan Bayülgen yeniden birlikteymiş.

18.04.2008

ASKİ’den sirke Zemzem Tower’den devre mülke

GEÇTİĞİMİZ ay Keçiören’de bir ev aldım. ASKİ Keçiören bölgesine abone olmak için başvurdum. Ödediğim faturaları kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

14.04.2008

Hukuki ve etik değil

YIL; 1973... Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi 1.sınıf öğrencisiyim.

6.04.2008

Fuat Güner’deki 150 Aysel Gürel bestesi

Fuat Güner, Aysel Gürel’i kaybettiğimiz ilk günden bu yana aynı şeyi söylüyor.

18.03.2008