EKSTRA
MENÜ

Profilo

Profilo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Profilo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.217 Profilo haberi bulunmuştur.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri ya da kısaca Profilo, 1976 yılında İstanbul'da kurulan beyaz eşya ve elektronik ürünleri üreticisi. Özellikle beyaz eşya üretiminde Avrupa'da yaygındır. Üretimini daha çok Marmara Bölgesi'ndeki fabrikalarında gerçekleştirmektedir.

Ünlü Yahudi asıllı Türk işadamı Jak Kamhi tarafından kurulmuştur. 1995 yılından bu yana BSH bünyesi altında faaliyetlerine devam etmektedir. 1.200'ün üzerinde yetkili servis noktası mevcuttur. Beyaz eşya, ankastre cihazlar, elektrikli süpürgeler, klima cihazları, su ısıtıcıları ve küçük ev aletleri başlıca ürün ağını oluşturmaktadır.

Profilo Haberleri

Teknosa çalışma saatleri 2021 - Teknosa mağazaları saat kaçta açılıyor ve kapanıyor

Teknosa çalışma saatleri 2021 - Teknosa mağazaları saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?

Teknosa çalışma saatleri, Türkiye'nin hemen her ilinde faaliyet gösteren bu teknoloji mağazalarını ziyaret etmek isteyen pek çok vatandaşın araştırdığı konu oluyor. Peki, Teknosa saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte, 2021 Teknosa açılış ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler

29.04.2021Gündem
TÜBİSADın yeni yönetim kurulu belli oldu

TÜBİSAD'ın yeni yönetim kurulu belli oldu

30 Mart'ta yapılan Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na 2018 yılından bu yana derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Levent Kızıltan seçildi.

31.03.2021Teknoloji
Profilonun kurucusu Jak Kamhi kimdir, nereli Jak Kamhinin hayatıyla ilgili bilgiler

Profilo'nun kurucusu Jak Kamhi kimdir, nereli? Jak Kamhi'nin hayatıyla ilgili bilgiler

Türkiye'deki birçok ev aletinin ve beyaz eşyanın ilk üreticisi olan Jak Kamhi hayatını kaybetti. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Profilo’nun kurucusu olan Jak Kamhi'nin hayatı vefat haberinin ardından gündeme geldi. Türkiye’nin dış tanıtımına katkılarından dolayı 1991 yılında Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülüne layık görülen Jak Kamhi, 500. Yıl Vakfı’nın da uzun yıllar başkanlığını yürütmüştü. Peki, Jak Kamhi kimdir, nereli? İşte, Profilo'nun kurucusu Jak Kamhi'nin biyografisi ve hayatıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.10.2020Gündem
İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2020 İstanbul LGS yüzdelik dilimleri

İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri 2020! İstanbul LGS yüzdelik dilimleri

İstanbul LGS yüzdelik dilimleri, 2020 LGS lise tercihleri kapsamında pek çok öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. İstanbul'da liselerin yüzdelik dilimleri ve taban puanları, 16 Temmuz tarihinde başlayan LGS tercihleri ile birlikte araştırılan konu olmaya başladı. İstanbul'da ikamet eden binlerce kişi, yüzdelik dilimler ve taban puanlar için araştırmalarına başladı. İşte, 2020 LGS tercihleri için çok önemli bir yere sahip olan yüzdelik dilimler ve taban puanları hakkında detaylı bilgiler

16.07.2020Eğitim
BSH, sağlık çalışanları için yüz siperi üretiyor

BSH, sağlık çalışanları için yüz siperi üretiyor

BSH Türkiye, sağlık çalışanlarına ulaştırmak üzere yüz siperi üretimine başladı. BSH Grubu’nun dünya çapındaki en büyük üretim merkezi ve en önemli üç Ar-Ge merkezinden birinin yer aldığı Çerkezköy Üretim Tesisleri’nde günde 5.000 adet yüz siperi üretiliyor.

15.05.2020Teknoloji
Yüzyılın En Büyük Sanatçılarından Frida Kahlo Oyunu Profilo’da

Yüzyılın En Büyük Sanatçılarından 'Frida Kahlo' Oyunu Profilo’da!

20.yüzyılın en büyük sanatçılarından 'Frida Kahlo' oyunu, farklı sanatçıların muhteşem performansıyla tiyatro sahnesinde seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

YEKÜV Eğitim Vakfı’nın 20 yıldır verdiği Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri’nin bu yılki sahipleri, usta oyuncu Nevra Serezli ile genç tiyatrocu Emir Özden oldu.

10.03.2020Magazin
Ömer Seyfettin’in sıra dışı hayatı ilk kez tiyatro sahnesinde

Ömer Seyfettin’in sıra dışı hayatı ilk kez tiyatro sahnesinde

Teatro Rudius, ölümünün 100. yılında Türk Dili'nin sembolü, büyük hikayeci Ömer Seyfettin’in askerlikle başlayıp, edebiyatla süren ve bir hastanede kadavra olarak sonlanan hayatını tiyatro sahnesine taşıyor.

3.03.2020Keyif
Nevra Serezli: Bu başlangıç hayalimin bile ötesinde

Nevra Serezli: Bu başlangıç hayalimin bile ötesinde

Nevra Serezli, “Bir daha zor” dediği tiyatro sahnelerine, tam 11 yıl aradan sonra “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla döndü. Şimdi zamana asla yenik düşmeyen enerjisiyle şehir şehir geziyor, tiyatroseverlerle hasret gideriyor. Sonunda sakin bir gününü bulup evinin kapısını çaldım. Sohbetimize onca yıl sonra nasıl olup da bir oyuna “evet” dediğiyle başladık, devamında daldan dala atladık. 7 yıl önce hayatını kaybeden eşi Metin Serezli’ye duyduğu büyük aşka, masal gibi görünen 45 yıllık evliliğin perde arkasında yaşanan zorluklara, “şimdi aşkımı onlarda yaşıyorum” dediği torunlarına; her şeyi konuştuk.

3.03.2020Magazin
(Parantez İçindeki Kadın) geliyor

(Parantez İçindeki Kadın) geliyor

Kara komik tarzda sahnelenecek olan tiyatro oyunu, 6 Şubatta tiyatroseverlerle buluşuyor.

2.02.2020Keyif
Bodrumdaki tır okulları gezerek minik öğrencilere bilim ve sanat öğretecek

Bodrum'daki tır okulları gezerek minik öğrencilere bilim ve sanat öğretecek

Bodrum’da yaşayan çocuklara bilim ve sanat eğitimi için yapılan tır okulları gezerek minik öğrencilere bilim ve sanat öğretecek. Bodrum Belediyesi tarafından yapılan tırın ilk gününde öğrenciler meraklı gözlerle tırı inceledi. Tırı ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,“Kendi kültürüne, tarihine sahip çıkan bilim ve sanat ve kültürle yoğrulmuş çocuklar yetişmesine destek olacağız.” dedi.

9.01.2020Teknoloji
Özel tiyatroların müthiş yükselişi... Hevesten zirveye

Özel tiyatroların müthiş yükselişi... Hevesten zirveye!

300’ün üstünde yeni oyunla başlayan tiyatro sezonu hız kesmeden sürüyor. Bu yıl 600’ün üzerinde yeni oyunun sahnelenmesi beklenirken salonlarda doluluk oranı yüzde 90’lara ulaşıyor. Özel tiyatrolarda yaşanan yükselişin nedenlerini değerlendirdik ve ünlü isimleri sahneye çeken yeni oyunları derledik.

8.01.2020Gündem
Tiyatro Arktan Ring  oyunu

Tiyatro Ark'tan ''Ring '' oyunu

Çağatay Varol’un kaleme aldığı ve Ensar Kaplan’ın kara komedi türünde sahneye koyduğu “Ring”in başrollerinde Fırat Bozan, Oğuz Cabir Arslan, Servet Oğuzyer ve Sinan Boyun oynuyor.

7.01.2020Keyif
Nobel Ödüllü Roman, İstanbul ve Ankara’da Tiyatro Sahnelerinde

Nobel Ödüllü Roman, İstanbul ve Ankara’da Tiyatro Sahnelerinde!

William Golding'in Dünya klasikleri arasındaki yerini almış Nobel edebiyat ödüllü romanı "Sineklerin Tanrısı" tiyatro uyarlamasıyla Sdyney'den sonra Türkiye'de ilk defa sahnede.

Nevra Serezli 11 yıl sonra tiyatro sahnesinde

Nevra Serezli 11 yıl sonra tiyatro sahnesinde

USTA oyuncu Nevra Serezli, 11 yıl sonra tiyatroya döndü. Daha önce 50’nin üzerinde oyunda rol alan ve çok sayıda ödül kazanan Serezli, verdiği uzun aranın ardından Tiyatrokare’nin “Ağaçlar Ayakta Ölür” adlı oyunuyla seyirci karşısına çıktı.

5.01.2020Keyif
Broadway’de Uzun Yıllar Sahnelenen Oyun İstanbulda

Broadway’de Uzun Yıllar Sahnelenen Oyun İstanbul'da!

Fars türünün en önemli yazarlarından Ray Cooney’nin yazdığı ve İngiliz komedilerinin en iyilerinden biri olarak gösterilen 'Hangisi Karısı?' adlı oyun Can Törtop’un yönetmenliğinde ve ünlü oyuncu kadrosuyla İstanbul sahnelerine çıkıyor.

TOTALe Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü

TOTAL'e Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü

Total İstasyonları 2019 Ulusal Medya ve PR Ödülleri'nde, "İki Elin Enerjisi Güzel" projesi ile "Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi" ödülünü kazandı.

25.12.2019Ekonomi
Farah Zeynep Abdullah ve Doğu Demirkol ilk birlikte görüntülendi

Farah Zeynep Abdullah ve Doğu Demirkol ilk birlikte görüntülendi

Yaklaşık 2 aydır birlikte olan Farah Zeynep Abdullah ve Doğu Demirkol’un ilişkisi fotoğrafla belgelendi.

25.12.2019Magazin
 Ağaçlar Ayakta Ölür  3 Ocakta perde diyecek

' Ağaçlar Ayakta Ölür' 3 Ocak'ta perde diyecek

Nedim Saban’ın yönetmenliğini üstlendiği “Ağaçlar Ayakta Ölür” adlı tiyatro oyunu 3 Ocak’ta Profilo Kültür Merkezi’nde “perde” diyecek.

26.11.2019Keyif
“A-Normal” perde açtı

“A-Normal” perde açtı

Ünal Silver, Melis İşiten, İbrahim Kendirci, Berk Çanakoğlu ve Şilan Makal’ın rol aldığı “A-Normal” adlı tiyatro oyunu “perde” dedi.

16.11.2019Keyif
Neslihan Atagül, Kadir Doğuluyu yalnız bırakmadı

Neslihan Atagül, Kadir Doğulu'yu yalnız bırakmadı

Göksel Kortay’ın yönettiği “Amiral Battı Kaçıyorusss” adlı tiyatro oyunu önceki akşam Profilo Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

9.11.2019Magazin
Erhan Yazıcıoğlu: 11 kez nişanlandım

Erhan Yazıcıoğlu: 11 kez nişanlandım

Usta sanatçı Erhan Yazıcıoğlu tek kişilik tiyatro ve stand-up gösterisi ‘Fikrim Firarda’nın ilkini Profilo Sanat Merkezi'nde gerçekleştirdi.

24.10.2019Magazin
’Yaşam dışı’ bir gösteri

’Yaşam dışı’ bir gösteri

Yaşam koçu Murat Çuhadar ‘İlişkiler ve Çelişkiler’ adlı gösterisiyle seyirciyle buluşacak.

23.09.2019Kitap Sanat
Profilo Alışveriş Merkezi satılıyor

Profilo Alışveriş Merkezi satılıyor

Mecidiyeköy'de 1997 yılında açılan Profilo AVM 425 milyon lira bedelle teklif usulü satışa çıktı.

19.08.2019Ekonomi
İstanbul’da  ‘Çingene Gecesi’

İstanbul’da ‘Çingene Gecesi’

DEVRİM Neval ve Harika İnsanlar Dans Topluluğu tarafından sergilenen Gypsy Night (Çingene Gecesi), 25’inci kez seyirci karşısına çıkacak.

21.02.2019Kitap Sanat
‘Jacques ile Efendisi’ sahnede

‘Jacques ile Efendisi’ sahnede

Çek asıllı Fransız yazar Milan Kundera’nın Denis Diderot’nun hatırasına yazdığı ve Ayberk Erkay’ın çevirdiği ‘Jacques ile Efendisi’ REST Tiyatro tarafından Ragıp Ertuğrul’un rejisiyle sahnede.

7.01.2019Kitap Sanat
Pelin’in yerine Ahu geldi

Pelin’in yerine Ahu geldi

İkiz bebek bekleyen Pelin Akil’in “Closer” oyunundaki rolünü Ahu Yağtu oynayacak.

26.12.2018Magazin
Firar komedisi

Firar komedisi

İpek Tenolcay, Zeynep Buse Kale, Serdar Sevtekin, Sezer Soykök ve Cemal Gönen’in rol aldığı “Buyur Burdan Kaç” oyununun prömiyeri önceki akşam yapıldı.

14.11.2018Keyif
Usta oyuncu 26 yıl sonra tiyatro sahnesinde

Usta oyuncu 26 yıl sonra tiyatro sahnesinde

İki usta oyuncu Cihat Tamer ve Bedia Ener; aşk,romantizm ve komedi yüklü bir oyunla tiyatroseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. 56. Sanat yılını kutlayan Cihat Tamer’i 26 yıl sonra tiyatro sahnesine döndüren “İkinci Bahar” adlı oyun aşk ve mutluluğun insanı her yaşta bulabileceğini anlatıyor.

15.10.2018Keyif
9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası tamamlandı

9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası tamamlandı

Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası”, 28-30 Eylül tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirildi.

3.10.2018Ana Sayfa
Önce yarıştı sonra çaldı

Önce yarıştı sonra çaldı

Güney Afrikalı ultra maraton yüzücüsü Carina Bruwer, 9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası kapsamında Türkiye’ye geldi.

1.10.2018Magazin
Türkiye Avrupa değil ama Ortadoğu’dan da farklı, ayrı bir ruhu var

Türkiye Avrupa değil ama Ortadoğu’dan da farklı, ayrı bir ruhu var

Yan flüt virtüozu Carina Bruwer, Güney Afrika’nın ünlü müzik gruplarından Sterling EQ’nun kurucusu. 2010 FIFA Dünya Kupası açılışını Elton John’la yapacak kadar ülkesini temsil eden bir isim. Profesyonel müzisyenliğinin yanı sıra dünyayı daha iyi bir hale getirmek için uğraşıyor. Bunu da kurduğu Umut için Yüz (Swim for Hope) İnisiyatifi aracılığıyla yapıyor. Farklı ülkelerde uzun mesafe yüzerek dezavantajlı çocuklara yardımcı oluyor. Bu hafta Bodrum’da yapılacak Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nda kulaç atacak.

22.09.2018Hürriyet Pazar
Üniversiteli yüzücülerden 12 rekor

Üniversiteli yüzücülerden 12 rekor

Ankara Üniversitesi Master Yüzme Takımı sporcularından 12 rekor geldi. Sporcular, 24 altın, 24 gümüş, 17 bronz madalya kazandı.

27.06.2018Eğitim
17. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Ödülleri Sahiplerini Buldu

17. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Ödülleri Sahiplerini Buldu

PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması’nın ödül töreni 25 Mayıs Cuma günü Profilo AVM'de yapıldı. Kazanan öğrenciler ödüllerini sinema ve tiyatro dünyasının önde gelen isimlerinden aldı. En İyi Oyun Ödülü ‘Dağın Öte Yüzü’ oyunu ile Güngören Genç Osman İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne verildi.

30.05.2018Kitap Sanat
MomTalks için geri sayım başladı

MomTalks için geri sayım başladı

İlham dolu içeriğiyle, birbirinden değerli uzmanları eğitici bir platformda annelerle bir araya getirecek MomTalks 2018’in teması “Bilinçli Ebeveynlik” olarak belirlendi. Hepsiburada’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan organizasyon, 11 Mayıs 2018 tarihinde Grand Pera’da saat 10:00’da başlayacak ve tüm gün boyunca devam edecek.

8.05.2018Etkinlikler
İSTANBUL’UN HER 2 YAKASINDAKİ TİYATRO VE KONSERLER

İSTANBUL’UN HER 2 YAKASINDAKİ TİYATRO VE KONSERLER

İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakalarındaki konser ve tiyatro etkinliklerini sizler için sıraladık. En sevilen sanatçıların ve en gözde tiyatro oyunlarının bulunduğu listemizdeki Mayıs etkinliklerinin indirimli biletlerine yakala.co’dan ulaşabilirsiniz.

26.04.2018Keyif
Ünlü işadamı Kamhi davayı kaybetti... New York’taki evi eski ortağa geçti

Ünlü işadamı Kamhi davayı kaybetti... New York’taki evi eski ortağa geçti

Alman beyaz eşya devi BSH, eski ortağı Jak Kamhi'ye karşı açtığı tazminat davasını kazandı. 5 yıl önce hakem heyetine taşınan davayı kazanan BSH, tahkim kararının uygulanması için New York Bölge Mahkemesi'nde de olumlu sonuç aldı. 3 hafta önce çıkan kararla birlikte BSH, Kamhi'nin 3 milyon dolarlık malikânesinin yeni sahibi oldu.

29.03.2018Ekonomi
Her şey üniversite sınavı için: Liseyi bırakıp uzaktan okuyorlar

Her şey üniversite sınavı için: Liseyi bırakıp uzaktan okuyorlar

TEDMEM istatistikleri, son 5 yılda açıköğretim lisesine kayıtlı öğrenci sayısının yüzde 65 arttığını gösteriyor. Bazı eğitimcilere göre, bunun nedenlerinden biri, öğrencilerin ‘üniversite sınavına daha rahat hazırlanmak istemesi.’ Biz de sınava daha iyi çalışmak için açık liseye geçen öğrencilerle konuştuk. Liseliler, bu şekilde ders çalışmaya daha fazla vakit ayırdıklarını, lisenin ‘zaman kaybı’ yarattığını söylüyor.

22.03.2018Eğitim
Mart takvimine giren tiyatro ve konserler

Mart takvimine giren tiyatro ve konserler

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da Mart boyunca içinizi ısıtacak konser ve tiyatro etkinliklerini sizler için sıraladık. En sevilen sanatçıların ve en gözde tiyatro oyunlarının bulunduğu listemizdeki etkinliklerin indirimli biletlerine yakala.co’dan ulaşabilirsiniz.

5.03.2018Keyif

Yazar Sonuçları

Avukatlara sürgün ve tayin tehdidi başladı

Ankara’da 2 no’lu baroyu kurmak için gerekli üye sayısı olan 2 bini tamamlamak üzere Ankara’daki bakanlıklar, bakanlığa bağlı birimler ile il ve ilçe teşkilatlarında görev alan 750’den fazla kamu avukatına hem kurumların WhatsApp gruplarından, hem de yüz yüze baskıların yapıldığı...

13.10.2020

Bir Türkiye çınarının son arzusu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan

Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca’nın telefonu çaldı...

10.10.2020

Kaynarca zirveye çıktı

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu’nun organize ettiği TÜGİK İş Zirvesi’nin 9’uncusu geçtiğimiz günlerde Antalya’da yapıldı. Ben de Genel Başkan Erkan Güral’ın davetlisi olarak zirveyi takip etme şansı bulanlardandım.

13.03.2020

Nevra Serezli: Bu başlangıç hayalimin bile ötesinde

Nevra Serezli, “Bir daha zor” dediği tiyatro sahnelerine, tam 11 yıl aradan sonra “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla döndü. Şimdi zamana asla yenik düşmeyen enerjisiyle şehir şehir geziyor, tiyatroseverlerle hasret gideriyor. Sonunda sakin bir gününü bulup evinin kapısını çaldım. Sohbetimize onca yıl sonra nasıl olup da bir oyuna “evet” dediğiyle başladık, devamında daldan dala atladık. 7 yıl önce hayatını kaybeden eşi Metin Serezli’ye duyduğu büyük aşka, masal gibi görünen 45 yıllık evliliğin perde arkasında yaşanan zorluklara, “şimdi aşkımı onlarda yaşıyorum” dediği torunlarına; her şeyi konuştuk.

3.03.2020

Bu cumanın adı ne?

Dün ‘Black Friday’di. Yani yılın en büyük indirimli satışlarının olduğu gün.

30.11.2019

Veziroğlu’nun ‘Amerikan rüyası’

ABD’nin New York kentinde yılbaşında 6 milyar dolar yatırımla dev bir alışveriş merkezi açılıyor. American Dream isimli AVM’nin beklenen yıllık ziyaretçi sayısı 46 milyon. AVM’nin 400 milyon doları bulan yeme-içme ve eğlence operasyonlarını üstlenen Grisini, Doğuş Grubu’nun D.ream şirketinin kurucusu ve eski CEO’su Levent Veziroğlu’nu transfer etti.

22.09.2019

Alet yönetir akıl övünür: Mutfakta dijital dönem

İşten çıkıp hızlı bir alışveriş yapıp eve gitmenize yaklaşık 2-3 saat var. Fırınınızı çalıştırıp ya da ocağı açıp yemeğinizi akşama hazır ediyorsunuz. Sabah da telaş içinde çıkmıştınız, salonu süpürmeye, bulaşık ve çamaşır makinesini çalıştırmaya vaktiniz olmamıştı. Onları da hallediyorsunuz.

14.09.2019

K-Pop’un Türkiye turnesi

Gayrettepe’den sağa kıvrılıp Profilo AVM’ye doğru yol alırken büyük beklentilerim yoktu. Amacım WiHi Türkiye turnesinin ilk ayağı olan İstanbul konserine bir göz atmaktı.

18.07.2019

Türk müziği dünyaya nasıl duyurulur

Müzik dünyasının önemli etkinliklerinden Midem Müzik Fuarı, 4-7 Haziran’da Cannes’da düzenlendi.

20.06.2019