MENÜ

Mobil

Mobil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mobil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33.973 Mobil haberi bulunmuştur.

Hürriyet Mobil’in yeni özellikleriyle benzersiz bir haber alma deneyimine hazır ol.

hürriyet ios uygulaması hürriyet andorid uygulaması

 

Mobil Haberleri

İletişim Başkanlığı önemli projeyi duyurdu... İşte ayrıntılar

İletişim Başkanlığı önemli projeyi duyurdu... İşte ayrıntılar

İletişim Başkanlığı, Sağlık Bakanlığının Korona virüs (Covid-19) salgınının azaltılması ve hastaların izolasyonu için ‘Pandemi İzolasyon Takip Projesi’ni (İTP) geliştirdiğini açıkladı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da "Koronavirüsle mücadelemize yeni tedbirler eklemeye devam ediyoruz. En yeni adımımız, Sağlık Bakanlığımız tarafından geliştirilen “Pandemi İzolasyon Takip Projesi.” Bu projeyle birlikte artık virüse karşı daha da güçlüyüz!" mesajını paylaştı.

8.04.2020Gündem
ABden Kovid-19a yönelik mobil uygulama çağrısı

AB'den Kovid-19'a yönelik mobil uygulama çağrısı

Avrupa Birliği (AB), üye ülkelere yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ortak mobil uygulama kullanılması çağrısında bulundu.

8.04.2020Ekonomi
Polisten Sanal dünyada oltaya gelmeyin uyarısı

Polisten 'Sanal dünyada oltaya gelmeyin' uyarısı

Yeni tip koronavirüs nedeniyle evde eğitim, bankacılık ve video konferans uygulamalarını daha çok kullanan vatandaşların, sanal dolandırıcılık mağduru olmamaları için güvenlik önlemlerini almaları gerekiyor.

8.04.2020Teknoloji
5G ile Kovid-19 salgını ilişkisini gösteren tek bir bilimsel araştırma yok

'5G ile Kovid-19 salgını ilişkisini gösteren tek bir bilimsel araştırma yok'

Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Bağören, 5G ile Kovid-19 ya da başka bir hastalığın ilişkisini gösteren tek bir bilimsel araştırma olmadığını söyledi.

8.04.2020 Teknoloji
Mağazaya gitmenize gerek yok, ‘Vodafone Yanımda’

Mağazaya gitmenize gerek yok, ‘Vodafone Yanımda’

Koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca insan evinde tüm gününü geçirmeye başladı. Gerekli haller dışında dışarı çıkılmaması konusunda da uzmanlar sürekli uyarıda bulunuyor. Bu kapsamda kullanıcıların sokağa çıkıp mağazalara gitme gerekliliğini ortadan kaldırmak isteyen Vodafone, uzun süredir hayatımızda olan Vodafone Yanımda uygulamasıyla mağaza gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Peki ama nasıl?

Telefondan silinmesi neredeyse imkansız zararlı yazılım: xHelper

Telefondan silinmesi neredeyse imkansız zararlı yazılım: xHelper

Geçtiğimiz yıl, Android tabanlı cihazları hedef alan ve silinemeyen bir zararlı yazılım tespit edilmişti. Bir cihazdan silinmesi neredeyse imkansız olan xHelper adlı bu Truva atı bu özelliğiyle ün kazandı. xHelper, Mart 2020 itibarıyla tüm dünyada 55.000’den fazla telefona bulaştı ve saldırılar sürüyor.

8.04.2020Teknoloji
Eğitimde çok hızlı dijital dönüşüm Günde 100’den fazla ders

Eğitimde çok hızlı dijital dönüşüm! Günde 100’den fazla ders

Yaşar Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) koronavirüs nedeniyle ‘dijital, uzaktan eğitim’ ile öğretime devam etme kararının ardından, geçen iki haftalık süreçte bahar dönemindeki bin 5 dersin uygulamalı dersler ve staj dışındaki 952’sini, dijital ortama taşıdı. Geçen iki haftalık süreçte; 8 bin 750 öğrenci, Çevrimiçi Öğrenme Ortamı’nda (Sakai CLE) 952 derste bin 842 canlı derse katılırken 3.3 milyon kez de sayfa görüntülemesi gerçekleştirdi.

8.04.2020Avrupa
Huawei Mate Xs satışa çıktı, fiyatı şaşırttı

Huawei Mate Xs satışa çıktı, fiyatı şaşırttı!

Haftalar önce ekranı katlanabilen yeni telefonu Huawei Mate Xs'in duyurusunu yapan Huawei, bu telefonu Türkiye'de satışa sundu. Şirketin Mate X'in ardından daha da geliştirdiği yeni amiral telefonu, özellikleriyle olduğu kadar fiyatıyla da dikkat çekiyor.

8.04.2020Teknoloji
Plazmalar alındı

Plazmalar alındı

Koronavirüsü yenenlerin kanıyla ağır hastalara yapılacak plazma tedavisi başladı. Türk Kızılayı dün ilk kanı aldı. Bir donör 6 kişiye şifa olacak. Sağlık Bakanlığı 400 donörün ismini verdi.

8.04.2020Gündem
En iyi 10 dizüstü bilgisayar sizce hangisi

En iyi 10 dizüstü bilgisayar sizce hangisi?

Teknoloji üreticilerinin birçoğu dizüstü bilgisayar modeliyle kullanıcılarının karşısında. Masaüstü PC'lerde olduğu gibi büyük bir kitle tarafından tercih edilen dizüstü bilgisayarlar, kullanıcıların mobil hayata adapte olmasındaki önemli araçlardan biri. Peki en iyi dizüstü bilgisayar sizce hangisi?

7.04.2020Tekno Hayat
Son dakika... Corona Virüsü yenen doktor, ilk gönüllü plazma bağışçısı oldu

Son dakika... Corona Virüsü yenen doktor, ilk gönüllü plazma bağışçısı oldu

Sağlık Bakanlığı'nın koordinasyonu ve Türk Kızılay'ın yürütücülüğünde yeni tip Corona Virüse (Kovid-19) karşı başlatılan "immün plazma" tedavisi için ilk gönüllü plazma bağışçısı, koronavirüsü yenen Dr. Kürşat Demir oldu. Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, "10 ilimizde, 13 noktada şu anda plazma alımını başlattık. İllerimizde 4'er mobil tırımız hastalarımızın ayağına gidecekler. Kızılay olarak günde 750 bağışçımızdan plazma alabilecek durumdayız. Sağlıklı, iyileştikten sonra 14 gün geçmiş olan ve kan verme şartlarını haiz bütün kahramanlarımızı cephede savaşmakta olan diğer Kovid-19 hastalarımızın da kahramanı olmaya davet ediyoruz. Birer hafta arayla, toplam 3 kez plazmalarını alacağız. Bir hasta 6 insana şifa olacak. 6 insanı ölümün kıyısından hayat tarafına doğru çekebilecek'' dedi. Doktor Kürşat Demir ise "Sahada çalışmamın yanı sıra bu şekilde tedaviye vesile olmak gerçekten farklı bir duygu. Bunu ayrıca bir vatandaşlık görevi olarak görüyorum" diye konuştu.

7.04.2020Gündem
Evden çalışanların bağlantı hızını artırması için 11 ipucu

Evden çalışanların bağlantı hızını artırması için 11 ipucu

Uzmanlar, Covid 19 karantina süreci boyunca evden çalışan iş dünyası profesyonelleri için evde internet hızını artıracak bir dizi tavsiyede bulunuyor.

7.04.2020Teknoloji
Karantina günlerinde her gün ücretsiz meditasyon

Karantina günlerinde her gün ücretsiz meditasyon

İnsana Güven Platformu ve SMG tarafından geliştirilen Pocket Guru mobil uygulaması, koronavirüs nedeniyle evde kalınan bu günlerde her gün ücretsiz bir meditasyon sunuyor.

7.04.2020Teknoloji
İstanbula 1743 kameralı takip

İstanbul'a 1743 kameralı takip

Corona Virüsü önlemleri sürerken İstanbul'un izlendiği noktalardan biri de İBB Ulaşım Yönetim Merkezi oldu. "Evde kal" uyarıları ve sokağa çıkma yasaklarının ardından 1743 kamerayla izlenen İstanbul'un en yoğun meydanlarının boş kaldığı görüldü.

7.04.2020Gündem
Video konferans uygulamalarını kullananlara önemli uyarı

Video konferans uygulamalarını kullananlara önemli uyarı

Kullanımı artan online video konferans uygulamaları hakkında veri gizliliği ve bilgi güvenliğini ihlal ettiği iddialarının ortaya atılmasıyla, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunması için alınabilecek önlemler önemli hale geldi.

7.04.2020Teknoloji
Huawei Mate Xs resmen Türkiyeye geliyor İşte özellikleri

Huawei Mate Xs resmen Türkiye'ye geliyor! İşte özellikleri

Huawei'nin ekranı katlanabilen yeni telefon modeli Huawei Mate Xs, Türkiye'de satışa sunuluyor. Kullanıcılar evlerinden çıkmadan, internet üzerinden cihazı satın alabilecek. İşte cihazın merak edilen özellikleri ve çıkış tarihi...

7.04.2020Teknoloji
Son 3 yılda 3 kat artış gösteren şirket içi tehditlere dikkat

Son 3 yılda 3 kat artış gösteren şirket içi tehditlere dikkat!

Şirketlerde içeriden gelen siber tehditlere yönelik gerçekleştirilen son araştırmaya göre, şirket içi siber tehditler son üç yılda üç katına çıktı. Yaşanan her tehdidin şirketlere maliyetinin ortalama 11,45 milyon dolara mal olduğunu aktaran Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun’a göre, şirketlerde tehditleri oluşturan 3 önemli unsur bulunurken, şirket içi siber tehditlerin önlenmesi için gerekli 10 adımı sıralıyor.

7.04.2020Teknoloji
Semt pazarlarında sıkı denetimler devam ediyor

Semt pazarlarında sıkı denetimler devam ediyor

Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, semt pazarlarının giriş ve çıkışlarına mobil dezenfektan yerleştirdi. Ekipler, esnafı ve vatandaşları maske kullanımı, sosyal mesafe ve el ile ürün seçilmemesine yönelik yasaklar konusunda bilgilendirdi.

7.04.2020Gündem
Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020Magazin
ABye Kovid-19la mücadelede ortak mobil uygulama çağrısı

AB'ye Kovid-19'la mücadelede ortak mobil uygulama çağrısı

Avrupa Veri Koruma Denetçisi Wojciech Wiewiorowski, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ortak mobil uygulama oluşturması gerektiğini bildirdi.

7.04.2020Ekonomi
‘Var gücümüzle çalışmaya devam’

‘Var gücümüzle çalışmaya devam’

Ziraat Bankası Bankacılık Operasyonları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş, koronavirüs salgınının günlük yaşantıya olan etkilerini en aza indirmek ve hayatın akışının devam etmesini sağlamak amacıyla, şubelerdeki faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürdüklerini belirtti.

7.04.2020Ekonomi
Evde sakın kilo almayın

"Evde sakın kilo almayın"

Merkez Hakem Kurulu’ndan çalışmalarını evde sürdüren hakemlere uyarı:

7.04.2020Futbol
TCL, yeni telefonlarını gün yüzüne çıkardı

TCL, yeni telefonlarını gün yüzüne çıkardı

TCL Communication, TCL markalı ilk akıllı telefon serisi olan TCL 10 Serisi’ni tanıttı. Premium ve uygun maliyetli bu Android cihazlarında TCL’in ürettiği yüksek çözünürlüklü ekran ve NXTVISION görsel teknolojisi kullanılıyor. Cihazlar dörtlü kamera kurulumunu, Qualcomm Snapdragon işlemcileri ve amiral gemisi telefonlarda bulunan diğer birçok özelliğiyle dikkat çekiyor.

7.04.2020Teknoloji
Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

Evden toplantılarıma devam etmek için hangi programları kullanabilirim?

Hakemler uzaktan eğitimle çalışmalarına devam ediyor

Hakemler uzaktan eğitimle çalışmalarına devam ediyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Hakem Gelişim Programı'nda değişikliğe giderken hakemler eğitim ve fiziksel gelişim alanındaki çalışmalarına evlerinden devam ediyor.

6.04.2020Futbol
VakıfBank müşterilerinin milyarlarca liralık kredisini öteledi

VakıfBank müşterilerinin milyarlarca liralık kredisini öteledi

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında bireysel ve ticari müşterilerinin kredi ve kredi kartı taksitlerini ertelediklerini belirterek, "KOBİ, ticari ve kurumsal ölçekte firmalar bazında ise 19 bin müşterimizin 14,5 milyar lira tutarındaki kredisini öteledik." dedi.

6.04.2020Ekonomi
Akıllı telefonunuzu koronavirüsten korumak için ipuçları

Akıllı telefonunuzu koronavirüsten korumak için ipuçları

Dünyanın her yerinde ülkelerin karantina altına alınması, kişisel hijyene de yeniden odaklanılmasını sağladı. İnsanlara ellerini sıklıkla yıkamaları tavsiye ediliyor. Peki aynı şeyi akıllı telefonlarımıza ne kadar uyguluyoruz? Siber güvenlik uzmanları, cihazları virüsten korumak için bazı ipuçları paylaştı.

6.04.2020Teknoloji

Legends of Runeterra 30 Nisan’da oyuncularla buluşuyor

Riot Games’in stratejik kart oyunu Legends of Runeterra (LoR) için geri sayım dönemi başladı. 2019 yılında ilk duyurusu yapılan LoR, 30 Nisan 2020 itibariyle hem PC hem de mobil cihazlarda tamamen Türkçe olarak oyuncuların karşısına çıkıyor.

6.04.2020Teknoloji
TP-Linkten 4G mobil internet ağı oluşturmayı sağlayan yönlendirici

TP-Link'ten 4G mobil internet ağı oluşturmayı sağlayan yönlendirici

TP-Link, sabit internet bağlantısı olmayan yerlerde 4G destekli mobil internet ağı oluşturmayı sağlayan yeni bir yönlendiriciyi satışa sundu. TL-MR150 model adlı ürün hem sabit internet bağlantılarında kullanılabiliyor hem de SIM kart takılarak 32 cihaza kadar mobil ağ oluşturabiliyor.

6.04.2020Teknoloji
Ev Hayat Dolu dedi, Facebook grubu kurdu

'Ev Hayat Dolu' dedi, Facebook grubu kurdu

Koronavirüs salgını sonrası virüsün etkisinin azalması için milyonlarca insan ülke genelinde evlerinde vakit geçiriyor. Diğer yandan etkileşim büyük oranda internet üzerinden artık sağlanabilirken, girişimci Evren Dinçsoy ise karantina sürecinde insanların birbirlerine uzaktan da olsa yardım edebileceklerini düşünerek özel bir Facebook grubu kurdu.

6.04.2020Teknoloji
Korona günlerinde online muayene

Korona günlerinde online muayene

Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren Invenoa, geliştirdiği Medibook projesiyle Türkiye’nin ilk Coronathon etkinliğinde birinci oldu. Koronavirüs nedeniyle hastaneye gidemeyen ve kronik hastalığı olan kişilere görüntülü olarak sağlık hizmeti sağlayan bir e-sağlık platformu olan Medibook, karantinadaki hastaların da veri takibini yapabiliyor. Medibook kurucu ortağı Bülent Bingül “COVID-19 süresinde tüm hekimlerimize ücretsiz hizmet vermeye hazırız” dedi.

6.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Dikkat Sakın kanmayın... Türkiye eve kapandı, dolandırıcıların iştahı arttı: Virüslü soygun

Son dakika haberi: Dikkat! Sakın kanmayın... Türkiye eve kapandı, dolandırıcıların iştahı arttı: Virüslü soygun

Koronavirüs salgınıyla birlikte nüfusun büyük bir bölümü eve kapanırken nakitle ödemeler azaldı. Kartla temassız yöntemlerle ve dijital bankacılık kanalıyla ödemeler arttı.

6.04.2020Ekonomi
4.5G abone sayısı 76 milyonu geçti

4.5G abone sayısı 76 milyonu geçti

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, 4.5G teknolojisinin 4 yıldır kullanımda olduğunu belirterek, "Bu süreçte, 2019 sonu itibarıyla ülkemizde 4.5G abone sayısı 76 milyonu aştı" dedi.

6.04.2020Ekonomi
Milli otomobil yarışçısı Ayhancan Güven, simülasyon yarışında zirvede

Milli otomobil yarışçısı Ayhancan Güven, simülasyon yarışında zirvede

Milli otomobil yarışçısı Ayhancan Güven, Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition simülasyon yarış serisinin ilk iki yarışı sonunda zirvede yer aldı.

6.04.2020Teknoloji
4,5G abone sayısı 76 milyonu geçti

4,5G abone sayısı 76 milyonu geçti

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, 4,5G teknolojisinin 4 yıldır kullanımda olduğunu belirterek, "Bu süreçte, 2019 sonu itibarıyla ülkemizde 4,5G abone sayısı 76 milyonu aştı." dedi.

6.04.2020Teknoloji
Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) Nasıl Alınır Bulgaristan Otoyol Ücretleri

Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) Nasıl Alınır? Bulgaristan Otoyol Ücretleri

Bulgaristan’da otoyolları kullanabilmek için sürücülerin vinyete sahip olması gerekmektedir. Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye gelmek isteyen gurbetçilerle Avrupa'nın farklı ülkelerine ulaşmak isteyenler, Bulgaristan üzerinden otoyol ücretleri konusunda ayrıca bilgi sahibi olmak istemektedir. Peki, Bulgaristan Vinyet 2020 - Bulgaristan Vinyet (E Vignette) nasıl alınır? Bulgaristan otoyol ücretleri hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
YÖKe 9 sözleşmeli bilişim personeli alınacak

YÖK'e 9 sözleşmeli bilişim personeli alınacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) yazılım, iş analist, mobil yazılım, tasarım, ağ ve sistem uzmanı branşlarında 9 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

5.04.2020Eğitim
4,5G abone sayısı 76 milyonu geçti

4,5G abone sayısı 76 milyonu geçti

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, 4,5G teknolojisinin 4 yıldır kullanımda olduğunu belirterek, "Bu süreçte, 2019 sonu itibarıyla ülkemizde 4,5G abone sayısı 76 milyonu aştı." dedi.

5.04.2020Ekonomi
5G nedir, özellikleri neler 5G teknolojisiyle ilgili bilgiler...

5G nedir, özellikleri neler? 5G teknolojisiyle ilgili bilgiler...

Yeni nesil kablosuz telefon teknolojisi 5G, dördüncü nesil teknolojinin yaklaşık 10 katı veri iletim hızı sağlamaktadır. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği ve Avrupa Birliği tarafından 2020 yılına kadar tamamlanması ve kullanılmaya başlanılması öngörülmektedir. Peki, 5G tam olarak nedir, özellikleri neler? 5G teknolojisiyle ilgili bilgiler...

5.04.2020Teknoloji
Mobil bankacılık kullananlar dikkat Yeni dolandırıcılık yöntemi: Sizin de başınıza gelebilir

Mobil bankacılık kullananlar dikkat! Yeni dolandırıcılık yöntemi: Sizin de başınıza gelebilir

Denizli’de yaşayan 22 yaşındaki gencin cep telefonunu hackleyen (izinsiz giriş yapan) dolandırıcılar telefondaki mobil bankacılık uygulamasını kullanarak gencin 3 bin 250 tutarında yatan maaşını başka bir banka hesabına aktardı. Telefonunun bozulduğunu düşünen genç banka hesabının boşaltıldığını ise bozulduğunu düşündüğü telefonunu cep telefonu tamircisine götürdüğünde anladı.

5.04.2020Ekonomi
‘Vergi ödemeleri ticari mobille kolaylaştı’

‘Vergi ödemeleri ticari mobille kolaylaştı’

Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, VakıfBank’ın yeni Ticari Mobil Bankacılık uygulamasını kullanan ticari müşterilerin, barkodla vergi ödemeden çek senet İşlemleri ve Kredi işlemlerine kadar pek çok işlemi online gerçekleştirebildiğini ifade etti.

5.04.2020Ekonomi
Bakan Ersoy tek tek açıkladı İşte yapılan yeni düzenlemeler

Bakan Ersoy tek tek açıkladı! İşte yapılan yeni düzenlemeler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesaplarından turizm, kültür ve sanat alanlarında yapılan düzenlemelerle ilgili paylaşımlar yaptı.

4.04.2020Gündem
Korona alışkanlıkları

Korona alışkanlıkları

Her şeyde olduğu gibi koronavirüsle yaşamın da alışkanlıkları oluşmaya başladı. Bu zorlu günlerde neler yaptığımızın, nelere inanıp kimlere güvendiğimizin de araştırmaları yapıldı.

4.04.2020Gündem
Temassız ödüyoruz

Temassız ödüyoruz

Koronavirüs döneminde artan hijyen hassasiyeti ödeme alışkanlıklarına da yansıdı. Martın ilk 3 haftasında temassız ödemeler önceki ayın aynı dönemine göre yüzde 14 artarak 62 milyona ulaştı. Ay sonunda temassız işlem adedinin 90 milyona yükselmesi bekleniyor.

4.04.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020

#BirlikteBaşaracağız

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan bir çağrıda bulundu.

7.04.2020

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

İnternet tamamen çökmez ama yavaşlayabilir. Telegram, Line ve Viber, sohbet için en iyi programlar ancak aile büyüklerini alıştığı sistemin dışına çıkmaya zorlamayın.

6.04.2020