EKSTRA
MENÜ

Ödül

Ödül haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ödül hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 61.244 Ödül haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ödül Haberleri

Burcu Esmersoy: Kahvaltıda 8 simit yerim

Burcu Esmersoy: Kahvaltıda 8 simit yerim

Burcu Esmersoy, Bodrum tatilinde Magazin D’ye konuştu. Selüliti olduğunu itiraf eden Esmersoy “Ters ışık diye bir şey var. Doğru ışıkta çektiğim için öyle güzel görünüyor. O zaman selülit yokmuş havası yaratılıyor” dedi.

26.07.2021Magazin
Monster Ambassador Program’da başvuru dönemi devam ediyor

Monster Ambassador Program’da başvuru dönemi devam ediyor

Monster Notebook’un dijital içerik üreticilerini desteklemek üzere devreye aldığı marka elçiliği programı Monster Ambassador Program’ın ilk başvuru dönemi devam ediyor. Oyun, teknoloji, mimarlık, mühendislik, start up, iş hayatı veya herhangi bir konuda yaratıcı içerikler üreten herkes 31 Temmuz’a kadar Monster Ambassador Program’a başvurabilir.

26.07.2021Teknoloji
iPhone Fotoğraf Ödülleri 2021’in kazananları açıklandı

iPhone Fotoğraf Ödülleri 2021’in kazananları açıklandı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da iPhone Fotoğraf Ödülleri 2021’in (IPPAWARDS ödülleri) kazananları açıklandı. Ödül kazanan fotoğraflardan birinin iPhone 7 ile çekilmiş olması ise dikkat çekti. İşte ödül kazanan fotoğraflardan bazıları...

26.07.2021Teknoloji
Almanya’da ödül gecesi

Almanya’da ödül gecesi

AÇILIŞINI yönetmen ve senarist Mahmut Fazıl Coşkun imzalı “Anons” adlı filmin gösterimiyle yapan Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nin sonuna gelindi.

26.07.2021Keyif
Festival, ‘Ceviz Ağacı’yla kapandı

Festival, ‘Ceviz Ağacı’yla kapandı

18-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Almanya Film Festivali, ödül töreninin ardından Faysal Soysal’ın senaryosunu yazıp yönettiği ‘Ceviz Ağacı’ filmiyle sona erdi.

26.07.2021Avrupa
Prof. Dr. İlber Ortaylı tarihçi Halil İnalcıkı anlattı: Dünyada nadir bulunan profesörlerdendi

Prof. Dr. İlber Ortaylı tarihçi Halil İnalcık'ı anlattı: Dünyada nadir bulunan profesörlerdendi

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Halil İnalcık'ın vefatının 5. yılında hocasını AA' ya anlattı. Ortaylı, "Çalışmaya da ölünceye kadar devam etti. 90 yaşından sonra bile kalemi eline aldı. Halil İnalcık demek, yoğun çalışan bir Türk demektir." dedi.

25.07.2021Gündem
Nürnberg’de ‘çeyrek asırlık’ festivalde ödüller sahiplerini buldu

Nürnberg’de ‘çeyrek asırlık’ festivalde ödüller sahiplerini buldu

Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nin sonuna gelindi ve ödül töreni, pandemiye rağmen sinema sanatçılarının yoğun katılımıyla gerçekleşti. Toplam 9 ödülün verildiği festivalde 10 bin euro değerinde ödüller de sahiplerini buldu. Her üç jüri de kararlarını oy birliğiyle aldıklarını açıkladılar.

25.07.2021Avrupa
‘Doru Jokey’in ‘İmparator’ oğlu

‘Doru Jokey’in ‘İmparator’ oğlu

1960’ların sonunda yıldızı parlamaya başlayan, 1970’den itibaren star olan Türkiye’nin en meşhur jokeylerinden, ‘İmparator’ lakaplı Süleyman Akdı ile geçmişe yolculuk yaptık. 13 bine yakın yarışa katılan, bunların yaklaşık 4 bin 500’ünü kazanan Süleyman Akdı’nın çocukluğunun, atçılığın mabedi olan Veliefendi Hipodromu’nda geçmesi tesadüf değil… Akdı, Afrika kökenli Osmanlı kölelerinden olan ve ‘Doru Jokey’ lakabını taşıyan babasının izinden gitmiş.

25.07.2021Gündem
Kaybolan köpekleri için harçlıklarını ödül koydular

Kaybolan köpekleri için harçlıklarını ödül koydular

İstanbul’da yaşayan İnsel Ailesi ile Kara’nın yolları eylül ayında sokakta kesişti. Kara aileyi, aile de Kara’yı sahiplendi. Ancak aile bayram tatilinden dönüş yolundayken Kara araçtan atlayarak kayıplara karıştı. Şimdi İnsel Ailesi karalar bağlamış şekilde Kara’yı ararken ailenin küçük bireyleri kumbaralarında biriktirdikleri paraları bile ödül olarak vermeyi göze almış durumda. Tek istekleri Kara’ya tekrar kavuşup oynamak.

25.07.2021Gündem
Yurtta sulh konseyindeki firari yarbayın Akıncı Üssünde görüntüleri ortaya çıktı

Yurtta sulh konseyindeki firari yarbayın Akıncı Üssü'nde görüntüleri ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyesi firari eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in, Akıncı Üssü'nden firar etmeden önceki görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.

24.07.2021Haber
Bu görüntüler ilk kez ortaya çıktı Yurtta sulh konseyindeki yarbay Turgay Sökmen firar etmeden önce...

Bu görüntüler ilk kez ortaya çıktı! Yurtta sulh konseyindeki yarbay Turgay Sökmen firar etmeden önce...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyesi firari eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in, Akıncı Üssü'nden firar etmeden önceki görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.

24.07.2021Gündem
Derviş Zaim’e Amerika’dan Ödül

Derviş Zaim’e Amerika’dan Ödül

Müzik, sinema ve televizyon dünyasından kısa haberler...

22.07.2021Keyif
Ferdi Eğilmez: İyi yönetmen filmini uzaydan bile çeker

Ferdi Eğilmez: İyi yönetmen filmini uzaydan bile çeker

Bayram vesilesiyle Ferdi Eğilmez’le buluştuk, dünden bugüne sinemayı, projelerini, hayatını ve son sürprizi otelciliğini konuştuk. Ders niteliğinde bir röportaja, bayram anılarına, bir dönem tanıklığına hazır olun!

22.07.2021Magazin
Çeşme plajlarında bayram yoğunluğu

Çeşme plajlarında bayram yoğunluğu

İzmir'in gözde tatil merkezi Çeşme'deki plajlar, Kurban Bayramı'nın ilk günü tatilcilerle doldu.

20.07.2021Ekonomi
Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Halk arasında Elham duası olarak bilinir. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

19.07.2021Namaz Sureleri

Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nde 25’inci kez perde açıldı

Geçen yıl mart ayında pandemi nedeniyle iptal edilen 25’inci Nürnberg Türkiye-Almanya Film festivali başladı.

19.07.2021Avrupa
İnsan, karakter ve irade -2

İnsan, karakter ve irade -2  

Bilgiye ulaşmanın her geçen gün biraz daha kolaylaştığı çağımızda insanlar arasındaki farkın bilgileri ile iradeleri arasındaki bağlantıdan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Çünkü sınırsız bilgi ve iletişim olanakları bireyi çıkmaza sürükler, birey doğru olanı seçmek konusunda da çoğu zaman kişilerin yahut grupların etkisi altında kalır.     

19.07.2021Eğitim
FACEIT nedir ve nasıl oynanır Cs Go FACEIT rehberi

FACEIT nedir ve nasıl oynanır? Cs Go FACEIT rehberi

Beş bölgeyi (AB, NA, SA, SEA, Okyanusya) kapsayan FACEIT'teki CS:GO, 2012'deki başlangıcından bu yana platformun ayrılmaz bir parçası olmuştur. Yüzlerce lig, turnuva, merkez, merdiven ve çok daha fazlası ile aylık milyonlarca oyuncuya sahip olan FACEIT nedir ve nasıl oynanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
Motosiklette Avrupa Akrobasi Şampiyonasında Balazs Herczeg birinci oldu

Motosiklette Avrupa Akrobasi Şampiyonası'nda Balazs Herczeg birinci oldu

Motosiklette Afyonkarahisar'da yapılan Avrupa Akrobasi Şampiyonası'nın Türkiye finalini Macaristan'dan Balazs Herczeg kazandı.

18.07.2021Motor Sporları
74. Cannes Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu

74. Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl 74'üncüsü düzenlenen Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü "Titane" adlı filmi kazandı.

18.07.2021Keyif
Ezber bozan bir hikaye Köpeği çalındı, hırsızı buldu, polise gitmek yerine...

Ezber bozan bir hikaye! Köpeği çalındı, hırsızı buldu, polise gitmek yerine...

Çok sevdiğiniz köpeğiniz çalınsa ve çalan kişinin kimliğini bilseniz ne yaparsınız? Bir köpek hırsızlığıyla başlayan ve tüm ezberleri bozduran dokunaklı bir hikayeye hazırlanın...

18.07.2021Dünya
Bir festival böyle geçti

Bir festival böyle geçti

Dünyanın en köklü sinema buluşmalarından biri olan Cannes Film Festivali, pandemi yüzünden geçen yıl yapılamadı, bu yıl da alışıldık tarihinden farklı bir zamanda gerçekleşti. Fakat, bu aksiliklere rağmen "arayı kapattı" ve geride yine unutulmaz anlar bıraktı. Her ne kadar pandemi kısıtlamaları nedeniyle her zamankinden daha az sayıda konuk ağırlasa da festical yine dünyaca ünlü yıldızlara ev sahipliği yaptı. 74. Cannes Film Festivali, dün gece düzenlenen kapanış töreniyle de bu senelik "perdeyi kapattı." Büyük ödül Altın Palmiye'yi Titane adlı filmin kazandığı festivale bu yıl damga vuran kişi ise Bella Hadid oldu.

18.07.2021Magazin
Beklediler ama değdi: Bu yıl da böyle geçti

Beklediler ama değdi: Bu yıl da böyle geçti

Dünyanın en köklü sinema buluşmalarından biri olan Cannes Film Festivali, pandemi yüzünden geçen yıl yapılamadı, bu yıl da alışıldık tarihinden farklı bir zamanda gerçekleşti. Fakat, bu aksiliklere rağmen "arayı kapattı" ve geride yine unutulmaz anlar bıraktı. Her ne kadar pandemi kısıtlamaları nedeniyle her zamankinden daha az sayıda konuk ağırlasa da festival yine dünyaca ünlü yıldızlara ev sahipliği yaptı. 74. Cannes Film Festivali, dün gece düzenlenen kapanış töreniyle de bu senelik "perdeyi kapattı."

18.07.2021Magazin
Son dakika... Ekonomik düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMMde kabul edildi

Son dakika... Ekonomik düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

Ekonomik düzenlemelerin de içinde olduğu torba kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. 2021'de de istihdamı desteklemek için iş gücü maliyetlerini azaltmak üzere, sektör ayırımı yapılmaksızın, finansmanı İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanacak şekilde, işverenlere, ödeyecekleri sigorta priminden mahsup edilerek günlük 2,50 lira, aylık 75 lira asgari ücret desteği sağlanacak.

18.07.2021Ekonomi
Meme kanserini atlatan Hande Yener:  Yaşadığımı kutluyorum

Meme kanserini atlatan Hande Yener: Yaşadığımı kutluyorum

Hande Yener, bir yıl önce kendisine meme kanseri teşhisi konduğunu ve ameliyat olduğunu açıkladı. Kanseri atlatan ünlü şarkıcı, “Altın Kelebek Ödülleri’nden bir hafta önce ameliyat olmuştum. Artık iyileştim. 6 ayda bir yaşadığımı kutluyorum” dedi.

18.07.2021Magazin
74. Cannes Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu

74. Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl 74'üncüsü düzenlenen Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü "Titane" adlı filmi kazandı.

17.07.2021Kitap Sanat
UEFA Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman

UEFA Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman?

UEFA Avrupa Ligi kura çekimi için kritik karar açıklandı. 2023 yılında Türkiye'de oynanacağı açıklanan UEFA Avrupa Ligi Finali için müjdeyi de duyuran UEFA, Avrupa Ligi finalinin ise 2022'de İspanya'nın Sevilla, 2023'te Macaristan'ın Budapeşte, 2024'te İrlanda'nın Dublin ve 2025'te İspanya'nın Bilbao kentinde oynanacağı bildirildi. Peki, UEFA Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman? İşte, o bilgiler

17.07.2021Spor Arena
İlim Yayma Ödülleri bilimsel çalışmaları destekliyor

İlim Yayma Ödülleri bilimsel çalışmaları destekliyor

Türkiye’de gerçekleştirilen ve toplumsal sorunlara çözüm üretilen çalışmaların taltif edildiği İlim Yayma Ödülleri ile ilgili bilgi veren İlim Yayma Vakfı Akademik Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İdris Sarısoy, ödül programının amacı, kategorileri, başvuru süreci, değerlendirme kriterleri ve geleceğe yönelik hedeflerinden bahsetti. Sarısoy, yaklaşık 4 aylık sürede 6 farklı kurul tarafından 8 aşamada bilimsel açıdan değerlendirilerek 3 kategoride, seçilen çalışmalara toplamda 1 milyon TL değerinde nakit para ödülü verileceğini söyledi.

17.07.2021Gündem
Nihat Özdemir ve Servet Yardımcı, UEFA kararlarını değerlendirdi

Nihat Özdemir ve Servet Yardımcı, UEFA kararlarını değerlendirdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ile 2021-2022 ve 2022-2023 sezonlarının UEFA gala etkinliğinin İstanbul’da yapılması kararını değerlendirdi.

16.07.2021Futbol
Son Dakika: UEFA kararını verdi 2023 Şampiyonlar Ligi finali İstanbulda oynanacak

Son Dakika: UEFA kararını verdi! 2023 Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'da oynanacak

UEFA Yönetim Kurulu, 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ile 2021-2022 ve 2022-2023 sezonlarının UEFA gala etkinliğinin İstanbul'da yapılmasını kararlaştırdı.

16.07.2021Futbol
Fatihte gaspçılara 3 milyon lirayı kaptırmadılar O anlar kamerada

Fatih'te gaspçılara 3 milyon lirayı kaptırmadılar! O anlar kamerada

İstanbul'un Fatih ilçesinde yaklaşık 3 milyon TL iki kurye gaspçıların saldırısına uğradı. Gaspçılara direnerek yaklaşık 3 milyon lirayı kaptırmayan 2 çalışana patronları tarafından 10'ar bin dolar ödül verildi. Yaşanan gasp girişimi dehşeti ise güvenlik kamerasına yansıdı.

16.07.2021Haber
Sokak ortasında dehşet Çantada 3 milyon TL vardı... Anbean kamerada

Sokak ortasında dehşet! Çantada 3 milyon TL vardı... Anbean kamerada

İstanbul'un Fatih ilçesinde yaklaşık 3 milyon TL iki kurye gaspçıların saldırısına uğradı. Gaspçılara direnerek yaklaşık 3 milyon lirayı kaptırmayan 2 çalışana patronları tarafından 10'ar bin dolar ödül verildi. Yaşanan gasp girişimi dehşeti ise güvenlik kamerasına yansıdı.

16.07.2021Gündem
Vakıf Katılım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden önemli iş birliği

Vakıf Katılım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden önemli iş birliği

Vakıf Katılım, finansal teknoloji (Fintech) alanında girişim fikri belli bir aşamada olan girişimcilerin, fikirlerini hayata geçirme fırsatı elde etmelerini sağlamak amacıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğinde “Girişim Hızlandırma Programı”nı başlattı. 8 Ağustos’a kadar başvuruların alınacağı “Girişim Hızlandırma Programı”nı tamamlayan ve dereceye giren girişimciler toplam 60 bin TL’lik ödülü almaya hak kazanacak.

16.07.2021Startup
40. İstanbul Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

40. İstanbul Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

İSTANBUL Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali, önceki akşam Hilton İstanbul Bosphorus’ta yapılan ödül töreniyle sona erdi.

16.07.2021Keyif
Kolay Kampüs ve Da Vinci Kids eğitimde güçlerini birleştirdi

Kolay Kampüs ve Da Vinci Kids eğitimde güçlerini birleştirdi!

Çocuklar için kolay ve eğlenceli öğrenme sunan dünya devi Da Vinci Kids, artık yeni nesil dijital eğitim platformu Kolay Kampüs’te.

16.07.2021Eğitim
Meclis Başkanından Hürriyet muhabirine 15 Temmuz ödülü

Meclis Başkanı'ndan Hürriyet muhabirine 15 Temmuz ödülü

MECLİS Başkanı Mustafa Şentop, dün TBMM Şeref Holü’nde ‘5’inci Yılında Fotoğraflarla 15 Temmuz Sergisi’nin açılışına katıldı. Kısa film gösteriminin ardından başlayan etkinlikte, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece TBMM’de görev yapan gazetecilere Meclis Başkanı Şentop tarafından ödül takdim edildi.

16.07.2021Gündem
Uğur Uzunel isyan etti: Bu konu kapansa iyi olur

Uğur Uzunel isyan etti: Bu konu kapansa iyi olur!

Rol arkadaşı Merve Dizdar'ın Gürhan Altundaşar ile üç yıllık evliliğinin bitmesine neden olarak gösterilen oyuncu Uğur Uzunel, katıldığı bir ödül töreninde görüntülendi. Gazetecilerle konuşan Uzunel, hakkında çıkan bu iddialara isyan etti.

15.07.2021Magazin
Aykut İsminin Anlamı Nedir Aykut Ne Demek Aykut Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Aykut İsminin Anlamı Nedir? Aykut Ne Demek? Aykut Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Birinci yüzyıldan beri kullanılmakta olan Aykut ismi, Ay ve kut kelimelerinden oluşan birleşik bir isimdir. Ay, dünyanın doğal uydusu anlamına gelirken, kut da şans, baht açıklığı ve uğur demektir. Sözlük anlamı kutlu ay olan Aykut, Türkmenistan ve Tacikistan gibi ülkelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Aykut isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Atilla İsminin Anlamı Nedir Atilla Ne Demek Atilla Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Atilla İsminin Anlamı Nedir? Atilla Ne Demek? Atilla Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Eski Hun topluluklarından bu yana kullanılan Atilla isminin kökeni 5. yüzyıla dayanmaktadır. Bu isim farklı coğrafyalarda ''Attila'' ve ''Atila'' şeklinde de kullanılır. Kelimenin sözlük anlamı atalarının izinden gidendir. Atilla isminin anlamı nedir? Bu isim Kuran'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Türk edebiyatının değerli yarışması: Haldun Taner Öykü Ödülü

Türk edebiyatının değerli yarışması: Haldun Taner Öykü Ödülü

Milliyet Gazetesi'nin 30 yılı aşkın süredir düzenlediği Haldun Taner Öykü Ödülü yarışması aralıksız devam ediyor. Edebiyat dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan yarışmaya adaylar 30 Eylül 2021 tarihine kadar başvurabiliyor. Yarışmanın Seçici Kurulu’nda ise; Demet Taner, Doğan Hızlan, Metin Celal, Prof. Dr. Handan İnci, Nursel Duruel ve Mehmet Zaman Saçlıoğlu bulunuyor.

14.07.2021Gündem
3 Milyon Dolarlık havuza sahip World Invitational duyuruldu

3 Milyon Dolarlık havuza sahip World Invitational duyuruldu

PUBG Mobile, bölgelerin en iyi takımlarının yer alacağı en büyük uluslararası etkinliklerden birisini duyurdu.

14.07.2021eSpor
Aşkın Tarifine üç ödül birden

Aşkın Tarifi'ne üç ödül birden

Kanal D’nin, her Pazartesi akşamı ekrana gelen ve izleyiciden tam not alan dizisi Aşkın Tarifi üç ödüle layık görüldü.

14.07.2021Televizyon
The International 10’a katılacak tüm takımlar belli oldu

The International 10’a katılacak tüm takımlar belli oldu

Dota 2’nin büyük sahnesinde göreceğimiz 18 takımın tamamı belirlendi.

14.07.2021eSpor

Yazar Sonuçları

Hababam’ı yüzümüze gözümüze bulaştırdık

Bayram vesilesiyle Ferdi Eğilmez’le buluştuk, dünden bugüne sinemayı, projelerini, hayatını ve son sürprizi otelciliğini konuştuk. Ders niteliğinde bir röportaja, bayram anılarına, bir dönem tanıklığına hazır olun!

22.07.2021

BAYRAMIMIZ ZEHİR OLMASIN

Koronavirüs belası bizden çok şey aldı götürdü.

18.07.2021

Ben yokken her şeyi ikiyle çarpmışsınız

Yeter miktarda evde kaldıktan sonra sokağa döndüğümüzde bizi bir sürpriz bekliyordu. 6 lirada bıraktığımız ürünler 15 lira bandına çıkmış, en küçük banknot herhangi bir şey alamaz olmuş, hayatın sokağa da sığması biraz biraz zora girmişti...

18.07.2021

Radyo Astronominin Altın Çağı

Dünyadaki en büyük radyo astronomi gözlemevi ağı "Square-Kilometer Array"in kurulması üye ülkelerden oluşan konsey tarafından 25 Haziran 2021 günü onaylandı.

17.07.2021

Melih Bulu neden görevden alındı?

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, sürpriz bir şekilde görevden alındı.

16.07.2021

Yol hipnozuna dikkat!

Tatil göçü başlıyor. Ve bu kez pandeminin de etkisiyle arabayla seyahat edeceklerin sayısı, önceki yıllara göre daha fazla. Dileğim trafik kazalarının hiç olmaması. Ama rakamlar bunun pek mümkün olmadığını gösteriyor.

15.07.2021