EKSTRA
MENÜ

Su

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 751.603 haberi bulunmuştur.

Su Haberleri

Yoğuşmalı kombi ne demek, ne işe yarar Yoğuşmalı kombi nedir

Yoğuşmalı kombi ne demek, ne işe yarar? Yoğuşmalı kombi nedir?

Sağlamış olduğu avantajlar ile beraber günümüzde yoğuşmalı kombi yaygın olarak kullanılmaktadır. Farklı bir çalışma prensibine sahip olan yoğuşmalı kombiler ev ve işyerleri ile beraber birçok farklı alanda değerlendirilmektedir. Peki, Yoğuşmalı kombi ne demek, ne işe yarar? Yoğuşmalı kombi nedir tüm detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Kombiye su basma nasıl yapılır, ne işe yarar Kombiye su doldurma vanası hangi yönde açılır

Kombiye su basma nasıl yapılır, ne işe yarar? Kombiye su doldurma vanası hangi yönde açılır?

Kombiye su basma işlemi genelde periyodik olarak yapılan bir durumdur. Her kombi sahibinin aynı zamanda yapabileceği bir durum olarak da ön plana çıkar. Peki, kombiye su basma nasıl yapılır, ne işe yarar? Kombiye su doldurma vanası hangi yönde açılır tüm detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Kombinin havası nasıl alınır Kombi hava yaparsa eşanjör havası nasıl alınır

Kombinin havası nasıl alınır? Kombi hava yaparsa eşanjör havası nasıl alınır?

Sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için kombinin havasının alınması gerekmektedir. Bunun nasıl yapılacağına dair ise birçok kişi internet üzerinden bilgi almaya çalışıyor. Peki, kombinin havası nasıl alınır? Kombi hava yaparsa eşanjör havası nasıl alınır detayları ile derledik

25.10.2021Yaşam
Kombi su akıtıyorsa ne yapılması gerekir Su damlatan ve eksilten kombi nasıl tamir edilir

Kombi su akıtıyorsa ne yapılması gerekir? Su damlatan ve eksilten kombi nasıl tamir edilir?

Kombi arızaları içerisinde su akıtma durumu yaygın yaşanan problemler içerisinde yer almaktadır. Tabii bu konuda ele alınabilecek farklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Peki, kombi su akıtıyorsa ne yapılması gerekir? Su damlatan ve eksilten kombi nasıl tamir edilir detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Kombi çeşitleri nelerdir Yoğuşmalı, elektrikli, termostatlı kombilerin özellikleri..

Kombi çeşitleri nelerdir? Yoğuşmalı, elektrikli, termostatlı kombilerin özellikleri..

Özelliklerine ve kullanımına bağlı olarak günümüze birçok değişik kombi çeşidi bulunmaktadır. Teknolojinin her geçen zaman gelişmesi ile beraber farklılıkları da artmaya devam ediyor. Peki, kombi çeşitleri nelerdir? Yoğuşmalı, elektrikli, termostatlı kombilerin özellikleri üzerine detayları derledik.

25.10.2021Yaşam
Kombi çalışma prensibi nedir Kombiler nasıl çalışır, suyu nasıl ısıtır

Kombi çalışma prensibi nedir? Kombiler nasıl çalışır, suyu nasıl ısıtır?

Temel bir yapı üzerinden kombiler günümüzde çalışmakta ve ısı ile beraber sıcak su imkanı sağlamaktadırlar. Bu doğrultuda kombilerin nasıl çalıştığı ve prensibinin ne oldu merak edilen durumlar içerisinde yer alıyor. Peki, kombi çalışma prensibi nedir? Kombiler nasıl çalışır, suyu nasıl ısıtır detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Kombi basıncı neden yükselir Su basıncı yükseldiğinde ne yapılmalı, nasıl düzeltilir

Kombi basıncı neden yükselir? Su basıncı yükseldiğinde ne yapılmalı, nasıl düzeltilir?

Farklı sebeplerden dolayı kombi basıncı yükselebilir. Tabii bu doğrultuda basıncın ne kadar yükseldiği veya ne kadar sürede yükseldiği de önemlidir. Peki, kombi basıncı neden yükselir? Su basıncı yükseldiğinde ne yapılmalı, nasıl düzeltilir detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Kombi basıncı neden düşer Su basıncı düştüğünde ne yapılmalı, nasıl düzeltilir

Kombi basıncı neden düşer? Su basıncı düştüğünde ne yapılmalı, nasıl düzeltilir?

Kombi basıncı belirli nedenlerden dolayı düşebilir. Özellikle bu durum çok sık yaşanıyor ise kombide bir problem var anlamına gelmektedir. Peki, kombi basıncı neden düşer? Su basıncı düştüğünde ne yapılmalı, nasıl düzeltilir detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Kombi basıncı kaç olmalı Kombilerde su basınç ayarı yüksek veya düşükse ne olur

Kombi basıncı kaç olmalı? Kombilerde su basınç ayarı yüksek veya düşükse ne olur?

Kombilerde su basıncı mutlaka belirli aralıklar içerisinde dengede olması gerekmektedir. Özellikle kombinin kapanmaması ya da ısının yok olmaması noktasında büyük öneme sahiptir. Peki, kombi basıncı kaç olmalı? Kombilerde su basınç ayarı yüksek veya düşükse ne olur detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Kombi bakımı nasıl yapılır, Ne kadar sürer Kombi bakımınlar neler yapılır

Kombi bakımı nasıl yapılır, Ne kadar sürer? Kombi bakımınlar neler yapılır?

Yıl içerisinde devamlı olarak çalışan kombilerin mutlaka periyodik bakımı büyük öneme sahiptir. Özellikle herhangi bir sorun ve arıza yaşanmaması için bakımının yapılması gerekir. Peki, kombi bakımı nasıl yapılır, ne kadar sürer? Kombi bakımında neler yapılır detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Ferroli Kombi arıza kodları: Ferroli Kombi hata kodları ve çözümleri

Ferroli Kombi arıza kodları: Ferroli Kombi hata kodları ve çözümleri

Her marka kombi arıza yaratabilmektedir. Ferrori kombi markası oldukça yaygın olduğundan insanlar arıza kodlarının ne anlama geldiğini ve ne şekilde çözüleceğini merak etmektedir. Ferrori kombi arıza kodalrı nelerdir? Ferrori kombi arıza kodlarının çözümleri nelerdir? Sizler için ferrori kombi arıza kodlarını ve arıza çözümlerini detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Elektrikli Kombi ne kadar yakar 12, 24 Kw elektrikli kombi kaç petek ısıtır

Elektrikli Kombi ne kadar yakar? 12, 24 Kw elektrikli kombi kaç petek ısıtır?

Dünya çapında farklı yerlerde kullanılan birçok değişik kombi çeşidi bulunmaktadır. Bunun içerisinde özellikle elektrikli kombi rahatlık sunması ile yaygın olarak değerlendirilmektedir. Peki, elektrikli kombi ne kadar yakar? 12, 24 KW elektrikli kombi kaç petek ısıtır detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Eca Kombi arıza kodları: Eca Kombi hata kodları ve çözümleri

Eca Kombi arıza kodları: Eca Kombi hata kodları ve çözümleri

Ev ya da iş yeri gibi küçük ölçekli alanlar için tasarlanmış, yer kaplamayan, doğal gaz kullanımını sağlayan, sıcak su ihtiyacını gideren en önemli ısıtma cihazı kombi ürünleridir. Kombinin ısıtma cihazı olarak tercih edilmesinin sebebi küçük alanlar için üretilmiş olması ve yer kaplamaması özelliğidir. Dünyada çok çeşitli kombi markaları bulunmaktadır. ECA markası da kombi araçlarını üreten markalardan sadece bir tanesidir. ECA marka kombilerin vermiş olduğu arıza kodlarını anlamları ve çözümleriyle birlikte detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Demirdöküm Kombi arıza kodları: Demirdöküm Kombi hata kodları ve çözümleri

Demirdöküm Kombi arıza kodları: Demirdöküm Kombi hata kodları ve çözümleri

Demirdöküm yılların tecrübesi ile klima, şofben ve kombi başta olmak üzere ihtiyaç duyulan pek çok alanda insanlara yıllardır uzman ekibi ile hizmet sağlayan dünya çapında tanınan bir firmadır. Demirdöküm markası özellikle modern kombileri ile birçok evde ve iş yerinde tercih edilmektedir. Bu kombilerin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri haiz oldukları üstün teknolojik özelliklerdir. Bazen bu kombilerde diğer kombilerde olduğu üzere istenmeyen arızalar baş gösterebilmektedir. İşte, Demirdöküm kombi arıza kodları: Demirdöküm Kombi hata kodları ve çözümlerini sizler için derledik.

25.10.2021Yaşam
Buderus Kombi arıza kodları: Buderus Kombi hata kodları ve çözümleri

Buderus Kombi arıza kodları: Buderus Kombi hata kodları ve çözümleri

Kombiler günümüzde evlerin vazgeçilmezidir. Kış aylarında evlerin ve suların ısınmasını sağlar. Yaz aylarında ise yaz moduna geçilerek yalnızca suların ısınmasına yardımcı olmaktadır. Buderus kombi arıza kodları: Buderus Kombi Hata Kodları ve Çözümleri hakkında detayları derledik.

25.10.2021Yaşam
Bosch Kombi arıza kodları: Bosch Kombi hata kodları ve çözümleri

Bosch Kombi arıza kodları: Bosch Kombi hata kodları ve çözümleri

Bosch markası tüm dünyada kullanılan ve makine teknolojisinde yer alan bir şirkettir. Beyaz eşya ürünleri, teknolojik aletler markanın kategorisi içerisine girmektedir. Bireyler de ihtiyaç duydukları bu ürünleri bu markadan tercih etmekte ve şubelerinden satın alabilmektedir. Ev ve iş yerlerinde ısınmayı ve sıcak suyu sağlayan bu markanın bir diğer ürünü ise kombi araçlarıdır. Bosch kombi arıza kodları: Bosch Kombi Hata Kodları ve Çözümleri hakkında tüm detayları derledik.

25.10.2021Yaşam
Baymak Kombi arıza kodları: Baymak Kombi hata kodları ve çözümleri

Baymak Kombi arıza kodları: Baymak Kombi hata kodları ve çözümleri

Kombiler teknolojik cihazlar olduğu için bazı sorunlardan dolayı arızalanabilmektedir. Arızaların farklı sebepleri ve farklı çözüm yolları bulunaktadır. Birçok insanın evinde baymak kombi bulunaktadır. Baymak kombiler oluşan arızaları ekranlarda göstererek yardımcı olmaktadır. Baymak kombilerin arıza kodları nelerdir? Baymak kombilerin arıza kodlarının çözüm yolları nelerdir tüm detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Arisyon Kombi arıza kodları: Arisyon Kombi hata kodları ve çözümleri

Arisyon Kombi arıza kodları: Arisyon Kombi hata kodları ve çözümleri

Doğalgazlı evlerin en önemli cihazlarından birisi de kombilerdir. Kombiler, sürekli çalışarak ve özelikle de kış dönemlerinde büyük bir efor sarf eder. Bazen bu kombiler, bu yoğun tempoya ayak uyduramıyor. Bu gibi durumlarda ise, bazı arızalar ortaya çıkıyor. Arisyon kombi arıza kodları ve çözümleri nelerdir detayları ile derledik.

25.10.2021Yaşam
Airfel Kombi arıza kodları: Airfel Kombi hata kodları ve çözümleri

Airfel Kombi arıza kodları: Airfel Kombi hata kodları ve çözümleri

Kombi arızaları sıklıkla görülen arıza türleri arasındadır. Bilindiği gibi kombi markalarının hemen hemen hepsinde bu arıza kodlarına rastlanabilmektedir. Airfel markası da bir kombi markası olarak ev ve iş yerlerinde yer almaktadır. Kombiler bilindiği gibi sıcak su ihtiyacını ve ısınma ihtiyacını karşılayan en önemli araçlardır. Airfel kombi arıza kodlarına anlamları ve çözümleriyle beraber detayları derledik.

25.10.2021Yaşam
Mısırda 4 yıldan uzun süredir devam eden OHAL kaldırıldı

Mısır'da 4 yıldan uzun süredir devam eden OHAL kaldırıldı

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, ülkede 4 yıldan uzun süredir uygulanan olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmasına karar verdi.

25.10.2021Dünya
Derbi sonrası Galatasarayda Fatih Terimden penaltı tepkisi Bırakması lazımdı

Derbi sonrası Galatasaray'da Fatih Terim'den penaltı tepkisi! "Bırakması lazımdı"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1 yenildikleri Beşiktaş derbisinin ardından yaptığı açıklamada, penaltı atışından yararlanamayan Mostafa Mohamed ve maçın VAR hakemi Mete Kalkavan hakkında konuştu.

25.10.2021Futbol
Beşiktaşta Cyle Larinden derbi sonrası sözleşme açıklaması: Düşündüğüm tek şey...

Beşiktaş'ta Cyle Larin'den derbi sonrası sözleşme açıklaması: 'Düşündüğüm tek şey...'

Beşiktaş'a Galatasaray karşısında galibiyeti getiren golleri kaydeden Kanadalı forvet Cyle Larin, derbinin ardından açıklamalarda bulundu.

25.10.2021Futbol
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altundan Teşekkürler Erdoğan paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan "Teşekkürler Erdoğan" paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'deki 10 büyükelçiliğin yayımladığı kabul edilemez açıklamaya karşı gösterdiği liderliğe minnettar olduklarını bildirdi.

25.10.2021Gündem
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğandan ilk değerlendirme: Daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz

Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan'dan ilk değerlendirme: Daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 saat süren kritik Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin Osman Kavala çıkışından geri adım atmalarını değerlendirirken, "Bizim amacımız kriz çıkarmak değil, Türkiye'nin onurunu, gururunu haysiyetini korumaktır. Bugün büyükelçiliklerden yapılan açıklamayla yanlışlıklarından geri dönülmüştür. Bu elçilerin artık daha dikkatli olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

25.10.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, erken seçim tarihini verdi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, erken seçim tarihini verdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ülkede erken seçim için 9 Ocak 2021 tarihinin değerlendirildiğini bildirdi.

25.10.2021Gündem
Kriz büyüyor Belgeler tek tek yayınlanmaya başladı

Kriz büyüyor! Belgeler tek tek yayınlanmaya başladı

ABD’de 17 medya kuruluşu ortak çalışarak elde ettikleri Facebook'a ait şirket içi belgeleri yayımlamaya başladı.

25.10.2021Dünya
Dünya finalleri için geri sayım

Dünya finalleri için geri sayım

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde doğan Red Bull Basement, bugün pek çok ülkede daha iyi bir gelecek inşa etmek amacıyla teknolojinin gücünden yararlanan üniversite öğrencisi girişimcileri, kod yazarlarını ve inovasyon alanındaki fikir önderlerini desteklemeyi sürdürüyor.

25.10.2021Kampüs
Su El Roman’dan yeni şarkı

Su El Roman’dan yeni şarkı

Rafet El Roman’ın kızı Su El Roman, müzik kariyerine “Çok Sev” şarkısıyla devam ediyor.

25.10.2021Keyif
Ümraniyede sular ne zaman gelecek İSKİ su kesintisi programı

Ümraniye'de sular ne zaman gelecek? İSKİ su kesintisi programı

İSKİ’nin su kesintisi programına göre, Ümraniye’de su kesintisi yaşanacak. Yayınlanan su kesintisi programına göre, 15:59'da başlayan su kesintisi akşam saatlerine kadar devam edecek. Kesintilerden etkilenen mahallelerde bulunan vatandaşlar, kesintilerin sona ereceği saate odaklandı. Peki, Ümraniye'de sular ne zaman gelecek? İşte İSKİ'nin 25 Ekim tarihli programına göre, su kesintisinin sona ereceği saat...

25.10.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Kurallara riayet ederek çalışan diplomatlar her zaman takdir edilmekte

AK Parti Sözcüsü Çelik: Kurallara riayet ederek çalışan diplomatlar her zaman takdir edilmekte

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Kurallara riayet ederek ülkemizle kendi ülkeleri arasındaki bağları güçlendirmek için çalışan diplomatlar her zaman takdir edilmektedir." dedi.

25.10.2021Gündem
MSB duyurdu Barış Pınarı bölgesinde 4 terörist etkisiz hale getirildi

MSB duyurdu! Barış Pınarı bölgesinde 4 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma bakanlığı Barış Pınarı bölgesinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

25.10.2021Gündem
Tarım Kredi, mağazalarında kendi et ürünlerini satmaya başlayacak

Tarım Kredi, mağazalarında kendi et ürünlerini satmaya başlayacak

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Poyraz, "Büyük mağazalarımızda kasap reyonlarımız olacak. İşlenmiş ve paketlenmiş ürünler halinde tüketicimize ulaştıracağız. İnşallah mağazalarımızda kendi ürünlerimizi koymayı hedefliyoruz." dedi.

25.10.2021Ekonomi
Son dakika: Büyükelçiliklerden geri adım Cumhurbaşkanlığı Kaynakları: Erdoğan olumlu karşıladı

Son dakika: Büyükelçiliklerden geri adım! Cumhurbaşkanlığı Kaynakları: Erdoğan olumlu karşıladı

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandığını bildirdi.

25.10.2021Gündem
Bir yılda ünlü oldu, maaşlı işini bile bıraktı Ve hepsini Excelle yaptı

Bir yılda ünlü oldu, maaşlı işini bile bıraktı! Ve hepsini Excel'le yaptı

Sosyal medya videolarıyla bir gecede ünlü olanları bu aralar çok duyuyoruz ama bu genç kadın hepsinden farklı. Bir arkadaşının yönlendirmesiyle çektiği videolar sayesinde bir yıl içinde kendi işinin sahibi olan Kat Norton'ı siz de tanımalısınız...

25.10.2021Dünya
UNO sürdürülebilir bir dünya için çalışmaya devam ediyor

UNO sürdürülebilir bir dünya için çalışmaya devam ediyor

Kurulduğu ilk günden itibaren iyi beslenmeyi desteklemek için çalışan UNO, doğa dostu akıllı ambalajından cinsiyet eşitliğine pek çok alanda hayata geçirdiği sürdürülebilirlik politikalarını içeren UNO 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

Son dakika... Elçiliklerden art arda yeni büyükelçi açıklaması: Geri adım attılar

Son dakika... Elçiliklerden art arda yeni 'büyükelçi' açıklaması: 'Geri adım attılar'

10 Büyükelçinin Osman Kavala çıkışına tepkilere ilişkin ABD Büyükelçiliği'nden yeni bir açıklama geldi. Açıklamada 'ABD, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı soruların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi’nin 41. maddesine riayet etmeyi teyit eder' ifadelerine yer verildi. ABD'nin ardından diğer ülke elçiliklerinden de benzer açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandığını bildirdi.

25.10.2021Dünya
Son dakika: Mardinde 1i gri kategoride 2 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: Mardin'de 1'i gri kategoride 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin Artuklu kırsalında Polis Özel Harekat Timlerinin 3 gün boyunca sürdürdükleri operasyon kapsamında, 1’i gri kategoride 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

25.10.2021Gündem
Sivasta şebeke suyu hattı patladı, cadde sular altında kaldı

Sivas'ta şebeke suyu hattı patladı, cadde sular altında kaldı

Sivas'ın Merkez ilçesindeki Kepenek Caddesi'ni basan ve esnaf dükkanlarına dolan şebeke hattındaki patlama, çevredeki güvenlik kameralarına da yansıdı. Su borusunun patlamasının ardından caddede ilerlemeye başlayan suyun kısa sürede tüm alanı kapladığı ve esnaf dükkanlarına dolduğu görüldü. Önüne kattığını sürükleyen su sonrası olay yerine gelen esnafın şaşkınlığı da görüntülere yansıdı.

25.10.2021Haber
Çoçuklarda kusmaya ne iyi gelir, kusan çocuğa ne yedirmeli

Çoçuklarda kusmaya ne iyi gelir, kusan çocuğa ne yedirmeli?

Mide bulantısı, gelen uyarılar sonucunda midede bulantı hissinin ortaya çıkması ve kusma ile sonuçlanabilen bir duygu durumudur. Çocuklarda, bağırsak, idrar yolu ve boğaz enfeksiyonu gibi her türlü enfeksiyonun bulantı ve kusmaya neden olabileceğini ancak bazı belirtilere özellikle dikkat edilmesi gerektiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aslı Cömertpay, çocuklarda kusma ve bulantıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

AB, artan fiyatlara karşı yenilenebilir enerjiye hız veriyor

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen "Avrupa şu anda petrolün yüzde 97'sini, kömürün yüzde 44'ünü ve gazının yüzde 90'ını ithal ediyor. Bu durum, ekonomimizi küresel enerji piyasalarındaki fiyat dalgalanmalarına karşı son derece savunmasız hale getiriyor" dedi.

25.10.2021Ekonomi
En küçük zeytinciler

En küçük zeytinciler

İzmir’in Urla ilçesine bağlı Asiye-Hüseyin Akyüz Bilim İlk ve Ortaokul öğrencileri zeytin hasadı yaptı. Okulun bahçesinde ve çevresindeki zeytin bahçesinde küçük öğrenciler yaklaşık 50 ağacın dalından elleriyle zeytin topladı.

25.10.2021Eğitim
Romaya 6 gol atan mütevazı takım Bodonun sırrı: Bir savaş pilotu

Roma'ya 6 gol atan mütevazı takım Bodo'nun sırrı: Bir savaş pilotu

Güçlü ve zengin takımlar, mütevazı bütçeli küçük takımlarla bir araya geliyor ve Avrupa Konferans Ligine “yanlışlıkla düşen” Avrupa’nın köklü kulüpleri, sürpriz yenilgilerden kaçamıyor. Son olarak, Norveç takımı Bodo/Glimt'in İtalyan devi Roma’yı 6-1 gibi bir skorla yenmesi büyük bir şok etkisi yarattı. The New York Times’ın baş spor yazarı Rory Smith'in yaklaşık 1 yıl önce kaleme aldığı Bodo/Glimt yazısından hareketle bu başarı hikayesinin şifrelerine baktık.

25.10.2021Spor Arena
TTF Başkan Adayı Osman Tural, hedeflerini anlattı

TTF Başkan Adayı Osman Tural, hedeflerini anlattı

Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Adayı Osman Tural, hedeflerini anlattı.

25.10.2021Tenis
TBMM Başkanı Şentoptan 10 büyükelçi tepkisi: Türkiyede iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahale

TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi tepkisi: Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahale

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamasıyla ilgili, "TBMM'de bu büyükelçilerin konuşmuş olduğu davayla ilgili konuşamazken, anayasa bunu bize yasaklamışken, bizim milletvekillerimize yasaklamışken kalkıp yabancı ülkelerin büyükelçilerinin yargıya talimat verir bir şekilde 'derhal serbest bırakılmasının sağlanması' şeklinde bir ifadeyle bir bildiri kaleme almaları Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahaledir" dedi.

25.10.2021Gündem
Attila Atasoy: Eczacıydım, battım

Attila Atasoy: Eczacıydım, battım

Püsküllü deri yelekler, kovboy çizmeleri, dar bluejean, ip kravat, kalın zincirler... Meğer hepsi imaj içinmiş, en çok eşofman giymeyi severmiş. İkilemli sorularda bu hafta Attila Atasoy ile eczacılığından girdik, Unkapanı’nda plakçı arşınlayıp parklarda sabahladığı zamanlara uzandık. Dillere destan canlı yayınları için “Eskiden beri geç yatar, geç kalkarım. Kafam gece çalışır. Pınar Altuğ’un sabahın körü programında biraz uyuklamış olabilirim, hatırlamıyorum” diyor.

25.10.2021Magazin
Kayıp tespiti için 4,5 milyon öğrenciye sınav

Kayıp tespiti için 4,5 milyon öğrenciye sınav

Özer, Türkiye'de ilk defa, 26 ve 27 Ekim'de, 7, 8, 11 ve 12'nci sınıfların Türkçe, matematik ve Fen Bilimleri'nde öğrenme kayıplarını tespit etmeye yönelik kazanım değerlendirme uygulaması başlatacaklarını, uygulamaya yaklaşık 4,5 milyon öğrenci katılacak.

25.10.2021Eğitim
İshal nasıl geçer İshale ne iyi gelir Yetişkinlerde ishale iyi gelen yiyecekler

İshal nasıl geçer? İshale ne iyi gelir? Yetişkinlerde ishale iyi gelen yiyecekler

İshal, vücudun dengesini bozan ve günlük hayatı olumsuz etkileyen bir rahatsızlık. Genel olarak da birkaç gün içinde kendiliğinden geçen bir durumdur. Faka birkaç günden fazla sürerse farklı sorunların habercisi olabilir. Tedavi sürecinde de dikkat edilmesi birkaç nokta vardır. Peki ishal nasıl geçer? İshale ne iyi gelir? İşte ishal nedenleri ve yetişkinlerde ishale iyi gelen yiyecekler...

25.10.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Çalışma isteği hakkında

İş ve çalışan bulma konusunun “keyifli” bir döneminde olmadığımız aşikar…

25.10.2021